Seo Shin Ae şu ana kadar kendini tutmak istediği için sessiz kaldı?

90
6118

seo shin aes post has just been posted on instagram

(Seo Shin Ae’nin açıklaması hakkındaki Pann yorumları)

Gönderi tepkisi [+4,272, -72]

1. [+2,689, -58] İnsanlar ‘halkın görüşü yine değişti’ diyor ama halk ne zamandır Soojin’in tarafındaydı? ㅋㅋ Soojin’in hayranları Twitter’dan Pann’a geliyor, her gün Pann’da trend olan gönderiler atıp mağdurlara yeniden zorbalık yapıyorlar. Shin Ae’yi açıklama yapmaya zorluyorlar ya da onunla dalga geçiyorlardı. (Ç/N: Geçtiğimiz birkaç gündür Pann’da Seo Shin Ae hakkında ‘şüpheli, ilgi manyağı, halkın görüşü değişti’ vs gibi trend gönderiler varmış) Bunların hepsini kendileri düzenlediler ve halkın görüşü değişmiş gibi davranan da onlardı. ㅋㅋ Soojin hayranları hariç, hayranların çoğu bu konuya olan ilgisini ya kaybetti ya da uzaktan izliyordu. Soojin hayranları olay çıkardığı zaman bile diğer hayranlar sadece güldü. Hayal dünyanızda yaşamayı kesin. Seo Shin Ae resmi olarak Soojin’in zorbalığının mağduru olduğunu söyledi. Cube diğer mağdurlara yaptığı gibi Seo Shin Ae’ye dava açacak mı görmek için bekleyeceğim ㅋㅋㅋ Seo Shin Ae’nin şirketi de Cube’a dava açmaya karar verirse o zaman kesin yasal işlem başlar

2. [+2,205, -38] Soojin hayranları yine bu açıklamaya bir göz gezdirip ufak kusurlar aramaya başlar

3. [+1,616, -23] Demek Soojin gerçekten iljindi… okul koridorlarında diğer öğrencileri utandırıyordu.. bunu okuyunca bile cevabı bulabilirsiniz… bu yüzden Soojin’i mağdur gibi göstermeyi kesin demiştik

4. [+1,274, -14] Normal bir hayran olsaydınız Soojin sigara içtiğini kabul ettiği anda fandomdan ayrılırdınız

5. [+1,089, -9] Demek bu yalan değildi?

image 3 1

“Soojin: Bu yüzle ünlü olabileceğini mi sanıyorsun?” (Ç/N: Soojin hakkında zorbalık iddiaları ilk çıktığında bir yorum sahibi Soojin’in Seo Shin Ae’ye bunu söylediğini iddia etmişti)

6. [+1,059, -25] Bir tahminde bulunacağım. Bu öğle vaktinden yarına kadar en az 10 tane şöyle gönderi olacak: “Seo Shin Ae şurayı yine açıkla”, “Sizce Seo Shin Ae’nin sözleri yeterince inanılabilir mi??”, “Seo Shin Ae’nin gönderisini tuhaf bulan tek ben miyim?” vs vs. Seo Shin Ae’nin Instagram DM’lerinde ve Youtube yorumlarında olay çıkaracaklar

7. [+1,000, -13] Seo Soojin’in seçici hafızası olduğu doğruymuş


[PANN] SEO SHIN AE KENDİNİ TUTMAK İSTEDİĞİ İÇİN SESSİZ KALMIŞTI

downloadjhghj

“Seo Shin Ae ‘nefret yorumlarından dolayı’ acı çekiyor… Soojin’in açıklamasından sonra herkes ondan bir cevap bekliyor, niye?”

“Soojin “Ben kimseye işkence çektirmedim.. Seo Shin Ae, net bir açıklama yap”

“Okul zorbalığı skandalı, Soojin “Zorbalık yapmadım… Seo Shin Ae, net bir açıklama yap”

“Seo Shin Ae ağzını açacak mı… Soojin’in öfkesi –> Youtube kanalı kıvılcım aldı”

“Soojin’in zorbalık açıklaması –> Seo Shin Ae sosyal medya hesabı nefret yorumlarıyla doldu”

download 10

“Seo Shin Ae aktris-nim, lütfen tasdikli bir açıklama yap”

“İlk açıklamamda yazdığım gibi, okulda geçirdiğimiz süre boyunca aktris Seo Shin Ae ile hiç konuşmadım. Bu olaylar başlamadan önce onun okulda hangi sınıfta olduğunu bile bilmiyordum.

Asla masasına sigara koymak, mezuniyet mektuplarını çalmak gibi davranışlarda bulunmadım.

Seo Shin Ae hakkında hiçbir şey bilmiyorum ve hakkımızdaki bu tür söylentileri ilk kez duyuyorum. Asla ona zorbalık yapmadım veya arkasından ona küfretmedim.
Ben ne zaman yeni bir açıklama yazsam, Seo Shin Ae aynı anda bir gönderi paylaştı, bu yüzden insanlar yanlış bir şekilde ona zorbalık yaptığıma inanıyor.
Şirketim onun şirketiyle iletişime geçti, ancak yanıt alamadık.
Suçlu değilim, bu yüzden Seo Shin Ae’nin konu hakkında net bir açıklama yapmasını şiddetle rica ediyorum.”

Soojin’in Seo Shin Ae hakkında yazdığı en son şey buydu.

Seo Shin Ae zorbalığa uğramasına rağmen sessizce hayatını yaşamaya çalışıyordu

Açıklama yapmasının sebebi sizdiniz

Gönderi tepkisi [+1,966, -24]

1. [+666, -5] “Kendi mezarını kazmak” bu duruma cuk oturuyor ㅋㅋㅋ

2. [+616, -5] Komik olan şu ki Seo Shin Ae’ye nefret yorumu yazanlar sadece Soojin’in hayranlarıydı, bu hayranlar Soojin antisi sayılmaz mı? ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Çünkü hayranlar onu savundukça Soojin hakkında daha fazla ifşa gönderisi çıktı. Antilerin yapacağı bir strateji resmen

3. [+505, -5] Soojin hayranları yaptığınıza bir bakın ㅋㅋㅋ Soojin’in antisi olmadığınıza emin misiniz? ㅋㅋㅋ

4. [+169, -1] Temiz bir şekilde ayrıl, büyütme artık

5. [+166, -0] Soojin hayranları yine zorbalığa başladı.. Soojin çoktan sigara içip “dalgasına baktığı” için yakalanmıştı ㅋㅋㅋ

 

Kaynak: Pannchoa


NAVER

0001562074 001 20210326174404589

HABER: Seo Shin Ae “Soojin zorbaydı… 2 yıl bana küfür edip şahsıma sözlü saldırıda bulundu”

KAYNAK: Chosun via Naver

1. [+4,173, -25] Atın onu~

2. [+3,564, -24] Bunu söyleyecek kadar cesur olduğun için teşekkürler, duygusal olarak çok zorlandığına eminim ㅠㅠ okul zorbaları cezalandırılmalı!!!!

3. [+1,645, -7] Bir kez bile Seo Shin Ae ile konuşmadım diyordu ama ona psikolojik saldırıda bulunmuş… Bu dünyada en nefret ettiğim insanlar yaptıkları hatalar konusunda utanmaz davrananlardır.

4. [+1,584, -18] Artık televizyonda zorba istemiyoruz. Çocuklarımız ne öğrenecek?

5. [+793, -15] Ah bu.. bu ört bas edilemez ㅠㅠ Hayranlarından bazıları bunun Soojin’le hiçbir ilgisi olmadığını söylüyor çünkü doğrudan şiddete neden olmadı, ancak böyle bir grubun parçası olduğu ve onlarla birlikte diğerleriyle dalga geçtiği için o da o kadar kötü

HABER: Soojin Seo Shin Ae’den açıklama istedi, ama bir karşı saldırı ile karşılaştı

KAYANK: MBN via Naver

1. [+4,590, -21] Soojin’in şirketi Cube Entertainment’a bir şey soracağım: mağdurların tüm gönderilerine dava açtığınızı söylediniz değil mi? O zaman Seo Shin Ae’nin bugünkü gönderisini de mi dava edeceksiniz? Çünkü Seo Shin Ae’yi dava etmezseniz güçsüzlere sert davrandığınızı ama güçlülere aynı sertliği göstermediğiniz görmüş oluruz. Cube’un resmi açıklaması ne olacak acaba.

2. [+2,780, -19] Seo Shin Ae bu kadar zamandır sessiz kaldığı için Soojin onu kolay lokma sandı ama olay aleyhine çevrildi..

3. [+1,957, -29] Küçükken hata yapmak ve yanlış davranışlarda bulunmak normal, ama şimdi bir yetişkin olarak bunu kabul etmezsen, eleştiriyi ve sektörden sürülmeyi hak edersin.

4. [+1,511, -23] Shin Ae ile gurur duyuyorum, güç bul, fighting

5. [+1,264, -9] Soojin boş yere sert davrandı ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

KAYNAK: Naver

1. [+3,623, -10] Vay be… bir de Seo Shin Ae’den açıklama isteyecek kadar utanmazdı… bir şey söylemeye korkar diye mi düşündü? Yoksa kariyeri zaten bittiği için “hiçbir şey olmadı” demesini mi umuyordu?

2. [+1,727, -16] Seo Shin Ae’nin YouTube kanalına gittim, Soojin’in hayranları her türlü nefret yorumunu yazıyordu.. umarım güç bulur..

3. [+1,490, -9] Soojin onun ayrıntılarla ortaya çıkmasını beklemiyordu bence… Umarım Soojin, tıpkı Seo Shin Ae’ye söylediği gibi, bu yüzle ünlü olmayacağını anlar

4. [+498, -15] Soojin sadece özür dileseydi bunların hiçbiri olmazdı…

5. [+406, -2] Soojin Seo Shin Ae’den açıklama istediği zaman kendini zorba haline getirdi. Rica etmedi, bildiğiniz emretti. Soojin, şirketi ve fandomu tamamen aynılar. Cube çok pis davrandı.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+275] Tek yapması gereken özür dilemekti, hala inat etmesi onu çok kötü gösterdi, Cube gerçekten ne yaptığını bilmiyor. Soojin için her şeyi daha beter ettiler.

 

Kaynak: Netizenbuzz

Önceki İçerik[THEQOO] Baekhyun Nisan ayında askere gideceğini açıkladı
Sonraki İçerik[PANN] Seventeen Mingyu’nun yaptığı kolaj resim eleştiri alıyor
guest
90 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
ajumma#istanbulsözleşmesiyaşatır#aşağıbakmayacağız

Game Over… Soojin’in kendisi kaşındı açık ve net. Shin Ae onun adını anmadan bir hikaye attı. O zamanlar olay daha küçüktü fakat Soojin, Shin Ae’nin ismini zikrederek onu hedef haline getirdi. Çünkü kendini akıllı sanıyordu. Shin Ae’nin arkasından konuşmuş ona sözlü şiddet uygulamıştı. Ama bu kanıtlanamazdı. Bir de Shin Ae’nin çıkıp bana çirkin deyip aşağıladılar tarzı bir açıklama yapmasını beklemiyordu. Çünkü bence bu kişi için de zor bir olay. Sonuçta hep aşağılandığınız ve içinizde yara olan bir şeyi açıklıyorsunuz. Sonra Shin Ae, benim adımı ağzına alma demesine rağmen Soojin yine hedef göstererek açıklama istedi. AL İŞTE SANA AÇIKLAMA.. Olayların bu… Read more »

Last edited 2 ay önce by ajumma#istanbulsözleşmesiyaşatır#aşağıbakmayacağız

soojinde azıcık zeka olsa ” bu tiple mi ünlü oldun ” diye hakaret etmezdi…

Birisi

AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAAHAHAHA BU SEKİLDE İZLİYORUM UNNİM YAPMAZCILAR YİNE BANA TAVSİYE VERMEYE GELMEDEN AZCIK EĞLENEYİM HAYRANLARIN KENDİ KENDİLERİNE SOOJİNİ YAKMALARINA

İlayda

Of gerçekten neden böyleler anlayamıyorum. Allah beyin vermiş kullanın diye bunlar taşıyo sadece. Bende yorumunu aynen o fotodaki gibi okudum skdmekfjemdöwödk

Birisi

Beyinlerini bize olağanüstü tavsiyeler vermek İcin kullanıyorlar hayatim (bknz o tavsiyelerden birisi: soojinin belli belirsiz konusmalarından sonra yazdığı paragraf paragraf olan metine inanmamızı beklemek)

İlayda

Hee evet haklısın vallahi unnilerini haklı çıkartmak için beyinlerini kullandıkları kadar başka bir şey için de böyle kullansalardı tüm dünya kalkınmıştı şu an

Exonun enayisi

[+275] Tek yapması gereken özür dilemekti, hala inat etmesi onu çok kötü gösterdi, Cube gerçekten ne yaptığını bilmiyor. Soojin için her şeyi daha beter ettiler.

Tam olarak bu ya ozur dilese gecmis duzelmeyecekti evet ama magdur affederdi belki bu kadar uzamayacakti da

Drbeyz

Shin Ae’ye Soojin’den prim kasıyor diyenler var xhbdhdbdj Kız aktrist, Kore’de aktristler idollerden çok daha fazla saygı görür ve el üstünde tutulur. Prime ihtiyacı mı varmış da Soojin’den sağlayacakmış? Hala daha aktrist açıklama yazdı ama cube ile iletişime geçmedi diye kıza inanmayan türk fanlar var. Daha ne desin kız? Soojin ben hiçbir şey yapmadım, Shin ae’den siddetle açıklama bekliyorum dedi, kızsa gayet net bir şekilde bana zorbalık yaptı dedi. Soojin kızın arkasından konuşmuş, aşağılamış; Shin Ae ise sessiz kalmış. Muhtemelen şimdi de sessiz kalır zannediyordu, çıkıp konuşacağını tahmin etmiyordu o yüzden kızın üstüne gidip durdu. Soojin bakalım nasıl bir kılıf… Read more »

Last edited 2 ay önce by Drbeyz
prins

onlara göre kız oyuncu olsa da ünlü değil, ismini aratinca sadece soojin olayi ile gündeme geldiği haberler çıkıyormuş, kiz eziğin teki felan filan iste. onlara laf anlatılmaz

Baebae

İnstagramda kıza resmen hakaret ediyorlar ezik muamelesi yapıyorlar shin aenin en başta açıklama yapmak istememesinin sebebi bu olabilir idol fandomları çok korkunç gerçekten

Neocrackheadtech.ltd.şti

Ya hayranlar neden, nasıl, niçin bilmem ne bıraksınlar şu boş lakırdıları
Sizin idolünüz bu kıza zorbalık yapmış ve yaptığı şeyi açıkça reddetti daha neyi zorluyonuz
Çok mu zor yanlışa ‘yanlış’ diyebilmek

kirmizibalik

Bunu gören instagram tayfa👁️👄👁️

ddeulgi

ay sorma yaa o tayfaya hiçbi şey anlatılmaz var ya. jackson haberlerinden sonra bugün doğum günü haberinin altı hiçbi şey olmamış gibi iyi yorumlarla doluydu “iyi kalpli idol” “nefret kusmak isteyen gitsin” yok bilmem ne. şok oldum.

ddeulgi

Bu sayfayı bu yüzden seviyorum aklı başında mantıklı insanlar yorum yapıyor burda shxkskxsj

kirmizibalik

Soojin’e best girl falan diyorlar hâlâ neymiş iftiraymış primmiş

minnam jelibon

sadece insta tayfa olsa keşke Korez*n tayfa da böyle.
‘Zico’yu savunanlara acıyorum’ dedim diye vatan ha*ni olmadığım kaldı

kirmizibalik

+youtube tayfa savunmadıkları idol yok resmen tanısınlar tanımasınlar ölümüne savunuyorlar

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Pledis, Cube’a zorbalık olayları ile nasıl başa çıkılması hakkında vermen gereken birkaç ders var diye düşünüyorum. En başından mağdurlar ile uzlaşma yoluna gidilmeliydi. İnşallah Pledis’e nazar değdirmem. Sürekli bu olaylarla başa çıkış şeklini övüyorum da… Bir de konudan alakasız Mingyu olayı tam olarak bitti mi?

Last edited 2 ay önce by kuzeytekinoğlununikoniktulumu
Tuğçeeeee

Yanlış bilmiyorsam bitti kendini mağdur olarak gösterenlerin aslında yalan söylediği,bir kanıtı olmadığı,mingyu’nun suçsuz olduğu çıktı.(yine söyleyeyim yanlış hatırlıyor ve biliyor olabilirim)

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Bilgilendirme için çok sağol. Teşekkür ederim. 🥰

aswium

soojinin imajı öyle bir hale geldiki suçsuz olsaydı bile asla işin içinden sıyrılıp eskisi gibi olamaz ki suçsuz da değil dibine kadar suçlu lütfen gruptan ayrıl ve sessizce yaşa birazcık olsun utanman varsa sonra yıllar sonra gelirsin seni özleyen üçbeş salak fanın kalırsa da dinlerler seni belki bilemiyorum ama işleri kendin için berbat ettiğin kesin bari grubun önüne taş olma

teletabi

Ben İnstagram’da “özür dilese olaylar şimdiye kadar bu kadar büyümezdi” demiştim ve bana “yaa niye özür dilesin, kendisi haklıysa kendini savunacak tabi, niye özür dilemesini istiyorsun?” gibi cevaplar alıyordum. Şimdiye kadar sektörde çok olay çıktı ve bunun için suçlu-suçsuz herkes özrünü diliyordu, en azında “hayranlarımı endişelendirdiğim için” falan diye yine de bir özür yazısı paylaşılıyordu ama sıra bu olaya gelince tüm bunları unuttular galiba. Suçsuz da olsa çıkıp özür dilemeleri imajlarını bu kadar mahvetmenin önüne bir miktar geçen bir şey ve Soojin tarafı bırakın karşı taraftan hayranlarından bile bir özür dilemedi diye hatırlıyorum (yanlışım varsa düzeltin lütfen). Bu sektörde haklı… Read more »

Last edited 2 ay önce by teletabi
Bennn

İnsatagramdakilere göre tüm idoller masum o gün zico pezevengini öven bi yorum bile gördüm.

azizi

seungri’ye olan sevgisini dağa taşa sığdıramayan bir kesim var sen ne diyosun dydsusbidnd

who is brian, this is youngk

İnsanlar o kadar çok bağlanıyor ki bu tanımadıkları ve büyük ihtimalle asla tanıyamayacakları insanlara, ölümüne savunuyorlar ve kötü ihtimalleri düşünmek bile istemiyorlar. Bir KADIN olarak hala Seungri’yi savunanlar bunun en büyük örneklerinden biri. Lütfen sevginizin sınırını bilin ve mantıklı düşünün. Sırf idolünüzü kurtarmak için mağdur ve yıllarca acı çekmiş insanlara bulaşmayın. Bence artık Soojin de özrünü dileyip grubundan ayrılmalı. Böyle mağdurlar varken hala televizyonlarda dans etmesi bence gerçekten saçmalıktan öteye geçmeyecek.

lola

açıkçası soojin ilk gönderisinden beri kadını hedef gösterdi. ilk açıklamasında isim vermesine gerek yoktu ama vermişti saçma sapan

Cey

2. [+616, -5] Komik olan şu ki Seo Shin Ae’ye nefret yorumu yazanlar sadece Soojin’in hayranlarıydı, bu hayranlar Soojin antisi sayılmaz mı? ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Çünkü hayranlar onu savundukça Soojin hakkında daha fazla ifşa gönderisi çıktı. Antilerin yapacağı bir strateji resmen.

Zamanında bir yorumda demiştim ki, siz (fanlar) idollerinizin en büyük düşmanısınız. Yaa işteee. Hep birlikte batın şimdi.

Hiiiii

Sıkandalın ilk zamanında gidip mağdurlardan bizzat özür dileseydi asla böyle olmazdı insanlar onun pişman olduğunu düşünürdü.Şuan sadece insanlarin gözünde bi yüzsüz.Bu kadar diretmenin hiç bi anlamı yokdu.Olan gruba oldu ben Gidle ın sahnede olması gereken bi grup olduğunu düşünüyorum Soojin ayrılırsa nasil toparlarlar bilmiyorum yazık oldu.

Last edited 2 ay önce by Hiiiii
kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Bu kaoslar mağdurların mutlu olacağı şekilde bitsin artık. Ben eski kıyafet, insta fotoları yorumladığımız zamanlara dönmek istiyorum.

Melboomer (I.K.)

“Iz*one wonyoung vücut ölçüleriyle büyüledi”
“Exo Kai’nin sahne kıyafeti konuşuluyor”
“Çaylak idol x’in yüzü netizenleri büyüledi”
Şu başlıklara hasret bıraktılar bizi 🙁

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Çiçek gibi insanların gülüşlerini soldurdunuz bahçeleriniz bahar görmesin ühühhühü😭😭😭
Ayrıca, Wonyoung’un fiziğini yorumlamaları aşırı ürkütücü geliyor çocuk daha o

Last edited 2 ay önce by kuzeytekinoğlununikoniktulumu
syssota

muhtemelen avukatı soojin’e sordu yaptın mı diye, soojin de yapmadım dedi, avukatı da ona göre yazdı. soojin’deki bu inat neden anlamadım ünlü olmayı çok seviyor herhalde. vicdanı da mı sızlamıyor süreci uzatarak mağdurları rahatsız ediyor.

Baebae

Bence hala kendisinin bir hatası olmadığını düşünüyor zorbalarda görülen tipik eğilim budur, zorbalığa uğrayan kişinin olayı çok abarttığını düşünürler ve özür dileseler bile içten içe hala pişman değillerdir. Soojin yıllar geçmesine rağmen ve her şey ortaya dökülmesine rağmen hala özür dilemiyorsa demek ki pişman değil ve şuan mağdur olan kişiyi kariyerini mahvetmeye yetecek kadar önemli birisi görmüyor olayın kapanacağını umuyordu ama shin aenin açıklama yapmasıyla ters köşe oldu tabii

prins

4. [+1,584, -18] Artık televizyonda zorba istemiyoruz. Çocuklarımız ne öğrenecek?

kusura bakmayın da çocukların yanlışı doğruyu öğrenmesi gereken ilk yer ailedir, once sizin öğretmeniz lazım daha sonra okul ve sosyal hayat gelir. sen evde çocuğuna zorbalığı normalmis gibi lanse edersen o da gelir okulda, işte, gelecekteki ailesinde uygular.

Melboomer (I.K.)

Önemli olan karakter… Aralarındaki yaş farkı az olan bir abla/abi-kardeşten birisi normal bir hayat yaşarken diğeri insanlara musallat olabiliyor. Aile ve öğretmenlere de o çocuğu disipline etme görevi kalıyor. Böyle zorba olduğu için toplumdan neredeyse afaroz edilen tipler de kesinlikle disipline etmede ailelerin ve öğretmenlerin ellerinde tutukları büyük bir koz olacak.

prins

tabiki karakter önemli ama karakter önce ailede oluşmaya başlar, sorumlu bir ebeveyn çocuklarının davranışlarını az çok öngörecek bir bilince sahip olmalı, bazıları zaten benim oğlum uysal kimseye dert olmaz diyip başından salar uysal çocuğun içinde bir canavar yattığı bilemez, bazen hiperaktif bir bir çocuk gibi her yere saldırır ailesi ben bununla baş edemem diyip salar çocuk ailesinden alamadığı ilgiyi sevgiyi zorla almaya çalışır ya da umutsuzluga kapılıp kötü davranışlar edinir. bazen de dediğin gibi ailesinde gördüğü kötü davranışları kendine ders edinip asla o kulvara girmeyeye çalışan bir insan ortaya çıkabilir. Kırmızı oda izlerken çocuklara çok üzülüyorum buraya dökesim geldi.

Baebae

Aslında karakter oluşumunda tv ve internetin etkisi de var. Mesela şuan Soojinin hayranları soojine hala masummuş gibi davranıyor ve zorbalığın o kadar da kötü bir şey olmadığını savunuyorlar kpop fandomlarında çok fazla yetişme çağındaki çocuk var ve böyle şeylerden gerçekten etkileniyorlar zaten devir artık internet çağı herkes çocuğunun eline telefon veriyor orda ne haltlar karıştırdıkları umurlarında değil. Ve üstteki kişininde dediği gibi böyle zorbalar ve kötü karakterli kişiler toplumdan sürülmezse çocuklar zorbalığın o kadar da büyük bir sorun olmadığını düşünmeyebilir ama soojin sektörden atılırsa bütün zorbalık eğilimi olan çocuklara birazda olsa ders olur diye düşünüyorum

ahjumma deme bozuluyorum

Soojin Seo Shin Ae’den bir açıklama beklerken tam olarak ne demesini umuyordu merak ediyorum. Resmen kendi bacağına sıktı. Bu saatten sonra durumu toparlayamaz bence. Gruba daha fazla zarar vermeden ayrılmalı artık.

likanda

vay be ben soojinin yazısındaki kararlılıktan cidden yapmadı sanmıştım ama nasıl pişkin pişkin böyle söyleyebilmiş aklım almıyo

ilvos

Soojin sadece özür dileseydi bunların hiçbiri olmazdı…

En başında kabul edip özür dilenseydi ve Soojin gruptan ayrılsaydı hem şirket hem de grup destek görürdü. Fakat sürekli reddedip Soojin’in korunması sebebiyle hem şirketin hem de grubun imajı mahvoldu..

jeyan

soojin uzatma artık niye sakız gibi uzattıysa zaten halk zorba birini grupta barındırır mıydı sanıyordu

winternim

ve bunlara ragmen hala instagramda oyuncu kiza prim kasma artık diyen korkunc insanlar vardi… umutsuz vaka olduklari icin ve ne dersem diyeyim bos bos arguman sunacaklari icin sesizce yorumlari okudum cunku daha once fena bir sekilde linclendim ama cok pismnan olacaksiniz pis bi zorbayi savundugunuz icin

yeahwhatever

seo shin ae’ye yaptığını kabul etmemesinin/açıklama istemesinin sebebi muhtemelen “kızlar arasında konuştuk , yüzüne karşı söylemedim ki” mantığı. muhtemelen diğer kızlara suçu atacak.onlar konuştu ben bir şey demedim ki kafasında ilerleyecek.

HhhHAmmMmbBGggGgrrRRR

soojin… bye girl 💅

uykucu

Iddialar dogru ise Cube madem bu kadar savunuyorsun soojin’i, git shin ae’yi yi de dava et. Cunku kendin demiştin yasal işlem konusunu🤔.Şu olay hakkında haberler bir yana dursun, kişilerin karakterlerine ithafen nefret yorumu yazanlar da ceza almalı, öyle klavyeden nefret yorumu yazmak kolay tabi.

Last edited 2 ay önce by uykucu
Tuğçeeeee

Soojin bulunmaz Hint kumaşı mı ki cube onu hala koruyor?
Bugün ikpop oyuncunun yaptığı açıklamayı paylaşmış yorumlar full “primini kastıysan git, soojin’i kıskanıyor”cümleleri ile doluydu seo shin ae’nin bir prime ihtiyacı olduğunu zannetmiyorum,hem işi gücü yok soojin’i mi kıskanacak xmxmxxmxm

Lavin

Kendini neden bu hale düşürürsün aklım almıyor. Yani resmen çıkıp özür dilemeyi kendine yediremedi. Yemin ederim bu kızın utanmazlığı beni bile utandırdı. Kendi kendisini yaktı. Kendisi de onu savunanlar da şaka gibiler şu an. Neyse umarım dediğini yapar ve ayrılır.

ilvos

Cube eseriyle gurur duysun :”

hyunjin best girl <3

soojin özür dilese, hayranları da bir süre sessiz kalsa bütün bunlar unutulurdu çünkü bu endüstride neler unutulmadı ki, ama soojin kendi kendine mezarını kendisi kazdı gerçekten

Hiiiii

4. [+1,274, -14] Normal bir hayran olsaydınız Soojin sigara içtiğini kabul ettiği anda fandomdan ayrılırdınız
Bu arada koreliler sıgaraya ne kadar takık ya sıgara içen biri kötü biridir algısı var.Bizde de sıgara içen biri dertli biridir algısı var.

Last edited 2 ay önce by Hiiiii
Isaidno

Tam emin değilim ama sanirim Türkiye dışındaki ülkelerde sigarada tütün degil esrar varmis o yüzden sigara içen kişilere pek iyi bakmıyorlar.

Last edited 2 ay önce by Isaidno
Hiiiii

Aaa bunu bilmiyodum eğer öyleyse cidden kötü bi durum

Lover

Hayranlar haftalardır bir zorbayı savunuyor gerçekten kabul etmek neden bu kadar zor?İnat ettikçe daha da kötü göründü.

Esra

Bugün instagramda Seo Shin Ae’i takip etmeye başladım. Sanırım kendimce ona destek olma şeklim bu…

Bennn

Soojin gurur mu yaptın bilmem ama özür dileseydin bunların hiçbiri olmazdı.instagramdakilerde hala Seo Shin Ae yalan söylüyor diyorlar.Zorbalık konusu hafife alınacak bir konu da değil.

dfn

ayrıl artık sektörden rezil ya

kkpop

Soojin en başta açık açık samimi bi özür dileseydi eğer şimdiye kadar olay çoktan kapanmış ve unutulmuştu, çünkü eninde sonunda halk her şeyi unutur ,fanlarda zaten unutur ve affeder , ayrıca yeni gelen skandallar eskisini örter… Bu arada bu Koreli netizenler insanları ten rengi,boyu ,kilosu ,göz yapısı bilmem nesi yüzünden yargılayıp ünlülere zor anlar yaşatan kişiler… Şimdi Soojin in karşısında olup Shin Ae yı savunmalarını okumak garip geliyor , Soojin kızın arkasından konuşup kızla alay etmiş ,gülmüş vs ama kendileri de sosyal medyada takma adların arkasına sığınıp ünlülerin boyuna ,kilosuna ,suratına ,ten rengine ,göz yapısına laf ediyorlar , kafa ölçüsüne… Read more »

sassyxie

Olayın başından beri bir sürü salakla kavga ettim hala oyuncunun üstüne gidiyorlar yazık kafalarına ilkin Soojin defol sektörden

HhhHAmmMmbBGggGgrrRRR

soojinden küçük olduğu halde ona “kızım” diyen fanlar anlık: 👁👄👁

jinny

İlk başta adam akıllı kabul edip özür dileyip ayrılsaydı bu kadar büyümezdi olay ve kendini bu kadar rezil etmezdi. grubun imajını yok ettiği gibi kendi imajını da tamamen sıfırladı. valla açık ve net kendisi kaşındı, gidebildiği yere kadar inkar etmeye devam edecek. okulda iljin olduğu kesin gibi duruyor ve eğer böyleyse zaten nasıl devam etmeyi planlıyor? grupla kaldığı takdirde grubu stanlemekten de vazgeçecek insanlar. şahsen ben soojin grupta kaldığı sürece ne kliplerini izlerim ne şarkılarını dinlerim. çünkü birine bu acıları yaşatan birisi sektörden bir şeyler elde etmeyi hak etmiyor.

light♡

Para ve şöhret için kişiliğini iğrenç hale getirmiş resmen yazık çok yazık

primadonna

Ben galiba çözdüm. Buradaki hayranlar daha eskiden beri takipçisi hatta artık hayran olmayan ve gündem takip eden de fazla. Biraz daha objektif ve mantıklı yaklaşabiliyoruz. Ondandır bu savunmayışımız.

Mor

En baştan hata ettiler şimdi ne yapsalar boş her şey açığa çıktı gibi her adımları skandaldı zaten battıkça battılar

Salçalı Ekmek

Yabancı fanlarda seni istememeye başladı ayrıl gruptan!

aswium

çok alakasız ama (isterseniz eksileyebilirsiniz) balık burcu özür dilemez diye bir şey duymuştum doğruymuş galiba baksana şuna bir özür dilemedi gitti insta fanlar Seo Shin Ae ye atıp tutuyorlardı bunları görünce ne kıvıracaklar acaba merak ediyorum

uykucu

Özürü falan geçtim de balık dediğiniz için şu yorumu hatırladım.Netleşmeden idolü tanırmış gibi laflar….

Last edited 2 ay önce by uykucu
aswium

olur mu öyle şey canım soOjiN onun ablası sOoJİn bEsT gİrLL

syssota

yeşil nehir katili gary ridgway de isfj ona bakılırsa yani burç ve mbti tipine göre mi yargılama yapacağız cidden bi gram akıl yok

jeyan #İstanbulSözleşmesiYaşatır

mbti kişiliği ve burç NE ALAKKAAA

Tuğçeeeee

O sırada küçücük bir olayda ya da suçsuz olduğum şeylerde bile özür dileyen ben👁️👄👁️

aswium

Ben hatalıysam özür dilerim valla öyle özür dilemiyorum diyip hava atmaya çalışan bunun havalı olduğunu salaklardan değilim ama öyle her şeyden de özür dilememek gerek bence

Tuğçeeeee

Benim de bu özür dileme alışkanlığimdan vazgeçmem lazım çoğu zaman olaylar uzamasın diye özür diliyorum xmzmzmzm çok da salakça birşey yapıyorum ama bir türlü de vazgeçemiyorum

aswium

ehehehueh o zaman pardon kusura bakma de geç öyle çok çok özür dilerim diye duygusallaştırma yani öneri sadece sen bilirsin ama

Baebae

Fazla balık burcu tanımadım ama balık burçlarında en ufak şeye alınıp gücenme fakat kendisi hata yaptığında kabul edememe gibi bir huy var bence. Şu burç işleri teorik olarak çok saçma ama gerçekten bazı özellikler tutuyor ya bence en burçlara inanmıyorum diyen kişi bile içten içe inanıyordur arkadaşlarımın ve kendimin burçlarının özelliklerine bakıyorum gerçekten çok garip çoğu tutuyor jwöwjsmsv tabii bu herkes aynı demek değil kişinin yetiştiği ortam ve yaşadığı olaylar karakterini etkileyen asıl faktörler

aswium

ben çok fazla balık tanıdım emin ol öyle soft girl falan değiller ha çok iyi kalpli olanları da var ayrı ama değişik bir alınganlıkları var ben de su burcuyum ama bu kadar alıngan değilim mesela kızın birisi neden sürekli bana göz deviriyorsun başkasını övünce bana neden bir şey demedin gibi garip alışkanlıkları ve davranışları vardı bir de bazıları oldukça sinsi öyle bir sinsi ki masum bebek sanırsın yani evet haklısın ufacık şeye güceniyorlar kabullenmeiyorlar zaten bu yüzden de özür dilemiyorlar ya neyse çok yazdım kısaca haklısın işte dfuhseuk

reddish

3. [+1,957, -29] Küçükken hata yapmak ve yanlış davranışlarda bulunmak normal, ama şimdi bir yetişkin olarak bunu kabul etmezsen, eleştiriyi ve sektörden sürülmeyi hak edersin. cok dogru demis neto ben insanlarin degisebilecegine inanirim ama soojin gecmisinin iyi yada kotu olarak sorumlulugunu almaliydi belki o zaman insanlar onun yaninda olurdu suan her sey b*k yolunda

HhhHAmmMmbBGggGgrrRRR

kiraz kızınız bile kendinden emin değilken onu nasıl ölümüne savunabildiniz? kemalim yapmaz diyen kadın gibi olayın başından beri deli gibi davrandınız. kim olursa olsun bir olayda nötr kalmanız gerektiğini öğrenmişsinizdir umarım.

yabancı fanlar hala yoruyor

Youtube’a biraz bakayım dedim hala Soojin’i savunuyor malum yabancı fanlar, bilmiyorum yani suçsuz olsa niye bu kadar uzasın ki hem aktör konuş konuş diyorlardı şimdi aktöre inanmıyorum moduna geçtiler, hayır hadi Sooji’nin zorba olduğuna inanmıyorlar abi o kadar olay oldu sürüyle şey oldu hepsi yalan mı Soojin hepsinde haklı mı? Öyle bir şey olsa ne mağdur bu kadar uzatabilirdi ne aktris böyle açıklama yapabilirdi. Bilmiyorum bana Cube ve Soojin bir şeyler denemeye çalışıyorlar ama her seferinde yüzlerine bulaştırıyorlar gibi geliyor, ben artık cidden sanki idoller arkadaşlarıymış çok iyi tanıdıkları insanlarmış gibi ölümüne savunulmasından bıktım aynı şekilde en ufak şeyde gömmek… Read more »

Last edited 2 ay önce by yabancı fanlar hala yoruyor
Vivi

2. [+616, -5] Komik olan şu ki Seo Shin Ae’ye nefret yorumu yazanlar sadece Soojin’in hayranlarıydı, bu hayranlar Soojin antisi sayılmaz mı? ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Çünkü hayranlar onu savundukça Soojin hakkında daha fazla ifşa gönderisi çıktı. Antilerin yapacağı bir strateji resmen

Bu aşırı doğru Cube ve Soojin hatta onu destekleyen hayranlar inkar edip korudukça daha çok mağdur ortaya çıktı. Artık işi bitti

Cl’in mikrofonu

Artık her yorumda dediğimi yine diyorum. Soo*in defol git şu gruptan, aklı olan kimse seni istemiyor.

*****

Gereksiz uzattılar kabul edip özür dilemiş olsaydı bu kadar uzamazdı idolleri sanki 40 yıllık arkadaşıymış gibi savunan fanlar oldukça hiçbir şey olmaz şirketler fanlara güveniyor

Nayeon_jennie

Lisede, ortaokluda zorbalık görmüş bir arkadaşım Ünlü piskologlardan seans başı neredeyse 1000 tllik yardımlar alıyordu. Malesef travmadan hala çıkamadı. Zorbalık hafife alınacak bir şey değil. Zorbalık gören herkes güç bulsun. Hayat devam ediyor. Zorbalar ın hepsi umarım cezalarını alırlar. Soojin de grubdan ayrılmalı.Umarım grub arkadaşlarına zorbalık yapmamıştır.

mirasan

alakasız ama ;soojin pek ünlü biri değil bu kadar fanı olduğunu bile bilmiyordum.
tahminimce fandomda olmayan insanlar olaya karıştığı için soojin bu kadar konuşuluyor.

Ayşe

Tam tersi Soojin’in baya fanı vardı özellikle diğer fandomlardan da solo olarak en çok fan toplayan kişiydi gruptaki.

lightless

Düşünmeden Hanbin’i atan YG 🤝 Soojin’i atmamakta ısrar eden Cube
aynı salaklık aynı saçmalık