[PANN] Soojin yeni ve detaylı bir açıklama paylaştı

302
6101

img 20210319 215056

GIDLE Soojin’in bugün yaptığı açıklama:

1-6 arasında ilk suçlama gönderisi yazarı (“B”) ve ablası tarafından yapılan iddialara cevap veriyorum.

1. “B”nin kim olduğunu bilmemin nedeni

B’nin ablası gönderisini yüklemeden çok önce, eski sınıf arkadaşlarımdan B’nin benim eski fotoğraflarımı aradığını öğrenmiştim.

Okulda kısa süreliğine yakın arkadaştık, bu yüzden B’nin ablasının adını hatırladım. İnternette ilk gönderisini yazdığında, kullanıcı adından kim olduğunu tahmin edebildim.

B’yi tanımamın sebebi ona zorbalık yapmış olmam değildi, bunu kesin olarak söylemek istiyorum.

2. Trombositopeni iddiasının geri çekilmesi

İlk suçlayıcı gönderide yazar, mağdurun benim ona verdiğim stresten ötürü trombositopeni hastası olduğunu (kandaki düşük trombosit seviyesi) ve hastanede çok zaman geçirdiğini söylemişti.

Ancak B’nin ablası Cube’dan bir temsilciyle görüştüğünde, trombositopeninin okulun üçüncü yılında başladığını söyledi, yani yazıda zorbalık yaşandığı iddia edilen dönemden uzun bir süre sonra. Ayrıca iddia ettiği zorbalığın da hastalığın nedeni olmadığını söyledi.
Yüz yüze görüşmenin ardından, B ve ablası ifadelerini daha belirsiz olacak şekilde değiştirdiler ve iddia edilen zorbalık hastalığa neden olmasa da muhtemelen bir etkisi olduğunu söylediler.
Bu artık bariz bir mağduriyet gibi görünmediğinden, trombositopeni hakkındaki iddialarını sonunda tamamen kaldırdılar.

3. Telefon tartışması

B ile yüz yüze görüştüğümde, onunla telefonda tartışırken küfür ettiğim için defalarca içtenlikle özür diledim. Ancak iddia edilen meyve suyu olayının herhangi bir bölümünün doğruluğunu kabul edemedim. İlk açıklamamda, telefon görüşmesini hatırladığımı ama bu kadar detaylı anlatılan meyve suyu olayına dair hiçbir anım olmadığını yazmıştım. Bunun açıklamamı okuyanların kafasını karıştırdığını anlıyorum ve bunun sorumluluğunu kabul ediyorum.

Telefon görüşmesi hakkında hatırladığım şey şu: B ve ben o gün buluşmayı kararlaştırmıştık ve söz verdiğimiz yerde B’yi bekliyordum. Uzun zaman geçmişti ve B gelmedi, onu aradığımda B birden gelemeyeceğini söyledi. B’nin söz verilen görüşme zamanından çok sonra aniden görüşmeyi iptal etmesi ilk kez yaşanan bir şey değildi, ben de çok öfkelendim ve telefonda ona küfrettim.

O telefon görüşmesi sadece B ile benim aramdaydı ve başka bir arkadaş dahil olmadı. Öfkelenip kendimi kaybetmem ve küfür etmem tabi ki benim hatam, ama B’ye ona zorbalık yapmak için kızdığım doğru değil. Ben küfür etmeye başlar başlamaz, B telefonu ablasına verdi. B’nin ablası o zamanlar bir yetişkindi ve ortaokul öğrencisi olarak küfür ettiğim için beni azarladı ve ben de özür dileyerek telefonu kapattım. Ablası telefonda meyve suyu olayından bahsetmedi ve B ile tartışmamızın nedenini ayrıntılı olarak açıklama şansım olmadı. B, ablasından bana vermek için para aldığını söyledi, ama ben B’den hiç para almadım. Bu telefon konuşmasından sonra B ve ben birbirimizden uzaklaştık.

B’ye asla zorbalık yapmadım, ona şiddet uygulamadım veya eşyalarını çalmadım. Hiç kimseye yukarıda anlattığımdan daha fazla zorbalık yapmadım.
B ile görüştüğümde, B’nin ablasının da o telefon görüşmesinde bana küfrettiğini söyledim. B, ilk başta ablası yanımızda olmasına rağmen ablasının öyle bir şey yapmadığını söyledi ancak daha sonra benim söylediklerimi doğrulayacak şekilde ifadesini değiştirdi. O gece bir Instagram canlı yanını sırasında B’nin ablası söylediği her şeyi hatırlamış gibiydi ve telefon görüşmesinde beni sadece azarlamadığını kabul ediyor gibi görünüyordu.

4. Beden eğitimi dersindeki azar hakkında

B’nin ablası diyor ki B beden dersi sırasında “Oh” adlı bir öğrenci “Kim” adlı öğrenciye farklı bir adla, yani “Nam” adıyla seslendiğinde gülmüş. B’nin ablasına göre, Oh bana bunu anlatmış ve ben tuvaletin önünde, pek çok insanın karşısında B’yi azarlamışım.

‘Oh’ ve ben sınıf arkadaşlarıydık ve Oh bana asla yukarıda anlatılanlara benzer bir şey anlatmadı. Oh ile konuştum, o sırada okulda sadece bir beden öğretmeni vardı. Ortaokulun ilk yılında Oh ve Kim aynı sınıfta değillerdi ve aynı beden eğitimi sınıfında olamazlardı. Birisinin okul saatlerinde başka bir sınıftaki bir öğrencinin adını söylemesi mantıklı değil.
B’ye göre, bu birçok insanın önünde yaşandı, bu yüzden hala görüştüğüm tüm sınıf arkadaşlarımla konuşup sordum, ancak kimse B’nin söylediklerini onaylamadı.
Öğrenci arkadaşlarım ve ben bunun asla yaşanmadığını ve gerçekleşebilecek bir durum olmadığını belirtiyoruz.

5. DM’ler ve okulda şiddet komitesinin kanıt olarak sunulması hakkında

Annemin bir ‘okulda şiddet komitesi’ toplantısı için bir kez okula çağrıldığı doğru. Ama benimle hiçbir ilgisi olmayan bir olay sebebiyle o ‘okulda şiddet’ toplantısına çağrıldım. Annemin konferans salonundan gözyaşları içinde çıktığını hatırlıyorum. Ne konuşması ne de tavırları asla küstah değildi. Öğretmen daha sonra sınıf arkadaşlarımla özel olarak konuştu ve benim herhangi bir suç işlemediğim ortaya çıktı.

Bir ‘okulda şiddet komitesi’ne çağrıldığımı kabul ettiğimi mi söylüyorsunuz?
Tıpkı yukarıda da söylediğim gibi, o okul şiddeti komitesi, haksız yere suçlandığımın ortaya çıktığı bir durumdu. Yapmadığım şeyler için suçlandım ve annem okula çağrıldı. Öyleyse gerçekten bir okul şiddeti komitesine çağrıldığım söylenebilir mi?
Yüz yüze görüşmemizde B ile bu komite hakkında konuştum. Komite herkese açık değildi, bu yüzden durumu ona ayrıntılı olarak anlattım. Cevap gelmedi ve uzun bir sessizlikten sonra annem hakkında hiçbir şey bilmediğini söyledi. Ayrıntılarını bilmediği bir şey hakkında yazı yazmış ve hatta ailemi de olaya sürüklemiş.
B’ye, toplantısı özel olarak yapılan okulda şiddet komitesinde suçlu bulunmadığımı açıkça anlattıktan sonra bile, neredeyse söylediğim her şeyi çıkarıp sadece okulda şiddet komitesine çıkarıldığımı kabul ettiğimi yazdı. 
Kayıt olmasına rağmen, bir muhabirle yaptığı röportajda yüz yüze görüşmemizde hiçbir şeyi kabul etmediğimi söylemesine rağmen, birkaç gün sonra benim ‘okulda şiddet’ komitesine çıkarıldığımı kabul ettiğimi yaydı. 

6. İlk yüz yüze görüşmenin temsilciler aracılığıyla yapılmasının nedeni

B’nin ablası ilk gönderisini yükledikten sonra, Cube Entertainment ona yüz yüze görüşme talep eden bir mesaj gönderdi. Ancak B’nin ablası, B’nin rahatsız olduğunu söyledi ve görüşmeyi reddetti. Şirket onun isteklerine saygı duydu ve bunun yerine temsilciler aracılığıyla görüşmelerini önerdi. B ile yüz yüze konuşmak istedim, ancak mesajlarda B’nin rahatsız olduğunu söylendi, bu yüzden isteklerine saygı duydum. Bu nedenle ilk toplantımız temsilciler aracılığıyla gerçekleşti. Yüz yüze bir görüşmeden kaçtığım için değildi bu. İlk yüz yüze görüşmemizde B, ilk önce yüz yüze görüşme talep eden kişinin ben olduğumu bile kabul etmişti.

7. madde ve sonrasında, internet üzerinden yapılan çeşitli suçlamalara değineceğim.

7. Mezuniyet törenimizde benimle dans eden arkadaş

Bu kişiyle okulun üçüncü yılından mezuniyet günümüze kadar arkadaş olduğumuzu hatırlıyorum. Mezun olduktan sonra temas kurmadık. Okulda birlikte takılmazdık ama okul bittikten sonra takıldığımızı hatırlıyorum. Hatta o kişinin aile durumunu bile biliyordum, bu yüzden yakın olduğumuzu düşünmüştüm.

Mezuniyetten iki gün önce o kişiyi yemek için eve çağırıp, sonra benimle koreografi öğrenmesini istediğim doğru değil. Mezuniyetten yaklaşık bir buçuk ay önce evimde birlikte prova yapmıştık. Babam da o kişiyi hatırlıyor, provamız sırasında altımızdaki dairede oturan kişinin gürültüden şikayet etmek için bizi aradığını bile hatırlıyor.

Birkaç ay boyunca e-posta yoluyla birbirimizle şarkılar paylaştık ve hala kanıt olarak e-postalarım var.

8. Aktris Seo Shin Ae’nin Instagram gönderisi hakkında

İlk açıklamamda yazdığım gibi, okulda geçirdiğimiz süre boyunca aktris Seo Shin Ae ile hiç konuşmadım. Bu olaylar başlamadan önce onun okulda hangi sınıfta olduğunu bile bilmiyordum.

Asla masasına sigara koymak, mezuniyet mektuplarını çalmak gibi davranışlarda bulunmadım.

Seo Shin Ae hakkında hiçbir şey bilmiyorum ve hakkımızdaki bu tür söylentileri ilk kez duyuyorum. Asla ona zorbalık yapmadım veya arkasından ona küfretmedim.
Ben ne zaman yeni bir açıklama yazsam, Seo Shin Ae aynı anda bir gönderi paylaştı, bu yüzden insanlar yanlış bir şekilde ona zorbalık yaptığıma inanıyor.
Şirketim onun şirketiyle iletişime geçti, ancak yanıt alamadık.
Suçlu değilim, bu yüzden Seo Shin Ae’nin konu hakkında net bir açıklama yapmasını şiddetle rica ediyorum.

9. Pamuklu mont hakkında

Bu da gerçekleşmemiş bir olay olduğundan, nasıl açıklayacağımı bilmiyorum. Ama yazarın iddialarına inanmanın neden zor olduğunu açıklayabilirim.

Bu kişiye okulun ilk yılında yanağına tokat atarak ya da pamuklu montunu keçeli kalemle boyayarak zorbalık yaptığım doğru değil.

Bu kişi, ona zorbalık yaptığımda olaya şahit olan ve ona yardım eden bir arkadaşım olduğunu yazdı. Doğrudan bahsettiği arkadaşla görüştüm ve bununla ilgili hiçbir şey hatırlamadığını söyledi.

Netizenler kişiden montu zarar gördüğüne dair kanıt istediğinde, yazar montu ikinci el sitesinden sattığını söyledi. Yazar, söz konusu zorbalık sırasında değil, yakın zamanda sattığını söyledi. Bu, 10 yıldan eski bir montu satıldığı anlamına gelir. İnsanlar satıcının alıcıyla temasa geçerek zarar görmüş montun bir fotoğrafını almasını talep etti, bu da keçeli kalemle yazılan şeylerin satın alma sırasında silinmediği anlamına geliyordu. Ancak alıcı, mont yıkandığında keçeli kalemin silindiğini söyledi. Bu, 10 yıl önce kalemle yazılmış bir şeyin yıkanınca kolayca silindiğini gösterir. 10 yıl önce keçeli kalemle yaptığımı iddia ettiği izi şimdiye kadar çıkarmaya çalışmadığına inanmak zor.

İkinci el montun reklamında montun hasar gördüğü hiçbir yerde belirtilmemiş. Satıcı ile alıcı arasındaki bire bir sohbette bile, herhangi bir hasardan bahsedilmemiş. İlanlarda herhangi bir hasarın önceden belirtilmesi standarttır, hasarlı bölge alıcıya bir fotoğrafta gösterilir. Satıcının alıcıyla tek bir fotoğraf olmadan tekrar iletişime geçmesinin bir anlamı yok.

İkinci el satış sitesine yüklenen montla birlikte yazılan bilgilere bakarsak ortaokuldayken kullanılan bir mont değil. Yazar, aynı ürün olduğunu düşünerek yanlış bilgileri yazdığını açıkladı. Ancak insanlar montun üretim tarihinin nasıl doğru bir şekilde kontrol edileceğini açıklayıp ve üretim tarihini öğrenmeyi talep ettiğinde, yazar/satıcı yanıt vermedi.

Yazar montla ilgili ilk paylaşımını yaptığında, üçüncü yılda sınıf 2’de olduklarını, benim de sınıf 1’de olduğumu söyledi. Yazar, sınıf 1’in sorunlu öğrencilerle dolu olduğunu ve okul başkanının sınıf öğretmeni olduğunu iddia etti. Ama okulun üçüncü yılında sınıf 2’deydim ve sınıf öğretmenim İngilizce öğretmeniydi. Ayrıca sınıf 1 sorunlu öğrencilerin olduğu bir sınıf değildi. Ayrıca yazar defalarca açıklamasını değiştirdi, ortaokulda sınıf 2 mi sınıf 5’te miydi hatırlamadığını söyledi.

Yazar, o sınıfta bir arkadaşım olduğu için sık sık sınıfa geldiğimi iddia etti, ancak ortaokulun üçüncü yılında en yakın arkadaşlarım benimle aynı sınıftaydı, bu yüzden diğer sınıflara gitmiyordum.
Ortaokulun üçüncü senesinde, sınıf 1 ve sınıf 2 aynı katta, diğer sınıflar ise yukarıdaki kattaydı. Yazar sınıf 2’deyse ve ben sınıf 1’deysem, suçlayanın onun sınıfına ‘çıktığımı’ söylemesinin bir anlamı yok. Söylediği her şey yanlıştı.

10. Diğerleri

İnsanları birbirlerine tokat atmaya zorladığım, paralarını ve eşyalarını çaldığım ya da gruptan bir öğrenciyi dışlayan mesajlar gönderdiğim doğru değil.

Yaşanmamış olaylar için uzun bir açıklama yapamam. Okuldayken hiç bu tür davranışlarda bulunmadım.

İnsanların duygularına hitap etmek yerine, mantıklı, açık ve gerçekleri çarpıtmadan bir yazı yazmak için elimden geleni yaptım. Bir açıklama yapmamın bu kadar uzun sürmesi, suçlu olduğum anlamına gelmez. Ayrıntıları netleştirmek için zamana ihtiyacım vardı, çünkü söylediğim tek bir sözün diğer insanlar üzerinde büyük bir etkisi olacağını biliyordum.

İlk açıklamamı yaptığım zaman, söylentiler ve o aktrisin yaptığı paylaşım beni anında bir “zorba” olarak kamuoyunun önüne koymuştu. En kısa sürede açıklama yazmamın gerektiği bir durumdu, yazdığım açıklamadaki tutarsızlık birçok yanlış anlaşılmaya neden oldu, bu yüzden bir sonraki açıklamama çok daha fazla dikkat ettim. Ancak ilk açıklamamda söylediğim hiçbir şey yanlış değildi.

Bir kadın idolün öğrenciyken sigara içtiğini kabul etmesinin korkunç bir şey olacağını biliyordum, ama gerçeği kabul ettim çünkü her konuda dürüst olmak istiyordum. Öğrenciyken merak ettiğim için bir veya iki kez sigara içtim ama bu davranışın ne kadar yanlış olduğunu anladım. Bu davranışın sorumluluğunu kabul ediyorum ve çok üzgünüm.

Yalan söylentiler uyduranlara karşı delil toplayıp yasal işlem başlatacağız ve bu kişiler kanun önünde yargılanacak. Yanlış bir şey yaptığım ortaya çıkarsa, o zaman elbette verilen cezayı kabul edip gruptan ayrılacağım. Ancak yapmadıklarım hakkındaki gerçekler gün ışığına çıkacaktır.

Bu konuyla ilgili karışıklığa neden olduğum için bir kez daha içtenlikle özür dilerim. Bütün bu olaylar bitene kadar bu konuda samimi ve dürüst olacağım. Teşekkür ederim.

1. Bu biraz… Avukatının sıkı çalıştığı çok açık, bu yüzden herhangi bir samimiyet hissedemiyorum

2. Pardon ama onu korumaya devam eden insanlar size söylüyorum, birisini yanlış olarak zorbalık yapmakla nasıl suçlayabilirsiniz? Şu savunmalara son verin. Her şeyin asılsız olduğunu söylediler ve şimdi sözlerini değiştiriyorlar.

3. Başından beri bu skandalla gerçekten ilgilenmeyen biriyim, ancak bu gönderiyi okuyunca, açıklamasının doğru olduğunu ve haksız yere suçlandığını hissettim. Ama onu suçlayan kişilerin yalan söylediğini söylemiyorum. Sadece olaylar yaşanırken orada olmayan insanların, ayrıca ve tutan insanların çok tehlikeli bir şey yaptığını hissediyorum..

4. Tarafsız kalmamız gerektiğini düşünüyorum

5. Hatıraları geri geldi galiba? Zorbalığı hatırlayamadığını kendi ağzıyla söylememiş miydi?

6. Fazla uzun sürdü, bu yüzden ona inanmakta zorlanıyorum

7. Soojin’in okulda zorbalık yaptığını iddia eden çok sayıda kişi vardı. Bunu okuyunca, elinde bir kanıtı olmayan Soojin her şeyin sahte olduğunu söylüyor ama aynı zamanda mağdurlardan delilleri ortaya çıkarmalarını istiyor gibi geldi.

8. Neyse, tüm bunların yasal bir savaş olacağını söylediler, bu yüzden gerçeğin ortaya çıkmasını beklemek çok daha iyi

9. Hatırlamadığını söyledi, sonra detaylı olarak bunları yazdı. Okulda şiddet komitesine çağrılmış, işler bu raddeye gelmişse normal olarak nasıl bir öğrenciydi? Yani haydut gibi davranıyordu ama kimseye zarar vermiyordu? Ya da belki yaptıkları onun için o kadar önemsizdi ki artık hiçbir şey hatırlamıyor?

10. Taraf seçmeyelim

11. Seo Shin Ae peki… ???

12. Gruptan ayrıl

13. Okul şiddeti komitesi iddiasının yalan olduğunu ve dava açacaklarını anlatan bir haber gördüğümü sanıyordum. Ama aslında doğru gibi görünüyor ㅋㅋㅋㅋㅋ

14. Her şeyin yalan olduğunu ve ona inanmamızı kendi ağzıyla söyledi Soojin. Yani şimdi okulda şiddet komitesi olduğu doğru mu? Yani Soojin’in anıları geri mi geldi?

15. Ama zorbalık olmasa bile, okulda kabadayı gibi davranarak dolaştığı doğru gibi duruyor??


[PANN] SOOJIN’İN BU SEFERKİ GÖNDERİSİ EN İYİSİYDİ

Her şeyi o kadar açık ve ayrıntılı yazmış ki, ne kadar vaktini aldı merak ediyorum ㅋㅋㅋㅋㅋ gerçekten, kendisi hakkında yapılan tüm iddiaları açıkladı ve çürüttü. Seo Shin Ae’den açıklama istediği kısım da iyi yazılmıştı.  

Gönderi tepkisi [+321, -72]

1. [+115, -17] Söylediklerinin hepsi doğruysa, cadı avına kurban gitmiş demektir. Ben olsam bu haksızlıktan dolayı ölürdüm… çok yazık

2. [+92, -17] Bir ayda biriken her şey bir anda yok edildi gerçekten;

3. [+85, -16] Bu sefer gerçekten güzel yazmış. Okurken ona hayran kaldım ve onun için üzüldüm

4. [+58, -6] Gerçekten bu ikinci T-ara skandalı seviyesinde değil mi? Onu suçlayan kişiler kanıt olmadan gönderi yazdı, pislik gazeteciler ve halkın da katılmasıyla bir ay cadı avına kurban gitti. Gerçekten hayatı tehlikede. Ben Soojin’e hiç nefret yorumu yazmadım ve en kötüsüne onun maruz kaldığını düşünüyorum

5. [+48, -5] Ben bir Neverland’im. “shinyeos” demeyi kesin. Aynı istediğiniz gibi her şeyi ayrıntılı olarak yazdı, okuldan arkadaşlarını arayıp onların görüşlerini aldı. Çok uzun sürdü diyordunuz ama her şeyi ayrıntılı yazdı, şimdi de gönderisi çok uzun deyip 3 cümlelik özet istiyorsunuz?? Gidip gönderiyi okuyun

 

 

Kaynak: Pannchoa


CUBE ENTERTAINMENT AÇIKLAMASI:

 

Merhaba, biz Cube Entertainment.

Bu şirketimizin (G) I-DLE Soojin’in okul hayatı hakkındaki son açıklamasıdır.

19 Mart’ta, Gangnam Polis Karakolunda ilk yazar da dahil olmak üzere yalan söylentileri yayanlara ve kötü niyetli yorum yapanlara karşı suç duyurusunda bulunduk.

Şirketin bu yanlış iddialarla ilgili topladığı tüm kanıtları teslim ettik. Sıkı bir soruşturma sonucunda gerçeğin ortaya çıkacağına inanıyoruz. Ayrıca, bu kişilerin verdikleri zararların sorumluluğunu üstlenmeleri için hoşgörü göstermeden dava açacağız.

Yanlış söylentilerin yayılmasına ve kötü niyetli kişisel saldırılara karşı güçlü yasal işlem başlatmaya devam edeceğiz.

 

 

Önceki İçerikBir başka sınıf arkadaşı daha Soojin hakkında zorbalık iddiasında bulundu
Sonraki İçerikGrammys BTS’i reyting için mi kullandı?
guest
302 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
betül

“Suçlu değilim, bu yüzden Seo Shin Ae’nin konu hakkında net bir açıklama yapmasını şiddetle rica ediyorum.”

Seo Shin Ae bence de açıklama yapmalı artık. Olaylar iyice karıştı. Ne düşüneceğimi bilmiyorum…

Harries

Özellikle bu kısım çok can alıcı. Bu durum Shin Ae’yi zan altında bırakır mı bilmem ama en azından şirketi bir ‘evet’ ya da ‘hayır’ demeli.

hyojin ne güzel adamsın

bu olayın kilit noktası kesinlikle seo shin ae, “direkt” bir açıklama yaparsa o zaman gerçekler oturur gibi. bu kadar imayı boşuna yapmış olamaz diye düşünüyorum, açıklamamak için kendince bir sebebi de olabilir ama bilemeyeceğim, her şekilde çok uzadı.

Cey

Yabancı yorumlarda yıllar önceki zorbalık olayını kanıtlayacak somut bir delil olmadığı için Seo Shin Ae’nin açıklayacaklarını iddia, karalama, iftira olarak nitelendirip dava edebilirler gibi şeyler diyorlar. Muhtemelen şirketi de kendisi de o yüzden başından beri sessiz kalıyordur. Bunu bildiği için Soojin ve hukuk ekibi onu hedef göstererek “Çıkar göster.” tarzı bir tavır alıyor gibi.

Nill

Bütün knetizen onun yanındayken A deseler inanacakken niye eğer zorbalık varsa açıklamasın. Ayrıca aktris o dönemde okadar okuldayken meşhur birinin zorbalığa uğramasının nasıl bir kanıtı olamaz. Bizim okulda ünlü biri olcak ve zorbalığa maruz kalacak ve bunu kimse bilmeyecek komikkk cidden. Eğer soojin en ufak içinde bir tereddüt yaşasaydı böyle meydan okumazdı başından beri isim vererek aktrise çağrı yapıyor. Ayrıca şirketleri ile görüşülmek istenmiş ama cevap yok. Aktrisin ve şirketinin amacının konuşulmak olduğu bariz ortada. 2 gün sonra eğer “ paylaşımlarımın yanlış anlaşılmalar yol açacağını bimiyordum, eğer yanlış anlaşıldıysa özür dilerim” diye bi yazı paylaşırsa hiçç şaşırmayacağım

Vedatttttt

Soojin ne Güzel hatırlamış bide 10 maddelik bir yazı vermiş soojin bunları açıklayacak kadar zeki değil eminim tüm olayları şirketin avukatına açıklamış avukatta Güzel bir süzgeçten sonra bu cumlecikleri ortaya çıkartmış

erin

+1

Last edited 2 ay önce by erin
EsmaG

Soojin hakkında haklı veya haksız diyemem ancak soojin daha önce hatırlayamadığı olayın meyve suyu olayı olduğunu söyledi bütün olayları unuttum demedi. Zekasını bilemezsin eğer gerçekten zorbaysa ve böyle bir açıklama yaptıysa bir tilki kadar zekidir ancak bu olayda soojinin en son açıkladıklarına göre davanın sonucunu beklememiz en doğrusu olur diye düşünüyorum

Vedatttttt

Bu cümle kalıpları daha olgun ve deneyimli bir kişinin cümleleri daha yüksek ihtimalle şirketin avukatları yazmıştır soojin olaylarin doğruluğunu onlara açıklamış onlarda cımbızla kelimwlri secip bu cümleleri kurmuştur

your behaviour is so UGH!

Soojin in ilk yaptığı açıklamayla bu açıklama arasında çok fark var. Başka birinin eli değdiği çok belli. Ben hala soojin in suçsuz olduğunu düşünmüyorum. Bazı suçlamaları gruptan ayrılmasını garintilemek için vs söylemiş olabilirler ama bir şeyler yaptığı çok belli. Ne zamn ki mağdur çıkar her şey yalandı der ben o zamn soojin suçsuzdur derim ki öyle bir şey olacağını düşünmüyorum.

EsmaG

Ben yasal süreci beklemenin daha doğru olacağını düşünüyorum. Madem ki cube yasal işlem başlattı eğer soojin suçsuzsa ortaya çıkar. Eğer suçluysa gruptan ayrılacağını söyledi mahkeme suçlu olduğunu söylerse (mağdurlara verdiği manevi zarar haricinde) grubun imajını yok etmeye hakkı yok zaten. Dediğim gibi olaya nötr bakıyorum. Benim asıl söylediğim şey soojin’in hatırlamadığını söylediği tek olayın meyve suyu olayı olması ve insanların yazdıklarına bakarsak bütün süreç boyunca “hatırlamıyorum” kelimesini kullanması üstüne yapışacak o yüzden o konuyu zorlamaya gerek yok

your behaviour is so UGH!

Önceden soojin in yaptığına neredeyse emindim. Bu açıklamadan sonra nötr olmasam da bende yasal süreci beklemenin daha doğru olacağını düşünüyorum. Aklıma takılan neden bu açıklama başta yapılmadı? Şimdi ki açıklama onca olaya rağmen çoğu kişinin tekrar nötr kalmasına sebep oldu. Soojin in ilk yaptığı açıklama ise kendini daha da batırdı ve çoğu kişiye bu olayın doğru olduğunu düşündürttü. Seçtiği kelimeler ve yazma üslubu olayı aleyhine çevirdi. O yüzden bu açıklamanın şirketin soojin i korumak için yaptığı hamlelerden biri olma ihtimalini düşünmeden edemiyorum. Çünkü bu cümlelerin soojin den çıkmadığı çok net. Önceki açıklamayla tek benzerliği maddeler halinde yazılmış olamsı. Daha önce… Read more »

Last edited 2 ay önce by your behaviour is so UGH!
pokpak

baya manipüle edici bir yazı zeki ve uzman birinin kaleminden çıktığı kesin ve bu kişinin soojin olmadığı da kesin cube çok uğraşıyor

Last edited 2 ay önce by pokpak
marstangocmen

Bu kadar suçlamaların üzerine Soojin kendi kelimeleriyle açıklama yapsaydı her açık kapıda daha çok suçlama alırdı. Profesyonel yardımı almak en mantıklı seçim. Umarım gerçekler bir an önce ortaya çıkar.

Last edited 2 ay önce by marstangocmen
Revluv

Iyi de ne var bunda? Bugün savcılığa gittiğinde bile ifadeni alırken bunu hukuki terimlere uygun bir şekilde uyarlayip alıyor savcı. İnanıyorsan gidip deneyimleyebilirsin.

sirene

5. Hatıraları geri geldi galiba? Zorbalığı hatırlayamadığını kendi ağzıyla söylememiş miydi?

Ilk açıklaması bu olsaydı herkes canı gönülden ona inanırdı ama çelişkili açıklamadan sonra böyle detaylı bir açıklama yapması pek samimi gelmedi bana,şu aktris konuşsa da taşlar yerine bir otursa

Kumari

Şirketin avukatini tebrik ediyorum ama hani soojin hatirlamiyordu

soleil

Soojin sadece bahsi geçen meyve suyu olayı için “öyle bir şey olduğunu hatırlamıyorum” demişti ama zorbalık karşıtı olan(!) basın ve netizenler de birer siber zorba olduğu için işine geldikleri gibi anladılar. ^^

Wivvola

Ya arkadaşım fena bir şekilde yanıldığınız yer burası zaten söylemekten dilimizde tüy bitti kız sadece meyve suyu olayını hatırlamadığını söyledi ama öyle bir gaza getirip gözünü boyadılar ki insanların hepsi için hatırlamıyorum dediğine inandınız

Somnia

Olay onun ne diyip ne demediği değil, zaten bu yazıyı da Soojin yazmadı. Olay Cube’un bir dediğinin bir dediğini duymaması. Kim bir insanın suçsuz yere suçlanıp acı çekmesini ister? Gidle çıkış yapmadan önce bile onları takip ediyordum (Soyeon çok popülerdi o dönem, hala öyle.). Eğer bir suçu yapmadıysa, neden başta çıkıp ben yapmadım demedi? Madem Soojin’in annesi okula çağrıldı, annesi bu konuda ağladı; neden başta Cube bunları yalanladı? Bir de yasal işlem demişler, kendileri hakkında mı işlem başlatacaklar? İnşallah Soojin haklıdır, ortada bir zorbalık yoktur. Ben de buraya gelir özür dilerim. Çünkü kimse, lise hayatını zorbalık altında geçirmeyi hak etmiyor.… Read more »

Drbeyz

Dediklerine katılıyorum. Ilginç bir şekilde yalanladıkları şeyleri bir sonraki açıklamalarında doğruluyorlar. Şiddet komitesine tamamen asılsız dediler ama Soojin onaylıyor. Suçsuzsa annesi okula gelip neden ağlıyor? Aşağıda da yazmış biri, bizim ülkemizde de ailelerin okula gelip yalvarıp yakarıp çocuklarını affettirmeye çalıştıkları olmuyor mu? Kore dizilerinde de görmüştüm öyle sahneler. Yanı şiddet komitesine neden çıktığını da açıklamalıydı o zaman çünkü orası tutarsız, suçsuzum diyor ama neden açıklamıyor. Onun dışında çok profesyonelce yazılmış bir açıklama, 2. El alım satım falan bunlar hep araştırılmış, madem araştırıyorlardı neden araştırıyoruz daha sonra açıklama yapacağız demediler? Ilk başta geçiştirmeye çalıştılar ama şimdi daha sert bir açıklama ile… Read more »

Last edited 2 ay önce by Drbeyz
Kumari

Vallah biz fena bir şekilde yanilmadik ama soojin her yazdığı gonderide kendi kara gecmisinden birşeyler fısıldıyor süreci beklicez ama şunu allnladim ki soojin bizim gördüğümüz soojin degilmis bu dünyadaki kimse masum değildir ama soojin baya degisikmis

Ecemlim

İnsanlar sessiz sakin olunca asıl sizler melek olarak bekliyorsunuz herhalde her insan illaki okulda kavga etmiştir, çok sinirlemiştir küfür etmiştir, arkadaş ortamında meraktan sıgara içmiştir. Peygamberler bile hatasız değildir. Bende etrafta sessiz biri olarak bilinen biriyim ama bende bunları yaptım.ne yani küçükken meraktan bir iki sıgara içtiysem zorbamı oldum. Bu kız herkes gibi bir çocukluk yaşadı. Melek bir hayat yaşamadı. Zorba, hırsız, ithamları kime yapılsa kabul etmez normal olarakta kabul etmiyor kız. Kanıt bile toplamış şikayette bulunmuş. Kendinden emin olmasa bunların hiçbirini yapmazdı. Aktrise bile meydan okudu varsa bişey orda ima etme çık açıkla dedi valla anca bukadar iyi bir… Read more »

Last edited 2 ay önce by Ecemlim
Kumari

Arkadaş banane sigara içmesi de ya sigara içmesi bir insanı kötü biri yapmaz ama kendi gösterdiği imajı ve eskisi hiç aynı değil ve cunlemi okumadimmi anlamadım bu dünyada hickimse kusursuz değil dememe rağmen gelip burda konuşuyorsun cube’ önceokul suç komitesini yalanlamıştı ama şimdi doğruluyor ve annesinin ağladığını söylüyor Allah aşkına yanlışlıkla soojin’in adını verseler bile annesi niye ağlasın ve soojin bu olay çıktığında kendini savunmak için bir paragrafcik yazmıştı ya ben okul yıllarında göze çarpan biriydim okula aykırı giyim tarzım var demişti Allah aşkına utangaç bir insan bunları yapabilirmi

Lavinia

Genel olarak böyle düşünen çok insan var ama bence düşünülmesi gereken bu değil. İnsanlar tabii ki hata yapabilir ama Kore ve Türkiyeyi bu konuda bir tutamazsın. Sen de o zamanlarda sigara içmiş, küfür etmiş olabilirsin ve bu bizim için ne özür dilenecek ne de önemli kabul edilecek bir mevzu değil ama Kore için o yaşlardaki birinin bunları yapmaması gerekiyor, yapanlarda hani bizim şu dizilerde izlediğimiz ve bizlerin tabiriyle ‘ağır abi’ diye dolanan insanlar oluyor. Bu bir tipleme gibi düşünülebilir. Bizde öyle insanlar kendini farklı şekilde gösteriyorsa Korede bu böyle baş gösteriyor demek ki. Zorba, hırsız konusuna girmeyeceğim sadece böyle yorum… Read more »

Ecemlim

Kesinlikle kore ve türkiye arasında farkın bende farkındayım türkiyede okul saatleri 8 saatken orada iki kat daha fazla bu çocuklarında psikolojikerini çok daha kötü etkilemekte eğer türkiyede 1 saat zırbalığa maruz kalıyosan orada iki kat daha fazla. Sistmeleride bu olayların oluşmasına zemin hazırlıyor bu çocuklar günlerinin 3/2 sini okulda geçiriyor ve bu durum normal insanların bile bazı küçük olaylarda olsa karışmasına zemin hazırlıyor. Sistemleri berbat. Bizde insanlar büyük olmadığı takdirde hatalar yapabileceği ve bu durum heleki 12 13 yaşındaysan sorun olmadığı anlayışı var doğru olanda bu ama korenin insani ilişkileri berbat onlara göre insanlar ya çok kötüdür yada melektir. Böyle… Read more »

Lavinia

Zaten bu düşünceni değiştir gibi bir şey ima etmedim. Bize göre bunlar normal şeyler tabii ki küfür nereye kime nasıl ediliyor bunlara değinmiyorum çünkü herkes bu bilince zaten sahiptir diye düşünüyorum. Ancak Korede bu bu kadar önem arz ediyorsa demek ki yaşanmışlıklara sahipler. ya hala bir zamanlar yaşanmış olayların etkisindeler ya da hala yaşanıyor bunu bilemem ama dediğim gibi onlar açısından düşünürsek bu ya ailede, yetişmede, içinde bulunduğu çevrede, kendisinde bir sorun olduğu anlamına geliyor. Bu nedenle biz nasıl ki iki kere aman ne olacak diye düşünüyorsak onların en az 5 kere bu hareketleri düşünerek yapması gerekiyor. Yani kendi sorunu… Read more »

Nill

Kore düşüncesi çok farklı ya o ülkede yaşamadığım için herzaman şükrediyorm. Düşünsene her ufak şeyde zorba ilan ediliyorsun iğne üzerinde yaşak gibi bişey heleki ünlüysen

Last edited 2 ay önce by Nill
Ecemlim

Eminim soojinde bu olayların buralara kadar varacağını bilseydi çok daha temkinli davranırdı. Yani en azından haklı dahi olsa küfür etmez. Sıgara merakı yaşamışsa bile bunu tek başınayken giderirdi, kimseye koz vermezdi. İşte kimse bunların ilerde zorbalık iddialarına sebep olcağını bilememiyor. Bu dava işleri uzun soluklu işler okadar çabuk bitmez ama önünde sonunda bir sonuç elimize ulaşacak. Eğer suçlu kimse bu soojin yada mağdur taraf olsun farketmez umarım sonuna kadar cezasını çeker. Yani diyebilecek başka birşey yok bunu bize ancak zaman göstercek

marstangocmen

Sanırım sadece bu kısım değil. Ayrıca okul şiddet komisyonunun toplandığı haberi çıktığında şirket bunu da yalanladı. Zaten Cube hiçbir zaman krizleri idare edemedi. Şimdi de kafaları karıştırıyorlar.

Safderun

Şimdi savunuyor gibi görünmek istemem ama Soojin sadece meyve suyu olayında hatırlamadığını söylememiş miydi? Eğer yanlışım varsa söyleyin çünkü yorumlarda dahil netizenler ilk yazısında hiçbir şey hatırlamadığını yazmış gibi konuşmuş. Her neyse… Çok iyi yazılmış bir açıklama okuyunca ağzım açık kaldı ve bu vesileyle de yeniden nötr kalmaya devam edeceğim. Umarım bu iş bir an önce sonuçlanır.

betül

Ben de sadece meyve suyu olayını hatırlamıyorum dediğini hatırlıyorum ki burada da söylemiş tekrardan. Umarım en yakın zamanda gerçekler açığa çıkar…

Harries

Şahsen başından beri her iki tarafa da kötü yorum yazmadım nötr olmaya çalıştım ama yorumlardaki birçok kişinin ‘hani hiçbir şey hatırlamıyordu?’ demesi tuhaf geldi. Başından beri süreci takip eden bir insanın bu saatten sonra nötr kalıp sadece oyuncu kadının konuşmasını bekleyeceğini düşünüyorum. Hayırlısı neyse o olsun.

Wivvola

Evet sadece meyve suyu olayını hatırlamıyorum dedi ama öyle bir göz boyadılar boyuyorlar ki

Leylailemecnun

Bunu tek düşünen benim sanıyordum. Hatta o kadar çok kişi hatırlamıyor olayına vurgu yaptı ki gidip açıklamasını okumuştum tekrardan. Meyve suyu olayı için hatırlamıyorum diyor apaçık,zorbaligi en baştan reddetti.

Lolavabz

Hatırlamıyorum dedikten sonra bu kadar net nokta atışlı bir açıklama metni cube’un işinde ne kadar iyi bir avukat tuttuğunu gösterir sadece. Lol hatıralarını hafıza perisi geri getirmiş hopidiiii diye

Hiiiii

Bence hatırlamıyorum diyerek zaman kazanmaya çalıştı.Bu kadar ayrıntılı bir metin için zamana ve görüşmelere ihtiyacı vardı.

Last edited 2 ay önce by Hiiiii
Wivvola

kız zaten başından beri sadece meyve suyu olayını hatırlamadığıni söyledi

Biktim

Avukat ikinci el satış protokolünü güzelce açıklamış, yoksa Soojin ne bilecek ikinci el nasıl satılır nasıl alınır. Oturup konuşulmuş karşı tarafların elindeki kanıtlar çürütülmüş şimdi de davayla çenelerini kapatmaya çalışıyorlar. Shin Ae de bir şey söylese onun da kanıtı olmadığı için dava edecekler. Yıllar önce yaşanmış olaylar nasıl kanıtlanır ki. Sen motosikletli adamlarla takılıp sigara içerken haraç toplarken fotoğraf mı çekeceklerdi? Madem ki iftiraydı ağzın mı yok en başta hatırlamıyorum diyeceğine bana iftira atıyorlar derdin. Hyuna gibi açık açık konuşurdun. Yok küfür ettim meyve suyunu hatırlamıyorum, yok sigara içtim motosiklete binmedim. Naptıysan ya da yapmadıysan önemli değil, o rol yaptığın… Read more »

dorothea

cidden zorbalık yaptıysa yine mağdurlara zarar gelecek.hem maddi açıdan hem de tekrar manevi açıdan.zaten bir dava en az 6-7 bin türkiye’de bile.ya bilmiyorum ben hiçbir şey yokken 5-6 kişiyle örgütlenip hadi şuna suç atalım demezdim.her şeyin ötesinde maddi açıdan benden çok güçlü bir şirket varken böyle bir şeye götüm yemezdi.ben mağdurlara inanacağım sanırım.

heartheart (I. K.)

Konuyla alakasız ama senin eski kullanıcı adın xox gibi bir şey miydi

dorothea

evett

heartheart (I. K.)

Pp tanıdık gelince soriyim dedim yanılmamışım

dorothea

yaa daha önce kimse beni ppden hatırlamamıştı duygulandımculkbkjk :3

Last edited 2 ay önce by dorothea
heartheart (I. K.)

💞

Somnia

Cube yalanladığı şeyleri kabul ediyor, keşke bu yazıyı yazmadan önce önceki yazılarını okusaydılar. diğer şirketler aynı gün Chuu ve diğer birçok idol için ‘yalan haber’ diyerek açıklama yaparken neden Cube bir ay bekledi? Mingyu için cinsel saldırı dahil nasıl iddialar vardı, bir hafta içinde şirketleri (Pledis? değişti herhalde) açıklama yapıp reddetti. Bu yazıyı yazmak için Cube neden bekledi? Zorbalığı atlatan kız bununla alakalı disiplin komitesi vardı dedi. Cube reddetti. Şimdi Soojin evet vardı ama o da iftira üzerine kurulmuştu diyor. başta neden reddettiler? Düşünsenize bir lisede 400+ kişi var ve sizin için zorbalığa karşı bir kurul toplanıyor. Ne kadar korkunç… Read more »

dorothea

bence olayların yatışacağını düşündüler. şu anda bile april’in olayı unutuldu onlar da böyle bir şey bekledi ama daha farklı şeyler ortaya çıktı.açıklama yapacaklarını düşünmüyordum ben biraz zorunda kaldıkları için yaptılar.okul 400 kişilikse niye bunlara şahit olan insanlar toplanıp biz de oradaydık,gördük gibi açıklamalar yapmıyorlar orası da garip.mağdurların kanıtları yoksa daha fazla üstleyeceklerini düşünmüyorum.zaten cube açıkça tehdit etmiş kimsenin tekrar tekrar uğraşacağını da düşünmüyorum.

Almina

Hatırladığım kadarıyla şirkette Sojinde iddiaları tek tek açıklayıp reddetmişti zaten ama özellikle abla kardeş olanlar devam ettiği için açıklamalara kişilerle okulla vs görüşmeye başladılar. Komite dedikleri resmi olmayan diye okumuştum ki içeriğini bunu ortaya çıkaran kişi de bilmiyormuş Soojin in son yazdıklarına bakarsak. İftira olduğu ortaya çıkınca da olay kapanmış anladığım kadarıyla. Kız içeriğini bilmeden zorba olduğunu burdan bile anlayabilirsinize getirmiş durumu Cube un bunu reddetmesi normal..Okulla teyit etmeden reddetmemişlerdir diye düşünüyorum..

Almina

Hiç bilemezsin Lovelyz Jisoo nun olayları geliyo aklıma kız çıkışını yapamamıştı iftiralardan polise mahkemeye taşınmıştı olaylar..

cansu

of cok iyi yazı keşke ikpopmagazin adminleri yada diğer haber siteleri de şunu paylaşacak yürekte olsalar.. öyle bir yazıp çiziyorlar ki sanki ilk günden beri olayın mağduru Soojin’miş gibi

İnci

Aynı çeviri birebir aynı idlemagazinde git bak istersen

Almina

Birini suçluyorsan tabiki de elinde kanıt olacak.. Aksi halde herkes herkes hakkında böyle şeyler uydurabillir ya da olayları farklı göstererek anlatabilir. Haraç normal bir şey değil öyle bir şey varsa keşke fotoğraf çekselerdi hatta zamanında ailelerine söyleyip polise şikayet etselerdi.. Başta da tek tek açıklamıştı zaten sadece meyve suyunu hatırlamıyorum dedi.

heiheimatlos

Bu olay uzar gibi. Aktris de sonradan dahil olursa hele. Soojin bu seferki açıklaman güzel ama keşke önceki açıklaman hiçbir şey hatırlamıyorum olmasaydı. Umarım ikinci t-ara vakası olmaz gerçekten.

syawowi

sadece meyve suyunu hatırlamadığını söyledi, hiçbir şey hatırlamıyorum demedi.

İnci

Önceki metninde bunların hepsini reddetti ama kısa detaylı anlatmadı ve sadece meyve suyu olayını hatırlamıyorm demişti ve hala aynı şeyi söylüyor

ajumma #aşağıbakmayacağız#kayyumrektöristemiyoruz

Okulda şiddet komitesi Soojin için toplandığı doğru demek ki. Bu tarz şeyler küçük ve masum şeyler için toplanmadığını düşünüyorum. Herkes kendi okulundan da pay biçebilir. Masumdun diyor ama bana bizim okulları hatırlattı. İşte öğrenci suç işler. Okula annesi gelip ağlayıp bir daha yapmayacağını söyler. Sonra herkesden özür dilenir ve olay kapanır. Yani her gönderisinde bir şeyleri küçük küçük olsa da kabul ediyor gibi. Açıkçası bana çok masum gelmiyor. Tam da 2 days 1 night izliyordum. Dumdi zamanı Musik Bank’a gelip Gıdle’a karpuz sattılar asdf İşin tuhafı Gıdle üyelerinin hepsi aşağı inip selamlayarak karpuzu aldılar. Tek gelmeyen Soojin idi. Tabii ki… Read more »

Sınıfta çıkıp evet toplandı böyle böyle iddialar vardı demiyor ki Soojin dediğine bakarsak öğretmen sınıfın ifadesini almış Soojin aklanmış. Aklanmadıysa aklanmadı desinler. Soojin en başında bu kadar detaylı olmasa da tek tek açıklamıştı zaten yine aynı şeyleri söylüyor. Soojin belli ki serseri tipli biriydi ama serseri olmakla zorbalık farklı seyler

sametinyourarea

Soojin masumsa Seo Shin Ae baya sucludur derim. Bu olay bitmez ama ya ustu kapanır Soojinde aynı şekil devam

betül

“Şirketim onun şirketiyle iletişime geçti, ancak yanıt alamadık.”

Bu kısma takıldım ben de..
Seo Shin Ae konuşursa olay tam netleşir gibi hissediyorum.

soleil

Açık ve net bir şekilde Seo Shin Ae’ye seslenmesi bana “bu kız dikkat çekmek için mi böyle davrandı” diye düşündürttü. Eğer Seo Shin Ae’ye zorbalık yapmış olsaydı bu kadar cesaretli davranabilir miydi? Ve Seo Shin Ae hiçbir zaman çıkıp net bir şey söylemedi, hikayeler gönderiler atıp durdu, bu da iyice dikkati üstüne çekti. Acaba nasıl bir açıklama gelecek o taraftan.

Blinkkie

Muhtemelen elinde kanıt olmadığından sadece gönderme yaptı dava açılırsa iftira atmak sayılabilir bu kanıt bulamazsa. Şirket ve avukatı da istememiştir bunu.

Last edited 2 ay önce by Blinkkie
İnci

Seo shin Ae ye açık bişekilde meydan okuda varsa bişey çık herkese açıkla dedi. Bundan sonra açıklama gelecektir eminim

Kırmızıbaşlıklıkız

Açıkçası bugüne kadar zorba olduğunu düşünüyordum ama bu açıklamadan sonra tarafsız kalmaya karar verdim.şu an karşı taraftan nasıl bir açıklama gelecek merak ediyorum.çünkü dava açacaklarını söylüyorlar ama mağdurlar da geri çekilmemeye devam ediyor. Ortada bir şey yoksa neden bu kadar peşinden giderler ki o da çok tuhaf. Sonuçta kazançları değil zararları oluyor.son çıkan mağdur daha fazla kişi olduğundan bahsetmişti sonuçlanması için hem onların hem de ssa’nın konuşması gerekiyor.umarım yakında kimsenin aklında şüphe bırakmadan sonlanır. Ama bu saatten sonra benim içimde hep bir şüphe olarak kalacak gibi geliyor.yalansa gerçekten çok korkunç..

Somnia

Cube ‘okulda şiddet komitesi olayı yalandır, hakkında yasal işlem başlatılacak.’ açıklaması yaptı. Soojin ise annesinin çağırıldığını söylüyor, yani ortada deliller var. Cube başta neden yalan söyledi?

Soojin hatırlamıyorum dedi, şimdi mi hatırladı?

bilemiyorum, iyi hazırlanmış ancak samimi değil. avukatları gerçekten iyi çalışmış.

Wivvola

Soojin sadece meyve suyu olayı için hatırlamıyorum dedi

Almina

Komite dedikleri şey resmi değilmiş iddialar varmış annesi okula çağrılmış sonra soruşturulup aklanmış zaten.. Bunu ortaya çıkaran zorba olduğu için komite bile düzendi demeye getirdiği için reddetmiş olabilir başta.

Çinça

Exo haberleri gelsin Cb yapacaklar ağlıcam o kadar mutluyum ki

iev

Ne zaman

Çinça

Baek 3 kere söyledi chanyeol pratik odasından fotoğraf paylaştı

BRAIN

SM kabul etmeden haber yapmadan burda nasıl haber olsun saçmalama, hele Bi bekle haber olacağı zamn yaklaştığı vakit bir haber gelir

RALLATPA👈

Soojin her yazdığı gonderide yalanladigi birşeyleri ortaya çıkartıyor kendi kendine yalanların sonra dogrulatiyor biraz daha devam ederse birsonraki yazısında itiraf eder bu kız kendini akkili zannedip böyle cümleler kurdutuyor ama …….

İnci

Cube bu soojinin son açıklaması diyor bundan sonra kanıtlarla birlikte mahkemede görüşecez diyo. Anca bu kadar net olunur

Almina

Neyi doğruladı ki başka bir tek komite doğru dedi o da iftira yüzündendi dedi.

Hiiiii

Olay çok karıştı bu yüzden hepimiz objektif bakmalıyız yani en azından ben öyle bakıcam.Mağdur çok diretti ama Soojin de bi okadar direttiyo olayın iç yüzü bizim gördüğümüzden farklı olabilir.Hem polise gidip delilleriyle beraber dava açtıklarını söylemişlerr şuanlık yapabilecek en iyi şey davanın sonuçlanmasını beklemek.

sametinyourarea

sitede 19 tane soojin haberi var 13 tanesi Zorbalıkla ilgili ne uzadı konu bee

sametinyourarea

wp ve ig giremiyorum yeter

sametinyourarea

arkadaşlar internetim kapalıymıs o yüzden giremiyormusum wp acılmıs…

heartheart (I. K.)

Samet seni niye eksilemişler..

sametinyourarea

Milkshake :):

2hafta önce hergün zorbalik gönderisi okuyunca 10 gün kpop sayfalarina/sitelerine girmeme kararı alıp girmemistim.
Iyice beynim yandı bu olaydan. Tam anlamiyla açıklığa kavusamadi bi türlü.
Açıklamalar epey iyi yalnız. Panikle yaptığı ilk açıklamalar çok tutarsizdi.
Ben hâlâ dispatchin olaya el atmasını bekliyorum.

kırmızıbaşlıklıkız

dispatch için ben de bekliyordum ama artık ona da güvenilmiyor ki şu dear m’deki kadınla ilgili açıklama yapmıştı ama knetizenler inanmıyordu

Milkshake :):

O olay da bi tuhafti. Mağdurlar “HyeSoo’nun kurbanlari dernegi” diye bi grup bile kurmuşlar. Dispatch yazışmalarını ifşalamis ve çoğunun fake iddialar olduğu ortaya çıkmış. Mağdur olduğunu iddia edenler mi komplocu, ünlü taraf mi parayı bastırıp yalanlıyor anlayamıyorum.
Cidden sektörün kaos/magazin tarafı beyin bırakmadı bende bi kaç haftadır.

Kırmızıbaşlıklıkız

Vay be. Ben de haberin içeriği okumamıştım ama netizenler baya sallıyordu dispatc’a

Lambanur

Yazıyı okurken kendimi paragraf sorusu çözüyor gibi hissettim 5 şık arasında kaldım.
Yukarıdaki paragraftan çıkarılabilecek sonuç nedir?
A) Soojin haklı
B) Mağdur Haklı
C) Aktris kız ilgi çekmeye çalışıyor
D) Cube’un avukatı çok başarılı
E)Boş yapmayıp ders çalışmam lazım

betül

E şıkkını seçmeliyiz kdkdkks

Lambanur

Wöfçwlflaldlsl :’)

BRAIN

Pp inde kim var hani mi başka birisi mi

betül

Park Shin Hye

Holo

Anlamadım oyuncu kadın ondan bahsetmedi ama o ikide bir onun adını veriyor belliki ikisi arasında birşey var

Wivvola

İkisi aynı okula gittiler ve soojin olayları çıktığından beri göndermeli hikayeler atıyor neredeyse her haber başlığında kızın ismi zaten vardı soojin dahil etmedi onu

Holo

Nasıl dahil etmedi oyuncu sadece imalı bir şarkı attı ama mübarek soojin direk kadının adını verdi buda soojin’in kadına ne kadar billendigini gösterir bu geçmişe dayanan birsey

İnci

Düşünsene senin haberin çıkıyo ve oda herseferinde göndermeli şeyler atıyor. Ve herkes onada zorbalık yaptığını söylüyolar. Eee sen olsan niye böyle yapıyosun neden insanların böyle düşünmesine sebep oluyosun diye sormazmısın? haklı birşekilde eğer bişey varsa çık herkese açıkla, yoksada eğer yanlış anlaşılmış de, diyor kız. Kız kendinden emin, emin olmasa böyle meydan okumaz.

Bosver

Hatırlamayan taraf bir anda her şeyi hatırlamış maşallahh yavv

Wivvola

.

İnci

Hatırlamıyorm dediği tek şey meyve suyu olayıydı bak yukarda tekrar aynı şeyi söylüyo diyoki tek hatırlamadığım kısım oydu onunda sorumluluğunu alacağım

brontozor (I.K.)

konudan alakasız ama hadi herkes “bu idolden kesin kötü bir şey çıkmaz” ya da “eğer bu idolden de bir olay çıkarsa kpopı bırakırım” diyeceği kadar sebepsiz bir güven duyduğu idolleri yazsın

brontozor (I.K.)

ben başlıyorum, büyük konuşmamak lazım tabi ama benim böyle diyeceğim birinci kişi ult biasm jisoo, ikinci felix , üçüncü chan ve fanı olmamama rağmen garip bir şekilde D.O.
başka da yok herhalde

Last edited 2 ay önce by brontozor (I.K.)
Istegeldimburdayim

Kesinlikle Taehyung. Çok saf duruyor. Bundan birkaç yıl öncede çok çocuksuydu daha sonra baya değişti iyi bir yetişkin gibi gözüküyor ama bakınca hala çok saf(iyi niyetli anlamında) gözüküyor. Yine de her şeye hazırlıklıyım tabii. Ne tatlı saf gibi gözükenler gördükte altından neler çıktı

betül

~Şom ağızlı değilimdir İnşallah~
Fanı değilim ama Bangchan olsa şaşırırım
Gerçi eskiden Hyun Joong, Jonghyun,Jong Hoon fanıydım artık şaşırmam aslında jxjzjj

Nick bulmak zor anam

Jungkook, taehyung, taehyun, jihyo

heartheart (I. K.)

Bugün aynı şeyi düşündüm ve benim de aklıma ilk Jisoo geldi :’) Onun dışında Ateez üyelerinin de hiçbirinden beklemem ya

brontozor (I.K.)

İmla klanı olduğumuzdan herhalde özel bir bağımız oluştu

heartheart (I. K.)

Olabilir ehehe

Harries

Sanırım benimki de Jisoo…

Shiny

1. Taemin
2. Key
3. Seulgi
Bunlar çıkarsa Allah korusun nazar değmesin ama özellikle Taemin ve Key’in çıkarsa arkama bile bakmam giderim slmclddmdl

Son chaeyoung

jisung (nct) bp jisoo,rose sonra da itzy yuna ve stray kids felix,bangchan unutmadan kyungsooyu da ekliyim 😥

tooroty

sag bastan sirayla sehun, taemin ve jaemin ilk uc bunlar geliyor kadinlardan da aklima ilk olarak sana geliyor sana biasim bile degildir aslinda ama oyle hissettiriyor,,,
belki ateez hongjoong da dahil olabilir bu listeye

sametinyourarea

babamdan cıkar taeilden cıkmaz gibi hissediyorum o derece

Last edited 2 ay önce by sametinyourarea
sametinyourarea

ve chenle kun da eklemek isterim

brontozor (I.K.)

hah işte tam olarak o histen bahsediyorum

Supernatural

Jimin ve seulgi nin kisiligini korede ucan kuslar bile ovmustur onlardan cikacagini dusunmuyorum. Lisa rose ve sehununda zorba oldugunu dusunmuyorum. Yaygin olmayan bi gorus olarak nancy ninde zorba oldugunu dusunmuyorum gerek burda gerek sosyal medyada bayagi ustune geliniyo durusundan dolayi ama benimde nancy gibi soguk ifadesinden dolayi yanlis anlasilan arkadaslarim var ayriyetten bana cok masum geliyo nancy

dancemachinelisa

Nancy baya kıskanç bir tip

hey

Ryujin ve Sanadan bir şey çıkmayacağını düşünüyorum Ryujin’den çıkarsa cok üzülürüm

Kırmızıbaşlıklıkız

Bu siteye yazmak ne kadar güvenilir bilemedim şimdi^^

kırmızıbaşlıklıkız

neyse yazayım dayanamadım;) bts’i takip etmiyorum ama jhope bana çok iyi biri gibi geliyor.jisoo ve jhope bana aynı izlenimi veriyor hatta. bu yüzden bu ikisinden hiç beklemem.+felix,rosé,sejeong ve itzy kızları.

Last edited 2 ay önce by kırmızıbaşlıklıkız
dancemachinelisa

Lisa’dan çıkacağını asla düşünmüyorum.

Loura

Jihyo, Mina, Seulgi, Wendy, Rose, Lisa, V, Jimin

Milkshake :):

Bu siteye kehanet yazmak yok diye anlaşmamişmiydik sayın NetizenTurkey sakinleri.
Yapmayın yahu 😁

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Sitenin kullanıcıların bu kişiler olduğunu düşünmeye başladım. Bu kadar güçlü kehanetler ancak bu kişiler tarafından şak diye gerçekleştirilir. Artık idollerin adını bile sesli zikretmekten korkuyorum bir şeyleri çıkacak diye. Paranoyak oldum sanırım.🤦🏻‍♀️

Last edited 2 ay önce by kuzeytekinoğlununikoniktulumu
jeyan

JANAKOAUABAKİAHAJWKWKS

Her

YA HLKHJFVLKDFHL

BRAIN

Ejekwkkwkwkwlwhwjwjs

uykucu

2pm üyeleri,lee know, ryujin, jihyo, bobby bu isimler bana güven veriyor, gerçi suga nin ismini yazmak isterdim ama malum…

Last edited 2 ay önce by uykucu
uykucu

Cl’i ve epik high ı nasıl unuttum 😲😲 bangchan, kang seungyoon, hoonjoong, chungha yi da ekleyeyim😂

Last edited 2 ay önce by uykucu
heartheart (I. K.)

Malum mu? Attın zehirli oku, açıklasan olur mu ben bilmiyorum da djdjdjdjdjd

uykucu

Mixtape ine, müziğine yıllardır güvenip jim jones olayı patlak verince özrü şirket yapıp kendisinin yapmaması…

heartheart (I. K.)

Aa tamam biliyorum o olayı teşekkür ederim

Tuğçeeeee

Çok değişik ama eğer herhangi bir treasure üyesinden, blackpink jisoo’dan, Exo suho’dan ve nct doyoung’tan bu tarz birşey çıkarsa bir daha bu kadar sıkı bir şekilde kpop’i takip etmem ve dinlemem büyük ihtimalle (en çokta treasure ve jisoo’dan böyle birşey çıkarsa)

jeyan

Kesinlikle, düşüncelerimi yazmışsın resmen

BRAIN

Nct doyoung gerçekten aşırı güven veren briisi ekranda gördüğümüz kişiliğini üyeleriyle olan ilişkilerini gördükten nct Ten’de aynı şekilde aşırı güven veren briisi bu ikisinden birisinde birşeyler çıkarsa aşırı dumura uğrarım

Meanuka

Yazmaya korkuyorum burda konuşulanlar sonra gerçek oluyor

Minlele

Okul zorbalığı için yazıcak olursam nct dreamin hepsi, çocuklar doğru düzgün okula gitmedi ki zorbalık haberleri çıksın

Jangjangmenpongpong

Bts’ten hiçbir şekilde zorbalık haberi beklemiyorum açıkçası. Yani kpop’u bıraktıracak bir hareket yapacaklarını düşünmüyorum. Bir de Stray Kids Lee know bana çok güven veriyor çok içten buluyorum hareketlerini .

brontozor (I.K.)

yok zorbalık değil tamamen genel, sadece zorbalığı düşünecek olursak baya bir idol çıkar yoksa sektörün yarısı düzgün okula gitmedi çünkü ahahaaha

Jangjangmenpongpong

niye eksi yediysem yukarda dkdkdk hmm o zaman jhope diyebilirim gerçek düzgün bir kişilik

aurora ✨

Nuest Minhyun, NCT Mark geldi aklıma sadece..

Jangjangmenpongpong

mark’ın ismini okuduğum an kulağımda kahkahası yankılanıyor yaa tümm gücüyle haykırıyor çocuk hsjddfjddkk fan değilim ama sürekli videolarını izlerdim bi ara

aurora ✨

Buna hangi işsiz dislike atmış ya.. Ben de pek NCT’yle pek ilgilenen biri değilimdir ama Mark ayrı 😂

likanda

MORK Lİ! ne yaptın bu insanlara sjkdnfkjsdfn

Jangjangmenpongpong

3:08 Başka da bir şey diyemiyorum
https://www.youtube.com/watch?v=aEVs21QAUxs

likanda

oha sen taste sahibisin d-dostum ben o kısmı indirebilmek için tiktok yükleyip neler çektim. Ve videonun tamamında gelen kahkaha atma isteği

mlscofield

Rose jisoo suho

Aeri

EXO üyelerinin hepsi çıkışlarından beri EXO-L’im ve tek fandomunda olduğum grup, birisinin zorbalık, taciz vs. gibi bir olayı çıkarsa daha fazla kpop dinleyebileceğimi sanmıyorum. (Sevgilileri olması gibi bir skandalla(!) asla bırakmam çünkü özel hayatları ve beni ilgilendirmez)

Last edited 2 ay önce by Aeri
Her

Chanyeol Zico destekleyip Jonghyun’u takibi bırakmamıştı. Hatta o grupla da yakındı baya. Onun dışında Exo’da şüphelendiğim kişi yok. Chanyeol yüzünden exo’l diyemiyorum kendime 🙁

Kapjagi mermaid

Yugyeom, Kyungsoo ve Seulgi eger bunlardan biri skandala karisirsa iste sektor o zaman curur benim icin (bu arada kyungsoo stanlemiyorum bile dlsldlsldlsdlxmş)

Last edited 2 ay önce by Kapjagi mermaid
Aeri

Kendisini stanlemeyenlere bile güven veren Kyungsoo aöjfjflkajf

Last edited 2 ay önce by Aeri
Lambanur

Abi benim için Wendy, Jisoo, Dahyun, Taemin, Xuimin bunlardan çıkarsa yıkılırım

jeyan

Junkyu

Tuğçeeeee

Junkyu adamdır fkdkdkdkd

Mirajane

Yoona vardı benim icin birde taeyon.8 yıllık fanlarıydim ama bu yıl ikiside benim için bitti.Hele ki Yoona Zico’ya destek verdiğini öğrendiğim an cok şaşırdım ondan hic beklemezdim imaji baya iyiydi

depresifpanda

bilmediğimden soruyorum da yoona nerde zico’ya destek verdi? ben de yoona’yı aşırı severim kaçırdım sanırım bu haberi

Mirajane

Yoona şarkı hakkinda yorumda bulundu. “Any Song’a böyle cool bir müzikle dans ettiğinizde,tekrar şarkıya aşık oluyorum.”

Bu yorumunu gördüğümde sok oldum Yoona dan asla beklemezdim.

Rosé

Rosé,Lisa,Itzy üyeleri,Tzuyu,Taemin,Mina

myeon

Suho ve Jinyoung

BRAIN

Got7 jinyoung değil mi bende ilk gördüğüm an onu güven veren birisi olduğunu düşünmüştüm aynı benzer hissiyat kyungsoo dda da var

myeon

Evet Got7

soleil

Herkes yıllardır idol olan kişileri söylerken ben çaylaklardan örnek vereceğim.s Enhypen Niki’nin %100 masum bir bebek olduğuna ve aslaaaaa kötü bir davranışı olmadığına eminim. Daha 15 yaşında ve şuan ki halinden daha da çok el kadar çocukken girdi bu sektöre, o yüzden içim rahat. Gkfkffkfk Enhypen stanlayın pişman olmazsınız.~

Jendeuk

Bang chan

Exovelvet

Benim de aklıma Kyungsoo geliyor. Tabi yüz yüze tanıdığın insan bile çok farklı biri çıkabiliyor ama gördüğüm kadarıyla Kyungsoo kendi ahlak değerlerine sahip biri sadece sözleriyle değil hayatına da işlemiş bunu

BRAIN

Bu dediğine gerçekten katılıyorum asla agyeo yapacam diye şekilden şekle girmiyor ve bunu her daim belli ediyor bu konuda temsilci bütün kpop içinde agyeo nun kökünü kazıyacakmış gibi hali var hayırlısı (alt not agyeo doğal olunca güzel sırf egyeo yapmak için yapmak bilmiyorum bana ters))

likanda

Apink üyeleri abiii tamamen masum olduklarını düşünüyorum ve dream bebeklerim <3<3<3

Last edited 2 ay önce by likanda
likanda

Apink antisi mi var sitede? gideceğim ama burlardan yha

Rokiwou

txt üyelerinden çıkacağını düşünmüyorum hepsi bana çok saf geliyor ozellikle beomgyu wlfnpwfmor onun dışında exo ve bts ve enhypendan da pek düşünmüyorum birde jisoo, chenle, renjun, hendery falan tabii yine hiçbirine tam anlamı ile güvenemiyorum

wine.

BTS maknae line, özellikle taehyung, txt üyeleri, seulgi, jisoo ve kyungsoo. birinden bile bir şey çıkarsa kesinlikle bırakırım.

wine.

+ twice ve nct dream üyeleri.

Cl’in mikrofonu

Jisoo, J-hope, Seulgi, AKMU, Felix, Taemin, ITZY, Wendy…

jane

clc seungyeon ,kard jiwoo,skz bangchan

depresifpanda

himchan hariç B.A.P üyeleri 😍 özellikle bang yongguk

sanaswifey

twice üyeleri

Teamforlilies

Blackpink jisoo , rosé ve lisa 💗 bts V , jimin hatta bts tüm üyeleri diyebilirim suga biraz sayko görunüyor ashdjdkksks ama kimseye zarar verip kalp kıracak biri olduğunu düşünmüyorum

Lee so man en iyisi kudurun

Sanırım D.O,Rosé ve jeno bu idollere baya bir ısındım tabiki de kesinlikle yapmaz demiyorum ama tahmin edeceğim son idoller bile değiller.

Last edited 2 ay önce by Lee so man en iyisi kudurun
Zzzz

Ben yine “Hatırlamıyorum” yazacağını düşünmüştüm, maşallah şakır şakır döktürmüş. Güncelleme gelmiş herhalde anılarına fjfjfjdnjd

Wivvola

İlk defa anime ppli goruyorum sitede

Zzzz

Sabah akşam bu animeyle yattığım için her yere yaptım fotosunu fjfjfjdj bildiğim bir şey varsa ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Hadi hepsini geçtim tüm bunları uyduruyor olsunlar, aktris kız ile aralarında olanı nasıl biliyorlar? Bu da mı uydurma. Aktris gerekli göndermeleri yaparak başı ağrımadan işin içinden çıkmak istedi. Zamanında yediği hurmalar şimdi tırmalıyor. Atalarımız boşuna dememiş zamanında bu sözleri 😂

林枫 lín fēng :D?

bence en başından kimse net konuşmamalı idi. bu yazdıkları da birer iddia ama açıkçası mağdurun gönderisinden çok daha açıklayıcı ve net geldi. kendi ağzıyla söylemiş zaten, ortada atılanlar birer iftira olduğu için nasıl açıklama yapması gerektiğini bilmemesi doğal. benim başıma gelse ben de ne diyeceğimi bilemezdim. o yüzden ilk açıklamasının çok yanlış anlaşıldığını ve onun da kendisini düzgün ifade edemediğini düşünüyorum. bir de aktris olayı var ki, ondan da açıklama istediğine göre soojin belki de doğru söylüyordur? okulda havalı veya geveze bir kız da olabilir yani şu an ekranda bize gösterdiğinin tam tersi ama bu onu zorba yapmaz. sadece en… Read more »

Elena

Hep soojini tutarsız buluyorlar ama karşı tarafda bence baya tutarsız davrandı son zamanlarda canlı yayında falan dumdi dumbi dans etti sevdiğini söyledi

林枫 lín fēng :D?

ee o zaman ben fan olsam kesinlikle inanırdım soojine. şu an fan değilim ama idle severim, buna rağmen nötr kalıyorum. sonra hayranı olduğum kişiye karşı zorbalık iddialarında bulunan kişi dumdi dumdi açarak bildiğin taş*ak geçmişse hele inanırdım tamamen. kendi davalarının ciddiyetinin farkında olan biri bunu yapmaz bence. şu an soojine daha çok inanasım geldi bunları okuyunca. millet de hatırlamıyorum demesine takılmış soojinin ama mağdur ve ablasının insta yayını daha saçma ve şüpheli bence

Last edited 2 ay önce by 林枫 lín fēng :D?
Wivvola

Noktası virgülüne kadar katılıyorum

likanda

aklı başında insanları görmek güzel

Blinkto

Arkadaşlar Soojin ayrılmayacak.Artık çok açık bu. Açıkcası yazısı samimi geldi. Ancak güvenmeyeceğim de ona. Tarafsızım ✋

uykucu

Okuldaki şiddet komitesi bizdeki disiplin kurulu gibi bir şey ise, Kore’deki sistemi bilmiyorum ama her öğrenci o kurulun karşısına geçmez.
Ayrıca Hani dizilerde zengin olanlar bir suç islemişse polise avukatımı çağırın deyip ayrıntılı bir şeyler yazar ya Yazdıkları bana dizilerdeki bu tarz sahneleri hatırlattı. Umarım soojin zorba değildir, zorbalık olmasını istemediğimden. Eğer doğru çıkarsa cidden iyi rol yapmış…

Biktim

Haraç toplama disiplin kurulu karşısına çıkma nedenidir mesela. O yüzden olabilir.

Elena

Bazıları soojin hatırlamıyorum dedi söylüyor ama o bütün şuçlamaları içermiyordu sadece meyve suyu olayıydı onunda burda açıklamış. Bence bu kadar uzun sürmesi normal çünkü cube kanıt bulmalıydı kanıtları topladıktan sonrada karakol gidip dava açtılar. Niye özür dileyip hemen kapatmıyor konuyu diyenler yapmadığı bir şey için niye özür dilesinki süreki yapmadığını söylüyor eğer mahkemede soojinin tarafında olursa bu bildiğin cadı avıdır.

Elena

Ve bazı haberler çevrilmiyor başka sayfalardan takip ediyorum mağdur yakın zamanda bir canlı yayında dumbi dumbiyle dans etti şarkıyı sevdiğini söyledi ama kendi yazdığı yazıda onun şarkılarını dinleyemiyorum demişti hep soojin tutarsız görülür ama karşı tarafta öyle bence

Aeri

Bildiğim kadarıyla mağdur değil mağdurun ablası dans etmiş.Haberi okuduğun kaynağın linkini ve ya gördüysen videoyu atar mısın ?

Elena

Zaten bütün şuçlamaları mağdurun ablası yazdı ben Twitterdaki haber sitelerinde gördüm korede baya konuşuldu bu olay

Aeri

peki, sağ ol

Hadwyn

https://www.allkpop.com/article/2021/03/netizens-critical-after-finding-out-accuser-a-allegedly-made-fun-of-gi-dle-by-dancing-to-soojins-part-in-dumdi-dumdi
Allkpop haberi videosunu bulamadım.Doğru mudur yalan mıdır bilmiyorum.
https://pann-choa.blogspot.com/2021/03/enter-talk-soojins-victims-unnie.html
Bu da pann haberi soojini savunucu bir gönderi.
Aslında başlarda tamamen mağdura inanıyorlardı netizenler şimdi bölünmüş durumdalar.Unnienin tavrıda bunda etkili oldu.

Last edited 2 ay önce by Hadwyn
Aeri

Çok sağ ol 🙂

Suna

Hakkı yeniyorsa böyle güzelce kendini savunması insanlık hakkı. Herkes hakkını aramalı. Aynı şey karşı taraf için de geçerli. Sırf ünlü diye emeklerinden hayatından alaşağı edilmesi yanlış. Şirketini de tebrik ederim çok güzel arkasında duruyorlar. Haklıysan yürü be kızım, haksızsan yürü be karşı taraf

INSPIRIT

Haberler ilk çıktığında ben de Soojin’in zorba olduğuna emindim ama açıklaması cidden çok detaylı. Hatırlamıyorum dediği kısım meyve suyuydu bu arada, hani hatırlamıyordu demenin manası yok. Aralarda kavgalar olmuş ama zorbalık konusu muamma sanırım. Mahkemeyi beklemek zorunda kalacağız.

Harries

aynen

Hadwyn

Artık ne düşüneceğimi kime inanacağımı bilemiyorum.

brtJ

Çok güzel ve inandırıcı bir açıklama olmuş. Seo Shin Ae açıklama yapmalı, ne diyeceğini merak ediyorum.

Pan

Bu sefer düzgün bir açıklama yapılmış ama t-ara ile karşılaştırmak ne kadar doğru bilemedim ondan hiçbir kanıt yoktu bunda da mı yok birden herkes suçsuz olduğunu kabul etmiş kanıt yok mu

Wivvola

Evet en başından beri kanıt

jeyan

burada ilk haberlerde tek tük t-ara yorumları gördüm ama diğer siteler boyuna t-ara ile aynı durum diyorlar

Leylailemecnun

Aslına bakarsan olayları takip ediyorum da harbiden karşı tarafın bir kanıtı yok şu an. Sadwce mağdur ve soojinin aynı okulda olduğuna dair bir yıllık paylaşıldı o var. Onun dışındakiler hep iddia. Ama beni asıl mağdurun ablası şüpheye düşürdü. Gidle şarkıları travma yapıyor dinleyemiyoruz diyip canlı yayın açıp dumdi dumdide bir arkadaşıyla ayrıntısina kadar dans etmiş, dalga geçmiş. Gidle üyelerin seviyorum soojin dışında diye soojine de birkaç küfür etmiş. Madem travma oluyor niye dinliyorsun yani. Zaten tepki alınca da aklım karışıkti diyip yayını silmiş sonrasında. Üstte biri paylaşmışti linki allkpop diye bak istersen. Bence karşılıklı bir şeyler olmuş bunlarin arasında ben… Read more »

Crow

Neden yorumlarda ki çoğu kişi önyargılı? Kızı yakından tanımıyorsunuz bile iki tarafın sunduklarından daha fazla bir bilgeye de sahip değilsiniz. Soojin zorbadır değildir bilemem ama en başından beri kıza direkt bir damga yapıştırılmasını doğru bulmuyorum. Ve ayrıca yine anlamadığım bir şey var bir çok insan direkt suçlayıcı bir cümleye inanabiliyorken 10 maddelik bir yazıya direkt çöp gözüyle bakabiliyor?

林枫 lín fēng :D?

çok doğru. bir de “idolleri çok iyi tanımıyoruz, niye körü körüne savunuyorsunuz aptal fanlar, uf insta tayfa ya” dedikten sonra aynılarını kendileri yapıyor. kendileri de laf ettikleri koreli netizenlere dönüşüyorlar. bu sayfanın böyle bir etkisi var sanırım. “yabancı hamam böceği” ve “knetizen” olmaktan öte değil, biraz ağır bir tabir oldu belki ama. suçlu olduklarına yüzde yüz inanarak yazdıkları yorumlar bana göre nefret yorumundan öte değil. bazıları gözlerinde idolleri ilahlaştırdığı gibi bazıları da şeytanlaştırıyor tabiri caizse.

Kado

Beklemek gerek aktris kıza bağlı her şey. Açıklama yapsa iyi olur zorbalığa ugradiysa hakkını alır ugramadiysa kıza atılan iftirayı kurtarır valla cok heyecanlı hep bu kiz bi bokları yemiş diye düşünürdüm ama açıklama cok tatmin edici..

Salçalı Ekmek

Sadece haklı olanın mahkemeyi almasını istiyorum tek isteğim bu şuan, eğer Soojin zorba değilse (umarım değildir) mahkemeyi kazansın isterim ama eğer mağdur haklı ise umarım o alır mahkemeyi. Büyük bir ihtimal ile Soojin alır davayı haklıda olsa olmasa da cube idle’ı o kadar kolay bırakmak istemez.

Jendeuk

Seungri olayları bile bu kadar uzamamıstı niye bu kadar uzadı bu konu soojinde aptal mı ne özür dileseydi bu kadar uzamazdı belli yemişsin bir naneler ortada yani saçma sapan yaptıgı ilk açıklamayla kendiyle çelisip dahada tuhaf konuma getirdi kendini magdur kızın ablasının yaptığı seyler vardı birde onu hiç anlamadım ne güzel tam idle stan olmustum

İnci

Düşünki sen orta okulda arkadaşınla kavga etmişsin sadece sözlü telefondan. Ama o yıllar sonra çıkıp senin okulun zorbası olduğunu, herkesten para aldığını, insanlarla alay ettiğini, kıyafet çaldığını söylüyo. Eee sen olsan kabul edermiydin? Etmezdin tabikide oda sonuna kadar hakkını savunacağını söylüyo yapması gerekende bu. Sırf ünlü diye herşeyi kabul edip özür dilemesi büyük haksızlık

Levpaves

Herkes kabul etseydi özür dileseydi bitseydi diyor. Olay öyle değil asıl kız yapmadığı bir şey için özür dilerse olay daha kötüye gidecekti. Soojin en doğrusunu yaptı

army

İnansam mi inanmasam mi bilemedim ama zorba olduğu doğruysa ya da yanlışsa her türlü gidle dinlemeye devam edicem tabii ki

likanda

böyle biteceğini düşünmüyordum çok komik geldi lan sjkdnfjksdflsdk

azizi

belli yerlerde fazla sert gibi geldi gerçi harbi masumsa sert olması normal de. tarafsız kalıcam çünkü böyle bir açıklamayı olaydan 1 hafta sonra yapsaydı ona inanırdım ama çok uzun sürdü. her ne kadar emin olmak adı altında olsa da sonuçta cinayet çözmüyor, arkadaşlarına ulaşıp olayın aslını öğrenmek bu kadar uzun sürmemeli. belki söylenen her şeyi yapmamış olabilir ama birinin onun hakkında böyle ciddi dedikodular yayması için bile bir sıkıntıları olması gerek. basit bir ortaokul tartışması buraya kadar geliyorsa b denen kişi ciddi drama queen falan

Wivvola

Okuldaki tüm öğretmenlerle ve mezunlarla görüşmüşler ayrıca yasal işlem içinde hazırlanıyorlardı

azizi

bu kadar uzun süre düzgün bir açıklama yapmamasının sanatçısını kötü etkileyeceğini öngörmeliydi o zaman cube. aradaki boşlukta cevapsız bırakılan sorular ve hatırlanmayan şeyler onu kötü etkiledi oldukça.

Wivvola

Evet zaten tepkilerin bu yönde olmasının büyük bir sebebide cubeun salaklıgı

Moonbyul aşk

soojin çok güzel açıklamış ki hatırlamıyorum dediği tek olayda meyve suyu olayı soojinin olayı zorbalıktan çok tartışmaya benziyor

Her

Gönderi ekiple birlikte hazırlanmış gibi duruyor. Suçsuz değilse umarım ortaya çıkar ama mağdurun suçlu olmasaydı bu kadar ısrarcı olacağını da düşünmüyorum açıkçası.

Hiiiii

Soojinde en az mağdur kadar ısrarcı oyüzden asla anlaşılmiyo çok karışık bi olay

Last edited 2 ay önce by Hiiiii
Her

Soojin’in arkasında bir şirket olduğu için şirket gözden çıkarmamakta ısrarcı gibi hissediyorum ama bakalım. Kimsenin yapmadığı bir şeyin cezasını çekmesini istemem ama suçlu birinin yüzsüzce hala ortalıkta dolanmasını da istemem. Olaylar iyice ortaya çıksın duruma göre. Böyle iyice kafa karıştırıcı bir hal almaya başladı.

Kuzey Tekinoğlu'nun ikonik tulumu

Ben hiçbir şey anlamıyorum artık. Oyuncu ablanın göndermeleri de eski sevgilisine çıkıyormuş bir de. Gerçekten, düşüp bayılırım. Acaba bu olay nasıl son bulacak?

BRAIN

Bu sayfaya yazdığın gerçekleşir o yüzden dediğin çıkabilir

hey

Biraz iyi şeylerden bahsedeyim Yeji’nin Studio choom performansi mükemmeldi

hey

🔥

hey

Maşallah

Meanuka

Oha çıktı mı hemen koşup izliycem

Meanuka

Öldüm bittim

Exonun enayisi

4. Tarafsız kalmamız gerektiğini düşünüyorum
Tam olarak boyle oldum su an acikcasi olaylar arasinda en cok dogruluguna inandigim soojindi ama avukat olayini gorunce yine supheye dustum neyse devamli bi meyve suyu olayi geciyo ben onu bilmiyorum meyve suyuyla ilgili noldu

Exonun enayisi

Bi de Seo Shin Ae konusabilir mi lutfen onun konusmasiyla bana asiri kesinlesecekmis gibi geliyo cunku yalan soylerse kendi kariyeri gider

Nill

Baştada tüm zorbalığı herşeyi reddetti ve sadece meyve suyu olayına hatırlamıyorm ( kıza niye meyve suyumu içip bitirmişsin demiş sözde kskskskskwk ) bukadar basit birşeyi söylemiş olamam dedi. Ama işi herşeyi hatırlamıyora getirip hatırlamıyor hatırlamıyor dediler. Kız şimdidide diyo lafımı çarpıttılar, aleyhime kullandılar diyor. Haklı yani okadar zorbalığı reddetmiş bir bunu hatırlamıyorm demiş onu görmemişler. Neyse kanıtlarıyla birlikte dava etmişler. Gerçekten kanıt varsa,bu olay doğru değilse mağdur A ve B nin kaçacak yeri yok. Ayrıca aktrisede meydan okumuş niye ben her yorum attığımda imalı imalı şeyler paylaşıyon çık söyle bende bileyim demiş smsjjskakwkw buna çok güldüm. Aktris çıkıp gönderilerimin böyle… Read more »

Last edited 2 ay önce by Nill
Exonun enayisi

Ay bir sey demiyorum yani ne desem sonuca bagli birimi bosuna suclamis olucam acikcasi aktris kesinlikle konusmali veya magdur ya da cube dava acmali ki olay kesinlessin boyle boyle daha ne kadar uzayacak soojin masumsa bile boyle uzadikca kotulesiyo

Nill

Aynen kesinlikle biter artık umarım ama kolay biteceğe benzemiyor dava sonuçta yıl bile alabilir

leebit

avukatla birlikte yazması neden problem? ve sadece meyve suyu olayına hatırlamıyorum dememiş miydi?

Cansu

Valla tarafsız olmak daha iyi ama Seo shin sae denen kız konuşmalı bence ya varsa bir durum story atma bacım açık açık anlat

likanda

eğer bu söyledikleri gerçekse onun hakkında bir süre kötü düşündüğüm için vicdan azabı çekeceğim… neyse ki son zamanlarda ne olup biteceğini bilemeyeceğimiz için bu tarz düşünmeyi kesmiştim

Salçalı Ekmek

aynen ya umarım ama zorba değildir, bende çok vicdan azabı çekeceğim

Supernatural

5. Hatıraları geri geldi galiba? Zorbalığı hatırlayamadığını kendi ağzıyla söylememiş miydi?
ilk yorumunda dedigi gibi avukat siki calismisa benziyo

Levpaves

Hatırlamadığı tek şey meyve suyu olayı.. onun dışında tüm zorbalık olaylarını reddetti

oylesinegezmeyegeldim

Şu açıklamayı en başında yapsaydı, “hatırlamıyorum” demeseydi asla bu kadar uzamayacaktı. Ayrıca “okul şiddet komitesi”ne annesi çağrılmış, benimle ilgisi yoktu diyor ancak nedenini söylememiş onunla ilgisi yoksa ne diye çağırmışlar merak ettim. Bir de Seo Shin Ae artık konuşmalı

Küçük Pembe Civciv

Vay beni hakikaten avukat sıkı çalışmış. Ne yazıkki artık soojin i desteklemiyeceğim. Ama eminim ki bu olayda tıpkı başka eski olaylar gibi unutulup maziye karışır 🙁

Aeri

Ya Allah aşkına madem bu kadar detaylı hatırlıyorsun , neden ilk açıklamanda yapmadığıma inanıyorum deyip, sonrasında hatırlamıyorum diye saçma açıklamalar yaparak neden bu kadar okları kendine bu kadar çeviriyorsun.
Ve gerçekten Seo Shin Ae net bir açıklama yapabilir mi, Soojin’i hedef gösteriyor gibi duruyor ama net bir şey yok açıklama yapsa da anlasak.

Last edited 2 ay önce by Aeri