[PANN] Nate sitesi yorumları kaldırıyor

39

“Nate sitesindeki ünlü haberlerinin yorum bölümü kapanıyor… Şimdiye kadar yazılan tüm yorumlar açığa çıkacak”

30 Haziran’da ‘Nate News’ ünlülerle ilgili çıkacak tüm haberlerin yorum kısmının kaldırılacağını açıkladı.

‘Nate News’ şöyle dedi: “Ünlüler hakkındaki haberlerin altına yapılan yorumların ünlülere, TV şovlarına vs faydası değil zararının dokunduğunu düşünen bir çok kullanıcımız vardı ve onların endişelerini dikkate alıyoruz. 7 Temmuz’dan itibaren haberlerin altındaki yorum kısmı kaldırılacak.”

“7 Temmuz’dan önce yayınlanan kullanıcı yorumları, yorumlar kapandıktan sonra bile, hesaplardaki ‘Yorumlarım’ sekmesinden görüntülenebilir ve editlenebilir olacak. Ayrıca 7 Temmuz itibariyle, tek bir kullanıcı tarafından gönderilen tüm yorumları içeren ‘Yorumlarım’ sekmesi diğer kullanıcılar tarafından görüntülenebilecek.”

Son olarak, ‘Nate News’: “Gelecekte daha temiz ve daha adil bir yorum kültürü oluşturmaya çalışacağız.” dedi

Gönderi tepkisi [+54, -6]

1. [+107, -70] Kafayı mı yemişler? Niye konuşmalarımıza engel olarak düşünce özgürlüğümüzü elimizden alıyorlar? Sadece ünlülerin haberlerindeki yorumları kaldıracaklarını söylüyorlar ama siyasi gönderiler için de aynısını yapacaklar ve en sonunda bütün yorum kısımları kapatılacak. Yorum ve haber artılama kısımları kaldırılacak, oy kullanma zamanı geldiğinde ‘ilgili aramalar’ kısmını kapatacaklar. “Karalama” suçu bizim ülkemizde diğer ülkelere göre çok fazla ve Birleşmiş Milletlerde bile siyasi karalamanın kaldırılması gerektiğini defalarca söylediler. Bizim kontrol mekanizmalarımız aşırı katı. Amerika’da böyle bir şey yapılsa insanlar ayaklanırdı.

2. [+93, -6] Tüm yorumlarımız ve düşüncelerimiz… baskılanacak… haklarımız ellerimizden alınıyor… Ya ya tabi…

“Alnında kızakla kayabilirsiniz”
“İğrenç görünüyor”
“Suratı niye böyle?”
“Suratına fotoşop yapmış, duvarlar eğri”

3. [+68, -41] Bu ülkenin vatandaşlarına ciddi anlamda baskı ve kontrol uyguluyorlar. Çok küçük bir siyasi ve finansal çevre bizi kontrol edebilecek, medya bilgileri kendi istediği şekilde kontrol edebilecek, netizenler bilgiye ulaşamadıkları için mağdur olacaklar. Bunun yaratacağı zararı düşünemiyorum bile. Netizenleri ‘karalama’ sebebiyle cezalandırmak istiyorlar ama bu genel halkın ifade ve tartışma özgürlüğünü de etkileyecek.

4. [+43, -4] Pann bundan etkilenmeyecek değil mi?

5. [+24, -0] Sadece Nate haberlerinden bahsediyorlar ama? Pann ile alakası yok

6. [+23, -0] Artık insanlar başka bir grubun fanı gibi davranıp bir grubu övme tarzı yorumlar atamayacak yani..

7. [+20, -3] Antiler gelmiş ‘ifade özgürlüğümüz’ diyorlar ㅋㅋㅋ İsimsizliğin arkasına saklanıp nefret yorumları yazıyorsunuz, ne süper bir ifade özgürlüğü bu?

 

Kaynak: Pannchoa

Önceki İçerikDay6 Jae, Twitter’da JYP’nin yaptığı haksızlıkları dile getirdi + JYP her şeyin çözüldüğünü açıkladı
Sonraki İçerikFransız televizyon programı Twice ve Black Pink’i kıyasladığı için eleştiri alıyor
39 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments