Seventeen Mingyu’nun bir personel ile etkileşiminin videosu tartışma konusu oldu

71

Video: Seventeen Mingyu kuliste kadın bir personal ile yakın davranışları sebebiyle konuşuluyor

KAYNAK: Sojang via YouTube

1. [+597] Vay be, bu kanalı sadece eğlencesine izliyordum, kendi biasın hakkında video yüklenince insan böyle hissediyormuş demek ㅋㅋㅋ

2. [+259] Mingyu, lütfen… sadece sessiz kal ㅠㅠㅠ sadece huzurla yaşayalım ㅠㅠㅠㅠㅠㅠ

3. [+215] Sadece özel/kapalı bir yerdeyken böyle davranması gerektiğini bilmeli. Her iki taraf da rızası olan yetişkinler olduğu sürece böyle davranması umurumda değil ama… herkesin onu görebileceği bir yerde böyle davranıyorsa hayranlar üzülür. Sigara içilmeyen bir alanda sigara içen birini izlemek gibi.

4. [+170] Onunla sevgili olsun ya da olmasın, hayranların görebileceği bir alanda karşı cinsten bir personelle böyle davranmasının bir idol olarak onun sorumsuzluğu olduğunu düşünüyorum. İdoller o kadar çok inceleniyor ki, yanlış yöne bir bakışları bile söylentilere neden olabiliyor. Aklı başında çoğu idol böyle davranmazdı.

5. [+118] Mingyu-ya, bu doğru olsun ya da olmasın, Pledis’in yakında resmi açıklama yapmasını istiyorum. Çok fazla skandalın var zaten, Caratları bu şekilde üzmeyi bırakmanı umuyorum.

6. [+94] Lütfen böyle olmayı bırak Mingyu-ya… Seventeen uzun süreli olsun istiyorum… Kaç tane skandalın çıktı, Mingyu-ya…

7. [+79] Mingyu… kızları sevmen normal ama bu hareketleri özelde yap… hayranlar tarafından yakalanma. Bu skandallar çıkmaya devam ettikçe hayranların yorulup ayrılacak. Özelde ne yaptığın kimsenin umrunda değil, yakalanmadığın sürece ㅠ Gençsin ve ilişki istiyorsun tamam… ama yaklanma  ㅠㅠㅠ

8. [+73] Sevgili söylentilerinde fandomları en çok sinirlendiren 3 durum: 1- hayranlarla sevgili olan idoller, 2- televizyon kanalı binaları gibi kamuya açık yerlerde sevgili söylentisi çıkan idoller, 3- sosyal medyada ipuçlarıyla ilişkisini fazla belli eden idoller. Hayranlar idollerin sevgilisi olup olmamasını umursamıyor. Size gösterdiğimiz sevgi ve desteğe karşı bize saygı göstermenizi istiyoruz. “İdollerin sevgili yapması kimin umurunda” gibi şeyler söyleyenler, hayranların gerçekte nasıl hissettiğini gerçekten anlamıyor.

9. [+70] Seventeen’in nasıl bir skandalı çıkarsa çıksın asla resmi bir açıklama yapmıyorlar. BTS seviyesindeki bir grup bile en küçük şeyleri bile inkar eden açıklama yapıyor. Ama Seventeen’in tek yaptığı şey bir şey yaşandığında ara vermek, sonra geri dönmek. Hayranlar sorun yok deyip geçiyorlar ama bunu sorunlu bulan çok hayran var. Belli ki Seventeen bir şeyler saklıyor çünkü imajlarını etkileyeceğini biliyorlar. O yüzden bir şey söyleyin. Onlar için sessiz kaldığımız sürece kötü alışkanlıkları artacak. Büyük bir skandaldan sonra derslerini almalılar ki gelecekte daha dikkatli olmayı bilsinler.

10. [+56] Tam olarak ne olduğunu bilmediğimiz bir durumda onu eleştirmek istemiyorum ㅠㅠㅠ!! ama bu benim biasım olsaydı… dürüst olayım kafayı yerdim ㅠㅠ

KAYNAK: T Big News via YouTube

1. [+173] Taraflardan hiçbiri bu hareketi sorunlu bulmadıysa, bunda yanlış bir şey yok. Kadın personel rahatsız olsaydı eminim bir şey yapardı. İdollerin bu zamanda kariyerleri uğruna kendilerini tutmak zorunda olmalarının adil olmadığını düşünüyorum. İdoller gerçekten sevgili yapmadıklarında bile hayranlar sorun çıkaracak bir şeyler buluyor, çok boş zamanları var gibi görünüyor.

2. [+123] İdol de personeli de insan, ikisi de bunu istediyse sorunlu bir şey yok… sırf Mingyu bir idol diye onun kadın personellerle falan konuşmamasını bekleyenler daha yanlış. Ben o kadın personeli kıskandım…

3. [+99] Çok yakışıklı olduğu için biriyle böyle şakalar yapmayı becerebiliyor, kıskandım…

4. [+88] Personeller sürekli idollerle yakın çalışıyorlar, eminim yakınlaşıyorlardır. Sadece kıskandım…

5. [+71] İdollerin başkalarıyla şaka yapmasına izin verilmiyor mu.. kadını taciz etmedi sonuçta. Bunun neresi sorunlu?

6. [+69] Bunu kaydeden ve yükleyen kişi tüylerimi diken diken ediyor.. Bu resmen bir gizli kamera. Ayrıca personel de gülüyor gibi.. Bu nasıl sorunlu bir durum anlamıyorum..?

7. [+67] Bu nefret nereden çıktı… yakın gibi görünüyorlar, burada sorun nedir…

8. [+39] Üzgünüm ama hayranlar Mingyu’nun kuliste sessizce oturup hiçbir şey yapmayan karakterde biri olmasını mı bekliyordu?? ㅋㅋㅋㅋㅋ Bence kuliste böyle şakalar yapması normal… niye bu kadar hayal kırıklığına uğradınız? ㅋㅋㅋ Kadını öpmedi sonuçta. Dışadönük bir kişiliği olan, şakalaşmayı seven yakışıklı bir delikanlı… burada ciddi bir olay yok.

9. [+37] Bunun problematik olarak görülmesi iğrenç. İdol yerine gidin oyuncak bebek stan’leyin siz~ kadın personel bir #metoo açıklaması yapmadı sonuçta, gerçekten şakalaşmasını amma abarttınız ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ bu şekilde nefret söylentileriyle başa çıkan bir idol olmak korkunç olmalı ㅋㅋㅋ

10. [+26] Gizli kamera görüntüsünün yakınlıklarından daha problematik bulunması gerekmez mi..? Gizli kamera suçtur, ama yakın olduğunuz sürece böyle tensel temas kurmakta sorun yok. Kimsenin gizli kamera görüntülerini umursamaması ve onun yerine Mingyu’dan nefret etmekle meşgul olması.. Acele edin ve gizli kamera suçlusunu bulun…

 

K: Netizenbuzz

Önceki İçerik[PANN] ITZY Yuna ve ENHYPEN Jay’in sevgili dedikodusu çıktı, netizenler yalanladı
Sonraki İçerik[PANN] Red Velvet’in ‘Feel My Rhythm’ – calmato teaser fotoğrafları beğeni topladı
71 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
horanghae

Yahu gizli çekim yapan biri var ortada kimse buna takılmıyor hala. Kadın da sorun etse yaptıktan sonra gülmez, ya da Mingyu o hareketi yapmaya yeltendiğinde yapmasına izin vermez. Kendi aralarında şakalaşıyorlar, diğer üyelerde orada ve aynı hareketi taklit ediyorlar. Videodaki iki kişi de yetişkin ve kız kendini kaldırması için Mingyu’nun da önünde duruyor. Bu taciz mi oluyor şimdi? Bu Koreliler’in hiç mi lise hayatında böyle olan arkadaşları olmadı anlayamıyorum. Adam geçen yıl zorba dendi diye uzun süre sessiz kaldı, mağdur olarak adlandırılan kişinin annesi çocuğum engelli olduğu halde onunla tek arkadaşlık eden kişi Mingyu idi, diyip iddiaları reddetti. Geçen yıl… Read more »

horanghae

Bir de netizen bu benim biasım olsa kafayı yerdim demiş. Biasını bekleme odasında gizli gizli çeksinler de sen otur yaptığı harekete takıl, özel hayat ihlaline değil. Aynen.

horanghae

Of bir de hiç GoSe falan izlememiş insanların yakınlıklarını sorgulamasına ayrı delirdim. Adamlar kadın erkek demeden personellerle yakın olduğu için oyun oynayıp, üstlerine falan atlıyor. Kameramını tutup yere falan yatırdıkları görüntüleri iyi ki görmüyorlar yoksa komple grup zorba falan diyecekler.

horanghae

Misogynist konusu hakkında da tek bir şey diyeceğim. Fanlar için yaptığı BongBong figürü. Üyeler de sordu fanlar da sordu defalarca bu figür kız mı erkek mi diye. Hem kadınlara hem erkeklere saygı duyduğu için tüm bu sorulara devamlı olarak cinsiyetsiz cevabını verdi. Kalkıp misogynist gibi iftiralarda bulunuyorsak misandrist de diyelim istediğiniz olsun.

yineunuttum

Sektör çok korkunç. Ne zaman idolleri kukla olarak görmeyi bırakacaksınız.

Babyerimie

4. [+88] Personeller sürekli idollerle yakın çalışıyorlar, eminim yakınlaşıyorlardır. Sadece kıskandım…

Kısacası bu üstelik ikiside yetiskin insan ve kadın rahatsız olsa illaki bi tepki gosterirdi bos abartılmıs

yyaren

Açıkçası iki yetişkin bunu sorun etmiyorsa, tam olarak problematik kısım bunun gizli çekim olup bir de yayımlanması değil mi? Asıl korkutucu kısım burada.

(Videodan anladığım kadarıyla kadın sıkıntılı bir tepki vermemiş. Olayı daha iyi bilen varsa yazarsa sevinirim, ya da olay ile ilgili resmi bir açıklama gelmişse.)

Aaa

Sıkıntı tepkiyi bırak kadın kendi dönüp kollarını kaldiriyor. Büyük ihtimalle uzun olduğu için etrafındaki kısa insanlara yaptığı birşeydi. Bende arkadaşlarımı kaldırırım havaya eğlenceli oluyor. Asddas. Sonra staff üyeleride gördü onlarda denemek istedi BENCE. Çünkü kadın yanaşıyor hareket için
Çocukta ellerini yumruk yapıyor bilen bilir manner hand diye birşey var korelilerin uydurduğu. Vücut dilleri bana böyle bir olay gerçekleşmiş gibi hissettirdi.

Lethaia

” 10. [+56] Tam olarak ne olduğunu bilmediğimiz bir durumda onu eleştirmek istemiyorum ㅠㅠㅠ!! ama bu benim biasım olsaydı… dürüst olayım kafayı yerdim ㅠㅠ ”
Aloo?? Bu insanlar sizin kuklalarınız değil,hepsinin kendi hayatı.Nasıl yaşamak istiyorlarsa,ne yapmak isterlerse yapabilirler.Sektörün bu fan-idol ilişkisi gerçekten berbat.

I hate Rachel

Bu çocuk bence sıkıntılı. Sürekli haberleri çıkıyor falan ben iyi enerji almıyorum nedense.

uykucu

Gören sanacak kadına silah dayadı Mingyu… Hayatında belki de hiç görmeyecekleri insanlara sahipmiş muamelesi yapan fanlar mide bulandırıyor.. Ayrıca gizlice çekmek o kadar normalleşmiş ki netizenlerin düşüncelerini gram değiştirmemiş. Kore’nin gizli kamera olayını ne kadar normalleştirdiğinin bir örneği olsa gerek..

uykucu

gerçekten… rezillik ya

hammurabi

ee silah dayamış işte😈

what was the reason

😑

Jungkook'un Tavşan Dişleri

Wtf

Havuçlu Tarçınlı Kek

9. [+37] Bunun problematik olarak görülmesi iğrenç. İdol yerine gidin oyuncak bebek stan’leyin siz~

Mühür kaşe imza

akame

Asıl sorun kamera sokulmaması gereken yere girip özel alan ihlali yapmaları, üstüne haklılarmış gibi bunu yayınlamaları ve sorun etmemeleri. Seventeen hayranı değilim ve bu üyeyide tanımıyorum ama bir yabancı olarak görüşüm kendi aralarında şakalaştıkları yönünde. Bu kadar da her şey abartılmaz.. psikopat gibi takip edip çekmişler bir de

enhypenci

buna t4ciz diyip lincleyenler de var… mingyu svt’nin en sacma linclerini yiyen uyesi falan
kadin garip bir tepki verseydi bi carat olarak linclenmesine bi sey demezdim ama videonun tamamini izlerseniz kadinla bir seyler konusuyor sonra kaldiriyor kadin da guluyo zaten yakinlar buyuk ihtimalle

omo omo

7.yorumu yazana üzüldüm yalvarıyor resmen garibim 😂 ünlülere gönül kaptırılır mı annem sonu yok bu saçmalığın

Miss

Bunu yapan erkek yakışıklı bir idol olduğu için kadın taciz olmuş gibi hissetmemiştir ama erkek çirkin olsaydı herkes taciz derdi. Her neyse alan razı veren razı.
Ayrıca yakınsa şakalaşmasında sorun yok hatta daha fazla böyle videolar olsun ki gerçek hallerini görelim. Hiç kadınlarla konuşmuyormuş hiç el sürmemiş gibi davranmaları asıl mide bulandırıcı.
Videonun gizli çekim olması da ayrıca sorun.
Not:Seventeen dinlemem bir tane bile şarkılarını bilmiyorum bu kişiyi de tanımıyorum.

koniçiva

Alakaya maydanoz

horanghae

Bilmiyorsun tanımıyorsun buna rağmen yorum yapmak kolayına geliyor. Yıllardır devam eden GoSe çekimleri yapıyor bu grup. Kadın/erkek bütün personellerle içli dışlılar. Hepsiyle şakalaşıp, tepelerine binecek raddeye gelmiş kadar yakınlar yani. Birilerinin üstüne çamur atmak ne kadar kolay ya.

birgezgin

gözler mingyu ya döndü çünkü sanırım bu problemli başkanı destekliyormuş baya bundan önce onun haberi de gelmişti yabancı çevirenlerden eğer doğruysa vay haline bir ay boyunca bir hatasına savaş çıkarırlar

enhypenci

problemli baskani destekledigine dair hic bi kanit yok kirmizi giymesini kanit olarak gosteriyolar anca

Yummyeon

Ee çünkü eylülde çektiği fotoğrafları, tam seçim günü, herkesin renklerle tarafını belli ettiği günde atmış. Öncesinde de çok fazla misogynist postu çıkmıştı. Insanların eleştirmesi de şüphelenmesi de normal. Mingyu ya bilerek attı ya da bunu düşünemeyecek kadar saf(!)

enhypenci

mingyu o postu secim gunu atmamisti ama siz bilirsiniz

horanghae

Bilmeden konuşmak hoşlarına gidiyor. Konu kendi idollerine gelince de hemen ordularıyla savunmaya başlıyorlar.

horanghae

Post seçim öncesi paylaşıldı. Mingyu 8 Mart’ta, seçim 10 Mart’ta. Kıyafet konusunda da Pledis’i bilmediğinizi var sayıyorum. Bir idol aynı kıyafeti defalarca giyiniyor ya da o kıyafet diğer grupların üzerinde dolaşıyor. Yani aynı kıyafeti giymesi kadar normal bir olay yok. Aynı zamanda kan gibi gösterilen kırmızı boya, kadın/erkek bacaklarının bulunduğu tablodan mı bahsediyorsun bilemiyorum ama kırmızı boyadaysa sorun (bir renge çok anlam yüklenmiş gereksiz yere) aynı boyayı yaptığı grubunun bir fotoğrafında da sıçratmış. Kendisi dahil grup üyelerini de öldürmek istiyor ya da cinselleştiriyor mu demeliyiz? Kadın/erkek bacağı tablosunda da Mingyu mankenlik yapmış ve sektörün hiç de iyi olmadığını söylemişti zamanında.… Read more »

horanghae

Mingyu o postu seçimden önce attı ve ağzınızı her bilmediğiniz şeye açmadan önce gidip instagram hesabını kontrol ederseniz giyindiği ya da çevresinde bulunduğu her nesnenin rengi için fotoğraf altına o renkte kalp emojisi koyduğunu görüp, bilmediğiniz konu hakkında yorum yapmamış olursunuz. Takip etmediğiniz, iki üç haber sitesinde gördüğünüz habere göre insan karalamak hoşunuza gidiyor olabilir. Ama yine de yapmayın. Elinizin altında internet var düzgünce araştırıp bakın, eski kafalı olmayın. Seçim kampanyaları devam ettiği süreçte mavi kalp emojisi de atmış mesela. İkisine birden oy verip hem problemli hem de daha problemli olan iki başkanı da desteklemiş mi oluyor yani?

soleil

Sorun gizlice çekim yapıp özellerini deşifre etmek değil de iki tarafında rızasıyla, belli ki şakalaştıkları, muhabbet döndürdükleri ortamda temasta bulunmaları öyle mi? Geri kafalısınız valla başka da bir şey demiyorum.

🐼×͜×🐼

Bu olay için demiyorum ama, sektörde taciz mağduru çok insan olduğu söyleniliyor. Umarım desteklediğimiz kişiler, tacizciler arasında yoktur.

Merve

Kendisinden asla iyi bir enerji almasam da ne var bunda

Euanflow

Yorumlara bakıyorum da dünyamız teknoloji konusunda çok ilerlemiş. Mağaradan bile internet çekiyor

myteez

Eğer kadın personelin rahatsız olduğu ama söyleyemediği bir durum varsa evet problem ama yoksa bence şirin bir etkileşim. Sonuçta bu insanlar eğer işten ayrılma veya personel değiştirme durumu olmuyorsa çıkışlarından beri aynı insanlarla çalışıyorlar, tıpkı aynı gruptaki arkadaşları gibi. Aralarında bu kadar teklifsiz bir ilişkinin olması çok doğal. Gizli kamera kısmı daha problematik bence. Orada iki insan eğleniyor ve paylaşılan videonun rıza dışında paylaşılmış olması ihtimali korkunç. Ama dediğim gibi bence ikisinin etkileşimi çok tatlı. Netizenler ağlayarak günlüğüne yazabilir.

Chaemeko

Karşı cins ile özel günlerden özel günlere mi yan yana geliyorsunuz insanlar yakın oldukları insanlar ile temas ediyor ayrıca ne var videoda tacizci tecavüzcüyü zorbayı göğe çıkarmayı kesinde elistirirsiniz çocuğu mingyu tanıyan herkes konuşmalarında ve hareketlerinde ne kadar aktif olduğunu bilir belli ki çalışan ile de yakın ve muhabbetleri oldukları belli kadın rahatsız değil problem?

Bıktım

ya nasıl bir yerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama harekette hiçbir sıkıntı yok???? personelle yakınlar belli ki. bu tarz şeylerin dert olması bana saçma geliyor.

Mirror

Son yorumunda dediği gibi sorun yakınlıkları değil, kuliste gizli çekim yapılması. Biblo mu bunlar kulise koltuğa oturtur sırası gelene kadar köşede beklesin.24 yaşında yetişkin idol olduğu içinde dışarıda gençliğinide yaşayamıyorlar çalışanlarla yakın olması çok normal geldi bana.

Aycik🎐

Videoda kötü bir şey görmedim. Hatta kadın arkasını dönüp kollarını şekle sokuyor ki onu kaldırsın diye??? Yıllardır çalıştıkları personellerle nasıl davranacaklarını size soracak değiller herhalde. Birde açıklama istiyorlarmış komik. Ki bundan önce gizlice çekim yapan kişiye tepki gösterilmesi lazım. İnsanların özel alanını işgal edip habersizce video çekiyor.

Açayı

” 10. [+56] Tam olarak ne olduğunu bilmediğimiz bir durumda onu eleştirmek istemiyorum ㅠㅠㅠ!! ama bu benim biasım olsaydı… dürüst olayım kafayı yerdim ㅠㅠ ” Erkek grubu stanleyenlerden bazı kişiler grubun üyelerini kendi sevgilisi kocası olarak görüyor hiç sağlıklı bir durum değil.

Açayı

Bana göre bu bir skandal değil.

Rain

yani abartılacak bir şey yok sıkandalı çıkmış gibi davranıyorlar bende bir şey sandım ayrıca bu kanal neredeyse her idol hakkında saçma dedikodu iftira yayan kanal değil mi hala kapanmamış

minnam jelibon

10. [+26] Gizli kamera görüntüsünün yakınlıklarından daha problematik bulunması gerekmez mi..? Gizli kamera suçtur, ama yakın olduğunuz sürece böyle tensel temas kurmakta sorun yok. Kimsenin gizli kamera görüntülerini umursamaması ve onun yerine Mingyu’dan nefret etmekle meşgul olması.. Acele edin ve gizli kamera suçlusunu bulun…

Videoda kadın rahatsız olmamış gibi duruyor hatta gülüyor bile???? Sorun bunu gizli çekip yayınlayanda ayrıca orası halka açık bir yer değil diye biliyorum.

Lxlie

Kadın personelle Mingyu iş arkadaşı sayılırlar. Flörtleşiyor da olabilirler şakalaşıyorlar da. Ben günlük hayatta okulda, dışarıda birçok yerde hatta tam olarak bu şekilde şakalaşan insanlar gördüm. Bazıları kardeş bazıları arkadaş bazıları sevgili vs. Gerçekten asıl sorun birisinin onları izinsiz çekip atması. Sevgilisi bile olsa bu videodaki asıl sorun kişisel haklarının ihlal edilmiş olması. Başka hiçbir sorun göremedim ben. Mingyu’ nun daha önceki olaylarını bilmiyorum ama bunun için özür falan dilemez inşallah.

lal

Video’yu yayınlayan kanal ne kanalı?

horanghae

Sojang kanalın adı. Ne kanalı bilmiyorum ama haberlerde gördüğüm ve yorumlarda okuduğum kadarıyla zamanında BTS’e de çok sataşmış, video viral olup V’ye kadar gidince V de bu kadar ileriye gitmezdim fakat diğer insanlara ucu dokunduğu için (yalan olmasın buna benzer bir şeyler demiş yorumu bulamam büyük ihtimalle) dava edeceğim, tarzı bir şeyler söylemiş. Kısacası neredeyse her idole karşı değişik videolar çekip, onlara seyirciler tarafından küfür ettirtmekle uğraşan bir kanal.

Oasis

Ne grubu ne famdomu asla çözemediğim bir kitle neyse bence konu şuan anti feminist, kadın düşmanı olarak temsil edilen partiye destek vermesi şuan kore şu görüntülerden ziyade bu konuyu konuşuyor sürekli problematik olarak tanınan biri çizdiği “sanat” adı altında iğrenç tablolar, otizimli birine zorbalık “iddiaları” vs gerçekten başka bir grup olsaydı şuan üye olarak kalabilir miydi bilmiyorum bu yüzden hem grup olarak hem fandom olarak çok tuhaflar diyorum özellikle kcarat x grubuna deli gibi saldırırken kendi grubunun olaylarını kendi içinde tutmada o kadar iyi ki çok çok çok değişik bir kitle

omo omo

Mingyu mu destek veriyor o partiye?

enhypenci

(tamamen caratligimi bi yana koyarak yazdim)
birincisi zorbalik iddialarindan aklandi hatta sirketin aciklamasini her yerde bulabilirsin
ikincisi kadin dusmani partiye oy verdigi kesin bile degil??? sirf kirmizi giydi diye bunlari yapiyosaniz ohooo kirmizi giyen tum idollere tepki gösterin simdi
ucuncusu tablo olayindan tam olarak emin degilim tablolarini da cok incelemedim ama kendi grubuna yaptigi tabloda da kirmizi renkler vardi diye biliyorum cok fazla incelememistim o tabloyu da ama uyelrrin ustunde kan vardi yani ama dedigim gibi emin degilim bu olaydan

🐼×͜×🐼

Zorbalık iddiaları çoktan halloldu. Şirket en ince detayına kadar araştırdığı için övgü bile aldı. Mağdur olduğunu söyleyen kişiyle bile sorun halledilmişken, bu olay üzerinden nefret söylemlerinde bulunmak saçmalık.

Kiminhayranıbu

Heechul süper juniordan oy kullanmaya giderken kırmızı terlik giyindi diye partisini belli ediyor dediler saçma giyindiği kıyafetten parti belirlemek

horanghae

Anlamlandıramadığın, iddia dediğin olayları öne sürerek boş yere nefret almasını sağlıyorsun. Zorbalık ‘iddialarında’ otizmli çocuğun annesi ortaya çıkıp gizli kalsın istiyordum fakat olay çok büyüdüğü için konuşmak zorundayım diyerek koca sınıfta otizmli olduğu için kimse arkadaşlık etmezken çocuğuyla arkadaşlık eden tek kişinin Mingyu olduğunu söyledi. Şirket bu süreçte sessiz kalıp her şeyi ortaya çıkartıp ondan sonra açıklama yaptı. ‘Sanat’ adı altında olan o iğrenç dediğin tablolar da zamanında mankenlik yapıp sektörün iğrençliğini görmesi üzerine marka ve iç çamaşırlarının üzerinden gönderme yapmasıydı. Başka bir grup olsaydı fan kalabalığından Kemal’im yapmaz modunda dolaşırdı herkes, Koreliler/Japon’lar dışında çok büyük bir kitleleri olmadığı için… Read more »

JenBella

Denilene gore video bir sasaeng tarafindan gizlice bir dolabin icinden cekilmis☺️ bence kafaya takilmasi gerekilen yer insanlarin birbirlerine yakin davranmasi degil gibi☺️☺️

omo omo

Bunlardaki adanmışlık bende olsa duvarların içinden geçiyordum bugün kshdbmxbsms

Jungkook'un Tavşan Dişleri

Böylelerini ajan yapsınlar valla bak. Bu azimlerine hayranım. Nasıl bir insan üşenmez bu kadarına? Ben böyle bir şey yapsam yakalanacağım diye kalbim g*tümde atar, o yüzden hiç denemem bile. Harcanıyorlar.

Pinkı saçlı idoller candır

Ay bence çok tatlıı

Got7 enayisi

Abi o da insan ve ilişki yaşamak için kimseden izin almasına gerek yok. Hayransiniz diye adam herşeyi size mi sorcak. Nefes alıyım mi diye de sorsun isterseniz 🙄

Kiminhayranıbu

Saçmaladılar bende 170den uzunum kısa olanları kaldırıyorum gizli çekim ve bunu internete koyma var bu suç değil mi kıskançlar

haneull

Gizli kamera ile çekilmiş! Gizlice! Ve gizli olan bir şey yayınlamış. Tabi siz tuvalete kamera yerleştirmeyi otellere kamera yerleştirmeyi normal bulduğunuz için bunu yadırgamadınız ama asıl sorun bu bilin hani

Rosies_jisoos

Felix olayını gördünüz mü? O anlamda mı yazmış fana anlamadım

Devildemon

Oha ne olayı

Rosies_jisoos

T@ciz olayı çıkmış

All Too Well

tahminen ne zaman ilişkilere skandal demeyi bırakırlar

Liwith

Etkileşimin tatlı olduğunu düşünen tek ben miyim

Jungkook'un Tavşan Dişleri

Bunun neresi problematik 🤔 belli ki personel ablayla yakınlar ve şakalaşmışlar. Taciz yok, bir şey yok. Buradaki sorun gizli kamera. Bunu yapan kişinin bulunması lazım.

Nur

Idoller de insan ve karşı cinsle etkileşim halinde olabilir arkadaş olarak yada flört olarak hayranlar bunu öğrenmeli artık. Ayrıca gizli çekim çok korkunç

Mabel

Bu koreliler başka milletlere demediklerini bırakmıyor da ya hu bu bildiğin suç. Adam gizli çekilmiş belli ki takipte ediliyor bizde bile uzaklaştırma çıkar bir araştırılır kore de mağdur suçlanıyor Yarın özür dilesin de denir. Koreli hamamböcekleri sizi. Zerre akıl yok

Biktim

Kore’dekilerin sorunu ünlüleri sırf yakışıklı diye ünlü etmek, çirkin ünlü yok adamlarda. Yetenek de var ama illa güzellik de olacak. Genç kızları rüya gibi gösterdikleri erkeklerle etkileyip onlara albüm, ürün vs aldırıyorlar. Tabi ki hayallerini süsleyen kişiyi başkasıyla görünce deliye dönüyorlar. Evet idoller de sevebilir ama fanlarını anlıyorum ben, tepki göstermeleri normal.

dilara

diğer skandallarını bilemem ama bu videoyu skandal saymaları şok edici videoda yanlış hiçbir şey yok hatta sevimli bile denebilir

ryujin

çalışanlarına kaba davrandığını görmekten katlarca iyidir

jia

en yakın arkadaşım bile olsa bu şekilde cinsel organı bana değecek şekilde yakınlaşmam ikisi de çok tuhaf gerçekten ve halka açık bir yerdeler? Mingyunun kendine gelmesi lazım artık

sss

2. [+259] Mingyu, lütfen… sadece sessiz kal ㅠㅠㅠ sadece huzurla yaşayalım ㅠㅠㅠㅠㅠㅠ

lan olum ne yaptı ne yaptı siz hiç mi insan görmediniz ibrahim tatlısesin büyüdüğü mağrada mı büyüdünüz hiç mi şakalaşmadınız birileriyle