Benzer Yazılar

[PANN] Nayeon’un gazeteciler tarafından çekilen fotoğrafları beğeni topladı

[PANN] Nayeon'un gazeteciler tarafından çekilen fotoğrafları beğeni topladı [PANN] Nayeon'un gazeteciler tarafından çekilen fotoğrafları beğeni topladı [PANN] Nayeon'un gazeteciler tarafından çekilen fotoğrafları beğeni topladı [PANN] Nayeon'un gazeteciler tarafından çekilen fotoğrafları beğeni topladı [PANN] Nayeon'un gazeteciler tarafından çekilen fotoğrafları beğeni topladı [PANN] Nayeon'un gazeteciler tarafından çekilen fotoğrafları beğeni topladıİnsanlar Nayeon’un yakından daha güzel göründüğünü söylüyor. Hafif makyajla çok daha güzel.ㅠㅠㅠ Lütfen yanaklarına çok fazla allık sürmeyi kesin ㅠㅠㅠㅠㅠㅠ

Gönderi tepkisi [+321, -23]

1. [+58, -3] Bir insan nasıl bu kadar tavşana benzeyebilir… Çok sevimli.

2. [+45, -4] Wow bu ne? Niye bu kadar güzel?..

3. [+44, -4] JYP bunu söylemişti değil mi? Nayeon’un gerçek hayatta çok güzel olduğunu

4. [+21, 0] Bu aynı gün çekilen bir hayran sitesinin fotoğrafıydı. Açıkçası gerçek hayatta tavşana bu kadar benzeyen birini hiç görmemiştim. Cidden Snowball ile aynı görünüyor.

[PANN] Nayeon'un gazeteciler tarafından çekilen fotoğrafları beğeni topladı

5. [+19, 0] Nayeon “sevimli” kelimesinin standardı..

6. [+13, 0] Çok yoğun olduğu için mini hayran etkinliğini düzenleyemeyeceğini düşünmüştüm ama mini hayran etkinliği için bir kahve kamyonu bile sipariş etti ㅠㅠ

[PANN] Nayeon'un gazeteciler tarafından çekilen fotoğrafları beğeni topladı

 

k: Pannchoa

guest
133 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Kimsenin fanı değilim

Tatlı olmadığı halde kendini zorlayıp cringe mimikler ve aegyolar yapan bazı idollerin aksine doğal bir tatlılığı var. hiçbir şey yapmadan dursa bile tatlı görünüyor

hayalperest

Bu kız çok sevimli. Ve güvenilir biri izlenimi veriyor bana.

Yallah Muz Cumhuriyetine

Korenin bizi mülteci konumuna soktuğunu duydunuz mu? İnsan o ülkede yatan yüzlerce şehidimizden utanır be yazıklar olsun. Neymiş biz teröre destek veriyormuşuz. Bunları diyen de dünyanın gözü önünde terör örgütüne silah yardımı yapan Amerikanın sözünden çıkmayan Kore. Amerikanın hizmetçileri sizi. Daha adım atmam o ülkeye. Kıçınızı da bir dahakine Amerika kurtarsın nankörler. Belki bir gider gezerim diye düşünüyordum ama onu da yapmam artık.

Last edited 1 ay önce by Yallah Muz Cumhuriyetine
sassyxie

gördüm onu ve şok oldum şaka gibi ya nankör bir millet iğrençler

Ad:*(Pacangam)

Bunları kardeş olarak gören var mıydı cidden. Amerika’nın Çin’e karşı kullandığı kuklası. Böyle bir ülke nasıl bizim kardesimiz olabilir? Sırf Japonya ile aramız iyi olduğu için bize kızıyorlardı. Kendilerinin Yunanistanla bile arası iyi. Kardeşlik ilişkisi olmasına gerek yok ama mülteci ilan etmek nedir. Açıkça düşman ilan etmişler bizi.

Yallah Muz Cumhuriyetine

O kardeşlik masalı her şeyleri gibi sadece göstermelik. Kendilerine has bir fikirleri bile yok. Amerika ne derse o.

Yallah Muz Cumhuriyetine

İstedikleri kadar kızsınlar Japonlar çok daha saygın insanlar en azından oldukları gibiler. Bunlar gibi aşağılık kompleksli içten pazarlıklı değiller. Kültürleri kendilerine ait düşünceleri kendilerine has. Dizilerinin çoğunluğu Japon uyarlaması şu dünyaya kazandırdıkları tek ilginç şey kpop o bile Jpop çakması neyin tafrasındalar. Yunanistanı sevmelerine şaşmadım kuruluş amaçları aynı hepsi karakol devlet. Amerika o kadar akıllı ki. Rusya ile kavga etmek istedi Ukraynayı yem etti. Bizle kavga etmek istiyor bize de Yunanları yem edecek. En ufak Çinle kavgasında yem olacak da bunlar ama na umurumda ne derler bile bile lades ve kendi düşen ağlamaz. Artık bir daha da ülkemizin askerini bunlara… Read more »

Last edited 1 ay önce by Yallah Muz Cumhuriyetine
Neocrackheadtech.ltd.şti

Jpop, kpop tercihleri tartışılır ama Japon drama ve filmleri > Kore yapımları, her türlü yer bitirir
Japon yapımlarını izlemeye başladıktan sonra kdrama olayını unuttum resmen

Neocrackheadtech.ltd.şti

Bu arada izlediğiniz güzel Japon dizileri var mı, tavsiye edebileceğiniz?

Sadece gerçekler

Yalnız bizim Koreye asker gönderme sebebimiz NATO’ya katılabilmek?? Bu kadar yüzeysel bakmayın olaylara ya.

Yallah Muz Cumhuriyetine

Yüzeysel bakan sensin. Diyelim bize kurtuluş savaşında bir ülke yardım etti. Her yerde kahramanlıkları ile anıldılar büyük bir güçle savaştılar. Ama ilk başta gönderiş sebepleri her hangi bir kuruluşa girmek olsun yine de minnet duymayacak mısın. Bu yüzden yaptıklarını görmezden mi geleceksin.

Sadece gerçekler

Aşkım zaten hiçbir ülke hiçbir ülkeye kara kaşı kara gözü için yardım etmez. Bundan mutlaka bir çıkarı vardır ondan yardım eder. Kore’nin de bu kararı alması bir şekilde çıkarınadır o nedenle bu kararı almıştır. İstediğin kadar nankör de şu anda belki de 10 milyondan fazla göçmen var burada kontrolsüz ve kayıt dışı. Birçoğu Türkiye vatandaşı olmuş durumda. Kore nereden bilsin hangisi türk hangisi göçmen? Kimlikte Türk vatandaşı yazıyor adı Türkçe. Bu adamlar Afganistan’a talibanın adamı yani. Ülkesinde kafa kesen birini istememesi doğal. Herkes sınırını korumak istiyor. ABDnin terör örgütlerini finanse etmesi konusu apayrı bir konu. Burada komik olan sizin sanki… Read more »

Sadece gerçekler

Bir de ironik tarafı sizin Amerikan uşağı özentisi diye bir ülkeye sallamanız ama Türkiye’nin bu yardımı sırf Rusya’ya karşı ABD’nin koruması NATO’ya katılabilmek için yapması.d Ayrıca Rusya’nın Kurtuluş Savaşı’na yardımı var ama bu tek başına Rusya, ülkesini Taliban, IŞİD’le doldurup rus vatandaşı yaptığında bu durum umrumda olmaz mesela. Çünkü her ülke sınırını korumalı.

Akatsuki

Kardeşlik kavramı onlar için geride kaldı. Şu an tek umursadiklari şey çıkar ilişkisi.
Dünya yakında farkına varacak ve bunu diyecekler (amerikan ifadesiyle) ‘ lânet olsun sanırım yanlış milleti popülerleştirdik’

koniçiva

Nankör millet işte. Türk’ün Türk’ten başka dostu yok. Bir de şu ülkede arap seviciliğinide bitirebilsek her şey çok daha farklı olacak…
Ayrıca eğer imkanım olursa Güney Kore yerine Japonya’ya gitmeyi tercih ederim. Orada görecek daha çok şey var.

Last edited 1 ay önce by koniçiva
Yallah Muz Cumhuriyetine

Japonların Korelilerden bazı istisnalar hariç daha iyi olduklarına eminim. Bize karşı daha samimi ve iyiler. Koreliler gibi yüzeysel sahte bir iyilik değil. Bu ülkeye deprem olduğunda gelip bir sürü insan kurtarıp sonra kendisi artçı depremde ölen bir kız vardı. Japonya kültürü çok daha hayran kalınası en azından bir şey olduğunda kendi bayraklarını kaldırırlar yanların efendilerinin bayraklarını değil. Koreliler istediği kadar delirebilir Japonlar her zaman Türkler için daha samimi ve saygındır. Ayrıca bu Japonlara karşı nefret saçtıkları bu savaş zamanı kullanılan mağdur kadınlar muhabbetini kullanarak atıp tutmalarını bende yiyordum bir zamanlar ta ki aynı şeyi kendilerinin de vietnam da yaptıklarını öğrenene… Read more »

Last edited 1 ay önce by Yallah Muz Cumhuriyetine
Betty

Japonyanın kötü yanlarının olduğu doğru ama çok çalışkan dürüst insanlar, teknolojilerine disiplinlerine zekalarına hayranım. İki atom bombası atılan ve sürekli doğal afet felaketleri geçiren bir ülke olmalarına rağmen şuan dünyanın en büyük üçüncü ekonomileri olmaları takdir edilesi. Ayrıca cidden saygılı bir millet.

Yallah Muz Cumhuriyetine

Gerçekten o kadınlara yapılanlar çok korkunç. Japonlar az zulüm etmemiş savaş zamanı onlara. Ama kendilerinin de o kadar şikayet edip edip aynı şeyi başka bir ülkenin kadınlarına yapmaları şaka gibi gerçekten.

Quack.

üzmek istemem ama Türkiye’yi gri listeye alan organizasyonun içinde Japonya da var ama haklısın japonya daha güzeldir

koniçiva

Hadi ya üzüldüm:( Ama şaşırmıyorum asla malum…

Nemo

Japonyada karakol devleti dostum japon gençleride amerika hayranı hatta bir orduları yokmuş bir şey olursa bizi amerikalılar korur diyorlarmış Japonya’da okuyan bir Türk öğrenci canlı yayında söylemişti bu arada bu haberleri nereden alıyorsunuz link paylaşır mısınız?

Yallah Muz Cumhuriyetine

Mevzunun ne olduğunu ve neyi eleştirdiğimizi anladığını pek sanmıyorum.

Yallah Muz Cumhuriyetine

Japonyanın bu tedbiri almasında azıcık mantıklı bir yan var. Orada yaşayan bir Türk orada Türklerin çok fazla yasadışı işler yaptıklarını ve Japonları bıktırdıklarını söyledi. Bak onlara tedbir aldılar haklılar diyebilirsin Japonyanın bize düşmanca bir tavrı yok genel olarak tarihsel bir borcu da yok onlara hak verebilirim. Kore ise bunu yapamaz. Koreliler sözde dillerine yapay bir kardeş ülke lafı doluyorlar ama tam tersi bize karşı davranışları düşmanca. Benim eleştirdiğim bu ve birde tabi ki Amerika piyonlukları.

Last edited 1 ay önce by Yallah Muz Cumhuriyetine
Nnn

Oha aşırı sinirlendim. ama gerçekten koreyi bize yakın bilenler var mı ya? Okulda mı bizi övüyorlar, yoksa evlerinde mi. bizi aşırı sevdiklerini niye düşünüyorlar o garip. bence tek dostumuz azerbaycan. insanları bizi çok seviyor, evlerinde çocukları da öyle büyütüyorlar. gerçi biz aynı milletiz ama yine de ben azerbaycandan başka hiçbir ülkeye bizi içten, biz olduğumuz için sevdikleri konusunda güvenmiyorum. korelilere ise hele asla güvenmem

Hayrunnisa

Azerbaycan dostluğuna bende güveniyorum. Zamanında Türkiye’den çok uzak bir stratejileri vardı. Rusya filan onlar için dost ülkeydi. Rus tankları Karabağa girince gerçek dostun Türkiye olduğunu anladılar. Kısa bir tarihi bilgi olsun bu da🙃

Last edited 1 ay önce by Hayrunnisa
Nnn

Yok öyle değil. azeriler zaten karabağ yüzünden rusyaya nefret ediyorlar. tarihlerinde hep rusya iran onları bölmüş(çok iyi hakim değilim) millet olarak hep nefret etmişler ama işte siyaset olarak öyle yönetilmiş. yoksa bu son savaştan sonra olan sevgi değil bu, hep seviyorlar. karabağ savaşından so ra sevdiler desek onlara ayıp etmiş oluruz, kalplerini kırarız. babamın işi nedeni ile onlarla yıllardır olan ortaklığı var. çok iyi tanıyorum o ülkeyi.sen 10 yıl öncenin siyasi yönetimini söylüyorsun. son savaş başlamadan zaten yıllardır bu savaşa hazırlanıyorlar türkiyeden aldıkları silahlarla

Hayrunnisa

Benim dediğim 1. Karabağ savaşından sonrası. Bu da taaa 1920’ler de olmuş bir olay. Kalplerinin kırılmayacağını ümit ediyorum. Çünkü bunlar zaten tarihte yaşanmış şeyler. Rusya-Azerbeycan savaşı öncesinde de, ara da dostluk varsa da şimdi ki kadar etkin değildi 1. Karabağ savaşı sonucunda yakınlaşıldı.

Ad:*(Pacangam)

Onlar sadece rus sevicileri. Uzun süre sovyetlerin idaresinde yönetildiler ve doğal olarak hâlâ bunun etkileri sürüyor. Hatta bu bahsettiğim kişiler sürekli Rusça konuşur
Yoksa hiçbir azeri Rusya’yı sevmez. En nefret ettikleri ülke Ermenistan. Ermanistan’ı ruslar kurdu biliyorsunuz Tr Az’ı bölmek için. Ruslar olmasaydı ne Hocalı katliamı olurdu ne de Karabağ işgal edilirdi. Rusları sevmeleri pek mümkün değil

Hayrunnisa

Ben çok daha eski zamanlardan bahsettim zaten. Bir aralar gerçekten yakınlarmış. Birbirlerinden dost ülke diye bahsediyorlarmış. Rusya bu dostluğu kullanarak Bakü’ye kadar girmiş hatta. Sonrası iplerin kopuş noktası olmuş. Ondan sonra Türkiye ve Azerbaycan dostluğu sağlamlaşmış. Şimdi sevmediklerini bende biliyorum

Rosie Posie Exo-l bir Blink

Korenin yaşlıları ve savaş zamanında yaşayanlar Türkiye’yi çok seviyor, ama yeni nesiller ise boş görüyorlar gibi bence. Zaten malum kişilerin malum kişilere karşı kullandığı kukla bir ülke, yoksa o s@v@ştan sonra bir arpa boyu yol kat edemezlerdi. Olan o savaşta ölen askerlerimize oldu yazık…

Hayrunnisa

Koreli yaşlıların Türkiye’yi sevme nedeni, savaş sırasında ABD askerlerini kendi vatandaşlarına t*** ederken görmeleriymiş. Hatta Türk askerleri, savaş esnasında mahsur kalan halkı kurtarmak için ABD askerlerinden önce gidermiş ki, t*** uğrayan olmasın. Bunu Kore gazisi bir adam anlatmıştı. Sonrasında bununla ilgili olan videolar ortadan kayboldu.

Rosie Posie Exo-l Blink

Yoka artık bu çok fena.. Bide üzerine bu zaten yardım ettikleri ülkenin vatandaşları, düşman olsalardı neler yaparlardı kimbilir. Ve bunlara rağmen hepsinin yalakalığı mide bulandırıcı..

Yallah Muz Cumhuriyetine

Birde Emre Yücelen Kore gezisi yaparken Türkiye de öğretmenlik yapan bir Koreli bir şeyler anlatmıştı. Biz geldik sizi burada savunuyoruz diye para istiyorlarmış Kore den. Amerikalı askerler çok sıkıntı çıkarıyormuş. Bir Amerikalı asker tankla iki tane ortaokullu kızı ezmiş. Kore hükümeti ceza bile vermemiş. Protesto ettik ama bir işe yaramadı diyor öğretmen. Kore hükümetinin Amerikaya karşı basiretsizliğini buradan hesaplayın.

Last edited 1 ay önce by Yallah Muz Cumhuriyetine
jjjjj

korede Atatürk dersi bulunduğu içi bazı türkler dost sayıldığımızı sanıyor ama aslında onlar da çoğu ülke gibi Atatürkün yaptıklarını örnek almaya çalışıyorlar çünkü böyle bir liderleri asla olmadı onların tek dostu amerikaydı her zaman da bunu söyler bunu bilirler idoller bile türkiyeye o kadar söz verip ne zaman sözlerinde durdular burdan da kore sektörü dünyanın parasını kaldırıyor ama idollerin tek yaptığı türkiye ı love you türkiyeye gitmeyi istiyoruz konumumuzu bile bildiklerini düşünmüyorum türkiyeyi sadece koreli inşaat şirketleri sever o da türkiyede köprülerde anlaşmalı şirketler olup milyarlar kaldırdıkları için

Hayrunnisa

Açıkcası Kore’nin bizi nasıl gördüğü çok da önemli değil. Kpop takip ettiğim onca yıldır az çok nasıl bir zihniyete sahip olduklarını anladım. Zaman zaman kendi canından kanından olan kişilere bile davranışları ortada. (Sulli ölünce, Jennie gibi idollere sıra sende yazmıştılar.) Bize iyi davranmalarını beklemek aptallık olurdu zaten. Hiçbir zaman kendi fikri olmamış, muhtemelen de ABD’nin piyon ülkelerinden birisi. Niye bilmiyorum Ukrayna gibi bir gelecekleri var gibi hissediyorum

Yallah Muz Cumhuriyetine

Benim de değil de insan nankörlüklerine şaşırıyor. Bize her hangi bir savaşta bu yardımı yapsa bir ülke kimse unutmaz. Evet kendi insanını bile sevmeyen ölüme götüren bir topluluk başkasını nasıl sevsin. Asla o yaranmak istedikleri batı tarafından da kabul edilmeyecekleri peki. O çok sevdikleri amerikada covid 19 zamanı bir 60 yaşında koreli döve döve öldürüldü. İnsan yerine bile konulmadıkları bir ülkenin kölesi olmuşlar.

Hayrunnisa

En büyük örneği Pakistan. (Ben pek o ülkeyi sevmesem de) Adamlar hala daha Türkiye’yi destekliyor. Kaç kere düşmanınız, düşmanımdır dedi.
Kore’ye gelince dedem hep derdi ki “bir insana ederinden fazla değer verirsen, kendi değerinden olursun.” Bunlar da aynı o misal. Öve öve göklere çıkartıkları Amerika tarafından yerile yerile bi hal oldular. Üzüldüm mü? Asla. Kendi düşen ağlamamalı. Gerçi bunlar daha düştüklerinin farkında bile değiller ama farkında olacakları zaman da gelecek.
Olan gerçekten de, kendi askerlerimize oldu.

Ad:*(Pacangam)

Kore,Çin ve Japonya’nın oyun alanıdır. 50 yıllık koca çınar(!) Kore ise Japonyayı taklit ederek Abd’nin desteğiyle biyerlere gelmiştir. Ülkelerini ikiye bölen bir devlete tapan bir ülke bizi sevmiyorsa doğru yoldayız demektir

Quack.

Kore’ye girişte “yallah muz cumhuriyetine ülkenize geri dönün” diyorlardır belki..?
Terör ne alaka kim demiş bu arada

Yallah Muz Cumhuriyetine

Gri listenin nedenlerinden biri olarak bunu sayıyorlar git oku. Bana Yallah ülkene dön falan diyemezler daha ayak bile basmadım zaten belki bir gezerim diyordum tenezzül de etmem artık. Ben tarihe rağmen yaptıkları nankörlüğü eleştiriyorum. Zaten bunların totosunu kaldıranlar da koreye kutsal toprak muamelesi yapan orada yaşamak okumak hatta koreli erkeklerle evlenmek dünyanın en büyük başarısı gibi davranan vasıfsız korecan tayfası gram acımıyorum onlara.

omo omo

O iş öyle değil arkadaşlar papağan değiliz biz biraz teyit edelim duyduklarımızı. İşin aslı için link bırakıyorum ve ben olsam ben de böyle yaparım.

https://eksisozluk.com/entry/139518688

Yallah Muz Cumhuriyetine

Youtuber arkadaş koreye iltica mı etmeye çalışmış gezi için gittiğini zaten bir sürü ülkeye gittiğini söyleyerek zar zor ikna etmiş. Kalan tüm Türkleri yollamışlar hepsi mi ilticacı. Sence sadece kötü niyetli iltica edenleri mi kapsayacak bu liste orada yaşamak okumak isteyen normal Türk vatandaşlarına yansımayacak mı sanıyorsunuz? Türkiye Gri listeye alınmış. Korede uzun süredir yaşayan çalışan bir Türk arkadaş bankacılık işlemlerinin ne kadar uzatıldığını artık kredi falan verilmediğini anlattı. Benim için hava hoş zaten gitmeyi düşünmüyorum ama madem orada yaşıyorsunuz yarın öbür gün yapacağınız işlemler askıya alınmaya her şey zorlaştırılmaya başlayınca anlarsınız işin rengini. Şimdilik pembe rüyanızla size mutluluklar.

Last edited 1 ay önce by Yallah Muz Cumhuriyetine
Quack.

burda kimse koreyi savunmuyor farkındaysan sadece duygusal düşünüyorsun diyorum. https://www.amerikaninsesi.com/a/turkiye-nin-gri-listeye-alinmasi-ne-anlama-geliyor/6281242.html bu haber 2021 yılından. sen evinde otururken bir türk olarak suç işlemiyor olabilirsin ama devlet eliyle hukuksuzluk yapıldığında diğer ülkeler tedbir almak isteyebilirler. devletin başındakiler siyasal kararmış, dış güçler bizi sevmiyormuş filan deyip aslında saman altından su yürütüyorlar. Hesap sorman gereken kişileri bir daha düşün. Ayrıca ülkeye almamaktan ziyade diğerlerinden daha fazla araştırılıyorsun maalesef bu da kötü bir durum böyle bir muameleye kalmak suçsuz bir insan olarak.

Yallah Muz Cumhuriyetine

İyi sen ülkende yaşanan olumsuzluklar yüzünden kendine yapılan her haksızlığa susup otur o zaman. Ben Japonya Çin yapsa bunu anlarım bize en ufak bir borçları yok. Sanki Amerika ve diğer devletler hiç hukuksuzluk yapmıyor. Onlara karşı nerede tedbirleri! Hem biz Türkler çok kahramanlık yaptı minnettarız deyip hem de bu kararı vermek. Koreliler youtube videoları çeken bir Korede yaşayan bir Türk ablayla sizin ülkede kriz var siz fakirsiniz para almayalım diye dalga geçiyorlarmış. Bazı Korelilerin aslında Korede şehit olanlar Türkler değil Kürtlerdi demeleri Atalarımızın yaptıklarını görmezden gelmeleri ben kendime ve ülkeme bu saygısızlığı yakıştıramıyorum duygusalsa duygusal. Koreye karşı mantıksal bakma gibi… Read more »

Yallah Muz Cumhuriyetine

Ayrıca korenin mantıksal objektif bir karar aldığını sanıyorsan sen de çok safsın. Onların karın ağrıları bizim onlara yardım etsek de Türk ve Müslüman olmamız. Bir gazeteci kore de Kıvanç Tatlıtuğ görünüşünü övmüştü. Ne alakaysa o kadar iyi görünmüyor Türkiyeyi kardeş ülke olarak görmeli miyiz İslam ile mücadele etmeliyiz falan yazmışlardı. Yani istersen Kıvanç Tatlıtuğ gibi görün istersen bunu yapan devlet benim bir suçum yok ben de güme gidiyorum tüh de ben onlara değil devlete hesap sorayım de onlara göre Türk ve müslümansın. Korelilerin islam düşmanlığını açıklamaya bile uğraşmayacağım o kadar bariz çünkü.

Last edited 1 ay önce by Yallah Muz Cumhuriyetine
Quack.

https://caneryenidunya.medium.com/karşılaştırmalı-hukuktaki-örnekleriyle-ülkemizde-uygulanan-sermayeye-dayalı-otomatik-vatandaşlık-244fe8fce159 bu yazıyı üşenmeden oku

omo omo

Ne pembesi ne rüyası ne anlatıyorsun kardeş. Bu tipler yüzünden adamlar bunun kadar ikna edici kanıtlı sebepleri olmayan kimseyi yerleşmesin diye almıyor, bugün aynısı bizde suriyeliler afganlar için yapılsa gıkımız çıkmaz ben dahil? Ortada ciddi suistimal var adam ülkesine boş beleş eleman almak istemiyor bu kadar basit? Niye her kafasına göre okumak yerleşmek isteyeni alsınlar ülkeye niteliksizsen niye alınasın? Gelişmiş ülkelerin hiçbiri yapmıyor bunu bugün niye bu kadar garipsediniz, adamların ağzı yanmış bir de. Koreye de gitmesem ölmem herhalde Allah başka dert vermesin triplere bak. Sitenin yaş ortalaması iyice yerleri öpüyor.

Yallah Muz Cumhuriyetine

Ben dert etmiyorum defalarca söyledim Koreye gitmek gibi bir isteğim yok. Korenin bu kararını ve tavrını eleştiriyorum farkı anla önce. Orada Türkler neler anlatıyorlar neler yaşıyorlar haberin var mı? Senin Suriyeli yada Afgan olup ülkende kan dökmüş şehit olmuş ülkende şehitlikleri olan insanlar var mı? Onlara bir minnet borcun var mı yok. O yüzden söylediğin asla denk bir örnek değil. Hangi akılla denk tutabiliyorsun iki mevzuyu. Kendi milletini aşağılayıp Kore savunacağım diye girmediğin şekil kalmadı. Sana anlatılacak pek fazla bir şey yok. Boşuna çenemi yormayacağım söyleyeceğim her şeyi söyledim anlayacak olan anlar her türlü.

Last edited 1 ay önce by Yallah Muz Cumhuriyetine
omo omo

Hâlâ koreyi savunma diyor hasbinallah

Quack.

Ülke ilişkilerini komşusu Melahat teyzeyle olan ilişkisi sanıyor -eminim Melahat teyzeyle annesinin arası kek kalıbı yüzünden bozuktur 🙂

Yallah Muz Cumhuriyetine

Tamam yavrum ben ülke ilişkilerini öyle sanıyorum olay sadece iltica edenlerle ilgili son derece haklı bir karar zaten sen ve omo omo büyük resmi görmüş ve bütün sırrı çözmüş nitelik abidesi insanlar olduğunuzdan zaten gitmek isteseniz en ufak sıkıntı yaşamazsınız bende bundan eminim.

Last edited 1 ay önce by Yallah Muz Cumhuriyetine
omo omo

Bir şey diyeceğim ban yerim ama tam senin hakkın olurdu vallahi

omo omo

Cidden ya toyluk değil başka bir şey bu renk körü mörü diyor, amca oğlu sandı adamları gönül koymuş

Yallah Muz Cumhuriyetine

Merak etme Korelileri içten pazarlıklarını nankör tavırlarını Amerika piyonluklarını eleştirdim diye onlarda ölmeyecekler sende bu kadar dert etme yorumlarımızı olur mu? Bu arada tamda sitenin yaş ortalamasından şikayet edecek insansın belli oluyor yorumlarından.

omo omo

O kadar yazmışım yuh yuhh

Hayrunnisa

Ekşi sözlükte yazanların 3’te 2’si yalan, 1’de şüpheli zaten. Papağan olmadığını teyit etmek için, daha güvenlidir bir kaynak bulmalısın.🙃

omo omo

Güvenilir kaynak önermek ama kaynağı arka tarafın olan savlarla beni yalanlamak😂 mevzu bahis youtuber dahil kimse açıp neymiş bu gri liste diye bakmaya zahmet etmemiş vay bizi mülteci ettiler diye dolanıyorsunuz ki bu durumda papağan iddiam bayağı bir doğrulanıyor 🤷‍♀️ kendini papağanlıktan kurtarırsan belki bana laf çarpma hakkın olur🙃

Last edited 1 ay önce by omo omo
Hayrunnisa

Millete her fırsatta papağan, koyun gibi tabirlerde bulunan tayfanın, her fırsatta yurtdışı avukatlığını yapma çabası o kadar komik ki. Her şartta ve durumda onlar haklı, biz her şekilde haksızız. Çıkın bu eziklik psikolojisinden. Hayır yani Kore diye bir ülkenin varlığından haberdar olalı, 3 gün mü oldu? Kim olduklarını bilmesek bu düzen palavralarına kanardık belki. Ülkecek kimlerin kimlerin arkasında durdular, kimleri baş tacı ettiler bilmiyor muyuz sanki? Cnm ya düzenmiş ne hoş laflar bunlar.
Sadece bu olayda değil, çoğu zaman renklerini belli ettiler zaten. Renk körü olmayan herkes gördü😉

omo omo

Papağan koyun sana az knk seninki patolojik bir şey kafan iyi değil senin valla

Akatsuki

Bilmiyorum ya turkler her ülkede böyle yapıyorlar ; ya yasadışı iş ya kaçak çalışma bir de bu örnek. Size çirkin ördek muamelesi gösteriyorlar yine de o ülkeye olan saplantiniz devam ediyor. Yazık ya yazık

omo omo

Ya sabıııır lan ne saplantısı ne sevdası salak mısınız yoksa salağa mı yatıyorsunuz. Politika diye bir şey duymadınız mı hayatınızda beyaz yakalılar bile giremiyor eskisi gibi gelişmiş ülkelere, ilk cümlede anlamışsın sözde ikincide niye saçmalamışsın?

Last edited 1 ay önce by omo omo
Akatsuki

Dostum sakin ol bdndbdnd
Son cümleyi ailesini, eşini, dostunu, akrabasını oraya yerleştirmeye hevesli olanlara söylüyorum.
Ama sana da söyleyeyim ülkenin avukatlığını yapmayı bırak malum tam olarak gelişmiş ülke sayılmaz:)

omo omo

Knk avukatlık değil bu. Bugün ülkemde yapılmadığı için ben çekiyorum acısını, yetkili olsam birebir aynısını yaparım. Beş para etmez bir ülke zaten hayvan gibi çalışmaktan başka vasıfları yok ama parası olanın düdüğü ötüyor durum bu.

Hayrunnisa

Başından beri demek istediğin şey, aynısını bizde yapmalıyız, sonuçlarını görüyoruz tarzı bir şeyse, haklısın. Sonuç olarak burası bir ülke, iti kopuğu içeri sokarsan gün gelir soktuğun itler tarafından ısırılırsın. Bu sistem benimde hoşuma gitmiyor. Sınırda denetim şart.
Ama her şart ve koşulda yurtdışı itliği yapan tayfadan isen eğer, diyecek hiçbir şey yok. (İlk başta böyle olduğunu düşünüyordum da, son cümlen daha açıklayıcı olmuş) Kusura bakma ağır konuştuysam

omo omo

Evet dediğim şey aynen bu ve bunu şimdi anlamış olmanıza ne denir bilmiyorum jetonlar mı köşeli acaba. Dediklerimin neresinden “yurtdışı itliği” yaptığımı çıkardınız o da soru işareti. Neyse.

Hayrunnisa

Dediklerimin neresinden diyorsun da, başından beri yazdıklarının farkında mı değilsin acaba? Burda yapılan bir haksızlıktan bahsediyoruz. Sen oturup “ama haklılar” diye paragraf döşüyorsun. En başından demek istediğini düzgünce yazabilseydin bu kadar uzamazdı konu. Karşında ki kişi ona ne verirsen onu alır. Senin demek istediğini anlayamamış olmamız, senin anlatanamandan dolayı

omo omo

Koreliler ne demiş dememiş bana ne birader. Tavırlarına zerre içerlemedim sözde kardeşlik safsatasına hiçbir zaman inanmadım çünkü, keşke siz de bu kadar aldanmasaydınız. Ben bu politika doğru bir politikadır diyorum nokta. Başından beri bunu söylüyorum. Ülke kıyaslamasıyla da alakası yok anlama güçlüğü var sanki sizde, ben bugün devlet başkanı olsam 0 vasıfla gelip sülalesini ülkeme doldurmaya çalışanları ülkeye almam, aynı milletten geleni de ince eler sık dokurum son kez açıklıyorum bunu. Karşıt fikri hazmedemiyorsunuz diye kore sevici-yurtdışı iti (AHAHAHHHAJSHDKWUDJEDIDJ) diye yaftalama yapıyorsunuz. Tek kaynak karşı fikirde olmam, yoksa yukarıda buna işaret tek cümlemi getiremezsiniz. Bilmeyen taşına toprağına kurban olduklarım yazdım… Read more »

Yallah Muz Cumhuriyetine

Sen takmıyor olabilirsin biz eleştirmek istedik ve eleştirdik o kadar. Birini eleştirmek için o kişiye illa içerlemek gücenmek gerekmiyor.

Akatsuki

Türkiye’nin mevcut durumundan dolayı bence tam sağlıklı düşünemiyorsun gerçi sağlıklı düşünmek zor hepimiz için. Ama oraya giden Türklerle burdaki mültecileri aynı tutman yanlış. Mülteciler hem beleşe gelip yerleştiler para bile alıyorlar ayrıca burda bizden daha iyi muamele görüyor Bugün koreye gitmek bile en az binlerce lira tutuyor ki orası kapitalizmin merkezi calismayan ölür. Orda yabancılar için hem polisin hem halkın tutumu o kadar da iyi değil bu da cabası.
Velhasıl kelam politikalarini desteklemiyorum. böyle bir ülkenin ülkemizi gri listeye alması ülkemizin acınası olduğunu çok iyi gösteriyor. ÇOK YAZIK!

omo omo

Ha yeterince vasıflı ol nereye gidersen git alırlar seni.

Akatsuki

Kimlikle alsalar gitmem heralde ilgimi pek çekmiyor, o kadar gezilecek yeri olan bir ülke de değil . Bu ayrı konu

omo omo

İlgimi çeken tek şey kozmetik ürünleri. Onu da almak için ülkeye gitmeye gerek yok.

Akatsuki

Sırf kpop yüzünden böyle egoist, ayrımcılığin yaygın olduğu gerçi yumuşattım ırkçılık demem gerek bir ülkenin böyle popüler olması acaip zoruma gidiyor(genelleme yapmayı sevmem sırf birileri kötü bir sey yaptı diye faturayı tüm bir millete kesmeyi de fakat çoğunluk öyle maalesef)

omo omo

Pazarlamayı iyi biliyorlar. Sen de dedin ülkenin öyle görülecek yerleri pek yok diye, diziyle zartla zurtla cilalayıp önümüze koydular. Sonuç american dreamden sonra korean dream dalgası.

Akatsuki

Amerikan kitlesi en azından biraz zevk sahibi,kaliteyi önemseyenler. Bunların kitlesi balon, çoğu sırf dış görünüşleri için saplantılı olmuş

Yallah Muz Cumhuriyetine

Korelilerin dış ülkelere gidenleri farklı kültür görenleri biraz görgülü ve iyi oluyor genelde. Ama Korede doğup büyüyenleri çoğunluk ırkçı kaba ve aşırı at gözlüklü. Birde çok içlerine kapanıklar dış dünyadan bir haberler sanki her şeyi biliyormuş gibi davranıyorlar. Bunu Korede yaşayan yabancıların hepsi söylüyor. Geçen bir yabancı Koreliler için en basit görgü ve nezaket kurallarından bile bir haberler demişti. Sahte bir saygı göstergesi var ama tavırlarında gerçek bir saygı ve nezaket yok.

Last edited 1 ay önce by Yallah Muz Cumhuriyetine
Akatsuki

Knk her kelimesi benim aklımdan geçenler. Ben de yabancılardan çok duydum. Ama kökünde kalite olmadığı için yakında sönümlenir

Yallah Muz Cumhuriyetine

Bana da öyle geliyor.

Sadece gerçekler

Niye bu kadar eksi almış ya bu sitedekiler kesinlikle tarih okuması yapmayı ve çok yönlü düşünmeyi bilmiyor. Arkadaşlar uluslararası ilişkiler şu halk kalleş bu halk nankörden daha ileri bir şey ya.

Yallah Muz Cumhuriyetine

Olayın sadece gri liste ve mülteci konumu mevzusu ilgili olduğunu sanıyor mevzu bu değil sadece. Biz tarihçi diplomat yada siyasetçi değiliz normal bir insan olarak uzun süredir bu ülkeyi takip eden gözlemleyen insanlar olarak görüşlerimizi belirtip eleştiriyoruz. Korede uzun zamandır bir Türk karşıtlığı ve hatta bildiğin düşmanlığı var. Bu konudan çok daha önceye dayanıyor. Herkes kendince bu ülkeye karşı düşüncelerini bu bahaneyle dile getirdi.

Sadece gerçekler

Canım Kore’de Türk düşmanlığı yok çünkü açıkçası Türkiye ile ilgili halkın bir fikri yok. Sen kendini dışarı nasıl pazarlarsın nasıl tanıtırsın ülkenin halkları da o şekilde bilir zaten. Yapılan gri listesi ve mülteci mevzusunun çok basit bir mantığı var aslında, sen ülkene Afgan talibanlı adamları doldurursan, onları seri şekilde türk vatandaşlığına geçirirsen, IŞİD’e destek olursan ülkeler de sana vize vermek istemez. Bu kadar basit. Diplomat ya da siyasetçi olmana gerek yok “Herkes bize düşman” kafasından çıkıp olaylara daha farklı yerlerden bakman, gerekirse okumalar yapman yeterli aslında 🙂

Yallah Muz Cumhuriyetine

Ben sadece Korede Türk düşmanlığı olmadığının farkındayım Ülkede ki politik sıkıntıların da. Ben dürüst ve açık olmamalarını görünürde başka arka planda başka davranmalarını eleştiriyorum. Samimi değiller açık değiller her şey göstermelik ve sahte. Dediğim gibi ben Koreden bıkmış durumdayım bu bahanesi oldu içimden geçenleri söyledim o kadar.

Sadece gerçekler

Ya dediğimi hiç anlamamışsın ki?Ülkeler diplomatik kararlar alırken samimi olmazlar çünkü neden olsunlar. Diploması farklı bir durum halk farklı. Halktan bahsediyorsan koreliler de diğer birçok millet kadar cahiller. Herkes bize düşman onlar da şöyle böyle yaptı kafasındakiler kadar cahiller en az. Çoğunun türkler hakkında bir fikri yok. Çünkü ne komşuyuz, ne coğrafi bir bağımız var ne kültürel ne de öyle bir soft powerımız var. Neyse herkes türklere düşman kafasından çıkman lazım acil. Halkın geneli böyle düşündüğü sürece bir gıdım ilerlemeyiz, sorumluluk almaktan kaçındıran bir düşünce çünkü.

Yallah Muz Cumhuriyetine

Ben herkes Türkiye düşmanı falan demedim bu mevzuyu ilk açan sensin. Ben Korelilerin tarihe rağmen ve sürekli dillerine sahte bir Türkiye kardeş ülke lafını dolamalarına rağmen aksi yönde davranmalarını eleştiriyorum. Ben samimi derken ülkenin kararından değil Korelilerin tavrından bahsediyorum okay.

Last edited 1 ay önce by Yallah Muz Cumhuriyetine
Yallah Muz Cumhuriyetine

Yoksa Korenin gri listesi falan umurumda değil o kadar hayal kurulası gidilesi bir ülke değil. Oraya giden gitmek isteyen çeker acısını. Beni bağlamaz.

Last edited 1 ay önce by Yallah Muz Cumhuriyetine
Sadece gerçekler

Seni bağlamaz değil ayrıca ülkenin dış gücü diplomatik açıdan yerlerde demek bu. Pasaportunun değeri düşüyor demek bu. Öyle “amann sanki meraklıydık sizin ülkenize” şeklinde siyaset yürümez tahmin edersin ki. Çünkü bir tek sen değil ticaret yapanlar gidecekti belki ihracat olacaktı. Bu kararı da sadece kore aldı diye düşünme. Nereye gidersen git tüm dünya için senin bir yere vize alman zorlaşacak. Hesap sorman gereken tek tek ülkeler değil senin yönetilme biçimin.

Yallah Muz Cumhuriyetine

Bana hala siyaset diplomasi diyorsun ne dediğimi ne anlattığımı zerre anlamamışsın boşver. Ben Korelilere hesap sormadım eleştirdim ve bu ülke ve insanına karşı kendi görüşümü dile getirdim arada ki farkı bir anlayın. Korelilere hesap sormak istesem buraya yazmam her halde demi resmi bir yere konsolosluğa falan giderim. Yönetilme biçimime yada ülkemde ki durumlara hesap sormadığıma nereden kanaat getirdin vahiy mi indi. Açıkçası sıktın sürekli onu oku şöyle böyle düşün buna hesap sor. Ne düşüneceğimi ne yapacağımı size sormayacağım bir duracağınız sınırı bilin. Ben görüşümü belirttim katılmıyorsanız eksileyin geçin ne takıldınız arkadaş. Bir Koreliye söylesem yüz yüze bu kadar takmaz.

Last edited 1 ay önce by Yallah Muz Cumhuriyetine
Yallah Muz Cumhuriyetine

Pasaportumun değeri düşmesi konusunda bir şey yapmak istesem yada bu konuda bir şikayet dile gtirecek olsam bunu bir kpop sitesine yazmam neyi eleştirdiğimi de diğer yorumum da söyledim açıkçası bu habere yorum yazmaktan da sıkıldım. Daha yorum yapmayacağım hadi bye.

Leyla

Siyasi ilişkiler tarihi ilişkiler toplumsal ilişkiler hepsi birbirinden farklı şeyler siyasi olarak ne olduğunu açıkçası biz sadece bize yansıtıldığı kadarını bilebiliriz kardeş ülke lafı ise palavra bence. Amerikanın koreye desteklerinin yanında bizim yaptığımız çok bir şey sayılmaz uzun uzun anlatmaya gerek yok

kül kedisi

haberi görünce sinirden kahkaha attım resmen. sen hem terörü bu dünyaya musallat eden amerikanın köpeği ol hem de terörle mücadele eden ülkeyi terörist konumuna düşür. nankörlük

fiona

nayeon’un tipi de kisiligi de asırı tatlı. gozleri kocaman, yanaklari tombul disleri de tam tavsan disi oldugu icin ciddi bile dursa cok tatli geliyo… ayrica grupta hem tam bir abla gibi davraniyor hem de en kucukleri gibi… gercekten o kadar pozitif ki her gordugumde ister istemez mutlu oluyorum ya fhwlfhwlhs

Beyselfnomatter

Teni ne kadar beyaz ya. Benim bu kadar beyaz olsa cildimin başına gelmeyen kalmazdı. Şimdi bile her haltımı belli ediyor

Ad:*

Gen farkı iste. Herkes sansli dogmuyor. Ben de obayana ya benziyorum mesela. Agalar karagızan gel buraya diye cagiriyorlar.

Akatsuki

Genel olarak söylüyorum: korelilerin ‘size göre’ tek gensel iyi yanları belki az kıllı olmaları. Onun dışındaki her şey estetik,lazer vs. ürünü. Bu ülke de güzelliğe takıntılı olsaydı güzelliğe göre muamele görseydi burdaki kizlar da çok iyi olurdu. Boyle düşüncelerle birilerini yüceleştitmeyin

Ad:*

Ben korelileri yuceltmedim ki. Lafim nayeona . Bu arada asyalilar az killi degiller. Tecrubeliyim biliyorum. Oyle gorunmeleri lazerden dolayi dedigin gibi.

Exovelvet

Ben bundan bile beyazım ve evet her şey kabak gibi ortada oluyor özellikle kıllar. (Koreliler gibi kılsız bir millet olaydık) Sarışın olmadan beyaz tenli olmak=eziyet
Sivilce falan da tabi daha çok belli oluyor kızarıklıklar da 😭
Neyse önemli olan sağlıklı olmak

Last edited 1 ay önce by Exovelvet
tmm

Benim de beyazda ne olmuş 2 dk güneşe çıkamıyorum hemen domatese sonrada patlıcana dönüyorum 🤦‍♀️

tmm

ne biçim cumle kurmuşum jkfgjytf ha bu arada her Allahın günü en az 45 derece olan şanlıurfada yaşıyorum düşün artık hep dalga konusu oluyorum

Last edited 1 ay önce by jhope unu kaybetmeyen bi army
Hata

Ben de çok beyazım ve her iz hemen belli ediyor kendini. Zengin değilsen bu kadar beyaz tenli olmak çok zor flslzöeö

sigma

Genelde gazeteciler de çok beyazlatıyor idolleri

kül kedisi

fotoğraflar edit. normalde böyle yüzüne nur inmiş gibi görünmüyor.

Sudoku

Kız hafif makyajla nasıl böyle pürüzsüz ve beyaz olabilir. Nasıl bir şey olmaz anlamıyorum. Maşallah 🧿🧿

Hellosharon

Fotoğrafları ilk gördüğümde bende inanamadım. Aşırı fresh bı görüntüsü var.

Lalalulu

Yanakları çok şeker benden büyük ama mıncırasım geldi.

Asia

Yürüyen aşko kuşko kız

Asia

Çok güzel çok seviyom çokkkkkkkkkkkkkkkkkk

Nnn

Saç rengi ne kadar yakışmış

linesneverdies

Nayeon’un yanakları tombiklemiş mi yoksa açık renk saç kullandığı için mi öyle gözüküyor.Bu arada tontik yanakları severim insanlara sevimlilik katıyor:).Zaten sevimli bir kız her halini beğeniyorum gerçi hshshshd.

Last edited 1 ay önce by linesneverdies
sharon

Zaten böyle tombuldu saçını açtırınca iyice belli oluyor. Aşırı şirin duruyor

EXOWICE

O kadar tatlı güzel ve pozitif ki insan yüzüne bakınca gülümsemeden edemiyor

Got7 enayisi

Bu renk çok yakışmış. Çok güzel kız yaa💞 Ve gerçekten allığı abartılı sürmeyince çok daha iyi oluyo

Last edited 1 ay önce by Got7 enayisi
Betül

Tavşana gerçekten çok benlziyor

nebakiyon

cok tatlii

Hayrunnisa

Güzellik bakımından pek bana hitap etmese de, yaydığı enerjiyi ve gülüşünü seviyorum. Pozitif yüklenmesi resmen.

Last edited 1 ay önce by Hayrunnisa
sharon

Çok samimi ve şirin birisi. Aynı zamanda çok düşünceli ve yeteneklide. Ve bayağı güzel yüz hatları değişik ve ilgi çekici. Aşırı derecede seviyorum meleğimi🥺

sassyxie

gerçekten samimiyetine inandığım nadir idollerden biri çok güzel çok tatlı ve çok yetenekli solosu da başarılı devam ediyor çok mutlu oldum

Nur 🌼

Nayeon’a benzeyen insanlar var ama Nayeon bir tane🌸

Budaböyle

Cidden çok tatlı da makyözü fondoteni bu kadar açık kullanarak yüzü ile vücudu arasında renk farkı oluşturuyor biraz dikkatli olsana işin ne kız zaten beyaz tenli ruh gibi olmasına gerek yok

BIBI NAKED

nayeon bana çok samimi ve iyi biri izlenimi veriyo. ilk çıkışlarında çok net hatırlıyorum burda çevirileri vardı üyelere “kötü davrandığı” gifler falan çok konuşulmuştu. insanlar yine idollerin anlık bakışlarından falan analiz yapıyodu saçma sapan o dönemde de. aslında üyelerini çok önemseyen biri bence. çok yakından takip etmesem de bunu görebiliyorum. solosuyla daha da çok ilgi çeker umarım. çok güzel bi kız.

Rosie Posie Exo-l bir Blink

Sarının bu kadar yakışacağını tahmin etmiyordum. Manyak güzel ve tatlış olmuş❣

lightless

yüzüne baktıkça içim açılıyor resmen bu nasıl bir güzelliktir sultanım

koniçiva

Tam bir tavşan

yutaenny

Sarışın daha iyi olmuş

omo omo

Her zerresini kıskanıyorum..

Teudoongie

🐰

c61d68e5e1a814887c5cc88646f3ddb1.jpg
Leyla

Yüzüne kireç mi sürmüş

Betül

Korelilerde tavşana benzemesi iyi bir şey acaba bu nerden çıktı .tavşana benzemek mevzusu

wonwoo enayisi

kralicem ya o kadar dogal ki o kadar guzel ki taze seftalim

Elinin koru

Minik tavşanım benim bide ölü gibi beyazlatmasalar keşke doğal daha guzel

9 yıllık Roblox prosu

gördüğüm en tavşan insan olabilir cidden tavşan lakabını en iyi taşıyan idol

Lilyofthevalley

Agaa jennie ile benzetildikten sonra ister istemez artık ikisini birbirine benzetmeye başladım hem hiç alakaları yokmuş gibi hem de benziyorlar gibi 😯😯

sharon

Aslında farklılar nayeon tavşanı jennie kediyi andırıyor ama nedense bazen bende benzetiyorum. İkiside çok hoş

koniçiva

Nasıl ya çok farklılar

Yeni Yazılar

133
0
Would love your thoughts, please comment.x