Benzer Yazılar

[THEQOO] April Naeun’ın annesi Hyunjoo’ya “Sen acı yiyemiyorsun değil mi? İçine bol bol acı biber koydum”

image 22

April Lee Naeun’ın annesi Hyunjoo’ya “Sen acı yiyemiyorsun değil mi? Yemeğe bol bol biber koydum”

imageghghg

Lee Naeun: Anne, niye öyle konuşuyorsun
Annesi: Omo! (şok)
Annesi: Hyunjoo’yu taklit ediyordum~

April üyelerinin eski üye Hyunjoo’ya zorbalık yaptığı iddialarından sonra, Hyunjoo’nun Lee Naeun’ın evine gittiği bir video gün yüzüne çıktı.

Kasım 2015’te yayınlanmış ‘Here Goes April’ şovunun 11. bölümünde Lee Hyunjoo ve Kim Chaewon Lee Naeun’ın evine gitti ve Naeun’ın annesinin yaptığı yemeklerden yedi. Videoda Naeun’ın annesi şöyle dedi: “Hyunjoo acı yiyemiyor, çok üzgünüm” ve “Bıçak yeteneklerimi göstermek için bir sürü acı biber kestim.”

Bazı netizenler bu sahne hakkında şöyle yorumlar yaptı, “Acı yiyemeyenler benim yemeğimi yememeli çünkü içine çok biber koydum mu diyor” ve “Neden o kadar fazla biber keserek bıçak yeteneklerini göstermesi gerektiğini söyledi anlamıyorum”

Ek olarak şöyle bir konuşma geçti:

Hyunjoo: Lütfen bana Boochimgae nasıl yapılır öğretin
Naeun’ın annesi bebek sesiyle: Mürekkep balığı, başka malzeme yok
Naeun: Anne, niye öyle konuşuyorsun?
Annesi: Omo! (şok)
Annesi: Hyunjoo’yu taklit ediyordum~

Bunu gören netizenler şöyle dediler, “Annesi bile gizliden gizliye Hyunjoo’yu aşağılıyor”, “Anasına bak kızını al” ve “Niye Hyunjoo öylece otururken onu taklit edersin ki?”

Geçen ayın başlarında Lee Hyunjoo’ya yapılan zorbalık iddiaları ortaya çıktığında Naeun’ın Hyunjoo’nun konuşmalarını ve hareketlerini abartılı şekilde taklit etmesi eleştiri almıştı.

[…]

1. Yaşım büyüdükçe insanlar neden “çocuklara bakarken anne babalarına bakmalıyız” diyorlar daha iyi anlıyorum

2. Lee Naeun’ın kişiliği birden ortaya çıkmadı ᄏᄏᄏᄏ her şeyi annesinden öğrenmiş cık cık

3. Kızıyla aynı yaşta birine bu şekilde davranan bir yetişkin.. kameralar önünde böylelerse, kamera arkasında nasıllar düşünün

4. Annesi böyle olduğu için kızı da böyle.. Naeun annesinin Lee Hyunjoo’yu kötü hissettirmek için nasıl onun taklidini yaptığını gördü, bunu öğrendi ve kendisi de aynı şeyi yaptı

5. Hyunjoo’nun acı yemediğini bilmesine rağmen yemeğe biber koydu ve kızının önünde bunu gururla söylüyor, bu hareketleri yapıyor… olay bu değil mi?ᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏ Çocukların önünde böyle davranan bir yetişkin gerçekten çok çocuksu.. ne kadar kaba bir kadın

6. Yetişkin gibi bile davranamıyor.. bu yetişkin hiç olgunlaşmamış

7. Anne birden Hyunjoo’nun konuşma şeklini taklit edince Hyunjoo şoka girmiştir. Hyunjoo fighting, Hyunjoo’nun ailesine de fighting ᅲᅲ

8. Videoyu izledim, yorumlarda Lee Naeun’ın annesinin Lee Hyunjoo’ya dava açtığı ve şu anda onun ailesine mesaj attığı ve arayıp durduğunu yazmışlar???

9. Ne kadar aşağılık bir durum, annesi böyle olduğu için kızı da böyle..

10. Annesi ünlü biri değil, yorumlarımıza dikkat edelim lütfen

 

Kaynak: Pannchoa

guest
69 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
uykucu

Afadersiniz ama buna yuh derim.Çocuğumun arkadaşı misafir olarak gelecek ve o çocuğu taklit etsem o kadar linci fazlasıyla hak etsem yeridir.

istegeldimburdayim

Düşük bütçeli dizilerdeki kötü kadın repliği gibi ahjajs

burioos

Fizyonomi bir bilim değil, halkın çirkin insanları yargılamak için arkasına sığındığı bir bahanedir.Change my mind

blinkto

Kore halkının*

annie

Bence fizyonomiden kasıt çirkin olmak güzel olmak değil de verdikleri hissiyat .Türkçedeki kanı ısınmak deyimi gibi bir anlamı var bana göre

kafayı yemeden nasıl dururum taktik verin

Aynısını düşünüyorum bazen hissedersin ya bunda bir şey var o his işte

sassyxie

Kesinlikle katılıyorum 9 ünlüye karşı ilk gördüğümden beri kötü bri hava vardı sonra bu 9’ununda ne olduğu ortaya çıktı

öylesine biri

Fizyonomi bir bilim de, sizin anladığınız gibi değil

harries

Olay güzellik-çirkinlik olayı değil aslında. Ona bakarsak ben Soojin’den başından beri kötü bir enerji alıyorum ve olaylar çıktıktan sonra bizzat “fizyonomi bir bilimdir” larfını kullandım. Kêza Irene’de de öyle ve her ikisini de çok güzel bulurdum hep. Hâlâda bulurum. Konu daha çok kişinin insana verdiği enerji ile ilgili. Çevremde de çok var böyleleri :/

sassyxie

Soojini hep çirkin buldum ama en başından beri kötü bir his veriyordu bana da Irene de hep soğuktu videolarını izleyince biraz fikrim değişmişti zaten Irene olayında iki tarafta suçluydu tabi yine de Irene’in öyle davranmaya hakkı yoktu

ajumma#istanbulsözleşmesiyaşatır#aşağıbakmayacağız

Buradaki konuşmayı okuyunca annesi çok bilerek yapmış gibi değil mi ya..
Bana şey gibi geldi. Naeun, Hyunjoo’yu sevmiyordu o yüzden annesine kızı kötüledi. Annesi de olgun bir birey olmadığı için küçücük kıza cephe aldı.
Zaten Hyunjoo aileler bile sonrada bana mesaj attı tarzı bir şey demişti sanırım. Yani olabilir.
Bu tarz aileler var. Mesela küçücük çocuğu yaşıtıyla kavga etse hemen çocuğunu kayırıp karşıya çocuklara saldıran insanlar var. Haberlere bile çıkıyorlar arada. Sen çocuğunu iyi örnek olmak yerine bir de iyice kötü örnek olup çocuğa saldırıyorsun. Tuhaf. Gerçekten ebeveyn olmak herkesin yapabileceği bir şey değil..

Last edited 13 gün önce by ajumma#istanbulsözleşmesiyaşatır#aşağıbakmayacağız
jeyan #istanbulsözleşmesiyaşatır

Türkiye’deki öğretmen çocuklarıyla aynı sınıfta olanlar bu durumu çok yaşamıştır

ajumma#istanbulsözleşmesiyaşatır#aşağıbakmayacağız

Ayy sınıfda kayrılan çocuklar gerçekten bunu yaşayan çok vardır. Ben ilkokulda yaşadım. O çocuklar ödevlerini yapmasalar bile olsun olabilir onlar talihsizlik yaşamıştır ama sen mi çat çat (tokat sesi). Hiç sevmem ilkokul hocamı ki kalbim büyüktür affedici bir insanımdır ama kendisinin cehenneme kadar yolu var.

öğretmençocuğuolmaktannefretediyorum

ben öğretmen çocuğu olduğum için öğretmenim tarafından nefret edilmiştim. Sınıf arkadaşlarım da aynısını yaptı. Ortaokulda babamla aynı okula zorla gönderildim. Sınıfta herkes notlarımın babam sayesinde olduğunu sanıyordu. Ortaokulda arkadaşım olanlar liseye geçtiğimizde bana sırtını döndü çünkü babam artık yanımda yoktu. Diğer öğretmenler ile aralarının iyi olması için bir köprü görevi göremeyecektim. Lisede de yüksek not alınca kavga çıkardılar ve tüm sınıf tarafından dışlanmama neden oldular. Her öğretmen çocuğu rahat bir okul hayatı geçirmiyor. Benim de gıcık olduğum öğretmen çocukları vardı her konuda ayrıcalıklı olan ama ben bunları görmedim üstüne baban öğretmen bunu nasıl bilmezsin, yapamazsın, unutursun vs. sorulara maruz kaldım.… Read more »

Türkiye’dede böyle aileler türedi önceden kimse çocuğunun hatası neyse kabul ederlerdi şimdi çocuğumuzu hatası olsa da haklı modundalar aşırı sinir olduğum tipler, umarım gelecekte öyle bir anne olmam

ajumma#istanbulsözleşmesiyaşatır#aşağıbakmayacağız

Evet benim de aşırı sinir olduğum bir durum. Küçücük çocukların kavgasına karışıp iyice körüklüyorlar. Annem böyle hiç değildi allahtan ama kabadayı gibi gezen anneler vardı mahallede cidden. Komik bir durum yani yetişkin birinin küçücük çocuğa kinlenmesi falan. Açıkçası sürekli beynimizi açık tutup bilinçli olursak bu tarz anneler olmayız diye düşünüyorum. Herkes çocuğunu sever ama ne bileyim ben anneyim anne benim çocuğum kutsal o eşsiz biricik tarzı tripler bana hep uzak geldiği için pek korkum yok asdfs

melboomer (i.k.)

Gerçekten de yeni nesil ebeveynler öz eleştiri yapamayan çocuklar yetiştiriyorlar ve asla çocuklarının haksız olduğunu kabul edemiyorlar.

mantıklı gayet

drbeyz

En şaşırtıcı şey Naeun’un bu konuda hiçbir açıklama yapmaması 🤡 Tabii diğer 3 üye de aynı şekilde. Somin Kard’da mutlu mesut takılıyor, hiç utanmıyor mu ya? Bir de liderdi yani.

Last edited 13 gün önce by Drbeyz
la cha ta

popüler üyeleri kurtarma derdindeler işte b0ktan şirket ve idolleri

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Normalde, kızları eğlendirmek için şaka yapıyor gibi düşünürdüm fakat şuan farklı geliyor bana. Önyargılı biri gibi olmak istemem ama… Umarım, her şey mağdur olan tarafın mutlu olacağı şekilde sonuçlanır.

milkshake :):

Bu olaydaki kimseyi tanımıyorum ama Hyunjoo gerçekten mağdur gibi.
Şirket istediği kadar onu kötü gösteren manipülatif açıklamalar yapsın ortaya çıkan her detayda batıcaklar bu gidişle.
Eski defterler de açılmaya başlandiysa diğer kızların çok başı ağrır.
Anne de hakkaten çirkin bi karaktere sahipmiş. Kızın grup arkadaşını sevmiyorsa aralarını düzeltmeye çalış, yol göster. Yangına körükle gitmiş resmen.

burioos

Anasına bak kızını alma

got lalesi

Ay saka mi koskoca kadin nasil boyle davraniyor okudugum seylerden bile asiri sinir oldum yuzune yapistirasim geldi

annie

Zaten zorbaların zorba olmasının nedeni de ailelerinden aldıkları temel eğitimin yetersiz olması değil mi ? Aileleri böyle olmasa zorbalık yapmazlar zaten . Kaç yaşında insanın küçücük kıza yaptığı muameleye bakın . Umarım şuan utancından yerin dibine girmiştir.

Last edited 13 gün önce by Annie
林枫 lín fēng :d?

yetişkinlerin çocuklar arasındaki olaya bu şekilde müdahil olmasından nefret ediyorum. bir yetişkin böyle durumlarda arabulucu olmali fakat annesi ne ki naeun ne olsun. kıza aileler bile zorbalık yapmış inanılır gibi değil. Ben hyunjoo’nun yerinde olsaydım geride durmazdım. Bu saatten sonra umarım sonuna dek gider ve hakkını arar.

her

Çocuklar anne babalarını yansıtıyor cidden

mor

Zamanında kızına sevmese bile arkadaşına böyle davranmayip saygı göstermesi gerektiğini öğütleseydi başka insanlara bu şekil davranmaya hakkı olmadığını söyleyip kötü örnek olmasaydı eğer kızının yükselen kariyeri alaşağı olmayacak kızı parlamaya devam edecekti etme bulma dünyası kötü niyetli insanlar bi yerde illaki tokezleyip takılıyor

Last edited 13 gün önce by Mor
forexo

ya hadi idoller anlaşılabilir geneli daha lise eğitimi bile alamamış cahil insanlar erken yaşta kendilerini pohpohlayan birçok hayranı oluyor ve para içinde yüzüyorlar ama sen bir annesin o kız yaşında senin de bir evladın var artık büyümüşsün olgunlanmışsın nasıl böyle bir zihniyette olabilirsin ya aklım almıyor bu kadar acımasız ve yobaz nasıl olunur

hephaklıyımben

Yalan söylendi bana şıllık genlerden geçmiyordu hani

büşra

Şeytan bunlar ya! Bu kız bir de Jaehyunla, Minhyukla ve sevdiğim çoğu kişiyle de yakın hala görüşüyorlarsa diye düşünüp iğrenmeden edemiyorum ya umarım iletişimlerini kesmişlerdir

jkw

Al işte bir anneye fazla kötü bir şey demek istemiyorum ama zor. Belli ki bu anne de bir aralar okulda zorbaydı ve yetiştirdiği çocuk/çocuklar da bu. Bunun fazla artısı eksisi yok, kızın yaşındaki kız çocuğuyla uğraşmak ve kendini bilerek kötü hissettirmek serefsizlikten ve kötü kalplilikten başka bir şey değil. Hyunjoo, zorbaların anne babaları benim ailemi tehdit ediyor mesajlarla, onlardan korkuyorum demesini şimdi daha iyi anlıyorum. Mina ve Hyunjoo..suçunuz yokken pislik insanlarla karşılaştığınız için üzgünüm

Last edited 13 gün önce by JKW
aeri

‘Çocuklar ailelerinin aynasıdır’ sözü her zaman geçerli olmasa da çoğu zaman doğru çıkıyor. Kendisinden yaşça küçük, çocuğu yaşındaki birine bile iyi davranmayan bir anneden, başkalarına karşı iyi davranan zorbalık yapmayan bir çocuk büyütmesini beklemek saçma olurdu.

Last edited 13 gün önce by Aeri
bubibu

dün yt anasayfama bir video düştü april üyeleri hyunjoo ne zaman ağzını açsa kızı küçük düşürecek alay edecek bir şekilde taklit ediyordu aşşırı rahatsız edici. farklı gruplarda da taklit olayları oluyor ama ikisi arasındaki fark gözle görülür şekilde rahatsız edici. annesi bile yapmış şaka gibi. hâlâ april savunan hyunjoo’ya tembel diyenler yok olsun. zamanında sesim yüzünden çok kez taklide maruz kalan biri olarak bunun nasıl utanç verici ve özgüven düşürücü olduğunu biliyorum. kaldı ki tek olay bu da değil. ayrıca yemek olayında da resmen kasıt var bıçak yeteneklerini başka güne saklasaydın.

Last edited 13 gün önce by bubibu
kkpop

hiçbir annenin kendi evladınına rkadaşını taklit ettiğini hayal dahi edemiyorum…. bu nasıl bi kadın, şaka amaçlı bile hiçbir anne aklıma gelmiyor böyle bi çocuğu taklit eden… hyunjoo adına çok üzüldüm. inşallah hakkettiği adaleti alabilir.

kkpop

ayrıca bir anne değil bi insan bi çocuk bir insan evine gelse hepsinin doyurmak ister, insan evine gelen herkesi ağırlar, yemek yedirir, besler… bu ne kız yemesin diye acılı yemek yapmak….

cansu

kazık kadar olmuşsun katır katır olmuşsun takındığın şu tavra bak allahın 2 IQlusu

hadwyn

9. Ne kadar aşağılık bir durum, annesi böyle olduğu için kızı da böyle..
Anasına bak kızını al.

vivi

Bu ne Allah aşkına grup üyeleri yetmezmiş gibi birde bir üyenin annesi mi çıktı yuh

bangtanteez

Annem küs olduğum arkadaşlarımla karşılaştığında bile eğer onlar selam veriyorsa güler bir yüzle selamlarını alır hal hatır sorarlar. Sonuçta meseleleri benimle. Çocuk gibi taraf tutmak ebeveyne yakışmaz. Gerçekten ciddi, kanlı bıçaklı bir olay olur o ayrı. Ama benim lisede sebebini bile hatırlamadığım bir anlaşmazlıktan doğan şey annemi niye ilgilendirsin. Bu yalnızca kadının olgunlaşmadığını göstermiş. Lee Naeun’ın nasıl bir evde büyüdüğü hareketlerinden belliydi zaten

Last edited 13 gün önce by bangtanteez
tuğba

Yıllar önce bir sınıf arkadaşımın evine gitmiştik. Arkadaşımın annesi bizim okulda eski öğretmendi doğum için ayrılmıştı, kızla yakın arkadaştık ama sonradan öğrendim ki ileri derecede bir zorbaymış. Annesi sürekli alttan alttan benimle dalga geçiyor, aşağılıyor, diğerlerini kayırıyordu.Normalde de yapıyordu ama kendi evinde iyice ileriye gitti ve tüm yakın arkadaşlarım birlikteydik. O his berbat bir his. Utanıyorsun, üzülüyorsun hepsi birden. Bir de Hyunjoo’nunki kamera önünde. Kim bilir başka neler yapıyorlardı kıza. Daha sonradan o kadının kızıyla küçücük bir kavga ettik, kavga bile denmez sadece tartıştık ve kız bana yapmadığını bırakmadı. Annesi de annemi arayıp ayağını denk alsın kızın falan demişti. Ben… Read more »

cl’in mikrofonu

Bana art niyetli geldi. Çok hoş bulmadım sözleri.

melboomer (i.k.)

Ne kadar acımasızca. Siz bu kalple nasıl yaşayabiliyorsunuz ya?

Last edited 13 gün önce by Melboomer (I.K.)
caroline

Zorbalık yapan insanlar hangi yaştan olursa olsun berbat insanlardır fakat ben yetişkinlerin kendinden küçüklere yapmasına ayrı bir katlanamıyorum, gerçekten mide bulandırıcı ya. Annenle birlikte kızdan özür dile ve defol sektörden.

selene

Kızım sen nasıl dayandın onca yıl bir degiller beş degiller arkana bakmadan koşa koşa kaçacaktın

Last edited 13 gün önce by Selene
dr. stranger

Bazı insanlar neden bu kadar öfke ve nefretle dolu ya

betül

Elbirliğiyle kızı mahvetmeye çalışmışlar inşallah hyunjoo çok çok unlu olur digerleride mahvolur

ahjumma deme bozuluyorum

Zorbalık iddaaları olmasa annesinin komik olmaya çalışırken kasıtsız olarak kabalık yaptığını düşünürdüm. Ama bu olaylardan sonra sanki bilerek kızı aşağılayıcı üzmek istemiş gibi geldi. Umarım niyeti bu değildir. Yetişkinler bile olgun davranamazken çocuklar ve gençler ne yapsın. Çevrelerinden ne görüyorlarsa onu taklit edip öğreniyorlar sonuçta. Bu işin sonunda umarım mağdur olan taraf huzur bulur.

jeyan #istanbulsözleşmesiyaşatır

Annesi de zorba ya kurduğu cümlelere bakın bunlar nasıl kafadalar

sen nasılsınız

anasını ne ki kızı ne olsun

caroline

Bu kiz bir dizide zorbalığa uğrayan bir karakteri canlandırıyordu.. Hyunjoo ya da zorbalık yaptığı başka biri görünce midesi bulanmıştır.

rej

Ben zorba veya direk kötü insanların ailesinden kaynaklı oldugunu geçmişinde aileden yeterli sevgi saygıyı ve doğruyu göremediği için böyle olduklarını düşünüyorum ve buda bir örneği gerçekten koskoca kadın kendini hiç yetiştirememiş ki çocuğunu yetiştirsin

yeahwhatever

annesi bir de kıza dava mı açmış ? ne kadar kokuşmuşlar. şu kız sektörden bi defolsa da kurtulsak.

milföy hamuru

annesinden öğrenmiş belli ki

mirajane

Kadının davranışını hoş değilmiş.

krystal reis konuşuyor

Yazık annesi böyle yaparsa kizi neler yapmaz

kkungie

Çocuklar ailelerinin yansımalarıdır, ailelerinden gördüklerini yansıtırlar…

ilvos

Çok kötü yaa ;(

teletabi

3. Kızıyla aynı yaşta birine bu şekilde davranan bir yetişkin..
(Gerçekten, koskoca kadının böyle konuşması şok edici. Bunu yapabilmesi için kadın ve Hyunjoo’nun arasından su geçmemesi lazım/ ana-kız gibi ya da yaş farkına rağmen yakın arkadaş gibi olmaları lazım ama böyle olduklarını hiç sanmıyorum. Hatta eve çocuğunun arkadaşı gelirse konuşmana ekstra özen gösterirsin, bu eve gelen kişi için de geçerli. Üstelik kameralar da varken bu kadar laubali olması… Masum olduklarını düşünmek için optimistliğin nirvanasında olmanız lazım)

Last edited 13 gün önce by teletabi
melboomer (i.k.)

Polyanna bu olanları görse aprildekilerin suratına tükürürdü. Olay o dereceye geldi artık.

lavender

40 50 yaşlarındaki koca kadının 16 17 yaşındaki bi kızla dalga geçmesi kadar acizce bişi olamaz ya. Aşırı sinirlendim

yummyeon

Deneme

yummyeon

Deneme 2

yummyeon

Deneme 3

veera

Naeun aile hayatın ve kişiliğin zaten bitikmiş de kariyerini de bitirdin.

exol

kızı bu kadın büyütmüş zorba olmaması imkansız anaya bak kızını al

litzz

Anasina bak kizini al dedikleri bu olsa gerek.

kangmin_delisi

Somin ne yapabilirdi ki… Böyle bir şeyde lider olduğu için Somin değil-sonuçta o da grubun bir üyesi ve onca emekle geldiği noktada işinden olabilir- şirketin ilgilenmesi gerekirdi. Açıkça belli zaten kadının kızı hor gördüğü, küçümser tavırları ki kızı da annesini uyarmamışsa demek ki kızı da gayet memnun durumdan. Şirketin grup üyeleri ile bir güzel konuşması gerekirdi. Böyle yapsaydı belki de grup devam ediyor olurdu bilemem gerçi bir yandan iyi de oldu Kard gibi güzel bir grup oluşmuş oldu böylece 🙂

kangmin_delisi

Ayy ben magazinden baya uzak kalmışım. Bu Somin meğer neymiş de neymiş. Üstelik KARD grubu da zaten anlaşamıyor diye haber olmuş haberim bile yoktu. Somin tatlı bir auran vardı gözümde ama şu an yerle bir oldun

Yeni Yazılar

69
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x