Benzer Yazılar

Oh My Girl, Park Bom onları tanımayınca daha fazla çalışmaları gerektiğini düşündü

Oh My Girl, Park Bom onları tanımayınca daha fazla çalışmaları gerektiğini düşündüOh My Girl, Park Bom onları tanımayınca daha fazla çalışmaları gerektiğini düşündüHABER: Oh My Girl Park Bom’un onları tanımamasına şok oldu, “Çok çalışacağız, yeteneğimizle tanınmak istiyoruz”

KAYNAK: Newsen via Nate

1. [+1,026, -55] Park Bom’un televizyona dönmesi mantıklı mı?

2. [+736, -28] Aaa suratına ne olmuşㅠㅜ

3. [+551, -49]Bilmemek mümkün~

4. [+51, -1] Park Bom’un sizi tanımasına ihtiyacınız yok. Çok yetenekli biri değil, kendine dikkat etmiyor.. zavallı kızlar sırf Park Bom onlardan kıdemli diye böyle şeyler söyleemk zorundalar

5. [+41, -12] Park Bom öyle inanılmaz bir sundae değil ki sizi tanımasını isteyesiniz

6. [+38, -6] Park Bom niye bu şovda ya, Momoland olmalı onun yerine?

7. [+29, -5] Bahse varım Oh My Girl ondan daha iyi şarkı söylüyordur ㅋㅋㅋ yüzüne ne yaptıysa telaffuzunu etkiliyor, sözlerini mırıldanıyor çünkü

8. [+25, -0] Şovu izlemeden önce Park Bom’un televizyona çıkma konusunda sıkı çalışacağını düşünmüştüm ama onu izledikten sonra fikrimi değiştirdim. Harmoniye fazla kişi ekleyerek kusurlarını kapatmaya çalışıyor ama kendi sesi arada kaynıyor. Ayrıca şarkı söylerken tekniğe o kadar odaklanıyor ki nefessiz kalıyor. 2NE1’dayken şarkıyı dört kişi söylüyordu en azından, ne oldu ona.. bence sesindeki o karakteristik tonun gitmesinden korktuğu için tekniğinden vazgeçemiyor

9. [+24, -3] “Biz senin ismini haberlerde gördük” diye cevap vermelilerdi

10. [+23, -0] Park Bom… şarkı söyleme konusunda çok kötü…

11. [+22, -4] En azından şova çıkacak grupların isimlerini öğrenseydi.. böyle temel şeyleri bile yapmıyor

12. [+16, -2] Siz Park Bom’dan daha ünlüsünüz~ ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+392] Park Bom’un bu söylediği nazikçe değildi. Şova katılacakların isimlerini öğrenmeliydi, katılıyorum. Vokaline gelince, şarkı söyleyişini sevmiyorum. Eskiden iyi söylüyordu ama kötüleşti. YG sesini mahvetti. Bu yüzden Blink’ler, “Rose’nin sesi gerçek değil, iyi bir şarkıcı değil” diyenlere kızmamanız gerekiyor.. çünkü Bom da aynı teknikleri kullanıyordu, YG buna bir son vermezse eğer Rose de Bom ile aynı ses sorunlarını yaşayacak.

Kaynak: Netizenbuzz

41 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Nabongun jichuya verdiği tavşan

Onları tanımasa bile en azından adlarını öğrenmeliydi sonuçta beraber bi programda yarışacaklar

Blackjackies

Bom geçen yıl yaptığı instagram canli yayında kendi şarkısının (crush) sözlerini bile unutmuştu. Gerçekte hiç tanışmadığı veya dinlemediği bi grubu nasıl öğrenebilir. Bir iki kişi bile değiller. Bu program sayesinde tanıştılar işte abartmayın lütfen. 2.bölümü izlerseniz Mnetin yaptığı evil editing i Bom’un kırdığını görürsünüz.

Cielo

Kızlara direkt sizi tanımıyorum, kimsiniz dememiş tabii ki. Belki isimlerine bakmamıştır belki gerçekten unutmuştur ama deme şekli asla kaba bir şekilde değil.

Dediği şey “OMG’nin kim olduğunu biliyordum, daha önce isimlerine baktım ama bugün iyi bir ruh halinde değilim ve gerginlikten sanırım hatırlamıyorum, unuttum. Gerçekten güzel kızlar ve tatlı bir davranışla konuşuyorlar. Sanırım kendimden küçüklerle tanıştığım için gerginlikten unuttum.”

Drbel

Keşke katılmadan önce bir baksaymış kızlar ne kadar üzülmüştür. Ayrıca rose konusunda katılıyorum, yg güzelim karakteristik sesleri mahvediyor.

for j

Bunun teknikle alakası yok. Bom ciddi manada ağzını hareket ettiremiyor, estetik yüzünden sesleri çıkarmada zorluk yaşıyor. Ağzını düzgün açabilse diyeceğim ki cidden teknik sorun. Bizim ülkemizde de Ajda Pekkan öyle mesela.. Kadın konuşurken bile zorlanıyor… Nasıl şarkı söylesin..

for j

Ama Rosé’un tam anlamıyla sesini kullanmasına izin vermeyeceği türde bir teknik kullandığını kabul ediyorum. Bazen çok gereksiz yere kelimeleri yutuyor ancak gür denebilecek bir sesi de var onun. GD ile olan şarkısı buna en iyi örnek.

aRMyley

Gerçekten Rosé’nin farklı bir sesi olduğunu hissedebiliyor dinleyen kişi. Fakat kullandığı teknik her neyse her şeyi gölgeliyor. Dinlerken boğuluyor gibi oluyorum. Keşke sesini serbest bıraksa. Eminim çok efsane olacak.

for j

Kendini sıkıyor çünkü söylerken, yine bp şarkıları içinde bu fark edilmiyor ama coverlarını dinlerken orijinallerini de bildiğimden kendini ne kadar çok zorladığını hissedebiliyorum ben de

JenBellaShakespare

Bom da 2ne1 ile çıkış yaptığında rose’nin şuan hala kullandığı nasal tekniği kullanıyordu, ve nasal teknik bir yerden sonra ses tepelerinde ciddi bir hasar bırakabiliyor (bildiğim üzere), o yüzden bom’un sesi öyle çıkıyor ve bir de estetik var ama o en küçük etken, umarım rose’ye o tekniği daha fazla kullandırtmazlar çünkü gerçekten ses telleri büyük zarar görecek 🙁

Deniz

Yıl olmuş 2019 hala daha böyle yarışmalarının doğaçlama olduğunu sanan var , komik .

Deniz

Bom şu an kötü bir durumda olabilir . Fakat kendi döneminde sektörde ki en güzel , en başarılı ve en iyi sese sahip olan kadınlardan biriydi . Bir hatasında ona bu kelimeleri söylemek için pusuda bekliyorlarmış .Yarışmayı izlemiyorum onun hakkında bir yorum yapmayacağım . Fakat gerçekten üzüldüğüm bir şey var , Bom’un bu hale gelmesi . İlk gördüğümde ” Ne güzel bir kadın.” demiştim neden kendini bu hale getirdi anlamıyorum . Sesini yg pisliği görüntüsünü kendi mahvetti . Go away dönüşünde ki haliyle yetinip daha fazla estetik yaptırmasaydı ona da razıydım . Eskisi gibi takip edemiyorum çünkü konuşurken , gülerken… Read more »

Blackjackies

Bom estetik yaptırmadigini instagramda nefret yorumu yapan bi fana söyledi. Yüzünde evet bi farklilik var. Göz altı, dudak ve burun dolgusu olabilir. Onlar estetik sayılmıyor ama.

Deniz

Fakat yine de benim ilk gördüğüm Bom değil . Yanlış anlama lütfen estetiğini veya dolgusunu eleştirmiyorum . Benim de burnumda estetik var ve bunu normal bir durum olarak görüyorum . Değindiğim nokta yüzünün eski halinin çok daha güzel olması .

...

Bence tamamen show için söylenmiş bir cümle. Bu tarz programlarda senaryoların olmadığını sanan yoktur herhalde?

Ayla

Yorumlara bakilirsa epey var

Hata

Bence de yaptığı şey doğru değil, bilmese bile iş ahlakından rakiplerinin adını öğrenmeliydi

aRMyley

Şaka gibi… Tanımaması aşırı komik bence. OMG sektördeki en yetenekli gruplardan biri bence gerek dans gerekse vokal olsun. Artı geniş bir projeye dahil oluyorsun en azından küçük bir araştırma yapabilirdin diye düşünüyorum. Ve yapancı yorum +sonsuz.

Blackjackies

Ben de Bom bu programa katılana kadar Lovelyz ve Oh My Girl’ü hiç duymamıştım. Herkes herkesi tanımak zorunda değil. Bom zaten şova katılan gruplar arasında Mamamoo haricinde hiç bir grupla tanışmadı. Grubu isim olarak haberlerden duyduysa bile üyeleri tanımadığı için görünce hangi grup olduğunu bilememiş olabilir.

Queengi

İyi de senin bilmemen çok normal. Ama Bom Kore’de yaşıyor ve Lovelyz ile Oh My Girl kız grupları arasında popülerliğiyle bilinir. İki grubunda az da olsa bazı şarkıları popüler oldu.

Aswium

AH BOM NELER ÇEKTİN NERELERE GELDİN BE KIZIM YAZIK VALLA SANA UMARIM GELECEKTE ROSE BÖYLE BİR ŞEY YAŞAMAZ

Nick bulmak zor anam

9. yorum mzlsmdödö

Herneyse

Yarışmaya katılacaksan bi zahmet isimlerini öğren. Yaptıgı kötü bir hareket.

Adfgg

Bizim Türklerin nesi var Allah aşkına kadın eskiden buradan baktığımda Koreli netizenlere bizim Türkler kızardı şimdi oradaki aynı yorumları buraya yazmışlar….. neler yaşadı bu bir yana , o yarışmada kimse kimsenin geleceğini bilmiyordu ki hatırlarsanız bomu görenlerde şaşırmıştı , kadın zaten bir sürü şeyle uğraştı , , saldıracak bahane arıyorlar ,

Cielo

Kızlara direkt sizi tanımıyorum, kimsiniz dememiş tabii ki. Belki isimlerine bakmamıştır belki gerçekten unutmuştur ama deme şekli asla kaba bir şekilde değil.

Dediği şey “OMG’nin kim olduğunu biliyordum, daha önce isimlerine baktım ama bugün iyi bir ruh halinde değilim ve gerginlikten sanırım hatırlamıyorum, unuttum. Gerçekten güzel kızlar ve tatlı bir davranışla konuşuyorlar. Sanırım kendimden küçüklerle tanıştığım için gerginlikten unuttum.”

lol

park bom’un yüzünde mimik oynamıyor ki ağzını açabildiğinden bile emin değilim nasıl şarkı söylesin zaten söyleyemiyor

XxX

[+24, -3] “Biz senin ismini haberlerde gördük” diye cevap vermelilerdi
Bu çok zekice 👏👏👏

im jisoo im okey🤪

Arkadaşlar teknik değiştirilebilecek bir şey? Sesi etkilese de sesi yok edecek kadar bir etkende bulunmuyor. Bom’un en büyük sıkıntısı estetiği? Kadın resmen ağzını oynatamıyor. Ondan öncesinde kullandığı teknikle gayet iyi ilerliyordu. Çok hoş bir tonu vardı, daha çok nazal ağırlıklı söylettikleri için arada zorlanıyordu. Ama şu an böyle olmasının sebebi tekniği değil, ilerleyen yaşı ve yaptığı estetikler(burun,ağız kenarları,gerdirme vs) Rose’yi de bulaştırmak gerektiğini düşünmüyorum daha 3 yıllık bir şarkıcı ve kafasına estikçe teknik değiştiriyor🤷🏻‍♀️Hoş bir tona sahip, gelişebilecek düzeyde bir şarkıcı Neden herkes şu an güzelce dinlemek yerine sesi yok olacak,ilerde böyle olacak diyor ki? Kızın daha 3. yılı ve… Read more »

JJJTeam

Bir blackjack olarak ve Bom aşığı olarak söylüyorum ki, burun ve çene estetiği net var.. Hal çok seviyorum ve estetiğe karşı değilim ama keşke sesini etkilemesini sağlayacak türden estetiğe son verseydi.. Sesini dinlerken boğazı ağrıyormuş gibi hissediyorum.. Güzel kızım, umarım mutludur. <3 Eminim bilerek böyle bir kabalık yapmadı.. Bu sektörde çok fazla zorluk yaşarken bunu yapacağına inanmıyorum.

BlueElf

İnsanlar sanıyorlar ki sektorde herkes herkesi biliyor tanıyor gruplar kaç kişiler isimleri ne çoğu bilmiyorlar halk arasında da böyle idol müziği dinleyenler bile grupların isimlerini bilse bile gruptan 1 veya 2 kişi sayıyor Bom’da sektörden uzun süre uzak kaldı kendi zamanında ki grupları biliyordur ama yeni grupların isimlerini bilsede üyeleri bilmiyordur buda normal birşey gerçi programda da bunu söyletmişlerdir büyük ihtimal. Ben Bom’u Roommate’ten tanıma şansı yakalamıştım ama öyle saygısızlık yapacak bir karakteri yok kızın gerçekten bilmediği için programda bunu kullanmışlar. Ses konusunda Bom’un sesini severim ama sesinden deformeler olmuş bu yanlış teknik çalışmadan oluşabiliyor estetikte buna neden ama daha… Read more »

la cha ta

4. [+51, -1] Park Bom’un sizi tanımasına ihtiyacınız yok. Çok yetenekli biri değil, kendine dikkat etmiyor.. zavallı kızlar sırf Park Bom onlardan kıdemli diye böyle şeyler söyleemk zorundalar
Bom yeteneksizmiş komik

Öyleysevarım

Ya cidden bu kadına bu kadar saldırmalarına üzülüyorum ya . Tamam bakmadı onun ayıbı ama yapmayın ya gerçekten yarışmada you and ı yı söylerken efsaneydi tabi bana göre öyleydi size ses tonu iyi gelemeyebilir ara vermesine rağmen vokalini geliştirmişti. Oh mu girl çıkış yaptığı zamanlarda bom skandal yüzünden resmen inzivadaydı tanımaması normal ki şöyle mantıklı düşününce isimlere bakmış olsa bile grupları karıştırabilir birebir hiç birini tanımadığı için . Evet estetik yaptırarak kendine kötülük yapmış olabilir ama lütfen yüzü için onu tanımaktan vazgeçmeyin gerçekten çok farklı ve güzel bir karakteri var ☺️🙏🏻yazdıklarınıza saldırı olarak düşünmenizi, kimseyi kırmak istemem

Lia

Bomun önceden daha iyiydi sesi ama nodülleri vardı en son muhtemelen ondan sonra sesi kısıldıkça kısıldı. Bom hiç teknik kullanamiyordu sesi oldukça kuvvetliydi ve hala da teknik bilmiyor. Sesi de git gide kısılacak Yg ile alakalı değil sesi hacimli değil. Roseye tekniksiz okuyor ve Yg yüzünden sesi kısılacak diyenler hiç Rosenin performans videolarını izlememişler. Rosenin sesi sizin duyduğunuzun aksine oldukça kuvvetli ve volümlü. Sadece kendisi yutarak ve genize alarak okumayı tercih ediyor. Lütfen gidin ve antilik yapmak yerine bi araştırın. Önceden ben de böyle düşünüyordum Rosenin sesi yok diye ama Rosenin efsane güzel ve güçlü bir sesi var. Ha Yg… Read more »

VipSone

Taeyang hiç teknik okuyamıyor derken

Lia

Taeyang teknik okuyamıyor derken Taeyangın teknik okuyamadığını söylüyorum. Sesini severim, kendisini de severim, benim en sevdiğim vokallerden birisidir. Ama ses teknik olayı Taede yok. Nağme yapamaz, notaları genişçe söyleyemez. İyi bir tekniğinin olmaması onu kötü bir vokal yapmaz. Nitekim kendisi de solosuyla ödüllü. Bir örnekle açıklayayım; Junsu ile Taeyangın düetinde Junsu açık ara farkla ‘teknik’ olarak Taeyangı solladı, Tae Junsunun aralığına giremedi bile, girmesi de gerekmiyor zaten ama yapabilecek teknik sese sahip değil. Junsunun karşısına Daesung koyarsan ancak olurdu. Daesungun kendinden hacimli bir sesi var zaten, tekniği de var. Olurdu yani. Zaten Junsu tam bir teknik king. Neyse kötü bir… Read more »

VipSone

Merak ettiğim için sordum çünkü taeyang kpopta en sevdiğim seslerden birine sahip. Sen kadar detaya sahip değilim teknik vs sesini seviyorum o kadar teşekkürler açıklaman için 🖐🏻

Lia

Rica ederim. Uzun zamandır kpopu takip ediyorum, sesi güzel olan, duygulu okuyan herkesi seviyorum. Hiçbir fandomda değilim (her ne kadar inanan olmasa da) :)Ben de Taeyangı çok severim. Eyes, Nose, Lips gibi bir solo şarkı kimseden gelmedi ve gelmeyecek de. Hala dillere pelesenk ikonik bir şarkı. Askerden dönüşünde nasıl bir yol izleyecek merakla bekliyorum. İyi akşamlar.

Lia

Her fandomdan eksi yiyen tek insanım herhalde agsjdkkd

GirlsLikeSunset

Bom da estetikte etken. Şarkı söylerken mırıldanıyor gibi. Benim için hiçbir zaman vokal queen beh diyecek bir sesi yoktu ama şimdi gerçekten kötü

Gamze

Gerçekten sahnede playbackten seslerini duyamadığınız idollerinizi Park Bom’la kıyaslamayı kesin ve son sergilediği performans vokal açıdan gerçekten güçlüydü. Ayrıca Bom yine sizin ona iftiralarınız yüzünden yıllarca sektörden uzak kaldı hatta 4 yıl boyunca alışveriş bile yapmaya çıkmadığını söyledi Oh My Girl’ü tanımamasının sebebi bu. Büyük ihtimal oradaki başka grupları da tanımıyordu fakat dile getiemedi. Estetik konusunda görünüşünü eski fotoğraflarıyla karşılaştırırsanız büyük fark olmadığını görürsünüz makyaj tarzı değiştiği için böyle görünüyor ve hastalığından dolayı yüzü bazen şişiyor. Ayrıca hastalığı var lenf bezlerinde Queendom performansı öncesinde de masaj yapıyordu 2NE1 TV’de de sürekli soğuk su koyarak rahatlamaya çalışıyordu. Ama yine de kusursuz… Read more »

May ile

6. [+38, -6] Park Bom niye bu şovda ya, Momoland olmalı onun yerine?

Amacım nefret değil ama çok doğru. Hem seyircilerin hem programdakilerin daha objektif ve doğru bakması için böyle olmalıydı. Ayrıca Park Bom yalnız hissediyor gibiydi.

Lucia

[+1,026, -55] Park Bom’un televizyona dönmesi mantıklı mı?

Mantıklı nasılda kuduruyorsunuz ama

Yabancı yoruma sadece gülüp geçiyorum Bom’un sesi hala güzel Rose tekniği öğrensin önce bir

Yeni Yazılar