Benzer Yazılar

[PANN] RM, Çinli netizenlerin tepkilerine aldırmadan Koreli sporcuları desteklemeye devam ediyor

[PANN] RM, Çinli netizenlerin tepkilerine aldırmadan Koreli sporcuları desteklemeye devam ediyor

Çinli nefret yorumları saldırısını umursamıyor

Gönderi tepkisi [+751, -6]

1. [+220, -0] Büyük harflerle ve taviz vermeksizin “RESPECT” yazması aşırı komik

2. [+177, -2] Başkanımız Rapmonster, o BTS’ten

3. [+145, -0] ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ RM hyung kendinden çok emin

4. [+67, -1] Çinli antilere istediğinizi yapın, yazdıklarınızı okumayacağım diyor yani ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ özgüvenine bayıldım

5. [+56, -1] Dürüst olmak gerekirse hayranıyım ama bu cidden çok havalı bir hareket

6. [+50, -0] Ama RM her zaman her şeyde Kore’yi savundu, Japonya ve diğer ülkeler bunu sorun etmedi ama Çin tek başına abartılı tepki veriyor

7. [+44, -0] Çin hakkında utanıp sıkılmadığını görmek harika

8. [+37, -0] Hah ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Demek BTS lideri olmak için gereken bu.. sonsuz bir özgüvenin olması gerek. Bugün haberlerde Jjanggae’ler (Ç/N: Çinli insanlar için kullanılan aşağılayıcı bir söz) tarafından küfür yediğini gördüm, ama RM yine de altın madalyayı tebrik ediyor, bunu görmek süper..

 

K: Pannchoa

77 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Ahjumma deme bozuluyorum

Sözlerim RM’e değil. Kendi ülkesini desteklemesi hem hakkı hem de oldukça güzel bir şey. Ama Ningning’in haberine bakınca tam olarak çifte standart ve ikiyüzlülük görüyorum. Gerçi Çinliler de RM’e saldırıyor. Her iki tarafta ikiyüzlü cahil sürüsü. Sorun idollerin paylaşımları değil, bu paylaşımları devlet meselesi haline getiren beyinsiz netizenler.

Nnm

Şöyle düşünelim exo-m çinde promosyon yaparken korenin herhangi bir başarısını kutlayacak bi şey yapabilir miydi hiç var mı örneği mesela ? Ben söyleyeyim hayır. Çiğ çiğ yer çinliler. İki ülke arasında sorunlar bariz o yüzden çinli biri de kore grubunda promosyon yaparken destek tweeti atarsa tepkiyi yer. Namjoonla ningnigin durumu zerre kadar aynı değil yani. Ha bu ırkçılık dersiniz milliyetçilik dersiniz o ayrı. Ama tepkileri bile bile paylaşana da duyar kasmayın bence.

Ahjumma deme bozuluyorum

Öncelikle mantık dersi almanızı öneririm. İki benzer olay arasındaki bağlantıyı kurabilmenizde çok yardımı dokunacaktır. Sonra da adalet ve etik dersleri alarak daha adil bir insan olma yolunda ilk adımı atmış olursunuz.

Nnm

Yukarıda verdiğim örnek gayet benzer olay. Etik adalet ne alaka anlamadım terbiyesizlik yapmışım gibi tavırlara girmenize gerek yok. Soruyorum işte exo çinde promosyon yaptı, yaparken ningning gibi bir mesaj yayınladılar mıydı yayınlayabilirler miydi, hayır. Herkes ülkesini destekleyecek elbette kızın da koreyi desteklemesini bekleyen yok. Ama ilişkiler bu denli kötüyken ülkesinin başarısını tebrik etmesine de gerek yok çinli sporcuların bi yeri eksilmez ningnig onları tebrik etmedi diye 🙂 Ayrıca bu tepkilerin geleceğini bile bile paylaşıyorlar zaten. Ülkelerini o kadar seviyorlar o kadar destekliyorlar yani. Can hıraş her haberde savunmaya lüzum yok.

Ahjumma deme bozuluyorum

Can hıraş savunmuyorum. Çünkü Ningning savunulmasını gerektiren bir şey yapmadı. Başka bir ülkede para kazanan birisi (ister ünlü olsun, ister sıradan bir vatandaş) milli maçlarda, olimpiyatlarda madalya kazanan ülkesini ve sporcusunu tebrik edebilir. Aklı selim kimse de böyle kişilere tepki göstermez, böyle bir olaydan dolayı insanları linçleyen faşistlere de tepkisini koyar. Umarım şu an yeterince açıklayıcı olmuştur yorumum.

Leila

Can hıraş her haberde yermeye mi lüzum var öyleyse? Bir şeyi yapmak için illa gerekli mi yoksa değil mi diye düşünülmesi mi gerekiyor? Bir yarışın sonunda rakip bile tebrik edilirken kendi ülkesini tebrik etmesi çok mu abes? NingNing Çinli sporcuyu tebrik etti diye Kore’ye zeval mi geldi? Bilemiyorum şu Korelilerin kompleksini savunmak ya da haklı bulmak asla mantıklı gelmiyor

Krystal

Rm ve nigningin olayı farklı . yabancı birinin bizim ülkemizde para kazanıp fakat türkiye ve kendi ülkesi arasında bir maç olduğunda kendi ülkesini desteklemesi bence , türkler için rahatsız edici olurdu . Nignig ünlü biri kendi ülkesini desteklemesi normal ama bunu paylaşması para kazandığı , ekmeğini yediği ülkeye karşi saygısızlık . Heleki Kore ve Çin siyasi olarak araları iyi değilken . Korelilerin qıcık kapması normal.

Hayrunnisa

Alakasız bence. ABD’de yaşasan ve onların Türkiye ile olan rekabetlerinde orayı mı desteklersin? Mantıklı düşünelim biraz.

Krystal

Hayır . Bence beni anlamamışsınız. Nignigin çini desteklemesi normal yazdim. Ama bunu bir ünlü olduğu için ve orada para kazandığı için göze sokarak paylaşması qıcık yaratan bi hareket . Sonuçta Çin ve kore siyasi olarak düşmanlar. Türkiyede ünlü olup para kazanan bir yunanlının Türkiye Yunan maçında Yunanıstanı desteklemesi qıcık kapmazmı? Ve ya türkiyenin siyasi olarak düşman olduğu herhangi bir ülke. Siradan bir insan olsaydı yaptığı paylaşım daha anlayışlı karşılana bilirdi ama ünlü olarak paylaşması doğru değil

Hayrunnisa

Gayette iyi anladım. Ama ne yazık ki yine de saçma. Ningning’in Kore’ye verilmiş bir sözü yok. Elbette ki kendi ülkesini destekleyecek. Bu destekleme olayı Kore’nin can ve mal sağlığına zararlı bir destek olsaydı, o zaman ihanetle suçlanabilirdi. Herşeyden önce Kore’nin kendini her fırsatta desteklenecek kişi olarak görmesi yanlış.

Xyz

Genelde bu tür durumlarda her iki takıma da ılımlı yaklaşılır hele ki bir de ABD’de popülersen her iki sporcuyu da tebrik edersin çünkü öbürü de yaşadığın ekmeğini yediğin ülkedir tepki çekmek istemezsin

lal

Alınan madalyayı tebrik etmek ayrı bir olay ama. Müsabakadan önce iki rakip Çin ve Kore ise Çin için destek paylaşımı yapması dediğin gibi hoş karşılanmayabilir ama çoktan alınmış olan madalya için tebrik mesajı yazmakta kötü karşılanabilecek bir şey yok. Üstelik Kore ile ikili rakip olma durumu da yok

Nnm

Abi size göre yok ama koreye göre var işte 😀 Her çinli olayında aynı şey koreliler kızıyor işte ne derseniz deyin. Bile isteye paylaşana üzülmüyorum o yüzden paylaşmasaydı bu kadar basit.

Bizde mesut özil vardı mesela alman milli takımını tercih etti diye topa tuttular adamı. Bize karşı bi şey değildi adam alman vatandaşı aynı zamanda ama yedi tepkiyi. Wonderlandde mi yaşıyorsunuz anlamıyorum ki. Yok ırkçılık insan hakları herkes hümanist sorsan. Hayır savunulan ülkede çin. Alayı da kendi milletinin üstün olduğuna inanıyor bu fütursuz hareketin sebebi de o. Ağlıcaksınız resmen kız için kız fırsatı olsa bi kaşık suda boğar sizi muhtemelensjjdkdl

Ahjumma deme bozuluyorum

Öncelikle mantık dersi almanızı öneririm. İki benzer olay arasındaki bağlantıyı kurabilmenizde çok yardımı dokunacaktır. Sonra da adalet ve etik dersleri alarak daha adil bir insan olma yolunda ilk adımı atmış olursunuz.

Krystal

Bence siz mantik dersi almalısınız. Çinliler sürekli çinde ün kazanmak için böyle sıkandallar çıkarıyor . + madalyanın adil bir şekilde kazanılmadığı söyleniyor . Eğer diğer haberleride okuduysan bir netizen bunu kore platformunda değil çin platformunda yazsaydı daha normal karşılaya bileceğini yazmış ve bir çok kişide beğeni atmış . Koreli bir ünlü çinde yaşayıp böyle bir yorum yapsa çinliler daha büyük tepki verirdi eminim . Rm olayı ise farklı . çinde kpop yasağı vat yani kpop idolleri çinin ekmeğini yemiyor sonuçta eğer bts çinde para kazansaydı ve bu paylaşımı yapsaydı o zaman ikiside aynı katogoriye girmiş olurlardı .

Ahjumma deme bozuluyorum

Ben o dersi aldım merak etme. “Çinliler sürekli çinde ün kazanmak için böyle sıkandallar çıkarıyor” konuyla alakası bile yok. “madalyanın adil bir şekilde kazanılmadığı söyleniyor .” Dünden beri defalarca hileli maçın ayın 7’sinde olduğu, Ningning’in ise bir hocasının onların okulundan olan iki sporcunun madalya aldığını haber vermesi üzerine mesajı ayın 5’inde yazdığı ve tüm sporcuları da tebrik edip birlik mesajı verdiği söylendi. Olayları araştırmadan yorum yazmayın o zaman. “Koreli bir ünlü çinde yaşayıp böyle bir yorum yapsa çinliler daha büyük tepki verirdi eminim.” Evet verirlerdi ben de yine onlara aynı tepkiyi verirdim.

Nnn

İki postu okuyunca ırçılık ne demek anlayabiliyorsun

soleil

Çinli idolün ülkesini desteklenmesine nefret yağdıran koreli netizenlere bak, ne kadar gururlular koreli bir idol kore’yi destekliyor diye.

lightless

biri Namjoon biri Ningning ikisi de ülkesini destekliyor kral adam Namu RESPECT yazarak umrunda olmadıklarını belli etti keşke Ningning de öyle bir şey yazsa da şunlara kapak olsa

Merve

Ningning böyle bir şey yazsa kan çıkar

lightless

maalesef

Gixooo

Cunku RM çinde para kazanmiyor ve umrunda degil. Kendi ulkesinde okumus dans etmis unlenmis bir insanla korede calisip arkasina smyi alan insan arasinda fark var. Bir seyler soylerken o şeyi soylemeye hakkiniz olmali. bu durum diger ulkelerle de sorun yaratti.

Nnn

o zaman başka ülkelerde çalışan kişiler ayıp olur o ülkeye, kendi ülkemi desteklemeyim mi demeli. türkiyede iyi kazanamıyor diye avrupaya göç eden yüzbinlerle insan var, onlar da orda kazanıyor.orada kazanıyor diye türkiyeden vaz mı geçmeli? ayrıca rm çinde kazanmıyor ne demek?çinli hayranı mı yok?çinliler albüm mü almıyor?ya da şarkılarını dinleyip, indirmiyor mu?rm de, ningning de haklı.onları linçleyen koreli ve çinli hayranlar sapık.linçleyenşere destek veren insanlar da antihumanist insanlar

Gixooo

Rm çinden kazansa da sonuc itibariyle cogu ulkeden kazandigi icin çini umursayacagini zannetmiyorum. Koreli bir grup korede calisirken cinliler sevdiyse çinlilerin sorunu. Kaldi ki evet yurtdisinda kazanan insanlar kazandigi ulkeye saygi duymali, cok seviyorlarsa trde ve diger ulkelerinde kalabilirler. Demek ki bir şeylerden memnun olmadiklari icin calisiyorlar. Cinliler de çinden daha az rekabet vs oldugu icin korede calisiyor. Çinin anti demokratik yanlarini oveceklerse çinin anti demokratik kanatlari altina girebilirler.

NoComment

Rm in çinde hic fani yok.Çinli Army diye bir şey de yok onlar hurafe ztn.Tuhaf tuhaf konuşmayın Allah aşkına

Lmlm

Knk emin misin en çok albüm alan barlarda ilk ikisi taehyung ve jungkook var ve bu iki barda Çinli fanlardan oluşuyor. Nasıl hiç fanı yon

NoComment

Aslında bende onu söylüyordum.Bts Çinde de cok unlu.Çinde para kazanmıyor demis ona ithafen söyledim.

Leila

“Bir seyler soylerken o şeyi soylemeye hakkiniz olmali.”

Bu cümlen aşırı saçma. Ayrıca bts çin’den çok büyük paralar kazanıyor aespa da aynı şekilde, NingNing bir kpop grubunun üyesi olsa da Çinli neticede. Çin’i desteklemeyi senin deyiminle *hak etmesi* için Çinli olması gayet yeterli bir sebep

Gixooo

Bts dünya capinda dinleniyor. Her ülkeye gore davranacaklarsa işleri zorm

lal

Saçmalamışsın. Konu paraysa Rm’in Çin’den geliri Ning’den fazladır bile. İnsanların yaptığı ırkçılığı garip argümanlarla kapatmaya çalışmayın

lightless

rm çinden gayet de para kazanıyor. bts her yerden kazanıyor bu mümkün mü sence? ayrıca ningning zaten çinli neden ülkesini desteklemesi batıyor size. sm’i arkasına almış olamaz ayrıca sm kimi korudu ki ningningi korusun

NoComment

Umarim yapmaz yoksa geleceği kayar.

lightless

çok sinirlendim ya, bence yapmaz zaten, o kadar boşuna linçleniyor ki ikisi de delirmemek elde değil

NoComment

Ningning in cümleleri ve RM inkilerini yanyana getirin ve netizenlerin verdikleri tepkiye bakın,knetizeni anlamanız için bunu yapmanız yeterli.Sözüm kesinlikle RM e degil bunu da belirtmek isterim.

moonchild

İyi yapmış. Kendi ülkesini destekledi diye tepki almak da ne biliyim yani… Üstelik oo koyduk,girsin gibi bir story bile değildi.

adim

KAJDKEJFKENFKRNKFJF yok kanka bi de koyduk yazsaydi

moonchild

öyle yazmadığını söyledim zaten ezik. normal bir storyi olay yapanların takılacak bir tarafı olmaması konu zaten

adim

sen baya agresifsin ya ezik mezik baya uzattin sen bu isi ailene falan bir sey demisim gibi tepki veriyorsun

moonchild

ben mi uzatıyorum iki gündür zıp zıpsın etrafta. hangi sıfatı bekliyordun pardon.

adim

yorum yaparken de senden mi izin alacagiz kurdugun cumleden zaten avamlik akiyor adami savunurken diyorsun ki “yaa koyduk,girsin bile yazmamis askomm ne dusuncelii<3" LSNDKFNGKFMGKM max kpoper zekasi

GloSS

neden hala havlıyorsun ya her bts haberinin altındasın sussan mı acaba boş boş konuşuyorsun

adim

egleniyorum bebegim sizin aptal yorumlarinizla

Jjangjjangmanboonboong

bilmukabele

GloSS

Brurada linç yemek seni eğlendiriyor ha vay be kendisine saygısı olmayan birisin
Söylemen yeter ya sana hakaret etmek için böyle her bts haberinin altında kudurmana gerek yok

adim

kendime saygim var ki sizin gibi rezil bir halde aglayarak tanimadigim adamlari olumune savunmuyorum ayrica aklindan gecirdigin hakaretleri sesli bir sekilde annene de soylemeni oneririm lollllll

moonchild

Kpopper size deniliyor bu arada ahhahaa. “yaa koyduk,girsin bile yazmamis askomm ne dusuncelii<3" yazdıklarımından çıkarman gereken de bu değildi. Atılan storyde ima dahi olmamasına rağmen karşı tarafın öyle yazılmışçasına boş yapması olay. Şurada iki gündür ıkına ıkına hal oldun ne yazsam diye puahhahaha.

Nnm

Yazmasına gerek yok sana koymuş 😀

Hayrunnisa

Woooow😎😎😎

adim

kesin gurur duyuyosundur su yorumunla “iyi laf soktum hee😎” diyosundur KSJFJRNKFJFKF buradan 1.sinif cocugu gibi gozukuyorsun bu seviyesiz cumlenle buyu de gel askim

Nnm

Laf sokmadım ki olan neyse o. Ayrıca koymak ifadesi seviyesizse ilk söyleyen sensin 🙂 Büyümek demişken umarım kendine yaşayacak güzel bi hayat edinirsin. Siteye her gelen bangtan haberinin altına herkesten önce nefret dolu yorumlar yapacak kadar zavallı bir hayatın olduğu için üzülüyorum çünkü.

adim

ilk soyleyen ben degilim moonchildin yorumunu oku. 2 3 gundur su sitede aktif olup bos vaktimizde yorum yazdik diye hayatimiz zavalli olmus bir de gunumun yarisini su adamlara harcayip insta tw ve benzeri her yerde onlari savunsam bir de ustune vaktimden calip stream yapsam izlenme kassam oy versem iyice hayatsiz olurdum hee neyseki army degilim dogruuuuu🥳🥳

meow

RM’e büyük bi saygım var ve onu bu işin dışına çıkartıyorum kendi ülkesinin sporcularını desteklemesi kadar doğal bir şey yok sadece korelilerin ülkece faşist bir yaklaşım izlemesinden bıktım. Bunun hiçbir savunması yok artık. Basbaya faşizm. Bizim ülkede de faşizmi savunan malum insanlar var. Bizde böyle bi sektörün olduğunu ve Ermeni birinin şarkıcı olarak buraya geldiğini düşünüyorum 30lu 40lı yaşlardaki faşistler aynen bu tutumu sergilerdi. Bu yüzden Korenin ekonomik durumları hariç zihniyet olarak herhangi bir orta doğu ülkesinden hiçbir farkı yok.

kudurtanexo

Büyük harflerle RESPECT yazması alfa işte yaa

houseofcards

namjoon her zaman sporcuları takip etti ve destekledi, bunu sadece bu duruma ozel yapmiyor. ozguvenine ve yaptıgı seyin arkasinda durmasina hayranim.

Last edited 5 ay önce by houseofcards
Jungkook'un Tavşan Dişleri

Şu “RESPECT” lafını RM’i linçleyen Çinliler de biraz üzerine alınıp başkasına saygılı olmayı öğrenmeliler. Kendi sporcusu dururken Çinli sporcuyu destekleyecekti zaten. Mantıkları bunu kabul ediyor mu acaba? Aynısı Ning’i linçleyen Koreliler için de geçerli.

Ahjumma deme bozuluyorum

Sadece Çinliler ve Koreliler değil bazı yorumlardan anladığım kadarıyla bazı Türk netizenler de ikiyüzlülük yapıyor bu konuda. Aynı şeyi yapan iki insandan birini sevdiğiniz için, daha başarılı olduğu için veya farklı bir sebeple yaptığına hak verirken diğeri yanlış yapmış oluyor. Yazdığınızı okuyor musunuz acaba? Ningning bir Çinli olarak Kore’de çalışıp para kazanıyor diye böyle şeylere hakkı yok mu? Siz başka bir ülkede hayat kursanız kendi ülkenizi tamamen silecek misiniz? Bu nasıl bir cahilce bir düşünce.

HASEKİ HÜRREM SULTAN

türk netizenlerde koreliler gibi sadece çini desteklemiş gibi davranıyor sanki ning ohh kore bak nasıl aldık biz demiş gibi nefret kusuyor oysaki ning bütün sporcuları destekledi hocasının demesi üzerine iki Çinli sporcunun madalya aldığını öğrendi ve tebrik etti dedikleri gibi hile olaylarıda o gün yoktu sadece algı operasyonu

Budaböyle

6)… Çin tek başına abartılı tepki veriyor

Bu diyenler sırf ulkesini tebrik ettiği icin Ningning’e günlerdir kan kusturan Koreli netizenler mi wkwkskskskhshs

Aycik ✨️

Alfa namu ✌🏻 kısacası nefret saçanlar umrumda değilsiniz demiş. Gereken cevabı vermiş 🚶🏻‍♀️

Annasavedyou

BTS, özellikle de Namjoon ülkelerinin spor müsabakalarını çok yakından takip ediyorlar. In The Soop’ta da olimpiyat maçlarını izliyorlardı. Tabii ki kendi ülkesinden bir sporcunun altın madalya alışını tebrik edecek. Adamın attığı bir Instagram hikâyesinden olay nerelere geldi. Çok saçma.

Rose

Cidden sarsılmaz bi özgüveni var çok iyi

KINGEXO ama fandomsuz

RM türk olsaydı ülkü ocaklarının başkanı olurdu diyenler???

Jjangjjangmanboonboong

bence o ülkücü kanı suga’da var kwjejwkekjqwrjkrk

omo omo

Yanlış bir şey yapmıyorsun aferin böyle arkasında dur asko

Rain

koreli netizenler her zaman aşırı ırkçı davranıyorlar yabancı idollere sergiledikleri tutum ortada zaten ama çinli’lerin de aşağı kalır yanı yok aynı şeyler onlar içinde geçerli gidip weibo ya falan bakarsanız anlarsınız RM kendi ülkesinin sporcusuna haksızlık yapıldığını düşünüp(ki çinin kendi sporcularına çifte standart uyguladığı konuşulan bir konu) destek göstermesinde hiçbir sakınca görmüyorum bts’in etkisini bildikleri için çok dokundu tabi tekrar yarışa girip dereceye girince de respect yazarak her anlamda cevabını vermiş oldu nereden bakarsan alfa hareket

Rosiearevkl

Namjoon’u destekliyorum, cesareti başkalarına da örnek olur umarım.
Ama Korelilerin namjoon’u överken Ningning’e hakaret etmeleri çok komik. bu sadece ırkçılık

Hayrunnisa

RM Kore sektörüne pek uygunsuz. Genel olarak özgür bir ruhu var. Alttan altta laf da sokuşturuyor. Bazı idollerden çok daha farklı geliyor gözüme.

Liz

Idol gibi idol ya. Kimsenin onu sindirmesine izin vermiyor. Yukseldim yine

Rosie Posie Exo-l bir Blink

Alakasız ama aylardır sitede bir haber kıtlığı vardı resmen. Bugün 1 aylık ihtiyaç karşılandı. Abi okuyamıyom hiçbirini😭

Rosie Posie Exo-l bir Blink

12 eksi neden diye sorsam?

Heyuu

adam RESPECT yazmış bunlar hala yok koreli yok çinli…. RESPECT her şeye ve herkese 🙃

Hey

Çinlilere ne oluyor be

Seungri

ikonik.

selly

ateşe körükle gidiyo ahawdıjokdeo

NoComment

Demek ki umrunda değil.Bir idolun ülkesinin sporcusunu desteklediği için linç yemesinden rahatsiz ki büyük harflerle respect yazıp atmis bundan sonra ne olur bilmiyorum ama bu is uzun bi süre konuşulacak gibime geliyor

Last edited 5 ay önce by NoComment
All Too Well

bu kim

All Too Well

ne yani almanyada yaşasam sırf orada para kazanıyorum diye milli maçta almanyayı mı desteklemeliyim

Yeni Yazılar