Benzer Yazılar

[PANN] aespa stajyerlerinin fotoğrafı + ana vokal olması beklenen üye

[PANN] aespa stajyerlerinin fotoğrafı + ana vokal olması beklenen üye

Ning Ning şirketten ayrılmamış

Gönderi tepkisi [+198, -49]

1. [+511, -10] 10 yıldan uzun süredir SM’in kız gruplarına hayranlık yapıyorum, ben de kızım ve bu asla sevemeyeceğim bir üye kombinasyonu gibi geliyor… Yoo Jimin ve SM’de şüpheli bir şeyler var ㅋㅋㅋ Dava açacaklarını söylediklerinde anlamalıydım ㅠㅠ Ve Winter görsel üye olarak görülüyorsa.. ilk teaser olarak yayınladıkları fotoğraflara bakarsak.. ㅋㅋㅜ Bu grup başarısız olacak gibi hissedeceğim ㅋㅋㅋㅋ

2. [+492, -5] Bu gerçekten aşırı mantıksız

3. [+331, -8] Bunu kabul etmekte zorlanıyorum

4. [+237, -4] ITZY’nin ne kadar güzel olduğunu fark ettim

5. [+219, -2] ITZY çıkış yapmadan önce iyi tepkiler alıyordu


[THEQOO] SM’in yeni kız grubunun ana vokali olduğu söylenen üye Ning Ning’in vokal yeteneği

1. En azından ana vokal Koreli üye olmalı, gruptan ayrılıp Çin’e giderse grupta şarkıyı kim söyleyecek?ㅋㅋㅋ

2. Daha yaşanmamış şeyler için niye onu suçluyorsunuz? Niye böyle yaşıyorsunuz?

3. Sesi çok duru ve güzel

4. Sesini beğendim, çıkış yapmadan önce iyi bir pratik yaparsa bence iyi iş çıkarır

5. Ana vokal olduğuna emin misiniz???

6. SM’de Koreli bir ana vokal yok mu..?

7. Çok iyi şarkı söylüyor, sesi duru ve telaffuzu da güzel, umarım çıkış yaparsa başarılı olur

8. Daha çıkış yapmamış üye ne kadar kötü yorum almış ㅠㅠ

9. Vokalini beğendim ama telaffuzunu düzeltmeli, ses tonu bana çekici gelmedi

10. Vay be ana vokal Çin’e dönerse gruba ne olacak?

Kaynak: Knetizen & Pannchoa

69 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Clarry Riddle

işte bunlar için bu kadar. kızın o 6 yıllık emekleri, o kadar çabaları, dans becerileri, güzel sesi hiçbir şeyleri umurlarında değil. çinli mi tamam o zaman çöp atalım direkt kafasındalar

Birferda

Şu an siyasi sorunlari oldugundan cinlilere karsi tavirlarini anlayabilirim.

PETEPET

O SM gruplarını takip ettiğini söyleyen sevgili ileri zekalı netizen, eğer SM gruplarını takip ediyor olsaydın zaten SM’in hiçbir grubunda görsel ya da vocal açıdan uyumsuzluk olmayacağını bilirdin. Neyse siz nefretinizini kusmaya devam edin, biz kızlarımızla dünyaya açılıyoruz.

Ning’in çıkış yapması beni aşırı mutlu ediyor. Çinli bir üye var, daha çok zorlarına gitsin.
Plu çıkış yapsın, o da ana vokal olsun. O da Taylandlı. Ana vokallerden hiçbirisi Koreli olmazsa ne gülerim ama.
Helen de çıkış yapsın.
Hadi bakalım.

Xx4

Kızlarınla dünyaya mi açılıyorsun ? Sjsh daha dur bismillah

Last edited 2 yıl önce by Xx4
PETEPET

Açıldık demiyoruz zaten, açılıyoruz. Etki oluşmaya başladı, daha da başarılı olacaklar. Koca bir paragrafta takıldığın tek nokta orası sanırım? Kızların dünyaya açılacak olmasındaki rahatsız edici yön nedir acaba tam olarak? FKDKGDGFKG

Leila

Plu küçük ya çıkış yapmaya bilir şimdi. boa yerine solo olarak gelebilir

PETEPET

Yo, Plu şimdi 15 veya 16 yaşında olmalı. youtube videoları eskiden kalma diye biliyorum. 15 yaşında çıkış yapanlar da var. Belli mi olur, belki 15- 16 yaşlarında main vocalimiz olur.

Rei

Plue 2003 lü değil mi 17 yaşında

Lila

Kızlar 4 kişiymiş Helen ve Plu yok Japon üye var

KINGEXO

klasik netizenler abi bunlar sm ne zaman bir grup çıkarsa nefret kusuyorlar. snsd, exo, red velvet, nct gidin debut haberlerine bakın ‘sm bu sefer batırdı’ ‘smin en büyük hatası’ gibi klasik laflar söylüyorlar. Şimdi de bu kızlara sardılar daha çıkış bile yapmadılar seslerini bilmiyorsunuz tam fotoğrafları yok????

Hata

Daha 1 fotoğrafla nerden anladılar uyum olmadığını acaba

joybenimkarim

netizenler kotulediklerine gore bu grup cok basarili olcak arkadaslar

Leila

daha çıkış yapmamış, sadece 2 üyesi belli grubu mu eleştiriyor bunlar, benim gözlerim yalnış mı görüyor yoksa?

SMstan

Kızlarım kaç yıldır emek veriyor bir uğraş veriyor. Kaldıki a salak netoları mı takıcaklar. Umarım kızlarım emeklerinin karşılığını alırlar beklentim yüksek.

soo

başta çok nefret alanlar bi anda gözdeleri oluyor bunların o yüzden hiç ciddiye alamayacağım aptal yorumlarını

SNSD'nin old ama gold SONE'ı

Herkes prodüktör babasinisatim

Kingkong - exo ot12

Sesi kesinlikle kötü değil ama bana çekici gelmedi.çok fazla vokalin sesi aynı. Ben Mabel Matiz ,cem Adrian gibi karakteristik sesler seviyorum.

:D?

son dönemde korelilerin gereksiz ve bilip bilmeden konuşmaları beni çok sinirlendirmeye başladı. ning ning çıkış yap da göster yeteneğini kızım. desteğim seninle. 我支持!!

QueenSS

Youtubedan gördüğüm kadarıyla SM deki 2-3 yıllık stajerler arasında sesi çok iyi olanlar var. Eğer 9 kişi gibi kalabalık takıma çıkış yaptırılırsa ningning lead vokal bile olamaz. Gruptaki pozisyonu önemli değil zaten. Grup vokal ve dans ağırlıklı olarak tanıtıldı umarım sub-vocallerin bile şarkı söyleyebileceği bir line-up görebiliriz.

rococo

lead bile olamaz mı? 12/14 yaşındayken katıldığı programlarda ki performanslarını dinlemedin sanırım

QueenSS

Hayır dinledim. SMe girdiğinden beri internete düşen her performansını izledim. Sesi gayet temiz ve kontrollü ama gücü ve hacmi yok. Sıradan bir kpop grubunda lead olabilir belki ama kusura bakmayın SMden daha iyisini bekliyorum.

QueenSS

Ayrıca lead olamaz dedim diye sesi kötü demiyorum SM de sooyoung gibi heechul gibi sub-vokal olup başka grupların lead vokallerine taş çıkaranlar var. Yani ben gruptaki pozisyonunun lead olmasını istemem. Daha iyi seslere ihtiyaçları var ki grup vokali sektördeki ortalamanın üzerinde olsun.

rococo

ben güçlü buluyorum itnw de taeyeon’un yüksek notalarına temiz bir şekilde çıkıyor ki daha küçücük orda şimdi büyüdü sesi de gelişmiştir

Lila

9 değil 4 kişiler

BlueElf

Ningning benim smrookiesten bildiğim kadarıyla kalan tek üye ben Hina, Lami falanda çok seviyordum ama kısmet diyelim Ningningde ayrıldı gözüyle bakıyordum ama demek sabretmis umarım emeklerinin karşılığını alır çok güçlü bir vokali var sadece bu videolara bakmayın buradaki kayıtlar 14 yaşlarındaki hali şu an 18 yaşında kaç yıldır eğitim alıyor dahada iyi olmuştur eminim yuzude ayrı tatlı olmuş. Diğer kızlar hakkında bir bilgim yok açıkçası pozisyonlari nedir onu bile bilmiyorum o yüzden onlar hakkında yorum yapamayacağım ancak şarkıları çıkınca yorum yapabilirim. Goresele gelince bence ortalama görselleri var Yoo Jimin biraz daha Kore zevkine hitap eden görselde diğer üyeler kimdir kaç… Read more »

Whonter

Sm grupları çıkış yaparken hep böyle olur. Exo çıkış yaptığı dönemde sm in en büyük hatası olarak adlandırılmışlardi. Ama sm in en büyük başarısı oldular. İnsanlar başta kabul edemeseler de farklılık iyidir uzun vadede çok ilgi çeker. hem ben sm de daha çirkin ya da yeteneksiz sanatçı gormedim, promosyon olayını batirmazlarsa başarılı olur grup bence

Duru

Aespa başarılı olduktan sonra bu dönekler ne yapacak acaba? Ndlmdldmdlrmrl

INSPIRIT

kızın telafuzu gayet güzel??? Söylediği her korece kelimeyi çıkarabiliyorum koreli olmama rağmen bu telaffuzunun gayet iyi olduğunu göstermiyor mu

Xx4

Sm’e cidden bir daha taeyeon gibi ana vokal gelmez..Ana vokal bu mu ya ? Sesi kulağa çok narin geliyor, hadi ama gruplarda bulunan normal bir vokal gibi..Bu sesle sanırım çok güçlü konseptte bir şarkı söylenmez gibi ya sesi çok şirin ve narin

Last edited 2 yıl önce by Xx4
PETEPET

Ningning’in yalnızca bu videosuna bakarak karar verme, youtube’a bakarsan sesinin cılız olmadığını fark edersin. Cidden iyi bir ses. Ama ben şu an Plu’yu bekliyorum. O kız gelirse 4.jenerasyonun vokalleri sarsılır net.
Taeyeon gibi bir vokal kpop’a bir daha kolay kolay gelmez, o da ayrı bir konu tabii jdkfljvdf

Xx4

Ne bileyim sesi beni şaşırtmadı..sanki ioi gibi cute konsept yapan bir grupta bulanabilecek olan vokal gibi geldi..Sesi güzel, şarkı da belli ki söyleyebiliyor ama daha iddiali ve karakteristik bir ses bekliyordum. Umarim ana vokal başkasıdır

PETEPET

bu şarkı zaten öyle ahım vahım yükselmeli bir şarkı değil. Karakteristik özelliklerini göstermek için o denli uygun değil. Dediğim gibi seslerini merak ediyorsan başka videolarına bakmalısın. Grubun vocal yönünden yüksek olduğunu herkes düşünüyor. Karina, Ningning garanti yüksek vokaller. Sonra gelecekler arasında Plu olursa 4.jenerasyonun yarışma şansı bile olmaz.

PETEPET

dkflkjdjkfdg bir an sıkmıştım kafadan dlfdjfd

joybenimkarim

plu sanirim ayrildi ama eger ayrilmadiysa aespa anamizi aglatir

PETEPET

ciddi misin? 🙁 Ben Plu bekliyorum günlerdir. Umarım ayrılmamıştır.

SMstan

Plu ayrılmadı ama hina bebişim 12 ekimde ayrıldı😦
Halbuki debuta sayılı gün kalmıştı annem …😢😩

PETEPET

Disney prenseslerinin sesi gibi. Aşığım sesine. Umarım çıkış yapar.

SMstan

Daha hiç bir şey belli değil. Ningning in bu sesleri stajyerken kaydedildi onuda araya koysak. Ve şimdi kendini daha iyi geliştirdiğine eminim.sonuçta 6 yıl vokal üzerine eğitim almış.
Ve evet bir taylandlı kız var sesi cidden kuvvetli (plu)eğer o grup üyesi olursa muhtemelen ning ning lead vokal olacak.

rococo

narin gelmesi normal çünkü videodaki performanslarda 12-14 yaşında şimdi 18 sesi tabii ki gelişmiştir

rococo

ırkçılar ningning debut yapacak ve easpa’nın main vokalisti olucak siz koreliler de dinleyip kuduracaksınız

rococo

bi ırkçı da eksilemiş 🔮

Lila

Grup uzun ömürlü olamayacak öyle olursa bunuda düşünün bir

rococo

ne alaka her çinliyi bir mi tutacağız jackson grubunun tüm promosyonlarına katılıyor aynı zamanda çinde solo olarak da aktiflik gösterebiliyor bu arada ningning debut yapıyo teaserı geldi🥳

Lalalulu

Ana vokalin telaffuzu iyi olsa daha iyi olabilirdi ama bunu geliştirebilir. Ayrıca SM’in çoğu grubu başarısız olacak deniyor sonunda parlıyorlar ama. Daha şarkılarını bile duymadan bu kadar sert olmanın bir anlamı yok.

toska

3 kişilik mi grup?

Güzel bir güzellik MeU

Hayır tabiki dw

Rei

Yiyang ayrıldı

Soya

Büyük bir şirketten çıkış yapmak mükemmel olmalı ya onlara karşı bir nefretim yok sadece biraz üzülüyorum ya

JenBellaShakespare

SESE BAK AW

Soya

Minnieden sonra yabancı olup ana vokal olan ilk kiz grubu üyesi olucak galiba

Xx4

Çinli üye varsa ileride mutlaka bir sorun çıkar ama sm in yine çin pazarına pazarlama hamlesi olabilir, adam dehşet zeki vardır bir şey aklında…

Belki

Bu grubun düşünüldüğü kadar tutmayacağına dair bi his var içimde..

Lila

Ana vokal Ningning olursa evet Çin ve Kore politikası yüzünden en fazla 5-7 yıl dayanırlar

Birferda

Yoo jimin kimdir onun davasi nedir biri beni aydinlatabilirmi?

JUstnoblerr

Birisi Yoo Jimin’in NCT, BTS ve EXO’ya kötü sözler söylediğini iddia edip buna dair birkaç ss paylaştı. SM bunların gerçek olmadığını ve dava açacağını söyledi. Paylaşılan sslerde kızın sahne adı olan Karina yazıyormuş ve bu ssler yayıldığı zaman sahne adı bilinmiyordu. Kız zaten linç yiyordu birde kimsenin bilmediği sahne adının o paylaşılan sslerde olması daha da linç yemesine neden oldu.

Birferda

Tesekkur ederim 😉

koniçiva

SM niye inatla Çinli üye aşkına devam ediyor? Jypden ders almalı biraz

Lila

SM cidden artık Çinli stajyer almayı kesmeli ama Ningning’de uzun yıllar stajyer oldu. Ama Çin Kore politikası yüzünden Aespa uzun süreli olamayacak gibi geliyor Ningning gittiği an her şey berbat olur

Lila

*uzun yıllar stajyerdi

Lila

Eksi verecek kadar gerçekleri göremiyorsunuz Ana vokal Ningning olursa grubunuz daha parlamadan Ningningi Çine yollayacaklar anlamanız mı kıt

Suna

Karşılaştırmaktan hoşlanmıyorum ama gerçekten Itzy bunların yanında çok daha doğal ve güzel geliyor. Bunlar birbirinin s1 s2 s3 modeli gibi.

rococo

tm

sel

Kardeşim daha iki üye açıklanmış ve daha diğer üyelerin kim olduğunu bile bilmediğimiz bir grubu neredeyse iki yıllık bir grup olan Itzy ile karşılaştırman ne kadar doğru acaba?

suna

Abicim yetenek karşılaştırmadım. Sadece gayet doğal bir şekilde görselleri karşılaştırdım. Ve bu kızlar birbirine benziyor ve hiç doğallıkları yok

Güzel bir güzellik MeU

Daha grup bile tanıtılmadı bir sakin ya

Amiiiii

Olmamış ya uyum yok gerçekten

rococo

neye göre karar verdin bunu

sel

Ya bismillah sadece iki üye açıklandı, grup fotoğrafı bile gelmeden ne bu nefret ?

cherry

guldurmeyin netizenler. kimseye hakaret etme kucumseme gibi bi çabam yok ama visual acisindan itzy ve aespa kiyaslamak aespa kizlarina hakaret

Yeni Yazılar