Benzer Yazılar

[PANN] 2019 KBS Gayo Daechukje’de sanatçılara ayrılan zamanlar

[PANN] 2019 KBS Gayo Daechukje'de sanatçılara ayrılan zamanlar

BTS: 21:15
Seventeen: 7:27
GOT7: 7:06
MonstaX: 6:46
TXT: 5:32
Nu’est: 5:25
Stray Kidz: 4:38
Astro: 4:33
NCT 127: 4:32
N Flying: 4:31
Golden Child: 4:15
The Boyz: 4:10
NCT Dream: 4:02

Twice: 6:47
Gfriend: 5:45
Mamamoo: 5:31
Oh My Girl: 5
Chungha: 4:33
ITZY: 4:31
Apink: 4:18
WJSN: 3:59
Everglow: 3:51

Gönderi tepkisi [+404, -55]

1. [+670, -467] İstediğinizi söyleyin, ama tek bir gruba 21 dakikadan fazla verilmesi biraz şey değil mi..? Gayo Daejun’a katılan tek grup onlar değil. Bir dahaki sefere BTS kendi konserini versin. 21 dakikayı BTS’e ayırırsanız diğer gruplar kötü etkilenmez mi?

2. [+566, -38] Apink hayranıyım, BTS antileri bunu kullanarak BTS’e saldırıyor ama bu KBS’in suçu. Apink’ten bahsederken diğer grupları işin içine katmayın.

3. [+322, -19] Buna işbirliği (collab) performansları dahil değil

4. [+245, -237] Bir gruba 4 dakika verilmişken diğerine nasıl 21 dakika verilir?..ㅋㅋ Ne kadar başarılı olursan ol bu çok abartı değil mi?

5. [+192, -42] Ahㅋㅋ Bu hiç adil değil, 21 dakikayı BTS’in istediğini mi sanıyorsunuz? Bu zaman bölümünü kanallar kendileri yapıyor. BTS başkalarının zamanını çaldı diyorsunuz, Armylerin sessiz kalacağını mı sanıyorsunuz ? ㅋㅋ

 

Kaynak: Pannchoa

140 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Tarafsız

Geçen sene tek özel sahneler yapan SM değildi. JYP’de yaptı. Ayrıca SM’e bir ton laf söyleniyor ama SM NCT üyeleri en az süre alan biri. Üstelik orada bir kaç grubun kıdemlisi konumundalar. Buna rağmen SM yine gücünü kötüye kullandı lafları dönüyor. Çok ilginç. BTS seviyorum ve evet geçen senelerde birçok haksızlık yapıldı, katılıyorum. Ama bu yıl sonu ödül törenlerinde inanılmaz fazla süreler aldıklarını inkar edemezsiniz. Dürüst ve eşit olacaksak bu doğru. Bunu SM, YG gruplarından biri geçmiş senelerde yapmış olsaydı gelecek linci düşünemiyorum. Yaptılar zaten diyen olursa da hiçbiri tek grup olarak 20 dakikadan fazla süre almadı. Sadece KBS değil… Read more »

Herneyse

Geçen sene delirip tvxq ve exo ya saldırmışlardı aynısı başlarına gelince ama kbs nin suçu öyle mi ? Ahshs

skjas

hayal aleminden çık orası iyi bir yer değil ayrıca çok çirkin gülmüşsün

Yugwa

Bts 3-4 yıllıkken o sene çıkış yapan çaylak gruplarından bile az sahne alırdı. o zaman çok sahne alan gruplara demediğini bırakmayan armydi, şirketlere söven de armydi. Her yerde bunu dile getiren de armydi? şimdi önceden fanların eleştirdiği sistemin bizzat kendisine dönüşen Bts’in performans SÜRESİNE tepki gösterenlere neden kıskanç diyorsunuz ki army 😂😂 gençler, mazlum olmak ne demek en iyi sizler bilirsiniz biraz anlayış yahu 😄

Aien

Yanlışın var. Bangtan 1 performans sergilesin gitsin buna bütün Army’ler olarak çok çok çok seviniriz çünkü daha az yorulurlar. Çocukların fazla süreye ihtiyacı zaten yok… (muhtemelen kanallar anlaşmalı oldugu için törene katılmak zorundalar yoksa bu törenlenleri napsın adamlar onca işin gücün arasında) “bazı” tepki gösterenler Bangtan’ı suçluyor veya “kanal şöyle ama BTS’de böyle” bahanesiyle alttan altta konuyu bahane edip nefretlerini kullanmaya çalışıyorlar eee bu durumda Army “ironi” yapıyor ve fırsat vermiyor eskiden sorun yoktu şimdi niye var diye? anlamayacak kadar dar düşünmen trajikomik. Bu kadarını düşündüysen bunları da düşünebilmen gerekirdi. İlginç🙂 kıytırık bir festival ne çok konu oldu ve yine… Read more »

Yugwa

Ya siz bütün linçler neden sadece kendi grubunuzun başına geliyormuş gibi davranıyorsunuz? 🤣🤣 Yok neymişşş Bts sahne alınca sorun olmuşmuşşş.nskskkd Aşşırı ben merkezcisiniz. 🤗 O dönemlerde de gayet tepki gösterilen şeylerdi bunlar. Eğer netizenbuzz ya da korezinde diğer yılların yıl sonu törenlerini aratırsan herkesin o dönem en çok sahne alan grubu hep taşladığını görürsün. 😘 Her yıl bu sahne süreleri konuşulur. HER YIL. Size özel bir şey değil. Tabi sen kpop’ı bts ile tanıdıysan böyle şeyleri bilmezsin.🤭🤭 Bigbang 12 dakika performans sergiledi diye linçlenmişti, Exo Kai’nin dans performansından dolayı linçlenmişti geçen yıl. Her sene sm konseri gibi oluyor bu ödül… Read more »

Aien

Anlamak istemedigin için “drama” bahanesini kullanmak sıkmadı mi cidden? Tvxq’dan itibaren sektörü takipteyim ve Bangtan kadar gereksiz nefret alan baska bir grup görmedim. Ortalığı leş edenler senin gibiler buna emin olabilirsin. Bunun dram ile ilgisi ne? Ben merkezcilik ile alakası ne? Yorumlara bak bir istersen sonra gel konuş. Keske herkes ben merkezci olup kendi grubu dışında baska gruplarla böyle hastalık derecesinde ilgilenmese.. konu Bangtan’a bağlansa ve aç köpekler gibi atlasam diye beklediğiniz kadar net olan baska bir sey daha yok. Sürelerin yanlış oldugu zaten ortada ama bu konunun muhattabı BTS değil ve siz hala BTS diye canınızı cıkarırcasına saldırma modundasınız.… Read more »

Yugwa

Bts’e hakaret dahi etmemişim, army ile uğraşıyorum. Sürekli army diyorum, sen bana bts anlatıyorsun. Bts’ten nefret ediyorum ölsünler demişim gibi konuşuyorsun. Drama işte tam da burada. O kadar süredir takip eden birinin her yıl en çok kim süre alırsa alsın laf edildiğini bilmemesi sorunsalı… 🤗🤗 ben merkezcilik tam da burada başlıyor, army bts 4 dk sahne alıp ya da sahnelerden indirildiğinde tepki koyduysa şimdi o 4 dk sahne alanların fandomu tepki koyuyor. Konunun özeti bu, seneye başka grup 10 dk alır yine aynı şey tartışılır. O zaman burada olursan buna dikkat ederek oku. olay bts değil drama yapıp herkes düşmanınızmış… Read more »

Skz

Ben de çok kızıyorum skz fanıyım ama skz ve txt in nct den n.fliying ve astrodan da h fazla sahne alması bence adaletsiz çünkü skz ve txt hobee grup sunbee lerine daha az verip onlara daha çok sahne verilmesi yanlış.aynı şey apink için de geçerli 5 ve 6 yıllık gruplara 6 veya 7 dakika verilirken 9 yıllık gruba 4 dakika verilmesi saygısızlıktır.

Not:İstediğiniz kadar linç edin umrumda değil gerçek bu artık şu holiganlığı bırakın gerçek bu

Funda

Katılıyorum

Yılgın

haksızlık var orası kesin bende armyim ama çok üzüldüm kızlara baya hayal kırıklığına uğramışlardı tepki de verdim ama olayın muhattabı Bts değil tören ayrıca son iki törende baya bir sorun vardı sadece süreler değil sahnelerde sıkıntılıydı

Htcnr

21 dk performans sergileyen grubun hayranı iseniz muhtesem bir sey bu .Peki diğer gruplar ? ARMY ler sürekli eskiden onlara yapılan haksızlığı dile getirmezler mi ? Peki bu haksızlık ? Elbette suç BTS in degil bu programı hazırlayanlarda .Ama “BTS sonuna kadar hak etti ” veya “Diger gruplar ama …” diye savunanlar ? Diger çaylak ( veya caylak olmayan ) gruplara verilmeyen dakikalar ? Onlara zaman verilmemesi asıl haksızlık .Elbette BTS hak etti . peki diger gruplar ? Bu ödül törenlerinden nefret ediyorum bu yüzden.Senelerdir bu torenleri veya festivalleri duzenleyenlerin açgözlülüğü yüzünden hem gruplar hem hayranlar zorlanıyor .Siz sanıyor musunuz… Read more »

Shine7

21 dakika hangi grup olursa olsun fazla bunun A veya B grubu olması asla önemli değil sadece diğer gruplara da biraz daha saygı göstermeli ki bu sorun ulusal kanalların genellikle yaptığı birşey umarım bu sistem değişir ve çağırdıkları her gruba güzel süreler verebilirler

Jean-Baptiste

EXO katılmadı diye üzülüyordum bende. Neyse ki BTS’in sahnesini izleyince EXO’yu izlemiş kadar oldum.

skjas

öghhhhhh mateonun kankisi gelmiş

Kooki

Konsept Kingsman konsepti. Böyle bir konsept yapılmak istendiği 2015 yılında paylaşıldı. Exonun performansı 2017 de. Şimdi benim kafam karıştı kim kimi kopyalamış oluyor?? E 2015 daha geride olduğuna göre…….. 🤡
Neyse Kingsmanın yazarı Bangtanın videosunu bulmuş ve “bu Kingsman tarzını çok beğendim, bayıldım.. “diye paylaşmış.
Bir de şey gördüm dionysus için arkaya neden şarap kadeh koyuyorsunuz diyenleri.. Ne??

Mustesna

hangi konsept bu merak ettim? daha doğrusu exo’nun hangi konsepti bts’den kopyalanmış?

Mustesna

gerçekten merak ettiğim için sordum niye eksiliyorsunuz?

Mustesna

herhalde öyle bir şey yok ki kimse cevap verememiş. soruyu sorarken aslında gerçekten samimiyetle sormuştum ama neyse artık ben cevabımı aldım.

No name

Ben popülariteye göre veya yıla göre verilen süreyi doğru bulmuyorum. Orada herkes sanatını icra ediyor. Kim bu dünyada diğerlerinden eksik kalmak ister ki. Zaten çoğu grup bu yüzden parlayamıyor. Burada bir hedef göstermiyorum genel olarak bütün yıllar için konuşuyorum. Sektör zaten zorlu ve kimbilir bu gruplar sahne arkasında neler yaşıyorlar. Birde diğerlerinden daha az zaman verildiğini düşünün insan doğal olarak kendini kötü hisseder ve bu depresyona bile sokabilir hassas insanları.

luvinblueside

lol, bangtan gelecek yıl kendi konserini versin ve koltukların yarısı boş kalsın:p

Kooki

Ah keşke böyle bir şey olsa. Ayrıca stadyumlar bile yetmezken koltukların boş kalacağına inanman…. Ah..

yeosangel

ben ödül törenlerini bts için izlemiyorum, bts’i kimse 21 dakika izlemek zorunda da değil :((

db db

Programın hangi kısmında çıkacakları az çok belli izlemeyiver olsun bitsin. İzleyen izliyor. Reyting artışlarını da yazmayayım şimdi buraya.

Kooki

Onun için de kolaylık yapmışlar ve bts i en sona almışlar. Eh artık sizde kendi grubunuz gidince, sıra bts e gelince töreni kapatın. Valla ben öyle yapıyorum Bangtanın 20 dakikalık performansı için neden saatlerce sevmediğim grupları izleyerek kendime işkence edeyim.
Üf hiç mi bu tür şeylere kafanız basmıyor. Garibim töreni kapatmayı akıl edemediği için bangtanı izlemek zorunda kalmış 😱

rpmn

en sondayız be…valla sana güzellik yaptık en sondayiz zaten grubun biz çıkana kadar 50 kez çıkmıştır:(

jeyan

Apink… 21 dakika verilen grubu kıdemli diye savunuyorlar…ben özür dilerim Apink sen bunları hak etmedin.

Luvi

21 dakika gerçekten fazla. Ne kadar başarılı olursan ol daha makul dakikalar verilmeliydi. Sonuçta kendi konserleri değil. Her zamanki gibi Koreliler ve bir şeyleri abartmaları.. ortaları yok :sS

likanda

her fandomda olduğu gibi olgunlaşmamış pandalar da olabilir tabi ki ama pandalar çoğu haksızlığa rağmen hiçbir idolü suçlamadılar örnek mi istiyorsunuz?

bazı k-army bts konseri için bilet almadan önce apink biletlerini alıp -prova olarak- pandalara daha pahalı bir fiyata satmaya çalışmışlardı fakat pandalardan hiç bts’e kötü bir şey söyleyen olmamıştı

belki bunu biliyorsunuzdur ama bilmeyenler için söyledim. Yanlış anlamayın en üstte belirttiğim gibi her fandomda olgunlaşmamış insanlar olabilir. Ayrıca army Apink’i severdi ne oldu böyle ya üzücü… Lütfen hepimiz hayatımızı güzelce yaşayalım başkalarından nefret ederek değil. Hepsini okuduysanız teşekkürler.

Exovelvet

Exo katılmıyor ya kafam rahat

Kooki

Neden iş birliklerini saymamışlar, o söylenilen şarkıları edilen dansları niye adam yerine koymadınız lfjfjdd Ha yine arada baya fark ama denildiği gibi ikinci ile arasında 21 e 4 lük bir fark yok. Haksızlık mı? elbette haksızlık. Ama Bangtan süresini hak etti mi? Dibine kadar. Peki bu haksızlık ne zamandır yapılıyor? En başından beri. Kpopies ne zamandır bu “haksızlığı” konuşur oldu? Bangtan ortaya çıktığı günden beri. Çok çok iyi hatırlıyorum zamanında PSY sahnede daha fazla kalsın diye bangtanı listeden ÇIKARMIŞLARDI. bakın süreyi azaltma falan demiyorum direkt listeden çıkarıldı. Bu haksızlık dediğimiz zaman “PSY dünyaca ünlü bir sanatçı elbette herkesten çok sahnede… Read more »

Yugwa

Yg ne zaman doğru düzgün katıldı böyle programlara? Birine yollasa diğerine yollamadı. Hele bu sene kendi gruplarından HİÇBİRİ yoktu. Doğru düzgün müzik şovlarına bile yollamıyor yg. Her zaman da böyleydi. RV desen zaten burunlarından getirdiler, grubun bir üyesini sakatladılar. Şimdi sm neden exo’yu falan yollasın?
Psy dönemlerinde büyük şirketler ele geçirmiş müzik şovlarını diye eleştirdiler şimdi de şirketler yollamıyor biz ne yapalım demeye başlanmış.nskdkdkdk İRONİİK

Kooki

Yollamıyorlarsa ve sizde bunları “neden yollasınlar tabiki yollamıcaklar” diye kabulleniyorsanız Bangtanın süresine laf etmiceksiniz. Program babamın hayrına mı dağıtıyor o süreleri sence? Kim kendisine para getirirse ona odaklanır. Eğer Bangtanın süresi azalsın istiyorsanız popüler grupların gelmesi şart. Hayır katılmasınlar derseniz daha çok görürsünüz bu süre dağılımını.

Yugwa

@kooki kimsenin bir şeyi kabullendiği yok, siz işinize nasıl gelirse öyle yorumluyorsunuz.
bundan birkaç sene önce falan 4 dk bile performans alamayan grubun fanlarısınız yani. Şimdi grubu 4 dk süre alan kızgın fandomlar tanıdık geliyordur. Yani boş yapmayın daha fazla.

likanda

you’re absolutely right

Kooki

Elbette bize tanıdık geliyor. Bizim apinke ya da Pandalara neden konuşuyorsunuz, haksızsınız tarzında ithamlarımız yok. Sonuna kadar haklılar sesini daha fazla çıkarmalılar hatta. yıllar önce kendi grubu en yüksek süreyi alınca sesini çıkarmayanların bu yıl bangtan için sesini çıkarmasına lafımız var sadece.
Ha ben zamanında bb exo gg.. Ya da herhangi bir 3 büyük grubu en yüksel süreyi almışken az süre alan gruplar için de haklarını aradım, onları savundum derseniz üzerinize alınmanıza gerek yok. Ama o zaman işime geldi ses çıkarmadım şimdi işime gelmiyor ses çıkarıyorum derseniz üstünüze alınmakta serbestsiniz

narengi

bts’i çıkarmışlardı ya hani, işte bts o listelerden çıkarıldığı zamandaki pozisyonunda kalsaydı ve bu 21 dakikayı başka bir grup alsaydı, bts de o alttaki kısacık performans sergilemek zorunda bırakılan gruplardan biri olsaydı yorumunuzu yine böyle yapabilir miydiniz acaba? army’lerin sorunu işte tam da bu? bu yüzden sevilmiyorsunuz ve bu yüzden, bu tavrınızla, bts’e zarar veriyorsunuz.

cns

Hayır hiçbiri de kalkıp haksızlık yapılıyor demezdi. Çünkü bütün olay BTSe nefret beslemek. Ki zaten zamanında yaşandı tüm bunlar. Üzgünüm ama ağlayıp sızlanma hakkı olan son kişi bile değil bunlar.

cns

Bizi sevmeyen bir tek sizlersiniz. Tüm dünya ne kadar başarılı, azimli ve sevgi dolu bir fandom olduğumuzu haykırırken sizler burada bozuk plak gibi aynı şeyi tekrarlıyorsunuz. Kabul edin ya da etmeyin gerçekler bu.

Kooki

@bibidibabidibu narengi Ben haksızlık değil mi demişim? Haksızlık hem de sonuna kadar haksızlık! Ama biz size bu sorunla geldiğimizde zamanında bize “dünyaca ünlü sanatçı varken siz kimsiniz” tavrını göstermişken, çaylak bir grup sırf 3 büyükten diye 4 yıllık bangtandan fazla süre alırken “siz kimsiniz ki” tavrında oldunuz için “ikiyüzlüsünüz”. Bunlar EN BAŞINDAN BERİ vardı peki siz nerdeydiniz? Bangtanın başına gelen her haksızlığı ayakta alkışlarken şimdi bu tavrınız bize çok gülünesi hatta ve hatta acınası geliyor. Zamanında Bangtanın, diğer grupların başına gelenler umrunuzda değildi, şimdi de işin içinde Bangtan geçiyor diye umrunuzda. Kusura bakmayın ama bu konuda zerrece samimiyet hissettirmiyorsunuz (siz… Read more »

narengi

“hatırlıyorum zamanında PSY sahnede daha fazla kalsın diye bangtanı listeden ÇIKARMIŞLARDI. bakın süreyi azaltma falan demiyorum direkt listeden çıkarıldı. Bu haksızlık dediğimiz zaman “PSY dünyaca ünlü bir sanatçı elbette herkesten çok sahnede kalacak sizin idolleriniz ne ki” tarzında yorumlar almıştık.” “Ha diyeceksiniz ki başka gruplar var onlara daha çok süre verilsin. Ama bu da kapitalist düzenin bir getirisi ister kabullenin ister kabullenmeyin program kendisine reyting getirecek gruplara verir bu süreyi.” bu iki kısımda aynı yorum içinde kendi yazdığınız yorumdan alıntı. haksızlık değil diyorsunuz demiş miyim yorumumda? verdiğiniz cevabın tek bir kısmı benim yorumumda sorduğum sorunun cevabı değil. anlama kabiliyetinizde sorun… Read more »

Kooki

Haksızlık mı? elbette. Peki bu haksızlık ne zamandır yapılıyor? En başından beri. Burdaki cümlelerimi neden alıntı yapmadınız? Burdan bu olayı haksız gördüğüm, bu haksızlığın da en başından beri var olduğunu belirttiğimi anlayamadınız mı? “bts de o alttaki kısacık performans sergilemek zorunda bırakılan gruplardan biri olsaydı yorumunuzu yine böyle yapabilir miydiniz acaba?” tarzındaki cümleniz sanki ben bu olayı “haksızlık olarak görmüyorum” gibi bir anlam hissettiriyordu ama. Kişisel algılamamanız için böyle bir dipnot da düşmüştüm ama yine anlaşılmamış. siz diye hitap şeklimi kişisel algılamayın. “siz” hitabım tüm “kpopiesi” içerir Ha kpopies diyerek de beni genellemişsiniz diyeceksiniz şimdi ama zekanıza güvenerek “böyle bir… Read more »

rpmn

narengi o kadar sizin tarafınızdan sevilmeye ihtiyacımız var ki canım o kadar yani ben her gün oturup ağlıyorum narengi beni sevsin diye…kendinizi çok ciddiye alıyorsunuz dkskskskdk şu an bizim sıramız sen buna ağla

likanda

biraz olgun olun ya lütfen

rpmn

olgunluktan kastınız nedir likanda hanım

likanda

ehe burada olgunluğu açıklamayacağım ben sessizce grubumu desteklemeye devam edeceğim, komiksiniz ya nedense hep kaos çıkarmaya çalışıyorsunuz. Madem orijinal sitelerde Bts’e laf atılıyor git onlara kus nefretini burada herkes hemfikir kanalın hatası olduğuna

likanda

kanalın adaletsizliğini dile getirirken insanlar elbette en çok süre alan ve en az alan grubun sürelerini (süreyi özellikle vurguluyorum çünkü anlamıyorsunuz) karşılaştırıyorlar ve bts’in adı geçiyor sonra alakasız yerlere çekiyorsunuz konuyu

rpmn

kendin gelip bts haberlerinde btse laf eden insanların yorumlarinin altina katiliyorum öyle evet tarzı yorumlar atıyorsun ve sessizce grubunu destekliyorsun öyle mi. evet kaos çıkarmaya çalışan kesinlikle biziz burada kimse btse hakaret etmiyor hiçbir yorum ya hiçbiri…tamam

likanda

oha hiçbir bts postunun altına bir şey yazmadım

likanda

şimdi de yalana mı başladık?

narengi

ama sonra ağlıyorsunuz hep biz suçlu ilan ediliyoruz, hep biz kötü oluyoruz diye. sevilmeye ihtiyacınız yok madem şikayet edip durmayın.
sizin sıranız mı? ağlayayım mı? yaşınız kaç? yoruma bak, cidden…
çoluk çocuğu muhatap aldığımı fark ettim yine.

rpmn

evet narengi çoluk çocukla uğraşıyorsun öyle düşün sen söyleyecek sözünüz olmayınca çoluk çocukla uğraşıyorum oluyor

ox

bana bts’in sahneden indirildiği ve yarıda kesildiği performansları atar mısınız lütfen. cidden merak ediyorum bu arkasında durduğunuz sağlam kozu.

Kooki

https://twitter.com/RizeOT7addict/status/1187501934808203264?s=19
PSY için çıkarılmışlardı. Hem de son dakikada. Alana gelen armyler hayal kırıklığı yaşamasın diye konfetilerin kapladığı sahnede, ışıkların çoğu kapanmışken, günlük kıyafetleri ile sahne aldılar. Yıl 2016

ox

teşekkür ederim. eh psy da o zamanlarda tüm dünya tarafından tanınan bir stardı. en azından o sahneye çıkıp hayranlara performans sergileyebilmişler bir şekilde. yani ağlanmayın, yok zamanında kıdemliler yüzünden bizim sahnelerimiz kesildi diye.

Kooki

Eh şimdi de BTS Dünyaca ünlü bir star. Bu az süre aldı diye savunduğunuz insanlar en azından sahneye, yayına çıktılar. O zaman onlar da hayranları da ağlanmasınlar.
Bakın duydunuz mu nt sakinleri boşuna ağlanmamalıymışsınız. Hatta bence siz arkadaşın dediklerine göre dua bile etmelisiniz en azından sahneye çıktınız diye. Bakın ben demiyorum arkadaş öyle diyor 🤷🏻

ox

bu sektörde her grup haksızlığa uğradı. bigbang’in mama ödül konuşmasını dinleyen hiçbir grup yoktu. blackpink’in performansı yarıda kesilip görevliler tarafından sahneden indirildi. ödül töreninde yüzleri kırmızı bir çizgiyle çekilmiş şekilde ekranda gösterdiler, ama kimse army kadar yaşananları pişirip pişirip sunmadı. evet bts çok çabalamış ve kendi tırnaklarıyla kazıya kazıya bu konuma gelmiş bir grup ama sürekli bu mağdur edebiyatını yapmak bayıyor anlatabiliyor muyum?

cns

Tüm saydığın gruplar en fazla bir ya da iki kez bunu yaşamıştır. Ama biz sürekli aynı muameleye maruz kaldık. En basit televizyon programında bile üyelerimiz küçük görüldü. Tüm bunları kimse konuşmazken BTS parlayınca başka gruplar için hak arar oldunuz. Bizi de bu bayıyor anlatabiliyor muyum?

skjas

bayıyorsa dinleme. ben de bpnin şirket yüzünden cb yapmadığı hikayelerine baydı gözüyle bakıyorum ama mağdur edebiyatı yapıyorlar demiyorum

ox

biz dinlemesek siz daha çok bağırıyorsunuz.

Kooki

Çok basit aslında. Bu mağdur edebiyatına maruz kalmamak için Bangtanla veya Army ile ilgili haberlere gelmeyin, ilgilenmeyin. Bakın ben bp nin bb nin başına gelenleri bilmiyordum ÇÜNKÜ zerrece ama zerrece umrumda değil. Onlarla ilgilenmiyorum ki onlarla ilgili haberlere denk geleyim demi? İşte sorun da ortadan kalkar böylece Ama onlarla ilgili her haberin altına damlayıp yorum yapacak kadar önemsersem onlara “ya sizde sürekli mağdur edebiyatı yapıyorsunuz” demeye hakkım yok. Demezler mi bana “sanane? ” diye. Ama siz hayatınızdan Bangtanı da Armye de çıkaramıyorsunuz. Sürekli dibimizde olup bizimle ilgilenip ya bu konu sıktı deme cüretini kendinizde buluyorsunuz. Bak sana yemin ederim exodan… Read more »

ox

biz hayatımızdan army/bts’i çıkartamıyor değiliz tatlım. insani gerekliliklerimiz gereği düşünce özgürlüğümüzü kullanarak fikirlerimizi, eleştirilerimizi sunuyoruz. bu kadar zorunuza gidiyorsa siz bizim söylediklerimizi görmezden gelin. ne ala memleket, hem ayranım dökülmesin hem…

Kooki

bu kadar zorunuza gidiyorsa siz bizim söylediklerimizi görmezden gelin.
O zaman neden senin deyiminle “mağdur edebiyatı” yapmamız zoruna gidiyor.
Bizim söylediklerimizi görmezden gel.
Ben de senin o dahiyane “mağdur edebiyatı yapmayın” fikrine karşı “ilgilenmeme” fikrini, eleştirisini sunmuştum ama kabul etmedin.
Oh ne ala memleket hem ayranım dökülmesin hem…

Yılgın

aa olurmu Bts olmadan takip etmeden haberlerinde ezik gibi sürünmeden nasıl yaşarlar bu sürüngenler kendi gruplarıyla asla bu kadar ilgilenmezler sürekli yok Bts in şuyu buyu yok army şunu yaptı yok army bunu yaptı hem gelir yorumunda bile armylere soru sorar hem bıktım sizden der sonra Bts in başarılarına bakıp kıskançlıktan kudururlar Bts başarılı çünkü biz bunlar gibi başka gruplarla ilgilenmiyoruz sadece Bts e bakıyoruz gerçi bu bunun gibi hasta ruhlu kpop stanlar içinde geçerli tek ortak noktamız zaten Bts in başarılarını çocukça bahanelerle kabullenemeyen bunun gibi sadece türk ergen kpop stanlar korede ki fandomların Bts in başarısı sadece stream… Read more »

ox

hasta ruhlu kpop stan mi😂 oğlum siz ne biçim kafalar yaşıyorsunuz lan bir şeyi de hazmedin be

Yılgın

hasta ruhlu kpopstanlar derken sadece antileri kast ediyorum kendi grubu ile insan gibi ilgilenen Bts i sevmiyorsa bile düşüncelerini düzgün bir tarzda ifade eden adam akıllı olgun fanları değil bu tarz bir üslupla karşından olumlu tepki almayı bekleme zor o

ox

yalnız siz beni çok yanlış anladınız, ya da anlamak istediğiniz gibi anladınız. benim bts’le bir problemim yok. hatta bir çok şarkısını da çok severim. her grup için geçerli, fanlık yaptığım özel bir grup da yok zaten. ben, armylerin her şeyi fazla abartmasından, grubun popüleritesini kullanıp diğer gruplara haksızlık yapılmasından şikayetçiyim. benim tavrımı düzgün bir şekilde ifade etmem için karşı tarafın da benimle aynı şekilde iletişime geçmesi gerekiyor.

Kooki

İlk yazdığın o alaycı yorum sonrasında sana DÜZGÜNCE cevap vermeme rağmen “en azından performans sergilemiş bu kadar ağlamayın”, “mağdur edebiyatını bırakın” demen pek de yanlış anlaşılacak gibi değil. “grubun popüleritesini kullanıp diğer gruplara haksızlık yapılmasından şikayetçiyim.” Bunu demeniz daha da ironik çünkü SİZ -psy da o zamanlarda tüm dünya tarafından tanınan bir stardı. en azından o sahneye çıkıp hayranlara performans sergileyebilmişler bir şekilde. yani ağlanmayın– diyen kişisiniz. Şimdi kim, bir sanatçı ünlü diye diğer bir sanatçıya karşı haksızlık yapılmasına göz yummuş, bunu savunmuş? Army yi eleştirdiğiniz şeyi bizzat siz yaptınız, siz söylediniz! Siz değilmiydiniz e psy da dünyaca ünlü stardı… Read more »

Yılgın

burada kim Apink e hakaret etti aşağıladı ortada bir haksızlık varsa bunu yapan sürelerine kadar her şeyi ayarlayan törenlerin kendisi Bts in de bu durumu istediğini memnun olduğunu sanmıyorum tepkimiz sanki Bts hiç yaşamamış gibi bunları fırsattan istifade Bts e hakaret edenlere ilk başta armylere kendin soru sormuşsun sonra da alay etmişsin şu an yorumunun altına yorum yapan kimseyi suçlayamazsın o yüzden

rpmn

dalga mı geçiyorsun sen be? ağlanmayalim öyle mi sana sorucaz cunku. burdaki bütün herkese de desene bts kidemli bir grup aglamayın diye bekliyorum hadi. bi de yalan borcumuz varmış gibi nerden kesilmiş yhaa.s.s tripleri

ox

sen ağlayabilirsin tabi, yaşın gereği ne objektif yaklaşabilirsin ne de mantıklı cümleler kurabilirsin.

rpmn

ay kıyamam yaştan da vurmaya başladı:( başka söz söyleyemeyince ben lol artık asın şu yaş mevzusunu ya yemin ederim aynı yaşlardayız garanti veriyorum bunu sana njddjsjd

ox

eğer aynı yaşta isek çok üzülürüm. ben hitabet nedir öğrenmiş ve uygulayabiliyorken akranlarımın hala nasıl konuşulacağını bilmiyor olması gerçekten üzücü çünkü. he bir de benim gerçek hayattaki yaşıt arkadaşlarımın hiçbiri bir şeye körü körüne bağlı ya da savunucusu değil, çünkü kişicilik cehalet belirtisidir.

rpmn

aynen bi de üstüne hakaret ederim değil mi burada çünkü düzgün dil bilgisi falan verelim:( konuyu nerden nereye getirdin noldu yorumun başında ehhh hakediyorlardan girmiştin jjddksk

Yılgın

daha attığın ilk yorumda şavaştaymışta saf tutmuş gibi neymiş o önemli kozunuz gibi bir şey sormandan gayette bir şeylere körü körüne bağlı sırf Bts başarılı diye Bts i ve armyi düşman gibi gördüğün belli oluyor bu müzik zevkidir bir insanın sevdiği sanatçıyı desteklemesi kadar normal bir şey yok sevmiyorsan ilgilenmezsin benim sevmediğim bir dolu sanatçı var bakmıyorum bile hiç birine ama anlayacağını sanmıyorum öyle bir nefret dolusunuz olay sizin için müzik zevkinden çıkmış bir savaşa kine dönüşmüş başkasının sevgisini küçümseyeceğine kendine bak sevgi değil nefret insana zarar verir acıyorum senin gibilere sizin saçma düşünceleriniz kimseyi bağlamaz insanlar sen ve senin… Read more »

ox

sizin anlamadığınız ve kabullenemediğiniz şu, grubunuzu eleştiren herkes anti ya da bts’e kin güden insanlar değil. ben kimin fanıyım ki başka birinin antisi olacağım? komik olmayın, eleştirilere de bu kadar kapalı olmayın. nefret ve kin dolu olan sizlersiniz, başkalarının sizi eleştirmesini ya da kabul etmediğiniz gerçekleri söylemesini hazmedemiyorsunuz.

Yılgın

attığın bütün yorumlarda herkese hakaret etmişsin eleştiri dediğin sanata yapılır Bts in müziğini sevmiyorum bana hitap etmiyor dedin de boğazına çöken mi oldun sizin tavrınız çirkin saldırgansınız kabul edemediğiniz gerçekler dediğin senin kafanda ki düşünceler sen istediğini düşünebebilirsin kimse senin düşüncelerini kabul etmek zorunda değil insanlara zorla düşünceni kabul ettirmeye çalışmak ne yahu çocuk gibi ne bu banane banane bizim gibi düşüneceksiniz tavrı yaşının büyük olduğunu olgun olduğunu söylediğin için daha da komik duruyor eleştiri dediğin düzgün bir uslupla yapılır burada attığın hiç bir yorumda o yok yavrum sandığın kadar olgun değilsin

Kooki

teşekkür ederim. eh psy da o zamanlarda tüm dünya tarafından tanınan bir stardı. en azından o sahneye çıkıp hayranlara performans sergileyebilmişler bir şekilde. yani ağlanmayın, yok zamanında kıdemliler yüzünden bizim sahnelerimiz kesildi diye. sen ağlayabilirsin tabi, yaşın gereği ne objektif yaklaşabilirsin ne de mantıklı cümleler kurabilirsin. biz dinlemesek siz daha çok bağırıyorsunuz Ha bir de mağdur edebiyatının artık baydığı” ile ilgili yorumunuz vardı. Bunları yazan insanla ” komik olmayın, eleştirilere de bu kadar kapalı olmayın. nefret ve kin dolu olan sizlersiniz,” bunu yazan insan aynı ne garip. -eleştiri demek ana-bacı küfretmek demek değildir. Eleştiri: olumlu/olumsuz tüm düşüncelerinden arındırılmış cümlelerle yapılır.… Read more »

Yılgın

birde sözde kafanda bir sanatçı için fandoma girmeyi küçümsemişsin insanları buradan vurmaya çalışıyorsun senin gibi baya var böyle aklınca küçümseye çalışan burada çok vasat ve sığ geliyor bu düşünceler bana hayatınızı belli kalıpların dışına çıkmaktan ölesiye korkar bir şekilde yaşıyormuşsunuz gibi çok sıkıcı be bir kpop grubunu sevsen bile eminim insanlar küçümser diye açıkça söyleyemiyorsundur bile ben hayatı istediğim gibi yaşamayı at gözlüklü insanların sığ düşüncelerine sıkışıp kalmayacak kadar çok seviyorum Bts i seviyorsam bırak fandoma girmeyi anlıma yazar öyle dolaşırım kimse gram ipimde olmaz zuhaha

Kooki

Yıl 2013-2014.
Hazırlandıkları, çekimini yaptıkları sahne yayınlanmadı çünkü başka bir grubu yayınladılar.
Bu çekimi yıllar sonra 2019 da Kbs yayınladı.
Tam 5 yıl sonra… https://twitter.com/RizeOT7addict/status/1187490065326305280?s=19

Kooki

https://twitter.com/RizeOT7addict/status/1187497485008130049?s=19
Performans sırasında jiminin tişörtü yırtıldı. Normalde hata yapıldığı an kayıt tekrardan çekilir ama Bangtanın böyle bir şansı yoktu çünkü sadece 1 hakları var. Başka gruplar için gösterilen tolerans ayrılan zaman onlar için hiç gösterilmedi. Jimin performans boyunca tişörtünü tutarak dans etti

ox

sizinle iletişim kurarken beyine çok ihtiyaç olmuyor bu doğru. ayrıca gerçekten bilmediğim için sordum, merak ettim. ağlamanızdan yakınmakla bilmediğim bir şeyi öğrenmek arasında fark var.

rpmn

hakaret hakaret hakaret yaptığın sadece bu…

likanda

senin de öyle değil mi? birine kuduruk köpek demiştin

Muziksever

@Someone arkadaşım blinksen Allah için karışma bu olaya. Cidden heryere yazmaya gerek yok, olayın içinde biz yokuz. Bp adını geçirerek daha fazla kötü yorum okumak istemiyorum. Haksiz yere kötü yorum almayalım artık.

rpmn

eleştiri kesinlikle gruplar katılmadan yapılmali biz de bunu söylüyoruz apink için bile btse bir sürü hakaretler de bulunuldu bts de çıkıp 2 yıl önceki şarkılarını söylemek istemezdi. ama kbs böyle uygun görmüş ve böyle yapmış ki bence de çok fazla ama bunu uygun dille dile getiren insanlar da çok az

Lalalulu

[+245, -237] Bir gruba 4 dakika verilmişken diğerine nasıl 21 dakika verilir?..ㅋㅋ Ne kadar başarılı olursan ol bu çok abartı değil mi?
Dakikalar arasında adaletsizlik var ama böyle şeyler sadece BTS fazla süre performans sergilemeye başladıktan sonra problem olmaya başladı. Bu uzun yıllardan beri yapılan haksızlıklardan şimdi BTS’i sevmiyorsunuz diye tepki göstermeniz bu tepkinin samimi olmadığını gösterir.

Majo

Kusura bakma ama kimse bu kadar uzun süre almadı.

Miss

Tepkilerinin samimiyetini bilemeyeceğim ama yıllardır k-pop dinleyen biri olarak söylemeliyim ki ne hitler, ne popüler gruplar geldi geçti bu sektörden tek başına 21 dakika sahnede kalan başka grup görmedim. Tepki gösterdikleri şey sahnedr en uzun süre kalam grubun bts olması değil, bts’e verilen sürenin diğer davet edilen grupların sahnedeki sürelerini çok fazla olumsuz etkilemiş olması.

likanda

bu kadar göze çarpan olmuyordu, yanlış anlama bts dünya starı olduğu için kanallar bunu kullamak istiyorlar. Elbette bunda bts’in suçu yok üstelik üstteki yorumun dediği gibi apink fanları bts’i suçlamadı

Tarafsız

Tepki almadılar mı? Şimdiye kadar herhangi bir ödül töreninden linç yemeden ayrılan büyük grup BTS olabilir. Daha diğerlerinin aldığı kadar linç yemediler zirve dönemlerinde. SM’in sanatçıları sevilir ama şirketi kimse sevmez. Yıllardır a dense SM’den bilindiği de bir gerçek. Her yaptıkları suç, oyun, kumpas olarak görüldü. Adamlar gruplarının rekorlarını yayınlamayı geçtim promosyon yapmıyorlar. YG sanatçıları da daima linç yedi. JYP çok iyi idare eden şirketlerden biri. Kanallar izleyici çekmek için kendileri oyunlar döndürüyorlar. Linç yiyenler BTS, EXO, şirketler vb. oluyor. Fan kavgasıyla sadece ekmeklerine yağ sürüyorsunuz.

rpmn

linç yemeyen grup bts mi sjxjmwsksk siz cidden dalga geçiyorsunuz artık A desek linç yiyoruz ya sahne veriyorlar yine doyumsuz aç olan bizim grubumuz oluyor. daesanglari hakkımızla aldığımız için büyük şirketler ödül törenlerine boykot uyguluyor yine suçlu biz oluyoruz?? cidden en az linç yiyen grup bts derseniz çarpılırsınız ya

Tarafsız

Ben grup suçlu demedim. Benim gözümde hiçbir grup suçlu falan değil zaten. Şu an aldıkları nefret geçmiş dönemde zirve zamanları yaşayanlardan daha az diyorum ve bu yalan değil. Fandom kavgalarını kast ettiğimi falan zannettiniz sanırım. Şu an BTS ülkedeki herkes tarafından seviliyor ve koruma altında. 21 dakika sahne aldı diye laf yapan sadece kavgalı olunan fandomlardan bir kaç kişi. Onun dışında bundan kimse şikayetçi olmadı. Geçmişte aynı süreyi zirve dönemini yaşayan gruplar alsaydı bundan daha fazla nefret göreceklerini söylemeye çalışıyorum. Ayrı bir yorumda dedim yine diyeyim. Hiçbir grup bu konularda suçlu olamaz. Kanallar kim onlara para getirirse onlara süre verir… Read more »

Nokta

Başka gruplar daha fazla mı nefret görürdü? Ya BTS nefreti az mı alıyor sizce. Yani bu durumda BTS bu seneki tüm törenlerde linç yedi. Törenlere katılmasa yine linç yer. Apink olayında bile linç yediler.
Geçmişte zirve döneminde bu süreleri alanlar var gidip bakın lütfen. Bakmadan bilmeden yorum yazıyorsunuz ve gerçek gibi konuşuyorsunuz. YouTube var gidip bir araştırın bence.

Tarafsız

Benim BTS’e bir şey dediğim yok. Sorun kanallar diyorum hala bana saldırıyorsunuz. Linç olayında demeye çalıştığım şeyi söylüyorum aynı şeyleri tekrar ediyorsunuz. Ben eskiden de karşıydım, şimdi de popülerliğe göre süre alınmasına karşıyım. Madem geçmişte bunu yaşarken adeletsizlik olduğunu biliyordunuz, yakındınız şimdi aynı şeyler söylenirken niye saldırıyorsunuz onu anlamıyorum. Geçmişte kimse söylemiyordu denmesine karşı çıktım ben diyorum. Bu eleştiriler geçmişte de yapılıyordu. Ama bu sene tüm ödül törenlerinin birer BTS törenine döndüğünü inkar edemezsiniz. Anlamayıp yine aynı şeyi söyleyeceksiniz tekrar ediyorum. BTS suçlu değil. Kanalların taktiği bu. Burada da bu eleştiriliyor. Size fandom kavgalarınızın yüzünden laf sokanlar olabilir bu da… Read more »

Nokta

Biz sana neden saldıralım ya. Benim yorumum saldırganca bir yorum mu? Hakaret mi var? Kaba mı konuşmuşum. Yazdıklarına cevap veriyoruz. cevap vermek ne zamandan beri saldırganlık olduk. Cevap vermeyelim doğru bildiğin yanlışları söylemeyelim o zaman. Yeri gelir sende bir yorumumda bana cevap verirsin. Bende ona saldırganlık diyeyim o zaman. Anlayın artık gına geldi demişsin. Anlamamız kıt değil. Ama sen bir önceki yazdıklarını okumadan cevap veriyorsun. Ben senin yazdıklarından seçtim ve cevap verdim yine aynısını yaptım. Umarım saldırganlık olarak algılamazsın. Kanalı suçlayan kaç tane yorum gördün………. Yani inkar etmiyoruz zaten BTS in bu sene ödül törenlerinde fazla süre verildiğine. Bu konu… Read more »

Tarafsız

Yorumlardaki istediğiniz şeyleri çekip istediğiniz şekilde yorumluyorsunuz. İstediğiniz anlamı çıkartabilirsiniz yorumumdan. Kanalların para kazanma yolu diye belirttim grupların suçu olmadığını da söyledim. Başka gruplara ve şirketlere dolaylı yoldan laf söyleyen sizsiniz. Her grubu seviyorum ama bazı fandomlar yıllar içinde ben de cidden uzaklaşma isteği uyandırdı. Bu yüzden her grubu takip etsem de fandomlardan uzak duruyorum. Geçmişte bir çok haksızlık yaşamış bir süre grup var. Büyük şirket diye bahsettiğiniz gruplarda da var. Genel olarak ARMY’nin her olayı, her yorumu kendilerine döndürmesi sorunsalı yaşanıyor. Fandomdaki herkes değil ama bu tip sitelerde daha çok karşılaştığım için genel konuşuyorum. Onlar da bize yaptı, onlar… Read more »

Nokta

Benim size karşı cevap olarak yazdığım şeylerin hiçbirine cevap yazmamışsınız. Ben a demişim siz b. İyi günler. Yine kendinizi haklı görüp yine army i suçlu buldunuz. Asla objektif bakamayacaksınız. Teşekkürler.
Konu nasıl yine army nin mağdur edebiyatı yaptığına geldi onu da anlamadım ama hep haklısınız sizler hep haklısınız.

Yılgın

Kanallar kendileri ayarlıyorlar reyting almak Bts üzerinden için sanki Bts istiyor bende isterim bu kadar yorulmasalar az performans sergileseler zaten çok yoğunlar yakında Comeback te var bir törene katılmayacakları açıklandı Bts in arkasından bir ağlamadıkları kaldı acısını TXT ve GF den çıkarmaya çalıştılar yani bizim için hava hoş ama kanallar çakal Bts in reyting potansiyelini biliyorlar halk eğer Bts in sahnelerinde izliyorsa onlar da Bts i koyuyorlar arz talep meselesi

stan talent stan pentagon

büyük ihtimal popüler olduklarından daha çok seyirci ve ilgi toplayabileceklerini düşündükleri için çok fazla dakika veriyorlardır da bu kadar fark da olmamalı, 21 nerede 4 nerede? mma ve mama ödüllerinde de bts yaklaşık 35-25 arası dakika performanslar sergiledi, farkı bu kadar fazla tutmayın da birazcık bile olsa daha adaletli olsun.

Muziksever

Amanın grubum olayın içinde yok ve bu çok ilginç. Haber hakkındaki yorumumsa gruplar kaç dakika çıkacaklarına kendileri ayarlamıyor, suç yapımcının. 😬

Kooki

Lütfen mısır patlat öyle gel. Ve yorumları okurken benim yerime de eğlen. sonrasında seni en güldüren yorumu bize de söyle 😂😂

Muziksever

@Kooki işin ilginç yanı kimin hangi fandomda olduğunu bilememem fjffjfj
Neyse burdaki kendi fandomuma sesleniyorum karışmayalım olaylara, bizimle hiç alakası olmayan bir konu ve BTS veya ordaki hiçbir grubun suçu yok.
En güldüren yorumuysa söz sabah bu yorumun altına alıntılayacağım.👍👍👍

büş

Süreleri KBS ayarladığı için birini suçlayacaksanız KBS yi suçlayın BTS de istemezdi böyle olmasını çünkü bu haksızlıkları onlarda zamanında yaşamıştı ve bende Army olmama rağmen 21 dakikayı fazla buldum süreyi doldurmak için gittiler iki sene öncesinin şarkısını söylediler. Üç şarkı yeterdi mesela. Genelde sunbae ya da en ünlü grubun en son çıkıp en uzun performans sergilemesi normal bir şey ama bence bunu diğer gruplarla aradaki süre farkını çok açmadan ve diğer gruplara söz verilen süre miktarına uyularak yapılması gerekiyor. Hiç bir grup bu muameleyi haketmiyor özellikle sunbae bir grupsan… Gayo Daejonlar her sene çok heyecanla beklediğim festivallerdi ama bu sene… Read more »

Feniks

Apink’in performansının yarıda kesilmesi KBS’in suçu bu konuda Bts’i suçlamak mantıksız ama 21 dakika da gerçekten çok fazla bunu inkar edemezsiniz.. Uzun performans sergilemeleri normal çünkü onlar BTS,, ama bence 10-12 dakika makuldü

rpmn

kusura bakmayın da 2015 2016 yıllarında ödül törenlerinde ya da katıldıkları gayolarda bigbang 18 20 dakikalı sahneler aldığında bu adalet kavramınız var mıydı? onlar kral tabii ki cikmali diyorlardi biri bir sey soylediginde. adalet kavrami bts sahneye çıktığında mi aklınıza geldi…samimiyetsizsiniz

rpmn

o sene çaylak olan ikon bile 3 şarkı söyledi ödül töreninde bts 4.yılında 3 dakikailk sahne alamazken komik:)

rpmn

şimdi baktım melon da 30 dakika performans sergilenmişler……komiksiniz kendi kendinize ağlayın durun adalet şimdi geldi başınıza çünkü jdjdjwjjsjdekdk

rpmn

amaaaaan hasetlerinden çatladıkça bts en yukarıya çıkıyor eksilerler dururlar işte…btsin sahnesi harika değil miydi eksileyenler😘

likanda

apink en fazla 6 dakika almıştı o da 2015’de evet o zaman da aynı adaletsizliğin olduğunu düşünüyordum sizin deyişinizle adalet kavramım o zaman da aynıydı tekrar söylüyorum gruplarla ilgil değildi ya şirketleri ya da kanal

Kooki

@Likanda bu ve burdaki çoğu yorum Pandalara ithafen yazılmadı. Zamanında en yüksek süreyi alan grubun fandomlarına veya destekçilerine, o zaman sessiz kalan insanlara ithafen yazıldı. Lütfen burdaki yorumları üzerinize alınıp üzülmeyin. Kızlar için biz de çok üzüldük, kızdık çünkü sizi ve kızgınlığınızı çok iyi anlıyoruz. Günlerce çalıştığın kareografiyi gösterememenin acısını iyi biliyoruz

likanda

benzer yorumlar apink postunun altına da yazılmıştı o yüzden üzerine alınmamak elde değil

skjas

bende şimdi baktım geçen yıl kbsde exo 22 dakika performans sergilemiş

Leyla

Bence sen yanlis bakmissin git bi daha bak senin baktigin 2017 yilidir kesin.O yil tum gruplar o kada cok sure aldilar cunki kbs kuculmeye gitmis ve 6-7 sarkici cagismisdi twuce da 22 dakka sure almisdi ve hayranlarla sahnede sohbet de vardi.Gecen yil exo sadece 2 sarki soylemisdi ve bi de sm ozel collab vardi onuda jyp gruplari da yapmisti.

tata

BTS bu dakikayı doldurabilmek için eski şarkılarını söylemek zorunda kaldı sürelerle ilgili şikayetlerinizin muhatabı lütfen kanal olsun.

Nokta

Olur mu konu BTS olunca nereden vurabilirim diye bekliyorlar. Geçmişte başka büyük gruplar da bu sürelerde performans sergiledi. Yani burada collablar bile eklenmemiş. Ayrıca bu BTS in suçu değil. KBS in suçu. Lütfen geçmişte uzun performanslara laf etmediyseniz şuanda kendinizle çelişmeyin.
Ayrıca şirketler egolarından vazgeçip diğer büyük grupları da gönderseydi BTS in süresi de bu kadar oolmazdı. Suçlamanız gereken KBS ve şirketler…BTS değil.

Aien

%100 gerçeklik ve farkındalık içeren bir yorum 👏 katılıyorum

Nokta

Teşekkür ederim. Ama maalesef anti çok olduğu için kimse bu durumu kabul etmeyip yine BTS i suçlayacaklar. Alıştık.

Sıkıldım

Hepinizin adalet kavramı bts olunca geliyor herhalde. Şuna bak gelmiş diyor ki ne kadar popüler olursan ol çok fazla. Zaten kbs vermiştir başka kim ayarlayacak? Kbs de kendi çıkarını düşünecek çünkü en sevilen en bekleneni bts en popüler bts nasıl reyting kazandırıyorlar haberiniz var mı? Zamanında bts yayınlardan kesilirken çıkmayan sesinizin şimdi de çıkmaya hakkı yok. Hadi gelin ve eksileyin 😘

rpmn

sjxjmwsksk anca eksilerler neyse ki nasıl yalancı ve ikiyüzlü olduklarini biliyoruz kbs resmen süreyi verdi ve çocuklar doldurmak için eski şarkılarını bile söylediler yoksa biz de istemezdik koşa koşa sahne yapmalarını….eksileyenler 31 aralıkta Times Squaredaki performansimiza bekleriz orda da süremiz iyimiş lol

Sıkıldım

O performansta da diğerlerinden fazla süre alınca gelip daha önce tanımadığı şarkıcıların fanıymış gibi davranıp linçlerler. Ve evet kesinlikle iki yüzlüler. Bırakalım da çatlasınlar

cns

Grup çeşitliliğini sağlayan şirketler. Gruplarını göndermeyince göremiyorsunuz maalesef. E BTS de dünya starı olduğu için en fazla süre onlara tanınıyor doğal olarak. Eskiden programlara neredeyse sektördeki bütün gruplar katılırdı. Ne hikmetse BTS yükseldikçe şirketler aşağılık kompleksine girip gruplarını her şeyden çeker oldu. Valla BTS gibi bir gruba bu kadar süre az bile kusura bakmayın. BTS olmasa programlar izlenmeyecek bile. Kimseye 20+ dakikalık bir sahne süresi verilmedi diyorsunuz ama senelerdir şirketleriniz solo sahneler, collablarla zaten o süreye ulaşıyordu. Bütün çekememezliğiniz BTS’e. Eksilenen artılanan yorumlardan bile anlaşılıyor bu. Ağlamaya devam edin. 31inde kendiniz çalıp kendiniz oynarken DÜNYA STARI BTS Times Squareda performans… Read more »

cns

“Kimseye bu kadar süre verilmedi”
Bkz.

https://youtu.be/mkXHxJ2MDT4 KBS Gayo 2017 kendisi EXO concert diye geçiyor.
https://youtu.be/Df-Jmmwp8iU Bigbang MMA 2015
Ve bunların dışında çoğu sahneleri 15+ dakika. Neden bu grupları örnek veriyorum? Çünkü sürekli ikisiyle karşılaştırma yapıyorsunuz. Zamanında kanlı bıçaklı olan bu grubun fanları şimdi tek yumruk olmuş bize saldırıyor. İstediğiniz kadar çabalayın. Asla bizim motivasyon ve azmimizi düşüremeyeceksiniz.

cns

Hah bir de kalkıp bize demezler mi zamanında rahatsızlık duyduğunuz konuları savunuyorsunuz diye gülmekten ölesim geliyor. BTS buralara gelene kadar hak hukuk kimsenin lügatında yoktu. Nedense biz yükselişe geçince kanser hücresi gibi çoğalmaya başladılar adalet melekleri. Bu kadar ikiyüzlülük bana ağır geliyor valla ne diyim.

rpmn

öyle zaten.o zamanlar hiçbiri çıkan gruplara haketmiyor demiyordu kral ya yakışır diye bakıyordu en basiti eh psy yani çıkmamayi hakediyorsunuz tarzi yorumlar var ama…yine her şey bizim ve btsin suçu😂 sadece gülüyorum ben bu insanlara adalet kavramları yeni geldi

Mustesna

yalnız bigbang mma da yine bts’nin bu seneki performansından az kalmış sahnede. ki konu bu değil. kimse bts’nin mma’daki performans süresine laf etmiyor konu kbs gayo daejun ve bts’ye verilen süre ile diğerleri arasındaki uçurum yani sadece bts’nin 20 küsür dakika sahnede kalması da değil.
exo concert olduğu sahnede(kbs gayo 2017) bts ne kadar kalmış sahnede ona baksaydın bir de keşke https://www.youtube.com/watch?v=cQp_C_Zrc3U

cns

Bu kadar sorunsa neden o zaman da kimse ses çıkarmadı? Çünkü idolleriniz de aynı süreye sahip. 🙁 Günümüzdeki törnelere bakınca geçmişteki katılımcı sayısından çokça az ve büyük bir çoğunluğu çaylak. E hepsine uzun süre verilmeyeceğine göre zamanı doldurmak BTS’e kalıyor artık. Birçok grubun kendini daha iyi sunacağı sahne süresine sahip olmasını çok isterdim fakat hayat bu.

Mustesna

niye diğerlerine de uzun verilmesin ki seventeen, got7, mamamoo, monstax gayet popüler gruplar bence en az 10 dakika verilmeliydi. ama süreler şaka gibi.

Mustesna

çünkü sorun uzun performanslar değil performans süreleri arasındaki uçurum. 2017 gayo’ya az kişi katılmış bu yüzden adaletli süre dağılımı olmuş. yani bts, exo, twice 22 dakikayken diğer gruplarda da kademeli olarak süre azılmış 20(seventeen, wannaone)-16(red velvet)-15(mamamoo) dakika şeklinde. asıl günümüzde daha fazla katılımcı var bu yıl sonu gösterilerinde. önceden sadece en popülerler giderdi ama son senelerde yg ve bu senede sm’nin en popüler grupları katılmadığı için başka bir sürü grupla açığı kapatmaya çalışmışlar. bana biraz koltuk doldurmak için bu kadar grup çağırmışlar gibi geldi. ama genede bu kadar süreler arası uçurumda olmaması gerekir sonuçta 2 sene önce popüler olan seventeen… Read more »

cns

Sonuç olarak sorun programın yapımcılarında. Kim daha çok reyting getiriyorsa ona çalışılıyor. Bu hayatın her alanında yapılmıyor mu? Demem o ki üzerinize alınır mısınız alınmaz mısınız kendi tutumunuza kalmış çoğunluğun BTS ve ARMYi hedef alarak konuşması canımı sıkıyor.

Mustesna

Maalesef hayatın her alanında popüler olan aynı zamanda en çok taşlanan oluyor. Yani daha çok canınız sıkılacak. Mesela benim sevdiğim gruplar hep taşlanıyor ama bu kadar problem haline getirilmiyor. herkese kendi grubu en çok nefret alan grupmuş gibi geliyor çünkü.

cns

Ben sanmıyorum kimsenin BTS ARMY kadar nefret aldığını. Düşünsene en basit salak saçma oylamalarda bile BTSin karşısında kim olursa olsun fanlar birleşip bize karşı savaşıyorlar. Neden? Biz galip olmayalım diye. Ha tüm bunlar işin tuzu biberi. Ne kadar çok şey başladığınızı kanıtlıyor aslında.

db db

Red Velvet katılmıyor diye onlara ait olan süreyi de zaten süresi fazla olan BTS’e -hemen ona göre ektra şarkıları ayarlayabilecek çalışabilecek ve de reytingi yüksek olan bir gruba- vermişler.

Pusuda bekleyenler de ortaya dökülmüş. SIKTINIZ! Mbc’ye katılmıyorlar bol bol eğlenirsiniz artık.comment image

Beyli

Bize kalsa daha az performans sergileyip yorulmasınlar hiç öyle töreni domine etsin falan istemiyoruz ama kanal en çok kimin reyting getirdiğini biliyor.Zamanında bir şirket bütün töreni domine ediyordu kimse kusura bakmasın . Artık eskisi gibi popüler olmamaları bizim suçumuz değil

Mermilius

Analmadığınız bir şey var performans sürelerinin çok olmasını ya da az olmasını bts mi istedi? 2 3 yıl öncesine bakın kıdemli gruplara hep fazla süre veriliyor. Burda yanlış olan tek şey apink gibi kıdemli bi gruba az süre verilmesi ama bunun bts ile ilgisi yok.

Aien

Kimsenin değinmedigi bir noktaya değinelim madem. Bangtan 20 dakika boyunca sahnenin, canlı şarkı söylemenin tadını çıkarıp insanlara güzel, keyifli ve oldukça azimle performans sergilerken daha az süresi olan bir çok idol zorla sahneye çıkarılmış gibi isteksiz ve hevessiz performans sergiliyor sahnede. Bir de buradan eleştirin madem? hani her şeyi herkes çok iyi biliyor ya!

Likanda

Bunu yargılamak sana düşmez herkes emek veriyor

mono

Zamanında BTS sahneden indirilirken, performansı yarıda kesilirken bu durumdan bahsettiğimizde arz-talep yapacak bir şey yok diyorlardı. Şimdi durumlar değiştiğinde BTS’e laf atıyorlar 😀 O zaman KBS zamanı daha iyi ayarlasaydı. BTS kendisi mi 5 şarkı söylemek istedi? Bu durumun tek sorumlusu KBStir. O yüzden BTS’i bu mentiondan çıkarın.

mono

Ayrıca karma bir şekilde gruplar collab yaptılar bunun süresini neden yazmıyorlar?

mono

Yazdıklarım zorunuza gitmiş belli 😀 bu da ne kadar doğru bir şey yazdığımı gösteriyor 💁🏻‍♀️

Yeni Yazılar