Benzer Yazılar

[PANN] Lee Changsub ve Peniel BTOB konserinde ‘7’ işareti yaptı

[PANN] Lee Changsub ve Peniel BTOB konserinde '7' işareti yaptı

“Sıkı çalıştınız”

1. Ilhoon 5 yıldır uyuşturucu kullanıyorsa üyelerin bilmemesine imkan yok. Diğer üyeler kullanmasa da arkadaşlıklarıyla böbürlenmelerini şüpheli buldum.

2. Neden bir keşe böyle davranıyorlar?

3. Tencere yuvarlanıp kapağını bulur gibi sözler duymak istemiyorum.. hayranlara yazık..

4. Hiç nezaketleri yok.. Jung Ilhoon yakalanınca hayranlar ne hissetti bilmiyorlar mı?

5. Çok düşüncesizler

6. Uyuşturucuyu bile görmezden gelen bir arkadaşlık…

7. Böyle yaparlarsa insanlar ‘huyu suyu bir’ diyecekler onlar için, bunu bilmiyorlar mı?… Wow;;

8. Bu gerçekten hiç olmamış

9. 7 işareti yaparak üye sayısını mı belirtiyorlar..?????? Böyle açık açık…????? Peki hayranların psikolojisini ne yapacaklar.. zaten uyuşturucu kullanan üye yüzünden zor zaman geçiriyorlar.. hayranlar güçlü olun..

10. Kalan hayranlarını aptal yerine koyuyorlar..


[theqoo] LEE CHANGSUB İÇİN DÖNÜŞ YOK

Herkesin önünde BTOB7 destekliyorㄷㄷ
Gerçekten etkileyici. Bunun dönüşü yok

Elveda biasım..ㅎ Seni seviyordum ama artık katlanamam buna~ sen git 7 üyenin arkadaşlığını destekle

[PANN] Lee Changsub ve Peniel BTOB konserinde '7' işareti yaptı

Gönderi tepkisi [+362, -36]

1. [+379, -8] ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ cidden hayranlara ne yapıyor? Ben 6TOB’yi destekliyordum ama bu düşüncesizce bir hareket. Gerçekten tüm modu mahvetti. Burda savunulacak bir şey yok.

2. [+342, -4] Bunu görenler Ilhoon’a iftira falan atıldığını zanneder…

3. [+337, -10] Üyelerden biri uyuşturucuyla yakalanmış olmasına rağmen nefret almamayı başarmış tek grup BTOB’ydi, etkileyici ve ilginçler

4. [+210, -12] Seo Eunkwang, Lee Minhyuk ve Peniel Insta’da hayranları teselli ediyordu ama Lee Changsub böyle kafa karıştırıcışeyler yaparsa hayranlar ne yapacak?

5. [+204, -3] Online konserde gözyaşlarımı zor tutuyordum, sonra birden 7 parmak gösterdi ve tüm duygularım değişti. Fandomdan ayrılıyorum. Bay bay

 

 

Kaynak: Pannchoa

65 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
yorummer

Fanlar o kadar abartıyor ki uyuşturucu kullanmakta ne var Amerika’daki ünlüler de kullanıyor diyor.. Senin yaşadığın ülkenin polisi gelip sebepsiz yere sana yumruk atarsa ten rengin koyu diye yere yatırıp boğarsa Amerika’da da böyle diyebilecek misin.. işinize geldiği gibi saçmalıyorsunuz. Daha geçen gün uyuşturucu yüzünden akli dengesini kaybetmiş gençler sebepsiz yere evsiz yaşlı bir amcamızı ölesiye dövdü.. uyuşturucunun zararlarını kavrayamamışlar çocuklarsınız cidden sentetik uyuşturucu bulundurmaktan hapiste yatın aylarca da aynı desteği verebilecek misiniz bakalım :). Eğer illa kullanıcam diyorsanız Amerika’ya yerleşebilirsiniz Kore halkının bu konuda bu kadar sert davranması çok normal umarım bizim ünlülerimiz de hak ettikleri cezayı alabilirler..

tuçe

Uyuşturucu kullanmayı savunmuyorum ve uyuşturucu kullanan insanların çevresini manevi anlamda ne kadar yıprattığını da biliyorum ama senin gibi düşünerek örnek verirsek alkol kullanıp sarhoşken insanların huzurunu bozanlar da var. Alkol de sağlık için zararlı bir alışkanlık. Ama genel olarak alkol kullananlar da uyuşturucu kullananlar da büyük zararı kendine veriyor. Diğer söylediklerine katılıyorum bu arada.

yorummer

Şöyle düşünelim bir yarış pistindesin ve sana izin verilen maksimum hız 120. Ama sen 190’a çıkıyorsun yaptığın şeyin riski öncelikle kendin sonrasında çevrendekiler için tehlike içeriyor. Ceza alman gerektiğini söylediklerinde ama 120 ile gidenlerin de kaza yapabildiğini öne sürüyorsun. Sorun taşıdığı risk faktöründe yatıyor zaten, sen uyuşturucunun dozunu ne kadar arttırırsan o kadar hayati tehliken artar; evet alkol ve sigara da bir uyuşturucu çeşididir fakat marijuana ve esrarın yüzde biri kadar etki eder mi bilinmez. Devlet toplumda sınırlar ve yasalar getirmezse yaşanan kazaların sorumluluğu devlete biner. Kazalar olur ve bunun sınırına her devlet farklı kararlar çıkarır ama keyfe göre diğer… Read more »

Zeynep

.

Last edited 2 yıl önce by Zeynep
la cha ta

Bu çok yanlış…

jongjong

Bence de yanlış ama onları anlamaya çalisirsam, uzun süredir birlikte oldukları arkadaşlarına sirt dönmek zor geliyor olabilir. Hata hatadır, umarım herkes saglikli bir sekilde yoluna devam eder.

la cha ta

evet ben de zorlanırdım ama bunu herkesin görebileceği şekilde belirtme kısmı yanlış geldi.Haklısın

jongjong

Zaten kesinlikle yanlış, sana tamamen katılıyorum her zamanki gibi <3. Dedigim gibi üyeler kendilerince doğru yaptiklarini düsünüyor olabilir :/

Jendeuk

Uyusturucu bagımlısıydı dimi 4 yıldır filan yani ne olursa olsun artık grupta degil böyle hareketler kimseye bir sey kazandırmıyor ne gerek var neyse umarım destek almaya baslamıstır üyelerde yanında destek oluyorlardır gerci onların illaki haberi vardır da en basından illaki farketmislerdir

busbus

Aynen göze sokmamaları gerek bence de suçlu gözüyle bakılıyor çünkü bu sanki yaptıklarını aklamak gibi oluyor ve yanlış büyük bi kitleye sesleniyorlar.

Jendeuk

Bana sadece şov gibi geliyor ve global fanlara özellikle böyle seylere kanıp delicesine destekledikleri icin ornegin bigbangi hala ot5 olarak deli gibi destekleyen tayfa gibi tabiki destek ol ama sessiz sedasız şekilde ona yardımcı ol böyle her seyi normalleştiriyorlar

Exovelvet

Aga Gd ot5 bile paylaşmışken bunu garipsemedim.

ggg

Cidden ondan sonra hiçbir şeyi garipsemiyorum ki GD gelip de yarın geri dönüş yapıyorum dese herkes göbek atmaya başlar ve ot5 diyip dememesini gram hatırlamaz, ki Seungri’nin işlediği suçlarda 10larca mağdur varken…

Vincenteu

Vay be. Yıllarca ünlü olmuş tek bir skandalı bile çıkmamış grubun geldiği hale bak. Onu destekliyorlar mı yani?

AhgaseAileean

Changsub yapma böyle seni seven insanların gözünde sana hiçbir fayda sağlamayacak bir hareketi gözlerine sokarak yapman sadece sana zarar verir. Yapmaaa

SUNMI

Bir melody’yim ve btobden bir üyenin bu şekilde ayrılması gerçekten beni çok şaşırtmıştı. Çok yakın oldukları için hala arkadaş kalmalarını anlıyorum elbette. Fakat Changsub bence de düşüncesizce davranmış. Şirket olayla çok kötü ilgilendi zaten bu yüzden üyelerin de sessiz kalması gerekirdi. Şahsen yasadışı uyuşturucu kullanımının kimseye zararı olduğunu sanmıyorum, kişinin kendisi dışında. Fakat göze sokulacak bir durum değil. İlhoon’un cezasını çekip köşesine çekilmesi lazım. Gruptan ayrılmasının sebebi grubu kötü etkilememekken kalan üyelerin bu tarz davranışlar sergilemesi amacın dışına çıkmış oluyor. Umarım Changsub ve Peniel bu konuda düşüncesiz davrandıkları hakkında samimi bir özür diler. Btob gerçekten çok yetenekli bir grup, bias… Read more »

AhgaseAileean

BtoB kpopta en sevdiğim en beğendiğim gruplardan biri. Chansung da biasımdır hatta. Sadece böyle değil herhangi bir şekilde sektörden sürüldüklerini ben de görmek istemem. Ve changsub un kaç yıllık arkadaşlığını pat diye çöpe atmasını kimse beklemiyor ama sanki keş olsa da destekliyorum ben kankimi der gibi böyle yapması mantıklı değildi. Hele changsub dan beklediğim bir hareket hiç değildi. İnsanların gözüne sokmadan da devam ettirebilir arkadaşlığını bence. Zaten sen de aynılarını demişsin neredeyse. Güçlü kal melody bebiş

betül

7. Böyle yaparlarsa insanlar ‘huyu suyu bir’ diyecekler onlar için, bunu bilmiyorlar mı?… Wow;;

Bireysel olarak arkadaşlığına devam edebilir ama uyuşturucu Kore’de suç… Changsub böyle yaparak hem kendi imajını hem de grubun imajını tehlikeye atmış.Bu harekete gerek var mıydı diye sorguladım.

Lordum

Kendi hayatlarinda ailesinden veya çevresinde tanıdığı biri bu illete bulastiginda dünyayı yıkacak onlara engel olacak yada en basitinden üzülecek insanlar buraya gelip nolmuş sadece kendine zarar veriyor demesi kadar ters birşey yok hoş zaten bu sosyal medyada herkes kendisinden olmayan şeyleri olmuş gibi yapıyor bu yüzden şaşırmıyorum .Ha bu arada üste bir yorum var çok hakkli@yorummer diye biri çok doğru söylemiş aireten uyuşturucunun peyda edildiği yerler pek güvenli değil yani dışardan uyuşturucu satılır ama arka planda aklihayalinizin duracağı olaylar döner .bı dönem Fatih’ de çalıştığım kafeenin yakınında esrar satan bir iki kişi vardı onların patronuda ordaki restorantinn patronuydu dagha çok… Read more »

Last edited 2 yıl önce by Kelami as
lola montez

ünlülerden uyuşturucuyla bağlantısı olmayan kaç kişi var acaba çok merak ediyorum

notoday

çok az bence. Çalıştıkları sektör kasıtlı olarak itiyor sanki onları bu çukura. Çok ağır baskı ve disiplin altında buralara geldiler birçoğu sahneye çıkmadan önce enerji getirecek şeyler kullanıyor fakat sahneden indiklerinde de sakinleştirici bir şeyler arıyorlar bu zayıflıklarını kullanarak suistimal eden birçok insan vardır çevrelerinde

Abc

Btob’yi 6 kişi desteklemeye devam ediyordum ama bu durum beni hayal kırıklığına uğrattı. 6 yıldır sevip desteklediğim bir gruptu aile gibi olduklarını biliyorum ama yine de Ilhoon desteklenecek bir şey yapmadı keşke bunun farkına varsalar.

loonatheworld

6. Uyuşturucuyu bile görmezden gelen bir arkadaşlık…

reddish

abi olan kabak gibi ortadayken nasil destekleyebilir ki tutulacak bir tarafi yok

Suna

Hadi ama.. Yıllarca birliktelerdi ve birbirleri ile kardeş gibilerdi. BTOB’yi BTOB yapan da arkadaşlıkları birbirlerine bağlılıydı. Grubu yakından uzaktan tanımamış insanlar gelip şimdi tek haberler eleştirmeye kalkmasın bence.

Millie

Arkadaşını yanlışında da desteklemiş işte ne güzel. Gerçek dostluk böyle bi şeydir.

Ntty

Uyuşturucu kullanmanın tek zararı kendine başka kime zararı var? Hala zico dinleyen bigbang geri dönüşü bekleyen kore buna hiç ağzını açmasın bence. Bu çocuğun ne yaşadığını neden bağımlı oldugunu hiçbirimiz bilmiyoruz. Her şeye rağmen arkadasının yanında olması gayet güzel bir davranış. Umarım ilhoon bunlardan güç bulur ve tamamen düzeltip uyuşturucuyu bırakır bağımlılığından kurtulur.

Mare

Yani şimdi p****** i destekleyen 5’iz diye haykıran kişileri görünce bunlar baya masum geldi he.

Kingkong - exo ot12

Uyuşturucuyu bırakmak gerçekten zor bir şey. gruptan ayrılması grubun imajı için iyi oldu ama ben diğer üyelerin onu desteklemesini doğru buluyorum. Uyuşturucuyu bırakırken sevdiği insanların ona destek olması gerek. Eğer herkes ona sırtını dönerse durumu daha da kötüye gider. Gerçekten yeterli psikolojik desteği alması lazım. Yanlış olan desteklediklerini sahnede göstermeleri sonuçta bu bir suç. Özel hayatlarında arkadaşları olarak onu destekleyebilirler.

heartheart

Alışkanlıktan da yapmış olabilir diye düşündüm ama bilemiyorum

heartheart

Ah eksilenmişim

fentiwant

Kanıtlandıysa uyuşturucu kullandığı böyle şeyler yapmasını gerektirecek bir şey yok

QueenSS

Kaç yıllık arkadaşınızın hatasını görünce bir çırpıda siliyorsanız hiç gerçek arkadaş olmamışsınız demektir yanında durması bence gayet normal ancak kamera önünde bu şekilde açık etmekle hatasını küçük gördüğünü önemsiz olduğunu söylemiş oluyor. Kesinlikle yanlış bir hareket

oncetwicetwicetwice

Üyelerin bir kalemde Ilhoon’u silip atmasını beklemek gerçekçi değil ki kimse bunu beklemiyor zaten. Ama linç kültürünün zaten bu kadar fazla olduğu bir ülkede, halkın ak dediğine kara demek, alt dediğine üst demek, yalnızca kariyerine zarar verir. Tabiki arkadaşlıkları devam edebilir, ki Ilhoon’u bireysel olarak severim, ciddi derecede bağımlıysa, arkadaşlarının da yardımcı olup bu bataktan çıkmasını çok isterim ama bir suç işledi ve bunun sonucu olarak gruptan ayrıldı. Kalan üyelerin de buna göre hareket etmeleri, kendileri için iyi olacak. GD’nin bile OT5 desteklediği bi ülkede kime neyi anlatıyoruz bilmiyorum ama, umarım BTOB kısa zamanda toparlar ve devam edebilir. Dikkatli düşünmeleri… Read more »

INSPIRIT

Dostu olarak onun yanında olduğunu başka şekilde belirtebilirdi bence. Gerçekten yıllardır beraber yaşadığı dünyayı gezdiği dostuna zor zamanında sırt çevirmesini bazı Koreliler dışında kimse beklemiyordur ama BTOB konserinde 7 hareketi fazla umursamazca. Ne bileyim güneş fotoğrafı at güneş yeniden doğana kadar yanında olacağım yaz, birlikte iyi olalım yaz.

Aswium

Yapılacak şey miydi bu? Tepki almak için mi yaptın? Ülkeni biliyorsun sonuçta insanların davranışlarını da

Xx4

Bunun bilinçli yapılıp destek verdiği belli, çok istiyorsa katılsın ona qwsjsh

kimse

Koreliler kendilerinde konuşma hakkını nasıl bulabiliyor? Z*co kişisinin şarkısını popüler yaptıktan sonra. Fandomdan ayrılıyormuş sanki sana çok ihtiyaçları vardı

busbus

Ne alaka o da yanlış bu da yanlış uyuşturucuya siz ne kadar kişisel tercih diye baksanız da korede suç
(Siz derken genellikle uyuşturucu kullanan idoller bu şekilde savunuluyor bu yüzden dedim)

Last edited 2 yıl önce by busbus
Nida

Uyusturucu korede suc. Ne sacmalıyorsun

saryy

zico’nun şarkısının popüler olmasının en büyük nedeni sektördeki bir ton idol bence netizenler her zico postunda nefret ettiklerini belirtiyolar zaten. Artık bir skandal çıkınca lafı dönüp dolaşıp zico ş*refsizine getirmeyin ve yanlışı yanlışla kıyaslamayın lütfenn

Nida

Kıyaslamıyorum zaten

likandaᗢ

ben de 7btob destekliyorum

Buse (umut olmayacak)

Bir CNBLUE’nun hareketine bakın, bir de BTOB’nşin hareketine.

CNBLUE üyeleri, Jonghyun’un gruptan ayrılmasını umursamazken Changsub da suç işlemiş üyeyi desteklesin.

Last edited 2 yıl önce by Buse (umut olmayacak)
Monarmy

Biri tecavüzcü biri kendine zarar olan uyuşturucu kullanmış asla aynı kefeye koymam. Ve savunmuyorum çünkü yaptığı kanunlara aykırı ve suç ama böyle insanları toplumdan dışlamak yerine topluma kazandırmak gerekli diye düşünüyorum. Tabi yaptığı suçun cezasını çektikten sonra. Tecavüzle uyuşturuyu aynı kefeye koymak çok uçuk geldi. Aynı düşüncem BI için de geçerli. Çocuk tekrar tutunmaya çalışıyo bişeyler yapmaya çalışıyo ama hala nefret alıyo resmen bu bataklığa bulaştın çıkamazsın içsen de içmesende bunla anılacaksın deniyor bu gençlere. Tekrar kullanmalarını engellemek gerek bu bir bağımlılık.

Jendeuk

Hanbin sadece teşebbüs edip kullanmamıstı bile dedigin her seye katılıyorum ne olursa olsun tesebbus etmek kullanmayı düsünmek bile cok yanlis ama bundan vazgecmis eger ilhoonunda boyle birilerine mal verip mal satma veya birilerinin icmesine yardım etme durumu varsa ekstra hatalı ama bu kisiler en cok zararı kendine veriyorlar digeriyle kıyaslanmayı gec yan yana bile konamaz

Sıla

Ilhoon ve o adam asla kıyaslanmamalı.

sametinyourarea

dünyanın en normal hareketi allah için beraber yıllarını vermiş bunlar.Başka bir insana zararı da olmamış ayrıca diger skandalları bakılınca . Benim de kullanan arkadaşlarım vardı gayet de miss gibi cocuklar

yorummer

başka insana zararı dokunmadığını nerden biliyorsun Samet :). Benim kullanan arkadaşlarımın hayatı karardı burda bunu normalleştiremezsin K-pop dinleyen takip eden insanların birçoğu küçük söylediğin şeylere dikkat et

sametinyourarea

başka insanlara zararı olmadıgını haber cıkmamasından anlıyorum . zararı olanların haberleri cıkıyor. kimseden emin olamazsın ki zaten nerden belli senin favorilerinin uyuşturucu kullanmadıgı

yorummer

Konu onun bunun favorisi değil allah aşkına ya. Ne istiyorsun benden benim favorim de kullanmış olabilir anlayış mı göstereyim. Söylediğin şeye bak haberi çıkmamışmış. Haberlere ve medyaya olan güvenin gözümü yaşarttı cidden. Kim kullanırsa kullansın hak ettiği cezayı almalı.. ve dünyanın en normal şeyi olmadığını ben çocuğa anlatsam kavrar yani zararlarını anlatmak burda sana hakaret olur

sametinyourarea

bir de bu sitede genel bir cadı avı var. ben global tayfaya laf atan birisiyim ama bu konuda da bu kadar abartmamak lazım. Bizim ülkemizde de 18 yasından altı insanları sigara alkol alması yasak hiçmi alan arkadaşınız yok. hepsine böyle sen suclusun diyip by mı diyorsunuz

yorummer

Ben 18 yaşımdan önce sigaraya alkole başladım ama asla uyuşturucuya bulaşmadık. Alkol sigara 18 yaş altına yasak uyuşturucuyu ise kullanmanın cezası ise hapis. Kaç yaşına gelmiş çocuksun ikisinin farkını anlayamadın mı cidden.. İlerde çocuğuna da aynı konuşmayı yapabilecek misin bakalım

sametinyourarea

zaten 18 yasının ile uyustucu ornegini sen birleştirdin ki? ben nerde 18 yasından kucuklerin uyusturucu kullanmasınan bahsetmişim? İlhoon yası oldukca vardı ve uyusturucu kullandı. Sende ulkemize gore 18 yasından kucukken sigara ve alkol kullanmıssın ulkemizde bu da suç kendi hakkında böyle olumlu eleştiri yapabiliyor musun

yorummer

Evet yapabiliyorum kullanmamalıydım ama uyuşturucu kullanmakla bir tutulacak şeyler değil Samet.. Otur birkaç belgesel falan izle cidden senin adına utandım

sametinyourarea

ne zamandır suçun düzeyi oldu ki sen suan şey oldun bak birinin cüzdanından 100tl calmak vs telefonunu calmak. Yanlışı yanlışla örten sensin. Bende diyorum ki sitenin nerdeyse %90 18 yas altında alkol sigara kullanmıştır. Ve en yakın arkadaşlarınız sizden uzaklastı mı hayır . Uyusturucu olsa bile yıllarının emegini vermişsin o kişiden uzaklasmaya ne gerek var dıslamaya ne gerek var

busbus

Kimse dışlasın dememiş ama ekranda bunu göstermek farklı bi şey. Ve suçun düzeyleri de var tabii ki uyuşturucuyu sigara, alkolle bir tutamazsın.

Last edited 2 yıl önce by busbus
yorummer

Ben burda sana anlatamam cidden okulun veremediği eğitimi sana nasıl vereyim git ailenle konuş gerçekten yorma beni.. telefon çalmakla 10 TL çalmak aynı şey diyorsun burdan uyuşturucuyu normalleştiriyorsun nasıl bağlantı kuruyorsun anlamıyorum bile kendimi bir çocukla konuşuyormuş gibi hissediyorum. Arkadaşına sırt çevirmezsin ama ekranda da hırsızlık yapmış kişiyi kucaklarsan sevgi gösterirsen yanlışı desteklemiş olursun bu kadar basit Samet resmen anlamak yerine insanlarla haklı çıkma savaşına giriyorsun üzücü

betül

Okuldan okula değişiyor tabi ama bildiğim bir okulda sigara içmenin cezası atılmaydı.Tek idoller için böyle değil yani.Bir öğretmenin uyuşturucu kullandığını bütün okulun öğrendiğini düşün…O okulda devam edebilir mi?

busbus

18 yaşından küçükken sigara alkol kullanan stajyerler de bu ortaya çıkınca devam edemiyor sektöre zaten.

sametinyourarea

zaten ben idoller için demiyorum bu sitede bunları yapıp ıı cık yınlıs diyenlere lafım

sametinyourarea

ayrıca 7 işaretini ben de saçma buldum benim demek istedigim şey yorumların “nasıl böyle birini destekleyebiliyor” cular

betül

Kpop sektöründe imaj çok önemli.Kullandığı ortaya çıktığı anda böyle bir durumla baş başa kalacağını eminim bizden daha iyi biliyordu.

overdose

uyuşturucuya bu kadar aşağı düşürürseniz vay halimize hiç mi bir şey izlemediniz bu konuyla alakalı aynen öyle hayatımda uyuşturucu kullanan biri olsa bye derdim çünkü ne yapacağı belli olmaz ayrıca tek zararları da kendilerine olmuyor yasaksa yasaktır kimse kusura bakmasın bazıları zorla ben geniş bakıyorum triplerinden dolayı karı kız pazarlama işine de olsun ekmek parası diye falan bakacak hale gelmiş

sametinyourarea

varDI geçmiş zaman

Yeni Yazılar