[THEQOO] 2020 Soribada ödüllerinin galipleri

187
7231

359e5f8bdfdb46979d72155ab47868a4

Yeni Sanatçı Ödülü: CRAVITY, TOO, MCND
Yükselen Star Ödülü: GWSN, LOONA, NATURE
Prodüktör Ödülü: Kim Do Hoon
Şarkı Yazarı Ödülü: “Turns Out Comatose,” Lee Han Gil
Müzik İkonu Ödülü: ONEUS, WJSN
OST Ödülü: Gaho
Trot Yükselen Star ödülü: Kim Soo Chan, Second Aunt Kim Da Bi (Kim Shin Young)

Global Hot Trend Ödülü: Stray Kids, IZ*ONE
Sanatçı Ödülü: TXT, ITZY
Ses Ödülü: Kim Jae Hwan, UP10TION Kim Woo Seok, HOTSHOT Ha Sung Woon
En Sevilen Kadın Bias ödülü: TWICE
En Sevilen Erkek Bias ödülü: BTS

Global Sanatçı ödülü: ASTRO
Performans ödülü (G)I-DLE, The Boyz
Gerçek Hayran ödülü: Kang Daniel

Bonsang: Im Young Woong, NCT Dream, Oh My Girl, GFRIEND, BTS, MAMAMOO, VICTON, AB6IX, ASTRO, Red Velvet, TWICE, Kang Daniel
Yılın Performansı: Kang Daniel
Yılın Müziği: Red Velvet
Yılın Sanatçısı: TWICE
Daesang: BTS 

1. Gerçek Hayran ödülü ne?ㅋㅋㅋㅋㅋ

2. Gahoㅋㅋㅋ Itaewon Class OST en iyisi

3. Tebrikler TWICE

4. Black Pink niye hiç ödül almadı?

5. Beklendiği gibi, daesangı BTS hak ediyordu

6. Kang Daniel nasıl Yılın Performansı ödülünü aldı? Kriterler nedir?

7. Zico niye hiç ödül almadı? ㅠㅠ Törene gitmedi diye mi? ㅋㅋㅋ

8. Soribada’yı önümüzdeki yıl boykot etmeliyiz

9. Red Velvet, Yılın Müziği ve Bonsang ödülünüzü tebrik ederim

10. Ödül isimleri çok komik ㅋㅋㅋㅋ

 

Kaynak: Knetizen

Önceki İçerikBTS Jimin’in dansı koreograf Matthew Bourne’un ilgisini çekti
Sonraki İçerik[THEQOO] G-IDLE’ın encore performansı beğeni topladı
187 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
ARMY-ㄴㅇㅅㅌ

Ödül törenleri gittikçe itibarsızlaşıyor. Sanki her sene daha fazla ödül vermek için yeni yeni kategoriler oluşturup kafalarına göre ödül dağıtıyorlar. Eski ödül törenleri özledim daha heyecanlı geçiyordu. Yine de ödül alan herkesi tebrik ediyorum.

azizi

bence 2015 2016 zirveydi ondan sonrasıyla çok ilgilenmedim

Suna

2013 ve 2015 Mama efsaneydi… 2015 de sırf yılın Albümüne adaylar bile Eco-Exodus, SHINee-Odd, Bigbang-Made BTS-TMBML, Suju-Devil hey babam heyy. Ve hepsi ödül alamadı.

Kadriyye

Astro global sanatçı ödülünü almış. O kadar ünlü olduklarını bilmiyodum.

aswium

cidden ben de

Cansu

Ya tanınıyorlar aslında sanha olsun moonbin olsun çok fanları var

la cha ta

tanınıyorlar ama ödülü daha çok hakeden var bence.Linç için değil

JenBellaShakespare

Bence de.

Hata

Diğer fandomlar da yardım etti sanırım

Burioos

En sevilen kadın/erkek bias ne be?Yakında en sevilen saç stili ödülü de koyarlar

ad astra

Kadın / erkek popülerlik ödülüydü önceden. fan oylamasına dayalı olduğu için ismi değişmiş herhalde.

NeNe

Öncelikle kazananlara Tebrikler. Onlara kesinlikle bir lafım yok.
Ama nedense Blackpink,EXO-SC,Baekhyun,Suho ve Monsta X yok. Hangi kriterlere uymadılar (!) merak ediyorum. Ya da biliyorum da neyse…..
Ne kadar tuhaf bir tören olduğu ödül isimlerinden belli gerçi…

Last edited 9 ay önce by NeNe
koniçiva

Bts ve Red Velvet harici verilen ödüller aman üzülmesinler gibi. Ve tabi ki yg gruplarını görmezden gelen bir Kore ödül töreni daha. Artık bu yüzsüzlüğe şaşırmıyorum bile. Ekimde The Album gelince bir daha görmezden gelmeniz mümkün olamayacak. O yüzden keyfini çıkarın.

Burioos

Bu arada atlamayalım arkadaşlar Red Velvet “Yılın Müziği’ ödülünü aldı.Red Velvet?Hanı şu flopvelvet denilen SM’in hayal kırıklığı olan grup.

MeU , Once and ReVeluv

Ne alaka isimli kullanıcı kesin buraya çökecek

Burioos

Bende savaş boyalarımı sürdüm kudurmasını bekliyorum.

Lululali

Knk bekle birazdan gelirler.

Selen

Harbiden dedigin kullanici geldi . Reis ordan benim icinde bir tahmin de bulunur musun lutfennn . Şu sıralar dehşet ihtiyacim var 😄

Who

Chen’in sesiyle okuyunuz
I can’t believe

JenBellaShakespare

Gelirse Shut up and go away ben diyebilir miyim, lütfen lütfen.

Who

Önden buyurunuz hanfendi

Nur 🌼

😂😂 Yürü be! 👏👏👏 Red Velvet sadece güzel sözleri hakediyor. Gerisi boş

Ne alaka

nugu velvet nugu ödül töreninde ödül kazanmış yazık sm gibi bi şirket nugu ödül törenlerine muhtaç kaldı flop velvet smin yüz karası snsd yi ne kadar özlüyordur yazık tebrikler nugu velvet nugu ödülü kazandınız

Burioos

Kral biraz geç kaldın,bu kadar kişi seni bekliyorduk.Biraz daha kudur çünkü nuguvelvet senin gibileri kudurttuğunu bilerek gururla yatağa giriyor.

Last edited 9 ay önce by Burioos
***

Revel’in basarisi seni nasil da kudurtuyo ya xjabxiwbzowbxis

Who

Özlettin kendini aşkooo

MeU , Once and ReVeluv

Gerçekten gelmiş. Oha

MeU , Once and ReVeluv

Yaw kudurmana gerek yok. Kabullen artık zaten ben bir grubun fanı olduğunu pek sanmıyorum. Blackpink i karalamak için bile bunu yapıyor olabilirsiniz . Kısacası seni takan yok insan gibi yorum yazacaksan yaz yazmicaksan kusura bakma ağzının payını veririz

MeU , Once and ReVeluv

Gözlerimiz yollarda kaldı

MeU , Once and ReVeluv

Soty alırsa yanlız nasıl kudurucaksin merak ediyorum

MeU , Once and ReVeluv

Gel kapışalim istiyorsan . Alttaki resme bak en büyük kudurma lokmanı alıp gel kapışıcaz gelmezsen konuşmazsan tum site sana tek hücreli canli dicez hadi bakalim kudur ve gel 😋

MeU , Once and ReVeluv

Grlmediğine göre yeni makamın hayırlı olsun

ad astra

Baekhyun, Seventeen ve Nct 127 bu sene milyon albüm sattı ama hiçbir ödül alamadı. Katılım koşulu olan bir ödül töreni de değil o yüzden böyle yok sayılmaları üzücü bir durum. Kang Daniel’ın viral olmuş bir tek performansı olmadı bu sene. Yılın performansı daesang olduğu için bari ağırlığını korusaydı da sırf farklı kişiye gitsin diye verilmeseydi. maalesef daesang ağırlığı diye bir şey de kalmadı ödül törenlerinde. Itzy ve Txt’nin bonsang almama sebebi de başka dalla ödüllendirilmeleri mi? Astro, Victon, AB6IX’den daha iyi dijital ve fizikselleri var iken bu da bonsang’in de diğer saçma bulunan dallara dönmesine sebep olmuş. Ama seneye de… Read more »

luv

Yılın Sahnesi ödülünün viral olmuş performanslara verildiğini nerden çıkardığını sorabilir miyim? Geçen sene aynı ödülü Red Velvet kazanmış ve viral olmuş bi performanslarını görmedim açıkçası. Ve bildiğim kadarıyla en çok albüm satan ödülü diye bir şey yok yani fanlar neden idolüm şu kadar sattı ama ödül alamadı diyor anlamadım. Bonsang için soba uygulamasında oylama yapıldı belki fanlar oy verseydi bahsettiğin solo/gruplarda bonsang alabilirdi. Eleştirmek yerine tebrik edip geçmek bu kadar zor olmamalı.

ad astra

Yılın performansı ödülünün belirlenmiş bir kriteri yok zaten bu yüzden viral olmasını beklerim. Left & right, kick it, wannabe performansını çoğunluğun aklındadır ama kang daniel’ın hangi performansı hatırda kaldı?
Bonsang’in dijital, komite, jüri, oylama gibi kriterleri var. Ve oylamada saydığım solo ve gruplardan daha geride olan isimlerde bonsang almış.

luv

Hiçbir ödülün kriterlerini tam olarak bilmiyoruz. Neye göre verdiklerini bilemeyiz yani. Ama viral olan performansa göre verilmediğini anlamış olduk. Geçen yıl olduğu gibi. Bu kadar basit.
Bu yıl Soribada listesinde tutunabilen pek kimse olmadı çünkü çoğu fandom o uygulamadan stream yapmayı bıraktı zaten kullanıcı sayısı az olduğu için ichart’tan çıkartıldı. Oylama konusunda haklı olabilirsin ama listelerdeki durumları nasıldı? Mesela Kang Daniel geçen Aralık ayından beri Top10’dan düşmemişti. Kısa süreli bi sıralamadan bahsetmiyorum haftalarca ya da aylarca kalmaları gerekiyordu Soribada listesinde.

ad astra

Zaten farklı kişiye gitsin diye verilmiş bir ödül olduğunu söylemiştim. Bonsang için Kang Daniel’ı eleştirmedim tekrar okuyabilirsiniz. Soribada’da en uzun süre hem de b-side’ları ve eski şarkıları ile beraber chart yapan sanatçılar Ha Sungwoon, Kim Jaehwan, Kang Daniel’dı. Victon’un soribada peak’i 99 olmuş. Astro düzenli chart yapmamış. Bu isimler ne oylamada ne de dijitalde iyi değildi. Bonsang’i haketmiyordu. Kaldı ki soribada’da dijitali ve oylaması zayıf olup bonsang alan birçok sanatçı var. Burada sanatçıları kötülemiyorum çünkü Soribada chart’ı belli fandomlar domine ettiği için stabil chart yapabilmek mümkün değildi. Dediğim gibi soribada ile ilgili en güzel şey chart’dan atılmasıydı umarım artık her… Read more »

Last edited 9 ay önce by ad astra
luv

Yok zaten Kang Daniel’i öylesine bir örnek olarak vermiştim. Aslında benim dikkatimi çeken Park Jihoon, haftalarca top50’de ve oylamada 3. olmasına rağmen bonsang alamadı. O yüzden dediklerinin bir kısmına katılıyorum acaba bazı gruplara neye göre bonsang verdiler… Açıkçası ben ödülün kime gidip gitmediğini umursamıyorum. Soribada yılın ilk yarısında dönenlere dağıtıyor ödülleri ve bu sayede yıl sonu törenlerinde ödül alamayan pek çok grubun da şansı oluyor. Bence emeklerinin bu şekilde ödüllendirilmesi hoş bir şey. Yıl sonu törenleri her yönden daha iyi olur umarım.

mywıfechae

oncelıkle kang danıelın performansları gayet kalıtelı ve dansları asırı zor olmasına ragmende canlı soyleyebiliyor cogu odul juri oylamasaında yapıldı danielide juri seçti kazandı danıel o odulu almadan oncede elınde 2 tane ödül vardi alsada olurdu almasada ama hak ettmişte almıs

Akali

Psycho cidden SOTY’yi haketti tebrikler

Nur 🌼

Çuka hamnida Ledi belbet 👏👏👏

KINGEXO

Red Velvet sonuna kadar hak etti bu sene sonu olacak ödül törenlerinde de kesinlikle Daesang almayı hak ediyor. Tartışmaya kapalı.

MeU , Once and ReVeluv

Aynen

고랠이 판랄 사락 븍틈

bomboş bir ödül töreni kriterleri: canları ne isterse o

Esra

Apink ‘te Dumhudurum ile listelerde ilk sırada yer aldı. Biz bonsang alır diye düşünüyorduk ama demek ki seçerken listelere bakmamışlar.

jiminxjamie

cidden o da var

Delixx

Zico ve BP’in hiç ödül alamaması…

look what you made me do

O sapık ödül mü almalıydı bir de?

nobody

Çok başarılı bi aklama kampanyası yaptılar any songla sanki insanların acılarına, istismara uğramalarına sessiz kalan o değilmiş bundan hiç zevk almamış gibi. Bu sektörde hiç birşey şaşırtmıyor artık beni.

Akali

valla sarkısı basarılı oldu o aptal challenge’ı yüzünden ben de biliyorum ama ödül almamasına çok sevindim çok güzel bi ödül töreniydi

Delixx

Müzik olarak evet baya bir rekor kırmıştı

MeU , Once and ReVeluv

Bütün gruplari kutluyorum.
En sevilen bias ne la?
Red Velvet bir sürü ödül almış. Nugu dediğiniz , flop dediğiniz , sm in çöpü dediğiniz.

Nur 🌼

Çuka hamnida Ledi belbet 🥺👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

Queengi

Özellikle Red Velvet’e çok sevindim💗 Ama Bp ve Exo’yu aradı gözüm gerçekten. Hiç değilse Baekhyun almalıydı diye düşünüyorum.

SGJK

BP zaman engeline takılmış..bunu yapan da hylt in çıkış tarihinin açıklanmasının hemen ardından adaylık tarihlerini pisliklerinden geriye çeken soribada…ygye garezi var shshsgsg it ya

TheBlackandWhiteandGrey

Ucu kızlara dokunmasa kenarımda bile olmazdı. Yesinler birbirlerini bitirirler kendilerini inşallah.

Beyzu

ATEEZ yine harcanmış…

Lululali

Bir yandan Exo-l olarak soribadadan tüm kalbimle nefret ediyorum.

Taemin is coming

Psycho kesinlike hak ediyordu.💪🏻💪🏻💪🏻

peakyjojo

ilk defa böyle bir ödül töreni duydum

ERTIM

Bu ödül töreni 2017 yılından beri var zaten böyle ödül isimleri vardı ve bu kadar çok kişide katılıyordu soribada da zaten jccjjc

Sena

Abi niye herkese ödül vericez diye saçma sapan ödül isimleri buluyonuz belli başlı 5 6 ödül ismi olır yani ver gitsin hak edene ne şeker dağıtımınyapar gibi ödül veriyosun

Kira

Bonsang=Törene katılanlara ayıp olmasın diye verilen ödül

Sima

Yalnız katilmayanlarada verildi hatta daesang verildi bts aldı gelmedikleri halde

SGJK

bts ödül almasa garip kaçar kanka onu dahil etmek gerekli değil ama genel olarak kural bu katılım varsa sacma sapan da olsa ödül var..

Last edited 9 ay önce by SGJK
JenBellaShakespare

Aynen. Ama yinede tebrik edelim diğer grupları, hak etmişlerdir eminim ki.

Lalalisa

Özür dilerim ama bu resmen Gdragon’ın dediği gibi şirketler kavga etmesin diye şirketlerin gönlünü yapmak için herkese ödül dağıtmaktan başka bir şey değil. Üstelik blackpink konusuna gelirsek bp bu yıl hem kore hem global listeleri inanılmaz bi şekilde domine etmişken hakkının verilmemesi çok sinir bozucu. Kore ödül törenleri aşırı itibarsızlaşıyor

Lalalisa

GD nin sözünü tam hatırlayamamıştım biraz uydurdum ama aynı mantığa çıkıyor şunu demiş “..büyük ödüller koyduğun için, çocukların kavga etmesin diye hepsini cömertce dağıtıyorsun.Ben artık büyüdüm, izlemek yeter bana .Genç olanlari besle…”

Last edited 9 ay önce by Lalalisa
Efendim

Soribada bu canım Melon değil.Melon da kesinlikle almalılar tabi bu verilere göre ama bu Soribada Müzik Ödülleri Töreni ve Soribada tabiki de kendi verilerini kullanacak. Soribada tıpkı Melon gibi Genie gibi FLO gibi bir müzik dinleme platformu ve kendi ödül törenini düzenliyorlar veriler alınırken kendi platformlarında ki veriler,oylama ve jüri kararları alınıyor gidip de başka bir müzik dinleme platformunun verisini ölçüt alamaz. Bütün şarkıcıların FLO , Melon ,Genie ,Soribada ,Gaon ,iTunes ,Spotify, Fizy vs vs vs platformlarında ki dinlenme oranları farklılık gösterir. Soribada da çok dinlenir Melon da az ,Melon da çok dinlenir Soribada da az…

Efendim

Hylt te tuttu evet baya dijital de iyiler ama Gaon verilerinde şuan idol grubu olarak (kız erkek bir) Psycho iyi. Soribada da da yüksektir HYLT geçmiştir.

heiheimatlos

sacma sapan oduller isimlerini duymadigim gruplar bunlar ne ya znsnsbsjs

Yağmur

İyi de tatlım senin bu saydıkların başarılar music şovları için geçerli degil mi yada ben karıştırıyor olabilirim ama bu dinlenim sayılarına göre veriyorlar diye biliyorum ve Blackpink zaten music şovlarından da ödül aldı Melon için asıl kriter yani yılın şarkısı için önemli olan kriterler dijital puan ve bazı başarılar ve juri kararı önemli yani sizi anlayamıyorum dijital de ise idol grupların içerisin de Red Velvet önde o yüzden lütfen Red Velvet’in ödülüne göz dikmeyin onlar gerçekten hak ediyor ama Melon başka dallar da Blackpink ödül verebilir ama bu büyük ödül sadece idol gruplara verilecekse Red Velvet’in hakkı kimse kusura bakmasın

JKW

Abi hylt in başarılarını liste olarak sıraladığım yorumlar var ,tekrar mi atayım anlamıyorum ki ? Tek burda mu listeleri ele geçirdi sanıyorsun lütfen güncel gündemi ve listeleri takip edin..dijitalde zaten çok iyiydi bu sene hylt..bizim albümümüz olmamasina rağmen biz nasıl kazandik sence 13 win in yarısını..tekrar atayim kimse zahmet edip okumuyor sonra boş yorum yapıyor ..hylt bu sene çıkan her anlamda en başarılı idol grubu şarkısı şuan için ve kanıtlıdır başarıları..ozellikle zaten başarıları listelerde

JKW

Rv çok iyi yaptı ama hazirandan donra hylt in listeleri nasil sürdüğünden bir gabersiniz cidden..ve soty birine gidecekse kusura bakma en büyük adaylar zico, iu ve ssak3 tür..idol grupları değil bir tek bu ödülü alabilen

MisaMisa

Ygnin maaşlı personeli değilsin di mi

JKW

Daha bu şarkı başarılı olarak görülmesi için ne yapması gerekiyor anlamıyorum..daha çıkalı 1 ay oldu ona rağmen dijital puani çok iyi ve çok daha fazla yükselir zaten..

Yağmur

Yaa abi siz gerçekten kafayı yemişsiniz ben Blackpink’in başarılarının farkındayım zaten gözümüze kadar sokmana gerek yok ben sadece arkadaşının yorumununu düzelttim bakın bu ödül töreni soribada melon değil yani siz saçma bir şekilde hep melon vb şeyleri atıyorsunuz soribada tabi ki de ödül verirken kendi listesine bakıp da verecek ve siz soribadaya sinir olmuyormuydunuz zaten hylt listeden düştüğü için bakın grubunuzun hakkını savuna bilirsiniz en doğal hakkınızdır zaten ama lütfen bunu başka gruplara laf atarak yapmayın yine aynı şeyleri tekrarlamışsınız bakın yok biz Red Velvet’i şöyle geçtik yok böyle geçtik hayır yani sadece abartıyorsunuz sanki Blackpink dünyalar rekorunu kırmış gibi… Read more »

Cansu

Gerçek fan derken ? Kang Daniel kimin fanı

luv

Aslında Daniel’in hayranlarına adına aldığı bir ödül oldu bu 😊 Hayranları oylamayı kazandı ve ödül Daniel’e gitti.

Cansu

He anladım öyle bir isim veriyorlar ki yani bari Danity deseymişler neyse tebrikler

Cansu

Lütfen en iyi kostüm falanda olsun ve saç stili bence kostüm de bp almalı hanbok çok iyiydi

Nur 🌼

Red Velvet’in alması gereken ödülünü aldığını görmek 🥺 2020’de güzel şeyler de yaşanıyor işte🌺💮🌸 Çuka hamnida Ledi Belbet 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏 Ateezi de daha fazla görürüz inşallah.

Nokta

Son netizene katılıyorum djdmdj isimleri gerçekten komik. Kore’de önemsediğim iki üç ödül töreni var gerisini sallamıyorum. Çok ödül töreni var çünkü.

jiminxjamie

Tebrik ederim,ama alması gereken başka isimler vardı ve bazı ödüller alan isimlere uymuyor

FOD

Yani bu sene BİR İDOL GRUBU şarkısı olarak pek çok ilke ve dunya rekoruna imza atan hylt i , pisliklerinden adaylık tarihini bile geriye çekerek yine yilanlik yapan ödül törenleri…….bir defa daha ..yine bu saçmalıklar yapılırsa gerçekten BLİNKLERDEN çekecekleri var bu sefer susmayacagiz ..yani lütfen elinizi vicdanında koyun bu nasıl bir haksizlik, yilanliktir ya .. şuraya hylt in bu sene elde ettiği başarıları tek bir resime sığdırabilsem atarım ama çok fazla..yapabilen varsa atsın..cidden moralimi bozdu ya bu kaçıncı ama..umarım bu sene farklı olur 2019 travmasından sonra…bu arada SORİBADA adın mamayla birlikte kırmızı listemizde koçum..

JKW

Al kanka yüce hylt ödül alsa da almasa da çoğu çıkan şarkıyı bu sene domine etti hem fizikselde hem de dijitalde ..bunu inkar edemezler ve değiştiremezler..ve bizim de bunu kanitlamak için ödül dedikleri yalanci nazar boncuklarina ihtiyacımız yok

JKW

Attigim yorumda var ama yine atayım da 3 maymunlar iyice görsün

JKW

Al lazım olur..bakarsin bir densiz hylt hakkında hadsiz hadsiz mi konuşuyor..baam yüzüne sjshsh

Lalalisa

blackpink onların anlamsız itibarsız ödüllerine gerek duymayacak kadar büyük bir grup varsın korede sırf şirketimizle araları iyi olmadığı için hakkımızı yesinler blackpink’in karması hepsini bulur

Last edited 9 ay önce by Lalalisa
JKW

Ve bu listeler gala devam ediyor, uzuyor…yüce hylt hakkını alacak bu sene ya seve seve ya da ağlata ağlata djdhd tabi bunun icin cidden ygnin önce kızları ödül törenine göndermesi lazim bu önemli yoksa bahaneleri hep hazir oluyor..

belgisiz sıfat

Bu kadar saçma adlarla alakalı alakasız her gruba bol keseden ödül dağıtmalarının k-pop’ın küresel-ekonomik durumunun bir parçası olduğunu düşünüyorum. Şöyle ki, bakınca yukarıda ödül alan gruplara baktığımızda (mesela Astro) çoğu Kore’de pek tanınmayan ama uluslararası fan kitlesi iyi olan gruplar. Bu gruplar öyle ya da böyle ödül aldıkça fanların ellerinde gururlanacakları bir veri oluyor, bu da fanları mevcut gruplarına bağlamaya devam ederken başka gruplara da ilgilerinin aynı anda kaymasına neden oluyor. Böylece daha çok ekonomik gelir ve daha geniş bir alana yayılım gerçekleşiyor. Yani bence.

belgisiz sıfat

Bu arada ben de birkaç ödül adı eklemek istiyorum:
+Yılın fandom savaşı ödülü
+Yılın en iyi grup içi çifti ödülü
+Yılın en iyi grup dışı çifti ödülü
+Yılın en iyi challenge’ı ödülü
+Yılın en iyi pezevengi ödülü (sadece 2019-2020’de ortaya çıkanlara verseler 10 yıl bu başlıkla ödül verebilirler.)
+Yılın en iyi el yazısı özür mektubu ödülü.

***

Victon’un ilk odulunun bonsang olmasi cok harika 😭😭
Odul toreninde en cok guldugum sey Soobin’in kendi odullerini almak yerine Itzy’nin odulunu almasiydi ya xkabxiwnxisbxid Asiri komikti siabxksbxjsn
Yilin sanatcisi Twice ve yilin muzigi Red Velvet – Psycho 🥳🥳 sizin katiyen basarili olarak gormediginiz gruplar bu odulu aldi 🥰 Aglayarak gunlugunuze yazabilirsiniz 🤩

cns

Aldığınız iki ödülle birlikte 42. Daesangınızı kutlarım krallarım 💜

No name

Soribada kendisi hayranlar için oylama yapmış ve Kang daniel bunda birinci olmuş ee tabiki de ödülünü de verecekler. Kendi grubu önde olup kazansaydı burada bu kadar şu kadar ödül aldık diye övünecek insanlae gelmiş Kang danielin ödülünün ne olduğunu bilmeden dalga geçmeye çalışıyorlar. Ayrıca Kpop sadece sizin kesfette gördüğünüz fanı olduğunuz kişilerden ibaret değil adamın hayvan gibi kitlesi var korede. Ayrıca şarkıları ve performansları da harika.

Somsomi

Nct127, baekhyun ve Blackpink nerede??????????

zehra

OST Ödülü: Gaho buna sevindim dinleyip duruyorum çok güzel . zico neden ödül almadı diyene de neyse…

JenBellaShakespare

Zico baya viral olup bir sürü rekor kırdı. O yüzden neden almadı diyoruz yoksa merak etme Zicoyu kimse sevmiyor buralarda

luv

Gerçek hayran ödülü soribada uygulaması üzerinden yapılan bir oylamayla belirlendi. 1 ay süren oylamayı %55 önde Daniel hayranları kazandı belki başka fandomlarda takip etselerdi şu an “Gerçek hayran ödülü ne?” demezlerdi 😊

Yılın Sahnesi ödülü cidden beklenmedik oldu ama Daniel fazlasıyla hak ediyor o ödülü performanslarını izleyenler eminim hak verecektir, özellikle son çıkardığı Who U Are şarkısının koreografisi gerçekten zor ve sahnesi çok havalı.

Ödül kazanan herkesi tebrik ederim 👏

luv

Dip Not. Bildiğim kadarıyla Bonsang ödülü soba uygulaması üzerinden yapılan streamlere ve oylamalara göre veriliyor. Ve bu yıl streamde önde olanlar (Top10) Kang Daniel, Im Young Woong, Sungwoon ve daha birkaç solo ve grup ama sadece streame göre de verilmiyor başta dediğim gibi ayrıca oylama yapıldı iki sonuç harmanlanıp Top13’e ödül verildi. Kafalarına göre vermiyorlar yani Bonsangı.

la cha ta

Ödüllerin çoğu ona da ödül verelim diye koyulmuş sanki.

JenBellaShakespare

Ödül isimleri cidden çok komik sfadgsfhddt başka dal mı kalmadı Allah rızası için afdgdsgfasdh

JenBellaShakespare

Tebrikler, Army 🙂

Twiceblack

Red Velvet başta olmak üzere ödül alan bütün sanatçıları tebrik ederim.

Kira

Gerçek hayran ödülü WIGIOÜYWUFTDŞVJTLGFTKKD
XKYYJX

Birferda

Adamlarin zibilyon tane odul toreni var ve hepsini ciddiye aliyorlar. Yilin yarisi odul torenleriyle geciyor. Diger yarisinda promosyon yapiyorlar.

Efendim

Soribada yı çok saklamadan da katılan katılmayan ,ödül alan almayan herkesi tebrik ederim. BTS i de ayrıyetten 42. Daesanglarını tebrik ediyorum. Umarım Soribada zamanla daha da profesyonel ve iyi bi ösül töreni olur ama artık Koreli yetkililer bi dur desin şuna çok fazla müzik ödülleri töreni var.

Efendim

Sallamam*

Efendim

Üstte klavye yüzünden yazım hatası yapmışım*

Ekin

2018 yilinda Soribada izleyeyim dedim sonra yapilan haksizliklari adaletsiz odul dagitimini gördüm bir daha ödül töreni izlemiyorum 💅

Bir bakıp çıkacağım

Uzun süredir yoktum kendimi kpoptan uzaklaştırmaya çalışıuordum . Ama revelin ödül aldığını hörünce aşırı sevindim . Pek beklemiyordum açıkçası . Ödül törenlerinin revele tutumunu biliyoruz . Mutlu oldum . Yıl sonu törenlerindaesang kesinlikle kazanmaları lazım . Ben aralık ocakta yapılan torenlerde daesang ların bts bp ve reve le gideceğini düşünüyorum . Haksızlıklar olmazsa tabi .neyse ya alıştık artık . Çok şey beklememek gerek . Tek isteğim şu kızların 5 kişi olarak performans sergilemeleri ve cb yapmaları özlemle bekliyorum♡

Eyenur

Gaho hak etmiş 👍👍👍

Lululali

Mcnd farkediliyor. Şaşkın ve mutluyum.