STAYC, ordu üssünde performans sergilemek hakkındaki yorumundan ötürü ‘erkek düşmanlığı’ ile suçlanıyor

104
5030

0003121448 002 20210528090303501

HABER: STAYC, bir üye “Endişelenmeyin, moral performansı olmayacak” dediği için misandry (erkek düşmanlığı) tartışması altında

KAYNAK: Wikitree via Instagram

STAYC üyeleri V uygulamasında hayranlarla sohbet ederken bir seyirci şöyle yorum yaptı: “Ben bir askerim ve her gün ‘ASAP’yi izliyorum. Sizi seviyorum. Lütfen moralimizi yükseltmek için üssümüze performans sergilemeye gelin.” Bunun üzerine STAYC “Gerçekten gelip performans sergilemek istiyoruz.” dedi.

Sonra yorumlarda şöyle şeyler yazıldı: “Neden çocuklar moral yükseltmek için performans sergilesin?”, “Moral yükseltmek için performans sergilemeyin”. Yoon cevap verdi, “Moral yükseltmeyeceğiz, sadece performans sergileyeceğiz. Endişelenmeyin. (*parmağını sallar*)”

Bazı netizenler, STAYC’nin moralleri yükseltmek için performans sergilemek kötü bir şeymiş gibi “endişelenmeyin” demesine sinirlendiler ve forumlarda “Endişelenmeyin? Morali yükseltmek için performans sergilemenin ne hakkında olduğunu düşünüyorlar?”, “O zaman morali yükseltmek için performans sergileyen Brave Girls ne oluyor? ㅋㅋ Askeriye garip bir yer değil, endişelenmeyin ne demek? “,” O halde Brave Girls ne yapıyor? ㅋㅋ ㅋㅋㅋ “, “Kadınlar morali yükseltmek için performans sergilemenin ne demek olduğunu düşünüyor? Brave Girls bununla ünlendi ama sanırım STAYC asla bu fırsatı elde edemeyecek” ve “Belki de hayranlar performans bir ordu üssünde gerçekleşirse performansı izleyemeyecekleri için karşı çıkıyorlardır?”

1. [+597] Bu neden bir STAYC tartışması oldu ki…? Teknik olarak konuyu açanlar hayranları 😢

2. [+494] Ordu üslerinde performans sergilemekten nefret etmek neden erkek düşmanlığı olarak görülüyor? Kadınların bundan hoşlanması mı gerek?

3. [+484] Oh evet, bu çocukların önünde bundan bahsetmek çok yakışık alır.

4. [+470] Pandemi sırasında çıkış yaptılar ve şu ana kadar hiç hayranlar önünde performans sergileyemediler. 04’lü üye var, çok küçükler, niye hayranlarıyla iletişim kurmaya çalışmaları olay oldu anlamıyorum…

5. [+458] Erkekler fazla hassas davranıyor;;

6. [+367] İnsanların ordu üslerinde performans sergilemenin neden bu kadar olumsuz bir çağrışımı olduğunu düşünmesi gerek. Ne zaman kız grupları ordu üslerine performans sergilemeye gitse, ordu forumlarında grupların cinsel tacize maruz kaldığıyla ilgili hayran raporları yayınlandı. Kız grupları da ordu üslerine gittiklerinde normalden daha açık kıyafetler giyiyorlar… Artık insanlar neyin cinsel taciz sayıldığı, neyin sayılmadığı hakkında daha bilinçli o yüzden daha iyi oldu, ama eskiden böyle şeyler normal kabul ediliyordu

7. [+308] STAYC üyeleri bildiğiniz bebek, niye böyle bir skandala dahil ettiniz onları?

8. [+292] Bu üyeler 18 yaşından küçükler millet..

9. [+199] Youtube’da askeri üs performanslarını arattığınız zaman bazı insanlar niye bu konserleri problematik buluyor anlayabilirsiniz..;; normalden daha açık giyiniyorlar ve genellikle pek popüler olmayan kız grupları sahnede seksi danslar yapmak zorunda kalıyor.

10. [+166] Hayranların, üyelerinin henüz reşit olmadığı bir kız grubunun askeri üslerde performans sergilemesini istememesi gayet normal. Brave Girls askeri üslerde performans sergilemenin olumlu bir örneği, ama orada performans sergileyen kız gruplarının çoğunun videolarına bakarsanız, genellikle açık kıyafetler giyiyorlar ve cinsel tacize maruz kalıyorlar. Askerler de herhangi bir seksi dans görmek için çıldırıyor… Ne tür bir hayran reşit olmayan üyeleri böyle bir duruma sokmak ister? Bir erkek olarak bile, hayranların sadece reşit olmayan üyeler için endişelendiğini görebiliyorum… bu problematik bir şey değil.

11. [+162] “Kadınlar bu konserleri ne olarak görüyor” derken? Askerlerin yazdığı idolleri cinsel obje haline getiren yorumları hiç mi okumadınız?

12. [+106] Bence çoğu kişi bu moral performanslarının amacını yanlış anlıyor çünkü ‘rahatlama kadınları’ ile aynı terminolojiyi kullanıyor, ama bu konserler tamamen kontrollü ortamlarda gerçekleştiriliyor. Cinsel taciz muhabbetleri tamamen Twitter’dan çıkma asılsız dedikodular. 2Bic ve Min Kyung Hoon bir sürü askeri üs konseri verdi. Bu konserler askerler için cinsel rahatlama amacıyla yapılmıyor, performans izleyip eğlenmeleri ve güç bulmaları için yapılıyor. Lütfen iyi bir amaçla yapılan bir şeyi saptırmayın.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+400] Bu sapık adamlar ifşa edilmekten hoşlanmıyorlar sadece. Kadınlar obje değiller, ayrıca bu gruptakiler gencecik kızlar!

 

Kaynak: Netizenbuzz

Önceki İçerikJang Ki Yong ve Son Yeon Jae, sevgili dedikodularını yalanladı
Sonraki İçerikSeo In Guk yüzünün tuhaf, neredeyse çirkin göründüğünü düşünüyor
guest
104 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
suzikisuzi

ya askerde bizimkilerin gibi terör vs durumları yok. kızları oraya gönderip yarı çıplak giydirip dans ettirmenin mantığı da yok. moral yükseltmekmiş. iğrençlikten, sapıklıktan başka bir şey değil. bu sayfada çok öncesinden bir haber paylaşılmıştı. askerler için performans sergileyen kız grubundan sonra askeriyede tuvalet kağıdı bitmiş. neden acaba? iğrenç

Last edited 14 gün önce by suzikisuzi
zehra

nerede okudun bunu? merak ettim

aptalinsanlarısevmem

Orjinal haberde erkek forumlarind paylaşıln yorumlarida atmişlardi
Kadınlarda bu yazılanlar resimler sapiklik degilde ne diye attilar fotoğraflari

teletabi

Kore💤in’de bu başlığın altında bayağı görseller, gifler falan paylaşılmış. Oradan bulabilirsin

Bennn

Ben bulamadım da link varsa paylaşır mısın?

teletabi

Link paylaşıyorum ama galiba bu sayfada “kore💤in” yazınca yazdığın şey paylaşılmıyor, direkt incelenmeye alınıyor, linkin içinde de bu kelime geçtiği için yorumum askıda.
Ben de az önce sayfalarına baktığımda görememiştim ama sitedeki arama kısmına “StayC” yazınca direkt çıkıyor. Umarım link atamasam da bu şekilde bulmana yardımcı olabilirim

Bennn

Anladım sağol

suzikisuzi

bu sayfanın daha web sitesi yoktu. o zamanlar facebook üzerinden paylaşım yapılıyordu. orada okumuştum diye hatırlıyorum.

speechless

Sapıklık konusunda düşüncelerine tamamen katılıyorum ve bence de iğrenç bir şey. Ama, ufak bir bilgilendirme yapmak isterim, Kuzey Kore’yle savaşan bir ülkeden bahsediyoruz ve sınırda, körfezlerde hep çatışmalar meydana geliyor hatta birinde EXO’dan Xiumin de bulunmuştu yanlış hatırlamıyorsam. Terör yok gibi gözükebilir ama Güney Kore’de askerlik de ülkemiz kadar zor.

Peanut

Ülkemiz kadar zor mu? Herkesin yorumuna saygım vardır ama buna göz yumamam. 10 yılı aşkın süredir sınırımızda bir savaş var, milyonlarca mülteci ülkemize geldi. Diğer tarafta deniz yetki sözleşmesi poleğimiyle Yunan tarafıyla ilişkimiz pamuk ipliğine bağlı. Suriye’de Libya’da bu ülkenin çocukları bir bir şehit olurken Kore’nin durumuyla bizimkini karşılaştırmak biraz körlük olur. Lütfen Korelilerle ilgilenirken kendi ülkemizdeki gündemi de takip edin.

speechless

Göz yumup yummamak meselesi değil bu, elbette size doğru gelmez ve fikrinizi söyleyebilirsiniz. Ayrıca takip ediyorum zaten ve benim yorumum Koreli arkadaşlarımın dedikleri üzerine. Haberlerimize yansımadığı için elbette birçok açıdan doğal olarak bilgimiz dahilinde bulunmayan şeyler var. Sadece ‘deneme’ amaçlı olarak dahi gk körfezine yapılan atışlar var. Güllük gülistanlık askerlik geçirmiyorlar. Ayrıca, ben zaten askerliğin zorluğundan bahsettim. Bizim ülkemizde askerlerimize saygımız sevgimiz çok büyük ve olması gereken bu, vatan için savaşıyorlar, mücadele edip şehit düşüyorlar. Bir kişinin ben askerim demesiyle onunla soframızı, evimizi paylaşırız askerlik kutsaldır çünkü. Ama gk’de asker olanların halkla teması bile yasak. Askerler şiddet gördüklerinde halktan, karşılık… Read more »

Peanut

Tabiki başta öyle bir deli varken kuzey Kore’den çekinme durumu olur. Ayrıca bir Exo-L olarak Xiumin in fotolarını görüp gerçekten endişelendim. Zaten 2 yıl askerlik süresinin de mantıklı olduğunu düşünmüyorum ama hala ülkemizle kıyas yapılacak şekilde olduğunu düşünmüyorum. Zaten ‘Amerikalı’ abileri varken g.koreye kolay kolay bir şey olmaz.

speechless

Aynen bir de işin bu yönü var. Ayrıca ne demek istediğini anladım, herhangi bir kıyas değildi amacım ama yine de özür dilerim. Bir de güzel hitap şeklin için de teşekkür ederim. Kaliteli tartışmalara hasret kaldım 🙂

Peanut

Ay olur mu ben teşekkür ederim. Hatta sonradan bakınca biraz fazla mı yükselsin dedim ama böyle meselelere karşı biraz hassasım. Gerçekten iyi bir konuşma oldu 😅

speechless

Burada ne yükselmeler gördük, senin ki gayet normaldi açıkçası yükseldiğini düşünmedim 😀

suzikisuzi

bunlardan haberim yoktu. bilgilendirme için teşekkür ederim 💖

speechless

rica ederim ne demek💖

Ashra

Kore neden gittikçe sapık bir ülke olarak gözükmeye başlıyor gözümde :’(

MmMM

Bence kpop haberleriyle birlikte Kore’nin gerçek yüzü ortaya çıkıyor gelişmiş bir ülke ama insanlık olarak sınıfta kalırlar

aptalinsanlarısevmem

Tecavüz ve taciz olaylarıda yüksek baya
Hele şu yanina gelip telefonunu isteme olaylarini anlamiyorum
İnsanlar normal karşılıyor birde
Bana yapsalar topuklardim korkumdan valla
İn mi cin mi sapık mı nereden biliyim amma rahatlar hani erkekleri anlayışlı tiplerde değil
Anlayamıyorum yabancılar özellikle çok şikayetci bu konuda

yorum

Sanki Türkiye bu halden farklı da

aptalinsanlarısevmem

Türkiye ile ilgili konuşmadım burda konu Kore başka ülkeleri haklı çıkarmak için girdiginiz harekeler yanlış Ve sokakta ya da kafede bir insanin benim yanima gelip telefon numaramo istediğini dahi görmedim Hatta okulumdaki erkeklerde dahil Bizde olay dm instagramdan falan yürür Bu olayi garip karşılamam gayet normal Çunku zerre tanimadigim sokaktan geçen bir insanin benden numara talep etmesi normal değil Ve evet medyaya bu kadar mukemmel lanse edilen ve göç alan bir ülkeye göre tecavuz ve taciz oranlari oldukça yüksek 14 15 yaşındaki türk kadınlar Koreyi pembe bir dünya saniyor neden cunku onlara gösterilen bu Ancak asya ülkeleri hiç masum değiller… Read more »

yorum

Ben niye koreyi haklı çıkarmak için böyle bir şey yazayım konuyu çok farklı yerlere çekiyorsun.Her gün bizim ülkemizdeki kadın cineyeti,tacizi,tecavüzü belli çocuk istismarı belli bizim ülkemiz de cennet değil yani maalesef.Ben zaten sokakta durup dururken senin numaranı istemesi doğru demedim ne alaka bunu yapmışsın anlamadım.Ama Türkiye’de de durup dururken seni takip eden,garip garip bakan veya laf atan insan dolu.Ben bunları daha önce yaşamadım ama her gün etrafımdan duyuyorum.Türkiye’yi nasıl etrafındaki 5 insandan ibaret sanmak yanlışsa başka ülkeler için de bu geçerli.Yorumum neden bu kadar eksi almış anlamadım ben Kore Türkiye’den iyidir falan demedim sadece Türkiye’de de bir sürü bu tarz… Read more »

yorum

yazmışsın anlamadım*

aptalinsanlarısevmem

göcen Türklerde bile bu şikayetler varsa Türkiyede herkesin hemen hemen yaşadığı bir “taciz” türü ya da çıkma teklifi (!) değildir Göz tacizi ya da otobuslerde vs çok yaşadım Ancak hiç bir erkeğin benden telefon talep ettiğini görmedim Açıklamaz ve “bizim ülke farklı sanki yazarsanız” elbette sadece böyle anlaşılır Çunkü Türkiyedeki insanlar sadece bu olaylar Türkiyede oluyor sanıyor Geçen sene Rus bir erkek tarafından genç Türk bir kadın öldürüldü hemde vahşi bir şekilde Türkiyeden evlatlık giden çocuklarin uğradiklari istismar vs saymıyorum bile en sonunda yasaklandı Hayvan istismarı misal Korede ciddi bir seviyede Özellikle büyük köpeklere karşı ama kimse bilmez bunları Allahtan… Read more »

aptalinsanlarısevmem

He hayvan istismari cezalari burdakinden farkli değil 2 ay en fazla 1 yıl 120 tane istismar eden Büyuk köpeklerin yakılıp kucuk kopeklere yem diye sunulan Soğuktan donduran kadin erkek ayirmayip kontrolsuz şekilde üremelerine neden olan Koyduklari kafesler kuş kafesi olan ve ayağini doğru duzgun yere basamamalarina neden olan kadin bu cezayi aldi Korede Daha yaptiklari bitmedi bu kadinin kopeklerin iyi olanlarina kürkleri için dondurmuş ne acı ki ordaki köpekler onu hala iyi birisi gpruyor ve geldiginde ona sevimlilik yapıyorlar Ne için devletin köpeklere bakar ve yemekleri geri donusturup kopek mamasi yaparsan diye verdiği toprak parçasi yuzunden Ayrıntıya girmelisin bu yüzden… Read more »

linç squad

kore erkekleri harbi çok sapık yani öyle böyle değil. Genelleme yapmıyorum aralarında bazı adam gibi adamlar da vardır ama çoğunluk öyle. Gece gündüz +18 izledikleri için.. kadın, bacak göğüs gördüklerinde aç köpek gibi bakıyorlar

blinkı

Genellemek istemem ama güney korede ”sapık ” çok zaten. Burnin Sun bu nnh room olayı mı ne. Ünlü bir kanalın tuvaletind gizli kamera. Belki geceleri gezebilirsin sıkıntı olmaz ama gizli kameraydı erkek övücülüğüydü çok olan bir ülke. Japonya da buna benzer malesef. Hatta japonyada daha fazla sapık haberleri okuyorum. Üzücü kadınların rahat ve huzurlu olduğu toxiclikten uzak olabildiği hiçbir yer yoj.

uykucu

Birçok otelde kahve bardağından askıya kadar mikro kamera koyanlar varmış mesela…

KINGEXO ama fandomsuz

kpop ve kdrama yüzünden ülke yıllardır toz pembe gibi gösterildi şimdi ise pisliklerin üstünü kapattıkları imaj bozulmaya başladı ve gerçekler direkt medyaya yansıyor olan bu. Kore yıllardı kadını obje olarak gören ataerkil bir toplum erkekler tam bir pislik

linç squad

Var ya sevdiğim idoller de olmasa çoktan bırakmıştım şu kpop denen b*ktan sektörü. Ki benim sevdiğim idollerin de ne halt olduğunu bilmiyorum belki onlar daha pistir. Bütün sırlar açığa çıksa o kadar güzel olur ki… Sektör bi temizlenir bi kendine gelir…

Takeiteasy

Hep böyleydi aslında suzy gibiler hatta daha reşit olmadan askeriyede performans sergilediler bad girl good girl ile. Belki sen görmek istemediğinden görememişsindir ama genelde tatlı okul kızı konseptlerinin biirsürü yaşlı amca fani var 🤮

Inspiritt

Eski bir haber vardı, işte diğer ülkelerde Google da “kız kardeş” aratınca ne çıkıyor, Kore’de ne çıkıyor diye. Kore’de kız kardeş diye fotoğraf aratınca gizli çekim bir sürü kadın fotoğrafı çıkıyor, üstelik Kore’de ensest ilişki malesef yaygın. Netizenbuzz turkey Facebook sayfasında çok gerilere giderseniz dediğim bu haberi görürsünüz, bir kaç yıl oldu ama o görselleri unutamıyorum. Kore insanların sandığı gibi minnoş bir ülke değil ne yazık ki.

Maruko

Bu moral performanslarının taşıdığı anlamı hepimiz biliyoruz. Ayrıca bunun rahatlama kadınları ile arasındaki tek fark teknik bir meseleden öte değil. Son netizenin farklı şeylermiş gibi lanse etmeye çalışması anlamsız.
Koredeki erkekler ç.kleriyle düşünmek dışında ayrıca aşırı derecede alınganlar. Türkiyede kadın olmak zor derdim ama korede kadın olmak daha zor. Korede kadın olmak asla istemezdim.

Harries

Ben özellikle kadın idol olmak hiç istemezdim.

what was the reason

ne moral konseri ya sanki bana daglarda teroristlerle catisiyorlar. tek dertleri bi kiz yüzü görmek. gercekten sapiklar. kore milleti beni delirtiyor. ne pedofililigniz bitti ne kadin dusmanliginiz.

I hate Rachel

Moral konserlerini erkek gruplarından da isteyin, önemli olan eğlenmek ve askerde olduğunu unutmaksa.

Bennn

StayC’yi seviyorum ve grupta çocuk olanlarda var gelip sizin gibi sapık ve azgın erkeklere performans sergilemesini istemem.Bazen ordu da yapılan performansları izliyorum ve ben orda olmadığım halde rahatsız oluyorum

Selene

Erkek düşmanlığı ha. Pedofilik olduğumuzu saklamaya çalışıyoruz desenize şuna.

Last edited 14 gün önce by Selene
aptalinsanlarısevmem

2004 ne lan kardeşim yaşında
Birde bir yorum deli etti beni
Annem ablam vs değil tarzinda bir koreli erkek yapmış yorumu
Farkında mısınız ama bu çocuklar leylekle gelmedi bu dünyaya hepsinin anne babası var kardeşi var
Ne kadar iğrenç
Yorumlarda yok pecete kalmadı yok şu
Askere vatani görev için gidiyorsun
Moral servisiymiş lan sahada bile savaşmiyorsunuz ne morali
İdollerinizin çoğu askere gitmeyi dinlenme olarak kullanıyor komiksiniz valla

Namu

Evet bazıları idolüm askere gitti bütün korelileri koruyorlar vatan görevlerini yapmak için çile çekiyorlar moduna giriyor bunu hiç kimseyi suçlamak içinde söylemek istemiyorum ama bazı toxic exoller idollerim idollerini koruyor felan diyordu gülmekten ölcektim nerdeyse skwmshs askerlik tabii önemli bir şey ama korede savaş felan varda bizim mi haberimiz yok ya da dağlarda teröristlerle mücadele mi veriyorlar hadi türkiyede gibi yerlerde asker olsalar tamam diyeceğim

Last edited 14 gün önce by Namu
aptalinsanlarısevmem

Ya zaten açık değil mi idoller askerden dönduklerinde genel olarak bir dinlenmişlik vs seziyorsunuz bir renkleri moralleri falan duzeliyor Gidiyorlar gündelik işler yapıyorlar ve dinleniyorlar Mesele şuan Taemin askere gidiyor SM son 2 yıldır Taemini hemen hemen katmadıği bir proje kalmadi hastalanmış hatta iptal edildi geçen programı adam suan askere gidiyor dinlencek işte SM programimi yoksa askerlik mi zor deseler SM programi ezer geçer yani Şahsen askere gitmesinler olayinida saçma buluyorum Bir şey yapmıyorlar tek yaptiklari erken uyanmak koşmak spor yapmak talim almak bu kadar yani idoller coğunu normal hayattada yapiyor zaten eziyet çekiyorlarmis gibi davranmaya gerek yok Bizde bile… Read more »

Namu

Kesinlikle ya sanki idoller askere gidip düşmanla savaşcakmış gibi davranıyorlar, idoller için askerlik tamamen bir kaçış, kafa dinleme hatta skandallarından kaçmak için bile askerliğe giren idollerde gördük yani. Tek kötü yanı 2 yılın çok uzun bir süre olması ve kpop gibi canlı bir sektörde 2 yılın çok büyük bir kayıp olması neden 2 yıl yapıyorlar ben hiç anlamadım zaten bilen varsa söylesin gerçekten merak ediyorum. Benim tek bildiğim kuzey kore ile araları gergin ama onda da tehlikeli bir durum yok şuan. Bunlar korede askerlik yapmayı bile bu kadar abartıyorsa idolleri gelip türkiyede askerlik yapsa kalp krizi felan geçirirlerdi sanırım. Keşke… Read more »

mariposa

katılıyotum fikrine bazı exoller aşırı ferihalık yapıyor bence

Allora

Twitter da bununla ilgili bir video gördüm kanım dondu. İdol grubunun kim olduğunu bilmiyorum ama henüz 14 yaşındaki bir idol kız şirketinin yollaması sonucu orduya gidiyor ve yine şirketinin yönlendirmesi sonucu fanservis diye kendisinden iki kat yaş büyük tanımadığı bir askere sarılmak zorunda bırakılıyor. Bunu izleyen binlerce asker de artık hayal dünyalarında ne yaşıyorlarsa bağırarak gülerek tezahürat yapıyorlar. Daha çocuk yaştaki insanların böylesi kişilerin pis zihniyetlerine meze yapılmasını doğru bulmuyorum. Tamam farkındayım idoller fanları sayesinde para kazanıyorlar ama bunun karşılığı teşhircilik olmamalı sanatlarıyla paralarını kazanmalılar. Zaten koredeki bu lolita, liseli kız konseptini hiçbir zaman anlayamacağım bu pedofiliye zemin hazırlıyor. Fakat… Read more »

Rachel Green

Aynı kişiden mi bahsediyoruz emin değilim ama clc yeeun da böyle bir şey yaşamıştı diye hatırlıyorum yanlış değilsem

jane

clc yeeun,zorla sarılıyor asker cidden korkunç

what was the reason

iğrençler ya

Aeri

İki kız da 2004’lü daha reşit bile değiller, yanlış bir şey bile dememişler ama ‘erkek düşmanlığı’ adı altında linçleniyorlar.

ahjumma deme bozuluyorum

Madem amaç sadece eğlenmek erkek gruplarından isteyin performans sergilemelerini. O zaman anlayalım ne kadar samimisiniz söylediklerinizde. Kızlar reşit bile değilmiş. Uzak Doğu’da ciddi bir pedofili eğilimi var ve insanlar bu düşüncelerini dile getirirken saklamıyor ve utanmıyorlar. Çünkü toplum normal karşılıyor. Batı toplumlarında en azından açıktan dile getirene tepki gösteriyor insanlar. Gerçi gizliden, açıktan hepsi iğrenç. Lütfen elinizi, kolunuzu, gözünüzü çocuklardan çekin ve bu durumun normalleşmesine izin vermeyin.

Last edited 14 gün önce by ahjumma deme bozuluyorum
Istegeldimburdayim

Korelilerin cinsel organlarıyla beyinleri yer değiştirmiş bence. Aşırı sapık zihniyetliler. Grupta reşit olmayanlar var ama onlar için farketmiyor demekki. Amaçları kendilerini tatmin etmek.

blingbling

tam tersi reşit olmamaları daha çok hoşlarına gidiyor, pedofililer resmen

Min Yoongi

Reşit olsa bile taciz tacizdir. Bu haklı yorumlara hangi zihtiyet eksi oy atıyor ya. Sinirleniyorum.

Last edited 8 gün önce by Min Yoongi
Çinça

La dün bize saydırıyorlardı teröristler diye kendilerine bi gram bakmıyorlar. Şunlara bak pis sapıklar (gerçi Türkiye’de de durum aynı) 2004 lü daha lise 3 lük kızlar için hayal kuruyorlar. KADIN OLMAK ÇOK ZOR GERÇEKTEN ÇOK ZOR.

lololololol

şu kore askeriyesinde kız grupların askerlere güç verme olayını aşırı saçma buluyorum ve sapıkça. miss a’nın askerler için olan performansını izlemiştim çok rahatsız hissetmiştim kızlar için

blingbling

bu askerde konser olayı başlı başına saçmalık zaten.. twice gitmişti çaylakken, tyuzu daha reşit bile değildi. sistar, aoa falan da gitmişti bunlar da kuduz köpek gibi sahneye koşup delirdiler sanki hayatlarında ilk defa kadın görüyorlar gibi 🤢 bir kendinize gelin ya davarlar

Last edited 14 gün önce by blingbling
Namu

Birde jype best şirket, kadın idollerine çok değer veriyor felan diyorlar ya çıldırıyorum tzuyu daha 15 yaşındayken felanda tahrik edici bir asansör reklamı çektirmişlerdi kızları yıllarca köle gibi çalıştırarak sömürdüler resmen birkaç yıl para kazanıp sonra peçete gibi kenara atmak istedi kızların grup dağıldıktan sonra ayakta kalmaları için zemin bile hazırlamadı 5 yıllık grup oldular daha yeni solo işler vermeye başladı baktı sözleşme tarihi geliyor tutuştu tabii ama umarım twice ayrılır bu şirketten

Last edited 14 gün önce by Namu
BEYNİN OLDUĞUNA İNANMAK İSTİYORUM ŞAŞIRT BENİ

JYP bence en kötü şirket eminim bizim daha bilmediğimiz bir çok şey vardır. Psikolojik şiddet uyguladığı çok belli özelikle Twice üyelerine. Neredeyse her yıl bir üye psikolojik sorun yaşıyor bunları diğer JYP grupları da yaşıyor. GOT7’ı bu konuda tebrik ettim artık daha fazla o şirkette kalmalarının anlamı yoktu çünkü.

what was the reason

jyp gercekten cok kotu. bazen ilk ucte olmasina sasiyorum. cektigi klipler, sarki sozleri… teaserları soylemiyorum bile fazla amatorce. cok salaksij jyp

Harries

Kore çok tuhaf bir ülke ya. Ülkedeki pedofili + kadınları obje gibi gören insanların sayısı da çok korkutucu. Adamlar alt taraflarına o kadar düşkünler ki sohbet odaları kurup, kadınlara şantaj yapıp zorla videolarını çekip buralarda paylaşıyorlar. Tüm bunların yanında ırkçılık ve ataerkillikleri de var tabii. Cidden şahsen Kore gibi bir yerde hiç doğmak istemezdim. Allah kadınlara ve özellikle kadın idollere sabır versin.

Rachel Green

Ya moral konseri dedikleri de neyse artık. Sanki bizim askerlerimiz gibi ağır işler yapıp kahraman oluyorlar. Sapıklar

violet #hylt

Kuzey kore ile politik durumları çok durgun değil diye biliyorum ama aktif bir çatışma yok diplerinde. Neyin dramasını yapmışlar acaba fkkdodpcpgpgp komedi

lightless

Reşit olmayan kızlar oraya giderken korkar be ne performansı? Hiç dönüp kendilerine, eski olaylarına bakmamışlar da kız bir şey demediği halde hemen linçlemişler! İğrençsiniz.

ilvos

Genel olarak korkunç bir ülke yaa; düşünce yapıları, çıkan skandallar vs. Kore ürkütücü geliyor bana.

Namu

Aklı eren herkes kız gruplarının askerlere performans sergilemesinin ne anlama geldiğini bilir neymiş moral içinmiş eğw eğw sanki savaşa hazırlanıyorlar o zaman neden erkek gruplarını istemiyorsunuz genelleme yapmak istemiyorum ama erkekleri hepimiz biliyoruz yani birde koreli asker olunca bu durum 10x katına çıkıyor, kendi aralarında kadın idoller hakkında ne konuştuklarını naptıklarını düşünmek bile istemiyorum ve bu kızlar daha küçücük reşit bile değil çocuklar resmen gelip size show yapmalarını felan mı bekliyorsunuz kız çok doğru bir şey söylemiş ama anlayana işte birde koreli erkekler yine ifşa olmaktan korktukları için kızlara nefret kusmuş umarım koreli bacılarım sahip çıkar kızlara daha çok küçükler… Read more »

Last edited 14 gün önce by Namu
army

Neden moral yükseltmek için askerlerin önünde yarı çıplak performans sergilettiriyolar bence de bu biraz sapıklık erkekler yarı çıplak kadınlar görünce mutlu mu oluyo ???

BEYNİN OLDUĞUNA İNANMAK İSTİYORUM ŞAŞIRT BENİ

18 yaşından küçük idollerin özellikle kız çocukların böyle durumlar ile karşılaşması çok üzücü. Şirket böyle kişilere dava açmalı ve bence üyelere psikolojik destek vermeli. Eminim çocuk üyeler iğrenç hissediyordur bende aynısını hissederdim. Düşünsenize hayalleriniz için genç yaşta bir avantaj yakalıyorsunuz ve genç yaşta bu yorumlara maruz kalıyorsunuz. Ben 07’liyim 14 yaşındayım seneye liseye geçeceğim ama bu yaşta bunu idrak edebiliyorum. Umarım aynı performansı 30 yaşında ki Koreliler de gösterebilir.

BEYNİN OLDUĞUNA İNANMAK İSTİYORUM ŞAŞIRT BENİ

LGS stresimle birde bunlarla kafayı bozuyorum pfff

Ayşe

Moral yukseltmekmis o zaman erkek gruplarını neden istemiyorsunuz da kız grupları gelsin diye yalvarıyor tüm askerler? Amacınız sapıklıktan başka bir şey değil. Oldum olası hiç sevmem bu durumu.

Aycik

Korenin erkekleri cidden çok tuhaf… ayrıca asla ordu üssünde kızların performans sergilemesine anlam veremedim. Eğer amaç moral vermekse neden erkeklerde performans sergilemiyor?

blinkı

Stayc incel ağlatmış diye yorumladım. Stayc kızları çok küçük değil mi niye askerlere moral vermesi gereksin? Aldıkları nefret yorumları çevirilmemiş ama inceller saydırmış da saydırmış. Bilgisayar başında kadınlar bize yüz vermiyo ühü diyerek ağlayan iğrenç insanlar bunlar. İnsan bile denmez incel olana da neyse. Kızlar kötü bir şey dememiş askeriyede performans sergilemek istemiyorum da diyebilirlerdi bu da kötü bir şey değil. Zaten 👌 emojisi bende olmadığı için tam örnekleyemedim ama bu birazcık emojisine bile tilt olan erkekliği kırılan kişilerin bu nefret artık beni şaşırtmıyor

uykucu

18 yaşından küçük kızlara bu kadar yüklenmelerinden saçmalık ve iğrençlik akıyor, basit mantıkta eğer kızlar sadece erkeklerin olduğu ortamda normal performanslarından daha kısa ve kaba tabirle tahrik edici şekilde giydilirse bunun sebebini tahmin etmemek için akılsız, kör olmak lazım. Özürdilerim ama bir yerde okumuştum Girls Day performans sergiledikten sonra askeriyedeki lavabolarda tuvalet kağıdı kalmadı demişler🤢🤢

*****

Aklıma geldi bizim askerler moral yükseltmek eğlenmek için sesi güzel olan birine şarkı türkü söyletirler yani isteseler kendi aralarında da eğlenebilirler bunların derdi başka

XYZ

Moralinizi erkek grupların şarkıları yükseltemiyor mu amaç eğlenmek ise o da işe yarar. 🤡 Kadın idolleri bunun yüzünden rahatsız edip durmayın yeter.

XYZ

Burada kadın idollerin askeriyede performans sergilemesini desteklemediğimden ötürü linçlenmiştim bu arada. Çok garip bir düşünce yapınız var.

Kiminhayranıbu

Korede anlayamadığım bi kültür daha reşit olsun ya da olmasın o kadar açık kıyafetlerle neden böyle gösteri yaparlar

zehra

of ne bok olduğunuzu biliyoruz hâlâ savunuyorsunuz bir de şaka gibisiniz. Adı bile gurur kırıcı. aşırı eğlenceli moral yükseltici performansları olan erkek grupları var onlar gitsin o zaman. kız olsun eheheleri ne anlamla yazdığınızı anlamayacak kadar salak olduğumuzu mu zannediyorlar ay gerildim

Vivi

Erkek grupları katılsa belki kadın idoller bu kadar baskı altında kalmazdı bir de şu açıj giyinme olayı ordu içinde özel değil gibi hissediyorum küçücük kızlara kısacık kıyafetler giydiriyorlardı daha bir çok şey ülkede daha çok fazla şeyler var

Last edited 13 gün önce by Vivi
speechless

STAYC kızları çok küçük henüz. Gerçi büyük olsalar da bir şey ifade etmez askeriye burası yani 2 yıl boyunca düz duvara tırmanan tiplerle dolu genel olarak. Ne gerek var performans sergilemeye? Endişelenmeyin demesi de çok normal ayrıca. Çünkü endişelenecek bir durum dört bir yanı sapıklarla dolu olacak kızların. İğrenç. Yemin ediyorum şunların şu azgınlığı yüzünden iş için bile olsa Güney Kore’ye gidesim yok.

*****

Koreli erkekler sürekli kadın idolleri erkek düşmanı ilan ediyor sanırım bu yüzden gerçekten kadın düşmanı olan erkek idoller hala sektörde askeriyede konser verilmesinin mantığını asla anlayamayacağım eğlenmek için gittikleri bir yer değil zaten çıkan her haberle Kore’ye karşı olan önyargım artıyor hatta artık önyargı boyutunu geçti

mariposa

koreli erkekler iğrençler ve o askerde neler yapıldığını bilmiyorlarmış gibi konuşuyorlar cidden midem bulandı aynen çok masumsunuz

liapple

cidden keşke imza falan toplasalar da kadın idollerin askeriyede performans sergilemeleri yasaklansa…

mlscofield

Bildiğiniz orduda performans sergileyen kız grubu var mı ben hiç denk gelmedim bakmak istiyorum videolara

Last edited 14 gün önce by mlscofield
Twicelightsss

https://www.youtube.com/watch?v=YElQTqO2N10
https://www.youtube.com/watch?v=0EVGvMNqFBA
https://www.youtube.com/watch?v=KXtWQpj1cMw
https://www.youtube.com/watch?v=rlSPQm9Gqt0
bulduklarım bunlar.

mlscofield

Tammadır çok teşekkürler

uykucu

Girls day, miss a , Twice, aoa,exid, sistar,a pink, lovelyz…. daha ekleyeyim mi hdkekek

mlscofield

Eyww

Krispi

Çoğu grubun var aslında grup adı ve sonrasında army performance yazarsan çıkar. Benim aklıma Girls Day geliyor ordu performansı denince, Twice performansı da var. Bugünlerde Brave Girls ünlü ordu konusunda ama şu anki değil 3 sene önceki performansa bak. Neyden bahsettiklerini öyle anlarsın. Kore askerlerine şap verilmiyor herhalde. 🙁

mlscofield

;(

BRAIN

Dediğin gibi şap verilmiyor olabilir, bizde her kyk kız erkeklerin yurtlarından tut askeriyeye kadar bütün yemeklerde şap kullanılıyor kullanılması gerektiğini düşünenlerdenim de

selly

koreli erkekler hep kadın düşmanı hepsi de iğrenç

queenliie

erkek idoller gidiyor mu askerlerin yanına ?

Whothefuckiam

Sanki cephede askerlik yapıyorlar moral yukseltme falan filan

Bangtan's 🧈

Kız gruplarının ordu üssünde performans sergilemelerine hiçbir zaman anlam veremedim. Çok saçma. Koreliler imza mı topluyor artık ne yapıyorlarsa bence bunun önüne geçsinler. Birkaç grubun ordudaki performansını izlemiştim, kusmamak elde değil. Çok iğrenç.

Kim

Yukardaki yorumlardaki Koreli erkekler bi de bayılın isterseniz sonra da bi ölün

Min Yoongi

O kadar iğrenç bir durum ki. Tarihlerinde “rahatlama kadınları” gibi talihsiz bir geçmişleri olmasına rağmen bugünkü sektör, kadınları ve daha yetişkin olmayan kızları askerlere peşkeş çektiriyor. Niyeymiş uçkurlarını rahatlatmak için. Bırakın kadınları cinsel objeye dönüştürmeyi. Birde tepki gösterenlerin tepkisi bile zayıf. Erkek düşmanlığı denmez buna. Özsaygınlık denir.

yorummer

Bence her iki tarafta haklı Koreli askerler az buz kalmıyorlar orda 2 sene sürüyor askerlik hayatı kolay değil adımını attığın yerde idol biten ülkede bir iki grup gelip de bi minicik konser versin bi eğlence olsun onlara da koskoca iki sene sürüyor eğitimleri. Zaten fazlasını istemiyor kimse. brave girls gibi dağılmaktan kurtardığı gruplar bile var yani biri şarkılarını seslendiriyor öbür taraf eğleniyor ee? sevmiyorsa bile gruba promosyon oluyor burda yanlış bir şey görmüyorum bence güzel düşünülmüş bir uygulama. Kızlar erkek idollerin peşinden koşunca görünce delirip ağlaması normal ama erkekler ünlü bir kadın görünce mutlu olması sapıkça mı? Değil ama sapıklaştırdıkları… Read more »

Namu

Ya sen kaç tane kızın bir erkeğin dans ettiğini görmesinden bile tahrik olduğunu konser bittikten sonra gidip arkadaşlarıyla bunun muhabbetini yaptığını gidip tuvalette o idolü düşünerek abuk subuk işler yaptığını gördün allah aşkına biraz insaf ya yapan var mıdır illa vardır, erkeklerde yapmayan var mıdır o da vardır genelleme yapamayız ama çoğunluğun ne olduğunu herkes biliyor bence koreli erkekleri anlatmama gerek yok burda. Sence genç kızların hatta çocuk yaşta olan kızların yetişkin erkekler önünde mini eteklerle dans etmesi ve erkeklerin bunu görünce çıldırması normal bir şey mi? Böyle düşünüyorsan ya çok safsın ya da bilemeyeceğim yani

yorummer

Çıldırmaları çok normal sonuçta katılan kişiler ünlü gruplar idoller. Ve konser veriyorlar hiç mi konsere katılmadınız anlamadm yani. Korelilere bir sor bakalım geleni tanıyor musun diye yüzlerce idol var hangisi kaç yaşında nerden bilsinler alayı bebek gibi görünüyor zaten gelene seviniyorlar işte. 15 yaşındaki idolle 30 yaşındaki idolün görüntü olarak hiçbir farkı olmadığı için gelen mini idollere kimse oyun parkı mı lan burası diye durup sormuyor çünkü hepsi birbirinin aynısı. Sorun şirketlerin kızları teşhir eden kıyafetler verip daha seksi koreografilerle kızları pazarlaması bence biraz bunlara da laf edin zorunlu vatani görevinizi yapmaya gitmiş insanlara herkes canavar gözüyle bakıyor onlar da… Read more »

uykucu

“Sorun şirketlerin kızları teşhir eden kıyafetler verip daha seksi koreografilerle kızları pazarlaması” demişsiniz de bunun sebebine niye değinmediniz? Mesela ürün satış-alış mantığı üzerinden gidelim eğer bir çok alınıyorsa bunun sebebi o ürünün alıcısı fazladır, Kpop da neticede bir iş olduğuna göre kızlara normal performanslardan daha dikkat çekecek şekilde giydiriliyorsa bunun sebebi orada erkekler olmuyor mu?

yorummer

bu ne saçma yorum burdan nereye ulaşmaya çalışıyorsun erkekler sapık olduğu için kızlar teşhir edilmiyor bebeyim insanların cinsel zaaflarını kullanıyor şirketler bundan faydalanmaya çalışıyorlar bu yanlış. Her erkeğe sapık zihniyetli diye bakamazsınız babanıza bunu söyleyebilir misiniz hayır erkeklerin de bizim gibi konserler de gelebilmeye ünlülere sevinmeye hakkı var sapıklığı normalleştirmeyin. Her neyse dünyada sapık zihniyetli kadını erkeği bir sürü insan var yok demiyorum ama çözüm kaçmak değil alttaki yorumu okursan sevinirim

Justarmy

Çok tatlı mı? Eğleniyorlar mı? Sen ciddi misin yaa? Allah aşkına biri yukarıya konser linki atmıştı. Onlara bir bak sonra konuş. Resmen kızları görünce deliriyorlar. Tutan olmasa kızların üstlerine atlayacaklar. Baya bildiğin sapıkça izleyip sapıkça şeyler yapıyorlar. Sonrasını Allah bilir. Umarım bu şey artık son bulur

yorummer

Bence nasıl erkek idoller kızlarla dolu toplulukta konser verebiliyorsa, kızlar da erkek topluluklara verdiği zaman bu durum normalleştirilmeli ve insanların aklına sapıklık gelmemeli. İşin normali ve eşitliği budur. Şirketler kızlara verilen elbiselere dikkat etmeli, koreografileri düzeltmeli ve bu anlayışı yok etmelidir. İnternette askeriyeden atılan kötü niyetli sosyal medya paylaşımları olursa ağır cezalar verilmeli ki bir daha cesaret edilemesin. Bunun çözümü yiyolar bizi kaçalııımmm değil. bu bana sapıklığı normalleştirmek gibi geliyor hayır böyle olmamalı. Biraz daha açalım mesela otobüste gerek gözlerce gerek ellerle tacize uğrayan binlerce kadın var çözüm bunu kabul edip kendimize pembe otobüs açmak mı kendimizi soyutlamak mı hayır… Read more »

mariposa

iğrençsin