Naver, NewJeans’in iPhone klibine tepki verdi

33

“Haerin telefonunu NewJeans’ın klibinde tutmalı mıydı?”

– NewJeans… Biraz hayal kırıklığına uğradım.
– Bu hangi ülkenin reklamı? Bizim ülkemizde bir şarkı söylediğinizi ve bir Apple reklamı çektiğinizi düşünün…
Samsung olmasa tamam ama [Samsung’un] Kore halkına yaptığı bağışları ve çeşitli yardımları düşündüğümde bunu izlemek çok zor. Apple’ın ülkemize bağış yaptığını hiç duymamıştım… O yuvarlak kenar yüzünden bir sürü para için dava edildiklerini duymuş olsam da
– Kore telefonu olsun ya da olmasın istedikleri telefonu kullanmanın kendi özgürlükleri olduğunu biliyorum ama bunun için bir reklam çekmek… Bu çocuklar da “idol” ve açıkça iPhone mu kullanıyorlar?

– Samsung ve LG dünyanın her yerinde reklam yapıyor, bu nedenle Koreliler yurtdışında vizesiz gelişmiş ülke vatandaşı muamelesi görüyor (t/n: bu yorumla ne demek istediklerinden çok emin değilim)
– Düşünüyorum da, BTS ne zaman fotoğraf çektirse, bunu hep Galaxy telefon kullanırken yapıyor… Ülkeyi düşünmeleri çok dokunaklı. NewJeans biraz hayal kırıklığı yaratıyor.
– İşte bu yüzden tüm çocuklar iPhone’lara bayılıyor, bu hayal kırıklığı.
– NewJeans’te hayal kırıklığına uğradım.

– NewJeans iyi bir etkiye sahip bir grup değil, New Jeans lüks markalar için modellik yapıyor ve bu günlerde ilkokul ve ortaokuldan beri çocuklar da lüks mallara takıntılı ve ebeveynleri zor zamanlar geçiriyor. Üstüne üstlük, ilkokuldan itibaren lüks tüketim alışkanlığı edinirseniz, hayatınızın geri kalanında lüks tüketim yapma olasılığınız artacaktır… Sonuçta sadece deri çantaları 10 milyon wona satan Fransız ve İtalyan şirketleri ve o ülkenin insanları tok. Bizim şirketlerimiz ve insanlarımız Ar-Ge yapmak, son teknoloji bir akıllı telefon yapmak ve birkaç yüz bin won’a satmak için deli gibi çalışırken, Avrupalı lüks markalar öğle tatilinde iki saat harcayarak bir çanta yapıyor ve satıyor, milyonlarca won kazanıyor.
– Para ne kadar iyi olursa olsun, Apple’ın reklamını bu şekilde yapmak doğru değil
– Gazeteci-yah! Bu konuda makale yazma. Senin de hayatını kazanman gerek. Samsung bugünlerde zor zamanlar geçiriyor. Böyle bir ülkede yaşamak zor çünkü vergiler fazla ödenmiyor. Bu yüzden Kore halkı da zor günler geçiriyor. Lanet olsun NewJeans-yah.

1. Çin Komünist partisi mi bu?

2. Bahse girerim bu yorumları bırakan insanlar bile iPhone kullanıyordur

3. Elçi olma konusunda belirtilen noktaya katılabilirim, gerçekten çok garip. Ortaokul çağındaki çocuklara lüks mallara sahip olmanın normal olduğunun reklamını yapıyorlar.

4. Apple’ın Kore’ye çocuk oyuncağı gibi davranması beni de kızdırıyor ama… Sonuçta reklam reklamdır

5. Neden böyleler..

6. Ne kadar dar kafalılar

7. Ama onlardan çok daha küçük olan bu çocuklar çok daha başarılılar

8. Bunlar da iPhone kullanan Koreli insanlar, o zaman neden kızıyorlar?

9. O zaman Samsung neden onlara bir teklif yapmıyor?

10. Samsung için model olmanın bu kadar kolay olduğunu mu düşünüyorlar? Görünüşe göre yaşlandıkça sağduyularını kaybetmeye başlıyorlar…

 

K:Pannchoa

Önceki İçerikNewJeans’in Inkigayo encore performansı karışık tepkiler aldı
Sonraki İçerikNCT DREAM ilk haftasında 3.6 milyon albüm sattı
33 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments