Benzer Yazılar

[PANN] Treasure ‘Hello’ ile geri döndü

Treasure’ın geri dönüş şarkısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Oldukça halk dostu (Ç/N: Genel beğeniye uygun) olduğunu düşündüm

Gönderi tepkisi [+193, -44]

1. [+78, -3]
Dürüst olmak gerekirse, iyiydi. Ferahlatıcı bir YG tarzı olduğunu kabul ediyorum.

2. [+75, -3]
Nakaratta Big Bang’in Sober havası vardı, bu yüzden iyiydi.

3. [+73, -3]
Cidden, YG tarzı ferahlatıcı bir hava yaratmışlar. Şarkı çok iyi.

4. [+65, -4]
Eski YG havası var, bu yüzden acayip iyi

5. [+64, -4]
Şarkı çok iyi. Cidden süper, halkın seçimi olabilir

 

K: Pannchoa

guest
51 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Daisy

Şarkıyı çok beğendim ya umarım hak ettiklerini alırlar

Nilüü

genel halkın seveceği kafa yormauan bi şarkı olmuş ben beğendim listelerde yükseklerde olurlar umarım

Falondia

Albümdeki bütün şarkılarda hem beste hem yazımda üyeler rol almış ve credit de verilmiş takdir ettim doğrusu. Zaten yetenekli çocuklardı debut programlarını izlemiştim. Favorim Yoshi çocuğa yakışmayan saç rengi yok.

inx

treasure’ın şarkıları arasında şu ana kadar en sevdiğim title olabilir aynı şekilde mvde bence şu ana kadar yayınladıkları arasında en güzeli olmuş

Dalgom

Şarkı çok akılda kalıcı 1 kez bile dinlemem şarkının bazı partlarını hatırlamam için yeterli oldu.

inx

junghwan çok tatlı olmuş bu arada. biraz da yaşından dolayı sanırım ona böyle konseptleri çok yakıştırıyorum

Aswium,minhoamaskzüyhesiolan

kapak fotoğrafındaki bebek kim adı ne

inx

asahi, japon üyelerden 01li

Aswium,minhoamaskzüyhesiolan

nasıl benimle aynı yılda doğmuş ya ben onu 16 yaşında zannettim bebek gibi duruyor

Dalgom

Bakım ve asyalılar biraz yaşını göstermiyor benle de aynı yaşta onun yanında dursam beni 6 7 yaş büyük ablası falan sanarlar 😅

Last edited 1 ay önce by Dalgom
Aswium,minhoamaskzüyhesiolan

ahahah doğru

Rosie Posie Exo-l bir Blink

Asahi çok ayrı bir olay yaa

Aswium,minhoamaskzüyhesiolan

ahahhahah

Beggin

Şarkı çok güzel bence de. Eğer iyi promosyon yaparlarsa erkek gruplarının da isimlerini liste başarısında duyabiliriz bence.

Minerva'nın Baykuşu

Yarışmadan sonra grup için Going Crazy tarzı bir şarkı beklemiştim hep.
Diğerleri de güzeldi ama galiba bunun için eksiklik hissettim şarkılarında.
Bu en sevdiğim Treasure başlık şarkısı oldu diyebilirim.
Yan şarkılar da bir o kadar güzel.
Japon line şarkısı hoş bir anime açılışı hissi veriyor. Bu ara zaten en çok Japonca şarkılar ve eski anime müziklerimi dinliyordum. Bu şarkının Japan versiyonu gelir umarım.
Rapper line VolKno çok sağlam şarkı. Clap de keyifli.
Dinlenecek güzel şarkılar eklemiş oldum listeme.

Lalalulu

İlk defa Treasure dinliyorum ama Infinite şarkılarını hatırlattılar bana :’) hayranlarından şarkı önerilerine açığım şu an

inx

bir önceki albümden U ve it’s okay i dinlemelisin. özellikle U dararinin gölgesinde kaldı ama treasure’ın en iyi bsidelarından biri kesinlikle. eski şarkılarından slow motion, beautiful, going crazy bu albümdense thank you ve clap’ı da sevebilirsin

Lalalulu

Bakacağım teşekkürler 🙂

inx

ne demekk 🙂

Yg'den nefret ediyorum🥰

Aşkım ne tarz istersin bilmiyorum o yüzden şöyle sıralayayım

Daha slow, rahatlatıcı şarkıları: Slowmotion, Be with me, Orange, Beautiful (Japonca anime ost’u), It’s okay, Darari, Hold it in, Thank you (Asahi – Haruto unit), Clap.

Gençlik ruhunu yansıtan enerjik, pozitif dans şarkıları:
Going Crazy, My Treasure, Boy, I love you, Bling Like This, come to me, U.

Daha sert konsepte sahip hiphop + dans şarkıları:
JIKJIN, MMM, VolKno (rap line unit şarkısı)

Carmen

Bu şarkıyı beğendiysen Bling Like This’i de seversin bence.

Rosie Posie Exo-l bir Blink

Boy ve Jikjin favorim. I love you ve My treasure ise daha soft ve dinlemesi kolay şarkılar. Biraz dark istersen Mmh da çok güzel. Ve son olarak Darari huzur veriyor insana

Aswium,minhoamaskzüyhesiolan

gerçekten infinite şarkılarını hatırlatıyorsa ben de bakacağım -infinite benim için bambaşka bir grup- özellikle hangisini dinlemeliyim
şarkı önerileri istediğin yorumun altına yazdım ama yanıtım herkes için tabiki de

Last edited 1 ay önce by Aswium,minhoamaskzüyhesiolan
inx

hold it in, thank you, beautiful, it’s okay, clap, slow motion, going crazy, orange, gonna be fine dinleyebilirsin. çok uçuk önerilerde bulunmamak için uğraştım umarım bunlar istediğin gibidir :))

Aswium,minhoamaskzüyhesiolan

geç görüyorum önerileri ama teşşekkür ederim dinleyeceğim

Lalalulu

Yukarıda önerilenleri dinledim Infinite şarkılarına benzer olanlar şunlar gibi geldi bana: Going crazy, Jikjin -kısmen-, Bling like this, Boy, Come to me ve Beautiful.
Infinite balladlarına çok hakim değilim ama bunu belirtmek isterim yavaş tempo şarkılarını da sevebilirsiniz bu yazdıklarım Infinite’in title şarkılarına benzeyenler.
Bu arada bunlar dışında da beğendiklerim oldu arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum 🙂

Last edited 1 ay önce by Lalalulu
Aswium,minhoamaskzüyhesiolan

olsun ben önerilerin hepsini dinliyim de bir şey kaybetmem sonuçta ve ayrıca sana da teşşekkür ederim fikirlerini söylediğin için <33

marin

Bende teaser yayınlandığında Sober havası var demiştim. Gerçekten benzer hissiyatı var iki şarkının. Bence gayet güzel ve dinlemesi kolay bir şarkı. Iyi promosyonla listelerdede yükselebilecek bir şarkı. Umarım şirket promosyonlarını iyi yapar. Yalnız Treasure hâla kendi rengini bulamadı gibi hissediyorum. Jikjin iKON şarkısı gibiydi, Hello Bigbang şarkısı gibi dedirtiyor. Kendilerine has bir renk ile daha öne çıkacaklarını düşünüyorum. Çok yetenekli zaten her biri. Promosyonlarında başarılar.

Last edited 1 ay önce by marin
Carmen

Ben de başlarda öyle düşünüyordum ama Treasure her tarzı kaldırıyor açıkçası. Jikjin gibi sert bir şarkıdan sonra böyle enerjik bir şarkıyla geliyirlar ve bu da seviliyor. Ben onları belli bir yere koyamıyorum. Her tarzı, her konsepti denesinler. Böylece onları dinlemekten de sıkılmıyorum.

marin

Farklı tarzlae deneyip farklı yönlerini göstermeleri çok iyi tabi ki ama duyunca bu bir Treasure şarkısı denilebilecek bir tat olmalı benim demek istediğim. Going Crazy program için yapılmış bir şarkıydı ama o kadar iyi uyuyordu ki gruba o çizgide daha fazla şarkı yapsalardı keşke. Hâla en sevdiğim şarkıları ve en çok dinlediğim şarkılarıdır. Bence çok kendine has bir tarzı vardı o şarkının. Çıkardıkları şarkılar zaten kötü değil yakışıyorda her tarz ama kendi renklerini bulurlarsa eğer o zaman sıyrılacaklar diğer gruplardan ve dikkat çekecekler diye düşünüyorum.

myteez

Kendi adıma söylediklerine tammmamen katılıyorum. Jikjin’i ilk duyduğumda “iKON?” falan demiştim. Going Crazy gibi bir tarzı devam ettirselerdi muhtemelen Treasure tarzı denecek bir tarz çıkardı ortaya. Kendi tarzlarını oluşturmamaları kötü bir şey midir, hayır bence değil. Ama ben Going Crazy’yi o kadar çok sevdim ki o minvalde daha fazla şarkı yapsalar aşırı memnun olurdum.

marin

Ah evet ya tekrardan gelse keşke benzer bir şarkı bayıla bayıla dinlerim. Öyle güzel şarkı tema şarkısı olarak harcanmamalıydı kesinlikle. Bi Stray Kids Hellevator bir de Going Crazy predebut şarkısı olduğuna en üzüldüğüm şarkılardır. Debut şarkıları olsa etkileri çok daha büyük olurdu. Treasure’ın kendi tarzı olursa eğer jenerasyonlarında bir farkları olur ve insanlar onları farkeder. Ana akıma ayak uydurup beat patlamalı şarkılar yapıyorlar ki birçok kişinin de onlardan beklediği buydu. YG grubu vurdulu kırdılı bir şarkı yapmalı kafasında olan çok kişi var. Oysa ki böyle bir mecburiyet yok. Bunu farkederlerse ki bence Hello farklı bir şeyler yapmaları gerektiklerini farketmelerinin bir… Read more »

Carmen

Going crazy yg yazarlarının ve prodüktörlerin yazdığı bir şarkı. Ama geriye kalan şarkılarda hep treasure’ın imzası var. Yani aslında kendi tarzlarını oluşturuyorlar. Ben şarkıları çıktığında herhangi bir gruba benzetmiyorum açıkçası. Ama hayran olmayanlar farklı düşünebilir tabi. “Treasure şu şarkıyı yapmaz, onlara uymaz” diyemiyorum ama Treasure’dan çıkan şarkılar kendini gösteriyor gayet. Kendi içinde chill bir havası var şarkılarının.

marin

Şöyle örnek vereyim iKON’da müziklerini en başından kendileri yapıyordu ama Love Scenario’ya kadar imza şarkıları diyebileceğimiz etkide bir şarkıları yoktu. Onun öncesinde şarkıları kötü müydü tabiki hayır. Ama kendilerine has o çizgiyi o zaman buldular gibi geliyor. Treasure da zamanla çalışarak kendilerini bulacaklar bence. Belki de şirket tarafından geri çevrilen şarkıları oluyordur iKON gibi. O yüzden lafım üyelere değil zaten. Herşey şrkette bitiyor.

Carmen

Aslında İKON’un love scenario’dan önce baya bir imza şarkıları vardı. My type, rhythm ta vs. Ama love scenario büyük bir hit tabi ki. Demek istediğini anladım ben. Çevrilen çok şarkıları oluyordur eminim dedigim gibi. Mesela albumdeki hold it in treasure box zamanından kalma. En az 2 yıllık şarkı. Junkyu’nun bad boy ve the man like me şarkıları var bize dinlettiği, youtube dan bulabilirsin. Her albumde o şarkıları bekliyoruz (çok iyiler çünkü) ama daha gelmedi. Junkyu’nun bestelerini görmedik bile.

Rosie Posie Exo-l bir Blink

Ya benim hepsine ayrı ayrı bitmem peki. Rap line ise ayrı bi mük. Yoshii Hyunsuk ve Haruto üçlüsü müthiş. Asahi öne çıkarılmıştı sonunda. Çocuğun visuali afsane yaa. Junkyu ve doyoung zaten çok tatlılar. Jihoon, Jeongwoo, Junghwan ve Jaehyuk da çok iyi. Umarım Yedam ve Mashiho çabucak dönerler. Bu arada eklemek istiyorum; Yoshinori beni bitiriyor olabilirsin😁😅😅

Carmen

No skip bir albüm olacak demiştim 🙂 Hello’yu çıktığından beri kac kez dinlediğimi saymadım bile. Bu zor günlerimde içimi açtı gerçekten, enerji veriyor şarkı. Favorim Volkno, sağlam bir şarkı umarım darari gibi bir video gelir ona da.

Bu arada biri listede kötüler demis de bg’lar böyle maalesef. Bu şarkıyı kız grubu söylese çoktan melon ilk 10’daydı. Yine de listelerde önceki cb’lerine göre çok iyiler hatta 4.jen rekorunu kırdılar. Bugs ve genie de iyiyiz gayet.

inx

şirket en son yıl sonuna kadar olmayacaklarını söylemişti başka da bir açıklama yapılmadı

jjjjj

gittikçe daha iyisini yapıyorlar umarım listelerde kalıcı olurlar

hammurabi

ŞARKIYAAA BAYILDIMMM DİNLEYİN DİNLETTİRİNNNN

Teume yoshi

Çocuklar harika iş çıkardılar hello’yu hyunsuk yoshi ve haruto yazıp besteledi albümdeki diğer şarkılarda çok iyi şarkıların hepsinde üyeler yer aldı bu era gerçekten bambaşka 💎

NoComment

Bence çok iyiydi.Uyeler bu sefer daha fazla söz yazımına katılmıştı yedam ve mashiho da olsaydı keşke uzun zamandır ortada yoklar

Last edited 1 ay önce by NoComment
Carmen

Şirketten biri seneye geri döneceklerini söyledi. Zaten sene sonuna kadar olmayacakları söylenmişti.

GOKCE

Harika şark bayıldım tek üzüldüğüm yedam ve mashiho olmaması umarım geri dönerler özledim

hai

sanki cb mv’si değil de herhangi bi dizi için ost söylemişler onun üstüne klip çekmişler gibi şarkı güzel ama mv yetersiz

Vivi

Bu şarkı niye Ekim de çıktı abi tam yazı kurtacak şarkıydı

myteez

Treasure’ın enn sevdiğim şarkıları Going Crazy sanırım ama bu şarkıyı da çok sevdim, umarım listelerde görebiliriz.

Teume yoshi

Çocuklar harika iş çıkardılar hello’yu hyunsuk yoshi ve haruto yazıp besteledi albümdeki diğer şarkılarda çok iyi şarkıların hepsinde üyeler yer aldı bu era gerçekten bambaşka 💎 treasure forever ♾️

Jeykeey

Herkes şarkı güzel diyor daha dinlemedim bu yorumları görmeseydim dinlemek istemeyecektim herhalde çünkü şarkı isimleri fazla basit önyargı ile yaklaşıyorum bazen istemsizce hello diye şarkı mj olur

anna

sarkilarini asla sevemiyorum. albumdeki clap’i begendim digerleri sarmadi

*****

Hiç beğenmedim zaten Bugs dışında ilk 100’e girdiği liste yok , grubun sadece Darari şarkısını beğenip dinliyordum şimdide Clap eklendi o kadar

Last edited 1 ay önce by *****

Yeni Yazılar

51
0
Would love your thoughts, please comment.x