Sadece iç çamaşırla sokakta yürümek… (G)-idle, Le Sserafim

36

Kız grupları bir kış pozlama yarışmasına katıldı. (…)
Ayın 16’sında resmi kanalları aracılığıyla ilk konsept görselini yayınladılar.

Yayımlanan fotoğraflarda Miyeon, Minnie, Soyeon, Yuqi ve Shuhua, karlı arka planla kontrast oluşturan cesur bir tarzda parlak bikini üstleri giydiler. Sadece tanıtımlar değil, aynı zamanda önceden yayınlanan şarkı sözleri de müstehcen içerikleri nedeniyle tartışmalara yol açtı. (G)I-DLE, albümün parçalarından biri olan ‘Wife’ın ses ve müzik videosunu ayın 22’sinde gece yarısı yayınladı. Tek söz yazarı rolünü üstlenen Soyeon, “Evet, bundan hoşlanacağını biliyordum, bu yüzden sana bir pasta yaptım / Hepsi bu kadar değil, üstündeki vişneyi de ye / Dikkatle öp ve cesurca ye” gibi kışkırtıcı şarkı sözlerine yer verdi ve “Öğrendiyseniz, şimdi bir kez daha güvenle binin.”
(Ç/N:Ride kullanılmış, İngilizce’de cinsel çağrışım da yapar)

Bu müstehcen şarkı sözleri, KBS’nin “aşırı açık açıklamalar” olarak nitelendirerek yayın kısıtlamasına yol açtı.
K-pop hayranları arasında karışık tepkiler var; bazıları açıkça cinsel içerikli şarkı sözlerinden rahatsızlık duyuyor, diğerleri ise şarkının 19 yaşın üstündeklerle sınırlı olduğu sürece bunun bir sorun olmaması gerektiğini savunuyor. Buna yanıt olarak (G)I-DLE’nin ajansı Cube Entertainment, ayın 25’inde Newsen’e şunları söyledi: “‘Wife’ ikinci tam uzunluktaki albümün parçalarından biri ve yaklaşan yayın faaliyetleriyle ilgisi yok. ( G)I-DLE, ‘Super Lady’ adlı başlık parçasıyla geri dönüş yayın faaliyetlerine odaklanacak.”

Benzer şekilde kız grubu Le Sserafim (Kim Chaewon, Huh Yunjin, Sakura, Kazuha, Hong Eunchae) da geri dönüşlerinden önce cesur teşhir kıyafetleriyle dikkat çekti. Le Sserafim üçüncü mini albümleri ‘EASY’yi 19 Şubat’ta saat 18.00’de yayınlayacak. Bundan önce, 26’sında resmi kanalları aracılığıyla yayınlanan ‘Good Bones’ fragman videosunda, üyelerin herhangi bir ek üst veya alt kısım olmadan sadece kazaklarla sokaklarda yürürken görülüyordu. Ajansa göre, “Videoda üyeler, eski mağazaların, karanlık sokakların ve kasvetli bodrumların arka planında bir marka defilesini anımsatan bir podyum yaratıyor. Podyum konsepti, ekibin daha önce yayınlanan Fearless ve Antifragile konseptleriyle uyumlu bir markalaşma özelliği taşıyor.
(…)

1. Onları rahat bırakın, tamamen çıplak da değiller

2. Hoş değil

3. Bu çok aşırı

4. Bu erkeklerde de çirkin görünecektir, öyleyse neden herkes biz tenlerini bu kadar göstermemelerini isteyince böyle yaygara koparıyor?

5. Bu bir podyum konsepti falan da sokakta külotuyla yürüyen birini gördüğümde kendimi güçlü ve havalı hissetmem mi gerekiyor?

6. Onları rahat bırakın, trend buㅋㅋㅋㅋ

7. Konu ünlülere gelince insanlar neden bu kadar katı? Bunu bir konsept olarak düşün ve git

8. Düşündüğüm tek şey çok fazla çabaladıklarıydıㅋㅋㅋㅋㅋ “podyum mu?” Gülüyorumㅋㅋㅋㅋㅋ

9. Sanırım sadece mevcut trende gönderme yapıyorlar ama ㅋㅋ bu resim biraz eski ama bu süper kısa iç çamaşırı benzeri şortların moda olmasından bu yana uzun zaman geçti ve popüler markalar bunun gibi çok fazla şort satıyor… ve ilk resimdeki kürk şapkalar bugünlerde TikTok’ta çok popüler, hem makyaj hem de şapka…

10. Çocuklar… üşüteceksiniz..ㅠㅠ

K:pannchoa
Ç:netizenturkey

Önceki İçerikABD’de Bile Geleneksel Güzellik Algısı Var Gibi Görünüyor
Sonraki İçerikRoh Jeong Ui 165 Cm Fakat 39 Kilo
Subscribe
Bildir
guest
36 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments