Benzer Yazılar

Netizenler Mina’nın uğradığı zorbalık hakkında ipuçları buldu

Netizenler Mina'nın uğradığı zorbalık hakkında ipuçları bulduHABER: Seolhyun, Jimin “AOA’in en can sıkıcı üyesi? Kwon Mina”

KAYNAK: Money S via Nate

1. [+3,908, -121] Televizyonda küçük şeylerle belli ediyorlardı yani. Seolhyun-ah, önemli olan tek şey güzel bir surat değil… çünkü kalbinin yüzün kadar güzel olmadığı ortaya çıkmaya başladı.

2. [+3,535, -72] Mina’dan öylesine nefret ettiler ki televizyonda bile belli ettiler, kamera arkasında nasıllardı düşünebiliyor musunuz? Ekran görüntüsüne bakarsanız Jimin ve Seolhyun en can sıkıcı üye olarak onu seçtiler ve sebep de “sinir bozucu ve eğlenceli biri değil”… s*rtükler.

3. [+3,000, -58] Mina-ya, mutlu olmanı dilerim

4. [+365, -2] Vay be, Seolhyun’un farkı yok. Sadece izleyici değildi, Jimin ile birlikte oradaydı.

5. [+302, -2] Seolhyun Jimin ile aynı. Jimin daha kötü ama bu Seolhyun’u masum yapmıyor

6. [+288, -10] Mina en güzelleri olduğu için onlar için en can sıkıcı üye

7. [+264, -2] Seolhyun hakkında bir şeyler yakında çıkar

8. [+208, -2] Ünlülerin televizyonda yaptıkları şakaların arkasında bir gerçek vardır mutlaka…

9. [+204, -3] Bence tüm kadınlar bunun nasıl bir his olduğunu bilir.. birinin sizi küçümsediğini anlarsınız ve cevap vermek istersiniz ama karşıki gülüp geçiştirmeye çalıştığı için gülmek zorunda kalırsınız.. sonra siniriniz bozulur ama karşınızdaki hiçbir şey olmamış gibi konuşmaya devam eder ve ‘ben mi abartıyorum’ diye merak edersiniz.. sonra size kötü davranmaya devam ederler.. sürekli aynı şeyi yaparlar ve siz kendinizi ‘tuhaf kişi’ olarak görmeye başlarsınız…

10. [+176, -3] Ona işaret eden parmağa bakın

11. [+163, -0] Seolhyun’un işi bitti

12. [+146, -0] Seolhyun’un bundan kaçması zor olacak

Netizenler Mina'nın uğradığı zorbalık hakkında ipuçları buldu

HABER: Seolhyun olanlara seyirci mi kaldı? Netizenler eleştiriyor

KAYNAK: Sports Kyunghyang via Nate

1. [+2,243, -47] Tüm üyeler seyirci kaldı. Ayrıca Seolhyun sadece Jimin’le tatile gitmedi, arkadaşlık dövmesi yaptıracak kadar yakınlardı. Seolhyun çok sahte biri.

2. [+2,098, -48] Çift dövmeleri var, birbirlerine ‘ruh eşim’ dediler ㅋㅋㅋ Kinddokkang skandalından sonra AOA dağılsaydı daha az zarar yaşarlardı

3. [+1,879, -42] YG ve FNC’den çıkan hiçbir şeyi izlemem/dinlemem

4. [+185, -2] Seolhyun Jimin’e iyi görünmek için Mina’yı öldürdü

5. [+169, -4] Biri yurda erkek atıyor, biri bir erkeğin evine koşturuyor, bu s*rtükler tamamen aynı

6. [+149, -3] Tüm reklamlarını iptal edin

7. [+145, -0] 10 yıldır yaşanıyormuş. Seolhyun sadece izledi. Jimin’in en yakın arkadaşı olarak bilmemesine imkan yok. Umarım bahane falan üretmez çünkü çok aptalca olur.

8. [+121, -2] Her grupta birbiriyle daha yakın olan bazı üyeler vardır, Seolhyun ve Jimin de çok yakınlardı ve tatile gittiler, kankalardı, Seolhyun’un bilmemesi imkansız. Sadece sessiz kaldı.

9. [+106, -3] 10 yıldır yaşanıyormuş, hem Seolhyun hem FNC seyirci kaldı. Tüm üyeler seyirci kaldı. Grup dağılmalı ve şirket kapanmalı.

10. [+93, -1] Mina bu kadar zaman zorbalığa uğrarken Seolhyun’un bilmemesine imkan var mı? Lider kimsenin düşüncelerini umursamadı ve istediğini yaptı. Seolhyun bilememiş olabilir diye savunma yapamazsınız.

Netizenler Mina'nın uğradığı zorbalık hakkında ipuçları buldu

HABER: [ÖZEL] AOA Wonder Woman Festivalinden çıkarıldı

KAYNAK: Sports Kyunghyang via Nate

1. [+954, -2] İşleri bitti, grubu dağıtın. Solo çıkış yapmak isteyenler solo çıksın.

2. [+800, -4] ㅋㅋㅋㅋㅋ Grup fotoğrafında bile Jimin niye diğer üyeleri çok kıskandı anlaşılıyor ^^

3. [+799, -1] İşleri bitti

4. [+46, -1] Seolhyun’un berbat biri olduğunu öğrendim. Grubun en popüler üyesi ve halkın en çok sevdiği üye olarak daha çok sorumluluk almalı, grubunda çıkan sorunları çözmek için uğraşmalıydı. Bütün bu skandalda beni en çok hayal kırıklığına uğratan Seolhyun’dur.

5. [+46, -0] Jimin nasıl idol oldu bilmiyorum. Görsellerini geçelim, rapi? En iyi raplerinde bile bir amatör gibi ve ondan daha iyi rap yapan bir sürü kişi var. Onu koruyan birinin olacağını bilerek mi böyle davrandı?

6. [+33, -0] AOA bitti.. ana vokal Choa yok, Jimin yok…

7. [+31, -1] Jimin samimi bir özür dileseydi Mina bu kadar çok şeyi ifşa etmezdi

8. [+29, -2] Seolhyun televizyondan uzak dursun…

9. [+29, -1] Seolhyun’un bir sürü reklam kontratı var, iptal edilecek mi hepsi acaba?

10. [+25, -0] Mina anlatmasaydı eminim AOA’de bir üye daha ayrılırdı. Jimin gibi insanlar mutlaka nefretlerini bir kişiye yöneltirler. O kişi ayrılınca işkence çektirecek başka birini seçerler…

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+351] Hepsi seyirci kaldı. Mina, Jimin’in niye ondan bu kadar nefret ettiğini AOA üyeleriyle konuştuğunu söyledi yazısında, yani üyeler Jimin’in ona olan nefretinin farkındaydı. Niye bunun hakkında tartışılıyor bilmiyorum.

 

Kaynak: Netizenbuzz

55 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
señorita

zico ile yaşanan olaydan sonra seolhyun’un düştüğü çirkin duruma üzülmüştüm ancak partner seçiminin zico olmasının bir sebebi varmış. İt iti çekiyorsa demek

Last edited 2 yıl önce by señorita
eski kpoper

zico ile seolhyun olayı nedir?

señorita

Seolhyun onun evinden çıkarken mi ne görüntüleniyor sonra netizenler kız hakkında s*rtük bilmem ne diye konuşmaya başladılar işte. Sürekli cinsel içerikli postlarla andılar kızı. Zico da o dönem saçma sapan konuşup ilişkisini sahiplenmedi. Bu da kızı daha da zora soktu. Zaten ilişki ortaya çıktıktan kısa bir süre içinde birlikteliklerinin bittiğine dair haber de gelmişti.

betül

Zico ve Seolhyun hakkında sevgililer diye haber çıkmıştı.Seolhyun’un Zico’nun evine girerken fotoğrafları yayınlanmıştı ,giydiği kıyafetler yüzünden çok laf edilmişti hatta.Seolhyun tarafı sevgililer demişti Zico tarafı yalanladı .Kız kötü duruma düştü açıkçası
 

Mogami

Bu siteye bayılıyorum sürekli kontrol ediyorum bu olayla ilgili yazı gelmiş mi diye emeği geçen herkese tessekkür ederim

nayeonist

Chanmi de zorbalığa uğramış galiba bilen var mı
ama cidden sessiz kalmaları çok korkunç
bu arada profil fotosu nasıl konulur

Queengi

Gravatar diye bir site var oradan yapılıyor

nayeonist

teşekkür ederim

Queengi

Rica ederim

Sel

Ay çok güzel olmuş profilin flsğdösş

Candy

Hiçbiri masum değil. Haberi olmamasının imkânı yok birleşip bir kişinin üstüne gelip zorbalık yapmak ne kadar aciz bir hareket. Grubu dağıtıp şu kızları sektörden sürün

TheBlackandWhiteandGrey

Seolhyun hakkındaki düşüncem aynen budur:

NeNe

Bak görüyomusun FNC ‘Ulusun ikinci Suzy’si ‘ diye yaptığınız o kadar reklam boşa gitti.
Bilen bilir bu kız zorla medya oyunları ile meşhur olmuştu.
Güzelliği kalbine yansımamış onu anladık. Kaldı ki zeki de değilmiş Jimin gibi bir pislik ile takılıp,susmuş. Feminizmi kullanıp,yanında ki insana olanlara ses çıkartmayacak kadar sahtekarmış.
E geriye vucut kalıyor. Zaten senelerdir sadece onunla gündeme gelmişti. Seolhyun sen sadece kapağı güzel olan boş bir kitapsın hayatım.

Last edited 2 yıl önce by NeNe
cansu

Seolhyun Jimin’in 10 yıl boyunca zorbalık yaptığını izleyip sonra onunla ‘ruh eşim’ diyecek kadar kanka olabildiyse hafife alınacak biri değil!

nayeonist

bence yuna, hyaejong (böyle mi yazılıyordu) ve Chanmı masum gibi, 3ünüde çok seviyordum ve en yetenekli üyeler olarak buluyordum umarım hislerim yanılmaz.

çilekli sütburger

Nasil onlarin masum oldugunu dusunuyorsunuz… 10 yil boyunca onlarda susmuslar. Farketmemeleri de imkansiz zaten

NeNe

Ya Chanmi ile ilgili geçmişte bir mevzu vardı. Ben de o günden beri sevemiyorum o kızı. Bir program da sunbaesi olan idole (kimdi hatırlamıyorum) saçma sapan sorular soruyordu. Baya ileri gitmişti hatta o idolde rahatsız olmuştu falan.
Yuna ve Hyeojong ise başka bir program da Yonghwa’nın evine gidiyorlardı ve izin almadan adamın yatak odasına girip yatağına yatıyorlardı.Genel olarak grupta bir problem var.

NeNe

Ama Chanmi’de bu bacak boy yellozdan zorbalık görmüş daha o kısımlara gelmedik onunda yorumları düşer yakında.
Sonuçta kızları sevmiyorum ama kimse bunu hak etmez.

nayeonist

bunları bilmiyordum o.o bundan sonra kimseye güvenmeyeceğim.

lala

Nene’nin yorumunu okuyunca baktım ben de Chanmi için ve Chanmi’nin annesi açıklamış. FNC onlara susmaları için para ödemiş zamanında, Chanmi de debutunun 3. yılından beri depresyonla mücadele ediyormuş…. Şu an kafamı kurcalayan bir diğer soru Jimin kim? Yani şirketi onu deli gibi korumuş, çok büyük meblalar ödemeyi göze almış kim ki bu Jimin?

nayeonist

jiminin ailesi zengin, büyük ihtimalle ondandır. zorbalığa uğrayan chanmi ve minanın durumları ise iyi değilmiş. chanmi kaçıncı albümden sonra klima alabilmiş, annesi onlara bakabilmek için 2-3 işte çalışmış. minanın durumunu ise zaten biliyoruz. büyük ihtimal bunca yıl işimizden, ekmek paramızdan oluruz diye susmuşlardır diye düşünüyorum.

NeNe

Benim duyumum Jimin’in ailesi çok zenginmiş (!!!!)
Kore’de ailesi zengin olan idolleri şirketler genellikle ayrı tutup pohpohluyor ya sanırım o yüzden.
Aile çok zengin ama iyi bir evlat yetiştirmek için bu yetmiyor işte..
Jimin’de belki bunun gücüne güvendi.

Last edited 2 yıl önce by NeNe
ApinkPlease

Hyejeong ve Mina gruptan ayrıldığında bile yakınlardı Hyejeongla 1 hafta önce çekilmiş fotoğrafları bile var ve Yunayla sürekli etkileşim veriyorlar Hyejeongun ve diğer 2 üyeninde zorbalık gördüğüne eminim. Jimin zamanında Hyejeonga çok kötü gülüyorsun gibi şeyler söylemişti. Kızlar lendileride zorbalık gördüğünden susmuş olabilirler

NeNe

Şöyle bir durum var. Grubun esas visuali Hyejeong.Fakat FNC Seolhyun’u medya oyunları ile meşhur etmeyi seçti ve başarılı da oldu. Mina Jimin’den kat kat güzel hatun ve vücut minyonluğu çok dikkat çekiyordu. Jimin kendi aşağılık kompleksini kaldıramadı belki de. Bu Mina’ya saldırma nedenlerinden biri olabilir.Hyejeong’da hem Seolhyun hem de kendisinden daha güzel. Jimin bununda farkındadır muhtemelen. Hatta yeri geldiği zaman Seolhyun’u bile küçümseyip,çirkinlik arıyordu. Yani kız diğer üyeleri kusurlarını bulup ya da kusur yapıp yermeye çalışıyor. Çünkü kendi aciz.

KINGEXO

4. [+185, -2] Seolhyun Jimin’e iyi görünmek için Mina’yı öldürdü

ApinkPlease

Çoğu şeyi anlamadan kalan üyelere sövmenizi hiç anlamıyorum. Eğer Mina diğer üyeler tarafından da dışlansaydı 1 hafta önce Hyejeongla buluşmaz ve Yunayla sürekli etkileşim vermezdi. Chanminin anneside açıklama yaptı üstelik. Hâlâ nasıl kalan üç üyeyede böyle şeyler söylüyorsunuz? Jimin zamanında Hyejeonga çok kötü gülüyorsun gibi şeyler söyledi. Hyejeongunda zorbalık gördüğüne eminim ama biliyorsunuz, Yuna,Hyejeong,Chanmi nugular Chanmi genelde dolmuşla seyehat ettiğini ve kimsenin onu tanımadığını söyledi. O derece bir gruplar ve gelirleri sadece Aoae bağlı. Nasıl ayrılabilirler? Eğer ağızlarını açacak olurlarsa Fnc direk sürecekti onları. Çünkü hiçbirinde Jimindeki para ve Seolhyundaki popülerlik yok. Anladığınızı ve diğer üyelere sövmeyi kesmenizi umuyorum…

nayeonist

işte tam da böyle düşünüyorum

belgisiz sıfat

Seolhyun’un hâlâ pezevenkler kralı Seungri’yi takip ediyor olması peki? Gerçekten Seolhyun’dan böyle şeyler beklemediğim için şaşkınlığımı gizleyemiyorum ama kimse için “bu yapmaz” demeyeceksin işte. Mina’nın içini boşalttıktan sonra şu an daha iyi bir durumda olduğunu ve omuzlarındaki yükün biraz olsun hafiflediğini düşünüyorum. Ayrılan üye Youkyung ve Chanmi’nin annesi de zorbalıkla ilgili açıklamalar yapmış onları da haber yaparlar umarım.

KINGEXO

Hâlâ takip ediyor mu o pisliği????

belgisiz sıfat

Şimdi tekrar baktım ve evet, hâlâ takip ediyor gerçekten.

KINGEXO

Inanmıyorum eğer bunu bilseydim bu kızı takip edip nefret yorumlarına karşı korumazdım. Ne halt olduğu buradan belli şuan masum olduğu ortaya çıksa bile böyle bir pisliği takip ettiği için benim gözüm düştü.

belgisiz sıfat

Takip ettiğini unutup da takibi bırakmamış diyeceğim ama şu tabloda fazla iyimser kaçacak. İnsan bunu da unutmaz.

belgisiz sıfat

Çoğunun feministliği sözde.

Boş yapmayın

Seolhyun grubu uzun süre önce bırakıp oyuncu olsaydı hala devam edebilirdi sektörde. Ama artık hiçbir yer yok onun için de.

Fjndjmejwjdiamdngoe

Seolhyun zaten ne oyunculuk ne şarkı söyleyebiliyorsun ne yazık ki insan olmayı da bilmiyormusun yazık

billy

9. [+204, -3] Bence tüm kadınlar bunun nasıl bir his olduğunu bilir.. birinin sizi küçümsediğini anlarsınız ve cevap vermek istersiniz ama karşıki gülüp geçiştirmeye çalıştığı için gülmek zorunda kalırsınız.. sonra siniriniz bozulur ama karşınızdaki hiçbir şey olmamış gibi konuşmaya devam eder ve ‘ben mi abartıyorum’ diye merak edersiniz.. sonra size kötü davranmaya devam ederler.. sürekli aynı şeyi yaparlar ve siz kendinizi ‘tuhaf kişi’ olarak görmeye başlarsınız…

Bu yorumun altına imzamı atıyorum.

Lululali

Bu kadını feminist diye seviyordum.zico olayında ona üzülmüştüm ama demek ki yaşattığını yaşıyormuş. Karma is a bitch if you ‘re

Imherebabe

bir zorbaya ruh eşim diyen de bir zorbadır. 1+1=1

Leila

Seolhyun ya da diğer çok sevdiğiniz kızlar konusunda beyninizle inatlaşmayı bırakın. İnsan sevdiği insanın, fanı olduğu idolün kötü yüzünü gördüğünde beyni hep inkara geçer, hayır öyle değildir der, inanmak istemez. Bir süre sonra o travmayı atlattıkdan sonra yavaş yavaş daha aydınlık düşünmeye başlarsınız. O yüzden kendinizi sorgulamayın. Fanı olmadığım için ben onları kolayca eleştiriyorum, hepsinin bu olayda büyük ya da küçük katkısı olduğunu düşünüyorum.

BANGTANGWSN

Şu ana kadar Seolhyun’u destekledim. Çok güzel biri, kalbi de güzeldir diye düşünmüştüm, bir şeyler için çabalıyordu. Ama bunun üstünü örtmem, örtemem. Kimse de yapmasın, herkes hak ettiği cezayı çeksin. Mina az şey yaşamamış, o kadar üzüldüm ki yazdıklarını okuyunca. Bir üye ya, bir üye bile çıkıp dememiş ki biz napıyoruz? On yıl dile kolay ya, taş olsa çatlar. Çok üzgünüm, keşke Mina’ya kocaman bir kucak verebilsem. Umarım hep mutlu olur. Diğer AOA üyeleri, katıldığınız veya sessiz kaldığınız için hepiniz suçlusunuz, layığınızı bulun.

Yuta's healing smile

Ya benim aklıma şey geldi Jonghyun vefat ettiği zaman bi ödül töreninde Yeri ağladı diye netizenler “toplum içinde böyle davranamazsın” diye kıza bir sürü şey söylemişlerdi Jimin de Mina’ya babası vefat ettiğinde “modu düşürdüğünü” söylemişti ya bana aynı şeylermiş gibi geliyor bilmem hak verir misiniz

betül

Yapılan iki şeyde yanlış ama şöyle bir durum biri grup arkadaşı diğeri kendisini tanımayanlar insanların yaptığı bir yorum .İkisi aynı şekilde etkkilemez insanı .

Nur

İşte arkadaşlar kariyeriniz bir gece de bitebiliyor umarım buna üzülür ve her gece ben ne yaptım diye düşünmekten uyuyamaz.

Nur

7. [+31, -1] Jimin samimi bir özür dileseydi Mina bu kadar çok şeyi ifşa etmezdi
İyi ki ifşa etmiş gerçek yüzünü gördük

cansu

Hiçbir İnsan Bu Denli İğrenç Bir Zorbaığı Hak Etmez! 20’li yaşlarında zavallı minamız neler çekmiş be Tüm üyelerin bundan haberi vardı ama skandal çıkmasın, grup dağılmasın diye sürtük jimine göz yummuşlar belli ki. Mina o kadar şeyle savaştı ki gerçekten çok güçlü umarım bugünlerde çabuk iyileşirde güzel yerlerde olur. ayrıca tüm samimiyetimle söylüyorum bu denli karaktersiz bir kızın kankası da az değildir! seolhuyunun bi suçu yok diyenler gelmeden en yakın kankanızın her bokunu bilirsiniz boş yapmayın! yıllarca birlik olup kıza zorbalık yapmış sürtükler zaten anca erkek peşinde koşun pozizyonda oldukları hiç bir görevi tam yapamayıp üstüne üstelik grup arkadaşna zorbalık… Read more »

Sel

Knowing bros 1.sezon 17.bölğmü baştan sona izledim choa hasta olduğu için katılamamış bir ot6 bölğmü netflix de olduğu için ssleyemedim ama jimin gülerken minayı ittirdi Şaka gibi ama gerçek

Bir bakıp çıkacağım

9. Yorum okadar haklı ki. Bunun yanında diğer üyeler zorların bundan sonra ama seolhyun sektörü bıraksa dahi zorlanacağını düşünmüyorum . Para yönünden . Yeterince kazandı yatırımını fazlasıyla yaptı . Onun için sektörü bırakmak yada bırakmamak pek önemli gelmiyor bana . Ama diğer üyelerin işi fazlasıyla zor olduğunu düşünüyorum ben .

:D?

biri on yıl boyunca zorbalık görürken nasıl sessiz kalabilirsin? Tüm hayatları sahteymiş. Seolhyun feminist rolü yaparken kendi grubunun içindeki ayrımcılık ve zorbalık hakkında neden susmayı tercih etti? Mina’ya yaşattıklarının aynısını yaşamalarını diliyorum.

Notyourbusiness

Bir kadının ızdırap derecesinden zorbalık görmesini yıllarca izlerken neredeydi senin (sözde) Feministliğin Seolhyun Hanım?

Usagi

[+204, -3] Bence tüm kadınlar bunun nasıl bir his olduğunu bilir.. birinin sizi küçümsediğini anlarsınız ve cevap vermek istersiniz ama karşıki gülüp geçiştirmeye çalıştığı için gülmek zorunda kalırsınız.. sonra siniriniz bozulur ama karşınızdaki hiçbir şey olmamış gibi konuşmaya devam eder ve ‘ben mi abartıyorum’ diye merak edersiniz.. sonra size kötü davranmaya devam ederler.. sürekli aynı şeyi yaparlar ve siz kendinizi ‘tuhaf kişi’ olarak görmeye başlarsınız…

Bu kadar da vur enseye al ekmeği olmayın ya

la cha ta

ilk fotoda çok masum duruyor yicem ya

eunhaninbuddysi

Hayal kırıklığı

Likanda

Böyle saçma sapan insanlar feminist olunca Kore halkının neden feministlere kötü baktığını anlayabiliyorum. Eğer bir topluluğu temsil ediyorsanız lütfen davranışlarınıza vs daha özen göstermeye çalışın. Ben seolhyun’la sözde aynı fikirleri paylaştığım için kendimden utanıyorum.

ryik

Seolhyun hanım çok feminist ama 10 yıl boyunca bir kadına zulmeden biriyle aynı dövmeyi yaptırıyor hemde her şeyi bildiği halde, sırf havalı görünmek için feministim diyormuş demek ki birde ben buna üzülüyordum çok elestiriliyor diye saf masum güzel kız diyordum my country de oynadığında hanbook yakışmıyor çünkü esmer dediklerinde üzülmüştüm meğer şeytanın tekiymis mina uğruna ölmesi gerekmiyordu en azından ona 10 boyunca eziyet eden biriyle kanka olup aynı dövmeyi yaptırmasaydı demek ki o da Jimin kadar kötü bir daha hiç bir dizisini izlemicem inşallah kariyeri biter parasız kalır zorbalığa ugrar da o zaman mina’nin ne çektiğini anlar

la cha ta

grubun işi bitti artık kabullendim zaten.AMA LÜTFEN YUNA SOLO ÇIKSIN YAUV LÜTFEN

Yeni Yazılar