Olaylar Ne Zaman ‘ILLIT vs NewJeans’ Oldu?

3

HYBE VS ADOR’UN KAVGASI ‘KARIDESIN SIRTINI PATLATMAKLA’ SONUÇLANDI

 

(Ç/N: “Karidesin sırtını patlatmak”, balina gibi büyük bir hayvanın kavga ettiği ve karides gibi küçük bir hayvanın ortada kaldığı, hiçbir şey yapmak zorunda kalmadan öldüğü bir tür durum anlamına gelir, bu nedenle güçlü insanlar tartıştığında, zayıf olanlar hiçbir şey yapamadan ortada kalır ve gereksiz yere zarar görür).

Şirketler arasında süregelen savaşın ortasında, idoller balina dövüşüne yakalanmış karides gibiler. Bu durumdan en çok etkilenenler elbette NewJeans ve Belift Lab ILLIT.

Daily Sports önceki gün HYBE’ye gönderilen ve NewJeans’in ebeveynleri tarafından yapılan önerileri özetleyen bir e-postayı ele geçirdi ve haberleştirdi. E-postada, HYBE başkanı Bang Sihyuk’un NewJeans’ın selamlarını görmezden gelerek bir ‘ihmal tartışmasına’ yol açtığı iddia ediliyor. Geri dönüşlerine iki hafta kala, NewJeans bu olayın merkezinde yer alıyor ve geri dönüşlerini güvenli bir şekilde tamamlayıp tamamlayamayacakları konusunda endişeler var.

ILLIT de ‘intihal yapan bir grup’ olarak eleştirildi. Daha önce CEO Min Heejin, ILLIT ve NewJeans arasındaki benzerliklere birkaç kez dikkat çekmişti. Acil basın toplantısı sırasında, “ILLIT ile ilgili sorunu gündeme getirmemin bir nedeni var. (NewJeans’in) formülünü çok fazla kopyaladılar” dedi ve onları alenen eleştirdi.

(…)

Sadece NewJeans ve ILLIT değil. HYBE etiketi altındaki idoller de durumdan doğrudan ya da dolaylı olarak etkilendi.

Daha önce, temsilci Min Heejin “çocuklar hiçbir şeyden suçlu değil. Sorun yetişkinlerde” diyerek ILLIT’in intihal iddiasına atıfta bulunmuştu. Min’in de dediği gibi, yetişkinler (şirketler) arasındaki kavgadan çocuklar (idoller) zarar görüyor.

Hem HYBE hem de ADOR’un telafi edilemeyecek şekilde zarar görmesiyle birlikte, bu davanın nasıl sonuçlanacağı yakından takip ediliyor.
(…)

1. Burada tek acınası olan NewJeans…

2. NewJeans fighting

3. Onlar gerçekten kirli oynayan bir medya

4. NewJeans ve ADOR, fighting

5. NewJeans’ın burada mağdur olduğu gerçeğini bile kopyalamak istiyorlar

6. ILLIT yanlış bir şey yapmadı. Onlar sadece çaylak olarak kendilerine söyleneni yaptılar.

7. NewJeans, hit ol. ADOR, fighting

8. ?? NewJeans sırtları patlayanlar olsa daㅋㅋㅋ onları bir araya getirmeyi bırakın

9. ILLIT’e gerçekten “karides” diyorlar ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

10. NewJeans’i koruyun, onları sahtekarlarla bir tutmayı bırakın…

K: pannchoa

Önceki İçerikZerobaseone’ın Yeni Koreografisi Beni Şaşırtıyor
Sonraki İçerikKim Jiwon Bugün Bvlgari Etkinliğinde
Subscribe
Bildir
guest
3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments