NewJeans, Geunjeongjeon Hall’da Gösteri Yapan İlk Kız Grubu

8

New Jeans, Geunjeongjeon Hall’da performans sergileyen ilk kız grubu oldu. Özel olarak tasarlanmış Hanbok giydiler

 

 

Kültürel Miras İdaresi tarafından düzenlenen ve Ulusal Miras Teşvik Enstitüsü ile KBS Kore Yayıncılığı tarafından desteklenen ‘2024 Korea On Stage – New Generation’ etkinliği kapsamında, ayın 21’inde Gyeongbokgung Sarayı’ndaki Heungnyemun Kapısı önünde özel bir sahne düzenlenecek. Geçtiğimiz günlerde NewJeans, Geunjeongjeon Salonu’nda özel bir sahne ön kaydını tamamladı.

Geunjeongjeon Salonu, Joseon Hanedanlığı döneminde büyük devlet törenlerinin düzenlendiği önemli bir kraliyet sarayı binasıdır ve şu anda ulusal bir hazine olarak belirlenmiştir. Gyeongbokgung Sarayı’nın 1954’te açılmasından bu yana bölgede halka açık bir performansın gerçekleşmesi nadirdir ve bu da Geunjeongjeon Salonu’nun K-pop’un önde gelen güçlerinden NewJeans için açılması kararını özellikle dikkate değer kılmaktadır.

Geunjeongjeon Salonu’nda özel bir sahne alan ilk K-pop kız grubu olan NewJeans’ın o gün “Cool With You” şarkısının eşsiz bir performansını sunması planlanıyor.

Özellikle, bu sahne için yeniden yorumlanan benzersiz dan-sam jeogori (kısa ceket), sran-chima (şal etek) ve dae-ran chima (uzun etek) dahil olmak üzere özel olarak tasarlanmış hanbok kostümleri, geleneksel tarzda ayakkabılar ve tanrıçalardan ilham alan saç aksesuarları ile Kore güzelliğini sergilediler. Ayrıca, Geunjeongjeon Salonu’nun gece manzarasını aydınlatan fantastik bir performans sergileyerek hem ulusal mirasın büyüklüğünü hem de K-pop’un önemini aynı anda aktarmayı amaçladılar.

NewJeans: “Ülkemizin değerli bir mirası olan Gyeongbokgung Sarayı’nın Geunjeongjeon sahnesinde performans sergilemek gerçekten bir onur. Bunun uzun süre unutulmayacak bir anı olacağını hissediyorum. Bu fırsat sayesinde birçok insanın ulusal mirasımıza ilgi duyacağını umuyoruz.”

KBS, “NewJeans’in Geunjeongjeon’daki özel sahnesi sadece ulusal mirasımızın güzelliğini ve değerini tanıtmak için bir fırsat değil, aynı zamanda gelecekte Kore kültürünü dünya çapında tanıtmak için bir katalizör olması bekleniyor” dedi.

-Çok güzel görünüyorlar ve kıyafetler “Cool With You” konseptine gerçekten çok uygun.

-Peri masalı gibi… sanal gerçeklik gibi hissettiriyor, çok ama çok güzel.

-Kesinlikle zarif.

-Hyein’ın orada olmaması çok yazık ama yine de çok havalı.

-Hepsi peri gibi görünüyor ama bir üyenin eksik olması üzücü.

-Periler gibiler, çok güzeller. 🧚🏻‍♀️🧚🏻‍♀️

-NewJeans gerçekten çok güzel ♡♡♡♡♡ Hyein’in burada olmaması çok yazık, umarım yakında iyileşirㅠㅠ

-Aman Tanrım… Çok güzeller.

-Vay canına, çok güzeller.

-Çok güzeller, hanbok onlara çok yakışmış.

-Görünüşe göre en genç üye bacağını sakatladı ve katılamadı. Çok yazık çünkü bu gerçekten özel bir sahne ㅠㅠ Umarım yakında iyileşir ve onlarla birlikte sahne alabilir.

-Burası BTS’in daha önce sahne aldığı yer değil miydi???

-Hepsi peri gibi görünüyor. Kıyafetler çok güzel. Hyein’in burada olmaması çok yazık ㅠㅠㅠ

-Video çok güzel, tüylerim diken diken oldu.

K: pannatic

Önceki İçerikGazeteci Kim Yerang’a Göre Dahnworld Bir Tarikat Değil Ve BTS İle İlgisi Yok
Sonraki İçerikAespa’nın Comeback Sahnesi İptal Edildi
Subscribe
Bildir
guest
8 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments