Benzer Yazılar

[PANN] Netizenler, birkaç Twice üyesinin sözleşmesini yenilemeyeceğini düşünüyor

Niye bilmiyorum ama birkaç TWICE üyesi sözleşmelerini yenilemeyecek gibi hissediyorum.

TWICE’ın sözleşme yenilemesi bu yıl olacak. Ne olacak acaba

Gönderi tepkisi [+427, -53]

1. [+416, -35] Ben TWICE üyesi olsaydım sözleşmemi yenilemek istemezdim… ㅠ Hayatımın geri kalanını rahat yaşayacak para kazanmış olurdum, idol olarak devam edersem gece gündüz sıkı çalışıp netizenlerden nefret almaya devam ediyor olurdum. Ama sözleşmelerini yenilerlerse, hayranlara olan sevgilerinin gerçekten de ne kadar büyük olduğunu göstermiş olurlar değil mi??

2. [+389, -9] Eğer 9 üye de aynı fikre sahipse inanılmaz olur. Oyunculuğu ve solo albüm çıkarmayı denemek isteyen üyeler vardır kesin.

3. [+343, -15] Yenilemeyecek üyeler varsa bunlar Jeongyeon ya da Chaeyoung olur ㅠㅠㅠ

4. [+219, -7] Ben her şeyden çok Nayeon’un şahsi Instagram hesabını istiyorum. Niye açmıyor..?

5. [+81, -3] 9 üyenin hepsinin sözleşmesini yenilemesi zor

 

K: Pannkpop

guest
64 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Nilüü

jeongyeon ve chaeyoung yenilemez gibi geliyor

Jungkookieee

Jeongyeon hastayken sahneye çıkartılar ben olsam bende yenilemezdim

marin

Fandomda mısın değil misin bilmiyorum ama bu konuda birçok kişi yanılıyor. Jeongyeon bu dönemde şirket zoruyla değil kendi dönmek istediği için çıktı sahneye her seferinde. Çünkü bu durumu ancak ve ancak sahnede aşabileceğini düşünüyordu. More&More dönemi fancamleri gelmeyince yine herkes şirkete yüklenmişti ama sonradan öğrenmiştik ki bu tamamen Jeongyeon’un isteğiymiş. Çaylak grup olsa belki ama Jeongyeon kaç yıllık idolü şirketin. Kimsenin zorla kolundan tutup sahneye atamayacağı bir konumda ki defalarca dönmek istediği için çaba gösterdiğini kendisi söyledi.

Vivi

Üye ayrılığı yaşamamak için çok çaba sarf etmişler demek ki herkes Jyp’ee yüklenmiş

Asia

Jungyeon da Mina da kendi isteğiyle sahneye çıktı. Evet Jyp TWICE üzerinde çok saçma bi politika yürütüyor çok yoruyor kızları ama hastalandıkları zaman izin veriyor. Zaten her ne olursa olsun kızlar birbirine çok yakın, staj döneminden beri kardeş gibiler, beraber olarak çoğu durumu aşıyorlar.

Jungkookieee

JYP hiç solo aktiviteye izin vermemesi de çok sinir bozucu diğer gruplar solo albüm,dergi çekimi,oyunculuk,solo instagram-youtube hesabı açarken twice sadece üst üstte cb yapıyor

Ajumma

Açıkçası yenilemezler ise de çok iyi anlıyorum. Birçok üye anksiyete sorunu yaşadı. Birçok psikolojik problemlerle başa çıktılar.
Fakat çok büyük bir grup hala çok iş yapabilecek potansiyeli var grubun. O yüzden tek başlarına sektörde tutunmak daha zor olacaktır. Hala bu sektörde olmak isteyen varsa büyük ihtimalle sözleşmeyi yeniler gibi.

Last edited 14 gün önce by Ajumma
Kpop

Jyp aklı varsa eğer dokuz üyeyi de bir arada Twice olarak tutmak için insan haklarına ve insani koşullara uygun ,üyelerin fiziksel ve psikolojik sağlığını düşünen bir sözleşme hazırlar . Twice üyeleri sözleşme yenilemezse herkes anlayışla karşılar ,çünkü cidden en yoğun şekilde çalışan gruplardan biri. Eğer sözleşme daha ferahsa ve en fazla üç yıllıksa dokuzu da yeniler ,öteki türlü bence en azından bir kaçı sözleşme yenilemez.

marin

Kesinlikle. Sözleşmede iyileştirme yapılmalı ve solo olarak üyeler desteklenmeli. Programları da biraz hafifletilmeli. Aksi takdirde bencede üye ayrılığı kaçınılmaz olur.

bananamilk

Sözleşmenin bitme zamanı gelmiş ve halen Jihyo solo yok İnanılmaz ya

Last edited 14 gün önce by bananamilk
Jungkookieee

Jihyo yu o kadar yıl stajyerlik yapmasına rağmen harcadı ya

koniçiva

Bence seneye veya bu yılın sonuna doğru bir üyeden solo gelecek

Asia

Kızların hepsi şarkı sözü yazmada söylemede yetenekli, sahne karizması desen HEPSİNDE var. Tek başlarına dahi idare edebilirler yani ama gel gör ki JYP sağolsun kızları tek yürürken bile göremiyoruz xd k*çı kırık melody proje den başka bişi vermedi bize

Budaböyle

Jyp bu kızlara aynı şekilde muamele yapmaya devam edecekse ben de yenilemek istemezdim. Çok fazla çalıştırıp üyeleri tükenme notasına getiriyor zaten büyük bir kitlesi var bu kadar yıpranmanın ne gereği var

EXOWICE

TWICE gerek birbirlerine gerek de hayranlarına çok bağlı olan bi grup hatta bunu en çok hissettiren gg o yüzden ben sözleşmeyi yenileyeceklerini düşünüyorum.

Jungkookieee

Bence aralarındaki bağlılık seviyesini kimse bilemez

Fıstıklıbaklava

Benim kız grupları arasında birbirleriyle en samimi bulduğum grup mamamoo açıkçası.

Tori

Twice debutundan beri takip ettiğim bir grup resmen onlarla büyüdüm hepsini çok seviyorum kızlar çok şey yaşadılar neyi seçelerse seçsinler onları hep destekleyeceğim bir gün grup dağılsa bile ben üyelerin hep görüşeceğini düşünüyorum çünkü birbirlerine gerçekten çok bağlılar umarım herşey güzel olur onlar için

Neocrackheadtech.ltd.şti

Yenilemezlerse bile hayranlar tüm üyeleri desteklemeye devam eder
Twice üyeleri her şeyin daha iyisini hak ediyor

Jade

Kızlar sürekli fiziksel ve psikolojik sorunlar yaşadılar yenilemeseler gayet anlaşılır olur. Yine de twice olmadan kpop düşünmek istemiyorum. Sevdiğim bir grup

emika

JYP kızlara neredeyse hiiiç solo aktivite vermedi 7 yıldır. Ayrıca köpek gibi çalıştırıyor hepsini. Gerçekten yorulmuş olmalılar, bence de hepsi sözleşme yenilemez.

linesneverdies

Bence yenilerler ama grup faaliyetlerini azaltırlar.Ne kadar doğru bilemeyeceğim ama geçenlerde Çinliler Nayeon’un solo çıkış yapacağını söylemişlerdi.Umarım doğrudur ve diğer üyelerde solo işler yapar.

Jungkookieee

Çinlilerin dediklerinin yüzde 50 su doğru oluyor orada ilk habere çıkan ve doğru çıkan çok haber var

Sharon

Uzun zamandır twice takip ediyorum ve bence yenileyecekler. Son zamanlarda bireysel aktiviteleri daha fazla arttı ve bu sene için de çokça planları olduğunu düşünüyorum. Yeni kontrat sonrası solo çıkış yapma ihtimalleride olur gibi. Bu arada eğer yenilemezlerse bile üyeler asla ayrılmazlar cidden birbirlerine ve fanlarına çok bağlılar.

linesneverdies

4. [+219, -7] Ben her şeyden çok Nayeon’un şahsi Instagram hesabını istiyorum. Niye açmıyor..?
+sonsuz valla neden jyp kızlara bireysel instagram hesbı açmıyor ki.Açsalar ne güzel olurdu onlar için daha fazla etkileşim alırlardı.Aynısı İTZY için de geçerli artık çaylak değiller.Umarım en yakın zamanda her iki grubun üyelerininde bireysel hesapları olur.

Hayrunnisa

Yenilemek istememeleri halinde kimse onları suçlayamaz. Uğradıkları haksızlıklar fandom dışında bile bilinir hale geldi. Üyeleri seven birisi olarak birlikte devam etmelerini istesem de, bir bencillik yapıp kendilerini düşünürseler de iyi yaptılar diyeceğim. Verebilecekleri herşeyleri verdiler zaten

Fıstıklıbaklava

Alakasız fakat keşke twice sub unit gelse twice gibi kalabalık gruplara oldukça iyi gidiyor.

marin

Kızlar sürekli 9 üyenin birbirine bağlılığından, sevgisinden ve sadece 9’u birlikteyken en güçlü hissettiklerinden bahsediyor. Bunu dağılmayacaklarına mı yorumlayalım yoksa dağılacakları için grubun arası kötü değil mesajı olarak mı yorumlayalım hiç bilmiyorum. Bu durum kesinleşene kadar hep diken üstünde olacağım sanırım. Bir yandan hakettikleri işleri alsınlar dilediklerini yapabilecekleri bir şirketleri olsun diyorum, diğer yandan bencilce beraber kalsınlar hep diyorum. Ahh keşke JYPE onlara hakettiklerini verse ama hiç umudum yok. Şirketi ipin ucundan alan bir gruba göre hakettikleri bu olmamalı. Haklarında en iyisi neyse o olsun dilerim ki. Bu zamana dek hep sıkı çalıştılar. Eminim bundan sonrada öyle olmaya devam edecektir.

Jeykeey

“Kızlar sürekli 9 üyenin birbirine bağlılığından, sevgisinden ve sadece 9’u birlikteyken en güçlü hissettiklerinden bahsediyor. Bunu dağılmayacaklarına mı yorumlayalım yoksa dağılacakları için grubun arası kötü değil mesajı olarak mı yorumlayalım hiç bilmiyorum. Bu durum kesinleşene kadar hep diken üstünde olacağım sanırım”

Aynı şeyi düşünüyordum bir çok kişi bunun dağılmayacaklarına bir işaret gibi görüyor ama ben yine de bilemiyorum. Sana geçenlerde dispatch’in 10. Yıldönümü için Twice da size yetişecek demişti o günden beri emindim yenileyeceklerine

marin

Bilemiyorum işte. GOT7 gibi bir örnek var önümüzde çünkü. Şahsen ben GOT7’ın topluca ayrılmasını beklemiyordum. Sonuçta ayrılsalarda hâla GOT7 ismiyle devam ediyorlar ve hatta albüm bile çıkaracaklar. Twice da böyle bir şey mi yapacak acaba diye düşünmeden edemiyorum. Şu son turlarıyla birlikte kendi şirketlerini bile kurabilecekleri kadar zenginler ama şirket kurma ve yönetme işi onları çok daha fazla yorar. O yüzden dileğim Twice olarak en iyi şartlarfa devam etmeleri.

oylesinegeldim

uyeleri fiziksel ve mental acidan yormayacak, istediklerini yapmakta daha ozgur olabilecekleri (solo aktiviteler vs.) bi sozlesme hazirlansa ve devam etseler sevinirdim

Asia

Kızları Cheer Up döneminden beri takip ediyorum, çoğu programlarını izlemişimdir canlı yayınları dahil olmak üzere, sixteen ve geçmişleri hakında da bilgiye sahibim ve şunu söyleyebilirim ki TWICE kadar birbirine bağlı grup bulmak ÇOK ZOR. Nayeon “Depend on you” şarkısını yazarken Minayı düşünüyormuş. Çıkıp da birbirimizi çok seviyoruz demek kolay ama böyle ufak detaylar ne kadar sıkı fıkı olduklarını gösteriyor. Kolay kolay birbirlerinden ayrılacaklarını sanmıyorum…

Honkiponkitorino

Solo olarak iş yapabilecek yalnızca bir kaç üye var. Grup olarak kalmaları daha mantıklı.

Lost

Ben minanın yenilemeyeceğini düşünüyorum hakda veriyorum açıkçası . Çok büyük potansiyel sahibiyken fazla geri planda kalan biri . Bundan ben minanında rahatsız olduğunu düşünüyorum . Tabi geek nedir lemeyiz zaman gösterir . Kızlar çıkışlarından beri cidden çok fazla çalışıyor . Onlar için ne daha iyiyse o olsun

Lucy

Jeongyeon ve Mina’nın (özellikle Jeong’un) sağlık sebeplerinden yenilememe ihtimalleri var ama diğerleri yeniler sözleşmeyi.

lightless

doğum günümde bu haberi görmek istemezdim ama ne diyeyim haklı bir haber ağlamak istemiyorum ama haklı bir haber maalesef

linesneverdies

Doğum günün kutlu olsun:)Nice mutlu güzel yıllara

lightless

teşekkür ederim çok incesin<3 güzel kalpli insan🦋

linesneverdies

Rica ederim,o senin güzel kalbin.

Jungkookieee

Bence hiç üye ayrılığı olmaması için JYP kontratta değişikler yapar twice ı daha çok solo işlerde görürüz

BIBI NAKED

yenilememeleri onlar için daha iyi olur ama dahyun ve jihyo yeniler bence. yeterince para kazanmış olmaları bir yana idol olarak devam etmek istiyorlarsa herhangi bir şirkette solo çıkabilirler bence. jyp gibi her yıl 3 5 cb yaptırıp ölesiye çalıştıran bir şirkette 6 sene geçirdikten sonra yenilemenin pek mantığı yok bence.

Nur 🌼

Daha iyi davranacaklarının teminatı verilirse yenilerler diye umuyorum. Ama bu çok büyük iyimserlik olur. Jyp’ye güvenmiyor. Twice asla haketmiyor. Kızlar için en iyisi ne ise olsun

myfirstlovestory

bence kızlar kendilerinin saha çok söz sahibi olacağı ağır şartları olmayan bir sözleşme için birleşirler olmazsa da dağılır gibime geliyo birkaç sene içinde twice kadar fabrika gibi seri üretim yapan bi grup yok çünkü ve eminim solo aktivite isteyen dinlenmek isteyen üyeler vardır

Yorumyapıpçıkıcam

Bence hepsi sözleşmenin değişmesi şartıyla yeniler. Açıkçası ben 2-3 üye dışında solo idol olarak çıkış yapabileceğini sanmıyorum. Bence Twice hep beraberken güçlü bir grup. Görduğım kadarıyla hem üyelerle hem fanlarla sıkı bağları var. Grubu bırakmak isteyeceklerini sanmam. Başka şirekte geçmeleri de pek plaıs gelmiyor bana. Her ne kadar eskisi kadar başarılı değiller diyenler olsa bile gayet iyi ilerliyorlar. Umarım solo çalışmalar alabildikleri ve çok yorulmadıkları bir sözleşmeye imza atarlar.

HNtwice

Bence yenilerler yenilemeseler bile got7 gibi devam ederler bunu tartışmaya bile gerek duymam sixteen’den beri fandomdayım bunu olacağından eminim ama jyp’de yenilenirse kızlara gelen dizi teklifler v.b. şeyleri kabul etmesini isterim mantıklı bakınca jyp’nin kötü yanı çok çalıştırmak ve solo aktive yaptırmaması twice fanlarına birbirine çok bağlı bir grup yani fanların korkuya kapılmasını istemem grup dağılmaz.

Yusa

Hahahahaha Twice hakkında hiçbir şey bilmeyenler yine atıp tutmuşlar. Twice öyle bir nefeste solacak bi grup değil. Kpop’un en çok başarıya imza atmış kız grubu ve aynı zamanda en popüler 3 Kpop grubundan biri konumunda. Dünya çapında tanınma yolunda büyük adımlar atıyolar. Her gün yeni bir rekor haberi geliyor. Arkadaşlıkları ve bağlarını yazmak bile istemiyorum. Şirket bazında çok fazla hata yapıldı ve eşitsizlikler oldu fakat bu tarz şeyleri fandomdakiler çok büyütürken onların bunu senin benim kadar mesele ettiğini sanmıyorum. Anksiyete sorunu yaşayan iki üye oldu. Bunun sebebi şudur diyemeyiz çünkü her insan farklı. Twice’ın en enerjik üyesi ile en sakin… Read more »

Kiminhayranıbu

Üyeler hasta oldu kaç kere solo yok instagramları yok tek başlarına nadir programlara çıktılar momoyu bi dans yarışmasında görmek isterdim

Sharon

Momo daha önce dans yarışmalarına katıldı ve birincilikleri de var diye hatırlıyorum

Kiminhayranıbu

Ben izlemedim o zaman dediğim gibi nadir tek başlarına programdalar solo istiyor insan

koniçiva

Off yaşlandık be

Klarapatra

İnşAllah hiçbiri yenilemez, Bir Once ve ExoL olarak söylüyorum ki ,Jyp kadar aç gözlü bir şirket yok. ParkJin bıraktığından beri kızları her bi kaç ayda bir Albüm çıkarır oldu. Bence surekli degil arada bir çıkarmalısın ki değerli olsun. BP mesela senede bir şarkı iki senede nerdeyse bir şarkı yapıyolar ve hep zirvedeler milyarlarca izlenmeleri var. Twicea çok üzülüyorum artı EXO ya ,iki üzümlü kek grubum ikisi de yanlış şirkette…

Kiraz ve ay

Bence yenilemeleri çok mantıklı olur. 7.yılını dolduran kız grupları eskisi gibi çalışmıyor, yılda çok az dönüş yapıyorlar. E twice sürekli çalışan bir gruptu. Az çalıştıklarında bu onlara tatil gibi gelir. Üstüne de en popüler sevilen kpop gruplarından biri sadece konser verip dursalar dahi binlerce kişi gelir. Ama yine de grubun imajıyla hiç mi hiç uymayan chaeyoung, jeongyeon gibi bazı üyeler çıkmak isteyebilir. Nayeon ve sana yüzde yüz kalır. Grubun rengini en iyi taşıyan ve grubun enerjisiyle tamamen uyuşan iki üye onlar.

Sharon

Twice’ın belirli bir konsepti ve imajı yok her çeşit konsepti deniyorlar ve her era farklı bir üyeyi temsil ediyor sanki. Chae ve Jeongyeon çoğu eranın konseptini aşırı iyi taşıyorlar mesela örnek olarak fancy era chae, ıcsm era jeongyeon gibi.

Jeykeey

Chae’yi çok duydum da jeongyeon? Wil döneminde değiliz.

Vivi

Dağılacaklar bence onlarca kız grubu çıktı onlara yöneliyor insanlar bir işleri kalmadı zaten

Last edited 14 gün önce by Vivi
yorummer

Prime dönemleri geçti sonuçta ayrıca twice konsepti ve idol işleri biraz çocukça koca koca kadın oldular otuzlarına geliyorlar fakat solo olarak da söner giderler yapacakları tutanacakları başka bir iş yok

Sharon

Of twice’ı tanımadığın o kadar belli ki sence bu kadar büyük fandoma sahip olan bir grubun üyeleri sönüp gidebilir mi ve twice her türlü konsepti yapıyor çocukça demek için cidden kör olmak gerek habire aynı şeyler cidden cahil cahil yorum yapmayın ya

yorummer

evet sönüp gider

Jungkookieee

Breakthought:ben çocukça mı görünüyor um ordan bakınca?

Dr

Tek breakthrough olsa. Yes or yesten bu yana hangi şarkılarını cute adı altına alabilirler ki. 4 sene geçti ya aradan 4. Japoncaları katmıyorum bile.

yorummer

aman da aman inanılmaz bir tezle geldin

Jeykeey

gecmiste takili mı kaldin zaman makinesi icat edildi de haberimiz mi yok

Dfn

Twice çok farklı konseptleri deneyen ve her birini kendine çok da güzel yakıştıran bir grup.Şu an Kore’de sağlam fan kitlesini oluşturup, batıda da adını duyurdu.Yani emin ol birlikte de devam etseler solo da devam etseler içlerinde sönüp gidecek üye yok.

Hellobitches

O iş maalesef öyle olmuyor. 1D eskiden dünyayı domine ederdi. İngiltereden çıkıp Japonyaya kadar uzanabilen tek grup. Ama bak şimdi sadece zayn ve harry’nin ismi kaldı ki zaten en çok sevilen üyeler de onlardı. Twice da dağılırsa nayeon, sana ve sesi güzel olduğu için belki jihyo’nun ismi kalır. Diğerleri bir isim yaratmaya uğraşmak zorunda

Yeni Yazılar

64
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x