Benzer Yazılar

[PANN] Nate sitesi yorumları kaldırıyor

[PANN] Nate sitesi yorumları kaldırıyor

“Nate sitesindeki ünlü haberlerinin yorum bölümü kapanıyor… Şimdiye kadar yazılan tüm yorumlar açığa çıkacak”

30 Haziran’da ‘Nate News’ ünlülerle ilgili çıkacak tüm haberlerin yorum kısmının kaldırılacağını açıkladı.

‘Nate News’ şöyle dedi: “Ünlüler hakkındaki haberlerin altına yapılan yorumların ünlülere, TV şovlarına vs faydası değil zararının dokunduğunu düşünen bir çok kullanıcımız vardı ve onların endişelerini dikkate alıyoruz. 7 Temmuz’dan itibaren haberlerin altındaki yorum kısmı kaldırılacak.”

“7 Temmuz’dan önce yayınlanan kullanıcı yorumları, yorumlar kapandıktan sonra bile, hesaplardaki ‘Yorumlarım’ sekmesinden görüntülenebilir ve editlenebilir olacak. Ayrıca 7 Temmuz itibariyle, tek bir kullanıcı tarafından gönderilen tüm yorumları içeren ‘Yorumlarım’ sekmesi diğer kullanıcılar tarafından görüntülenebilecek.”

Son olarak, ‘Nate News’: “Gelecekte daha temiz ve daha adil bir yorum kültürü oluşturmaya çalışacağız.” dedi

Gönderi tepkisi [+54, -6]

1. [+107, -70] Kafayı mı yemişler? Niye konuşmalarımıza engel olarak düşünce özgürlüğümüzü elimizden alıyorlar? Sadece ünlülerin haberlerindeki yorumları kaldıracaklarını söylüyorlar ama siyasi gönderiler için de aynısını yapacaklar ve en sonunda bütün yorum kısımları kapatılacak. Yorum ve haber artılama kısımları kaldırılacak, oy kullanma zamanı geldiğinde ‘ilgili aramalar’ kısmını kapatacaklar. “Karalama” suçu bizim ülkemizde diğer ülkelere göre çok fazla ve Birleşmiş Milletlerde bile siyasi karalamanın kaldırılması gerektiğini defalarca söylediler. Bizim kontrol mekanizmalarımız aşırı katı. Amerika’da böyle bir şey yapılsa insanlar ayaklanırdı.

2. [+93, -6] Tüm yorumlarımız ve düşüncelerimiz… baskılanacak… haklarımız ellerimizden alınıyor… Ya ya tabi…

[PANN] Nate sitesi yorumları kaldırıyor

“Alnında kızakla kayabilirsiniz”
“İğrenç görünüyor”
“Suratı niye böyle?”
“Suratına fotoşop yapmış, duvarlar eğri”

3. [+68, -41] Bu ülkenin vatandaşlarına ciddi anlamda baskı ve kontrol uyguluyorlar. Çok küçük bir siyasi ve finansal çevre bizi kontrol edebilecek, medya bilgileri kendi istediği şekilde kontrol edebilecek, netizenler bilgiye ulaşamadıkları için mağdur olacaklar. Bunun yaratacağı zararı düşünemiyorum bile. Netizenleri ‘karalama’ sebebiyle cezalandırmak istiyorlar ama bu genel halkın ifade ve tartışma özgürlüğünü de etkileyecek.

4. [+43, -4] Pann bundan etkilenmeyecek değil mi?

5. [+24, -0] Sadece Nate haberlerinden bahsediyorlar ama? Pann ile alakası yok

6. [+23, -0] Artık insanlar başka bir grubun fanı gibi davranıp bir grubu övme tarzı yorumlar atamayacak yani..

7. [+20, -3] Antiler gelmiş ‘ifade özgürlüğümüz’ diyorlar ㅋㅋㅋ İsimsizliğin arkasına saklanıp nefret yorumları yazıyorsunuz, ne süper bir ifade özgürlüğü bu?

 

Kaynak: Pannchoa

39 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
ParkAlmithara

Tabii duydular daha fazla idollere nefret kusamayacaklar eli ayağına dolandı böyle netizenlerin. Klavye üzerinden herkese sallayıp dava açılınca da uzlaşmak için çırpınan kesim şuan da ne hikmetse özgürlüğümüz elimizden alındı diyor. Yorumlarıyla Sulli ve Hara’nın canını alan kesimin özgürlüğümüz alınıyor demesi de baya ironik bir hal aldı.

Roli

Artık öyle bir hale gelmişti ki bu site nate=hate. Sadece nefret yorumu yazmaya giriyorlardı. Çok iyi bir düzenleme olmuş. Nefret yorumlarınızla kimilerinin canını bile aldınız,durmadınız şimdi de gelip özgürlüğümüzü kısıtlıyorlar diye ağlıyorsunuz. Koreli netizenler komiksiniz. Sadece umarım başka amaçlarla kullanılmaz. İş siyasi boyuta taşınmaz. Onun dışında çok iyi olmuş.

KINGEXO

Başından beri olması gereken kesinlikle bu!
Özgürlük adı altında kaç insanın psikojisini bozdunuz haberiniz var mı? Bir yerlere yorum yapacaksanız bu kadar özgürlük düşkünüyseniz gerçek hesaplarınızdan yapın yorumlarınızı ama doğru yapamazsınız çünkü anonim olmak sizi koruyor değil mi? Bence nefret yorumları sınırlandırılmalı her platform için geçerli.

Şakamaka madafaka

İyi olmuş en azından çoğu ünlü bundan zarar görmeyecek

...

Darısı Korezin ve Netizenbuzz gibi anonim olmanın arkasına sığınıp ağzına geleni söyleyen yorumcuların olduğu platformların başına diyelim o zaman :*

Aaa

Piskopat gibi insanları ölüme sürükleyemeyecekleri için bir tarafları tutuşmuş. Sahte kimliklerin arkasına sığınıp millete iftira atarken iyiydi oh olsun size.

haechanınköpeğiyim

valla salaklar siz düzgün yorum yapmıyorsunuz ki tek yaptığınız nefret yorumu yazmak düşünce özgürlüğüymüş aynenssss

Vincenteu

Bence sevinmeliler. Ünlüler en çok Nate’dekileri dava ediyor. Saçma sapan yorumlar yapıp bazı idolleri hayattan kopardıkları bile oldu. Beter olsunlar.

Boş yapmayın

Naver yorumları kapattı, Nate yorumları kapattı. Belki Pann kalır bu durumda netizenturkey.net neyi çevirecek. Demekki gidip allkpop bakıcaz ama onunda altında hep video ve gif var 🙄

Am I Wrong?

peki o zaman netizenturkey nate’te açılan haberleri çevirmeye devam edecek mi?
Buna cevap verecek yönretici vs var mı burada
 

Last edited 2 yıl önce by Am I Wrong?
Renjun

Aslında eger olay sadece ünlüler içinse doğru kalır ama eğer siyasete giderse olay search www deki gibi olur eğer o diziyi izleyen varsa bilir yorumlardaki kullanıcıları görüntülenebilir yapmak istiyordu siyasetçiler böylece daha kolay cezalandırmak için .

RIM

Düşünce özgürlüğü dediği

RIM

Evet Mariadan ben de çok beğendim. Hwasa pek dinlemem ama son çıkan parçalardan en sevdiğim bu sarki oldu

sour

Mükemmel bir gönderme

Bıktım

çok sevindim nate gerçeken çok iyi bir karar almış

assyaa

keşke burada da yorumlar kapansa

Kokobop 🐧

Oh canıma değsin lol Siz hak ettiniz bunları…

azizi

bence idoller için en iyisi bu. insanları eleştiriyoruz ayağına yapmadıkları şeylerden bile stres altına sokuyorlar. gruptan ayrılmasını , arkadaşlarının önünü kestiğini ima ediyorlar. görünüşünü beğenmeyince ağza alınmayacak benzetmeler yapıp bu benim görüşüm deyip kenara çekiliyorlar. yaptıkları yanlışı o kadar hayat merkezine oturtmuşlar ki ifade özgürlüğü diyebiliyorlar rahatça. bunun siyasi kısmından bahsetmiyorum ama idol kısmı bence çok iyi olmuş.

Nana

[+20, -3] Antiler gelmiş ‘ifade özgürlüğümüz’ diyorlar ㅋㅋㅋ İsimsizliğin arkasına saklanıp nefret yorumları yazıyorsunuz, ne süper bir ifade özgürlüğü bu?
 
Evet insanların ifade özgürlüğü önemli ancak sadece nefretten beslenip ölçüsüzce insanlara sallayan kitlenin de mutlaka yaptıklarının karşılığını görmeleri lazım ki bir daha böyle şeyler yapmasınlar. Sizin özgürlüğünüz bir başkasının hayatını cehenneme çevirmek mi? Şu yazdığınız yorumların yarısı size gelse ne hissedersiniz?
 

haechanınköpeğiyim

kesinlikle

NeNe

Nefretinizi akıtacak yer bulamayınca şimdiden kudurmuşsunuz…
Kendinizi sadece klavye de adam zannediyordunuz iyi oldu size..Böyle böyle yola geleceksiniz..Öfke ve kıskançlıkla İnsanların hayatlarını bitirdiniz. Sıra o beyinlerinizi değiştirmeye de gelecek.

asd

iyi olmuş valla
bu arada profil resmi nasıl koyuyoruz

Buse

WordPress’den 🙂

Yuta's healing smile

Kendileri yeni site açıyomuş sırf antilik yapmak için düşünsenize

Sananesiiii

Netizenler Nate de yorum kısmı kapatılıyor diye ağlar o sırada Türkiye:

SOSYAL MEDYAYI KAPATIYOZ

violet #hylt

Yıllardır kpop takip ederim ve herkesin bildiği çok iyi bir şey var o da: nate = hate
Geç bile kaldılar bunun için, umarım bu kararında durur nate

SGJK

👏👏 bu güzel bir adım işte sosyal medya zorbalığına karşı..pis düşünceleriniz sizin olsun, insanlari üzmeyin artık ..umarim diğerleri de ayni adımı atar da zehirli diliniz kesilir..

Parkseojoon

2 ve 7👌🏼

la cha ta

iyi fikir

Büşra

Kore bence ülke imajını korumanın peşinde. Bu sadece ünlülere yapılan iğrenç yorumlardan dolayı değil öyle olsaydı ünlülerin intihar etmeye başladığı ilk an kapanır ve cezalandırılması gerekirdi. Şimdi bu yorumlar çeviri ile dünyanın dört bir yanında okunup çok fazla tepki görünce ve Korelilerin dünyanın en ırkçı milletlerinden biri olduğu gün yüzüne çıkınca işlerine gelmedi tabii böyle bir önlem almaya çalışmışlar. Kore için en önemli şey dış görünüştür dışarıdan bakanlar için her şey kusursuz görünmeli ancak öyle o dizilerdeki gibi insanların gerçekte var olduğu toz pembe hayallere insanları inandırabilirler.

pony

nate yorumları b*ktan ötesiydi? bu düşünce özgürlüğü değil aptallar. Sadece sıkıcı hayatınızda sinirlenip içine attığınız sonrasında ünlülerden çıkardığınız nefreti ve onların aldığı beğeni sayısını görüyoruz biz çoğunlukla.

SNSD'nin old ama gold SONE'ı

Yorum kısmını insancıl bir şekilde kullansaydınız bunlar olmazdı.

Zehra

Düşünce özgürlüğümü puahhahahaha gerçekliği kanıtlanmamış olayları yalan yanlış yorumlayarak insanların nefret almasını sağlıyorsunuz siz bunun düşünce özgürlüğüyle uzaktan yakından alakası yok

Herneyse

Oh olsun. Millete deli gibi hakaret yağdırmak nasıl bir ifade özgürlüğüymüş pardon ? 7 temmuzdan sonra kudurup kudurup kalacaksınız

xxx

Bence eğlence sektörüyle ilgili naver nate Daum bütün yerlerde yorum kısmı kapatılmalı.

iloveubaby

e nate bıktı artık, düşünsenize her yıl yüzlerce sitenizin üzerinden tazminat davaları açılıyor, kontrol etmesi gerçekten de zor bir hal almış; tabii ki de insanların ve sizin bu kadar zarar gördüğü bir yapıyı ortadan kaldırırsınız. insanları hayatlarından vazgeçtirip bunu düşünce özgürlüğü kılıfına sokuyorsunuz ya, bir de bizim durumumuza bakın ve asıl düşünce özgürlüğü nasıl kısıtlanırmış görün. üstelik bir başkasının yaşam hakkını elinden aldığınız an sizin de yorum yapma ve bunun üzerinden hakaret etme özgürlüğünüzün sizden alınıyor olması gayet doğru bir hareket, bu konuda nate’i destekliyorum.

Spam yiyen SEN

Üzüldüm şimdi ya hu 🙁 Nate’deki kardeşlerim direnin ühühüühüh

Spam yiyen SEN

Google> ironi nedir nasıl yapılır? Okuyoruz.
“gülmece, söylenen sözün tersini kastederek kişiyle veya olayla alay etme”

Delixx

İroni yapmıştı aslında

Yeni Yazılar