Benzer Yazılar

[PANN] ITZY’nin son zamanlarda iyi bir sonuç alamamasının sebebi nedir?

Sizce ITZY’nin problemi nedir?

[PANN] ITZY'nin son zamanlarda iyi bir sonuç alamamasının sebebi nedir?

Çıkış yaptıklarında, ITZY 4. jenerasyona hakim olur sanmıştım

Şu anda kötü bir halde olmaları üzücü…

JYP’nin yeni kız grubu önümüzdeki senenin başlarında çıkış yapacak
Parlayıp birden bire yok alacaklar diye korkuyorum, tıpkı Miss A gibi…

O halde, sizce ITZY’nin problemi nedir?

Gönderi tepkisi [+744, -120]

1. [+1068, -17] Başka şeyleri bilemem ama açıkçası şarkıları gittikçe kötüleşiyor.. Eğer DALLA DALLA gibi şarkılar yayınlasaydılar daha iyi olurdu…

2. [+1067, -66] Problemleri okulda zorbalık skandalları değil mi?

3. [+593, -834] ITZY’nin problemi Lee Chaeryeong. Suratı gruba yakışmıyor ve güzel değil… ITZY, Lee Chaeryeong grupta olduğu sürece asla popüler olamayacak

4. [+438, -4] Konsept. ITZY eski dönüşlerinde çokça pozitif tepki aldı. Wannabe ile aynı konsept, ama Park Jin Young onlara Mafia gibi bir şarkı verdi, delirmiş.

5. [+293, -7] Lia

6. [+282, -10] DALLA DALLA dönemi Chaeryeong’un en iyi olduğu dönem değil miydi?ㅋㅋ Chaeryeong’u suçlamak çok saçma

KAYNAK: knetizen

104 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
houseofcards

zorbalik yapanlara tepki gosterirken her gun chaeryoung a zorbalik yapmak,, kiz harika bir dansci ve performansci acikcasi visualinin de kotu oldugunu dusunmuyorum cunku sahne cazibesi var, neden hala bu kadar tepki aliyor anlamiyorum

houseofcards

itzy nin populeritisinin dustugunu de dusunmuyorum sadece rookie kiz gruplari su an daha buyuk hitler cikardigi icin daha fazla ilgi goruyor. koreyi bilmem ama dunya capinda itzy kotuye gitmiyor

Last edited 7 ay önce by houseofcards
Aeri

Katılıyorum, Chaeryeong sadece kendi güzellik standartlarına(!) uymuyor diye sürekli çirkin diye anılmasından çok sıkıldım, (annesi bile zamanında bu konuyla ilgili çıkıp konuşmuş birisi ama insanlar da hiçbir etkisi olmamış )gayet güzel bir kız ve pozisyonlarının hakkını verip idol olarak tembellik yapmayan çalışkan birisi.
İnsanlar başka birisine çirkin deme hakkını nereden buluyor çok merak ediyorum.

Meloyusa

Zorbalık skandalı açık uçlu kaldı tıpkı tarikat olayı gibi… Ayrıca kızların Koreye göre mafia şarkısı bence o kadar da etki bırakmadı. Kızlar gerçekten çok yetenekli fakat bu gidişle gerçekten Miss A gibi olacaklar şüphesi var.

Melisssa

Miss A nasıldı ki ben o grubu tam bilmiyorum

????

İnanılmaz iyi bir çıkış yapıp sonrasında 4 kişiden sadece 1 kişinin kariyerine oyuncu olarak devam ettiği bir gruptu. Diğerleri unutuldu, harcandılar aslında.

Melisssa

Jyp idollerinin hiçbirisi kariyerine solo olarak devam edemiyor yani devam etse bile oyuncu olarak…

Mellon

Sunmi

says

sunmi ve bambam başarılı ama jypde devam etmeyerek tabi…

marin

Sunmi’nin soloları JYP’de de tuttu aslında ama nedense özellikle GOT7 ve Twice için solo vermemeye yeminli gibi davrandı şirket. Oysa solo olarak iyi promosyonla çok başarılı olabilecek isimler var/vardı aralarında.

SUNMI

Sunmi sandığınızdan daha başarılı. Jyp’nin kariyeri üstünde inkar edilemez bir etkisi var fakat zirveyi gashina ile gördü kendisi. Ayrıca jypdeyken wg için yazdığı siren şarkısı da (jypde beğenilmedi) listelerde 1 numaraydı. Tail ve ycswu ile acayip derecede int. fan çekti ve bunun meyvelerini yiyor şu an. Bambam zaten solosuyla senenin en başarılı işlerinden birini yaptı. Bana kalırsa jyp gruplara gösterdiği özeni solo sanatçılarına göstermiyor aksi takdirde hepsi ayrılıp gitmezdi.

marin

Sunmi’nin başarısının gayet farkındayım zaten. Kendisi takip ettiğim biri. Yazdıklarının hepsini biliyorum bende. JYP’de devam etmeyerek başarılı dediği için arkadaş, aslında JYP’deyken de iyi iş çıkardığını söyledim.

says

kesinlikle katılıyorum ya 3.jen gruplarında solo adına yaptığı tek yararlı iş jinyoungu oyunculuğa itmekti. jb ilgilenmediği süper
bir yapımcı, yugyeom harcadığı bir dans makinesi.. mixnine üçlüsü zaten soloist ışığıyla parlıyor ama umursamadı hiç umursayacak gibi de değil malesef

marin

Neden soloya karşı bu kadar çekingenler onu anlamıyorum. Baek Yerin, Baek A Yeon, Park Jimin gibi soloların gitmesine öylece izin verdiler. Oysa özellikle Baek Yerin listelerde çok iyi iş çıkaran biri. Sololara harcayacağımız zamanı gruplara harcayalım böylece kazanç daha çok olur kafasındalar galiba. Ama elindeki yeteneklerden başarılı sololar çıkarabilceklerini düşünmüyorlar olsa gerek bu sırada.

IWASHERE

Jyp tarikat olayı samanaltı edildi .En son baharda açıklama yapacağım demişti kaç bahar geçti sjsjdmsmsjsnsnns

ajumma

3.yoruma şok oldum. Ve yüzlerce kişi hak vermiş. Sırf bi üyenin görüntüsü yüzünden grubun başarısız olduğunu söylemek. Korkunç. Bir de bu yorum bu kadar beğeni aldıysa kıza ne kadar nefret yorumu gidiyordur ya. Ki grubun başarısız olmasıyla sıfır alakası var. Jessi Show’da izledim geçen ben grubu. Bana göre üyelerin farklı bir enerjisi yok gibi geldi. Hatta birkaçı aynı enerjiyi veriyor. Tam tersi Lee Chaeryeong daha farklı duruyor. Ama o da aşırı çekingen biri sanırım aldığı yorumlardan. Demek istediğimi anlatabildim mi bilmiyorum ama grup üyeleri çok aynı renk gibi geldi bana. O yüzden belki de birden kore için sıkıcılaşmış da olabilirler.… Read more »

Last edited 7 ay önce by ajumma
Velhasil kelam

Kim ayni renkti mesela? Dusunuyorum ben ayni renk desem lia ve chaeye derdim auralari same

ajumma

Artniyetli manada demedim. Fakat grubun iki üyesini daha çıkış yapmadan önce çıktıkları yarışmada izledim, çıkış yaptıktan sonra ki bazı show programlarında izledim, müzik kliplerini izledim, haberlerini okudum. Ona rağmen Jessi Show’da kimin zorba haberi çıkmıştı oldum. Yeji ve Lia’yı karıştırdım. Hee bu benlik de bir şey olabilir ama bu haberi okuyuncu bu tarz bir problemleri olabileceğini düşündüm. Yuna show programında biraz daha öne çıkıyordu. Ama diğerleri çok aynıydı. Tabii ki hepsinin farklı karakterleri vardır. Birbirinden bambaşka insanlardır. Ama kpop dahil dünyada her şey maalesef anlık değerlendiriliyor. Eğer hepsi çekindikleri için aynı kelime aynı cümleleri kullanıyorsa sunucunun direktifiyle ilerliyorsa maalesef akılda… Read more »

K.k.

Demek istediğinizi anladım. Kızlar çok yetenekli onda sıkıntı yok ama tek yetenekli olmak yetmiyor kpop idolü olarak yaptığınız her hareket insanları heyecanlandırmalı ki sürekliliğiniz olsun. Kızlar da baskın karakterler yok hepsi çekingen o yüzden çok dikkat çekemiyorlar bence. Grubu çok tanımıyorum ama gördüğüm kadarıyla bence grupta yuna ve chaeryeong karakterleri farklı gibi ama onlar da kendini bastırıyor. Grubun popüler olanlarına daha çok konuşmayı bırakıyorlar. Bur durumu jyp’nin diğer gruplarında da fark etmiştim. Kısacası kızlar Hala yeni çıkış yapmış gibiler o havayı atamadılar üstlerinden sanki ama yeni çaylaklar çok hırslı ve kendilerini göstermek için ellerinden geleni yapıyorlar. O yüzden biraz daha… Read more »

gfshdn

Ben buna katılmıyorum. Özellikle 4.jen gruplarından bana karakter anlamında samimi ve çekici gelen tek kız grubu olabilirler. Hepsinin farklı bir karakteri var ve variety showlarda öne çıkıyorlar. Grubun fanı olmasam bile katıldıkları programları izlemek keyifli geliyor.

K.k.

Anladım ben samimi değiller demedim zaten sadece çok dikkat çekemiyorlar dedim. Kendi adıma bir kaç videolarına baktım sadece başına baktım bıraktım daha fazla izlemeye gerek duymadım. Aa bu ne diyor bu ne yapacak vs diye hiç merak uyandırmadılar bende. Hani bazı gruplar olur stan olmasan da videolarını izlersin önüne geldiğinde vs. Itzy de onu hissedemedim ben. Aslında tek itzy değil çoğu 4.jen gruplarında öyle durum. Varyete yeteneği çoğunda yok. Ya saçmalıyorlar ya da üstüne tartışma olacak şeyler söylüyorlar. Neyse performans konusunda baya iyiler ama o konuda haklarını yiyemem. Tamamen kendi görüşüm sahne konusunda en iyi 4jen kız grubu bence. Bir… Read more »

Yasome

Ayn çok samimiler ya onları izledigimde kendimi aile ortamında gibi hissediyorum diğer gruplar bana bu sıcaklığı göstermiyor bu kadar

ajumma

Evet anlatmak istediğim biraz buydu. Evet kızların hepsi samimi gerçekten showlarda ama işte kpop’da biraz kendi rengini oluşturman gerekiyor. Boş yerine şirketler önceden bir üyeye sen hiç gülümsemeyeceksin, sen çok gülümse vs demiyordu. Bunu oynaylıyorum demiyorum ama her zaman grubu öne çıkarmak gerekiyor. Çünkü çok fazla grup var. Ve artık insanların hemen dikkati dağılıyor. O yüzden bağ kurmak çok önemli. En azından kendini daha çok açarsan izleyenler daha çok bağ kurar gibi de. Grubun fanları için tabii ki hepsi ayrı bir dünyadır. Ki gerçekten de öyledir ama öyle takip etmeyen için bana çok şey gelmediler. Evet daha yeni çıkış yapmış… Read more »

Almila

Itzy hakkında yorum belirtmeyeceğim ama gerçekten Çok Çok Çok fazla grup var ve o kadar grubun arasından sıyrılmak gerçekten zor. İyi şarkılarının olması en önemli şey bence bir grup için ama iyi şarkılar grubun fanlarını çoğaltmaya yetmeyebiliyor. Üyelerin kişilikleri de önemli. Fan olmadan sadece şarkılarını dinleyip geçebiliyor insanlar. İyi bir fan kitlesine sahip olmak önemli çünkü fanlar merch, albüm satın alıyor. Genel halk şarkıları dinlese bile dijitalde iyi bile olsa bir grup para getiren albüm ve konser satışları.

Yasome

Ben şu aralar itzy bin üstüne çok yogunlastim şarkıları efsane güzel her şeyleri süper ve ryujin hiçte çekingen birisi değil çok baskın birisi jyp yüzünden geri kaliyo olabilirler bana göre aşırı iyi grup

Melisssa

Lia olayı biraz bahane gibi geliyor bence sıkıntı tamamen konsept ve jypnin itzye kötü şarkılar vermesi ayrıca teen crush kızlara gayet yakışan bir konsepti şirket neden bu kadar erken konsept değiştirdi anlamadım

Melisssa

Bu arada diğer zorbalık skandalların da en azından ortada bir kanıt vardı ama lia olayında bir kanıt da yok ben hiçbir şey görmedim yani kanıt olmadan kızın üstüne bu kadar gidilmesini de pek doğru bulmuyorum

Hayrunnisa

Sorun zaten, ne iyi yönde, ne de kötü yönde kanıt olmaması. Haliyle insanlar ikiye bölündü. Ne düşünüleceği pek bilinmiyor maalesef

Melisssa

Mesela ben şey okumuştum lia birisinden borç para aldı geri ödemedi diye fakat liada çok varlıklı bir aileden geliyor yani kanıt olarak gösterilen şeyler pek aklıma yatmadı onun dışında doğru düzgün bir şey de yok ki

Haniah

Aynen ben de buna takılmıştım. Lia borç aldı, ödemededi falan. Kız zengin aileden geliyor neden borç alsın borç verir. Şu bir kaç olaya bakınca bile anlaşılıyo aslında Korede bazıları birine eksi tepki verdiğinde kendine zorbalık sanıyor…. ha eğer öyle bir şey yapmışsa asla savunmam… ama çok nötr kaldım olaya ne ısınamıyorum ne de doğuk kalamıyorum

Sadece gerçekler

Zenginler de borç takar ya da hırsızlık yaparlar. Sırf heyecan olsun diye bile yapmış olabilir illa paraya ihtiyacı olduğundan değil.

Vivi

Hakkında zorbalık iddiası olup ve sessiz kalıp şirketin arkasına saklandı. Sen zorbalık iddiası olup suspus kalan bir idol gördün mü? Şahsen ben görmedim ya çoğu inkar etti ya da kabul etti. Böyle bir iddia, kanıt yoksa bile en azından suçsuz olduğunu söylerek kendini savunurdu onu bile yapmadı. Hiçbir şey yokmuş gibi davranıyor hala

Last edited 7 ay önce by Vivi
Melisssa

Haklısınız ben jypnin sessiz kalmasını da doğru bulmuyorum suçsuzsa bile şu an boşuna linç yiyor sadece soojin veya hyunjin olaylarında kanıt vardı liada kanıt olmamasına takıldım

Armyonce 🍭💜

Bir insanın başka bir insanı kendi güzellik standartlarının altında bulup onu çirkin diye damgalaması çok iğrenç bir şey ve grubun onun yüzü yüzünden başarısız olduğunu bile söylüyorlar gerçekten çok kötü

gfshdn

Koreliler çok maymun iştahlı.. özellikle kız gruplarında yeni bir grup çıktığı anda eskisini bi kenara atma eğilimindeler. Aespa bu sene çok başarılı bir yıl geçirdi keza stayc de. Itzy için kötü bir yıl oldu -kore’de- ancak böyle hareketli ve sürprizli bir sektörde her şeyin aynı şekilde kalacağını düşünmek saçma. Yeni gruplar gelmeye devam ediyor. Ive şimdiden çok iyi başarılar elde etti bile ki seneye çok iddialı gruplar çıkış yapacak. şu an popüler olan grupların gelecek sene gıdle ve itzy durumunda olup olmayacağı bilinmez. Aynı şekilde brave girls gibi bu seneyi suskun geçiren gruplar bi anda tekrar patlayabilir. İtzy hakkında son… Read more »

gfshdn

Dd ile çok başarılı bir debut yaptılar ve ardından gelen icy ve wannabe de kötü sonuçlar elde etmedi. Wannabe özellikle uluslararası beğenildi spotify durumu baya iyi ama melonda’da kötü bir durumda değildi. Ben itz serisini daha başarılı buluyorum. Not why sonrası başlık şarkılarında bir şeyler eksik geliyor hep ama albümlerini başarılı buluyorum oldukça. Sadece full albüm beklentimin altındaydı. Guess who bu sene en çok dinlediğim albümlerden oldu not shy ile 🙂 loco keşke wannabe sonrası gelseydi. O arada galaktica ile tekrar çalışmak daha iyi olurdu sanki. Grubun sesinin de yerleşmesi açısından. Liste durumlarının nedenleri arasında ilginin yeni gruplara kaymış olması… Read more »

gfshdn

Ya bir de bana itzy şirketin “ana grubu” konumunda değilmiş gibi geliyor hep. Wg-twice-ve yeni kız grubu o kadroda olacak gibi sanki. MissA gibi tam jenerasyonların geçiş noktasında kaldığı için sanırım. Aynı şeyi fx için de düşünüyorum mesela.

kali

okuduğum en haklı yorumdu

HASEKİ HÜRREM SULTAN

çok doğru

haute

Miss A 2010’da debut yaptı ve sorunu jenerasyonların geçiş zamanına denk gelmesi değil, suzy’nin debuttan beri hep ön planda olmasıydı. Kız bir kere halkın ilgisini çekti. Visual olarak da zayıftı, fei hariç. Ayrıca ilk yılında daesang aldı ama şirket tıpkı itzyde olduğu gibi dandik şarkılar vermeye başladı. Yoksa miss a kendi jenerasyonu içinde gayet bilinen ve birincilikler alan bir grup. f(x) ise çok alakasız konudan. Şirket zaten f(x)i öne çıkarmadı, ama kendine has tarzı vardı. Gayet de başarılı bir gruptu. Jenerasyon geçişinde kaynayanlar genelde 2012-2014 arası debut yapanlar oldu.

Laeri

katılıyorum ama stayc ve aespa biraz farklı bir durumda, hit şarkı çıkardılar. ive hit şarkı çıkarmadan sırf güzellikleriyle başardı bunu. bilmiyorum belki ben taraflı bakıyorumdur ama gruptan genel olarak hoşlanamadım, kibirli geliyorlar. wonyoung’un jaeminin sözünü kesmesi, onlara eğildiğini görmelerine rağmen dönüp bir kez bile selam vermedikleri o gördüğümde onları çok kibirli buldum. başka bir grup yapsa koreliler demediğini bırakmazdı. ama konu ive olunca değişiyorlar. fanları sözünü kesmesi büyük bir şey değildi diyor ama jaeminin yüzü her şeyi anlatıyordu zaten .

Last edited 7 ay önce by Laeri
gfshdn

Aslında eleven baya iyi durumda şu an. Hatta smtm ve kış şarkıları olmasaydı rak yapardı. Uzun zaman sonra ilk defa bu kadar başarılı bir debut görüyorum(en son itzy’de görmüştüm) sadece güzellikleriyle bu kadar dinleneceklerini sanmıyorum. Evet güzellikleriyle fan toplarlar falan ama neredeyse 1 ay oluyor ve melonda ilk 10’dalar. Demek ki koreliler sevmiş şarkılarını. Dediğin jaemin olayı hakkında da bir bilgim yok o yüzden yorum yapamıyorum.

meow

Güzellikleri için o kadar uzun süre bir şarkıyı dinlemezsin. Tüm listelerde ilk 5te gözüküyor ve Spotify’da global listede Aespa’yi geçmiş demek ki hem korede hem de uluslararasında sevilen bir şarkı olmuş. Aespa Next Level’ı yayınladığında da görselleri sayesinde dinleniliyor dediniz yılın en başarılı şarkısı oldu.

eslem

reis jaemin olayının linki var mı

Laeri

Yok ya İngilizce çıkmış ta almadım linkini. Hatta jaeminin yüz ifadesi de baya gündem olmuş kxkdld ive fanları nctzenlere “sizin idolünüz zamanlamayı kaçırdı” ya da “daha bir aylık gruplar zamanı nereden bilsinler” diyorlar ama konuşan kişi wonyoung tu, o da bir aylık idol değil zaten.

aceofyoona

sorun bende mi bilmiyorum ama ben bütün title şarkılarına bayılıyorum. hadi mafia pek herkese hitap etmedi diyelim, loco nasıl patlamadı ya… ben mi zevksizim acaba🥲 grup üyelerinin yaşını bile bilmem o derece uzağım ama 5 üyenin 5ini de çok beğeniyorum. chaeryoung’a da neden çirkin denildiğini anlamıyorum, korenin güzellik standartını çözemeyeceğim.

Asdudd

Sana kesinlikle katılıyorum. Loco şarkısı nasıl beğenilmedi anlamıyorum. Eski kpop şarkılarını andırıyordu, ilk dinlediğim andan beri en sevdiğim şarkıları oldu. Şarkının bu şekilde tepkiler alması hala şaşırtıyor beni.

Hellobitches

3. [+593, -834] ITZY’nin problemi Lee Chaeryeong. Suratı gruba yakışmıyor ve güzel değil… ITZY, Lee Chaeryeong grupta olduğu sürece asla popüler olamayacak
Bu nasıl bir saygısızlık ya! Bu koreliler kendilerini ne sanıyor cidden

Bww

Bu güzellik algısını yıkmazlarsa çoğu idollerin psikolojisini alıp camdan atıcaklar

Myluvie

Ben itzy’nin kötü durumda olduğunu düşünmüyorum çünkü sağlamlaştırdıkları bir kitleleri var artık. Albüm satışları ve mv izlenmeleri de gayet iyi sadece son 2 şarkıları halka hitap etmedi ve yeni çıkan grupların şarkılarının halk arasında hit olması sonucunda halk popülerlikleri sarsıldı çünkü koreliler çok hızlı bir şekilde yönlerini başka gruba çevirebiliyorlar. İtzy ise globalde hala çok iyi konumda. Koreliler beğenmemiş olabilir ama bence loco dalla dalla ile birlikte en iyi şarkıları.
Ve chaeryeong’a o yorumu yapan netizen gerçekten çok kalpsiz ve acımasızsın, chaeryeong gibi yetenekli ve iyi kalpli birine böyle iğrenç yorumlar yaptığın için.

Hata

Neden itzy hakkında böyle yazılar çıkıyor sürekli, albüm satışları gayet iyi ve bildiğim kadarıyla dijitalde de kötü değiller. Bu algı nerden çıktı anlamadım

NoComment

Valla bende anlamadım gittikçe yükselen bir grafikleri var bence

drstone

1 tam album ve 1 mini albume göre az değil mi ? ben album satışlarını bu kadar populer bir gruba göre yeterli bulamıyorum üzgünüm

Hata

Yeterli bulduğun grup hangisi acaba? Bir kız grubu için gayet iyi rakamlara ulaşıyorlar bence

Naina

Kişisel fikrim Wannabe şu ana kadar 4th jen’de çıkmış en iyi şarkı.Ki bence Loco da Dalla Dalla’dan kat kat daha güzel bir şarkı.Bu yüzden suçu son çıkan şarkılara atmak manasız olur.
Bence ITZY ile ilgili temel problem Lia skandalının doğru düzgün açıklanmaması ve bir de lütfen yanlış anlamayın ama grup dans olarak rakipsiz bir grup olsa da vokal olarak ana vokal denecek birisi yok.
Üyelerden hiç birine yeteneksiz diyemiyorum çünkü hepsi öyle ya da böyle canlı söylerken çok zor danslar yapıyorlar ama dediğim gibi vokal konusundaki o eksiklik bariz hissediliyor.

Last edited 7 ay önce by Naina
Midzy

Vokallerinin yetersiz oldugunu dusunuyorsan bence be in love,soo luck, love is,ve lia cover dinle inan bana cok iyiler ayrica ana raper’imiz dun yapilan isbirligi sahnesinde yuksek notaya cikti ve mukemmeldi.Vokalleri mukemmel jyp kullanma firsati vermiyor

Ufacıkbirblink

Bunların chae’ye bu kadar laf atması ne kadar kötü ya.grubun parlamama nedeni ne tam bilmesem de emin olduğum tek şey suç chae filan değil. Baya çalışıyor kız belli. Siz aşağılık komplekslerinizi kesin artık ya

says

chaeryoung sadece jenerasyonunun değil genel kpopta en başarılı diyebileceğim bir dansçı, vokali çok güzel, sanırım rap partı da alıyor bazen? onlarca yeteneksiz, skandallı insan varken bu kızı hedef belirlemek akıl karı değil

Bww

Yok abi 90 60 90 olucak jgjcjc genelleme yapmıyorum ama dış görünüşe fena halde takıklar kızın minicik bir hatası olsa neler yaparlar belli

Aycik

Bence şarkıları herkese hitap edecek ve halkında sevebileceği tarzda olmamasıyla lia olayına açıklık getirmemeleri önemli etkenlerden birkaçı. Son çıkardıkları birkaç şarkıyı zamanla dinledikçe kulağa güzel şarkılar ama herkes bir şarkıya 2 3 kere şans vermiyor. İlk dinlemede veya ikinci dinlemede insanı çekmesi lazım bence.

Last edited 7 ay önce by Aycik
BUBU

ben locoyu ve mafia in the morning’i seviyorum ama bir wannabe ya da dalla dalla etmediğini düşünüyorum ama kesinlikle başarısız değiller

Milkshake

Ilk çıkışlarındaki şarkıları fandomda olmayanların bile ilgisini çekiyordu. Dalla Dalla’yı hala dinlerim ben. Son bi kaç dönüşleri vasat kaldı sanki biraz. Konsept ve şarkıları deneysel olmaya başladı. Kore’de tutmaz böyle şeyler.
Lia’nın tam olarak çözülemeyen şu meselesi de var. Haliyle uzaklaşıyor fanlar gruptan.
Bi de 3. yorumdaki arkadaş kafayı yemiş.

nial

Bence bunun sebebi sadece Lia değil. Kosnepetleti ve şarkıları herkese hitap eden tarzda değil

Neocrackheadtech.ltd.şti

Aslında int. de, albüm satışlarında filan her dönüşlerine bir öncekine göre ivme yakaladılar, bence asıl sorun eskisi gibi Korede yeterli promoyu alamaması

Just ...

Eğer JYP onlara güzel şarkılar vermediği sürece hiç bir zaman yeteneklerini sergiliyemeyecekler . Dans olsun ses olsun çok iyiler . Canlı performansları da güzel fakat JYP 🤦🏻‍♀️

récord

Grup çıkış yaptığı günden bu yana Itzy’nin hiçbir şarkısını beğenmediler ama hep de listelerde en üst sıralardaydı grup. Bu yüzden şu şarkıları kore’ye uygun ya da değil gibi bir yorum bırakamıyorum. Ama şu iki dönüştür biraz sekteye uğradılar, listelerde pek ivme yakalayamadılar evet.

Daisy

Bence şarkıları hâlâ güzel, Koreliler niye bu kadar çabuk gözden çıkardı asla anlamıyorum zorbalık olayının tek neden olduğunu sanmıyorum

NoComment

Itzy bence gayet iyi gidiyor.Basarisizlar algısı oluşturulmaya çalışılıyor gibi.

Laeri

itzy’in şarkılarını hala çok beğenen bir tek ben miyim? loco da, mitm de çok güzeldi bence. değiştirdikleri tarz da çok güzel ve ben bu tarzlarını eski tarzlarından daha çok yakıştırıyorum. mesela dalla dalla falan dinlemiyorum ama son şarkılarını dinliyorum. ayrıca gerçekten performans konusunda her zaman en iyilerini ortaya koyuyorlar.

Nnc

Gidip de ITZY dinleyeyim diyip şarkılarını açmam ama bir kere denk geldikten sonra akılda kalıcılığından dolayı kendi kendime şarkılarını söylerim. Bence şarkılarında bir sorun yok. Fakat
3. yorum şaka mı? Ortada açık uçlu bırakılan bir zorbalık iddiası var ve problem olarak birisinin zorbalık olayı yerine, yüz güzelliğine mi takılıyoruz?

Bu arada grupta en çok Chaeryeong’un yüzünü beğeniyorum, diğerlerine göre daha eşsiz gözüküyor bence.

WeiWuXian

Şarkılar git gide kötüleşiyor, zorbalık skandalı, yeteri sayıda yapılmayan PR çalışmaları, yeteneklerini ön plana çıkartacak aktivitelerin olmaması, youtube veya tv kanallarında bir programa katılmamaları ( katıldıkları da çok daha iyi izlenim vermedi ). vs vs vs

lightless

. [+593, -834] ITZY’nin problemi Lee Chaeryeong. Suratı gruba yakışmıyor ve güzel değil… ITZY, Lee Chaeryeong grupta olduğu sürece asla popüler olamayacak

senin aklına sçyım

lightless

ben bütün şarkılarını seviyorum.
mafia ve loco da dahil olmak üzere.
lia skandalından sonra grup çökmeye başladı hâlâ popülerlikleri baya iyi ama bu olay çok kötü etkiledi.
Chaeryoung’ı bir bırakın artık ya yeter yeter YETER başlıycam güzellik anlayışınıza yeter ya gayet de tatlı anlamıyor musunuz bana göre grubun en tatlı yüzü Chae en güzel yüzü Yuna ve Yeji şunu bir kabullenin bu kız müthiş yetenekli grupta her şeyi mükemmel hem stabil hem ses rengi ÇOK GÜZEL hem ANA DANSÇI yüzü de ÇOK TATLI bunu kabullenin etmezseniz de çenenizi kapayın artık YETER

Ceyda

İn the morning pek beğenilmedi ama sonradan listelerde ilk ona girdi ayrıca spotify de 100m dinlenmeye bile hızlı bir şekilde ulaştılar albüm satışların da da iyiler ayrıca kızların öyle büyük bir fan hesablari bile yokken gayet iyi albüm satabiliyorlar. Kore’de sevilmiyor olabilir şarkıları ama yabancı hayranlar onlara bayılıyor ve yurt dışın da baya popülerler.Ama konsept konusunda haklılar teen crush devam etmeleri gerekirdi özellikle de wannabe gibi bir şarkıdan sonra onu geçebilecek bir şarkı ve konsept yapmaları gerektiğini düşünüyorum bence jyp onlara efsane bir şarkı ve konsept verirse Kore’de tekrar yükselirler şahsen kızlar çok yetenekli Mama da efsanelerdi özellikle yıl sonu… Read more »

Hayrunnisa

[+593, -834] ITZY’nin problemi Lee Chaeryeong. Suratı gruba yakışmıyor ve güzel değil… ITZY, Lee Chaeryeong grupta olduğu sürece asla popüler olamayacak
Eğv eğv eğv😒

nox skywalker

JYP kız gruplarında bir sıraya göre gidiyor bence. İlk çıkan WG cok bomba bir gruptu, sonra Miss A geçiş grubu gibiydi debutta patladılar ve yok oldular. Sonra Twice geldi WG gibi kasıp kavurdular. ITZY geçiş grubuydu muhtemelen, debutuyla başarılı olup sonra kenara atılacak grup… Yeni çıkacak kız grubu ise WG-TWICE kulvarında olacak

redvelvetbuyuktursenknkm

son sarkilarini begenmedim ama asiri bi dususte degiller abartmayin 🤪 sadece gidle ve itzy biraz dusus yasadi ama aman qman degil

redvelvetbuyuktursenknkm

chaeri bi salin buarada

nebakıyon

chaeryeong gayet güzel sırf sizin o saçma güzellik standartlarına uymuyor diye çirkin diyemezsiniz

Aries

Kıza çirkin, gruba yakışmıyor vs diyenlere boýdan

Last edited 7 ay önce by Aries
lololololol

not shy, mafia in the morning gibi şarkılar yerine dalla dalla ve wannabe havasında ilerseler daha popüler olacaklarını düşünüyorum. lia dışında diğer üyelerin sahne hakimiyeti çok iyi

Sadece gerçekler

Bu ne zamanın haberi? Eski bir haberin yeniden çevrilmesi falan mı? Sanırım ödül törenlerinde dikkat çektikleri için şimdi yeniden neden son şarkıları tutmaadı diye düşünülüyor.

marin

JYP, itzy için fazla deneysel işler yapıyor. Kıyafetler ve tarz olarak riskli denemeler yapıyor. Riskli çünkü Korelilere pek uzak bir tarz. Genelde daha akılda kalıcı kısımları olan şarkıları seviyorlar. Dalla Dalla ve Wannabe gibi girişi, nakaratı, rap kısmı ve dance break kısmı ile ilgi çeken şarkılarıdı mesela. Diğer şarkıları o yüzden zayıf buldu halk. Buna rağmen mafia her ne kadar kötü densede listelerde ilk 10 gördü ve ikonik bir şarkı kesinlikle. Şarkılar dışında ben Lia olayının pek etkili olduğunu düşünmüyorum çünkü ne skandallar gördük ardından ne başarılar gelen. Chaeryeong ile ilgili söyledikleri korkunç. Asıl çirkinliğin kalplerinde olduklarını farkederler mi. Sanmam.… Read more »

Rosie Posie Exo-l bir Blink

Jyp’ in güzel şarkı vermemesi hep deneysel şeyler veriyor, lia’nın skandalı, yeni grup çıkacak diye jyp bence tüm ilgisini ona vericek yüksek ihtimalle, itzy çok erken çıkış yaptı korelilerin ilgi süresini biliyorsunuz zaten yani herşey üst üste geldi…

linç squad

aslında kızlarda potansiyel var ama jyp abudik gubidik şarkılar vermeye devam ederse boşa gidecek gibi. Kızlar da rahatsız gibi bu durumdan özellikle yuna fanların beklentilerini karşılayamamaktan korkuyorum demişti. Şirket de iyice taş koyuyor yazık

Vivi

Sorun Chaeryeong değil sorun Lia. Hiçbir şey yokmuş gibi davranması ve şarkıların artık güzel olmaması

Yasome

Ben öyle herkese ısınan birisi değil çok önyargılı bı insanim ama ona rağmen BLACKPİNK ve İTZY ye çok fazla ısındım bütün şarkılarını çok seviyorum çok başarılılar ve başarılarının devamını diliyorum en iyisini her zaman hakediyorlar

army

Zorbalık yüzünden deyip chaeryeong a zorbalık yapmaları kız gayet güzel ve yetenekli ayrıca dalla Dalla ya göre şuan ki şarkıları bin kat güzel bence itzy nin problemi yok gayet başarılılar bunlar in bı zevki yok

ARMY_BTS

CHAERYEONG’UN NERESI ÇİRKİN ANLAMIYORUM O ÇOK GÜZEL.UMARIM DAĞILMAZLAR ÇÜNKÜ ITZY BENİM EN SEVDİĞİM KIZ GRUBU.

Hellosharon

İnsta keşfet için parçalar ve görseller veriyorlarmış gibi. Bence işin sanatsal ve kalite kısmına daha fazla odaklanılmalı

Pinkheart

Çünkü şarkıları güzel değil. Wannabe harici hiçbir şarkıları bana hitap etmedi. JYP abuk subuk konsept ve şarkılar verip duruyor kızlara. Aslında kızlar yetenekli. Ryujin gibi kızların, yuna gibi erkeklerin gönlüne taht kurabilecek üyelere sahipler fakat saçma sapan şarkılarla harcanıyorlar.

Her şeyden bıktım

3.yorumu yazanı bulmak istiyorum.

H. B

Chaeryoung ne yaptı size afedersiniz de kız yeni yeni hak ettiğini almaya başladı boş yapmayı kesin artık zorbalar sizsiniz asıl yorumları görüyoruz

Midzy

Aga be ITZY’m ne kudurtmus.ITZY son zamanlarda iyi bir sonuc alamiyor mu? jsjdjdjdjjdjdndjdjnd iste ben buna gulerim.Basarili olmayan bir grup mamaya katilip odul alamamasina ragmen en fazla izlenen mama gozsterisi olup dunya trendlerinde 1. Olabilir mi? Ya da basarili olmayan bir grup nasil sbs’di sanirim orda G-idle,Aespa,ve diger gruplarin oldugu secimde en iyi kiz grubu olabilir veya 1 M/V’si 400 Milyon olan tek 4.jen grubu olabilir.Ayrica lia’nin daha zorba olup olmamasi belli degil buna dagir bir aciklama yapilmamasi jyp’nin sucu. Zorba diyerek kudurup Chaeryeong’a zorbalik yapan beyin yoksunu netizenede agzim acik kaldi. ITZY’nin populerligi fln dusmedi sadece yabanci ulkedeki populerligi… Read more »

Ji eun

Lia zorba söyleyenlerin asıl zorba olması.. Chaeryeong güzel. Size güzel gelmiyorsa bile bunun grupa ne zararı,önemli olan yetenek. popüler olmayacak yazmış bir de 😄😄

Hazal

Chaeryoung un yüzüyle linçlemeninz çok saçma mükemmel birisi ve lia içinde dans edemiyo diyenler lia sadece 6 ay staj yaptı itzy nin danslarının ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz buna rağmen çok iyi dans ediyo suçu kızlarda değil de başka yerde arayın

yorummer

‘ 3. [+593, -834] ITZY’nin problemi Lee Chaeryeong. Suratı gruba yakışmıyor ve güzel değil… ITZY, Lee Chaeryeong grupta olduğu sürece asla popüler olamayacak’

Grupta okul zorbası biri var, masum masum odanda otururken bi bakıyosun ilk sıralarda varlığın yüzünden sen suçlanıyorsun. aşırı üzücü bir yorum. ayrıca dünyanın en başarılı grubu Bts, bir grubun başarılı olması için visuale ihtiyaç olmadığını gösterdi herkese 👏🏻👏🏻

yorummer

+grubun konsepti rengi gidişatı hep aynı. gösterecek farklı şeyleri yok gibi grubun dayandığı bir şey yok. Vokal ve rap yönünden ortalama hatta ortalamanın altındalar. Dansları güzel ama bu kadar. Belli bir kalitenin üstündeler ama kendilerini aşmaları lazım

redvelvetbuyuktursenknkm

wtf sen ilk defa btse iyi yorum mu yaptin yoksa ben mi yanlis okudum

Yeni Yazılar