Benzer Yazılar

[PANN] Lee Hyunjoo’nun erkek kardeşi DSP Media’nın açıklamasına cevap olarak yeni bir gönderi attı

Merhaba ben Lee Hyunjoo nuna’nın erkek kardeşiyim.
Bunu yazmak için yeniden buraya geleceğimi düşünmemiştim. 
Ama nuna’mın şirketinin ve April üyelerinin tanıdıklarının söylediklerini ve anne babamın aldığı kindar mesajları gördükten sonra, şirketin hiçbir sorumluluk almayacağını fark ettim.
Şirket hiçbir sebebi spesifik olarak açıklamadığı için, benim nunamı tuhaf bir insan gibi gösterdiler, ben de gerçekleri açıklamaya geldim.

Öncelikle, şirketin şu açıklaması hakkında konuşacağım: “APRIL kurulduğu sırada Hyunjoo oyuncu olmak istiyordu, ama onu ikna ettikten sonra, o ve ailesi Hyunjoo’nun grubun bir parçası olacağına karar verdi.”
Benim ablam çıkış yapmadan önce stajyerlik hayatında zaten zorbalığa uğruyordu. Şirkete defalarca bu grupta çıkış yapmayacağım dedi, ama şirket ona birkaç gün ara verip öyle düşünmesini söyledi, en sonunda onu gruba girmeye ikna ettiler. Ablam bu eğitim sürecine geri dönerse üyelerin zorbalığının zamanla azalacağını düşündü. Hala hatırlıyorum, şirket ablama koreografi videolarını gönderirdi, ablam diğer üyelere yük olmak istemediği için odasında yalnız pratik yapardı. Bu yüzden, ablam idol olmak istemiyorum demedi, zorbalık yüzünden idol olamadı.

Şirket ayrıcaÇıkışının onaylanmasından bu yana Hyunjoo fiziksel ve psikolojik sorunlarla mücadele ettiği için grup etkinliklerine içtenlikle katılamadı” dedi.
Hyunjoo gruba geri dönerse üyelerinin yaptığı zorbalığın azalacağını düşündü ama gerçekler onun bu düşüncesinden çok farklıydı. Ama öncekinden çok daha kötü hale geldi, ablam bu sinir bozucu duruma kendi başına katlandı ve kendi seçimine dönemeyeceğini düşündü, bir süreliğine bile acıdan kaçmak için saklanacağı bir yer yoktu. Bunlara katlanırken beden sağlığı da gittikçe anormalleşti.
Sonra programlar ve pratikler sırasında ablam sık sık bayıldı, onun hasta olduğunu bilen üyeler ve menajerler onu hastaneye götürmediler, sadece onu o halde bıraktılar.
En sonunda ablam nefes darlığı ve vücut acıları yaşadı, tedavi görmek için olabildiğince fazla hastaneyi ziyaret etti.
Dahası, verilen ilaçları içince sık sık uykuya dalıyordu, bu yüzden pratiklerini ve programlarını tamamlamak için ilaç içemiyordu. 

Bu zorlukları göz önünde bulundurursak, hala ablamın normal bir insan gibi yaşayabildiğini iddia edebilirler mi..? 
Sadece ablamın bütün bunlara katlandığı için ne kadar iyi olduğunu göstermek istiyorum

Şirket ayrıcaHerkes zor günlerden geçiyordu ve o zamanki şartlara göre hiç kimsenin zorba veya mağdur olarak kabul edilemeyeceği açıktı” dedi, bu kesinlikle doğru değil.
Zorbalık ya da taciz olsun, ablam defalarca şirkete haber verdi. Söylenen her şeyi cümlesi cümlesine paylaşabilirim, ama azıcık suçluluk duyuyorlarsa bahse varım April üyeleri de o zamanlar neler olduğunun farkındadır. Bu yüzden lütfen kabullenip özür dileyin. Kimin zorba kimin mağdur olduğu çok açık.

Şirket “Hyunjoo en sonunda ‘Tinkerbell’ promosyonları sırasında gruptan ayrılmak istediğini açıkladı. Onu ikna etmeye çalıştık ama bu konuda kararını vermişti” dedi. Burada da bir sürü şeyi atlamışlar. Ablam hastanedeyken, hastane şirkete ablamın bu şekilde grupla devam etmesinin sadece onu daha hasta yapacağını söyledi. Şirket ablama grupla mı kalmak istiyorsun, ayrılmak mı istiyorsun diye sordu. Ablam birkaç ay ara vermeme izin verin dedi, ama şirket bunun mümkün olmadığını söyledi ve ablam da ayrılmaya karar verdi.. ama şirketin iknalarından sonra onlarla birlikte ‘Tinkerbell’ promosyonlarına katıldı. O zamanlar zorbalık daha da kötüleşiyordu ve ablam artık dayanamadı, sadece kaçmak istiyordu. Diğer üyelerle birlikte yurtta yaşamaya katlanamıyordu, şirket salonunda yerde yattı, şirkette duş aldı, ‘Tinkerbell’ promosyonlarına böyle devam etti. Programları bitince ablam memleketimize döndü ve yaşananları anlatırken bağıra bağıra ağladı.
Aynı gün, biri grup arabasının koltuğunda çürümüş kimbap bırakmıştı, ablam bunu temizleyip arabaya parfüm sıkmak zorunda kaldı çünkü kötü kokuyordu ve menajerle birlikte arabaya gelen üyeler kokudan şikayet etmeye başladılar, sinirlendiler ve ablama küfür ettiler.
Bunları yaşadıktan sonra ablam artık katlanamadı ve intihar teşebbüsünde bulundu.
Yine de şirket ablamı bulmak için hastaneye kadar geldi ve ‘bugün bir program var, hadi gidelim’ dedi.
Ablam artık buna devam edemem dedi ve o anda gruptan ayrılmaya karar verdi.
Şirket bize para ve çelenk gönderdi, özür mektubu bile gönderdiler, şirketin ve üyelerin bundan haberinin olmaması imkansız.
Ama bütün bu bilgileri resmi açıklamalarında yazmadılar, bu yüzden açıklamayı okuyanlar ablamın samimiyetsiz ve grubun başına bela çıkaran biri olduğunu düşünebilir.


Şirketin ikinci açıklamasını görünce söyleyecek o kadar çok şeyim vardı ki.
Öncelikle ablam gelmeden önce gizlice zorbalığa uğrayan başka biri vardı. Ablam mağduru biliyordu ve ona göz kulak oluyordu. Bu yüzden zaten zorbalık büyüdü.

Ablamın matarasının nasıl göründüğünü çok iyi hatırlıyorum.
Vefat etmiş büyükannemin hediye ettiği kırmızı bir mataraydı ve ablamın ismi de üstünde yazıyordu.
Şirketin yurtta 40-50 tane matara olduğunu söylemesi çok komik.
İçindeki heonggukjang mıydı, soya mıydı bilmiyorum ama özür dilemek yerine üyeler ‘sana yeni bir matara alıp konuyu kapatabilir miyiz?’ dediler, ablama içindekini yiyip yerine geri koymasını söylediler.
Ama matara uzun süre buzdolabında bırakılmıştı ve şirketin çalışanı matarada ablamın ismi yazdığı için onu azarladı, en sonunda ablam buzdolabını temizlemek zorunda kaldı.
Ayakkabı durumu hakkında, ayakkabıları şirketin üyelere hediye ettiği doğru.
Toplam 6 çift ayakkabı vardı, her üyeye bir tane, ablamınkiyle diğer üyenin ayakkabılarının tasarımı farklıydı. Ama ayak numaraları aynı olduğu için diğer üyeler istedikleri ayakkabıları seçebildi ve ablama en sonuncusu kaldı.
Ama bir süre sonra, bir üye hep ablamın ayakkabılarını giymeye başladı. Ablam kendi ayakkabılarına benzettiği için sordu, üye de ‘kendim aldım’ dedi. Ablam ayakkabıya kendi ismini yazdığını söyledi ve ayakkabıya bakınca kendisinin olduğunu gördü.
Söylemek istediğim şu, bu sadece yanlış anlaşılma değildi.
Doğru düzgün bir özür bile almadı, böyle o kadar çok olay yaşandı ki hepsini yazamıyorum.
Şirketin yayından önce ablama küfür edildiğini bilmemesi sadece izleyici kaldıklarını gösteriyor.
Yukarıda anlattığım gibi ablam ve ailem zorbalık hakkında şirkete defalarca şikayette bulundu.
Bilmediklerini iddia ediyorlarsa eğer, ablama zorbalık yapan kimdi?
Zorba yoksa ablam bu kadar zaman tek başına niye çekti? Lütfen kendinize dönüp bakın ve özür dileyin.
Ve o zamanlar grupla yaşayan menajerin sadece izleyici kaldığı doğru.
Annem ekstrem bir karar verdikten sonra şirkete gitti, şirket üyelerin pişman olduğunu söyledi.
Şirketle konuştuktan sonra annem şirketten çıkarken üyeleri gördü, üyeler onu selamlamadı bile, sadece güldüler.
O zamanlar şirket ‘özür dilemeleri için üyeleri sizin evinize göndereceğiz’ dedi, ama özürden sonra anneme pişman olduklarını söylemediler, ablamı rahatsız ettikleri için özür bile dilemediler. Ablamın yaşadığı zorlukları bilmelerine rağmen özür dilemediler. Şirkette anneme selam vermediler ve annem de özrü kabul etmek istemediğini söyledi. Bütün bunlar ablamı aptal gibi gösterdiği için çok üzgünüm.

Küçüklüğünden beri ablam şarkı söylemeyi, dans etmeyi ve oyunculuğu seviyordu, ünlü olup televizyona çıkmak istedi ve amacı için sıkı çalıştı. Hayallerini gerçekleştirdiği için onunla gurur duyuyordum.
Ama ablamın yaşadıklarını öğrendikten sonra çok sinirlendim, o zamanlar çok küçüktüm ve ona nasıl yardım edeceğimi bilmiyordum.
Şu an bile ablam ile gurur duyuyorum, ona yardım edemediğim için sadece pişmanlık hissediyorum.
Ablam intihar teşebbüsünde bulunduğu için hala anne ve babama karşı çok sorumlu hissediyor, ama hayalini sağlıklı olmak ve uzun, tatmin edici bir hayat yaşamak için sıkı çalışmak olduğunu söylüyor.
Ablam benim için bir kahraman, bir öğretmen ve bir ebeveyn gibi.
Umarım bununla gerçeği öğrenirsiniz ki ablam artık hayallerini rahatça, acı çekmeden gerçekleştirebilir.
Ablamın hastane raporunu da koyuyorum.

kakaotalk 20210303 000554879kakaotalk 20210303 000952708

Gönderi tepkisi [+4,840, -26]

1. [+1,934, -3] Millet, hastane raporunda yazan ‘drug intoxication’ ilaç zehirlenmesi demek, F190 ise ‘çoklu ilaç ve diğer psikoaktif maddeler kullanıp zehirlenerek intihar etme’ durumunda kullanılan bir bozukluk/hastalık kodu;

2. [+1,614, -3] Nihayetinde herkes her şeyin farkındaydı, ama hala utanmaz bir şekilde cevap veriyorlar, bu sadece Hyunjoo ve ailesini yeniden üzecek… tanıdıkların yazdığı tanıklık gönderileri bile hep doğruydu… Lütfen özür dileyin ve artık televizyonda görünmeyin.. Erkek kardeş yeniden gönderi atacak cesareti toplamış, lütfen güç bul. Umarım özrünü alırsın.

3. [+1,261, -6] Yukarıdaki hastane raporlarından bir gün sonra bu haber çıkmıştı

download

“April temsilcisi “Üye Hyunjoo, sağlık sorunları sebebiyle geçici bir ara veriyor”

4. [+723, -2] Erkek kardeşi 2004’lü, çok küçük ama ablası için çok güvenilir biri oluyor. Yeniden cesaret bulduğun için teşekkürler~

5. [+709, -1] PD Note şu anda bunları soruşturuyor, kardeşi bunu biliyor değil mi?

 

K: Pannchoa

guest
53 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
birferda

Sirketin her cumlesine catir catir cevao vermis cocuk. Iyi bir kardessin belli umarim hakkinizi alirsiniz. Uylerin insaliklarinada pes dogrusu.

ilvos

Bu çocuğun açıklamaları koskoca şirketin açıklamalarını ezmiş geçmiş, tebrik ederim.. her şeye çatır çatır cevap vermiş helal olsun

heartheart (i. k.)

“yaşananları anlatırken bağıra bağıra ağladı” kısmını çok iyi anlıyorum ve artık hiçbir şüphem kalmadı sebep olanların hepsinin kariyeri biter umarım yok öyle çirkeflik yapıp kurtulmak ve umarım bütün zorbalar ortaya çıkmaya devam eder evet haberlerden bıktık ama gerçeği görmemiz daha iyi olur bence

xox

soojin, hyunjin ya da seveteen’deki çocukla ilgili çok haber görmüyorum artık.görünce giriyorum yorumlarda jyp niye bebeğimizi korumuyorsun yok idolün geçmişte yaptıkları bizi ilgilendirmez euw euw.destekleyen koyunları çok hepsi unutulacak gibi duruyor.

heartheart (i. k.)

Evet onlardan da haber yok mu ya özellikle soojin ne yapacak onu merak ediyordum. Bu arada hyunjin’e hiçbir şey olmayacak bence fanları çok fenalar ben böyle savunma görmedim o çocuğun sırtı yere gelmez

xox

destekleme haberleri var.cidden hyunjin’in bu kadar fanı olduğunu bilmiyordum.çocuğu öyle bir koruyorlar ki sanki birlikte büyüdüler kendi canlarından kanlarından.hadi diyelim çok seviyorlar insan sevdiğinin hatasını görmezden gelir ama bu bir hata değil suç.soojin de atılmayacak zaten bir sürü olay çıktı arada kaynayıp gidiyorlar.kimse atmadığı için diğer şirketler de e onlar atmıyorsa biz niye atalım diye düşünüyor.tecavüzcüler hâlâ sektörde onları bile tutuyorlarsa zorbaları hayli hayli tutarlar.

why

seventeen’deki çocuk olan mingyu için en son iddiayı ortaya atan kız ben cinsel şakaları mingyu yaptı demedim o sadece sınıfta
seyirciydi şakaları o yapmadı demiş. bundan öncede başka biri mingyu sadece şaka yapan bi grupla arkadaş olduğu için suçlandığını o şakalar yapılırken sahte bir gülümsemeyle kalkıp tuvalete gittiğini hatta mingyu’nun kıza şeker vermeye çalıştığını kızın kabul etmediğini söyledi ve bu postu yazan kişi kız tarafından kanıtlarıyla beraber çok ağır bir şekilde zorbalığa uğradığını açıkladı…
en sonunda da bu olay mingyu’nun olayı olmaktan çıkıp op1 ve op2’nin olayı oldu

Last edited 2 ay önce by why
xox

drama içinde drama gibi…asıl üzücü olan kısım gerçeği asla tam anlamda bilemeyecek oluşumuz.keşke böyle şeyler hiç yaşanmasa :'(

cl’in mikrofonu

Lee Hyunjoo ve ailesi içten ve düzgün bir özür almalı. Olayların çarpıtılmasını veya unutulmasını istemiyorum. Hatalarını kabul edip pişman olsunlar ama cidden pişman olurlar mı o ayrı konu.

Last edited 2 ay önce by Cl’in mikrofonu
blinkie

pp ve nick uyumun mükemmel hshsgshs

cl’in mikrofonu

Profesyonel mikrofonluk bunu gerektirir canım jsgjkrdgjkdkgt

blinkie

bir de canım diyor yicem

cl’in mikrofonu

Mikrofon mutlu, mikrofon blinkie’yi sevdi

68c2908b-5e20-4ab2-a983-a7343092fb71.jpeg
aaa

Güzel mikrofon 🙂 ama cl in mikrofonu altın sarısı değilmiydi. Boom yeşil dara turuncu.

cl’in mikrofonu

Dediklerin doğru. Valla mikrofon yazdım internete ilk çıkanlardan birini koydum. Ama utandırdın beni şimdi tam da 2NE1 dinliyordum.

Last edited 2 ay önce by Cl’in mikrofonu
aaa

Utanılcak ne var ya sadece aklıma geldi. Sen tam gaz devam 2ne1 dinlemeye. 👍🏻
Bu ara mutlu olmaya ihtiyacım var gidip happy dinliyim bende. 🙂

cl’in mikrofonu

Dinle canım dinle 💖

brooklyn

april ve somin’in kariyeri bitti

lolan

Kard gurubunu severek dinlerdim ama artık elveda

taemin is coming

Jiwoo ve somin arası biraz soğuk gibi mi bana mı öyle geldi?

haechanınköpeğiyim

onları her izlediğimde bunu farkediyordum

taemin is coming

Aynen ben grubu biliyordum ama şarkılarını yeni dinlemeye başladım. Ve videoları falan izlediğim zaman sanki pek yakın değiller gibi geldi.

inspirit

Jiwoo ve Somin hiç bir zaman çok yakın olmadı. Fandom bunun farkındaydı ve hep ‘herkes herkesle yakın olmak zorunda değil, kişilikleri birbirlerine uymuyor olabilir anlayışlı olalım’ deniliyordu. KARD üyeleri birbiriyle hep çok yakındı ama Somin ile Jiwoo’nun beraber düzgün fotoğrafını bile bulamıyorduk performans harici.

taemin is coming

Değil mi pek etkileşim halinde değiller gibi

remy

Ben diğer üyeler için dinleyecegim. Haksızlık olur bence onların emeklerine

lolan

Cidden j.seph aşkım ağır bastı biraz 🙁

minlele

özür dilemeliler, okurken gözlerim doldu, aşırı duygusallaştım bir an

haechanınköpeğiyim

Bana zorbalık çok tuhaf geliyor ya.Nedenini anlamıyorum neden yaparsın ki, neden birine kötü davranırsın ki, neden kalbini kırarsın ki neler yapmışlar kıza gerçekten üzüldüm.Yurtta kaldığı süreçte ne kadar yalnızlık çekmiştir allah bilir.Umarım zamanla bu yaşadıklarını atlatır.

xox

tamam grup üyeleri omurgasız ama şirket niye bunu görmezden geldi bunu anlamadım ben.koskoca şirket 4-5 kıza mı söz geçiremeyecek?bence kızdan düz kurtulmak istemişler gibi ama o kadar uğraşıp,idol olarak çıkış yapması için kızı ikna ettikten sonra gruptan ayrılması için bunlara göz yumması da bir garip.çünkü kız promo zamanı biraz vakit istemiş ona bile ya ayrıl ya geri dön demişler ya.kızı çoktan umursamadı kesmişler gibi.

haechanınköpeğiyim

yazık kafalarına ne diyim olan gencecik kıza oldu

ilvos

Birine kötü davranmaktan, onu aşağılamaktan zevk alan kötü insanlar çok fazla malesef.. onların da psikolojik tedaviye ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum, o hareketleri sağlıklı bir kafa yapamaz çünkü

haechanınköpeğiyim

doğru diyorsun normal değil çünkü bu insanlar

erin

gurubun görsel üyesi ve centerı Hyunjoo idi. Kız gruplarında çekememezlik ve ayağını kaydırma hırsı çok oluyor.

haechanınköpeğiyim

vay anasını

aeri

Çocuk tek başına şirketin yaptığı açıklamalardan daha iyi açıklamalar yapıyor . ”Ablam benim için bir kahraman, bir öğretmen ve bir ebeveyn gibi.” Benimde 2 tane ablam var ve aynılarını düşünüyorum o yüzden erkek kardeşinin ne hissettiğini çok iyi anlıyorum ablasının başına gelenler onu da çok etkilemiştir eminim. Umarım hem Hyunjoo hem ailesi daha fazla acı çekmez.

Last edited 2 ay önce by Aeri
林枫 lín fēng :d?

04lü bir çocuk şirketten çok daha açıklayıcı ve samimi şekilde durumu anlatmış. doğru mu değil mi diye düşünüyorum ama doğru olduğu konusunda düşüncelerim daha ağır basıyor. bu kadar şeyi uydurup da durduk yere olay çıkarmak istemez kimse. özellikle de mağdurun bir yakını ise. naeun ve somin’e bakışım çok değişti bu saatten sonra sektörden ayrılsalar hyunjoo’ya bir kerelik yararları olmuş olur.

suzikisuzi

umarım grup dağılır. somin de gruptan atılır. hatta direkt dsp şirketi kapatılsın

nisa

Kardeşin yazılanlara bakılırsa yapılana zorbalık diyemeyiz bu resmen şeytanlık bir insan nasıl başkasına bunları yapabilir ya. Bence ihtimal yok artık ama kardeşin soyledikleri yalansa da güzel kurgu ne diyeyim senarist olsun bence

zehra

çocuk 2004lüymüş demek ki o zamanlar bahsedememiş ama şu an bile küçük sayılabilecek bir yaşta ablasını koruyor. saygı duydum umarım zorbaların cezasını çekmesiyle biraz olsun kalpleri soğur

dname

2004’lü bir çocuğa bile bunları yaşattınız ya Allah sizi kahretsin

falondia

İyi ki onun yanında duracak onu şirketin iftiralarından koruyacak bir kardeşi varmış yoksa bunu söylediğim için üzgünüm ama Hyunjoo şimdi hayatta olmayabilirdi. Pislik şirket artık çocuk kandırırmış gibi yalan söylemekten vazgeçsin bu durum korkunç

esra

Bütün pislikler defolup gidebilir mi artık şu sektörden… Ve şu program bir yayınlansa da kimin ne pisliği var ortaya çıksa malum Kore de polis işe yaramıyor.

öylesine

Kalbim acıdı. Dsp kızı karalayacak kadar utanmazdı. Peki ya eski ajax üyesinin söyledikleri? Birde kıza arkadaşımsın falan diyordu hepiniz utanmazsınız

erin

Bence Hyunjoo nun yada ailesinin yalan söylemek için bir nedeni yok. Düşünsenize neden durup dururken yalan söylesin ki? Demek ki bir şeyler yaşamış ki artık tahammül etmek zor gelmiş. Ve eski videolarını izlerseniz gerçekten de kızlar Hyunjoo ya çok kötü davranıyor, sürekli dansta arkaya itiyorlar, sözünü kesiyorlar yada yokmuş gibi davranıyorlar. Gerçekten çok sinir bozucu. Melek sandığımız idollerin gerçek yüzü….

jeyan

April out

azizi

doğrusu bu açıklama karşısında ne denilir bilemiyorum. çocuk bütün detaylarıyla çat çat cevap vermiş.

fluff

açıkça söylemek gerekirse çocuk 2004’lü ve bu olaylar yaşandığı zamanları bu kadar net hatırlaması beni kuşkulandırdı. sanki ablası değil de kendi yaşamış gibi biliyor ve anlatıyor, eğer bir zorbalık varsa elbette ki zorba tarafı savunmam ama kuşkulandım. sayılara kadar bilmesi, ne bileyim garip?

xox

büyük ihtimalle ablası onunla her şeyi paylaşıyordu çünkü bu dönemler çok yanlız gibi görünüyor konuşacağı,güveneceği tek kardeşi olduğu için her şeyi detaylı anlatmış olabilir.ya da kardeşi ablasından olayları tam öğrenip öyle yazıyor.ikincisi daha mantıklı.

fluff

gene de sayısına kadar bilmesi garip, çocuktan bir yaş küçüğüm ve ona rağmen ben o yıllardaki şeyleri hatırlamıyorum ve o yaştaki bir çocuğa bunları anlatması da doğru değil. tahminimce o zamanlar 11-12 yaşlarında olmuş oluyor çocuk en fazla? ikincisine de gelirsek, ablasının da en az 6 yıl önceki olayı bu kadar ayrıntılı hatırlaması da garip.

haechanınköpeğiyim

Bahsedilen şey zorbalık sen o zamanları hatırlamayabilirsin çünkü kayda değer bir şey yaşamamışsındır.Ama onlar zor zamanlar geçirdiği için unutmamıştır.Çocukla aynı yaştayım on iki yaşımdayken bir olay yaşadım ve ben de o günler neler yaşadığımı hiç unutmadım.Yani büyük acılar yaşarsan ne kadar zaman geçerse geçsin unutamıyorsun.En azından benim düşüncem böyle.

xox

açıkçası ben zorbalığa uğrasam bir de çocuğun anlattığı gibi olsa ölene kadar unutmam.hatta dedikleri bazı cümleler bile aklımda kalır.ben kinci biriyim belki o yüzdendir ama herhangi biri intihara kadar gidecek şeyler yaşasa kolay unutacağını sanmıyorum.bana göre ayrıntılı da anlatmamış.ben olsam yaptıkları hakaretleri,sözleri,küfürleri her şeyi açık açık anlatırdım.çocuk hepsini hatırlayamaz dediğin gibi zaten kendisi yaşamadı ablası tekrar anlatıyordur,belki de beraber yazıyorlar bilemedim.

sananesiiii

Neden net hatırlayamasın ki sonuçta olaylar çocuk üç beş yaşındayken falan olmamış gayet de olgun birine benziyor çocuk helal olsun ablasını çok iyi savunmuş çoğu şirketten iyi açıklama yapmış

esra

Aile üyelerinden birisi uzun bir dönem bir sorun yaşadığında sadece o kişi etkilenmez artık o bütün ailenin sorunudur ve bütün aile olaydan etkilenir. Bu çocuk küçüklüğünden beri ablasının depresyonu ve intiharına şahit olmuş. Aslında bir nevi bu olay artık onunda sorunu. Bu kadar biliyor olması normal…

Yeni Yazılar

53
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x