[PANN] Monsta X Wonho özür diledi

21
3902

download%2b%252812%2529

“Merhaba, ben MONSTA X Wonho.

Mart ayındaki imza gününde düşüncesiz sözlerimden ötürü üzülmüş hayranlardan ve diğer herkesten tüm samimiyetimle özür dilerim.

Söylediğimin Me Too hareketine zarar verebileceğini, mağdurlara daha çok zorluk çıkarabileceğini düşünmedim, düşüncesizce konuştuğum ve hareket ettiğim için çok kişiyi hayal kırıklığına uğrattım. Şimdi dönüp baktığımda nasıl bu kadar cahilce bir şey söyleyebildiğimi bilmiyorum. Bunun üzerine düşünüp dersimi alıyorum.

Yaptığım şey yüzünden bana hep güç veren hayranlarımı hayal kırıklığına uğratmış olmak bana acı veriyor. Düşüncesizce yaptığım şeylerle insanlara zarar verebileceğimi fark ettim.

Yaptığım şeyi düşünüp ders alacağım ve gelecekte hareketlerime, sözlerime daha dikkat edeceğim. Sevdiğim konular hakkında daha çok şey öğreneceğim, ahlakımı düzelteceğim ve olgun tarafımı sizlere göstereceğim. Sıkı çalışan Wonho olacağıma söz veriyorum. Yeniden özür diliyorum.”

Dün Starship özür diledi ve bugün Wonho fancafeye bunu yazdı

Gönderi tepkisi: (+166; -89)

1. [+69, -13] Evet, sorun şu ki bu olay sadece özür dilemeleriyle bitmeyecek, ama şu ana kadar okuduğum özürler arasında direk konuya giren tek özür bu, yoksa çok fazla özür okumadığım için mi..

2. [+56, -5] ? İnsanlar Monsta X özür dilediği için artık onlara küfür edemeyeceğimizi mi düşünüyor?

3. [+48, -1] Wonho özür diledi ama Minhyuk’u bilemiyorum, belli değil

4. [+30, -0] Umarm hayranlar bize küfür etmeyi bırakır. Ben başka bir grubun hayranıyım ama Monsta X üyeleri komik oldukları için ben de grubu seviyordum, bir sürü Monsta X hayranı arkadaşım var ve hepsi özür talep ediyordu. Yabancı hamamböcekleri ise “Özür dilemene gerek yok” falan diyor, saçmalık bu, neredeyse tüm Koreli hayranların özür talep ettiğini bilin lütfen

5. [+28, -13] Aklı çoktan yozlaşmış… Sadece yazı yazarak insanları değiştiremezsiniz

 

Kaynak: Pannchoa

Önceki İçerik[PANN] Lovelyz’in ‘Queendom’daki son performansı
Sonraki İçerik[PANN] V’nin küpeli tarzı netizenlerin beğenisini topladı
21 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Levi Ackerman

Bence adam gibi özür dilemiş. Okuduğum en samimi özürlerden birisi. Daha ne yapsın ki?

Loura

Monsta X çok yetenekli ve eğlenceli bir grup. Grubun bu kötü haberle tanınmasını hiç istemezdim. Belli ki wonho da üzülmüş ve pişman özrünü de dilemiş. Daha fazla üstüne gitmenin bir manası yok.

Puftd

Olay tam olarak ne biliyormusun ? Ben anlamadımda

Bluewh

[+56, -5] ? İnsanlar Monsta X özür dilediği için artık onlara küfür edemeyeceğimizi mi düşünüyor?Ne kadar saçma bir yorum hakaret etmek düzgün bir şeymiş gibi?Krizi fırsata çevirip bütün gruba hakaret eden bazı kafasızlar var.Monsta x hayranı değilim ama bence hepsi iyi çocuklar.Wonho’nun yaptığı yanlıştı,bu zamana kadar düşüncesizce bir hareketini görmedim bu olay hariç.Eleştiri alması normal ama insanların küfür etme hakkını kendinde bulmalarına şaşkınım.

Misafir

o yorum bence şey demek istemiş ‘zaten bu gruba küfür etmeye yer arıyordum sonunda buldum ve özür dilenmiş olması benim küfür etmeme engel değil küfür etmeye devam edeceğim’. yani bir insan ancak kendini bu kadar açık edebilirdi.
yorumuna katılıyorum.

Cansu

Hani nefret yorumu yapılmayacaktı ? Sulli’den dolayı değiştiklerini düşünmüştüm..

Ceriyen

Değişcek olsalardı Jonghyun’dan sonra değişirlerdi

Irony

Koreliler genel olarak iğrenç ve ırkçı bir toplumlar. Kendilerini dış dünyaya harika ve adaletli gösteriyorlar fakat içeride her türlü pislik dönen bir devlet.
Umarım Wonho bundan sonra daha dikkatli olur. Ve böyle bir şey tekrar yaşanmaz. Özellikle kore gibi bir yerde, adamlar linç için pusuda bekliyorken.

Semi

Feminist kitabı okudukları için dünya kadar eleştiri ve hakarete, netizenler tarafından uğrayan çok ünlü var. Lakin böyle konular olunca bir anda düzgün insan moduna giren yine bu beyinsiz netizenlerdir başkası değil.

Ayla

O değil de yine kabak bizim başımıza patladı hamam böceği biz olduk xhegzvudgeidg

zeyneo

ya burada wonho’nun bu tarz olaylara ne kadar duyarlı bir insan olduğunu bilmeden gelip yorum yapıyorlar ya delleniyorum her gün fancafeye post atan çocuk bugün atmadı sizi yüzünden bu insanı nasıl üzersiniz ayrıca insanlara küfretme hakkını kendinizde nasıl bulabiliyorsunuz? bu kadar mı boşsunuz ve cahilsiniz…

Yerimiese

İğrençsiniz ya. Akıllanmazsınız da

anonim

Hamam böceği? Şu koreliler kadar ırkçılık yapıp, kendilerine yapılan en ufak harekete nefret kusan başka bir millet yok. Bu kadar yıl takip edip bir şeyleri fark ettikçe Çinden sonra en nefret ettiğim ülke oldu kendisi. Kendi b.kunuzda boğulun.
Ayrıca çocuktan özür dilemesini isteyip, özür dileyince de özürle halledemezsin demek nasıl bir kafa yapısı?

Moinere

Videoyu izledim ve sanki ”Ben de bir şeyler demek istiyorum” anlamından demek istedi gibime geldi. Ve yılın başında olan olayın tam comeback zamanı ortaya çıkması amacın ortalığı karıştırmak olduğu belli. Şirketler zaten her halta özür diletiyor. Hem çocuk gayette iyi bir şekilde özür dilemiş ne bu hal ve hareketler? Bu gerizekalı Koreliler harbiden ifla olmazlar.

Monarmy

Hepsine küfretmek istiyorum Tabiki bende ekrandan görüp konuşuyorum ama o kadar eminim ki amacının böyle bişey olmadığını böyle bi insan olmadığını… Orada ingilizce konuşup kendini alıştırmaya geliştirmeye çalışıyodu minhyuk şaka yapınca konuşmak için bende bende dedi yani bende konuşmak istiyorum anlamında. Öyle olmasa bile her insan hata yapabilir düşünmeden konuşabilir kendileri çok mu mükemmel. Ben kendi adıma konuşuyum şu zamana kadar kırdığım potları yazsam bu nasıl bi insan dersiniz ama gerçekten art niyetle yapmam sonra farkeder utanır ve pişman olurum tamam iş işten geçmiş olur ama hatamı fark edip özür dilersem tabiki affedilebilir çünkü biz insanız peygamber değil! Allah affedicidir… Read more »

Krystal benim karım ok?Sulli bir melek

Güzel özür dilemiş.Özür dilemesi de iyi oldu daha çok nefret alırdı diğer çocuk da dilemeli

Yerimiese

O da attı zaten özur mektubu azcık araştırın da konuşun.

Krystal benim karım ok?Sulli bir melek

Peki bilmiyordum teşekkürler:)

Monarmy

Gece

Netizenler cidden dayaklık. Sulli’den sonra değişeceklerini zannederdim ama hayır, insan bir arpa tanesi kadar değişemezmiş hayatı boyunca, bunu anlamamı sağladılar. Cidden çok iyi anladım. Burada haksız olan taraf netizenler. Çocuk özür dilemiş işte. Ama insanları bilirsiniz… Ama bir şey diyeceğim, sizin şu an netizenlerden ne farkınız kaldı? Korelilerin hassas davrandığı bir konu sanırım bu me too haraketi. Wonho yanlış davranmış, sonucunda da özür dilemiş. Netizenlerin kabul edip etmemesi pek sorun değil. Onların ettiği hakaretlere karşılık sizin de idolünüzü korumak için onlara hakaret etmeniz iğrenç değil mi? “Koreliler genel olarak iğrenç ve ırkçılar.” Sizin bu dediklerinizin onların dediklerinden ne farkı var?… Read more »

Bay

Olay nerelere geldi yaaa alakası yoktu aslında.
Òzürlük bir şey olmadıgı halde gruplara çok özür baskısı yapılıyo. Ve asıl özür dilemesi gereken kişiler ve yalvarmalari hapse gitmeleri gerekenler hala.. oh mis