Sulli’nin Belgeseli “Dear Jinri” Netizenleri Üzdü

45

13 Kasım’da, Sulli’nin ölümünden sonraki belgeseli ‘Dear Jinri’ Netflix’te yayınlandı ve bu onun son çalışması “Persona: Sulli”nin bir parçasıydı.

“Dear Jinri”, Choi Jinri’nin (Sulli) hayatını ve içsel dünyasını bir birey olarak nazikçe inceleyen dokunaklı bir belgeseldir. Sulli, röportaj tarzı bir formatta sunulan belgeselde, kendi kişiliği katmanları boyunca izleyicilere rehberlik eder ve iç gözlemlerine filtrelenmemiş bir bakış sunar. İzleyicilere, Sulli’nin deneyimlerinin, düşüncelerinin ve duygularının derin karmaşıklıklarına eşsiz bir bakış sunuluyor.

Sulli yaşadığı zorlukları ortaya koydu ve itiraf etti: “Gençliğimden beri ‘güzel’ kelimesine hapsedilmiş gibi hissettim. Ne zaman insanlar ‘Güzelsin.’ dese neden bunu bana söylediklerini merak ediyordum. Beni güzel olarak adlandırmalarına hangi düşüncelerin yol açtığını merak ediyordum. Benden sadece güzel davranışlarda bulunmam bekleniyordu ve narin veya güzel bir çocuk gibi görünmeseydim başım belaya girebilirdi.

İdolleri işçi olarak mı görüyorsun?” sorusu sorulduğunda bir süre düşünüp “Evet.” diye cevapladı ve ayrıca açıkladı: “Görünüşe göre (herkes) eğlence sanatçılarını insan olarak düşünmüyorlar. Eğlence sektöründe kariyerime başladığımda, duyduğum en yaygın anlatı şuydu. O zamanlar ne kadar garip olduğunu fark etmedim. Anlatı şuydu: ‘Sizler bir ürünsünüz ve insanlar için en iyi, en üst düzey ürün olarak var olmalısınız.’ İnsanlar açıkça benim bir ürün olduğumu söylemeseler bile herkes bana öyleymişim gibi davrandı. Onların zevklerine göre hareket etmem gerekiyordu ve ürün değerimin düşmesinden korkuyordum.

Sulli ayrıca “Güzelliğimden hoşlanmadığım zamanlar oldu. Büyüdüğüm ortamda ‘Güzel bir kız olarak doğdun, bu yüzden hiçbir şey bilmene gerek yok.’ ve ‘İnsanların arasında otur ve onların ruh hallerine göre hareket et. Bunu yaparsan insanlar seni sever. Sadece güzel olduğun için ilgi çekicisin.’ gibi şeyler duydum. Görünüş hakkında çok düşündüm.

Belgeseli takiben birçok netizen üzüntüsünü ve kalp kırıklığını dile getirdi. Şöyle yorumlar yaptılar:
“Sulli… Seni özledim.”
“Bence ünlü olmasaydı sıradan bir insan olarak daha mutlu ve özgürce yaşardı.”
“Bundan sonra bile insanlar, şu anda aktif olan idolleri eğer işlerin zor olduğunu söylerlerse eleştirirlerdi.”
“Son sözleri kalbimi ağırlaştırıyor.”
“Çok üzücü.”
“İdollerin hala bu tür bir hayat yaşadığını hissediyorum ve özellikle Sulli daha fazla baskı altında yaşamış gibi görünüyor.”
“Kalbim ağrıyor.”
“Kendi başına çok düşündüğünü hissediyorum. Çok üzücü, seni özledim.”
“Bu kadar derin düşündüğünü bilmeden onun sıradan güzel biri olduğunu düşündüğüm için özür dilerim.”
“Derin düşünen ve akıllı biriydi.”
“Ünlülerin ciddi anlamda birilerine ihtiyacı var… Ya da kötü niyetli yorum yapanlara ceza verilmesi gerekiyor. Herkes başkası hakkında konuşur ama çok ileri gidenler hesap vermeliler. Jinri’yi ve diğerlerini de özledim.”

 

K: Allkpop

Önceki İçerikSM Teaserları Geri Dönüşleri Yansıtmıyor
Sonraki İçerikJessica 6 yılın ardından bir mini albümle geri dönüyor!
Subscribe
Bildir
guest
45 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments