[THEQOO] aespa ‘Next Level’ın dinleyici sayısı grup Melon 24Hits listesinde 1. olduktan sonra daha da arttı

170
3095

the number of users of aespa next level is increasing rapidly after getting the 1st place for the first time

1. Şarkının orijinali zaten bir şaheser, Next Level da çok iyi

2. Aespa’nın şarkısını seviyorum, her gün dinliyorum

3. Hayranları değilim ama çıkışlarından beri onları destekliyorum

4. Şarkı bağımlılık yapıyor ㅋㅋㅋ umarım uzun süre 1 numarada kalır ㅋㅋㅋ

5. Bu şarkıyı dinlemekten hiç sıkılmıyorum

6. Halkın seçimi şarkı

7. Neden sıkılmıyorum… çıktığı günden beri dinliyorum

8. Wow BTS’i geçtiler… bu delilik

9. Şarkıyı sevmiyorum ama niye her gün dinliyorum..

10. Bağımlılık yaptığı için günde 10’dan fazla dinliyorum

K: Knetizen

Önceki İçerik[PANN] Netizenler Twice’ın kontratını yenilemeyeceğini düşünüyor
Sonraki İçerik[THEQOO] DSP’nin Lee Hyunjoo’nun erkek kardeşine açtığı davada polis erkek kardeşi suçsuz buldu
guest
170 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
aespa

Şarkı aşırı bir fandom gücü olmadan listelerde ciddi bir başarı elde etti gerçekten gurur duyuyorum

aespa

yalan söyledim sanki adamlar aespa’nın a sını görünce eksilemeye başlıyor ne bu nefret bi sakin

Sel

Yukardakı arkadaşa yazmıştım aynı şeyi kopyalamayım ama bence de aespa yazdığınız an eksileniyorsunuz

aespa

seni de eksilemişler…

Last edited 1 ay önce by aespa
Birisiyim işte

Emin ol sadece “Aespa ” yazsam bile eksileyecek antilerimiz var sitede o yüzden çok şaşırmayın 😀

Aeri

aespa’nın anlamlandıramadığım kadar çok fazla sevmeyeni var, sevmemekle kalsalar anlayacağım da iş hakaret boyutuna ulaşınca insan sinirleniyor. Kızlar daha 7 aylık çaylak grupken çok iyi işler başardı, ve daha bu başlangıç kızların önünün çok açık olduğunu düşünüyorum.
Neyse arkadaşlar eksilesinler boşverin ne demişler ‘meyve veren ağaç taşlanırmış’.

Last edited 1 ay önce by Aeri
Aeri

aespa’nın anlamlandıramadığım kadar çok fazla sevmeyeni var, sevmemekle kalsalar anlayacağım da iş hakaret boyutuna ulaşınca insan sinirleniyor.
Kızlar 7 aylık çaylak grupken çok iyi işler başardı, ve daha bu başlangıç kızların önünün çok açık olduğunu düşünüyorum.
 Neyse arkadaşlar eksilesinler boşverin ne demişler ‘meyve veren ağaç taşlanırmış’.
(Aynı yorum iki defa gözükebilir yorumum onaylanmadı o yüzden birdaha yazdım)

Last edited 1 ay önce by Aeri
Gerçekler

Bir anda patlayıp kendilerini sevdirdiler. Populeriteleriyle birlikte böyle insanlarda artıyor ne yazık ki. İlgiyi 4. Jenerasyona çektikleri için ben mutluyum açıkçası. Tebrikler kızlara.🥳

aespa

4th jen best gg 👑

Elif

Yavaş yavaş resmi 4 jen başlangıcını yapacaklar gibi. şarkı korede viral oldu ve en önemlisi sadece hayran kitlesi değil genel halk dinliyor. exo growl gibi oluyor. tarih tekrarlıyor gibi . kızlar marka itibar sırasında ilk 10 a hepsi girdi bu da artık halk tarafından tüm üyelerin tanındığı demek. bunu başaran ilk 4.jen grubu. yavaş yavaş 4.jenerasyonun ilklerini yapan grup oluyorlar.

Sel

Nedense ülkemizde aespa haberinin altında hep kötü yorum olur ya da burda olduğu gibi eksilenir. niye aespaya nefret ediyorsunuz. hayır yazdıklarım da tamamen istatiktik ,kanıta dayalı

Elif

Evet evet bizde aespaya nefret eden aşırı çok. nedenini bilen varsa yazsın lütfen

what was the reason

kıskançlık?

yorum

Vansmagazinin melon1.liği kutlama gönderisini açıp bakın hemen instadan iyi yorum yok doğru dürüst .Bir şarkıyı beğenmeyen insanlar olabilir ama aynı gönderiye gidip 5 kere beğenmedim şöyle böyle bu daha çok hak ediyor yok şarkı remake falan yazarslarsa kıskançlıklarını belli ederler kimse kusura bakmasın.Ben twde de instada da army kötü yorumu görmedim bence çok saygılı bir şekilde tebrik ettiler biz de onları ettik.Bu araya nifak tohumu sokmaya çalışan toxicler belli zaten dediğim gönderiye gidin bakın çoğu belli bir fandomun toxicleri.

Amann

O belli fandomu anlayamadim baktim yorumlarda skz itzy bp bts ppli insalar vardi cogu sarkinin garip oldugunu soyluyodu ,bi iki army de btse laf atan aespa fanlarina laf anlatiyodu… ben en cok like alan yorumlara baktim asla hakaret ypktu bu insanlar neden oturduklari yerden toxic oluyp¿

yorum

Ben baktığımda çoğu aynı fandomdandı belki çeşitlilik artmıştır ? Şarkıyı beğenmedim yazan kimseye toxic demedim zaten tabii ki beğenmeyebilirler ama “b*k gibi şarkı,buna şarkı mı deniliyor,smden çıktıkları için aldılar o birinciliği,balon grup”yazmak bana nefret yorumu gibi geldi sence değil mi ? Kaldı ki bu şarkının duyurulmasıyla ilgili bir gönderi falan da değil 1.likleri için tebrik gönderisiydi.Tebrik gönderisine bu tarz bir şey yazmak hem kaba hem de etik değil.Dediğim gibi üstte hakaret edenler de olduğunu söyledim ama etmeseler de tebrik gönderisine böyle yorumlar yazmak saçma geliyor şahsen ben yazmam.

yorum

eksilere bak yanlış ne dedim acaba

Birisiyim işte

Bazıları bp ile karşılaştırıyor bu yüzden bazı blinkler içinde özellikle anti olanlar olabilir – ki bana göre aşırı saçma bu grupları karşılaştırmak da sırf bu yüzden antilik yapmak da – bir de bazı kesimlerin bp çakması dediğini falan gördüm sadece BAZI KESİM diyorum lütfen bu kesimden olmayanlar üzerine alınmasın yine bazı listelerde kısa bir süre de olsa BTS i geçti diye olayı abartan bir kesim antilik yapıyor olabilir kısacası bazı toxic kesimler antilik yapıyor gibi görünüyor en azından ben böyle düşünüyorum tekrar ediyorum BAZI KESİM diyorum lütfen bu kesimlerden olmayanlar üzerine alınamasın

aespa

Türkiye de belirli grupların kitleleri var ve bu kitlelerin çoğu toxic oluyor bu yüzden sanırım

Sıla

Gerçekten oyle red velvet haberinde olumlu yorumlarda eksi hep daha fazlaydı

yorummer

Bence cheer up’a benzetmek daha uygun olur. Growl dememiz için bütün ödülleri bu sene toplamaları, sm’e yeni bina dikecek kadar şöhret kazandırmaları lazım. Bütün okullarda gösterisi yapılıp tüm gençlerin bir numaralı grubu olmaları gerek falan. Kore’nin Gangnam style’sı falandı growl. Aespa bir sonraki dönüşte daha da başarılı olur ama growl seviyesi geldiler dediğimiz zaman aespa için Kore’nin en iyi kpop grubu da diyebilmemiz lazım.. Artık 3. Jenerasyon devrinin kapanması için 3. jenerasyon gruplarının kontratlarını yenilemeyip bırakmaları lazım kpop’ı. Twice ve exo yavaş yavaş çekiliyor gibi blackpink de sona yaklaşıyor gibi. Bts içinse karbonfiber misiniz eşşek oğlu eşşekler dağılın da yeni… Read more »

Last edited 1 ay önce by yorummer
Elif

Aslında growl nasıl desem grup eleştiri aldı aldı sonra growlla sevildi ya aespa da öyle. sevilmiyorlardı bir anda sevildiler. teice zaten sixteenden biliniyordu bekleniliyordu.

yorummer

ben de zaten bu grubu en baştan beri Exo’ya benzetiyorum. Grubun konsepti olsun başlangıçları olsun bana çok anımsatıyor. Black Mamba ve Mama şarkıları başta çok tutmamıştı, iki şarkıda grubun vokallerini gösteriyor ve gruplarının tarzını anlatıyor. Bence Sm başlangıçları bilerek böyle mi yapıyor acaba diye düşündüm yavaş yavaş alıştırıyor, hatta en başta en iyi şarkıları vermiyor ki ‘ağızlarında altın kaşıkla doğdular’ imajını siliyor. Çünkü ne black mamba, ne mama şarkıları çıkışla beraber sevildi, dinlenildi. Hatta tutmadılar diye gruba nefret getirdi. Ben iki şarkıyı da çok seviyorum ama aespa’nın konseptini görünce bu SM’in yaptığı daha hiçbir şey diye içimden geçirmiştim zaten growl… Read more »

kilala

yav kardeş sen ağzını ne zaman açsan insanlar EXO’dan soğuyor, bilerek mi yapıyorsun bunu bilmiyorum ama lütfen dur artık:(

yorummer

ne alaka şu an

laylaylom

çok alaka valla :/ fandoma girmeyi düşünen ben senin her yorumunu okuduğumda bi adım geri gidiyorum.

yorummer

niye ya ahjajajdke burda konseptleri ve şarkıları tartışıyoruz sen diyorsun itici buluyorum. İlginç

Kalbekarşı

Knk sen ne saçmalıyorsun ya😂

yorummer

derdin nedir kardeş

Kalbekarşı

Benim bi derdim yok da asıl sen anlat bakayım derdin neymiş boş beleş gruplara sallayıp duruyorsun habire

yorummer

ne alaka

Jane^F

Üzücü bir haber bts dağılmıycak. Askere gitseler bile bu değişmiycek . Eğer askerlik gibi bir planları varsa her şeyi ayarlamışlardır zaten. Askerlik mevzuna gelince de bugün koreli bir bakan açıklama yaptı eğer bts askerlik için olan özel yasaya başvurursa koşulları sağlayan tek sanatçı bts olduğundan muhtemelen askerlikten muaf tutulacaklar. Bunun için savunma bakanlığıyla da görüşülecekmiş. Bangtan beyler henüz başvuru yapmamış ama😒😒bütün kore onlar askere gitmesin diye uğraşıyor..

yorummer

‘Dağılmıycak’
‘Değişmiycek’
Suriyeli misin yoksa ilkokullu musun Türkçe kan ağlıyor. Banane askere isteyen gitsin istemeyen gitmesin ben askere giderlerse solo işlere yönelirler dedim sanki dağılırlar mı dedim. Bi yoruma da atlama ya. Sabahtan beri yaptığın saçma yorumlarla gözüm kan ağlıyo. Hadi canım uzaklaş

Jane^F

Bunu her habere bir şekilde araya exoyu sıkıştırarak atlayan mı söylüyor kdkdkfrkktktktktktkt iymiş

yorummer

olum rahat bırak lan sesli harfleri. Niye yiyorsun aç mısın ya. ‘İymiş’ ne ya. Sinirlerim bozuldu allahım hakskwjdwlkdwld

Lana'nın kaşarı

Çoğu yorumuna katılıyorum. Bu kadar linclenmenin sebebi bence üslubun eğer üslubunu yumuşatırsan daha iyi bir eleştirme ortami oluşturursun bence.

yorummer

mesela burda ne yanlış konuştum acaba. beni de eleştirebilirsiniz sorun yok

bts

Site daha önce böyle duyarı görmemiştir fgxfhgvjhbkbj tebrikler Zaten Kore’de o dediğin ülkesi için çok faydalı kişilere belki de muafiyet tanınıyordur, çünkü bazı sporculara, sanatçılara tanındığı söyleniyor bilmiyoruz CNN 2019 yılında yaptığı haberde BTS’in 2023 yılına kadar ülke ekonomisine 48milyar dolar kazanç sağlayacağını, ülke ekonomisini yukarı çekeceğini yazmıştı Yine 2019 yılında yapılan açıklamada, Bts’in Samsung, Hyundai, Lg, Kia, Korean Air’den sonra geliriyle ülke ekonomisine en büyük kazanç sağlayan 6. etken olduğu yazıldı, ki şimdi 5. sıraya çıktığı söyleniyor Yani merak etmeyin ülkenin üst düzey yetkilileri ülkesi için en doğrusunu düşünür, kar-zarar hesabını ona göre yapmıştır sonuçta onların gül cemali için… Read more »

Jane^F

Hayatımda böyle boş bir duyar görmedim ya. Sanırım siz hala BTS in kore için ne kadar önemli olduğunu fark etmiyorsunuz. Bu çocuklar hazine ya. Ülkelerine yaptıkları ekonomik katkı malum dev şirketlerle yarışıyor korenin 100 yıl uğraşsa yapamayacağı reklamı onlar birkaç yıldır alasını yapıyor. Her yıl bir sürü insan dünyanın her yerinden sırf onları görmek için koreye gidiyor. Korenin geleneklerini yemeklerini tarihlerini kültürlerini dünyaya yayıyorlar. Kpopun globalleşmesinin kilometre taşı. Yani diğer grupların sağlayacağı fayda da bile dolaylı olarak katkıları var Yani bir müzik grubu bir ülkeye daha ne kadar fayda sağlayabilir? Halkı küçük düşürmek falan ağır saçmalamışsın. Ne alaka ya. Bir… Read more »

Leila

Kızlar artık baş alır yürür gibi. şimdiden sonra şarkı tabiki önemli ama vokallari çok güzel, honey voice dedikleri. güçlü vokaller olan gruplar da var ama kızların sesi yumuşacık, yormuyor, hepsinin sesi iyi. görünüşleri çok güzel ve de show yetenekleri çok yüksek. reveluvum kızlar kendi realitylerinde aşırı eğlenceli ama tekbaşına programlarda hepsi o şeyi tutturamıyor, aespa ama hepsi deli dolu. artık bu grup snsd, twice gibi halkın gözdesi olucak.

nox skywalker

Woww şu an bu şarkıyla SOTY alma ihtimallerini düşünüyorum. Eğer çaylak bir grupken SOTY alırlarsa bu manyak bir şey olur

QueenSS

Haklısın cidden bu yıl SOTY için başka şarkı aklıma gelmiyor

Blinkto

Soty almaz armynin satın alım gücü sayesinde bu mümkün değil. Ayrıca oylamalarda da armyler bayağı iyi

Vivi

almaları mümkün yılın şarkısı adaylıkları açıklanırsa ve Next levelde olursa halk bunu görür hem fandom hem halk oy verdiğini düşünürsek alabilirler

Blinkto

Bts fandomundan bahsediyoruz :D?

Vivi

Bende halktan bahsediyorum o ne olacak?

Revel_shawol

Bts fandomu melonda da düşürmezdi listeden, düştüler ama aespa 1. Oldu mu oldu… ayrıca soty hak etmediği halde alan çok grup oldu bu kızlar ki cidden hak ediyor..gayet de alabilirler tabi daha yıl bitmedi daha iyi bir şarkı da gelebilir aespadan, ya da başka bir gruptan… red velvet’de daha donmedi onlardan da ümitliyim

Ayşe

Alamazlar çünkü müzik programı birincilikleri az

reveluvie

oy kullanılmadan da verilen ödül törenleri var alma ihtimalleri var yani🤪

Blinkto

O odul torenlerinde de satin alima bakiyorlar 😐

bonbon

aespa alamaz pakı yok…

Blinkto

Aa genieden düşmüşler gerçekten de

Ayşe

Şarkı remake ama orijinali ile çok benziyor sanmıyorum soty alacagini

Vivi

Orijinalini SATIN ALINDI SATIN ALINDI başka kelime bul öyle yaz

Lavinia

Kore’deki halk ve Mylar verse bile Kore ödül törenleri dünya çapında açık olan oylamalar. Dünya çapında fanların oy verdiğini düşün. Ayrıca Soty’de Kore törenlerinde YouTube streami de baz alınıyor. Oradan da BTS alıyor. Dijitalde BTS zaten canavar gibi bir şey. Sadece Blackpink dijitalde BTS ile yarışıyor. Aespa’nın pakı desen o da yok. Her türlü BTS alıyor. Next Level Kore’de hit oldu ama Butter’ ın daha hit bir parça olduğunu ve aynı zamanda dünya çapında da hit olduğunu unutuyorsunuz. Anlıyorum Aespa kazansın istiyorsunuz ama biraz objektif olalım:)

aeriboom

üzgünüm, butter Kore’de hit ise next level megahittir. BTS zaten popüler bir grup, Bir çaylağın BTS’i geçmesini sağlayan şarkıdan söz ediyoruz. Bence Kore’de Butter ile next level’i yan yana koyamazsın. BTS ne verirse versin güçlü bir fanbase ve zaten BTS’i tanıyan halk onu iyi karşılayacaktı. Ama aespa bir çaylak, Kore’de tutunabileceği bir dalı yoktu.
Ayrıca next level’in pakı yoksa, aespa’nın onu sabit tutacak bir fanbase’e sahip olmamasından kaynaklı. Listelerde iyi iş çıkarıyor çünkü halk fanlar gibi stream kasmıyor, gerçekten şarkıyı dinliyor.
Dürüst olalım. Bu sene gelmiş geçmiş en büyüt hitler rollin ve next level’di.

Last edited 1 ay önce by aeriboom
aeriboom

ha soty alabileceğini bende düşünmüyorum(yine de küçükte olsa umut ediyorum) ama şunu kabul edin. pak’a takılmadan bakın, Kore’de next level butter’dan daha başarılı oldu. Büyük bir fanbase’e sahip olsanız bile halkın tercihi olan şarkının önüne geçemediniz.

bts

Butter MelOn 24Hits’te 31 gün 1. oldu, Next Level daha 4. gününde, Butter Gaon’da 1 ayda 170m dijital puan alırken Next Level 100m aldı, Butter Kore Spotify’da 34 gün 1. kalarak en fazla gün rekorunu kırdı, Next Level 4 gün, nasıl hala daha başarılı oldu diyebiliyorsunuz Butter hem fandomun hem halkın seçimi olarak bu büyük başarıları sağladı 35. gününde Melon’da hala istikrarla 450k dinleyicisi var, Next Level sevilen bir şarkı o kadar megahit falan yok artık vfcxfhgvfbnk Mega hit sözünü bu yıl Rollin hakediyor, aynı dediğin gibi fandomsuz sadece halk, o soty haketti ama eski şarkı diye alamayabilir, Aespa’nın yine… Read more »

Last edited 1 ay önce by bts
Lavinia

Konu fanbase ile alakalı olsa LGO da Butter ve Dynamite gibi listelerde uzun zaman kalır ve yüzlerce pak yapardı lol. Butter Next Level’dan daha hit ve bu hem fanların hem de halkın desteğiyle oldu. Sizin burada inkâr etmeniz bir işe yaramayacak. 1 aydır 24 hitste listede olan şarkı 2 gündür listede değil diye başka şarkıyı mega hit yapmışsınız bakıyorum. Fan desteği bir yere kadardır şunu bir anlamadınız gitti.

aeriboom

idollerden gelen slow şarkıların aylarca pak yaptığını görmek nadirdir. daha çok solo şarkıcılar yapar bunu. fanbase + halk kesinlikle sadece halka göre daha çok stream getirir. siz de bunu anlamıyorsunuz. eğer BTS korece şark yapmış olsaydı, halk daha fazla dinlerdi ve kimse birinci sıradan indiremezdi. açıkçası bana göre bu senin en büyük hiti next level, eğer bir çaylağı listelerde BTS ile yarıştırıyorsa o şarkının gücü hafife alınamaz.

aespa

Aespa gerçekten sonraki seviyede

gyuri

ilginc olan global olarak da insanlar yavas yavas bu sarkiyi sevmeye basladi ilk ciktiginda dalga gecen herkes suan seviyor sarkiyi. ayrica bu aespa nefreti ne boyle ne yaptilar da insanlar bu kadar dolmus ugruna daglari yiktiginiz 4.jen erkek gruplari bu kadar basarili olamadi diye mi bu nefretiniz

nicktir git

büyük gruplardan daha çok nefret alıyorlar şaka gibi hfsbdhfgh

Krispi

Sınav zamanı yasaklayalım demelerini anlıyorum. aespa next level yazısını okur okumaz aklımda nakarat ve vuhuuu yaptıkları yer ötüyor..

yorum

Yasaklanmasına rağmen korede bir okulda derste çalındığı video trend oldu twitterda hjkgkjbkjblj

Meanuka

Ben de im on the next level kısmını sürekli söylüyorum bence aşırı gaza getiren bir şarkı

tri.be

Soty konuşmak için daha erken ama konu açıldığı için yazayım, biraz sevilen dinlenen her şarkı Soty alamaz, çok fazla abartıyorsunuz arkadaşlar IU Celebrity ve Lilac, BTS Butter , Brave Girls Rollin yüzlerce PAK yaptı, yüzlerce saat Melon’da bir numarada kaldı, en az 30 gün Melon 24hits’te 1. kaldılar, Celebrity ve Butter bu yıl en fazla 11 müzik showu ödülü alan şarkı oldular Butter daha da alacak görünüyor, Butter Hot 100’de çok büyük tarihi bir başarıya imza atıp 4 hafta 1. kalarak ülkesini onurlandırdı Eğer Rollin eski şarkı diye Soty verilmezse Celebrity ve Butter en büyük iki aday Gaon Digital Chart… Read more »

Last edited 1 ay önce by tri.be
Leila

SOTY kelimesini sadece bir kişi yazmış, onu da herkes yazmış gibi açıklamaya, hatta ispatlarla gelmeye ne gerek var

Last edited 1 ay önce by Leila
Vivi

brave girls gibi askeriye gitmediler ve bts’in ıu’nın fandomu kadar güçlü bir fandoma sahip olmadan halk kendi patlattı şarkıyı bu yüzden soty için aday olabilirler kazanırlarda belki

Last edited 1 ay önce by Vivi
Vivi

aespa soty aldığı zaman bu eksiciler acaba ne zırvalayacak çok merak ediyorum doğru bir şekilde ezbere yorum yapmadan açıklıyorum ama eksi alıyorum aespa sizi ne dertlendirmiş

Kalbekarşı

Aespa soty alacak diyorsunuz ya merak ediyorum gerçekten neye göre bunu diyorsunuz? Ben grubu çok takip etmiyorum başarılarını da bilmiyorum dolayısıyla ama bi soty lafı dolanıyor merak ettim neye göre bunu söylediniz

aeriboom

şarkı çok tuttuğu için fanlar twitter’da eğlencesine(hani alacağını da düşünmüyorlar zaten ama kore sevdi ya) next level soty diyorlar. ama fan kitlesi zaten bts varken alacağını düşünmüyor. burada çok ciddiye alınmış gibi duruyor.

Vivi

Aespa Bts’i geçti geçmeye de devam ediyor yukarıda kapı gibi kanıt var

Vivi

Soty aldıkları zaman neye göre kime göre cevabını verirler size merak etme

Lavinia

Aespa BTS’i mi geçmiş LXHDLCHDKXH HOT100 1.si gruba da bunu demezsin kardeşim be. Soty başarılara göre verilir ve Butter şu an Kore’de daha hit bir parça. Kore’de sosyal medya platformlarında daha çok çalınıyor. Başarılarını zaten saymama gerek yok. 1 aydır listenin zirvesini kimseye bırakmayan şarkı 2 gündür zirvede değil diye siz toxic fanlar hemen zırvalamaya gelmişsiniz. Pak bile yapamadı Next Level. Gelmiş bilmem kaç yüz pak yapan şarkıya Soty almayacak diyorsunuz. Fan gücüyle olmaz bu işler sadece. Eğer fan gücü olsa Life Goes On da Butter gibi yüzlerce pak yapardı. Butter şu an halkın en çok tercih ettiği şarkı. Bunu… Read more »

Rei

Ne kadar gerildin be al soty senin grubunun olsun bir kişi yazmış alt tarafı 😂😂😂 ölüp bitmedi kimse soty diye

…..

Gene başlamışlar pdf yazmaya, kardeşim şarkı fandom olmadan army’yi yenmiş var mı ötesi? Ve halkın sevdiği şarkı kesinlikle soty, ha rollin de olabilir ama şu an brave girls döndü ama yeni şarkıları army’yi yenemedi. Demek ki onlarında yapamadığını yaptı bu şarkı

yorum

ben de soty alacaklarını hiç düşünmüyorum ama IU ve bts biri 12 biri 8 yıllık kendi ülkelerinde ve yurtdışında da acayip popüler grup ve solistler zaten.Onlarla hemen hemen aynı sıralama ve skoru 6 aylık ve deli gibi nefret alan bir grup elde ettiği için insanlar çok başarılı olduğunu düşündüler zaten.

İrem

9. Şarkıyı sevmiyorum ama niye her gün dinliyorum..

Mustafa Ceceli şarkıları ile aynı durumu yaşıyorum.Bir gün olsun kendi isteğimle açıp dinlemedim ama şarkılarıni ezbere biliyorum.Neden?

…..

Es ve Aman çok iyi şarkılar ama

White.

Es >>>>>>> Mustafa Cecelinin açıp dinlediğim tek şarkısı özellikle mvsi çok güzel baya hüzünlü 🙁

aespa

aespa için çok mutluyum daha debut yapmadan yasanan kaosu nefreti dün gibi hatirliyorum..

Aeri

aespa ‘I’m on the next level’ derken haklıymışş.
Çok mutlu oluyorum yeni şeyler başardıklarını görünce

Last edited 1 ay önce by Aeri
aespa antilerine beyin vakfi

Dijitalde iyi olacakları belli oldu fizikseli merak ediyorum umarım başarılı olurlar

Birisiyim işte

İsmini sevdim dostum

aespa antilerine beyin vakfi

♡♡

aespa

9. Şarkıyı sevmiyorum ama niye her gün dinliyorum..

Bağımlılık yapıyor.. İlk başlarda ben de sevmemiştim ama şimdi aklımdan çıkmıyor. I’m on the next level diye dolaşıyorum şimdi

Last edited 1 ay önce by aespa
Red Velvet Manyağı

Eksileyen şahısları kızlar baya sağlam kudurtmuş

yorum

Tebrikler aespa !!! Tüm antilere inat sadece çiçekli yollarda yürüyelim.Benim de girdiğim ilk fandom hayırlı olsun.Başarılarının devamı daha da gelir umarımmm

uykucu

Bence 4.jen in başlangıcı Aespa ile belirlenmiş demektir.. Şarkı bana hitap etmese de Kore’de beğenilmeleri büyük bir artı. Kızların yeteneklerini öne çıkaran şarkıların çıkması ümidiyle. Fighting Aespa ^^

Last edited 1 ay önce by uykucu
Ayşe

İtzy de Dalla Dalla ile aynı başarıları sağlamıştı

xxx

BTS’i geçtiler diye elli tane falan haber yapıldı çünkü askttrnk şaka bir yana şarkı benim için hala kötü ama bu kızların vokalleri falan çok güzel iyi şarkılar alırlarsa çok çabuk büyürler tabi sadece Kore hedeflenmemeli.

rsm

Biri şey yazmıştı. Orijinalini dinledikten sonra şarkı kulağa baya iyi geliyor diye. Çok doğruymuş cidden. Bana da güzel geliyo şu an 🙂

what was the reason

kızlar çok başarılı 4. jen başlattılar resmen 💅

Last edited 1 ay önce by what was the reason
…..

Geçen oyunda bi bölümü geçtikten sonra kendimi istemsizce i am on the next level derken buldum

ahjumma deme bozuluyorum

Kızların bu kadar sevilmesi beni mutlu ediyor. Kısa zamanda kızların hepsini çok sevdim. Fandoma girer miyim bilmem ama yakından takip edeceğim bir grup oldu Aespa. Her gün şarkılarını dinliyorum. Umarım hemen bir albümle geri dönerler. Sabırsızlıkla bekliyorum.

ahjumma deme bozuluyorum

Bu eksilerin hikmeti ne acaba? Kimseye laf atmamışım. Alt tarafı Aespa’yı övdüm. Bu kadar mı nefret ediyorsunuz kızlardan?

yorum

Gerçekten nefret ediyorlar ya çok üzülüyorum buraya girdiğimde çok moralim bozuluyor.6 aydır yüzlerini görüyorlar next level dışında hiçbir cbde de doğru dürüst promo yapmadılar bu nefret beni çok üzüyor.Twitter hesabımı kapattım çok şükür oradaki nefreti görmüyorum ama bir de oraya girsem…

ahjumma deme bozuluyorum

Ben de anlamadım artık nerdeyse tüm SM gruplarına karşı bir nefret gelişti burada. Sanırım Twitter ve Instagram’da SMstanlar s.tesi diye geçtiği için SM gruplarından nefret eden herkes buraya doluştu sanırım. Özellikle EXO ve Aespa öven tüm yorumlar eksi yagmuruna tutuluyor.

Last edited 1 ay önce by ahjumma deme bozuluyorum
Aeri

Kızları ne kadar gördüler de bu kadar sevmiyorlar anlamıyorum, sevmiyorlar denilen yorumları eksiliyorlar, olumlu her yorumu eksiliyorlar. Bu kadar nefretle yaşanmaz valla ya

Last edited 1 ay önce by Aeri
ahjumma deme bozuluyorum

Bu aralar SM gruplarını öven tüm yorumlar eksileniyor. Neyse sorun yok. İçlerindeki nefreti tutmak zor geliyorsa devam etsinler. Yalnız Kpop fanlarının çoğunluğu kadınlardan oluşuyor. Ama en çok kadın idoller aşağılanıyor. Aespa, BlackPink, Twice,IU, Red Velvet. Hepsi başka grupların fanları tarafından zorbalığa maruz kalıyor. Bunların çoğunu da kadın fanlar yapıyor. Bir kadının başka bir kadına hiçbir neden yokken bu kadar nefret duyması midemi bulandırıyor.

Aeri

Aynen, güya s@tenin hepsi exol ve smstan görüyoruz hakaret içerikli yorumların aldığı artılardan, iyi yorumların aldığı eksilerden. Eksi-artı umrumda değil normalde ama bu kadar nefret neden düşünmeden geçemiyorum. Kadının en büyük düşmanı yine kadın olabiliyor ne yazık ki

Last edited 1 ay önce by Aeri
ahjumma deme bozuluyorum

“Kadının en büyük düşmanı yine kadın olabiliyor ne yazık ki” Bu lafı gerçekten sevmiyorum. Genellikle insanlara kadın- erkek olarak bakıp sempati yada antipati duymayı da doğru bulmuyorum. Sadece bir kadının başka bir kadın tarafından nedensiz bu kadar nefret görmesine anlam veremiyorum. Umarım bunları yapanlar zamanla yaptıkları şeyin saçmalığını anlar ve yaptıklarından utanırlar.

Aeri

Senin de yukarıda dediğin gibi kpop fanlarının çoğu kızlardan oluşuyor ve nefret yorumlarının çoğunu kız grupları alıyor, insan hemcinsinin yaşadıklarını daha rahat anlar ve daha kolay empati kurabilir bu yüzden kadının kadına çok ağır hakaretler etmesi beni daha da üzüyor. Aslında bunu ifade etmek istemiştim, cinsiyetçi bir yaklaşım da bulunmak değildi amacım.

ahjumma deme bozuluyorum

Amacının o olmadığını anladım. Seni kırdıysam özür dilerim.Yine de açıkladığın için teşekkürler. Beni de en çok üzen şey bir kadının başka bir kadına bunları yapması. Sosyal medya bize yorum yapma olanağı tanıyor diye aklımızdan her geçeni ulu orta yazarak insanları zan altında bırakma yada onlara hakaret etme hakkını bize vermiyor. Keşke herkes bunun farkına varsa.

Aeri

Yok kırılmadım da yanlış anlaşıldığımı düşündüm açıklamak istedim ve rica ederim 🙂 Anonim kimliğin arkasına saklanıp tonlarca kötü yorum yapanlar umarım artık dururlar.

ahjumma deme bozuluyorum

Umarım dururlar. Kendilerine aynı yorumlar yapılsa dayanamayacak insanlar (bu yorumlar benim için yapılsa ben de dayanamam) sosyal medyada önüne gelene saydırıyor. Sadece sanatçılar için demiyorum. İnsanlar resmen gelene geçene korkunç yorumlar yapmaya başladı. Sosyal medyada sahte kimlikler arkasına sığınarak insanlıklarını unuttular resmen.

Aeri

Maalesef öyle, haklısın.

yorum

Başta sadece şarkıyı sevmediklerini düşünüp anlayışla karşıladım ama bu nefretlerinin şarkı yüzünden olmadığı çok belli.Düpedüz çekememezlik.

ahjumma deme bozuluyorum

Şarkıyı sevmeyen düzgünce ifade eder. Kimse de çıkıp bir şey demez zaten. Bunlarınki şarkı beğenmemek değil. Sorunları direkt kızlarla ilgili. Her şeylerine bir laf söylüyorlar yada onlara yapılan güzel yorumları hemen eksiliyorlar. Hatta bence herhangi bir SM grubu fanı olduğunu düşündükleri insanların yorumlarını okumadan eksiliyorlar. O kadar etliye sütlüye karışmadan yazdığım düzgün yorumlarım bile eksileniyor. EXO haberlerinden akıllarında yer ettik herhalde. Adımızı gören eksiye basıyor. Artık yorumları okuduklarını sanmıyorum.

Last edited 1 ay önce by ahjumma deme bozuluyorum
Heyuu

Şu BTS geçti olayı baya sıktı çocuklar Kore’de promosyon yapmadı ve en önemlisi şarkı İngilizce zaten sırf birini övmek için BTS kullanılmasından bıktım 🤢

BEYNİN OLDUĞUNA İNANMAK İSTİYORUM ŞAŞIRT BENİ

AESPA ile gurur duyuyorum ileride 7-8 senelik grup olduklarında bu zamanlarını hatırlayıp çok daha fazla gururlanacağım…

Bıktım

grup 1. yılına girecek hala neden albümleri yok çok merak ediyorum. 3 şarkıları var sanırım? sm yg taktiği mi yapıyor fgbfghjk

MOONJUNGYEOLBIN

Albümleri yakında gelecek

yorum
  1. yıllarına girmelerine daha 5 ay var bundan sonraki (bu yıl içindeolacak) cb de full albüm olacak diyorlar.
Lavinia

Aespa çok başarılı gerçekten ama Soty diyenler fazla uçmuş kimse kusura bakmasın. Geçen sene How You Like That Çok daha hit bir şarkıydı Kore’de. Öyle bir şarkı bile törenlerde Soty almadı çünkü Dynamite daha büyük hitti. Şimdi Next Level da hit olmuş olabilir ama Butter daha büyük hit arkadaşlar. Burada alınacak bir şey yok

Rei

Şuan ichartta günlük ve haftalık listede 1 ler indirmede 1 ler melon da haftalık vevgünlükte birler bugs da 1 ler pak bile gelebilir diperlerinde 2 ler çünkü

Rosé

9. Şarkıyı sevmiyorum ama niye her gün dinliyorum..

Ayşe

Bu birazda SM’in şarkı yaratma konusunda ne karar yetersiz olduğunu kanıtlıyor. Uzun süre sonra remake bir şarkı ile bu başarıyı elde ediyorlar. Üstelik remake sözde ama orijinali dinlerseniz neredeyse aynı değişme vs de çok az biraz da buna bakmak lazim

yorum

Of yetti artık vallaha.Next level kısmının beati ve next level sözü dışında şarkının tüm şarkı sözleri farklı ve apayrı bir anlamı var aespa sanal evreniyle ilgili.Şarkının içinde zaten 3-4 şarkı daha ve 3-4 farklı beat var.Kaldı ki bunun bir de söz yazımı,prodüksüyon,aranjmanı geçtim koreografi,konsept,konsep vb. gibi bir sürü kısmı var çekememezliğe bak.Yetersiz şarkıyla melonda 1. olabilmiş toplamda 4 kız grubuna katıldılar.Siz beğenmediniz diye bir şarkı yetersiz falan olmuyor.Senin desteklediğin grubun da “yeterli bir şarkıyla” melon flo genie ve bugsta 6 aylıkken 1. olabilmesi dileğiyle ❤️❤️❤️❤️

Vivi

Abi ben anlamıyorum şarkıyı g*tünle mi dinliyorsun ne yapıyorsun? Biri çıkar oradan çok ritim değişiyor, yok bilemem ne salın aespa’yı artık. Açıp alt yazılısını dinlesen hafif değişiklik olduğunu fark edeceksiniz ama yok illa bir anticilik oynama şurada

Ayşe

Benim anlamadığım Bts’i geçen bir sürü grup olduama nedense SM olunca işin içinde aynı haber 5 kez yapılıyor komik

Say yes jk

He zaten SM bu haberleri yapın diyor yeter ve Ayşecik yorma kendini

…..

Soty ödülünü çoktan hak etti. Umarım hak eden yere gider

jeyan

3th gen bitiyor gozumuzun onunde

aswium,minhoamaskzüyesiolan

sanırım şimdiden 4. jenin queenlerine aespa diyebiliriz aşırı hayranları değilim ama seviyorum yine de ve ne kadar başarılı oldukları da ortada

Vivi

Kim ne derse desin aespa çok iyi konuma geldi ve bu fandom sayesinde değil halk sayesinde. Soty alabilecek dereceye geldiler.

Vivi

Şimdi biri çıkar “ama şarkı remake” der.

yorummer

Şarkı Butter’dan da önce çıktı diye biliyorum. İlk gün 180k dinleyiciyle başlayıp şimdi 500k’lara oynuyorlar 3.jenerasyon gruplarının hitlerinin başarıları seviyesinde bir dönüş olmuş. Bts olmasa o zirveden zor inerlerdi aklar paklara doyamazlardı ama SM’in tarih koyma zekası sayesinde ödül bile alamayıp bir encore bile söyleyemediler. şirkete aptal diyince bi de bize kızarlar. Neyse bu senenin hiti rollin ve next level oldu, daha üstüne çıkabilecek şarkılar geleceğini sanmıyorum ben çıkış yıllarıyla deaseng alacak aespa sanırım..

aespa antilerine beyin vakfi

Aynen haklısın

lololololol

çıkışlarından beri ne medya oyunu yaptılar be

Leila

Yüz bin tane grup arasında Melon da zirveye çıkan 4-5 gruptan biri oldu, bts brave girls ile yarışıyor medya oyunu mu diyorsun buna. o zaman ne haber yapsınlar. kız gruplarının yüzlerinin küçüklüğü, güzelliği, erkek idollerin bebeksi görünüşlerini mi

lololololol

ben yapmasınlar demiyorum ama aynı haberleri sürekli çıkarıp duruyorlar başlık farklı içerik aynı yani sıktı çıkışlarından beri haklarında çıkan haberler birbirinin kopyası

Blinkto

Aferdesiniz ama çıkışında Blackpink için bile bu kadar medya oyunu yapmadılar. Whistle 24 pak yaptı yok? Boombayah ve Whistle Billboard Song Sales Chartta art arda 1 ve 2.oldu haberi yok? Bknz. Blackpink için medya oyunu yapılmadı demiyorum. Çıkışında bu kadar haberi yapılan bir grup var mı yok? Tabii ki de haberi yapılacak bunun ama bu haber başlığı gibi gereksiz bir sürü haber yapıldı aespa için. Başarılarının devamını dilerim hiçbir garezim yok ancak aşırı derece medya oyunu yapıyor sm

yorummer

Blackpink için medya oyunu yapılmadı mı? Blackpink değil ama jennie’den haberin var mı senin? Sadece bu sitede 10’a yakın medya oyunundan sıkıldık haberi var? Blackpink Kore’de global kadar tutmadı zaten asla bütün kitlesi global? Ayrıca eski sistemde herkes pak yapıyordu o dönem blackpink’in bırak Bts’i dijitalde 1 ay geçmesine rağmen listeden indirecek gücü, doğru düzgün ödül törenlerinde ödül alacak popüleritesi asla olmadı. Ama aespa başardı. Hem de kendisinden sonra çıkmasına rağmen Butter gibi bir şarkıyı devirdi, aespa değil de ben mi haber olacaktım? Blackpink çıkışında bile japonyaya oynamıştı hedefleri Kore olmadı ki.. Billboard için dergi çekimi yaptılar ve normal dergi… Read more »

ssamet

Çıkıs zamanı diyor görmüyor musun ya her yere Jennie katıp paragraf dosemenden sıkıldık. EXOdan cok Jennie konusur oldun ya. Ve PAK yapmak kolay demissin de debut sarkısı PAK yapan İKON ve BP hariçi var mı ? Varsa aydınlatın beni. SM idolleri zenginligini gizlemeye calısır ne ya oıasdjasıdasoda şaka mısın sen.

yorummer

ben orda 5 kişinin daha adını verdim Samet konu medya oyunuysa, aespa haberinde ‘blackpink bile bu kadar medya oyunu almadı’ diyorlarsa kusura bakma artık neden jennie adını görüyorum ben diye kızamazsın burda. Çıkış şarkısıyla pak yapan tek grup olduklarına falan sanmıyorum chart bekçisi değilim ama sektörde çıkış yılları çok güçlü olan baya gruplar var, özellikle wanna one, ıoı gibi proje gruplar çok güçlü oluyor. Bts, Brave girls, Heize, Oh my girl.. bu isimler 2021’in en başarılı isimleri ve aespa 1 ay sonra listede zirveye oynayan grup oldu. Bütün bu şarkılar next level’dan sonra çıkmasına rağmen 1 ay sonra zirvedeki isim… Read more »

lololololol

ay blackpink ile de karşılaştırmazsın rose tek başına ilk 24 saatte 436,256 eşsiz dinleyici elde etmiş 😀 birde blackpink’in de en yüksek eşsiz dinleyici sayısını mı sordun?
as if it’s your last ve ddu du ddu du 5.5M eşsiz dinleyiciye sahipmiş

Last edited 1 ay önce by lololololol
ssamet

bir bilgilendirme de ben yapayım jennie 2 senelik idolken 24 saatte 1,106,862 essiz dinleyici yaptı amacım aespayı kucumsemek degil kendilerini severim ama şu yorummer susmuyor….

yorummer

işte ilk gün değil derdimiz önemli olan ne kadar süre o zirvede yerini koruduğun.. aespa zaten normal dinlenmelerle başlayıp inanılmaz arttırdı. Kendisinden sonra çıkan bütün şarkıcılara rağmen hala zirvede aespa kaldı. Jennie için burda ne haberler gördük allah aşkına solo aşağı solo yukarı. Ayrıca Koreliler’in en çok medya oyunu yapıyor dediği ünlü kendisi aespa ise ‘pann’ haberlerinde falan övülüyor ‘osen’ gazetecileri tarafından iTunes listesinde birinci oldu diye manşet olmuyor. Solo başarılı oldu evet ama medya oyunu da yapıldı bizzat Koreliler yazdı. Aespa’ya yapılırsa altına yazılır zaten..

ssamet

bir de allah için bunun aespa sevgisi fanları exo ile ters dusene kadardır ya . Ben baya sasırdım kai ile karina haberi cıktıgında nasıl Karinanın bogazına yapısıp her haber paragraf yazmadı diye…

yorummer

Ben değil siz karşılaştırdınız. rose 5 senelik idol. Blackpink’in en çok beklenen solosuydu 3 yıl ana vokalin solosunu bekledi millet. Aespa 7 aylık gruptu next level çıktığında.. bi önceki dönüşleri de black mamba forever falandı kimse merak bile etmemişti. 180k ile başlayıp 1 ay sonra 493k ile zirve yapıyorlar. Rose’un 1 ay sonraki başarısı nasıl peki? İşte anlatmaya çalıştığımız şey bu. Aespa şarkısını kalıcı olmasını sağladı ve hit oldu. Diğer sanatçılarda çok başarılı olmuşlardır ama 6-7 aylık bir kız grubu olarak aespa bu dönüşte ayrı seviyeydi arkadaşlar.. hala başarılarını normal buluyorsunuz garip. Butter şarkısının ne kadar başarılı olduğunun farkında mısın… Read more »

Gerçekler

Japonya ya oynadılar? Japonya debutlarını 2017 de aynı şarkıların japonca vers.leri ile yaptılar.

yorum

6 aylık bir grup melonda birinci olmuş toplamda 4 kız grubundan biri olup hit şarkı çıkardıkları için olabilir mi..? bu gönderilerin hepsi de pann gönderisi resmi haber değil fanlar hazırlıyor bu gönderileri çok fan edinince birden çok haberleri çıkmaya başladı doğal olarak

lololololol

niye bu kadar inanılmaz geliyor debut şarkısıyla soty alan gruplar falan var ki bir sürü haber çıktı aynı konu hakkında sıktı çıkışlarından beri bir olayı birçok kez haber yapıyorlar giriyoruz içeriye yine aynı konu e yani stayc grubunun yapmasını anlıyordum daha küçük bir şirketteler

lololololol

hiç de öyle değil stayc şarkısının da bir sürü haberi çıktı listelerde 60larda mı neydi onun bile haberi çıkmıştı ardından şarkıları, canlı performansları hakkında her gün haber çıkıyordu ki bu sayfa hepsini çevirmiyor neyseki. büyük şirketler de baya medya oyunu yapyor. knetizen değil yabancılar tepki gösteriyor medya oyununa daha çok örnek blackpink jennie’ye sürekli medya oyunu sayesinde bu kada rpopüler olduğu söylenir yg’yi çok medya oyunu yapmakla suçlardı herkes. aespa da ekmeğini yedi medya oyunundan hiç itiraz etmeyin hatta çıkış zamanı bu sayfadakiler de tpeki göstermişti ha bire konseptleriyle ilgili bir sürü haber çıkıyordu

Last edited 1 ay önce by lololololol
lololololol

stacy de böyleydi şarkıları 60. sıralarda olsa bile haberleri çıkıyordu sadece güzellik değil liste haberleri bir sürüydü aynı aespa gibi. aespa debut zamanı da konseptleriyle ilgili aynı içerikli bir sürü haber açılıyordu hatta bu sayfadakiler bile tepki göstermişti bu kadar medya oyununa. farklı bir haber olsa anlayacağım da şarkı çıktığındna beri listede şu sırada, şimdi şu sırada gibi haberler çıkıyor bunun yerine driekt birinci olanı koyarsın insanlar da tebrik eder. ayrıca büyük şirketler gayet de medya oyunu yapıyor hatta en çok onlar yiyor ekmeğini örnek yg

yorummer

Kardeşim ne alaka ya. StayC 8. Sıraya kadar çıktı ve çok başarılı bir grup Kore’de çok seviliyorlar. Grubun visualleri de, vokalleri de gerçekten çok üst seviye. İnanılmaz da promosyon yapıyorlar takip etmediğin o kadar belli ki. YG diyorsun da YG’den öğrenin nasıl medya oyunu yapıldığını azıcık. YG 2Ne1 üyelerini Amerika’ya gönderir sanki Amerika’daki çok ünlü sanatçılarla çok yakın arkadaşlarmış gibi haber yaptırırdı. 2Ne1 üyeleri en gözde en marka ürünleri almamız söylenirdi diye dalga geçiyorlardı. En çok halk mesela Jennie’den sıkılmıştı. YG’nin naver’le 100 milyar wonluk yatırımları var ve osen’e bağlı. Her gün Naver’de haber çıkıyordu. Ve bu haberler gerçek gazeteciler… Read more »

thom yorke's lotus flower dance iconic af

Ya arkadaş nedir sende bu SM fetişi,adam resmen SM YUVAMIZ LEE SOO MAN BABAMIZ diyecek kıvamda LOL tamam anladık SM gruplarına toz konduramıyorsun ancak sırf savunma yapmak için de gerçekleri de göz ardı etme be kardeş.sM mEdYa oYunU yApmaZ yalanını kendine inandıracağına internete gir bak görürsün var mıymış yok muymuş,zira senin tutumunda kişilerin böyle şeyler söylemesi şaşırtmasa da insanı irite etmeye oldukça müsait şeyler söylemede üstüne yok velhasıl .İşin ilginç yanı sevmediğin gruplar hakkında da baya bilgilisin bazen şaşırıyorum bu çabaya herhalde önceden açtığın Instagram sayfan sayesinde değil mi whoisthis,umarım bu çabayı gerçekleri kabullenmekte de gösterirsin bide en son şey… Read more »

Last edited 1 ay önce by thom yorke's lotus flower dance iconic af
lololololol

aynen demek istediğim bu ya aynı şeyin haberi bin kere yapılır mı itici geliyor artık. zamanında yg de blackpink’e aynısını yapıyordu herkes tepki gösteriyordu bts’i katmayın tarzı falan aynı olay ve sm gayet de kızlara iyi bakıyor bu mağdur edebiyatlarını bıraksalar keşke

yorummer

kardeşim sen kaç tane site takip ediyorsun? sadece burası galiba 😂😂 Gerçekten inanmıyor musun Aespa hakkında bu kadar yazı ve haber oluşturulduğuna? 😂😂 şöyle bir aespa magazin sayfalarında gez bakalım kızların kırdıkları rekorlara bir bak normal miymiş. Kore gündemini merak ediyorsan yürü git bak Navere, Pann’a. Altındaki yorumları çevir, oku. Medya oyunu nedir o kadar fikriniz yok ki milletin başarısına b*k atmanız katlanılmaz. Ne haberde Bts’i ezdiler diyorlar ne de yorumlarda. Kendi kendinize ‘ucu Bts’e değdirilmeye çalışılıyor’ diye gıcık oluyorsunuz. Tebrik etmesini öğrenin, herkes zaten Bts gibi büyük grubu geçebildikleri için şaşkın ve tebrik ediyor. Kızların başarısına gıcık oluyorsunuz içten… Read more »

yorummer

bu sitede cevap vermekten en kaçındığım insan sensin kene gibi yorumların var insanın iliğini ömrünü sömürüyorsun. Beni iki gram tanısan zaten sm seviyor demeye dilin varmazdı. Sadece Bts yok bu haberde sadece, brave girls’ü de koymuşlar bak. Ve kimse Bts adını almamış ağzına. Exoya bile laf etmişler Bts dememiş kimse. Sadece tebrik edilmiş. Bu kadar

thom yorke's lotus flower dance iconic af

“Bu sitede cevap vermekten en kaçındığım insan sensin kene gibi yorumların var insanın iliğini ömrünü sömürüyorsun” Ne wkwkwkwk*RANDOM* kardeşim senin gibi patavatsız birisi bunu söylemezse belki ciddiye alırdım seni gidi whoisthis lakin zor.Kimse burada birbirini tanıyamaz ama az çok yapılan yorumlara göre fikir yürütebiliyoruz seni tanımasam da aklımda bir imaj oluşturdun bile(bkz:KÖRKÜTÜK SM STAN ÇOMAR YORUMMER AKA WHOİSTHİS) bile ki bir tek böyle olan ben değilim sitedeki herkes senden bezdi, usandı BRE nedir bu insanların senden çektiği konu idoller değil senin üslubun ve tutumun keşke anlasan.Ayrıca burada azbuçuk yorum yapan ben ile her haberin altında patavatsız ve nefret dolu konuşan… Read more »

Last edited 1 ay önce by thom yorke's lotus flower dance iconic af
yorummer

öyle şeyler söylüyorsun ki ne diyeceğimi bilmiyorum. Garip garip STAN ÇOMAR YORUMMER AKA whoisthis yazıyorsun 😂😂😂 yani gülmemem gerek ama gülüyorum mesela buna sen ciddiyetle yazıyosun ben dilim tutulmuş şekilde bakıyorum 😂😂 ne diyim şimdi ben bunlara yani. Spektrumlarım manyetik alanını bozuyorsa özür dilerim mi dicem ben ne cevap vereyim sana allah aşkına. Böyle mantık sınırlarımı zorluyosun sanki biri karşıma geçmiş viyviyviy ötüyo gibi hissediyorum. Daha önce de yazmıştın kaçıyorum ben senden şaka yapmıyorum bölüm sonu canavarım gibisin bu kadar ıvır zıvır konuşan başka birini görmedim mübarek allah çene vermiş kaynanadan betersin

Sen harikasın 😂

Jane^F

Daha bugün 20k takipçili bir twitter hesabının aespanın 1 numara olmasını “Aespa beats to Bts” şeklinde bir ifadeyle tweetlemişti. Kadının attığı önceki tweetlere göre sm çalışanı gibi bir şey. Ya da sıkı destekçisi. Buna medya oyunu denir. Eğer bahsettiğiniz grup çok ünlüyse onunla ilgili haberleri bts in adını kullanmadan yapsınlar. Bu saçmalıklar yüzünden gruplar da tepki alıyor.İnkar etseniz de çaylak kıdemli fark etmeksizin bts in adını kullanıyorlar medya oyunu yapıyorlar kullanmaya da devam edecekler. Haşmetli yoongi der ki: “Otlakçılık için adımızı satmaya çalışan tüm p*ç kuruları kessin sesini.”

yorummer

‘Sm çalışanı gibi bir şey’den sonrasını okumaya gerek duymadım

Jane^F

Dediğini şeyleri çok anlamadım ordan oraya atlamışsın. Birincisi 4. Gen herhangi bir şarkıcı dinlemiyorum daha ilerisi kız gruplarını dinlemiyorum. Aespayı da tanımıyorum bile. Bu melon olayı aşırı abartıldı. Çaylak bir grubun bts i geçmesi fanlarını sevindirir buna zaten sözüm yok. Sorun bu tarz haberlerde sürekli bts in adının geçmesi. Büyük şirketlerin medya oyunu bu biliyoruz. Bunun neyine karşı çıkıyorsunuz anlamadım. Şarkı başarılıdır dinleniyordur okey gruba da lafım yok zaten niye olsun. Ben şarkıyı ve grubu bilmeyen birisi olarak bts i geçen grup kimmiş diye bakıp bu grubu öğrendim. Birkaç gün oldu. Ah bir de jinin önerdiği şarkılarda black mamba vardı… Read more »

Aycik

Bence sen çok farklı bir açıdan bakıyorsun. Bts büyük bir klasman olduğu için onları geçmek özellikle çaylak bir grupken gurur verici ve önemli bir şey. Çünkü dinleyici açısından baya etkili olan bir isim. Listelerde 1den düşmüyor. Bende bts gibi bir ismi geçseydim haber yapardım. Melon olayı abartıldı demişsin ama melonda 1 olmak cidden zorlaştı. Hadi 1 yapalım demek zor. Bu yüzden abartması kadar normal bir şey yok…

yorum

Teşekkürler gerçekten sonunda olayı anlayan biri

Jane^F

*Düzeltme:
Sm yalakası bir gazeteciymiş

yorum

sıktıysa haberi açıp kötü yorum yazmasan ? İlgilenmediğim haberler olduğunda girip de yorum yazmam mesela ben

lololololol

yo

reveluvie

lol stayc yeni bir şirkette debut yapmış olabilir ama ceoları aşırı tanıdık koredeki en popüler producerlardan. jyp gibi büyük şirketlerin gruplarına ve daha birçok
başka gruba hit olan şarkılar yapmış biri (örn:cheer up)kendisi yani endüstri adamın kız grubunu merak ediyodu ayrıca üyelerinden sieun eski jyp stajyeri çocukluktan beri oyunculuk yapıyor birçok programa çıkmış tanınan biriydi babası da zamanının ünlü oyuncu ve şarkıcılarından ondan da tanınıyordu idol olarak stayc de debut yapacağı söylendiğinde de ses getirmişti bir grup hakkında boş yorum yapmadan önce onları tanı btw aespa 4th gen leaders bye💓

Rei

Pann bu pann facebook gönderisinden farkı yok. Aespa hergün trendlerde en çok pann yazılan grup şuan çevirenler mecbur bunları çeviriyor. Trendler işte

Last edited 1 ay önce by Rei
Kalbekarşı

Daha pre debut zamanında bile o kadar çok haber oluyordu ki aespa ile ilgili o zamanlar dedim kim bunlar her yerde karşıma çıkıyorlardı. Daha çıkış yapmadan baya haber açılıyorsa haklarında bariz medya oyunu. Hatta ilk çıkış yaptıklarında aşırı merak edip bakmıştım gruba. Dedim fazla abartılmış. Haberlerin çoğunun içeriği aynı nerdeyse. Bakalım daha neler gelecek 😛

Gerçekler

İyi de bu pann haberi.

Blue

Bunlar gazeteci haberi değil ki, fan yazıları.
Media-play değil yani, ah keşke SM biraz bir şeyler yapsa ama gruplarına doğru düzgün promo bile yapmayan bir şirketten bahsediyoruz.

JustMe

Bu fan tarafında açılan bir başlık medyalık bir şey yok ne çok konuşmuşsunuz medya oyunu diye

lololololol

hahaha 😀 hiç de iğrenç yazdığım bir yorum yok yalnız gayet de hakaret etmeden düşüncemi yazıyorum