[THEQOO] April’ın Hyunjoo ile ilgili verdiği röportajın ikinci kısmı yayınlandı

54
3138

İlk kısmı:

[THEQOO] April zorbalık iddiaları hakkında röportaj verdi

Yena ve Lee Naeun’ın günlüklerinden alıntılar, ayrıca Naeun ve Chaewon’un psikolojik tedavi seanslarından alıntılar yayınlandı.

Naeun’ın günlüğü, 25 Şubat: “Unni yine hasta oldu. Son zamanlarda tüm üyeler ve ben yorgunuz. Sorun nedir? Bu benim anlayamayacağım kadar büyük bir şey mi… gerçekten hayalini gerçekleştirmek istiyor mu?”

Naeun’ın günlüğü, 27 Şubat: “Unni yine hasta. Kalbimde bir sıcaklık var. Hediyeleri, pratik yapmayı ve çaba göstermeyi sevse de, zor olan hiçbir şeyi sevmiyor. İşleri böyle yaparsa istediği şeyleri elde edebilecek mi? Doğru bir yol var mı? Bugün çok acınası ve zor bir gündü.”

Naeun’ın tedavi kayıtları, 31 Mart: “Durumum ciddileşiyor. Günde birkaç defa ölümü düşünüyorum. Unni hiç emek harcamadan tacı takmaya çalışıyor.”

Chaewon’un tedavi kayıtları, 16 Nisan: “Stajyerlik yaptığı iki yılın bir yılında hasta olmak çok bencilce değil mi? Şimdi onu görmekten nefret ediyorum ve diğerlerinin zor zaman geçirmesinden nefret ediyorum… Çok çalışanlar aptal yerine konuyorlar… Sanırım bu benim sınırım. Her günü zar zor geçiyorum. Sık ağlamam, ama son zamanlarda her gün ağlıyorum. Son zamanlarda ölmek istediğimi düşünüyorum.”

Yena’nın günlüğü, 13 Mayıs, 2016: “İlk kez dördümüz olarak müzik programlarına gittik. Dört kişi olarak performans sergilemek için değişiklikleri sadece iki gün önce yaptık bu yüzden hala kafamız karışık ve hatalar yaptık. Çok endişelendim. Sahneden iner inmez üyeler tuttukları tüm gözyaşlarını salıverdi. Bugün çok iç karartıcıydı.”

imagehgfhg

Naeun’ın günlüğü 2016’dan ve programlarının yanı sıra sevdiklerinin doğum günlerinin üzerine çıkartmalar yerleştirdiği bir takvim içeriyor. Kızların o zamanlar cep telefonu olmadığı için ailesinin ve menajerinin iletişim numaraları arkada yazılıydı. Naeun ayrıca günlüğünün ablası tarafından yanlışlıkla ifşa edilen kısmını netleştirmek istedi. Günlüğünün tamamının Hyunjoo’nun Şubat 2016’daki yalanları ve iki yüzlü hareketleriyle ilgili şikayetlerle dolu olduğunu, ama kendi zorlukları ve duygusal mücadeleleri hakkında da yazdığını söyledi. Naeun diyor ki, Jinsol dışındaki üyelerin hepsi Hyunjoo’nun neden olduğu stres için psikolojik tedavi görmüştü. Sports Kyunghang muhabiri üyelere Hyunjoo gruptan ayrılmadan önce neler olduğunu sordu.

“Ajans, yurt hayatını zor bulan Hyunjoo’nun cep telefonunu kullanmasına, ayrıca kendi evine gidip gelmesine izin veriyordu. Diğer yandan Hyunjoo bizi suçlu olarak köşeye sıkıştırdığı için çok zorlandık. Şubat-Nisan 2016 civarında “Tinkerbell” hazırlıkları sırasında, Hyunjoo bizi ‘suçlu’ olarak göstermişti ve işler ciddileşti, bu yüzden biz de bu konuda işkence gördük ve her gün ekstrem seçimler yapmayı düşündük. Hyunjoo her zaman bir şeyleri çaldığımızı iddia ediyordu. Ama gizli kamera görüntülerine bakınca o lokasyonda olmadığımız ortaya çıkıyordu. Bir gün Hyunjoo aniden 100,000 KRW kaybettiğini söyledi. Maknae Jinsol onunla aynı odayı kullandığı için Jinsol’u suçladı, ceplerindedir diyerek Jinsol’un arka ceplerini aradı, Jinsol yere oturup utançtan ağladı. Hyunjoo çantalarımızı kontrol etmemizi söyledi o yüzden ettik. Sanki çırılçıplak soyulmuş gibi hissediyorduk. İnsan haklarımız yoktu. Biz buna katlanamadık. Yurttaki gizli kamerayı ve odanın dışındaki gizli kamerayı kontrol ederken, bunun gibi bir şey bulamadık.” — APRIL

image 1jhjh

April üyeleri buna benzer şeylerin yaşandığını, Hyunjoo’nun diğer üyeleri hep suçlu gibi gösterdiğini söylediler. April üyelerinin söylediğine göre Hyunjoo Yena ve Jinsol’u ona çelme takıp pratik odalarında ona vurmakla suçlamış ama gizli kamerada böyle bir şey bulunmamış. Sonra Hyunjoo bunun tuvalette yaşandığını söylemiş ama yine gizli kamera görüntüleri bulunmamış. Kıyafetlerle ilgili bir durum da yaşanmış.

“Yer altı dükkanlarında 5000 KRW değerinde sweat’ler satılıyordu. Lacivertti ve hepimiz aynısından aldık, bu yüzden hangisi kimindi anlaşılmıyordu. Annemin benim için çekmeceye koyduklarını giyiyordum ama Lee Hyunjoo o benim dedi. Şaka yaptığını sanıyordum o yüzden niye diye sordum, uzunluğuna göre o benimki dedi. Yine başkalarının eşyalarını çalan biri olmuştum ve herkes beni köşeye sıkıştırmıştı. O zaman nasıl hissettiğimi ifade edemiyorum. Bu kişi var olduğu sürece bir suçlu olacağımı düşündüm. Ancak daha sonra bu tür olaylar sık sık yaşandığı için üyeler kişisel eşyalarına veya iç çamaşırlarına numara veya baş harflerini yazmaya başladılar. Belki de herkes travma geçirdi. Ne zaman ‘haydi yemek yiyelim’ dediğimizde, Hyunjoo istemediğini söylerdi, sonra ajansa onu yine dışladığımızı söylerdi. Bu çok sık olduğu için ajans tarafından azarlandık. Daha sonra sinirimiz çok bozulddu ve bir ses kayıt makinesi almak istedik.” — APRIL

Üyelerin söylediğine göre Hyunjoo asla onlara bunları söylemedi, her zaman önce ajansa anlattı, böylece üyeler suçlu gibi köşeye sıkıştırılıyordu. Son olarak üyeler, zorbalık iddialarının neden ortaya çıktığını düşündüklerini açıkladılar.

“Hyunjoo her zaman hastaydı, pratiklere gelmiyordu, her an patlayabilecek bir zaman bombası gibiydi, bu yüzden korkuyorduk. Söylediğimiz her söze dikkat ediyorduk, bu doğru. Ama üyeler olarak onu anlamaya, onunla iyi anlaşmaya çalıştık çünkü April ve Lee Hyunjoo’yu korumak istiyorduk. Şubat 2016’da Hyunjoo ayrılmadan önce onun için doğumgünü partisi düzenledik. Video yayınlanması için çekilmedi, sadece doğumgünü partisi videosuydu. Tüm ışıkları kapattık ve sürpriz bir parti düzenledik, Lee Hyunjoo mumları üflerken çok mutlu görünüyordu. O zorbalığa uğramış olsaydı ve biz zorbalar olsaydık, bu kadar eğlenceli bir doğum günü partisi yapamazdık. O zamanlarda paramız yoktu ve annemden 50,000 KRW harçlık alıyordum. Hyunjoo’ya hediye olarak Gangnam istasyonunda bir yeraltı mağazasından ayakkabı aldım ve ‘umarım unni mutludur’ diye not yazıp onun dolabına koydum. Sonra Lee Hyunjoo The Unit programına çıkınca o ayakkabıları giydi. Çok mutluydum. Ben ona zorbalık yapmış biri olsaydım o ayakkabıları şovda giyer miydi?” — APRIL

Hyunjoo’ya final mesajı olarak üyeler şöyle dedi:

“Neden üyelerle olan güzel anıları unutuyorsun ve sadece çarpıtılmış anıları hatırlıyorsun… Çok üzücü. Yedi yıllık sıkı çalışmamız bir anda yok oldu, ailelerimiz bile eleştiriliyor ve büyük acılar içinde. April ‘zorbalık yapan grup’ unvanını aldı ve zaman geçmesine rağmen üyelerimiz hala ‘zorba’ unvanıyla yaşıyor. Bu duruma sebep olduğu için Lee Hyunjoo’dan bir özür almak istiyoruz ve onun işleri kendi elleriyle düzeltmesini istiyoruz.” — APRIL

image 2 2

1. Herkesle iyi geçinmek imkansız ve bunu anca birisiyle yaşamaya başlayınca anlarsınız. Bu durum her iki taraf için de sinir bozucu olmalı

2. Ben yurtta gizli kamera olmasından daha çok korktum… tüm kız gruplarının yurtlarında kamera mı var??

3. Gözleri kapalı mızmızlanıyorlar… en başta özür dileselerdi iş bu kadar uzamazdı

4. Ah röportaj tüylerimi diken diken ediyor (Hyunjoo’nun özür dilemek zorunda kalacağı bir durum yaratıyorlar). Bu çocuklar şeytan. Bu nasıl bir röportaj? Delirmişler. Zaten bir sürü kanıt var, ama saldırganlar asla değişmezler çünkü hayatları boyunca bir yalanın içinde yaşıyorlar ᄏ Böyle devam edin ama artık sizi destekleyen neredeyse hiç kimse yok. Tüylerimi diken diken ediyor. Bu kızlar sadece bir grup psikopat

5. Wow ben onların yerinde olsam… Ben karşı tarafa intiharı düşündürecek bir şey yapsaydım huzurlu bir hayat yaşayamazdım, suçlu hissederdim, nasıl böyle davranabilirler?

6. Günlük ve şirketlerinden tedavi formu ᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏ bunlar nasıl kanıt olarak kabul ediliyor?

7. Bu dört üyenin Hyunjoo’dan nefret ettiği bariz belli

8. Hala anlamadığım şey şu, bir yanlış anlaşılma yaşandığında genellikle “Karşı taraf %100 hatalı” diye düşünmezsiniz, “Onu incitecek bir şey mi yaptım? Öyleyse özür dilerim” diye düşünürsünüz… Egom ne kadar büyük olursa olsun, birini incitirsem yine de üzgün hissederim. Tartışma hakkında pek bilgim yok ama açıklama yapma biçimleri çok kötü

9. Hyunjoo’nun mektubuna bakıyorum da, yanlış anlaşılmayı çözmeye çalışmış gibi ama April zorbalık yapmadık diyor, ama kanıtlarına bakın, Hyunjoo’nun da her şeyi çözmeye çalıştığını görebilirsiniz

10. Lee Naeun günlüğüne o kişinin yanında olmaktan nefret ettiğini, o kişinin kaybolmasını istediğini yazmadı mı? Gerçekten Hyunjoo’dan mı bahsediyordu?????? Günlüğünde açıkça birisiyle ilgili dedikodu yapıyordu, günlüğünde Hyunjoo’dan bahsetmiş olmalı, bu sırada ablası kimseye zorbalık yapma psikolojisinde değildi diyor, bunu nasıl çürütecek?

 

 

K: Pannchoa

Önceki İçerik[THEQOO] BTS ‘Butter’ ile 4 hafta üst üste Billboard Hot 100 listesinde 1 numara
Sonraki İçerik[THEQOO] Netizenler April’ın röportajının ikinci kısmında da şüpheli şeyler buldu
guest
54 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
İrem

Hepsinin günlük tutmasını hayretle karşılıyorum.Bir yıl önce günlük yazmayı denemiştim.En son yazacak bir şey bulamadığım için günlüğü okuyacak kişiler için küfürler yazıyordum.

ilvos

Sadece bir gün yazıyor sonra temelli bırakıyordum ben de, her seferinde de kendimi tanıtarak başlıyordum. 🤦🏻‍♀️

betül

Ben 5. sınıtayken tutuyordum. Günlerim o kadar aynıydı ki ne yedim ya da ne izledim onu yazıyordum kzjsksjns. Şimdi asla tutamam.

Red Velvet Manyağı

Eksileyen arkadaş galiba küfürleri okumuş

Where is my hair

Günlük tutmak bu gibi davalarda ikincil kanıt niteliği taşır. Bir suç işlemişler ki hazırlıklılar

Who

Ben günlüğüme isim bile vermiştim adı emilydi💕 2 gün yazdım sonra sıkıldım bıraktım

Sadece yorumları okurum geçerim ya

Stres atma konusunda iyi oluyor aslında, kafam çok dolu olunca falan yazıyorum. Rahatlatıyor gerçekten

what was the reason

ortaokulda tutuyordum ama bıraktım çünkü her günüm aynıydı… hatta hangi ders hangi gün diye günlügüme baktığım oluyordu.

suzikisuzi

ben 11 yaşından beri tutuyorum dncpsmlfd en kötüsü lise zamanı öğk. bir de zamanla günü gününe değil de aklına estikçe tutmaya başlıyorsun.

Harries

Sonunda günlük tutan biri buldum. Aslında günlük falan biraz hikaye biz hatıra defteri diyelim, her gününü yazmak için ya Anne Frank olmak lazım ya da Şeyma Subaşı’nınki gibi bir hayata sahip olmak lazım. 4. sınıftan beri aralıksız hatıra yazan biriyim ve ara sıra bakıp cringe olduğum oluyor. Özellikle de kpop ile ilk tanıştığım günler yazdığım anılar 🙁 bir ara 5 ay yazmadığım bile olmuştu zaten her günü birbirinin aynısı olan biri olarak ya önemli günlerde yazarım ya da aklıma estikçe.

suzikisuzi

her gününü yazmak için ya Anne Frank olmak lazım ya da Şeyma Subaşı’nınki gibi bir hayata sahip olmak lazım.
Buna katılıyorum dfjgfdkg önemli olaylar haricinde sadece canım sıkkınken bile yazmak çok iyi geliyordu ama geçmişe baktığımda keşke daha çok yazsaymışım diyorum, eskiye bakıp vayy neler olmuştu demek çok eğlenceli oluyor. Ayrıca günlük tutmaya bazen üşendiğim için kendime 2015’te yeni twitter hesabı açmıştım. Hesabı direkt gizli yapıp içimi oraya dökmeye başladım. Tavsiye ederim.

Krispi

Özellikle çok yoğun bir duygu yaşarken yazıyordum ben de. Çok üzgün olduğumda ya da mutlu olduğumda sebepleriyle. Bazen motive edici şeyler yazıyordum. 7 sene öncesinden bugüne yazdığım yazıları okumak güzel hissettiriyor ve gülüp geçiyorsun. Ama o zamanlar kardeşim kurcaladığı için bırakmıştım bir daha da yazamadım 😭

blingbling

ben de hislerimi yazıyorum içimden gelince ama telefonda notlara yazıyorum yoksa mutlaka karıştırır evde birisi ajskdkddk

Harries

Benimde ablam bakıyordu hatta utanmayıp ‘yazını okuyamadım tüh’ diye not bile bırakmıştı kflejglejgrıg ama hiçbir zaman bırakmayı düşünmedim büyüyünce de özel hayata saygı duyar oldu zaten.

tinyminyatiny

Aslında çok güzel bir şey. Hafızayı kuvvetlendiriyor ve kimseye anlatamadığınız sıkıntıları yazmak bir nebze rahatlama sağlıyor. Ortaokuldan beri düzenli tutuyorum ve sayfa sonlarına beğendiğim bir alıntıyı ve günün şarkısını yazıyorum. O yüzden bazen rastgele açıp okuduğumda sayfa sonundaki alıntı bana iyi geliyor ya da vay, o günlerde bu şarkıyı dinliyormuşum diye tekrar belki unuttuğum bir şarkıyı hatırlıyorum. Bilmiyorum bence yaşadığımız her günü hatırlamak değerli bir şey.

maria

3. Gözleri kapalı mızmızlanıyorlar… en başta özür dileselerdi iş bu kadar uzamazdı

çok doğru. soojin olayı için de aynı şey geçerli bence. en baştan olayı tam olarak açıklasalardı bu kadar uzamazdı olay.

Sakız

Olay büyümeden işin içinden sıyrılabileceklerini düşündükleri için reddediyorlar, sıyrılamayınca da böyle oluyor

Kalbekarşı

Soojin olayı kesinleşti mi?

blingbling

evet

Sakız

Dava sürecindeler diye biliyorum?

blingbling

yani evet ama bariz artık oyuncu kız onayladı zorbalığını, aklanamaz artık

Kalbekarşı

Soojin neden hala gruptan atılmadı anlamıyorum, bir neverlandım ama zorbalara asla tahammülüm yok. Grubu da kötü etkiliyor uzadıkça durum

Wivvola

Kesinleşen bir şey yok dava sürecindeler (daha başlamamış olsada)

betül

2. Ben yurtta gizli kamera olmasından daha çok korktum… tüm kız gruplarının yurtlarında kamera mı var??

Bu da sapıklığa giriyor iyice.

ilvos

Boşa kürek çekiyorlar gibi geliyor :/
Bu işin sonucu ne olursa olsun imajları mahvoldu bir kere.. toplaması imkansız gibi görünüyor.

Blinkto

Artık aprilin hiçbir açıklamasını okumuyorum😴

uykucu

-Ama üyeler olarak onu anlamaya, onunla iyi anlaşmaya çalıştık çünkü April ve Lee Hyunjoo’yu korumak istiyorduk.
Bunu deyip Hyunjoo’dan özür beklemek çelişki değil mi?? Eğer ortada bir sorun olup da bir taraf sürekli karşı tarafa yükleniyorsa, kendinde hata bulmuyorsa bir bit yeniği ararim şahsen.

Red Velvet Manyağı

Özür dileyin bitsin gitsin don lastiği gibi uzatıp durmayın

ahjumma deme bozuluyorum

Aklım iyice karıştı. Açık olan tek şey iki taraf da birbirine ısınamamış ve aralarında hep bir gerginlik olmuş. Şirket de inatla problemleri çözmeden bu kızları bir grup altında çıkış yaptırmış. Son zaten kaçınılmaz olmuş. Ayrıca yurtta gizli kamera olayına taktım. Çok tuhaf bir şey. Tam olarak hangi noktalarda kamera vardı acaba.

betül

Bunu eski bir idol YouTube kanalında da söylemişti de bazı gruplar da oluyormuş gece dışarı çıkmasınlar diye. Çok korkunç ama ya özel alan 0.

Last edited 1 ay önce by betül
ahjumma deme bozuluyorum

Bence de çok korkunç. Bu videolara kimlerin erişimi var mesela. Erişimi olan insanların videoları kötü niyetle kullanacağını kim garanti edebilir? Belki yatak odası ve banyo dışındaki yerlerde vardır ama yine de çok rahatsız edici.

yeahwhatever

aslkjklsajlkas oturup ciddi ciddi günlük yazmışlar kanıt olsun diye 😀 yiyorsa dispatch ile yapsaydınız röportajı LOL piyasadan silineceğiz günü iple çekiyorum ipleeeeeeeeee

Mor

Hayır dedikleriyle günlük te çelişkili üstelik hem biz onu çok sevdik aramız iyiydi diye fotolarını paylaşıyorlar hemde zamanında günlüklerinde sinirlenmişler öfkelerini dile getirmişler sitemlerini yazmışlar bayağı sevmiyolarmış yani kızı

Kumari

Gizli kamera gizlilikten çıkmış galiba

blingbling

ne rezil insanlar bunlar ya, gözlerimizle görmesek inanıcaz

jennie only queen

hiç samimi değilsiniz youtubedan kıza tüm grupça zorbalık yaptıkları bir sürü video ve kanıt var bugün izledim gözlerim doldu aoa jimin olayından bile bin kat beterdi o kız bunlara nasıl dayanmış nasıl insansınız siz ya videoları merak edenler icin suraya bırakayım https://youtu.be/oo-OYUYyhyw

Last edited 1 ay önce by jennie only queen
pezevenkstanleryokolsun

konuştukça batıyorlar ne dediklerini okuma gereği bile duymadım birisi şu kızları sustursun

BEYNİN OLDUĞUNA İNANMAK İSTİYORUM ŞAŞIRT BENİ

Biri bana şu olayın özetini anlatsa

Hyunjoo’nu kardeşi ablasının April üyelerinden zorbalık gördüğünü iddia eden bir yazı yazdı. Sonra April’in şirketi suçlamaları reddetti, Hyunjoo ve kardeşine dava açtılar. Bu sıralarda bir sürü video ortaya çıktı ( direk link atıyım https://netizenturkey.net/theqoo-april-uyelerinin-hyunjooya-yaptigi-zorbaligi-gosteren-anlar/ ) April üyeleri bireysel açıklamalar yaptılar zorbalık yapmadıklarına dair ama sundukları kanıtların bazıları tutarsız ve yanlış çıktı.
Olay şu an da dava sürecinde bildiğim kadarıyla
Ve Hyunjoo’nun kardeşi ablasının intihara teşebbüs ettiğini söyledi ve hastane raporlarını kanıt olarak yazısına ekledi, o yüzden çoğu kişi Hyunjoo’nun tarafının haklı olduğunu ve zorbalığa uğradığını düşünüyor
Yapılan açıklamaları sitede bulabilirsin, kısaca özet geçtim yanlışım varsa biri düzeltirse sevinirim

Last edited 1 ay önce by Aeri
BEYNİN OLDUĞUNA İNANMAK İSTİYORUM ŞAŞIRT BENİ

Çok teşekkür ederim

Who

Her şeyi o kadar çok tekrar ettiler ki sakız gibi oldu yani bunlar bu röportajdan önce bi toplantı yapıp sen böyle böyle psikolojik sorunlar yaşadım diceksin sen de sweatimi aldı diceksin bende günlük yazıcam diye kararlaştırmışlar sanki inşallah hak ettiğinizi bulursunuz
Ayrıca bu april niye dağılmıyo hala ya

yorum

Bir zorba asla zorba olduğunu kabul etmez bence zaten.Hep bahaneler bahaneler ama o da şöyleydi böyleydi.En başında özür dileyip uzatmamalılardı.Daha da battılar.

erin

8.yoruma katılıyorum cidden biraz empati bu kadar zor olmamalı

sadece düşüncelerimi söylüyorum

offf hala sıkılmadan aynı şeyleri tekrarlamaları.. Grubu dağıtın gitsin işte bu saatten sonra hiç bir şey eskisi gibi olamaz zaten boşuna uğraşıyorlar bu kadar

Esra

Tamam siz haklısınız hepiniz meleksiniz bir şeytan olan Hyunjoo. O kadar kötü bir kız ki sırf size eziyet olsun diye neler yapmış.. (Gülüyorum )
Gerçekten bu grubu anlayamıyorum . Bu nasıl bir bakış açısıdır böyle. Karşılarında birisi ölmek istemiş ve bunlar acaba bende dolayı olmuş mudur bile demeyip o zaten kötü kızdı demeye devam ediyorlar. Hyunjoo kadar taş düşsün başınıza emi..

Vivi

Açıklamalarını okumuyorum artık sussalar keşke her şeyi kabul edip

aswium,minhoamaskzüyesiolan

her gün günü gününe günlük yazanlara hep imrenmişimdir ben hiç yapamadım sadece çok istediğim de veya da çok sıkıldığımda yazılar yazıyordum o kadar

Notoday

Şeytan bile şapka çıkardı size. Hyunjoo ne açıklama yapacak acaba çok merak ediyorum umarım eski kötü düşünceleri yine aklından geçirmez ve karşılarında durur. En dibe düşüp kendi kendine ayağa kalkan bir insandan korkmalısınız April üyeleri de bunun farkında.

Çilek

Yıllarca günlük tuttum. Lisede tuttuğumu babam ele geçirme çabalarına girince imha ettim ve son verdim. Güzel anılarınızı paylaşınca güzel günlük kötü anılar için değil. Kötü şeyleri arkaya atmalısınız biryerde tekrar moral bozacak şeyleri tutmak kinlenmek hoş değil.

Kalbekarşı

Kafam çorba oldu yeminle, bu nasıl olay. İşin kötü tarafı iki tarafa da ikna oldum 😂 Umarım yakın zamanda netleşir

jennie only queen

netleşecek hiçbir şey yok bu diğer idol zorbalık skandalları gibi değil binlerce kanıt var olaylar net. youtube’da bu kıza grupça zorbalık yaptıkları bir sürü video bulabilirsin grubu hiç tanımıyorum ama izlerken gözlerim doldu kız çok kötü zorbalık görmüş tüm gruptan

Last edited 1 ay önce by jennie only queen
Kalbekarşı

Bende sadece burdaki haberleri takip ediyordum ama az önce baktım bi kaç videoya gerçekten çok üzüldüm ya kız hatta bi performansında ağlıyordu sanırım yanlış görmediysem. Naeun falan sadece dizilerden tanıyordum fazla masum gelirdi her zaman dış görünüşe aldanmamak lazım demek ki

kudurtanexo

Resmen Ali Cengiz oyunu gibi bisey oldu ya

Lynx

Sadece sürekli Hyunjoo’yu “Şöyle sorumsuzdu, şöyle çemkiriyordu, şöyle yalancıydı, şöyle ayrıcalıklıydı, şöyle cazgırdı.” diye diye suçlamaya çalışmaları bile, aslında bence ne kadar kabahatli olduklarının başka bir kanıtı. Kabahati olmayan, gerçek zorbalığa uğrayan insan bir yerde tıpkı Hyunjoo’nun dediği gibi iki tarafın da mutluluğunu diler (elbette istisnalar olur, ben mesela kendi zorbamı yolda görürsem kesin saçlarından püskül yaparım). Demeye çalıştığım şey, üslup farkının aslında her iki tarafı da ele vermesi. Kanıt olarak günlük sunmuşlar, günlük bir günde bile yazılabilecek bir şey. Eğer mürekkebin kaç yıllık olduğunu anlayan bir teknolojimiz yoksa (ki ben öyle bir şeyin olduğuyla ilgili bir şeyler anımsıyor gibiyim)… Read more »