Benzer Yazılar

Park Chorong reşit değilken içki içtiği için özür diledi, fakat zorbalık iddiasının asılsız olduğunu vurguladı

Park Chorong reşit değilken içki içtiği için özür diledi, fakat zorbalık iddiasının asılsız olduğunu vurguladı

Chorong’un Instagram’da yaptığı açıklama:

“Merhaba, ben Park Chorong. Talihsiz bir konuda sizi selamladığım için özür dilerim.

Öncelikle son olayları açıklamadan önce, henüz reşit olmamışken içki içtiğim fotoğraflarla endişeye sebep olduğum için özür dilerim. Küçükken yaptığım olgunlaşmamış ve aptalca yanlışlarım nedeniyle beni destekleyen herkese zarar verdim. Bahanelere yer yok, içtenlikle özür dilerim.

Son zamanlarda halka açıklanan konu ise Şubat ayının sonunda başladı ve yaklaşık bir aydır devam ediyor. Bu süre zarfında, dostane bir şekilde iletişim kurmak için çok çaba sarf ettim, ama ne yazık ki bu şekilde bir sonuç alamadık. Dün benimle ilgili yayınlanan haberleri ve röportajları okudum.

Aramızdaki bir yanlış anlaşılma yüzünden işler bu noktaya kadar gelmiş olsa da, gerçekten çok acı içerisindeyim; çünkü hala ilkokuldan liseye kadar [o kişiyle] arkadaş olduğumuza, birlikte eğlendiğimize ve vakit geçirdiğimize dair anılarım var, bu yüzden kendimi ifade edemeyeceğim kadar kötü hissediyorum. Yayılan yalanlarla ilgili olarak bir kez daha tekrarlamak istiyorum ki ben sonuna kadar, tamamen masumum.

Hiçbir zaman, hiçbir noktada, iddia ettiği gibi Bayan Kim’in yüzünü tokatlamadım, kıyafetlerini çıkarmadım veya ona şiddet uygulamadım. Bu konuyla ilgili olarak, o sırada orada bulunanların ifadeleri ve Bayan Kim ile yaptığım telefon görüşmelerimin transkriptleri yoluyla masumiyetimi tamamen kanıtlamak için elimden geleni yapacağım.

Beni destekleyen ve çıkışımdan bu yana 10 yıl boyunca beni destekleyen seven hayranları feci şekilde yaraladım. Bu olay nedeniyle şu ana kadar söylediğim samimi sözlerimi ve hareketlerimi samimiyetsizmiş gibi hissetmenizden korkuyordum, bana destek olan ve inanan hayranları da hayal kırıklığına uğratmaktan korkuyordum.

Apink üyelerime, hayranlarımıza, şirket çalışanlarımıza ve bana yardım eden pek çok kişiye karşı çok üzgün ve sorumlu hissediyorum. Tüm hayranlarımıza ve Apink üyelerine 10. yıldönümümüzde bu tür haberlerle gelmek zorunda kaldığım için tüm içtenliğimle başımı eğerek özür diliyorum.”

HABER: A Pink Park Chorong, “Zorbalık söylentileri asılsız, ama reşit değilken içki içtiğim için özür dilerim”

KAYNAK: Everyday Economy via Naver

1. [+771, -177] Lisede içki içmiş olması aynı zamanda okulda zorba olduğu anlamına gelmiyor. İnsanlar niye gerçekleri örtbas ediyor anlamıyorum.

2. [+343, -27] Reşit değilken içki içmesi yanlıştı, ama okulda zorbalık söylentileri henüz doğrulanmadı, bu yüzden tarafsız kalmayı tercih ediyorum. Umarım zorbalık söylentileri doğru değildir.

3. [+307, -25] ‘Herkes reşit değilken içki içer’ argümanlarını bir kenara bırakırsak.. 2000’li yıllarda öğrenci olmuş herkes Park Chorong’un o zamandan fotoğrafına bakıp nasıl bir öğrenci olduğunu aşağı yukarı hissedebilir ㅋㅋㅋ her nesilde saç stilinden ve makyajından anlayabileceğiniz karakteristik bir tip vardır ㅋㅋ Sadece bir kez içip deniyor muydu, yoksa her zaman mı içki içiyordu anlamak kolay…

4. [+378, -267] Reşit değilken içki içmek okul zorbalığı için yeterli kanıt değil ve bu herkesin okul yıllarında yapabileceği bir hata. Bence Park Chorong çıkışından beri geçen 10 yılda gerçek karakterini gösterdi.

5. [+373, -288] Ben geçtiğimiz 8 yıldır Park Chorong hayranıyım ve hakkında bir kez bile kötü bir söylenti duymadım. Hiçbir zaman yanlışlıkla argo kullandığını bile görmedim. diğer üyeler argo falan konuştuğunda bile her zaman dikkat etmelerini söylüyor onlara. Her zaman hayranlarla, personellerle, menajerlerle iletişim kuruyor ve şu ana kadar hep hakkında iyi şeyler söylenmiştir. Eğer bunların hepsi oyunculuksa bir ödülü hak ediyor. Tek bir şey söyleyeceğim ama, filmini izledim, o kötü bir oyuncu.

6. [+169, -84] Onu bu şekilde suçlayarak siz de şiddet uyguladığınızın farkında değil misiniz? ㅋㅋ Chorong gerçeği ortaya çıkaracak, bu yüzden lütfen onun kendini savunmasını bekleyin. Son 10 yılda kendisi hakkında hiç kötü bir şey söylenmedi. Chorong herkesin saygı duyduğu bir lider. Diğer üyelerin popüler argo terimleri kullanmasından bile nefret ediyor. Lütfen Chorong’un geçmişini lekelemeyi bırakın

7. [+87, -5] Bizim ülkemizin reşit olmayanların içki içmesine bu kadar hoşgörü gösterdiğini bilmiyordum~ yasadışı olduğunun farkında değil misiniz?

8. [+66, -9] Reşit değilken içki içmesi beni hayal kırıklığına uğrattı.. onu savunanların nasıl bir okul hayatı oldu bilmiyorum, ama ben Gangnam’da okula giderken bir kez bile içki ve uyuşturucu denemedim, böyle şeyler yapanlar tüm okulda toplasanız 10 kişi falandı. O yaşta içki içmesi bile şimdiye kadar A Pink Chorong olarak gösterdiği imajdan çok farklı, beni hayal kırıklığına uğrattı bu. Umarım imajının geriye kalanı yalan değildir ve gerçekten de zorbalık yapmamıştır…

9. [+60, -17] Ben 8 yıldır hayranıyım. İçki içtiği fotoğrafın bu haberde doğrulanması beni hayal kırıklığına uğrattı ve kariyerinin kalanında bunun onun peşini bırakmayacağından korkuyorum. Fakat konu zorbalık oldu mu masum olduğu konusunda geri adım atmaması beni sevindirdi. Bu olayların sektördeki 10 yılını lekeleyeceğinden korktuğunu kendisi söyledi. Gerçeği söylediğine inanmak istiyorum. Biliyorum içki fotoğrafı yüzünden hayal kırıklığına uğramış bir sürü kişi var çoktan ama o fotoğrafı zorbalığa kanıt olarak göstermek adil değil bence!

10. [+41, -4] Önemli olan içki içiyor olması değil, reşit olmayan birinin “barda” olması; ve aslında öğrenciyken hiç içki içmemiş pek çok insan var

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+38] Çok büyük bir içki kültürleri var, öyle ki ‘akşamdan kalmaya’ ilaç olan özel içecekler toptan satılıyor, ünlüler içki reklamlarına çıkıyor, ama reşit değilken içki içmeye verdikleri tepki ‘şok’ ve ‘hayal kırıklığı’ kjshfds. Reşit olmayanların içki içtiğini gösteren diziler bile var, Reply 1997 ve Extracurricular gibi, normal bir şey gibi davranılıyor. Bence o kadar önemli bir şey değil. Ben lisedeyken hiç içmedim ama çevremdekiler de içti ama hiçbiri kötü insanlar değiller, ya da benden düşük seviyede falan değiller.

 

Kaynak: Netizenbuzz

guest
35 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Mirajane

YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+38] Çok büyük bir içki kültürleri var, öyle ki ‘akşamdan kalmaya’ ilaç olan özel içecekler toptan satılıyor, ünlüler içki reklamlarına çıkıyor, ama reşit değilken içki içmeye verdikleri tepki ‘şok’ ve ‘hayal kırıklığı’ kjshfds. Reşit olmayanların içki içtiğini gösteren diziler bile var, Reply 1997 ve Extracurricular gibi, normal bir şey gibi davranılıyor. Bence o kadar önemli bir şey değil. Ben lisedeyken hiç içmedim ama çevremdekiler de içti ama hiçbiri kötü insanlar değiller, ya da benden düşük seviyede falan değiller.

Su gibi alkol içiyorlar.Bu kadar eleştirmeleri saçma.

İnci

Wowwww soojine sıgara içtiği için iljin bilmem ne ne diyen netizen… şimdi bu içkiye ama onu yapması bunuda yaptığı anlamına gelmez diyor iki yüzlü pislik insanlar🤮

Esra

Aradaki farkı anlatayım. Chorong 10 yıldır sektörde ve onun hakkında karakteri kötü diye hiç bir haber çıkmadı. Eski yaşadığı şehirden ,eski çalışanlardan bugüne kadar hakkında herhangi bir kötü söz duyulmadı. Bu yüzden daha pozitif bakılıyor sayılır.

İnci

Bende içki içmiş olması zorba olduğu anlamına gelmediğine katılıyorm ama insanlar çifte standartlılar ve birşeye yorum yaparken bir insanın masum olduğu yada olmadığını tam bilmeden o kişiye karşı duygularıyla hareket ettiği kanaetindeyim. ( ben zaten bunu sevmiyordum yok çirkin yok yeteneksiz zaten ) Bu kız 10 yıldır sektörde evet henüz şuana kadar böyle bişey çıkmadı şuanki devir ile o anki devir çok farklı ozaman gerçekten zorbalığa uğramışsa cesaretini toplamak zor olduğu gibi iftira atma cesaretini toplamaksa çok zordu ama şuan sadece korede değil uluslarası bir popülerlik var ve insanların bi dönem aynı seviyede oldukları kişilerin şuan bu konumda olduklarını kaldıramama… Read more »

Last edited 14 gün önce by İnci
Esra

İnsanlar kesinlikle hiç tanımadıkları kişileri yargılarken olaylara aynı yaklaşmalı bu kısma katılıyorum ama maalesef ki önyargı diye bir kavram var insanlarda. Bir çok kişinin önyargısız davranması büyük bir başarı bence. Ve kişilerin davranışları da bazen bunu tetikliyor. Shin Ae ve Soojin olayına girmek istemiyorum. Ama sana Chorong olayının diğerlerinden farkını anlatayım. Çıkan zorbalık iddialarında hep bir mağdur bana bu yapıldı dedi şirketler hayır deyip dava açtı. Chorong ‘da en başından şirket birisi Chorong’u tehtit ediyor ve kişiliğini kötü göstermek için şantaj yapıyor diye davayı açtı. Sonrasında mağdur olduğunu söyleyen kişinin röportajları yayınlandı. Chorong ve şirket ilk andan beri net bir… Read more »

İnci

Cube unde herşeyden haberi vardı mağdur gidip arkadaşlarından foto istemiş. Başından beri biliyolardı. Öncelikle senin ilkinde net bir açıklama yapmadı demenden anlıyormki sen o açıklamayı tam olarak bilmiyorsun milletin söyledikleriyle hareket ediyorsun gidip tekrar okumanı tavsiye ediyorm istediğin siteden git bak ( bunu zamanında bende yapmıştım ) soojin net birşekilde ablanın tüm iddiaları reddetti hiçbirini yapmadım dedi ve sadece bir meyve suyu ( meyve suyumu içmiş demiş mağdur) bu kadar böyle basit bir şeyi yapmış olamam dedi. ( soojin ikinci konuşmasında bu meseleyi böyle çarpıtacaklarını düşünemedim ama söylediklerim herşe doğru dedi) Bişey soracam bu kız hakkında iyi konuşanların haberi yapıldımı?… Read more »

Esra

Şuan için Chorong’u tanıyanlar pannda yazıyor. Hatta biraz önce Chorong ve Kim le ilkokuldan beri arkadaş olan kişi pannda haber paylaştır ve olayların doğru olmadığını Kim ‘in doğru söylemediğini vb seylerden bahsetmiş.
https://pann.nate.com/talk/358944677

İnci

Bu kız adına sevimdim umarım suçsuzsa kendini aklar ve mahkemeyide kazanır ama bunlardan da haber sitelerinin çifte standartı anlaşılıyor. Soojinin teyzesi soojinin ailesinin onun yanına gittiğini intihar etmesinden dahi korktukları gibi büyük bir meseleden bahsetmesine rağmen bunu bile pann haber yapmadı. Sadece naver da kaldı. Bunun en büyük sebebide çok daha popülerlik ve daha fazla antilik başka açıklaması yok. Soojinin çeyreği kadar bile konuşulmuyor. Neyse artık gören görüyor bunu söylememe dahi gerek yok.

İnci

Bu aktris niye bana samimi gelmiyor sana diyimmi soojin onun hakında kızı tanımıyorm bile çıksın neyse söylesin açık net bişekilde demesine rağmen halk arasında hatırlamyor lafını alıp ( o laf onun hakkında hiç olmamasına rağmen) kendine söylenmiş gibi söyleyip millete gaz verip mağdura yattı. Zamanında çok eziklenmiş olabilir ama bunu soojin üzerinden prime dönüştürdü. Ayrıca bir televizyonda psikolojik zorbalığa 6. sınıfta yaşadığını söylemesine rağmen. Şuan 8. Sınıfta yaşadığını dile getirmesi başlı başına yalann ama onunda gerçek yüzü çıkar ortaya ama umarım iş işten geçmeden çıkarda tüm yaşattıklarını yaşamasına bizde şahit oluruz.

Blinkkie

Biri lisede içki içiyor diğeri ortaokulda sigara. Tabii ki farklı bu iki olay. Soojin lisede sigara içmiş olsa ben de önemsemezdim ama ortaokulda sigara içmesi olabilir ya diye düşünülecek bir şey mi? Ben içki içmiyorum ama Türkiyede bile içki içmeye lisede başlıyor insanlar ama Türkiyede sigara kültürü daha fazla olmasına rağmen ortaokulda sigara içen öğrenci görsen ne düşünürsün acaba?

İnci

Öncelikle lise demek daha aklı başına gelmiş doğruyu yanlışı ayırt edebilecek konuma gelmiş demek. Bir insan henüz orta okuldayken henüz doğru yanlış ne bilmeden merakına yenik düşmesi demek, ki içki çok daha kötü bir durum bence bu ister kore olsun ister burası. Orada içki yaygın evet ama sigaradan daha iyi birşey olarak görmek ne kadar doğru? Kusura bakmayın ama çifte standardın dibini yapıyolar. Burada kanıtlı fotoda attılar ama soojine yönelik henüz ufak bir kanıt dahi yok. Neler neler iddia ettiler. Eeee bir tanedemi delil olmaz. Ama soojinin var. Mahkemeyede teslim edilmiş. İnsanlar bir duralım mahkemede ne sonuç çıkacak, delil varmı,… Read more »

Last edited 13 gün önce by İnci
uykucu

Çok büyük bir içki kültürleri var, öyle ki ‘akşamdan kalmaya’ ilaç olan özel içecekler toptan satılıyor, ünlüler içki reklamlarına çıkıyor, ama reşit değilken içki içmeye verdikleri tepki ‘şok’ ve ‘hayal kırıklığı

Bu konudaki duygularıma resmen tercüman olmuş sacdvfbgfh

Exonun enayisi

Su yerine soju icerken liseli birine icki ictigi icin laf etmek sacmalik zaten buyuklerden kulturden ornek almis iste

Istegeldimburdayim

Yasak olan hep daha cazip gelir zaten. Zorbalık varsa işin içinde bu kötü olur ama kendi ülkelerinde bile büyük bir içki kültürü varken tepkiler bana biraz abartı geldi

Mirajane

Chorong da eğer zorba çıkarsa ben kimseye güvenemem. Imaji cok iyi çünkü.

Bütün A-pink üyelerinin imaji iyi aslında

Last edited 14 gün önce by Mirajane
Mirajane

Zorbalık iddialarını kabul etmiyor.umarım ki gençliğinde böyle bir hata yapmamıştır. Severek takip ettiğim bir ünlü

nix

haberler aynı yalnızca yüzler değişiyor 🤦‍♀️

nix

ayrıca deli gibi içki içen koreliler buna mı şok olmuş 😂😂

sametinyourarea

yabancı yorumun da dedigi gibi ben Reply izlerken içtiklerini görünce şaşırmıştım

your behaviour is so UGH!

Bilmem hatırlar mısın, skandal haberlerinin birinin altında apink i bu zamana kadar hiçbir olayı çıkmadığı için tebrik etmiştin. Ve grubun bu olayları patlak verdi. Ciddi ciddi senden korkmaya başladım ddksjkf

Last edited 14 gün önce by your behaviour is so UGH!
Hope World

Çalışma kültürlerinde bile içkinin yeri var. Patron ekip hep birlikte içme geleneği varmış iş yemeği diye. Patronun ısmarladığı içkiyi geri çeviremiyorlar diye biliyorum. Kültürlerinde bu kadar yer alırken bu kadar eleştirmeleri gerçekten abes.

Last edited 14 gün önce by Hope World
kkpop

Asyalıların yabancı yorumunda dediği gibi ciddi bi içki kültürleri var, gerçektende eczanelerde geceden kalmalar için ilaçlar, şuruplar var, çorbaları var, alkol kullananların araba kullanmaması için şöfor kiralama olayları var, iş yerindekilerin iş çıkışı patronla içmeye gitme gibi sosyal kültürleri var, ama reşit olmayanların içki içmesine şaşırıyorlar, film ve dizilerde görüyoruz buzdolaplarında , mutfak dolabında içkileri oluyor, gece 18 yaş altı çocuklarının içki içmediğini ne biliyor ebeveynleri, çocuklar çevreden ne görse onu yapar, istedikleri kadar yasak olsun anne baba içki ve sigara kullanıyorsa çocukta içer, sokakta, metroda orada burada sarhoş olan kişiler çok görülüyor. her reşit olmasa bile içki içen kötü… Read more »

Esra

Chorong ısrarla zorbalık yapmadığını söylüyor. Şirket ilk günden beri beklemediğimiz bir şekilde arkasında duruyor. Ve bende hiç tanımadığım Kim yerine 8 yıldır tanıdığımı düşündüğüm Chorong’a inanmayı seçiyorum. Umarım her şey yakında açığa çıkar ve bizlerde rahatlarız.

aswium

su niyetine alkol içen ülke değil mi bu ya

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Evet reşit değilken içki içmesi ve bara gitmesi hata. Özür dilediğinde affedilecek bir hata bana göre. Hepimizin bunun gibi ya da buna eş değer hataları vardır bence. Özür diledi ama Koreliler ya da hayranları ne düşünür bilemem. Zorba değilse Koreliler bunu sürekli kariyerinin ilerleyen yıllarında ısıtıp ısıtıp önüne sürerler. Zorba olmamasını ve olayın mağdur olan taraf kimse onu tatmin edecek bir şekilde sonuçlanmasını istiyorum.

Last edited 14 gün önce by kuzeytekinoğlununikoniktulumu
Treasure Maker

Reşitken alkol alması kendine büyük bir zarar fakat bu olay onun kendine yaptığı bir kötülük başkasına zarar vermiyor ki…
Bazı insanlar fazla tepki gösterdi bemce

Bennn

Zaten içki g.korenin kültürü gibi bişey niye abartıyorlar. Bennn hatırlıyorum da ortaokula giderken bile icki içen kişiler vardi

Usagi

[+87, -5] Bizim ülkemizin reşit olmayanların içki içmesine bu kadar hoşgörü gösterdiğini bilmiyordum~ yasadışı olduğunun farkında değil misiniz?

Ay kıçımın kenarı

Suzu

Bende ilk ickimi sokakta 15 yasında içtim tüm arkadaşlarım sigara içiyor ve ciddi düzenli olarak alkol tüketenlerde var reşit değiller bu arada ama hiçbiri zorba falan değil ksşwkdşwş çok saçma ya salakça bi takıntıları var sigara ve alkole karsı

Somniadess

Hatırladığım kadarıyla reşit olmadan önce içki içen bir sürü ünlü çıkmıştı ama onlar hala destek görüyor. Saçma geldi bu tepkiler.

lola

öffff iki yüzlüler içki konusunda bu kadar tepki vermeleri???

Hope World

Son zamanlarda ki zorbalık olaylarından bazıları doğru olabilir. Ama bazı insanlar skandalların patlamasından gaza gelip rastgele sallıyor gibi geliyor. Hangileri doğru hangileri yanlış sapla saman birbirine karıştı.

Moonbyul aşk

iki yüzlülükte zirve resmen soojin sigara içtiği için o yaşta sigara içtiğine göre kesin yapmıştır doğrudur vesaire diyenler şimdi o yaşta içki içmesi zorba olduğu anlamına gelmez meraktan içmiştir ıvır zıvır diye savunuyor işlerine gelene inanıp işlerine gelmeyene inanmıyorlar şaka gibi

𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

Sırf apink üyesi olduğu için hem yabancı hem korelilerin elinden kaçan birisi

Betül

İşte netixenler gene kendinj gösterdi hemen inanın demi soojinde de aynısı oldu bı ara inanır gibi oldular sonra gerçek ortaya çıktı bunda da aynisi

Yeni Yazılar

35
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x