[PANN] ‘Kingdom’ şovu çekimlerinde haksızlık yapıldığı haberleri çıktı

94
4478

image 14 image 1 3

[ÖZEL] “Sahne maliyeti 5 milyon won olacak dediniz”… ‘Kingdom’ ilk bölüm, adalet hakkında sorular

imggage

Kingdom, kısa süre önce ilk yarışma olan hit şarkı görevinin çekimlerini tamamladı. Hit şarkı görevi sırasında, bir grubun şirketi, sahne kurulumuyla ilgili ayrımcılık yapıldığını söyledi. Spesifik olarak, bir grubun sahnesi pahalı bir set ve donanım ile dekore edildi. Diğer grupların menajerleri, prodüksiyon ekibinden tüm yarışmacılar için adil bir ortam sağlamalarını istedi.

Kingdom gruplara hit şarkı görevi için maksimum sahne prodüksiyon maliyetinin 5 milyon KRW (4.417 dolar) olacağını söylemişti, ama yarışmadaki bir grubun özel muamele gördüğü hatta grubun arkasında CJ ENM olduğu bile söylendi. Bu dedikodular grubun kullandığı sahne setinin ve dekorasyonların 5 milyon KRW (4,417 dolar) sınırını aşmasından dolayı başladı.

Yapım ekibi, sahne ve setlerin konserlerde kullanıldığını açıklayarak ‘haksızlık’ iddialarını durdurmaya çalıştı, ancak diğer grupların hepsi de konserlere çıkmış gruplar oldukları için itiraz ettiler. Hatta bu olay o kadar büyüdü ki birkaç grubun şirketi konuyla ilgili şikayette bulunmak için Mnet’e gitti.

Kingdom açıklama yaptı: “İlk yarışma olduğu için altı grubun performanslarını kolayca koordine etme amacıyla maliyete bir sınır koyduk, ama kısıtlama ve mümkün olabilecek durumlar gibi detayları düşünmediğimiz için özür dileriz. İlk yarışmadan sonra prodüksiyon ekibi bu konunun önemini anladı. Fakat grupların mümkün olan en iyi performanslarını sergileyebilmeleri için sanatçıların yaratıcı yanını önceliğimiz yapmalıyız, bu yüzden sahne seti ve kurulumu hakkında belirli bir rehber sunma konusunda ihtiyatlıyız.”

Gönderi tepkisi [+416, -8]

1. [+370, -3] Siz JYP, YG, Cube ve FNC’nin Katalk sohbet grubunda sahne maliyeti hakkında şakalaştığını mı düşünüyorsunuz? ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Bu şirketler yalnızca uzun yıllardır sektörde oldukları için mı ‘büyük şirket’ oldular sizce? Sahnelerine bir bakın, ne kadar para harcadıkları hemen belli oluyor. Deve kuşu gibi kafanızı gömmeyin ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

2. [+375, -5] Ne kadar haksızlık oldu da çekimler sırasında şikayet edildi ve menajerler olayı şirketlerine götürdü..

3. [+287, -12] Ateez diyorlar

4. [+167, -10] Siz gerçekten Ateez’in Kingdom’a çıkacak seviyede olduğunu mu düşünüyorsunuz?

5. [+162, -2] Sahne maliyetini geçtim şu anda en büyük sorun Kingdom’un belirli bir grubu öne çıkarıyor gibi görünmesi

image434

“Çekim sırasında bazı grupların şirketleri ‘şu grubun sahne seti neden bütçeyi çok aştığı belli olacak kadar gösterişli?’ diye sordular, hatta CJ ENM o grubun şirketine yatırım mı yapmış diye sorguladılar. Habere göre program ekibi ‘bu grubun sahne dekoru konserden’ dedi ama diğer gruplar da konser dekorlarını kullanabileceklerini dile getirip itiraz etmeye devam ettiler.”

6. [+150, -9] Şaka mı yapıyorsunuz? ㅋ BTOB ve iKON’u bu şova getirmenin mantığı neydi? ㅋㅋㅋ

7. [+119, -1] Çekimler sırasında orada bulunan menajerler bile sormuş.. ㅋㅋㅋ neden ya cık cık cık

8. [+117, -2] 3 gruba sahne maliyeti en fazla 5M won olabilir denmiş ve sadece bir grup 5M wonu geçmiş gibi görünüyormuş.

 

Önceki İçerik[PANN] Yeri, Irene’in doğumgününü kutladı + Irene’in yeni videosu
Sonraki İçerikChanyeol bugün askere gitti
guest
94 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
sametinyourarea

Erkek gruplarında da olay bitmiyor . Aynı programın kız versiyonu da vardı böyle haberler görmedik. Kız gruplarının fanları da cok olay yapmamıstı.Ama kingdom için şimdiden baya fanwar görüyorum. Neyse program şimdiden dans ve sahne tasarımı üzerinden gidecegini belli ediyor . İkon ve btob bakar cıkarmı

sametinyourarea

hile denilince akla hemen onun adı gelir
mnet
mnet
mnet

Aaa

Haber görmedik ama oylamalarda sorun olduğuna dair yazılar paylaşılıyordu. Hiç bukadar büyümedi çünkü bukadar büyük şirket yoktu.

Birisi

Erkek gruplarının fandomlarım varya öfffff yerinizi alın

Birisi

Bu arada fantasy’im linc tayfa tarafından ezilemem gece gece

iKONIC131

Mantıklı insanın halı başka oluyo.

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Mnet her yaptığı şeyle kendi elinde bulunan rezillik rekorunun çıtasını bir tık daha yükseğe koyuyor.

Last edited 2 ay önce by kuzeytekinoğlununikoniktulumu
Büyük Bir Dinleyici

Bahsi geçen olayın kesinliği için ilk bölümü bekleyeceğim ama bir iki bir şey söylemek istiyorum. KQ (Ateez’in şirketi) sanılanın aksine ne fakir ne de zengin bir şirket. Ateez’den önce menajerlik şirketiydi ve çok fazla gelir kaynağı yoktu. Buna rağmen elinden geldiğince grubu destekledi. Çıkıştan önce grubu bir aylığına Amerika’da eğitime yolladı, çıkış müzik videoları Fas’ta çekildi, eski yurtları her iki üyeye bir oda düşecek şekildeydi, şimdiki de 1-2-2-3 şeklinde. Yemek fiyatlarında kısıtlamaları yok, dövme yasakları yok. Şirket sanatçısına iyi bakıyor, destekliyor diye nefret aldığını ilk kez görüyorum. Pratik odası tavanını gösterip fakir diyenleri gördüm ama bunun nedeni yapacak paraları olmamaları… Read more »

heartheart (I. K.)

Yorumu sırtıma dövme yaptırmak istiyorum

lola

çoook güzel yazmışsın söylemek istedim

Büyük Bir Dinleyici

Teşekkür ederim

betül

4. [+167, -10] Siz gerçekten Ateez’in Kingdom’a çıkacak seviyede olduğunu mu düşünüyorsunuz?

4.jen grupları arasındaki en başarılı gruplardan biri.Neden çıkamasınlar ki?

Jey

İnt. ortamda evet ama Kore’de o kadar da başarılı değiller. Şu an Kingdom’a katılan gruplar arasında Kore’de en az popüleriteye ve tanınırlığa sahip olan grup Ateez.

hitomi

evet ama globalde 2. veya 3. siradalar populerite olarak? ezmeye calisma sebebin nedir anlayamadim gayet de hakediyorlar orada olmayi amac zaten korede fanbase kazanmak

Jey

Ezmek gibi bir amacım yok. Globalde oldukça popüler olduklarının ben de farkındayım. Korelilerin bu şekilde yorum yapmasının normal olduğunu söylüyorum sadece. Kendilerine göre diğer gruplarla kıyaslayınca çok da başarılı olarak görmemeleri doğal.

betül

Zaten Kore’de popülerite arttırmak için katılıyorlar ve başka gruplar da reddetti zaten.

Refill

Pardon da zaten programın amacı tanınmak buraya katılabilmemiz için Grammy’e falan mı gitmemiz gerekiyordu xd

esma

sjfkjsdfhdsjfh #haklıyorum

Vivi

Kore’de başarılı değiller mi? Ne? Ben buna gülerim ndldncödşdlcödldölfmdşd hangi grubun fanıysan onla ilgilen lütfen

esma

korede kimse tanımıyor. Bende kingdom sayesinde öğrendim.

soleil

Knetizenleri takmayın valla. Onlara göre 4. jen. başlamanmış, karar merci kimmiş, neye göre başlamış vs. boş boş konuşuyorlar.

blinkı

4.jenerasyonun başlamadığını söylemelerinin sebebi 4.jenerasyon gruplarında daha büyük bir hit olmaması bir jenerasyon açıp kapatacak seviyesinde. zannediliğinin aksine 4.jenerasyonun grupları korede popüler değil int olarak popüler olsalar da. daha melonda ilk 100e giremiyor çoğu grup. ggler daha iyi bu konuda tabii erkek grupları ise pek iyi değil

Last edited 2 ay önce by blinkı
Hadwyn

Olay benim grubumada dokunuyor ama söyleyeyim.Mnet 6 gruba da bir bütçe belirlemiş.Son anda değiştirmiş ve bu değişikliği 3 gruba bildirmiş.Daha yüksek fiyatta sahne ürünleri kullanabilirsiniz diye.Bu iletişimsizliğin sebebini grupların koordinatörlüğünü 2 ye ayırdığını.Diger söyleyecek kişi gruplara bildirmemesinden kaynaklandığı söylendi.Tabi yersen.Olay ne diye araştırdım.Nate ve reddit dolaştım.Şunlari öğrendim.2 gazateci mnetin bildirisinden sonra haber yayınlamış.1. gazeteci cjen yatırımda bulunduğu grupa bütçede ayrıcalık tanınması hakkındaydı.Bu yüzden herkes ateez dedi.Konserlerinde kullanamadıkları bir korsan gemisi varmış.Sahnede onu kullanacakları bilgisi sızdırılmış.Ardindan 2.gazeteci söyle bir yazı yayınladı sualtı çekimi yapan gruba bütcede ayrıcalık tanındı diye.Gosteriden önce kisa bir görüntü gösteriliyor ya orada sualtı görüntülerini içerecek bir çekim… Read more »

Hadwyn

Mnet grupları aciklamadi.O yüzden bilmiyoruz.Bu gazetecilerin elde ettikleri sizdirilan bilgilerden yola cikilarak yapilmis haber.90 saniyelik gösteri bölümünden sonra yayınlanacak bölümde korsan gemisi bütçeyi aşacak satafattamiymiş.Su altı kamerasıyla çekilebilecek bir görüntü bütçeyi aştirirmiymiş görücez.

nhl

Sadece The boyz değil Stray kids de su altı çekimi stüdyosunda görüldü.Tüm gruplar için çekim yapılmış olabilir

Hadwyn

O zaman knetizenleri boğacam.Sadece the boyzdan bahsediyorlar.The boyz sahneye deniz kızı olarak çıkarsa bütçe aşmasını kabul edicem diye bir yorum vardı bu komik ama.Nate linkini aticam ateez ve the boyz konuşuluyor.Ateez korsan gemisine takmışlar,the boyzda şu altı çekimine.Youtuberlar ne zengin o zaman verin bana şu altı kamerası bütçeyi aştirmam ben.

Hadwyn

Sonunda buldum.Gazetecinin haberi,
https://n.news.naver.com/entertain/article/119/0002479982
“Bir takımın su altı fotoğrafçılığı bile yaptığı biliniyor.”cümlesinden dolayi knetizenler the boyza sallayip durdular.Madem herkes yapıyor the boyzdan neden bahsediyorsunuz güllerim ya.

kkpop

Program hakkında o kadar çok sıkıntı ve olay çıktı ki yarışma çoktan başladı sanıyordum ama daha başlamamış bile 🤣

Last edited 2 ay önce by kkpop
soleil

Reklaamm reklaaaam gkfkfjfkffk

Hz. Wonwoo

Kingdom’a katılan gruplar kore yada uluslararası fark etmez popüler ve jenerasyonlarında önde gelen gruplar.. Böyle bir kadro ile hazırlanan yarışmada bile ayrımcılık ve kayırma çabaları var, şaka gibi..

Birisi

Hangi grup naptı bilmiyom ama SF9 olmadığına adım kadar eminim FNC götünü kaldırıpta ekstradan 1 millon yeni Türk lirası bile harcamıyor gozlemlerim bu yonde saygılar gerci yorumlarda SF9 diyen de girmedim cunku SF9 tanımıyonuz yüzde bir milyon ihtimalle :'( hadi eyv

Last edited 2 ay önce by Birisi
Birisi

SF9 FNC ye karsı

Birisi

Neyse su yarısmadan sonra umarım tanırsınız hepsini hepinizi oppacı olmaya davet ediyorum

your behaviour is so UGH!

Sf9 da sadece roowon u tanıyorum. Onu da uzun süre ~haru yaa~ diye biliyordum😂 Ama en son atılan ana dansçıların performansların da bence en iyisi sf9 ‘daki çocuktu. İsmini bilmiyorum ama dansı, kuğu gibi süzülüşü, kıyafeti, sahne dekorasyonu çok iyiydi. Bir onu bir de minho yu ağzım açık izledim.

Last edited 2 ay önce by your behaviour is so UGH!
Birisi

Derslerden dolayı takip edemiyorum ama Taeyang dır herhalde bu değil mi bahsettiğin? Ayrıca Rowoon u biliyorsan Chani yi de biliyorsundur dksöslkxlslsldlxlx ama bence tüm SF9 ı tanı cidden hepsi çok yetenekli pişman olmazsın hehe😍

your behaviour is so UGH!

Evet, bu çocuktu. Chan da muhtemelen dizilerde idol olduğundan habersiz izlemişimdir. Normal de oyuncuları araştırmam ama kim hye yoon rowoon un yanında çok küçük kalıyordu bende boyunu aratmıştım😂 Sonra idol olduğunu öğrenince şok olmuştum.
Maalesef bende yks2020 tayfadanım ve bu yıl tekrar hazırlanıyorum. Bu süreç bitip kafam rahatladığın da bu gruba bakmayı o dans performansından sonra aklıma yazdım zaten:)

esma

bende öyle dkgjkdjfg

lavender

Sf9 çok iyi ühühühüüü bu yarışma iyi gelir onlara umarım ama FNC iğrenç rezalet bi şirket ya

Birisi

Yaaa cok sevindim boyle dusunmene bebisimmm ever gercekten oyle bir sirket daha elindeki gruplarla dogru duzgun ilgilenemiyor baska grup cikariyo yazik kafasina gercekten ne diyelim bezdirdi beni valla

ilvos

Bu tarz “haksızlık” haberleri hiç şaşırtıcı gelmiyor açıkçası.. hangi şirketten kaynaklıysa da grubuna yazık ediyor.

ajumma#istanbulsözleşmesiyaşatır#aşağıbakmayacağız

Herkesden farklı düşünerek bence küçük şirketlerin daha fazla para harcaması normal. Çünkü her şeyini buraya döküyorlar. Tek çıkış kapıları oluyor. SM, YG, JYP gibi şirketler bunu çok umursamıyorlardır. Evet isteseler en iyisini yaparlar ama onlar için ne fark eder. Fakat küçük şirketlerdeki bir grubun birden patlaması her şeyi değiştirir. Yine de buna bu kadar takılması herhalde bu sene erkek grupların olması ve her grup istemsizce kingdom’dan bir şey beklemesi. Bu arada yayınlanan kısa videoları izledim. İkon aşırı durgundu. Baya üzgün gibi geldi bana. 1 grup hariç çoğu gruba baya sıcağım. Btob’u 4 kişi görmek de aşırı üzücüydü.

soleil

Arkadaşlar koskoca şirketten, milyonlar yatırdığı ve aylardır reklamını yaptığı bir programdan bahsediyoruz. İletişimsizlikmiş, oymuş buymuş palavraaaa. Mnet yinr ortalığı kızıştırmaya, reytingi yüksek tutmaya çalışıyor. Bu hangisi olduğu bile belli olmayan grupların suçu değil, mnet’in suçu. Laf edecekseniz mnet’e edin, gruplara değil. Ne sanıyorsunuz x grubu üyesi gidip “bize fazla bütçe vereceksiniz” deyip fazladan bütçe aldıklarını falan mı? Lütfen fanwar çıkartıp gruplara sarmayın.

Suna

Mnet Mnet Mnet.. Gerçekten son hile olaylarından sonra fişini çektiler sanıyordum böyle olayların ama yanılmışım. Hala utanmazca hile hurda peşinde. Şu an öyle bok bir durum varki yarışmadan ne sonuç çıkarsa çıksın herkes şüpheyle yaklaşacak. Ve gerçekten aç gözlü şirketler yüzünden gruplar nefret alıyor.

Majo

Mnet bir kere de şaşırt be koçum

betül

2. [+375, -5] Ne kadar haksızlık oldu da çekimler sırasında şikayet edildi ve menajerler olayı şirketlerine götürdü..

Mnet ve adalet …

üniversite kazanamıycam

Mnet ten bahsediyoruz çok normal 🙂

XYZ

Biz burada iki eğlenelim, güzel sahneler izleyelim, etkileşimler görelim diye bekliyoruz durduk yere kaos oluşturma derdinde herkes. Hem mnet hem de fanlar buna zemin hazırlıyor. Mnet ilk önce eleme var dedi ardından değiştirdi. Şimdi de bu bütçe olayı. Program başlamadan kabak tadı vermeye başladı. En hayırlısı bu programı hiç yapmamalarıydı bence.

Vivi

4. [+167, -10] Siz gerçekten Ateez’in Kingdom’a çıkacak seviyede olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Gayette çıkıp yarışabilirler ne bu?

lola

ay evet ateez diyorlar ama fanlar hiç kabul etmiyor gibiydi. umarım ateez değildir. ayrıca ateez tabii ki de bu şova çıkacak seviyede çocuklar gayet yetenekli

Jendeuk

Tam olarak nolmus neden ateez diyorlar

lola

ben de detayları bilmiyorum bu olay çıkınca ateez fanlarının dalga geçtiğini falan gördüm o kadar biliyorum sadece… bilen varsa açıklar belki

ad astra

Cj’in ateez’in şirketine yatırımı olduğu için diyorlar

lola

acaba program yayınlanınca sahne farklarından anlar mıyız hangi grup olduğunu yoksa ben çatlarım

bonbon

gizli kalmaz er geç ortaya çıkar

uykucu

Sahne dekorları vs. bildiğimiz kadarıyla prodüksiyona ait, bu yüzden gruplara yüklenmek saçmalık, mnet parayı kabul ederken sıkıntı yok ama fark edilince gruplara yüklen, mnet, evil edit lakabını kaptırmıyorsun koçum, sendeki de ne azimmiş be

Last edited 2 ay önce by uykucu
heartheart (I. K.)

Neden yorumlarda ateez demişsiniz anlamadım. Böyle bir şey varsa akla ilk Ateez’in gelmesi saçma olur bu grup küçük şirketten çıkma bir grup. Benim aklıma direkt JYP geldi o da adamı çok sinsi bulduğum için her türlü hileyi yaptırır gibi geliyor ama stay kardeşlerim eksilemeyin sadece aklıma ilk o geldi

heartheart (I. K.)

Ve performansları izlediğimizde şu 3 grubun anlaşılacağını düşünüyorum diğer şirketlerin fark edeceği kadar bir fark varsa biz neden anlayamayalım yani

Jey

Arkasında CJ desteği olduğu için sınırı aşmış diyorlar. CJ desteği varsa büyük şirketlerden biri olduğunu sanmıyorum. Ya Ateez’dir yada The Boyz.

heartheart (I. K.)

Aa tamam o zaman. Bu gerçekse çok hayal kırıklığına uğrarım ya

Hadwyn

Cj ile kakao m rakip şirket.Cj yatırım desteğini kq ent.veriyor.Yani ateezin sirketi.
Kakao m ise the boyz unda içinde bulunduğu starship, İu nun şirketi ,melon ,1thek barındıran büyük bir şirket.

Jey

The Boyz’un hangisine bağlı olduğundan pek emin değildim açıkçası. CJ olabilir diye düşündüm ama değilmiş demekki. Açıklama için teşekkürler.

Hadwyn

Rica ederim

Last edited 2 ay önce by Hadwyn
heartheart (I. K.)

Biraz Bighit BTS durumu gibi aslında şirket gruba çok yatırım yapıyor ve bildiğim kadarıyla şirketteki tek grup onlar ama bilemiyorum

elif

sonradan block b de girdi şirkete sanırım

heartheart (I. K.)

Aynen o da var doğru

bonbon

ateez küçük şirket değil… seven season dı adı sonra ismi değişti. küçük şirket o kadar olanak sağlamaz daha beter şirketlerde olan bir sürü grup var.

Last edited 2 ay önce by bonbon
hitomi

Gercekten ateezin rusvet verebilecek durumda oldugunu dusunmeniz komik. Oradaki tum gruplarin sirketleri kqyu cebinden cikartacak seviyede. Kaldi ki yayinlanan kisa sahnelerde bile sahne dekorlarindan da anlayabilisiniz diger sirketlerin dekorasyona ne kadar para harcadigini.

hitomi

Bu da ateezin sahne dekoru 🙂 gordugunuz uzere sahnede somut olan tek sey grubun uyesi 💖

Last edited 2 ay önce by hitomi
jeyan

bu hangi grup? adı lazım değil partisinin düğünlerine benziyor

your behaviour is so UGH!

Yalnız bahsedilen bu performanslar değil, ilk bölümde ki 100 snlik performanslar.

awshatt

Sanırım onlar da değil. Daha sonra çekilen bir bölüm benim anladığım kadarıyla. O 100 sn lik performanslarda dekor yoktu zaten

hitomi

bahsedilenler bu performanslar demedim zaten, elimizde 2 adet çıkmış sahne var zaten. bunda da dekoru olmayan tek grup ateez. çıkıcak olan bölümü görmediğimize göre yorum yapamam ama olası bi rüşvet olayı varsa arkaya bi ışık falan koyarlardı en azından bu stagede de.

Hata

Profilindeki kızı Wonder girls zamanlarındaki Hyuna’ya benzettim döçsşwğeçç

your behaviour is so UGH!

Rüşvet olduğunu iddia etmiyorum ztn:) Sadece çoğu yerde bahsedilen dekorun attığın danslarında değil, 100 sn performanslar da olduğunu okumuştum. Yukarıda ki arkadaş da başka bir 100 sn performans olduğunu söylemiş.

Bennn

Ben tüm performansları izlediğimde en sade olan Ateezdi yani rüşvet filan
vermemişlerdir.Çocuklarr gayet yetenekliler de Kingdoma çıkabilirler yani

la cha ta

ovv kaos yolla gelsin

la cha ta

şaka maka hoş değil cidden

elif

Ateez bu program sayesinde daha fazla tanınacağı için seviniyordum ama bi yandan da katılmalarını istemiyorum. İnşallah bi rezillik çıkmadan şu program biter

Jane

Bıktım. Her şey Ateez’i atmalarından bıktım..

Levi Ackerman

Ya herkes Ateez demiş ama benim aklıma direkt The Boyz gelmişti🤔

bahar

[+167, -10] Siz gerçekten Ateez’in Kingdom’a çıkacak seviyede olduğunu mu düşünüyorsunuz?

bir gun ateezi ove ove bitiremeyeceksiniz o gunu bekliyor olucam 🙂

Süm

Tek şey söyleyeceğim kingdomla ilgilenmiyorsun ama sürekli önünde ve artık merak uyandırıyorsa mnetin tamda yapmaya çalıştığı şey reklamın iyisi kötüsü olmaz bu düşüncese sen koskoca mnetsin nasıl ayrımcılık yaparsın kimseyi kayıramazsın ordaki bazı gruplar için kader meselesi mnet asla değişmiyor

taekie

Hangi grup yaptı bilmiyorum ama açık adaletsizlik var, o zaman diğerleri de konser malzemelerini getirsin yani. Sahne Kingdom performanslarında çok önemli

*****

Mnet şimdiden başladı🐍

Mor

İyi ki gitmedi monsta x

INSPIRIT

kaospop

bonbon

KQ nun alt şirketi var . nasil küçük şirket dersiniz….

katana

Şu 4.jenerasyon erkek grubunun fanları da sıktı artık. Anlayın anlayın global olmasa şuanki basarıları olmazz. O yorum yapanlar koredeki populeritelerini konusuyor ve 4.jen erkek grupları korede popüler değiLLLL

betül

Tamam da bu yarışmaya Kore’de popülerite arttırmak için çıkıyorlar yoksa neden çıksınlar? OMG mesela Kore popülerlikleri çok arttı.

Aeri

Kingdom hakkında ve katılan grupların üyelerinin skandalları hakkında haber görmekten bıktım valla he

Last edited 2 ay önce by Aeri
teletabi

Kafalarındaki sahne için daha fazla para dökmeleri gerektiğini düşününce daha önceden kullanmış oldukları bir şeyi getirip 5M wonu farklı yerlere harcamışlar muhtemelen. Böyle yaparak kurala uyduklarını düşünmüşler galiba ama sonuç olarak sahnede 5M wondan fazlası görünüyor. Öyle olsaydı dedikleri gibi diğer tüm gruplar da böyle yapardı, bi akıllı kendileri sanki ama çok art niyetli olduklarını pek sanmıyorum, belki de cidden çakallık yapmak istemişlerdir bilemem tabi fakat elbette yaptıkları fark edilebilecek bir şey

Last edited 2 ay önce by teletabi
selly

kendi paraları ile yapmıyorlar mı sahneleri sorun ne anlamadım

Exonun enayisi

Ateez kucuk bi sirketten gelmiyo mu fanlarinin daha gecen sirket fakir diye dalga gectigini goruyodum nasil mnete para veren sirket ateezin sirketi olabilir sasirtti acikcasi para verme konusu acildigi an aklima jyp geliyo skz cok ihtiysci olan bi grup gibi gozukmuyo ama

Exonun enayisi

Anladim teseekur edeirm💘💘💘💘💘