Benzer Yazılar

[THEQOO] 2021 SBS Gayo Daejeon katılımcı listesi yayınlandı

[THEQOO] 2021 SBS Gayo Daejeon katılımcı listesi yayınlandı

NCT 127, NCT Dream, Key, NU’EST, Red Velvet, Oh My Girl, Brave Girls, ASTRO, The Boyz, Stray Kids, ATEEZ, ITZY, TXT, STAYC, Aespa, ENHYPEN, IVE, Jo Seung Youn (WOODZ), SF9 Taeyang, (G)I-DLE Minnie, Lee Chae Yeon, Simon D, GRAY, LOCO, Lee Hi

1. TWICE ve BLACKPINK yok ㅠㅠ BTS tatilde…

2. BTS, TWICE, IU ve BLACKPINK’in olmaması kötü. ITZY ve Aespa gibi canavar çaylaklar var, SHINee Key ve NCT var, o yüzden merakla bekliyorum. Katılımcı listesinde tanımadığım grup yok.

3. BTS, BLACKPINK ve Seventeen bu yıl albüm çıkarmadılar mı? TWICE ve IU neden yok?

4. Bu yılki Gayo Daejeon’da IU’nun performansını bekliyordum, üzüldüm

5. Seventeen niye yok? O gün konserleri mi var?

6. Niye zirvedeki idollerden hiçbiri yok? Güçsüz bir kadro

7. SBS’in azıcık utanması varsa Red Velvet’in sahnesine dikkat eder

8. Jenerasyon değişti… bunu görebiliyorum

9. NCT hayranları lütfen bu sefer karantina kurallarına uyun, katılımcılara bakınca çok endişelendim

10. Rapçiler ve Lee Hi hariç hepsi idol… yıl sonunda bir sürü farklı performans görmek istiyorum

11. TWICE yok mu?

12. Ah Yoo Taeyang geliyor

13. Red Velvet’e iyi davranın… SBS, eğer bir hata yaparsanız ㅡㅡ+

14. AOMG dışında merakla beklediğim yok ㅜㅜ Bu nasıl bir Gayo Daejun?

15. Oh bence bu izlemeye değer. Katılımcı listesi iyi ve bir sürü kız grubu var

16. Red Velvet’e 30 dakikalık performans verirlerse onları kabullenirim

17. Aa Minnie daebak ㅜㅜ

18. Nu’est 💖 💖 💖 💖 💖

19. Umarım biasım seneye çıkar ㅠ

20. MAMA için de aynısı olmuştu. Çok güçsüz bir liste. Bu gruplar trend diyebilirsiniz ama gerçekten abartı

 

K: Pannchoa – Knetizen

77 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Net

Kpop ıdollerinin son kullanma tarihi mi var 5 yıllık grupların bile jenerasyonu geçti diyorlar müzik yıllarla mı sayiliyor ne salak bir sistem geçen bir söz okumuştum müzisyenler emekli olmazlar içlerinde ki müzik sustuğunda müziği bırakırlar diyorlar koreliler neyi doğru yapmış ki bunu doğru yapsın diyorum artık şu salak jenerasyon emeklilik muhabbetini bırakın

IncirReceli

Ustlerinde yazmasa bile son kullanma tarihleri var ne yazık ki. Biz sadece müzikal olarak ilgileniyoruz kpopla belki ama Korede işler öyle yürümüyor. Idoller sanatci ya da müzisyen değiller orada. Öncelik müzik değil para. Sektör değişsin istesek de bu kolay aşılacak gibi durmuyor

Net

Aşan aşıyor insanlar çok geri kafalı

Jey

Müzik bir sanattır kpop ise bir sektör. İkisi farklı şeyler. Bir endüstri/tüketim sektöründe ise yeni şeyler çıktıkça eskilere olan ilgi azalır doğal olarak. Yeni ve fresh şeyler herkese daha çok hitap eder. Biz 20 yaş üstü olan hayranlar 5 yıllık grupları hala genç ve yeni görüyoruz belki ama 15 yaşındaki biri için hiç de öyle değil.15 yaşındaki gençlerin 30 yaşındakilerdense 18-20 yaşındaki idollerle ilgilenmesi kadar doğal bir şey var mı? Şu an lisede olan biri üniye geçtiğinde artık jenerasyon değişmiş oluyor. Gençlerin jenerasyonu değiştikçe idollerin jenerasyonun da değişmesi kadar doğal bir şey yok bence.

Hgs

hızlı ve dinamik bir sektör, evet biraz yıldan sonra öyle oluyor kemik kitlen yoksa

hilda

Yorumunu anlıma asıp gezmek istiyorum.Ben de o kadar sıkıldım ki şu durumdan yeter artık abi ya

Hayao

Bence bu liste ödül törenlerinden çok daha dolu. İş birlikleri de olursa tadından yenmez.

Twice

Blackpink’in katılmasını beklemek saçma değil mi? Bu sene ne yaptılarda performans sergilemelerini bekliyorsunuz cidden anlamıyorum ama Red Velvet’in adına mutluyum sonunda ot5 bir araya geliyor.

Last edited 9 ay önce by Twice
koniçiva

İnsanlar seviyor ve bekliyor. Comeback yapmasalar bile listelerde yükseklerdeydi. Ayrıca Yg soloları gönderebilirdi gayet. Egosundan gerek görmedi yine.

hilda

Blackpink çok aktif olduğu senelerde gitmiyordu ben de dahil artık cidden sinirimizi zorluyorlar.Geçen momolandin bir ödül töreninde sahnesi vardı onlar varsa blackpink hayli hayli olmalı gerek diye düşünüyorum hani?

Leila

Minnie tek başına ne yapacak, solo şarkıları var mı yoksa sadece performans mı sergileyecek? Sf9 da neden grup olarak katılmıyor da sadece Taeyang var

nana

gecenlerde mv yayinlamisti

Yummyeon

Sanırım iş birliği sahnesinde yer alacak sf9 Yoo Taeyang sadece biz de anlam veremedik.

horanghae

Jenerasyon değişti diyor herkes ama bence jenerasyon değişmedi sadece ellerini ayaklarını çekiyorlar. Seventeen adına konuşacak olursam eğer 13 kişi sahnede sergilenebilecek en iyi performansı sergiliyorlar ve buna rağmen en iyi performans ödülünü bir türlü alamıyorlar. Şarkılar müthiş ama dinleyen yok çünkü herkes kim popülerse ona koşuyor. Hak eden hak ettiğini almadığı için boşuna ne ödül törenine katılıyorlar ne de performans sergilemeye çıkıyorlar haliyle. Bknz; MAMA’dan sonra EXO. Yoksa 2. jen de 3. jen de comeback yaptığı an taş üzerinde taş bırakmıyor.

Last edited 9 ay önce by horanghae
White.

Bu popülerlik algısından keşke kurtulabilseniz bunu sanki kötü bir şeymiş gibi lanse etmeyi bıraksanız. Ayrıca Exo’nun bazı üyeleri askerde bazıları solo işler yapıyor daha yeni Sehun bir diziye başlayacak. Chen’in ikinci çocuğu geliyor onun ayrı meşguliyeti vardır zaten. Toplu olarak nasıl katılsınlar?? Ödüllerin kriterlerini karşılayabilirsen ödül alırsın bu da gayet düz mantık.

White.

Bu arada seventeen haketmiyor demiyorum bence de en çok hakedenlerden biri onlar ama ödüllerin belli kriterlere göre verilmesi lazım bunun bencesi sencesi olsaydı kargaşadan başka bir şey olmazdı.

horanghae

Ben de bencesi sencesi olsun istemezdim ama tam olarak durum böyle. Sert ya da en karmaşık koreografi en iyi koreografidir diyemeyiz. Grubum tam olarak şarkıya göre en uyumlu şekilde, kendi hazırladıkları koreografilerle performans sergiliyor. Kameramanlar, dansçılar hep koreografinin iyiliğinden ve 13 kişinin ne kadar uyum sağladıklarından bahsediyor. Fakat gel gör ki 1 fan oylamasında, 2 izlenmede, 3 dijitalde engellere takılıyoruz. Çünkü fanlara göre 1. sırada bulunan grup kadar iyi değiliz. Yılın şarkıcısı ödülünü de kriterlere göre kazandık mesela ama bu konuda da hak etmediğimiz üzerine bir sürü yorum aldık. Ve yine aynı yere geliyorum sencesi bencesi yok çoğunluğa bakıp popülerin… Read more »

Oasis

Sence orada Exo katılsın mı demek istemiş 2017 Mama’dan bahsediyor Sehun’un dizi çekimleri çoktan bitti Chen ve çocukları ne alaka sen ne yaşıyon kardeşim

White.

Exo o sene sizin iddia ettiğiniz şekilde hakettiği ödülleri almamazlık yapmadı hatta almaması gerekeni alıp döndü. Sizin iddia ettiğiniz şekilde bunun için katılmamazlık yapmıyor eğer cidden böyle bir haksızlık olsaydı Sm hiçbir grubunun katılmasını istemezdi. Sm’nin de hakettiği düşündüğü ödülleri alamayınca ödül törenlerini boykot ettiğini çok kez gördük. Bunda yapmıyorsa demek ki sizinle aynı fikirde değiller. Benim cevap verdiğim şey mama içinde değil ayrıca şuan hiçbir ödül törenine katılmıyorlar bunun mama olayı ile bağlantısı yok yani. Sehun’un yeni bir filmi var bu arada fragmanı da yayınlandı. Chen ve çocukları da gayet alakalı evebeyn olmak da bir iştir.

horanghae

EXO uzun zamandır SM için arka plana atılan bir grup zaten. Neden arka plandaki bir grup için diğer gruplarını geri çeksin. Hala da Sehun, Chen diyorsun. Bu olayla alakası ne Sehun’un Chen’in. İddia ettiğim ödül de hak etmedikleri ödül olsun madem siz öyle diyorsanız. Az önce kriterler dedin şimdi de hak etmedikleri ödülleri alıp gittiler diyorsun. Gruba göre değişiyor galiba bu kriterler

White.

2017’de arka plana atılan bir grup değildi askerlik başlayınca geri plana atıldılar bu konuda haksız demiyorum kimseye Sm Exo’ya haksızlık yaptım ama bu konu başka grubunun prestiji şirketin prestijidir. Olayla alakası şu şuan Exo’nun bazı üyeleri askerde bazı üyeleri solo işler yapıyor toplu olarak katılmaları imkansız eğer birlikte olsalardı katılmayacaklarını nereden biliyorsunuz demeye getiriyorum anlama kabiliyeti elde edebilirseniz. Evet az önce kriterler dedim hala da arkasındayım ödüller kriterlere göre verilmeli o sene en çok satan albümde en çok dinlenen albümde Exo’nun değildi verilere göre yani haklı bir ödül olmadı. Onun dışında ki aldıkları ödülleri hakettiler hiçbirini haketmediler demedim ama Exo-l’nin… Read more »

Oasis

Kardeşim bak kardeşim kokobaptan sonra EXO 1.5 yıl ara verdi anlıyor musun tempo love shot yılın son aylarında çıktı bu adamlar o zamandan beri geri atıldı anlatabiliyor muyuz acaba zaten yıl sonunda cb yapan bir grubun yıl içinde 2 3 defa cb yapan gruplar ile yarışması zor adamlar 2 ayda nasıl dijital toplasın dimi kardeşim yani EXO başarız olduğu için alamadı değil o ödülleri, ayrıca MAMA çin verilerini odak olarak alan bir ödül töreniydi ve hong kongda yapıyordu o töreni kokobap albümü o yıl en çok satan ve streamlenen albümdü melona bakarsak kokobap’ın rekoru bu yıl kırıldı düşün nasıl hak… Read more »

White.

Mama melon bazlı bir ödül töreni değil. O yıl en çok satan ve stream alan albüm de The War albümü değildi gidip verileri kontrol edebilirsin. Kokobap rekoru ise bu yıl kırılmadı kırılalı çok oldu pandemi dönemine girince herkeste bir zaman kayması yaşandı galiba. Yıl sonu cb yapan birçok sanatçı var zaten yıl sonu yapılan dönüşler diğer yıla sayılıyor aynı BTS Be albümü gibi yada Red Velvet Pyscho gibi. Ben kimseye başarısız demedim ama onlardan daha başarılı gruplar vardı. O sene yılın şarkısını What is Love gayet hakederek aldı mesela Korede her türlü platformda stream ve satış olarak üstündü korelilerin o… Read more »

Last edited 9 ay önce by White.
Oasis

Melon bazlı demedim zaten çin bazlı dedim user white orada EXO 1 numaraydi çindeki dijital satışlar stream fiziksel off melonda da dijitalleri çok iyiydi diyorum o yıl

Oasis

Orada olay sadece ödül değildi ki EXO’nun çaylak grupların arkasında oturtulması 2017 mama japan’de exo’nun konseptini çalması, hong kongda exo mama şarkısına çarpı koyup mnet mama’yı tiklemeleri, exollerin üzerine bariyerler yıkıp onları yaralamaları 2019’da Chanyeol’un gözyaşlarından vcr yapıp JOY OF THE TEARS yazıp prim yapmaları olaya o kadar sığ bakıyorsunuz ki öğkkkk diğerlerine cevap bile yazmayacağım gerek yok ajakqk

White.

Bunların hiçbirini yazmadım bu konularda haksızsınız da demedim ödül konusunda hakkımızı alamadık diyenlere yönelik konuştum. Oturma düzeni ise sürekli değişiyor bunun çaylağı kıdemlisi yok bunu sorun edeni de ilk kez duydum.

horanghae

Hak eden hak ettiğini almadığı için, diyerek genelden bahsettim sadece ödülden değil. Yoksa MAMA’dan sonra EXO, örneğini vermezdim. Sadece EXO’ya değil EXO-L’e de haksızlık yaşatıldı o törende. Fanlar ödüllerin dağıtılma şekline sinirlendiğinde salondan çıkmalarına izin verilmedi, Chanyeol yapılan haksızlık için ağladı ve tanıtım için VCR editlediğinde o an için dalga geçer gibi ,mutluluk gözyaşları, yazdı. En iyi MV, SOTY, AOTY, En iyi erkek grubu olarak tüm kategorilerde %37-40 oranları ile en üst seviyedeydiler. Ayrıca Chanyeol’ün ost’si de 1. sıradaydı %55lik oy oranıyla. Başarıya ulaşmış bir grubun satışının dijitalinin iyi olmama ihtimali de az denilecek kadar az biliyorsundur yani. En iyi… Read more »

White.

Bir törenden kalabalık bir toplulukta kafana göre toplu hareket edemezsin bu kural dışıdır buna müdahale edilmesi gerekir çünkü hengame ortamı oluşur. Exo-l’ler orada sakin sakin kalkmadı sonuçta ki orası stadyum değildi. Exo’ya da başarısız demedim gayet başarılılar ama onlardan daha başarılı olmuş kişilerde vardı. Kore yatıp kalkıp wanna one diyordu o sıralar onlar da gayet başarılıydı ödül alacak kadar değillerdi ama başarısız da değillerdi. Senin yaptığın yüzdelik hesapta hesap değil bu arada kategoriler 30 20 20 20 ve 10 şeklinde yüzdeleniyor. O sene bazı platformda en çok stream alan veya satan onlar olmuş olabilir ama tek bir platform yok işte.… Read more »

Last edited 9 ay önce by White.
horanghae

EXO şu an katılsın diye bir ifadede bulunmadım zaten. MAMA’da olan haksızlıklar gibi, bir sürü sorun yaşadıktan sonra gruplar kendilerini geri çekiyorlar dedim. Şu an EXO’nun katılmasını beklemek hayal dünyasında yaşamak olur. Popülerlik algısı da yapmıyorum önceden şarkıya bakılır o şarkıya göre de iyiyse söyleyen grup popüler olurdu çünkü insanlar müziğin duygusal olarak hissettirdiklerine bakardı, şu an ise çoğunlukla gruba bakıp popüler edip sonra şarkılarını dinliyorlar ve grup üyelerinin yüzlerine göre kalite belirliyorlar. Şu an çıkış yapan çoğu grup çıkış yapmadan önce popülerliğini sağlamış oluyor. Keşke ben bunu kötü lanse etsem ama sırf şarkılarını duymadan yüzüne bakarak bir grubu sevip… Read more »

White.

Bunun her grup için olduğunu düşünmediğim için yazdım. Eğer sadece visual önemli olsaydı Sf9 gibi gruplar zirvedeydi şuan. Exo’nun yaşadığı bir haksızlık yoktu ayrıca Exo-l’lerin kendilerinin yazıp kendilerinin kurguladığı şeyleri inandırma çabası sadece. O sene yılın albümünü almamaları lazımdı verilere göre jüri oyu girdi devreye birde mama. Şuan boykot ettikleri bir şey yok Sm göndermiyor sadece. Eğer boykotluk bir durum olsaydı hiçbir grubunu göndermezdi.

erigom

ne anlatıyosun kardesim yürü git surdan ya

White.

Gayet güzel şeyler anlatıyorum 2017’den beri denilen yanlışları düzeltiyorum verilere göre. Burası özgür bir platform isteyen gider isteyen kalır bunun seni ilgilendirdiğini de hiç zannetmiyorum. Sen ilk önce üslububu düzeltsen daha iyi olur.

Hgs

“Şuan boykot ettikleri bir şey yok Sm göndermiyor sadece. Eğer boykotluk bir durum olsaydı hiçbir grubunu göndermezdi.” Bu kısma katılıyorum, SM’in mamayla boykotluk anlaşmazlığı olduğunu sanmıyorum şuan.

Last edited 9 ay önce by Hgs
Yummyeon

Sf9 ne alaka lütfen bizden uzak dur. Ayrıca sf9ı sadece visualden ibaret sanmak büyük bir akılsızlık göstergesidir, umarım yanlış aktarmışsındır :’)

xoxo

Abi kim daha popülerse ve ödülleri alıyorsa o daha başarılı ve daha çok seviliyor dikkat çekiyor demektir bunu anlamak bu kadar zor değil sence benceyle olmuyor bu iş istatistiklere göre oluyor bi anlayamadınız

horanghae

Dediğim şey popüler olan başarısız, ödül almasınlar değil zaten. Yazdığımı anlamıyor musunuz anlayamadım. Önceden şarkıya göre başarı belirlenir gruplar popüler olurdu dedim. Çıkış yapmamış adamın yüzünden mi okuyorsunuz şarkısının başarılı olacağını. 4. jenerasyonun birçok popüler grubu ya şirketten ya da tanındık/güzel yüzlerinden popüler hala geldi. Şarkı yok ortada popüler. Bu başarı mı oluyor? Yüzünün başarısından bahsedeceksek şarkıcı değil oyuncu veya model olsunlar o zaman başarılı diyelim.

marin

Sahneler güzel olursa eğer kadro gayet güzel. Ama MAMA’daki gibi özenilen sahneler hariç haftalık müzik şovu gibi olursa performanslar sıkıcı olabilir. Bence bu festivallere renk katan işbirliği sahneleri oluyor. Güzel işbirlikleri görmeyi umut ediyorum.

suzikisuzi

ITZY, SKZ ve Ateez için izlenir.

jonguin

yge’nin rosé ve lisa’nin gondermeme sebebi ne acaba?? kizlar için güzel bir promo olur işte ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum

Ahmet Gothe Çakar

yg’nin egosu engelliyor sanırım bu ygnin sıkıntısı ne çözemedim hala

Hgs

Tamamen ego canım. “Onların promoya bile ihtiyacı yok, hep zirvede olurlar, promo nedir benim top grubum için” gibi bir kibirde maalesef ama bu bizi deli ediyor

nana

cok degisik dusunuyor o zaman ben kizlarin solosu ciktiginda jennie gibi onlarda perf. sergiler diye dusunuyordum 🙁

I hate Rachel

Kore halkı Twice’la artık ilgilenmiyor derler ama olmadığı her törende Koreliler onu soruyordur. Konser hazırlıkları için gitmeseler de çok iyi oldu azıcık özlesinler 😀 ITZY eminim ki yine özel sahne hazırlayacaktır, JYP kızları çok çalışkan her zamanki gibi , bekliyorum. TXT için de bekliyorum şarkılarını çok sevdim grubu yeni tanıyorum ama MAMA veya MMA olmas lazım sahne ve kıyafetleri beyaz olunca ve aşırı ışıktan çocukları göremedim yahu. Umarım bu sefer daha iyi olur. Kazasız , belasız geçer inş

Leylailemecnun

Minnie tek katılıyor. Solo olarak piyano başında alone in winter söylemesini isterim. Sesi o kadar yakışıyor ki şarkıya.

Mirai

Sf9 bebeklerimin hepsini görmek isterdim ama Taeyang bebeğimin sonunda değer görmesine çok sevindim

Last edited 9 ay önce by Mirai
White.

Jenerasyon değişimi olduğunu pek düşünmüyorum çünkü hala zirvede ki İdoller 3. Jenerasyondan. Sadece bu sene 3. Jen idolleri daha yoğun bildiğim kadarıyla Twice dünya turuna hazırlanıyor ilk konserleri Gayo gününe denk geliyor. Seventeen’in de kendi konserlerine hazırlandığını söyleyen bir makale okumuştum. BTS zaten tatilde. Blackpink’in de bu sene cb yapacağını düşünüyorum. Monsta X’de şuanda turda. Exo’nun solo üyeleri katılabilirdi aslında. Btob ve İkon keşke katılabilse hoş olurdu Kingdomdan sonra bir törende görmek isterdim onları. 4. Jenerasyon yeni başlamış gibi lafları da anlamıyorum başlayalı çok oldu zaten artık hiçbiri çaylak sayılmaz en az 3-4 yıllık gruplar malesef hiçbiri 3. Jen seviyesine… Read more »

Net

👏

Jey

3. jenerasyon başladığında da (2012) hala zirvede 2. jen idolleri vardı (Big Bang, Snsd vs.) 3. jen idolleri de zirveye başladıktan 2-3 yıl sonra ulaştı ancak. %99 ihtimalle 4. jen de resmen başladı artık(2019-2020) ama zirvesini ancak birkaç yıl içinde görebileceğiz muhtemelen. Ki kız gruplarında baya bir zirve gördük son yıllarda. Erkekler biraz geriden geliyor bu kez.

White.

2. Jen idolleri zirvedeydi ama onların yanında 3. Jenerasyon idolleri de vardı onlarla yarışır vaziyetteydiler. Exo daesangları hemen almıştı bunun yanında BTS çıkışından 1.5 yıl sonra Bilboard listelerine en yüksek giriş yapan Kpop grubu olmuştu ayrıca 3 yıl sonra ilk daesanglarını almışlardı. Twice çıkışından çok kısa bir süre sonra daesang almıştı. Blackpink çıkışıyla listeleri anında domine etmişti. Red Velvet’in her çıkardığı şarkı ikonik oluyordu. İtzy çıkış yapalı 3 yıl oldu 2019, Ateez çıkış yapalı 4 sene olacak 2018, aynı şekilde Stray Kids’de 2018, Txt ve Everglowda 2019 çıkışlı hepsi en az 3 yıllık grup. 4. Jenin geneli böyle bir tek… Read more »

Jungkook'un Tavşan Dişleri

3.jen bitince ben de Kpop’ın şimdiki popülaritesinin biteceğini düşünüyorum. Kpop yine Asya’da kalmaya devam edecek gibi.

BUBU

MAMA’dan iyi olacağına eminim

hammurabi

Bundan 6 yıl önce 2.jen grupları neden yok diye ağlıyorduk törenlerde, sonra sonra kabullenmiştim jenerasyon değiştiğini. Şimdi 3.jenleri görmez olduk bu demek oluyor ki jenerasyon değişti. Artık kabullenin yani. Katılımcı listesi beni tatmin etti açıkçası. Ama YG takımınının sorunu ne anlamıyorum. Treasure 1 yıldır ortada yok resmen. iKON Kingdomdan sonra köşeye çekildi. Blackpink zaten katılmaz da.. Bilmiyorum.

Aaay

AOMG ve TXT için izleyeceğim

Harry Potter

Bangtan olsa daha guzel olurdu benim için ama Itzy, Txt, Enhypen ve Nct için izlenir.

akame

Gidle tüm üyelerlerle performans gösterebilse keşke ama Minne katılmış en azından. Performansını acayip merak ediyorum bu kızın sesi efsane ya

Ricky

hadi hadi koreliler ağlamayın

Hayrunnisa

İzlenir. Kadro mükemmel

öylesine

Twice bu sene hiç bir etkinliğe katılmayacak galiba jyp şaşırtıyor

Damla

Programın olacağı gün kızların konserleri var yoksa kesin katılırlardı

overcome

Red Velvet Sonunda bir yere katılıyor

Küçük Pembe Civciv

Minnie napıcak acaba

Last edited 9 ay önce by Kucuk pembe
Cansu

Nu’est bana kalırsa artık o kadar da popüler değil. Herkes bir süre onları üstte tuttu ama Minhyun döndükten sonra insanlar onları unuttu gibi oldu. Ama yine de büyük konserlerde yer almaları çok güzel umarım tekrardan insanlar onların potansiyelini görür.

Last edited 9 ay önce by Cansu
Nuesttt

Nuest aslında korede popüler bir grup konserleri olsun müzikalleri olsun çıkardıkları ürünler olsun anında sold out yapıyor bu sene 3 gün üst üste korede yaptığı yüzyüze konserleri 20 dk tükendi çıkardıkları her albümle de grand slam yapıyor ve listelerde çok iyi iş çıkartıyor pledis değerini bilse çok daha iyisini yapacaklar ama yılda 1 cb zor yapıyor

Last edited 9 ay önce by Nuesttt
Cansu

Demek istediğim aslında kendilerine bir fandom edindiler kesinlikle yani nugu diyen çarpılır zaten Pledis dava ediyor onları dkdkdkd ama sanki aynı yerde kalmışlar gibi melonda falan çok yüksekte göremiyorum bence son 2 ana şarkılarını çok beğenmedim bside’lar daha çok hoşuma gidiyor. bence halk onların slow şarkılarını daha çok sevdi Hello, A song for you falan. Biraz o türde yapsalar daha iyi olur gibime geldi bilemedim

Last edited 9 ay önce by Cansu
Laeri

red velvet x Ive x omg x itzy x stayc
o sırada aespa:
aespa x ae-aespa
SM umarım şu kızlara başka şarkı sergileme şansı verir. mesela aenergy ile giriş yapsalar güzel bir sahne düzeni, güzel bir dans break olsa iyi olurdu.
sonra linç yiyen grup oluyor.

Yummyeon

Sf9dan sadece niye bi üye var aw bizim yootae collab dans etcek herhalde

sosa999

diğerlerinden iyi valla dolu bi liste taemin askere gittiginden beri ödül törenlerinin tadı cıkmıyo bana göre özellikle mama’da sadece skz ve itzy sahnesi güzeldi diğer idoller sanki music showuma cıkarmıs gibiydiler

Last edited 9 ay önce by sosa999
sosa999

ayrıca sunmi, chungha, kai falan keşke gitse hepsi çok iyi performanslar sergileyen idoller

koniçiva

Yine diğer törenlere göre iyi. Ama iyi yani. Heyecanlandırmıyor. Konuşulan performanslara youtubedan bakacağım.

Sel cheshire

Gidle niye sadece minnie a q soyeon katılabilirdi ?

Just ...

Benim bir sloganım vardır : BP , BTS ve TWICE yoksa bende yokum !

xoxo

Jenerasyon değişti demek saçma değil mi şuan hala sektörü 3.jen grupları yönetiyor ve onlar dağılana kadar böyle devam edecek gibi duruyor bts şuan dinleniyor kore ödüllerini pek umursamamışlar blackpink zaten hiç katılmıyor twice in niye hiçbirine katılmadığını bende anlamadım sanırım tura hazırlanıyorlarmış ama sonuç olarak hala 3.jen grupları egemen bu sene ödül törenine katılmadılar diye devirleri geçmiş olmuyor

Last edited 9 ay önce by xoxo
IWASHERE

Çok popüler grupların ışığında diğer gruplar kendilerini gösteremiyorlar tüm ilgi o gruplarda olduğu için.Bence bunu fırsat olarak değerlendirip kendilerinden bahsedilecek şaşırtacak bir show yaparak lehine çevirebilirler

bir de bayıl istersen feriha

ıyyyy aespa var

Last edited 9 ay önce by bi de bayil istersen feriha
Ahmet Gothe Çakar

ıyyyy feriha var

Ddeulggii

Buram buram troll olan şu kişiye gerçekten prim veriyor musunuz hala ya

bir de bayıl istersen feriha

trol demen beni üzdü benim de bir kalbim var😭😭😭😭😭😭

Yeni Yazılar