Benzer Yazılar

[PANN] Bir emlak uzmanı Taeyeon’un tartışmasını yorumladı + Taeyeon’un IG güncellemeleri eleştiri aldı

[PANN] Bir emlak uzmanı Taeyeon'un tartışmasını yorumladı + Taeyeon'un IG güncellemeleri eleştiri aldı

Ç/N: Arkadaşlar bir sürü emlak terimi geçtiği ve Türkçeye çevirince bile anlaması zor olduğu için olayı özetleyeceğim.

Taeyeon’un babası, 2019’da bir gayrimenkul şirketinden Choi-dong, Hanam-si bölgesinde iyi bir kalkınma olacağı bilgisini almış. Gayrimenkul şirketi bu bölgeden 400 milyon wona satın aldığı ormanı Taeyeon’un babasına 1.1 milyar won’a satmış. Taeyeon’un babası bu satın alma işleminde Taeyeon’un adını kullanmış. Arazi satın alındığı zaman, yeşil kuşak bölgesiymiş (yani üstünde inşaata izin yokmuş). Bu ortaya çıkınca Taeyeon’un dolandırıcılık mağduru olduğu söylendi, çünkü 400 milyon wonluk araziyi 1.1 milyar wona satın almış. Üstelik Taeyeon araziyi üzerinde ev inşa etmek için aldığını söylüyor, ama arazi inşaata izin verilmeyen bir orman.

Taeyeon’un ‘gayrimenkul spekülasyonu’ yaptığı söyleniyor. Bu, bir arazinin gelecekte değerleneceğini bilerek araziyi satın almak ve değerlenince daha pahalıya satmak demek. Devlet memurlarının bunu yapması yasadışı, çünkü kalkınma planları halka açıklanmadan planları öğrenip arazi satın alıyorlar, hatta Güney Kore’de bununla ilgili bu sene skandallar yaşanmış. Halka açıklanmayan kalkınma planlarına göre hareket eden bir devlet memuru olmadığınız sürece, emlak ipuçlarına göre arazi satın almak yasadışı değil.

Taeyeon’un Instagram’da açıklama yapan hikayesinden sonra netizenler sinirlendi çünkü Taeyeon “gayrimenkul spekülasyonu yapacak kadar delirmedim” yazmıştı. Netizenler Taeyeon’un veya babasının bu araziyi alırken kar etme amacı olduğunu yani gayrimenkul spekülasyonu yaptığını düşünüyor. Taeyeon’un bunu sert bir üslupla inkar etmesine ve ‘arazi üzerine ev yapacaktım’ demesine sinirlenmişlerdi.

Haberde bahsedilen röportajda emlak uzmanı diyor ki: “Taeyeon o araziyi ailesine ev inşaat etmek için aldığını söyledi, ama etrafında dağ olan kısıtlı bir gelişme bölgesini ‘yaşama amacıyla’ satın aldığı açıklamasını anlamak zor. Taeyeon’un babası, araziyi üzerinde inşaat yapılacağı bilgisini aldıktan sonra satın almış olmalı. (Yani gayrimenkul spkeülasyonu yapmış olmalı diyor.) Arazinin değeri iki yıl içinde iki katına çıkarsa, teknik olarak Taeyeon mağdur olarak kabul edilemez”

Gönderi tepkisi [+1,175, -81]

1. [+367, -8] Babasının orada inşaat yapılacağını bilmesi büyük bir olasılık. Bu yüzden bu kadar para verip bu araziyi satın aldı… umarım Taeyeon bu sefer açıklama yapmadan önce olaylara bir dönüp bakar

2. [+267, -18] Umarım insanlar Taeyeon için bahane üretmeyi keser. Bırakın bunu temiz bir şekilde çözsün

[PANN] Bir emlak uzmanı Taeyeon'un tartışmasını yorumladı + Taeyeon'un IG güncellemeleri eleştiri aldı

‘Temiz bir şekilde özür dilemeyi düşünmüyorsa, eğer bu gerçekten haberinin olmadığı bir şeyse, net bir açıklama yapmalı ve aktivitelerine dönmeden önce biraz gözden kaybolmalı, yapılacak doğru şey bu gibi görünüyor. Aslında, spekülasyonlar oldukça hassas. Taeyeon dışında bile, spekülasyon yapan birçok ünlü (özellikle oyuncu) var, bu arada televizyonda hala gayet iyi görünüyorlar.. Ve daha da vahim olan şu ki, suç işlemiş oyuncular bile hala reklam ve film çekiyor. Bunun Taeyeon’u sektörden sürgün etmesi gerektiğini düşünmüyorum ama bu olayla ilgilenmeli.”

3. [+129, -114] Ama asıl dolandırıcılar bu emlakçılar, değil mi?ᄏᄏᄏ 300 kişiyi dolandırdılar. Söylediklerinin inandırıcı olduğunu düşünmeleri komik. Ayrıca burada nefret alan tek kişinin Taeyeon olduğunu görmek de komik. Emlakçılar da suçlularᄏᄏᄏᄏ Utanmadan emlakçılar da röportaj veriyorlar bakın. Bu arada, Pann kızlarının hiçbiri o emlak planlamacılarına küfür etmiyor, onun yerine ünlülere saldırıyor.

4. [+184, -49] Hayranlarının sessiz kalmasına körü körüne inanamazsınız, nedenleri: 1. Taeyeon Siyahi aksanıyla konuştu (uluslararası hayranlardan ciddi anlamda tepki almıştı) 2. Hemşire öğle yemeğini yerken iğnesini yaptıramadığından şikayet etti + radyoda hemşirelerin arkasından konuştu, sonra geri döndü ve “ah tamam ben hatalıydım” dedi. 3. Bir taksiye vurduktan sonra mağdur gibi davrandı vs.” Bir sürü skandalı var…

5. [+124, -2] Instagram’ında o açıklamayı yapmamalıydı


[THEQOO] TAEYEON’UN INSTAGRAM GÜNCELLEMELERİ

[PANN] Bir emlak uzmanı Taeyeon'un tartışmasını yorumladı + Taeyeon'un IG güncellemeleri eleştiri aldı[PANN] Bir emlak uzmanı Taeyeon'un tartışmasını yorumladı + Taeyeon'un IG güncellemeleri eleştiri aldı

1. Gerçekten utanmaz ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ çok hayal kırıklığı oldu

2. Instagram’a gönderi atacağını düşünmemiştim, hiçbir şey olmamış gibi mi davranıyor?

3. Neden böyle yapıyor? Bugünlerde beni hayal kırıklığına uğratıyor

4. Hiçbir şey değişmedi.. emlak uzmanları bile bunun spekülasyon olduğunu söylüyor, Taeyeon çıldırmış

5. Ama özür dilemesi gerektiğini söyleyenler.. merak ediyorum, Taeyeon kimden özür dilemeli..???

6. Bir özür olduğunu düşündüm, çok hayal kırıklığına uğradım

7. Taeyeon’un imajı düşündüğümden biraz daha farklıymış..

8. Emlak şu anda Kore’deki en ciddi sorun… Sonuçta dünyanın en iyi işi ünlü olmak.

9. Taeyeon eleştirileri umursamıyor gibi görünüyor ㅋㅋㅋ

10. Hayranları yüzünden, Taeyeon olayın geçip gitmesine izin verecek. Diğer SM sanatçılarına bakarsanız, başı belaya girince sosyal medyaya ara veriyorlar;; Bahse girerim şirket bile genellikle onlara sosyal medyayı azaltmalarını söylüyordur;; Ama Taeyeon..ᄏᄏ Amazing Saturday’in Taeyeon’u çıkarmamasına daha çok şaşırdımᄏᄏ

11. Bunun spekülasyonlarla ilgili olduğu söylendiği an, yapılanın spekülasyon olduğu belliydi, sadece bunun bir dolandırıcılık olduğunu söylemek istemiyorlarᄏᄏ Madem insanlar Taeyeon’un bu yaptığına izin verecek, neden vergi kaçıran ünlülere küfür ediyorsunuz o zaman?ᄏᄏ ᄏ Sizin mantığınıza göre vergi mükellefleri mağdur mu?

12. SM hayraıları gerçekten inanılmaz.

13. Ha? Taeyeon çok tuhaf

14. Öf, “benim spekülasyon yapacağımı düşünmek delilik” yazan kendisiydi, beklendiği gibi Instagram’dan vazgeçemiyor

15. Kafasının içi boş

 

K:Knetizen& Pannchoa

21 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
The Playboy

IU’nun da böyle bir skandalı vardı diye hatirliyorum
Onu ornek alip sessiz kalmaliydi
İki güne unutacaklar zaten

kali

aşırı aşırı emin değilim ama sanırım iu fotoğraflarla birlikte orayı şirketin stajyerleri için kullandığını kanıtlamıştı. bana yine de şaibeli geliyor bir tık tabii ki çünkü kervan geçmez bir yerdi orası da. konu kapandı ama.

I hate Rachel

936 bin dolar dolandırılmışsın, netizenlerle dalga geçeceğine ağlaman lazım. Off ben de sabahtan beridir Trendyoldan sepetime ürün ekleyip sonra çok pahalı bulup tekrardan çıkarıyorum.

Ad:*(Pacangam)

12 lira kargo parası vermemek için ne bulduysam sepete ekleyen ben

Hayao

Taeyeon’un bu konuda sert açıklama yapmasından bende rahatsız olmuştum çünkü bu tarz yatırım yapan insanlar var ve kendisi hani o kadar delirmedim falan demişti başkalarına laf söylemiş gibi oldu. Ama o gün çok fazla yazılıp çizildi babasının aldığı bir arazi olduğu ve babasından da bahsedildiği için sinirlenmiş olabilir. Açıklamasında da ailem için hayalimdi falan demişti. Babası vefat etti ve hassas noktası sonuçta.

Oasis

Fazla özgüvenli gibi davranması ve sizi umursamıyorum gibi görünmesi insanları kızdırıyor zaten halk ve erkekler seviyor dinliyor umursamazlar böyle şeyleri unutulur kore sonuçta

SNSD'nin old ama gold SONE'ı

Ben Taeyoen’un rahmetli babasını koruduğunu düşünüyorum. Eğer Taeyeon bilmiyordum diyorsa öyledir. Yıllardır tanıyorum onu. Çok az kişi hakkında bunu derim. Taeyeon her zaman bize karşı çok dürüst oldu. Çoğu zaman şirkete bırakmadan kendisi açıkladı bazı şeyleri.

F. D

Buna ben de hak veriyorum. Bence de babasını korumaya çalışıyor.

SNSD'nin old ama gold SONE'ı

Evet aklım yolu bir.
Burada yorumuma eksi verenlerin Taeyeon’u gram tanıdığını düşünmüyorum. Fırsat buldular sallıyorlar

jiyan

oha ne ara tanistiniz taeyeonla ben de tanismak istiyorum gram tanımam da

hayalperest

Uyanıklık yaparak kolay para kazanmak isterken dolandırılmış. Birde çıkıp mağdur edebiyatı yapmış. İnsanlar da buna kızıyor haliyle. Sessiz kalmalıydı.

aynn knk

yakıştıramadığın için çok üzgünüz ailecek

ss.

Doğduğunda çok tatlıydı ne oldu bu kıza 😞😞

Sel cheshire

Anladığım kadarıyla kız bir şeyden kar elde etmek istemiş ve bu gayeet normal para onun nereye ne yatırım yapacağını kendi bilir ama istediği gibi sonuçlanmamış niye bunlar boş boş yorum yapıyor ?

I hate Rachel

Diyelim ki devlet bir yere köprü yapacak sende bunun bilgisini içeriden alıyorsun ve oradaki insanların tapusunu ucuza topluyorsun. Sonra devlete daha pahalıya satıyorsun. Yani pek haklı kazanç olmuyor.

Leyla

Bunu istanbulda herkes yapıyor aslında bana da normal geldi ama korede yasak demek ki

I hate Rachel

Bizde de eminimki yasaktır ama kimse umursamıyor. Şu anda Katarlılar, Kanal İstanbul gececek her yeri aldılar mesela. 🤷‍♀️

Aaa

Yasak zaten. Devlet sırrını satın almış oluyorlar bu zaten suç. Birde bir nevi dolandırıcılık. O arsanın asıl sahibi kar edecekken başkası gelip ona 10 lira fazla veriyor. Ama gidip ordan 100000 lira kar ediyor. Oda yasak o yüzden. Cezalarda alınıyor tabi yakalandıkları ve arkalarında dayıları olmadığı müddetçe.

Sel cheshire

Yok savunmak için demedim zaten tüm haberi okumamıştım da şimdi anladım tamam o zaman eleştiriler çok da boş değilmiş

SNSD'nin old ama gold SONE'ı

Hatta kendisi bile değil babası bu yatırımı yapmış. Babası da vefat etti. Belli ki onu koruyor

aynn knk

hala şirin ve tatlı boş yapma :d

Yeni Yazılar