Popüler ünlülerin dizilerden talep ettiği yüksek maaşlar dizileri çıkmaza sokuyor

11

HABER: Ünlülerin fiyatları düşmüyor, dizilerin yayından kalkmasının ana sebebi

KAYNAK: Munhwa Ilbo via Nate

1. [+3,828, -30] Bu çok daha önce bahsedilmesi gereken bir problem. Prodüksiyon masraflarının %30’u bu starların maaşına gidiyor, mühendis gibi diğer personeller ise ya bedavaya ya da çok az paraya çalışmak zorunda kalıyorlar. Sektör starların istediği parayı verebilecek kadar büyümüyor.

2. [+3,462, -44] Diziler başarılı olmak için pahalı ünlülere rol vermeleri gerektiği yanılgısı içerisindeler, ama isim değeri olan oyuncular yerine yetenekli oyuncular bulmaya odaklanmalılar.

3. [+2,823, -26] Onlara rol vermeyi bırakmalısınız, hepsi bu

4. [+193, -1] Kang Ji Hwan’ın bölüm başına 70 milyon won aldığı ortaya çıkınca bayağı konuşulmuştu, ünlülerin ne kadar kazandığını o zaman fark etmiştim

5. [+172, -3] Televizyon kanalları starlara verilebilecek minimum ve maksimum ücreti birlikte kararlaştırsalar ve kurallara uysalar gayet iyi olur. Daha çok isteyen top starları boykot edin, onlara rol vermeyin. Diziler yeni yetenekleri keşfedip onlara iş verdikçe zaten top starlar da tıpış tıpış geri dönerler.

6. [+121, -2] Ünlüler tek bir reklamdan ya da tek bir dizi bölümünden bizim bir hayat boyu kazanacağımız parayı kazanıyorlar. Bu adil değil, zaten bu yüzden gençlerin hepsi ünlü olmak istiyor

7. [+88, -7] Kötü oyunculuklarıyla para kazanan idol oyunculardan nefret ediyorum

8. [+64, -1] Sektör bu starların bu kadar para istemesine izin verdi ve şimdi şikayet ediyorlar, komik ㅋㅋㅋ

9. [+58, -1] O zaman televizyon ve film sektörleri birlikte çalışıp bu starların ücretlerini düşürmeliler ya da yeni yetenekler keşfetmeliler. Aynı roller için yarışan oyuncuların sayısı arttıkça ücretler düşer zaten. Dizilere aynı kişileri seçip durmayın artık.

10. [+50, -3] Setlerdeki personeller de starlar kadar yoruluyor ama çok az para alıyorlar. Sadece oyuncular çok büyük paralar kazanıyor ve bu haksızlık. Bir çizgi çekilmesi lazım.

11. [+49, -1] Bir dakika ya, IU Jun Ji Hyun’dan daha mı pahalı? Vay be~~ demek bu yüzden herkes idol olmak istiyor

12. [+43, -0] Sorun şu ki bir şeylerin ücreti arttıkça bir daha düşmüyor. Kapitalizm işte.

13. [+37, -2] Oyunculara niye bu kadar torpil yapılıyor anlamıyorum. Diğer personeller haftada 100 saat çalışıyorlar, ya çok az para alıyorlar ya da maaşları vaktinde ödenmiyor. Bir dizi sadece oyuncuların emeği değil setteki her personelin emeği. Starlar ödül törenlerinde personellere bir saniyeliğine teşekkür ediyor, bu kimin umrunda? Oyuncular birlikte çalıştıkları kişilerin maaşlarının reformuna liderlik etmeliler

14. [+33, -3] Artık dizi izlemiyorum çünkü tek yaptıkları IU gibi kötü oyunculara rol vermek. Gerçekten iyi olmayan kimseye rol vermeyin.

15. [+26, -1] Bir dizi kadrosunu baştan aşağı top starlarla doldurabilirsiniz ama sıkıcıysa kimse izlemez

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+277] Diziyi taşıması için ‘büyük isimlere’ güveneceklerine gerçekten yetenekli olan ve idol/top starların aldığı paranın çok azını talep eden çaylak oyunculara rol verseler, SENARYOYA önem verseler (Sky Castle gibi) böyle bir sorun olmazdı. Ama sektör popüler isimlere ve ilk bölüm reytinglerine fazla önem veriyor. Çoğu dizinin ilk bölümü manyak reytingler alıyor ama ikinci ve üçüncü bölümden sonra iğrenç oyunculuk, iğrenç yönetmenlik ya da senaryo yüzünden reytingler yere çakılıyor. Gerçekten çok saçma, özellikle de oyuncular, senaristler ve yönetmenler kazancın %60’ını cebe attıktan sonra. Diğer çalışanlar düzgün maaşlar almıyor. Kore gerçekten sektörünü düzeltmeli, top starlar ücretlerini düşürmüyorlarsa ve bencilliklerinden vazgeçmiyorlarsa sadece reklamlardan para kazansınlar. Sektör resmen bu insanlar daha çok para kazansın diye var sanki.

 

Kaynak: Netizenbuzz

Önceki İçerikHani kariyerinin 7. yılında kendine daha çok güvendiğini açıkladı
Sonraki İçerik‘İdol oyuncular’ kötü oyunculuklarıyla dizileri kötü etkilemeye devam ediyor
11 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments