[PANN] Twice online konserinde playback mi yaptı?

“TWICE Jeongyeon, kendi kısımlarında 2 kez hata yaptı… ‘Dudak oynatmasına rağmen’ VS ‘sakatlanmasına rağmen elinden geleni yaptı'”

Haberde Jeongyeon’un sakatlığına rağmen 2 hata yaptığını söylenmiş. Turn It Up performansında kendi kısmını söylemedi ve şarkının ortasında bir daha hata yaptı.

İnsanların tepkileri ise farklılık gösterdi, “Sakatlanmasına rağmen oraya çıkmış, anlayış gösterelim”, “Dinlenmesi gerekirken sahnede çünkü hayranları düşünüyor, eleştiriler abartı” diyenler varken bir kısım da “Dudak oynatması daha da şok edici”, “Sahneyi izlemiyor, kendi kısmında dudak oynatmadı”, “Dinlense daha iyi olur” dedi.

Bu gönderiyi silmemi söyleyenler çok komik ㅋㅋㅋ Bugün çıkan haberden ekran görüntüsü, haber yukarda ㅋㅋㅋㅋ Jeongyeon’a diss atmak için uydurulmuş bir haber değil ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

Gönderi tepkisi [+1,060, -80]

1. [+785, -13] Konserde dudak oynatmalarına daha çok şaşırdım… Twice hayranları inanılmaz, dudak oynatılan bir konseri izlemek için bile para ödüyorlar

2. [+544, -7] Dudak oynatırken niye mikrofonunu kaldırıyor?ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

3. [+477, -6] ..

[PANN] Twice online konserinde playback mi yaptı?

4. [+301, -6] Konserler hayranlar için, üniversite festivalleri ise genel halk için, bunu görünce biraz şey oldum…

[PANN] Twice online konserinde playback mi yaptı?

“Twice üniversitemin festivaline geldi ve baştan sona kadar dudak oynattılar, şaştım kaldım Paramın boşa gittiğini düşündüm. Sonraki yıl Black Pink geldi ve canlı performans sergiledi, performans sırasında amfi bozuldu ve şarkının vokal kısımları hiç duyulmadan tamamen kendileri söylediler ve çok iyilerdi. Karşılaştırmak istemiyorum ama katılmak için para verdiğiniz bir festivaldi, bu bende iyi bir izlenim bırakmadı”

5. [+229, -43] Yeteneksiz bir grup, sıradan insanlardan daha kötü şarkı söylüyorlar, nasıl zirvedeki grup olarak görülüyorlar? K-Pop’ın imajını mahvediyorlar, umarım biz onları daha çabuk mahvederiz de emekli olurlar

6. [+220, -2] Konserde dudak oynatanı görmemiştim… sadece dans etmek için mi konser veriyorlar?

7. [+215, -1] Boynundan sakat olması ne alaka?ㅋㅋㅋㅋ Önemli olan dudak oynatması değil mi, dudak oynatırken boynunu mu kullanmak zorunda?

 

Kaynak: Pannchoa

136 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Lovr

Gerçekten neden playback yapiyolar ki? Bu sadece Twice için değil tüm idollerin için geçerli. Sadcee dans edeceklerse dans grubu olsalardı idol değil.

Boş yapmayın

Playback değil, bilerek gif atmışlar ses gelmesin diye. Çünkü sesli performansa baktığında arkadan destek müziği kısık olarak var ama mikrofonlar açık ve üstünden söylüyor. Playback de sadece dudak oynatırsın mikrofon kapalı olur. Jeongyeon sadece sırası geldiğinde dalıyor. Hepsi bu. Konser bu arada çok güzeldi bir çok bside şarkıyı seslendirdiler ve 8 kişilik kareografi için de extra çalışmışlar. Konserden sonra da sürpriz canlı yayın yaptılar birlikte. Gayet herkes mutluydu ama Panndan kıskanç antiler bilerek gif olarak yalandan haber yazmışlar.

Dön de kendine bak

Tum konser boyunca şarkıyı canlı söylemelerini beklemiyorsun heralde?? O zor koreografileri yapıp bir de üstüne tüm konser boyunca şarkı söylemeleri mümkün ddeğil. elbette ara sıra playback yapacaklar.

Kiraz ve ay

Sürekli canlı söylemek için dans etmemeleri lazım. Ariana grande konserlerine bak mesela çok azcık dans ediyor ama sonlara doğru sesi yorulmuş oluyor ki şarkı söylemek gücü çok yüksek bir şarkıcı. İdollerse baştan sona hem o zor koreografileri yapıp da hem de full canlı söyleyemezler. Bu aşırı aşırı zor. Baştan sona sadece 2 saat boyunca dans etseler dahi sonunda konuşmak bile zor olurken hem de.

Burioos

Bu Twice’ın ilk yakalanması değil ki daha önce defalarca playback yaparken pot kırdılar.Tamam canlı söylemeyin ama sahneyi takip edin de yakalamayın bari.

Sima

Keşke sizde sazan gibi hemen atlamasaniz.eminim konseri izlememissinizdir gayette canlı söylediler.Sizin su igrenc igneleyici sozlerinizdende gina geldi artik.Buradakiler Netizenlerr göre yine konuşuyor.Artik kasıtlı olarak bunu yaptıklarından eminim.Her konuda da bir fikriniz olmasın bi kere de.Grup hakkında bilginiz yoksa yorum falanda yapmayın.Sizlerin yüzünden bu kızlar sahneye korkuyla çıkıyorlar psikolojik sorunları ortaya çıkıyor.Bir def olup gitmediniz anladık tamam beğenmiyorsunuz o harikulade idollerinizle ilgilenin artık…
Sizi klavye delikanlılari…

Burioos

Evet arkadaşım,bu bizim gibi SAZANLAR için kurgu olsun diyelim.Peki daha önceden playback yapmadıklarını iddia edecek misin?Twice her zaman canlı söyleyen bir grup değil,zaten %100 canlı söyleyen grup bulmak çok zor.Ancak daha öncede Twice’ın playback yaptığı gündeme geldi ve nefret aldılar.Bu yüzden söylemiyorlarsa bile sahneyi takip etmelerini istememin sebebi kötü niyetli olarak degildir,hatta kızları düşündüğümdendir.Kızların sesi kötü allah belâlarını versin demişim gibi davranıyorsun.Sadece daha dikkatli olmalarını söylüyorum.

Last edited 3 ay önce by Burioos
Myouii

Playback yapmadılar zaten Jeongyeon hasta dalgın olması normal https://youtu.be/Bc_oN7aJDxc
Bu linkten girip izleyebilirsin önyargılarınızı kırmış olursunuz

bokunohero

boşver onlarda gerçekleri biliyorlar zaten sadece kendilerini yalanlarla kandırmaya daha meraklılar

Ney

Online konserler için para vermek bir tek bana mı garip geliyor ? YouTube dan önceki performans videolarını izlemekten farkı ne ? Sadece kıyafetleri farklı…

Jeon Somi

Aynen

Hgs

Bazi şarkılar için gösterilmemiş özel performanslar oluyor veya özel koreografiler toplu ikili ..açılışlar farkli olabiliyor..bilindik bir şarkının remixiyle tamamen farkli bir koreografi olabiliyor aklina gelebilcek her türlü özel performanslar konserlerde olduğu gibi gösterilmeye çalışılıyor diye biliyorum..

Dön de kendine bak

Canlı yayın??

Ahbe

ayrıca insanların sırf twice diye çekinerek eleştirmesine bıktım diğer gruplar bir kere hata yapınca hiç acımıyorsunuz ama twice milyonuncu hatayı yaptığında sürekli diğer grupları katıp eleştiri yapıyorsunuz kötü şarkı yaparlar hemen biri çıkıp “kpop da artık güzel şarkı yok abi” diyor adam akıllı eleştirin ki kendilerinin farkına varsınlar her şey sevimlilik güzellik değil

PinkVelvet

Ya bırakın Allah aşkına, hangi Twice gönderisinde insanlar çekingen davranmış? Twice Haberleri okudukça Anti kesimin ne kadar çok olduğunu anlıyorum. Ki her okuduğunuz şeye inanmayın kısık destek olarak ana şarkı vardı arkada. Konsere dair bir fikriniz olmadan şu haberi okuyup yorum yapmanız çok gülünç. Son cümlene hak veriyorum, 9 kişi senkron bir şekilde dans ediyor bu göz ardı ediliyor herşey güzellik değil kesinlikle.

Dön de kendine bak

Twice’ın ne kadar üstüne birliklerinin farkında değilsin heralde? Onların da bir hatasında linçliyorlar hemen. Netizenlerden bahsediyoruz, netizenlerin acıdığı idol mü var?

Twice Queen<3

Asıl diğer gruplara bir şey demiyyorlar.

Ahbe

Konserde playback yapmaları kötü ama hadi onu geçeyim fanlar kendi rızası ile bilet alıyor sonuçta ama festivalde playback yapmak nedir abi cidden artık şarkılarınıza söz de koymayın sadece instrumental ile dans edin 👏👍

Sima

Kim playback yapmış izledinizmi konseri peki.Yoksa buradaki bir giften mi bu kanıya vardınız.

Lemonlover

Yapma lütfen yukarıya Gıf koymuşlar kulağınla duymamışsın bile konseri izlemediğin yorumundan da belli zaten bu kadar nefret dolu olmayın yalvarırım.

Akali

çok büyük bir Twice hayranıyım ama savunma gibi bir niyetim yok, sadece bu konser için de değil başka yerlerde de playback yaptıkları oluyor. Üyelerin kendi talebi mi yoksa şirket baskısı mı bir fikrim yok ama en azından ‘konserlerde’ playback yapılmaması lazım bence.

Zehra

Nayeonun da böyle bir sürü videosu var, şaşırdık mı

Last edited 3 ay önce by Zehra
Kira

Bu Twice’ın ne yazık ki ilk çıkan playback haberi değil. Daha önce bu kadar popüler i grubun bu kadar fazla playback haberi çıktığını görmemiştim. Şaşırdım, sadecw güzel oldukları içi mi popülerler?

Lemonlover

Sen sadece güzellikle bu kadar popülaritenin ve başarının elde edilebileceğine inanıyor musun?

Kjd

Aklıma red velvet ve apinkin performans sergilerken müziğin kesilmesi ve onların mükemmel şekilde söylemeye devam etmeleri geldi. Kimleri popüler ediyorsunuz sonrada söyleniyorsunuz twicea her konuda bin basacak bir çok grup var ama onların kıymetleri bilinmiyor. Gidin de azıcık dreamcatcher gibi grupların kıymetini bilin

2jin

kendi grubunu övdün başkasını gömdün tebrikler kazandın bak şuan

MeU , Once and ReVeluv

Hem once hem reveluv olmak ve arada kalmak🥴

bokunohero

Şu an Medya Twice’a yükleniyor. Bunu en aptal kişi bile görebilir. Burda konuşan kişilerinde Twice’a karşı pek iyi duygular besledikleri söylenemez. O sebepten bu sözlerle hareket edip sazan durumuna düşmeyin. Twice’ın o konserde söylediği şarkıların %80 i canlı söylendi. Hatta Jeongyeon bile canlı söyledi bazı performanslarda ise bu yoktu ve Jeongyonun bu görüntüsü ordan. Canlının tamamını izlemiş biri olarak söylüyorum bunu. Yani tamamını izlemeden sazanları tuzağa düşürmek için yapılmış bir haber.
Ve arada fırsattan yararlanmaya çalışanlarda var korelilerde bunu fark etmeyende ne biliyim. sonuçta neyse ağzımı açmıyım onların durumuna düşmek istemem..

ClarryRiddle

+++++++

bokunohero

+++ daha detaylı anlatım isterseniz okumayabilirsiniz +++ Evet tüm konser boyunca canlı söylemediler ama %80’i canlıydı. geriye kalanda da koreografilerin zorluğunda pb yapılmış muhtemelen. ve jeongyon otururken canlı söylerse onun sesi sırıtabilirdi. Bu gayet normal bir şey. Canlı söyleyemediği için değil canlı söylerse diğerlerinin yanında sırıtabileceği için. Kız arkadaşlarını izlemeye dalmış. Muhtemelen hiç bir pratiğe katılamadı. Bu sebepten dolayı 2 tane hata yaptı. 2 Burda Jeogyeon oturdu diye vurmanız saçma çünkü diğerleri hareket ediyor ve o koreografiler bsidelara uydurulmuş zor hareketli kısımlar. Muhtemelen o kadar fazla dans ve şarkıya çalıştıkları için bazı kısımlarda dinlemeleri amacıyla yapılmış o sebepten canlı demediler.… Read more »

bokunohero

1-sırf kullanıcı adını görüp eksileyen arkadaş
2-sırf twice sevmiyorsunuz diye yapılan iyi yorumları eksileyen arkadaş
3-canı sıkıldı diye eksileyen arkadaş
4-beğenme tuşuyla karıştırıp eksileyen arkadaş
Beni eksileyenler hangi kategoridesiniz, cidden merak ettim 😂

AriF

Anti dolmuş buralar ciddiye alamıyorum. En haklı yorumlar sende 👍🏻

bokunohero

aynen çoğunluk olarak hangi fandomda olduklarıda belli ama neyse biz açmayalım ağzımızı 😉

MeU , Once and ReVeluv

Ben hiçbiriyim kimseyi eksilemedim

Kado

Ya kız evde dinleneymiş işte. Neyi zorluyorlar anlamadım. Ayrıca gerçekten vokallerinde bir sorun olduğu açık.

only blink

jennie cok tatli tepki vermis

Eyenur

Nasıl popüler olduklarına inanamadığım bir grup..

Loura

Çok değil bundan 1 yıl önce blackpink’e bu netoşların demediği kalmamıştı. Yok efendim üyeler bağırarak şarkı söylüyor, dansları kolay, medya oyunu, kişilikleri berbat, fizikleriyle gündeme gelmeye çalışıyorlar diye diye kızları yiyip bitirmiştiler. Şimdi de medya oklarını twice’a çevirmiş görünüyor. Playback yapıyorlar, şarkıları kötü hadi bakalım başladık. İleri de üyelerin kişilikleri hakkında da bir güzel haber yaparlar tam olur. Nasıl zirve grup olurlarmış da mışmış. Kardeşim sen verdin ya onlara bu ünvanı😒

Gerçekler

blackpink de bi tek jennie bağırıyor

simonsays

Keşke operada bağırsa , o sesle nasıl rap yapıyor anlamış değilim . Auto tune ile harika geliyor da canlı asla söyleyemiyor bence

Loura

Ben ne diyorum siz ne diyorsunuz ya

Who

Böyle videoları görünce tüylerim diken diken oluyor hayranlarla söyledikleri zaman

Lalalisa

Kendi grubumun bazen detone de olsalar hata da yapsalar her koşulda canlı söylemesini ve dünya turu boyunca her konserlerine arkada canlı müzik bandi ile çıkmalarını seviyorum

JenBellaShakespare

Kanka yapma fanwar geliyor. Düzelt biraz yorumu, hiç fanwar çekicek kafam yok şuan pılıs

Lalalisa

sadece kendi grubumun canlı söylemesini sevdiğimi söyledim başka grup hakkında yorum yapmadım bundan dolayı linçliceklerse de linçlesinler:((

jeyan

ya tamam eleştir de övmek için kendi haberini bekleyemez misin Lalalisa?

Myouii

Gif koydukları için playback yaptıklarını sanılıyor ama canlı. İsterseniz bu linkten izleyebilirsiniz kimseye açıklamak zorunda değiliz ama twice her zaman karalamaya çalışmaları bizi bıktırdı
https://youtu.be/Bc_oN7aJDxc

Last edited 3 ay önce by Myouii
İsim bulamıyorum

Twice dinliyorum Once değilim iki saattir izlemedim diye hiç bir şey anlamıyordum çok sağol

Gökçe

Senin yapacağın habere ben çok bilmişler sürüsü kız orda kim bilir ne kadar acı çekiyor ama sırf hayranları için sahneye çıktı üyeleriyle prova yapmadı ve onları izlemeye dalması çok normal çünkü Jeongyeon grubun annesi bakışlarından anlayabilirsiniz üyelerini nasıl gururla izlediğini ki yukaridaki video giften başka bişey değil Jeongyeon neredeyse her şarkı da canlı söyledi ve sesine laf edecek yeterlilikte değilsiniz bu kadar vicdansız ve dar görüşlü olmayın eğer beğenmiyorsaniz dinlemessiniz kimse zorla Twice dinleyin demiyor ama saygı duymak zorundasınız çok yetenikliyseniz buyrun sahne sizin klavye delikanlıları.

Myouii

Ayrıca bazı fanlar her twice haberinde kendi gruplarını öne çıkartmaya çalışıyor özellikle bir fandom çok yapıyor kendi grupları hiç playback yapmamış gibi HER GRUP PLAYBACK YAPIYOR BU YANLIŞ BİR ŞEY DEĞİL

Once

Twice hiç dinlenmiyor.Daha yeni cb yaptılar ve yine cb haberi doğrulandı.Sürekli aktifler,konser veriyolar,vlive açıyolar,dans praktisi yapıyolar,time to twice için uğraşıyolar ki twice’ın zaten bi şovu(seize the heilights) yeni bitii.Onlar çok yorgun ve pb yapmaları doğal.Twice hiç dinlenmiyor.Pb yapmaları çok çok çok doğal.İşte biz vansı bu yüzden vansıyız (vansı=once anlarsın sende oncesın sanırım malzöaö) Twice her zaman en iyisi 💗💅

Twice Queen<3

Twice Queen🙂

Twice Queen<3

Aynen ya

Jeongyeon Stan

Eğer aynı sağlıki sorun Nayeon, Momo, Tzuyu’de olsaydı JYP değil onları sahneye çıkarmamayı konser iptal olurdu. Tamam nayeon ve tzuyunin vokali olabilir ama bu JYP’nin önceliği popülerlik l yapmadığı anlamına gelmez. Evet, netizenlerin acımasızlığı da Twice’ın bir sürü güzel sahnesi de var ama kızların dansı ve aşırı cb yapmayı bırakıp kendilerini geliştirmeleri gerek. Evet, dansları güzel ama biz çalma listemize dans eklemiyoruz değil mi?

SGJK

👏👏 aynen jeongyeona hak ettiği değer verilmiyor, sirket çıkışından beri jeongyeonun kendisinin istemediği bir imaja , görünüme sokup ; lider vokal poziyonunu vokallerde ve dans koreografilerinde kendini hiç gösteremedi hep köşeye arkaya atildi ama ayni durum nayeon için olsa daha farklı tepki verirlerdi..tzuyunun vokali değil onu öne çıkaran visuali ve popülerliği..sonunda bu sitede benim gibi jeongyeon stan buldum ☺

Exovelvet

Playbacki ben de sevmiyorum ama kızın sakatlanmışken sahneye çıkarılması daha korkunç bence

Jeongyeon Stan

Öff diğerlerini anlarım da Jeongyeon’a da vokali kötü demezseniz herhalde 😀
Daha geçen grupta vokali tek güzel olan Jihyo, Nayeon ve JEONGYEON diye söyleniyordunuz şimdi netizenler dedi diye jeongyeon’u da dışarı attınız. Kız dalmış işte. Ki sadece bu da değil Jeongyeon’un kısık sesle söylediğini az duyarsınız. Twice playback yapıyor olabilir ama Jeongyeon yapmıyor. Netizenler olmasa kimin dediğini koplayıp gruba laf atabilecekseniz acaba 😀

Who

Bence konseri ertelemeleri gerekiyordu Jeongyeon iyleşene kadar

Last edited 3 ay önce by Who
KINGEXO

Bence grubun vokali orta seviye 9 üye içinde güçlü sesleri olan üyeler var geçenlerde sahne arkası videosuna denk geldim gayet güzeldi sesleri ama jyp nedense pb yaptırıyor sürekli. Kızlar sürekli bu yüzden nefret alıyor üzücü bir durum.

Twice Queen<3

İlkine katılıyorum twice’ın muhteşem sesleri var evet ama twice çok fazla playback yapmıyor xd

Suzanne

Netolara bak sen … %95 canlı söyleyen mamamoo yu çok sevdiniz sanki . Medya,oklarını açıkça twice a çevirmiş ve sazanlarda hop atlamış

jeyan

neden bu haber oluyor?Bıktım artık, Jeong’ununki gibi sayısız pb hatası biliyorum hemde daha yeni…

iki kez

hiçbir şeyin farkında değilsiniz öylece konuşuyorsunuz birileriyle karşılaştırıyorsunuz video bile atmamışlar neden sizce? videoyu kırpıp gif yapmışlar tepki çekmek istedikleri o kadar belli ki siz de onlara istediklerini veriyorsunuz videoyu buraya bırakıyorum

https://twitter.com/myjeongarchives/status/1292904096723279878?s=19

arka vokal diye bir şey var bilmem bilir misiniz? zaten jeongyeon şarkıyı söylemeye başladığında direkt sesi geliyor
bu videoya oynanmış derseniz konserdeki videoyu atayım buyurun bir de böyle bakın playback mi

https://twitter.com/myjeongarchives/status/1292400793061150721?s=19

Nakfenakfe

Yaklaşık 1 yıldır Kpop dinlerim Twice’ı sevmeye de 10 ay kadar önce başladım ve çok dikkatli bir şekilde olayları kronolojik olarak sıraladım kafamda ve her şey o kadar net ki kim ne derse desin aklı olan bunları görebilir. Twice oluşmadan önce Sixteen show undan eleme usulüyle geldiler. O sırada çıkış yapan üyelerden sadece Nayeon 20 yaşındaydı Tzuyu ise 15. Bakın 15 diyorum. Tr de 15 yaşında konuşmayı bilmiyo bizim gençlik Kpop ta ise o yaşlarda okul sonrası ve tatillerin tamamını ajansa çalışmaya gidiyolar. Her yarışmacı her şarkıyı her yayında canlı söylediler Sixteen de. Zaten Twice üyelerine ait en çok canlı… Read more »

only blink

ya ben konsere diger hayranlarla eglenme ve idollerimin canli seslerini duymak icin giderdim. hani playback yapacaklarsa biz para odemeyelim gider evde kendim acarim yine ayni ses. bu konuda playbacke sahit oldugum icin uzulurdum.. ben o kadar para verdim cd kaydi dinletiyorlar gibi. ama kizlarin bu konu da fazla uzerlerine gelmeyin. twice yatan bir grup degil tembel de degil. evet ciddi derecede vokallerini gelistirmeleri lazim ama yogunluktan ve promodan kendilerini gelistirmelerine bile zaman kalmiyordur. hayranlara karsi sevgileri cok guzel, cok guzel dans ediyorlar, ayrica fazlasiyla caliskanlar!! lutfen kizlari daha fazla linclemeyin. hayranlar her turlu bagli kizlara, playback falan fark etmiyor konsere… Read more »

Last edited 3 ay önce by only blink
Esma

Konserde playback yapmış olabilirler veya olmayabilirler ancak twice’ın daha önce birçok kere playback yaptığı doğru. Jyp kızları danstan çok vokal ve vokal sabitliğine yönlendirmeli. More and more erada kızlara ‘bu kadar nefes nefese söylemeleri normal değil, merdiven çıkmış gibiler’ dediğimde oncelar bana saldırdı. Kızlar o sahnenin hemen öncesinde dans etti o yüzden nefes nefeselerdi vs. diye. Ama daha aradan zaman bile geçmeden blackpink encore da güzel bir şekilde söyleyince sustular. Niyetim iki grubu karşılaştırmak değil. (Özellikle blackpink üyelerinin satajerlik sürelerinin twice çoğu üyesine göre uzun olduğu düşünülürse) ancak insanların ilginç bahaneleri bıramması gerekiyor. Nefes nefese olan duyduğunuz her mr removed… Read more »

Myouii

Twice gömme haberi=Fandomların kendi grubunu övme yeri
Abi gidin kendi grubunuzun haberine yorum yapın kpop gruplarını bilmesek bize her sahnede idolüm canlı söylüyor diye yedirecekler

BlueElf

Sadece Twice değil canlı söylüyor dediğiniz çoğu grup için geçerli bu %100 canlı okumuyorlar “konser” lerinde. Kendi seslerinin üzerine okuyorlar mikrofon açık oluyor güçlü vokali olanlar bu durumda bile arkadaki kendi sesini bastırabiliyor diğerleri arkadaki kendi sesi ile aynı tonda okuyor ve iyi takip ettiği için siz onlara playback,sesi kuvetli olup arkadaki sesini bastiranlara canli diyorsunuz. Asıl sesleri encore gibi sahnelerde duyabilirsiniz çoğunun kendi sesleri kapatılıp sadece arkadan müzik verdiklerinde vokalleri ortaya çıkıyor. Benim aklıma bu geldi canlı olarak oturarak şarkı söylemek çok zordur diyafram baskından dolayı zorlanabilirsin ama kulaklık falan takılıyor oradan kendi sesi veriliyor ve böylelikle canlı şarkı… Read more »

Nokta

Her twice haberinde kaos oluyor 😀 ben sadece bekleyeceğim

FOD

Öncelikle jeongyeona geçmiş olsun..en önemli şey sağlık , cok fazla fedakarlik veriyor her şeyden kendini yormamasini ve kendini daha fazla düşünmesini istiylrum ha bir de oncelar lütfen jeongyeona daha iyi sahip çıkın ben bir stan olarak üzülüyorum onun uğradığı haksızlıklar karşısında..pb var mi yok mu ilgilenmiyorum ama lütfen bpyi araya katmayın 💞

SonChaeyoungBenimÇileğim

sadece bu konsere dayanarak değil genel olarak söylüyorum playback yapmaları rahatsız edici çünkü hepsi yetenekli, vokalleri çok güçlü neden canlı söylemediklerini anlamıyorum özgüvensel bir problem olabilir mi acaba

Lemonlover

Kanka Telif yemediyse çoğu performansına gidip bakabilirsin hâlâ. Çünkü playback yoktu back vokal vardı ve hatta nefes seslerini aldığım kısımlar oldu bir de playback vs bunlar hep şirket kontrolünde olan şeyler ve özgüven konusunda Twice a güvenirim zira Sixteen de çoğu kızın gruba alınmamasının sebebi özgüvensizlikleriydi.

Lemonlover

Kısa süre önce Kore CB ‘si yaptılar ayrıca hemen ardından Fanfare geldi akabinde online konser şimdi Fanfare için Lil Touch etkinliğine hazırlanıyorlar. Ekim’ de bir Kore dönüşü ve bir Japon albümü daha gelecek bu kadar yoğunlukta seslerini korumaya ya da Konserde sergiledikleri Bsidelar için koreo hazırlamaktan çalışmaya fırsat bulamamış olabilirler, bu çok doğal. Ki ben negatif söylemler yüzünden şu sıralar daha çok vokal pratiği yaptıklarını biliyorum Nayeon çalışmaktan boğazının ağrımaya başladığını söyledi. Normalde Dünya Turu sırasında tamamen canlı söylemişlerdi. Burada ise SADECE BACK VOKAL KULLANILDI bakın Playback ayrı bir şey back vokal ayrı bir şey zaten azıcık kulağınız varsa gidip… Read more »

Last edited 3 ay önce by Lemonlover
Somsomi

Canli soyluyemiyosunuz playback yapamiyosunuz dans grubu resmen

MeU , Once and ReVeluv

Nayeon ın dance the night away deki pot kırışı . Ilk kez yakalanışları değil bende once um. Kızları en azından görmek bile çok güzel biraz şükredin buda olmayabilirdi

5. [+229, -43] Yeteneksiz bir grup, sıradan insanlardan daha kötü şarkı söylüyorlar, nasıl zirvedeki grup olarak görülüyorlar? K-Pop’ın imajını mahvediyorlar, umarım biz onları daha çabuk mahvederiz de emekli olurlar

Sen dünyadan emekli olmuşsun….

bokunohero

*bu yorum silindi* dwugfhwefg

Last edited 3 ay önce by bokunohero
Mona

Sonuçta para onlarda bizde burda ne desekte fakiriz

Lemonlover

Çoğu yerde Back Vokalle senkronu kaybettiler ve kendi sesleri back vokalden kopuk bir şekilde duyuldu ya da nefes seslerini bile aldığım yerler oldu ben mi doğa üstü bir kulağa sahibim yoksa siz mi dinlemeden, izlemeden yorum yapıyorsunuz bilemedim? Ama şunu çok iyi biliyorum ki Kore Exo ‘ya yapmaya çalıştığını şimdi Twice’ a yapmaya çalışıyor lâkin şunu bilmenizi isterim Once’lar görüp görebileceğiniz en sadık fandomlardan biridir. Onların ayağını kaydırmak düşündüğünüz kadar kolay değil.

Ayşe

https://youtu.be/NsOufyMD5tQ bunu atmak istedim

Deniz

Evet bende playbacki, savunmuyorum twice çok iyi bir, vokal grubu değil ki zaten , ortalama blackpinkte, aynı şekilde sadece çok abartılıyorlar şuanda blackpink biraz daha stabil vokallere sahip sadece , jeongyeonun sakatlanması , tabikide twice için kötü , bişey en iyi ,üçüncü vokali,çünkü keşke kız iyileşene kadar dinlenseymiş.Bp de , back vokallerle, dolu performansları , en iyileri jennie vokal olarak, evet rose ve jisoo nun sesleride iyi , ama abartmamak gerek , twice ta değil suç jyp de eğer böyle politika izlemeye devam ederlerse, bu kızlar daha çok eleştirilecek ler .Bakın ben hiç bir grubun antisi değilim, ama bu hoş… Read more »

misafirx

Bp nin söyleyebildiklerini düşünmelerine şaşırdım. Bp nin de aynı şekilde yakalandıkları bir sürü videosu var, bağırarak söylemek ne zaman söyleyebilmek oldu? Twice,bp veya başkası… Şarkı söyleyemiyorsanız neden şarkıcı oldunuz?

Bbb

Playback yapmazlarsa yine linç edilirler . Son comeback geri dönüşlerin de canlı söyledikleri sahneler genel olarak kötüydü .

wigwicelyrics

ARKADAŞLAR PLAYBACK YAPMADI GÖNDERİYİ ATAN ZİNA ÜZERİNE DOĞMUŞ ÇOCUK GİF OLARAK ATTIĞI İÇİN ÖYLE ANLAŞILIYOR. VİDEOSUNU İZLERSENİZ JEONGYEON’UN PLAYBACK YAPMADIĞINI ANLARSINIZ. GEREKSİZ YERE LİNÇLEMEYİN KIZLARIMI, SAYGILAR.

Who

0.47 ye bakın özellikle lyric videosuna da baktım jeongyeonun partı ve unutuyor söylemeyi ama ben anlayışla karşılıyorum açıkçası sakatlanmış sonuçta
https://youtu.be/p14XfpBXGEI

Last edited 3 ay önce by Who
wigwicelyrics

Mikrofonu açık?

Who

Hayalet mi söylüyor arkadaşım şarkıyı

Who

+1.33

wigwicelyrics

Ses desteği ve playback arasındaki farkı bilmiyorsan hiç tartışmayalım kardeşim yoksa ikimizde birbirimizi kırarız.

Who

Ben anlayışla karşıladığımı söyledim yukarda okumadın herhalde

wigwicelyrics

Anlayışla karşılanacak bir durum yok ki zaten bu gayet normal bir durum. Konserlerde hepinizin oppası/unnisi yapıyor bunu, arkadan şarkı çalıyor onlar mikrofonu açık bir şekilde söylüyor. Anormal bir durum yok, dolayısıyla anlayışla karşılanacak bir durum da yok. Amacım tartışma çıkarmak değil, yanlış anlaşılmayı düzeltmek <3

Last edited 3 ay önce by wigwicelyrics
MeU , Once and ReVeluv

Herkeste oluyorki bu. Cidden başka bir grup yapsa.
E onlar cok yoruluyorlar zaten 1 uye sakat pb yapmaları çok normal derlerdi kesin🙄

...

Nasıl destekse söylemesine gerek kalmıyor dldlld

Dön de kendine bak

Kardeş sen nasıl bir karaktersizsin? İşin gücün yok idollere sataşıyorsun sonra ağzının payını birileri sana verdi mi oturup “yok ben anti değilim, yok siz şöyle böylesiniz, yok fikir belirtiyorum” diye zırvalayıp duruyorsun. İnsanlara cevap vermen onların söylediklerini yanlış yapmaz. Gerçekten çok terbiyesiz bir insansın. O idoller uyumayıp saatlerce çalışıyorlar. Senin gibi basit, zamanını idollere laf atacak kadar boş işlere harcayan bir insan nasıl olur da kalkıp o kadar emek veren insanlara bunları diyebilir? Sen önce onlarla aynı seviyeye ulaş sonra konuş. Senin gibi seviyesiz insanlar kendilerini her şeyden üstün görüp her şeyi eleştirirler ama hiç kendilerine sormazlar acaba ben bunu… Read more »

wigwicelyrics

açıklamakla uğraşmayacağım çünkü nefretin son bulmayacak belli ki. Senin gibilerin nefret etmesinin iki nedeni vardır kanımca. Ya oppanla moment verdiği için kıskanmışsındır ya da unnilerinden daha başarılılar diye korkmuşsundur. Nefretinin nedenini çok merak ediyorum. Seslerini, danslarını veya karakterlerini -mümkün mü bilmiyorum- beğenmiyorsan git, ilgilenme. Bu kadar nefrete gerek yok. Git ders çalış, okul başlıyor. Değmez bu kadar şeye. boşver twice’ı, sadece kendi idollerinle ilgilen. İnan böylesi çok daha rahat oluyor. boşuna ne bizi ne de kendini üzme.

Btty

İdol gruplarından müthiş vokal bekleyen var mı sahiden? Kızlar gayet pozitif ve ellerinden geleni yapıyorlar uyumsuz suratsız değiller. Konserlere eğlenmek için gidilir gayet eğlenceli ve samimiler. Sahnede doğru dürüst dansetmeyen bi ton İdol varken bu kızlara kafayı takmak da bi acayip.

Dön de kendine bak

Neden Amerikalı bir sanatçıdan ya da yabancı bir gruptan vocal bekleniyor da Kpop gruplarından beklenmiyor pardon? Bir kere K-pop’ta idol gruplarında müthiş vokaller var. K-pop’ı bu kadar küçümsemek yerine incelerseniz nasıl vokallerin olduğunu görürsünüz.

Ayşe

Müthiş performans sergileyen idol grupları var. Twice bu kadar populerse bir zahmet bunca yıl vokallerini gelistirseymis

Once

Kızlar sizin grubunuzdan çok daha fazla çalışıyor? Daha yeni cb yaptılar ve yine yapıcaklar.Sürekli Time To Twice bölümleri çekiyolar,Vliveda aktifler ve koreografi vb.öğreniyolar.Konser için gerçekten çabalayıp yoruldular.Playback yapmaları çok normal ve ben olsamda yapmak isterdim.Twice her zaman hayranlarını düşünen ve aktif olan bi grup.İşte bu yüzden Twice Queen💗✊

Lovedd

Ben gfriend dışında hem şarkı söyleyip hem dans eden başka kız grubu göremiyorum şuan sektörde en azından benim bildiğim kız grupları arasından

ClarryRiddle

Red velvet in de üstüne tanımam sadecebhak ettiği değeri göremiyor

la cha ta

İkisini de mükemmel yapan aktif yok evet.

KINGEXO

RV’in hakkını yememek lazım şimdi. Zaten vokal ve dansı aynı anda stabil yapabilen kız grubu denildiği zaman çoğu kişinin aklına gfriend ve rv geliyor.

...

Dansta iyi değiller, müzik söylemekte iyi değiller, müzik de yapamıyorlar eee bunlar süs bebek değilse ne? Şarkıcı diye listelerde görmek bile utanç verici.

ClarryRiddle

Dansta iyi mi değiller senden de her haberin altına gelip insanlara nefret kusmandan da bıktım sen önce kendinden utan buraya gelip boş boş yorum yapmaktan başka bir işin yok kim vasıfsız acaba

...

Sen de bana cevap verecek kadar vasıfsız olduğuna göre vasıfsızlar grubuna hoşgeldin ne diyeyim

ClarryRiddle

Sana katılacağım hayatta aklıma gelmezdi ama çok doğru

bokunohero

Bir gruptan nefret etmen demek onlar hakkındaki tüm doğruların zıttını demek zorundasın demek değil kardeş. Biliyorum hayattaki tek zevkin “Twice barbie” demek biliyorum bunu elinden almak cidden çok üzücü ama böyle devam etme artık sıktın kardeş

...

Yoo grubun bazı üyeleri çok güzel. Ama bu kadar

bokunohero

(düzenlendi) peki

Last edited 3 ay önce by bokunohero
la cha ta

Abartma linç imkanı bulunca uydurmuşsun.

KINGEXO

Dansta oldukça iyiler, içlerinde vokal olarak oldukça iyi sesler var, görsel olarakta beğeniliyor eee sen niye kudurdun peki? Bak her gonderide senin böyle yorumlarını görüyoruz ki yaptığın eleştiri değil bunu bi anla önce ve antisin denildiği zaman ‘ben anti değilim sevmek zorunda da değilim blabla’ diye kendini savunuyorsun.

ClarryRiddle

Dünkü bts postuna da bir sürü saydırıp sonra ben anti değilim demişti alıştık artık

KINGEXO

Aynen öyle bir çok gruba nefret kusuyor sonra ben anti değilim düşüncelerimi dile getiriyorum diyip saf ayağına yatıyor. Gerçekten cevremde böyle bir insan olsaydı aşırı rahatsız olurdum her şeyde bir kusur buluyor düşünmeden kırıcı yorumlar yapıyor.

...

Twice antisi değilim, sadece salak salak şarkıları dinleyip “bozom grobomom mohtoşom yotonoklo” diyen salakların yüzüne gerçekleri vuruyorum. Zorlarına gidiyor. Yoksa Twice’ın beğendiğim şarkıları var ama şarkıyı besteleyenin yaptığı eseri seviyorum, Twice sadece söylüyor o da autotone ile

KINGEXO

Şimdi bebeğim çoğu sanatçı kendi bestelediği şarkıyı bile söyleyemiyor başka gruplara veriyor kendisi bestelese bile bir çok kişi yardım ediyor mesela demi lovato albümdeki çoğu şarkılarını kendisi yazıyor ama ona yardım eden en az 70 kişi var yani öyle dediğin kadar kolay değil o işler bu bir ikincisi ise ‘salak salak şarkılar dinliyorlar salaklar’ deme hakkın yok isteyen gider +3 yaş şarkılar dinler bu kişinin kendi zevki sen sırf beğenmiyorsun diye millet salak olmuyor. Eleştiri yaptığını düşünüyorsun ama yaptığın tamamen düşüncelerini dile getirirken kullandığın iğrenç üslup bunun farkına var artık. Kimse senin yorumlarını beğenmiyor bi nedenini düşün bakalım bence başkalarına… Read more »

2jin

Gerçekleri mi söylüyosun alsmslsmslsmslsmsls mina haberine ilgi manyağı dedikten sonra istersen soyun umrunda değilsin insanların kudurmaya devam et burda:D

...

İyi ses dediğin Jihyo, Nayeon, Mina ise git biraz Ellie Goulding falan dinle kulağının pası açılsın.

bokunohero

apop zaten başlı başına kpopdan daha yetenekli kimse aksini idda etmiyor. burda Ellie’yi araya katman saçma.

Dön de kendine bak

Bu yorumun bence biraz yanlış olmuş. Çünkü K-pop’ta da çok yetenekli sanatçılar var ve apop ta da ünlü olup da iyi söyleyemeyen sanatçılar var. Yani iki sektörü kıyaslamak saçma bir şey.

KINGEXO

Ellie goulding dinleyip kulağımın pasını açmamı öneren ‘…’ ya buram buram kalite kokan şarkı listem şoku :d jihyo ve nayeon’un gayet güzel sesleri var ağlama.

Screenshot_20200812-000523_Spotify.jpg
wigwicelyrics

Dansta iyiler, şarkı söyleyebiliyorlar, şarkı sözü yazıp besteliyorlar. Götümüzden uydurmayalım lütfen.

Who

Az önce bi anlaşamamazlık yaşadık ama şarkı yazıp besteleme diyince yazmadan geçemeyeceğim sanırım Momo yapmıştı love foolish i tam bir şaheser çok severek dinlediğim bir şarkı dinlemeyen varsa öneririm

...

Kpopdaki en büyük yanılgı: Bir idol şarkıların bestesinde yardımcı olunca o şarkının bestecisi olmuyor. Bir iki cümle ekletip üyeler yaptı diye geçiliyor. Cahillik böyle bir şey. Momo yapmadı. Sözlerini yazmada bulunmuş. Yapımcı ve besteci başka biri. Gerçi Twice dinleyenin bilgisi max bu olur zaten

Last edited 3 ay önce by ...
Who

Yazılırken yanındaydın herhal? Sen dinleme kardeş isteyen yok zaten

...

Durr pardon Sha Sha Sha kısmını Sana yazmıştı demi? Böyle büyük bir sanat eserini nasıl unuturum

bokunohero

sha sha sha ya niye kötü bir şey muamelesi yapılıyor anlamıyorum, gayette akılda kalıcı ve hoş bir part burdan vurmaya çalışmanız saçma

Akali

comment image

🙂

Last edited 3 ay önce by Akali
Akali

comment image

:))

Who

27/7 twice ın en sevdiğim şarkısı bias ve bias wreckerımın yazdığını bilmiyordum bir yaşıma daha girdim az önce

Who

Sen hangi fandomdasın acayip merak ediyorum

bokunohero

hangi fandomda olduğunu biliyorum. daha önceki yorumlarını gördüm.
blink

Last edited 3 ay önce by bokunohero
JenBellaShakespare

Blink değil. Bpye de nefret yorumları yazıyor bu tatlış

...

828282 dans dersi al hatta bırak o kadar dersi 5-6 saat çalış aynı dansı sen de yaparsın. Bir şey yok. El çırp göz kırp bir iki arka ön bitti. Gerçi ben buna dans değil sallanma diyorum o ayrı

Twice Queen<3

Twice debut öncesi bile çok iyiy di hele vokalleri