Benzer Yazılar

[PANN] SuperM, Taylor Swift ve Lady Gaga gibi sanatçılarla aynı online konserde yer alacak

[PANN] SuperM, Taylor Swift ve Lady Gaga gibi sanatçılarla aynı online konserde yer alacak

Dünya klası seviyesindeler

Gönderi tepkisi [+167, -32]

1. [+74, -2] Tebrikler tebrikler

2. [+72, -1] Ohaaa daebak

3. [+69, -1] İnanılmaz

4. [+31, -53] Ama Billboard’daki birincilikleri sahteydi

5. [+23, -5] Batı Billboard bekçileri sinirlenmiş galiba..

6. [+22, -1] Sooman-ah SuperM’i desteklemeyi bırak, kendi gruplarında devam etsinler.. SuperM bir yıldan fazla süredir promosyon yapıyor ve Taemin’in Kore’deki promosyonları tamamen sıfır, abartmıyorum. Ne yapacaksın, daha ne kadar bu grup devam edecek? Taemin bu gidişle hyunglarıyla askere gidecek. Geçen yıldan beri video çıkarmaktan bahsediyordun ama bu yıl bir tane fotoğraf bile gelmedi, gözlerinizi ve kulaklarınızı kapatıp duruyorsunuz, yeter artık SM!!!!!!

[PANN] SuperM, Taylor Swift ve Lady Gaga gibi sanatçılarla aynı online konserde yer alacak

7. [+22, -49] Pffft nasıl olacak bakalım Bundle M

8. [+21, -49] Ulusal utanç, niye bundle grubunu oraya yolluyorsunuz?

 

(Bundle: Paket anlamına geliyor)

Kaynak: Pannchoa

28 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
ad astra

Super M’in promosunu Capitol Records yapıyor, Sm değil. Global Citizen’in Dünya Sağlık Örgütü ile beraber Lady Gaga’nın katkılarıyla düzenlediği bir yardım konseri bu. Pandemi ortaya çıkmadan önce açıklanan Global Citizen line up’ında Super M konseri vardı. Nct 127, sonbaharda Amerika’da Global Citizen’in festivalinin açılış konserinde sahne aldı. Bir anda gökten bu line up’a inmedi Super M zaten Global Citizen ile anlaşmalıydı. Ayrıca pandemi döneminde yapılan yardım konserinde bile hala daha grupları yerip, yarıştırmak hiç hoş gözükmüyor.

Suna

Amerikada bu kadar çok satan ve ilgi çeken bir grubun 100 isimden biri olması gayet normal değil mi? Başka herhangi bir grup olunca yok ulusal gurur vs yazıyorsunuz neden SuperM olunca kuduruyorsunuz? İnsanlara anlam veremiyorum. Taemin promosyonları az diyen kızın SHINee yada Taemin takip ettiğine inancım 0. 1.si SuperM’de bir Taemin promosyonudur sonuçta. 2. Yakında Taemin geri dönüşü var. Hatta SHINee üyeleri askerden dönünce de hemen bir geri dönüş var. SM eskisi kadar ilgilenmiyormuş gruplarıyla.. Sektöre hakimseniz tüm şirketlerin fandomu oturmuş gruplarla çıkışlarındaki kadar ilgilenmediğini bilirsiniz. SM şu an SuperM yeni grup olduğu için çok ilgileniyor. Keza NCT ile de.… Read more »

Mustesna

👏👏 gerçekten çok güzel yazmışsın. ben bir exo-l ve nctzen olarak bende mutluyum.

Narengi

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış. Eksikere bak.
Gerçekler acıtır.

Renjun

Eksi almış olman jsxbxhxvxh kudurmuşlar yine kulaklarını kapatmışlar .

Light05

Çoğu Shawol bu durumdan şikayetçi sadece Koreliler değil çoğu kişi şikayet ediyor Taemin en son 1 yıl 2 ay önce Korede comeback yaptı ve Kore’de promosyonu sadece iki haftaydı sonra hemen Japonyaya gitti üstüne SuperM debut yaptı SuperM konserleri vardı full SuperM’leydi. Ama solo albümü çoktan hazır biz de artık solo albümünü yayınlamasını istiyoruz bence o netizen gayet haklı.

nctzen

Gerçekten garipsiniz arkadaşlar bu projenin yöneticisi SM değil Capitol!! Capitol gelip de EXO’u seçmez herhalde çünkü EXO ile Capitol’un adı altında bir grup değil!!
-Ulusal utanç, niye bundle grubu oraya yolluyorsunuz.
Bu netizenin kafasında kesinlikle sorun var! Bu bir yarış değil yardım konseri!! İsmini verip fanwar çıkarmak gibi bir niyetim yok ama bu olayı da sırf kendilerine yapılan hakaret olarak görüp ayaklanan bir de fandom!! var. Dünya bu durumdayken gelip de böyle saçma salak fanwarlar, hakaretler, bundle gibi kelimeler sizi iyice çirkinleştiriyor. Ayıp cidden!!

Mosura

Grup, açılma olayı falan güzel ama EXO, SHINee ve NCT’i olduğu gibi Amerika’da çıkartsa daha karlı olurdu. Böyle ayrı gruplarda hem üyeler yoruluyor hemde proje grubu olduğu için grup dağılır dağılmaz hayranlar kavga ediyor. SuperM hayranları biz grubu geri istiyoruz diyecek. Orjinal fandomlarda kabul etmeyecek. Bence üç grupta kendi haliyle çıkış yapsa şuanda kitleleri boşu boşuna değil uzun süreli artmış olurdu. Boşu boşuna diyorum çünkü şuanda SuperM fandomu bütünüyle üyelerin bireysel fanlarıyla yürüyor. Grubu böyle tanıyanlar ise daha çok üzülecek.

JKW

Superm yerine exo ve nctye niye yatırım yapmıyorlar ? Mantıksız ve zorlama bir proje..SM bu saçmalıklarla uğraşırken herkes gaza basmış , bir öncekinden daha iyi işler çıkararak ilerliyor

Oasis

Capitol ya da SM umrumda değil yeter artık Suho sürekli üyelerimle olmak konser vermek istiyorum diyor 2020’de EXO adına hiçbir şey görmedik hiçbir program açıklanmadı üyelerim birlikte olmak istiyor SM her şeye kulağını tikamis durumda başta sadece EXO-Ller tepki gösteriyordu şimdi twittera superm sayfasına baktığınızda Taemin wayv fanları da öfkeli kendi gruplarinla ilgilen SM idollerine köle muamelesi yapmayı bırak

ImYeon

Şey SM erkek gruplarına dair tek bilgim EXO üyeleri olduğu için cahilliğimi görmezden gelin lütfen ama SuperM niye sevilmiyor? Normalde popüler üyelerin bir grupta olması tutmaz mı?

Exovelvet

Exo ve Shinee doğru düzgün promosyon yapamadığı halde sürekli Superm için uğraşıyor SM.

ImYeon

Açıkladığın için teşekkürler 🙏🏽🙏🏽

Exovelvet

Rica ederim

psycho

SuperM ile SM değil capitol r. uğraşıyor…

Holly

Çünkü superm yüzünden asıl grupları daha da boşladı, nct hariç. Mesela bizim exo için istediğimiz bütün promosyonları superm için yapıyor, ayrıca exo konseri ve superm promosyonlarının tarihi çok yakın olduğu zamanlar kai ve baekhyun yorgunluktan ölüyordu. Bu grup asıl gruplara yarar sağlayacak dediler ama exo’ya hiçbir yararı olmadı hatta rahatlıkla söyleyebilirim ki zararı oldu çünkü fandomda solo stanler çoğaldı, artık herkes kendi biasını düşünüyor. Ayrıca kai ve baekhyun’un adını da ucuzlatmaya çalışıyorlar herhalde çünkü sahne fiyatı exo’yla 7 milyon dolar olan kişiler sırf superm için ucuz amerikan programlarına çıkıp, bedava konserler veriyor. Genel olarak bu yüzden sevmiyoruz.

ImYeon

Anladım şimdi. Açıkladığın için çok teşekkürler 🙏🏽

ad astra

Nct’yi nasıl boşlamadı? 2019 yılında Nct 127 bir mini albüm dönüşü yaptı.2019 yılında Exo Obsession ile tam albüm dönüşü yaptı. Super M promosu dönemi sadece KaiBaek değil grupta promo yapan diğer üyelerde yoruldu çünkü kendi grup faaliyetlerine devam ediyorlardı. Ucuz Amerikan programları dediğin nedir Ellen, Jimmy Kimmel? Bedava konser derken pandemi döneminde WHO ile beraber yapılan yardım konserinden mi bahsediyorsun?

Exovelvet

Nct kısmı için bir şey diyemem ama Exoya full albüm yaptırmak zorundaydı 94line hariç hepsinin askerlik zamanı geldi uzun süre grup bir arada olamayacağı için gruptan bir şekilde faydalanmalıydı ona da doğru düzgün promosyon yaptırmadı. Bu sm beni sinir ediyor 🙄

Olacak o kadar

iyi de exo askere gitmeye başladı, shinee zaten exo’dan önce başlamıştı sanırım. yani askere gitme ve superm çıkış tarihlerini net hatırlamıyorum ama bu iki gruba zaten cb verse, askerlikten dolayı üyeler eksik olacaktı sanırım? onun yerine yeni bir marka yaratıp güncel kpop hayranlarını yakalamak istemişler ki taemin eski jenerasyondan olmasına rağmen şu an bu proje ile kendini bizzat nct’nin jenerasyonuna da tanıttı. yani kpopı yeni tanıyanlardan özellikle bahsediyorum burada. eski grupları bilmiyorlar onlar çünkü. aslında isim ucuzlatmaya çalışma değil bu, sadece sm düşündüğü kadar başarılı olamadı. bu yüzden bahsettiğin ucuzlukta perf sergiliyorlar. fikir kağıt üzerinde güzeldi ama uygulamada kötü. şirket… Read more »

Renjun

Çok özür dilerim belki sert çıkıyorum ama şunu eklemek isterim ki nct 127 de bu proje yüzünden neredeyse geri dönüş yapmayalı 1 yıl olmuştu grubumuz daha 4.yılındayken böyle bir karar alınması riskli bir hareket onu geçtim nct u beklenen asıl konseptleri ile hala geri dönüş yapmadı. Ve bizim üyelerimiz de her program sonrası belini kolunu tutuyor nefes nefese kalıyor yani bize de zararı oldu. Gidip sm in yakasına bizi capitol le anlaştır yanımıza da hyunglarımızı at demedik.

cns

Sorry ama onca ismin arasında SuperM’i görünce büyük bir kahkaha attım. Hala mantıksız bir proje olarak düşünüyorum. Keşke bunca promosyon ve proje EXO’ya yapılsaydı. Çünkü en başından beri bu proje grubundaki gruplar arasında dışarıya açılmayı hak eden SM grubu seçecek olursam bu EXO olurdu. Ya da bir diğer seçenek olarak Shinee derdim.

...

NCT’yi çekemezken ben

Exovelvet

Nct’yi çekememeden ziyade Exo’nun daha mantıklı bir seçenek olması gerçi sonuç olarak superm seçildi

cns

NCT’yi çekememezlik değil de tanımıyorum. Müzikleri beni kendine çekmiyor ki benim için ne bir EXO ne de Shinee olabilirler. Ve müzik geçmişi gibi konulardan bakarsak olaya en güçlü ve mantıklı seçenek olarak bu gruplar bana daha mantıklı geliyor.

ad astra

O sıra NCT’nin sloganı To The World’dür. Shinee üyeleri askerdedir, Exo üyeleri askerdedir, askere gidecektir. Nct 127, son albümleriyle Amerika kıtasında 100k satışı geçmiş ve Amerika’da 2020’de en çok satılan 10 albüm arasına girmiştir……….

Renjun

Ve billboard da listede en çok kalan albümlere birden fazla albüm sokmuşken hala flopuzdur . Boşver laf anlatma anlamazlar.

CVr

BU grup birleştirme fikri SM den değil CAPİTOL dan ÇIKTI!! Kendileri de söyledi zaten! Kendileri sektörde şirket araştırıp en uygunun SM olduğuna karar vermişler. SM salak değil ya ayaklarına kadar gelen teklifi elinin tersiyle itsin?? Ayrıca Exo ya da Shinee diyorsunuz ama Capitol yine seçimini kendi yapıp NCT 127’e sponsor oldu. Demek ki var bir bildikleri…

Yeni Yazılar