Benzer Yazılar

[THEQOO] BTOB Jung Ilhoon ‘yıllardır marijuana kullanması’ sebebiyle soruşturuluyor

[THEQOO] BTOB Jung Ilhoon 'yıllardır marijuana kullanması' sebebiyle soruşturuluyor

“Jung Ilhoon’un uyuşturucu alışkanlığı, ‘kaçmak için askere gitti’ skandalı”

[THEQOO] BTOB Jung Ilhoon 'yıllardır marijuana kullanması' sebebiyle soruşturuluyor

“Uyuşturucuyu dijital parayla satın aldı”

[THEQOO] BTOB Jung Ilhoon 'yıllardır marijuana kullanması' sebebiyle soruşturuluyor

“Tanıdıklarıyla birlikte yıllardır uyuşturucu kullanıyor”

[THEQOO] BTOB Jung Ilhoon 'yıllardır marijuana kullanması' sebebiyle soruşturuluyor

“Uyuşturucuyu dijital parayla satın aldı”

[THEQOO] BTOB Jung Ilhoon 'yıllardır marijuana kullanması' sebebiyle soruşturuluyor

“Jung Ilhoon > aracı > satıcı”

Polis soruşturması 2020’nin başında başlamış, Temmuz ayında dava açılmış, Jung Ilhoon Mayıs ayında askere gitti.

Cube “Uyuşturucu kullanığından haberimiz yoktu” dedi.

1. Aaa şok edici..

2. BTOB’nin imajı çok iyyidi…

3. İdol piyasası idol keşler için bir cennet

4. Yok artık. ‘tanıdıkları’ da ünlü değil mi..? Bu manyak bir şey

5. Gerçekten şok oldum… Jung Ilhoon… yok artık…

6. Bay bay

7. Vay be demek keşmiş. Artık BTOB şarkıları bile dinlemeyeceğim

8. Dava açılmadan önce askere gitmiş.. daebak

9. Dava açılmadan hemen önce askere gidebiliyor musun?ㅋㅋㅋㅋ nasıl ya

10. BTOB. Hoşçakal

11. Çok popüler olmaması sayesinde kurtuldu.. soruşturma açılmasına rağmen askere kaçabildi.. ama daha yeni öğreniyoruz..

12. ㅗㅗㅗㅗㅗㅗ

13. Yook Sungjae 95’li olmasına rağmen grup için erkenden askere gitmedi mi? Yazık.. Ilhoon tam bir baş belası


[theqoo] CUBE “JUNG ILHOON İLE KONUŞTUK, SORUŞTURMA SÜRÜYOR” RESMİ AÇIKLAMA

“Merhaba, biz CUBE Entertainment.

Bugün çıkan haberden sonra Jung Ilhoon ile iletişime geçtik ve haberlerde söylendiği gibi marijuana içmesinden ötürü soruşturulduğu doğru. Pek çok kişiyi endişelendirdiği için ağır bir sorumluluk hissediyoruz ve soruşturmalarda elimizden geleni yapacağız. Özür dileriz.”

1. Bilmemeleri mümkün mü? Şüpheli geldi bana

2. Neden atmıyorlar onu?

3. Elveda

4. Vay be gerçekten aklımı kaybedeceğim.. yetişkin olduktan sonra ilk hayran olduğum gruptu. İşe giderken ve işle ilgili zorluklar yaşarken şarkıları bana güç verdi. Şarkıları beni teselli etti. Onları sevdiğim süre boyunca uyuşturucu kullanıyormuş. Çok sinirliyim.. bu kadar zamandır neyi seviyordum ben.. çok çok sinirliyim..

5. Hul… BTOB hayranları ihanete uğramış gibi hissediyordur….ㅠㅠ

6. Şirket bilmiyordu??

7. Söyleyeceklerinin hepsi bu mu? Atmıyorlar mı onu?

8. Bu ne?

9. Nasıl bilmezler? 5 yıl boyunca?

10. BTOB’ye güvenmiştim

11. Onu atın şirketten.. böyle biri uyuşturucu almak için ödünç aldığı hesabı kullanmış, şirket nasıl bilmiyordu ya?

12. Ama 5 yıldır kullanıyormuş..?ㄷㄷㄷㄷㄷ

 

Kaynak: Pannchoa

95 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
violet #hylt

Bir insanı tedaviye yollayın demek yerine onu gruptan atın demek… çok saçma. Yine ünlüler, yatırımları vardır ama sonuçta mesleği bu ve bir bağımlılığı var. Onu mesleğinden men etmek daha da ölüme terk etmek demek. Ayrıca ne bileyim… niye ihanete uğramış gibi hissetsin hayranlar? Uzaktan takip eden biri olarak hayatını böylesi bir illet ile mahvettiği için üzgün hissederim sadece… ihanete uğramak nedir yani..

Last edited 2 yıl önce by violet #hylt
Alicehan

Güzel konuşuyorsun da mesleği “idol” değil mi? İdol örnek alınan kişi demek değil mi? Hadi onu gruptan atmadın o zaman hiçbir uyuşturucu kullanan idolü atamazsın. O zaman diğerleri de nasıl olsa bir şey olmuyor diye kullanabilirler. Bu insanları örnek alanlar da benim idolüm de kullanıyor nasılsa kötü bir şey değil demek ki diye düşünmeye başlar ki onların hayranları çocuklar ve ergenler. İdollerin sigara içmelerine bile neden tepki gösteriyorlar? Çünkü çocuklar onları izliyor özeniyor. Adımını ona göre atmalı. Çocuklara sigara içmeyin diyen öğretmenler okul kapısında püfür püfür sigara içmeseydi, anne baba içmeseydi sigara kullanımı bile biterdi. Uyuşturucuyu basit bir şeymiş gibi… Read more »

violet #hylt

Zaten bu kişiler ekranlarda ya da herkesin gözünün önünde içmiyor sigarasını, alkolünü. Uyuşturucuyu da tabii ki de. yani bahsettiğin tanımda idollük vasıflarını fazlasıyla yerine getiriyorlar kendi ekranlarının başında. Ayrıca olaya dediğin gibi bakacaksak eğer…. dizi ve film sektörü var yalnız….. sadece senin istediklerini mi izlettireceksin çocuğuna? Madde bağımlılığı olan kişileri hayatlarını idam ettirdikleri ortamdan attırmak bir çözüm değildir. Ne bu böyle, hammurabi döneminde mi yaşıyoruz? Her ülkenin kendi yasası, hukuku var. Buna göre yargılanırlar zaten. Ya da şirketiyle olan sözleşmesine bakar olay. Ve son olarak ailenin vs madde kullanımı çocuk için büyük risk faktörüdür tabii ki de ama olay sadece… Read more »

kagehina

5 yıl boyunca kullanmış, 5 yıldır hiç tedavi olmayı denemediyse veya düşünmediyse defolsun gitsin gruptan kimse onun sorumsuzluğunun bedelini ödemek zorunda değil

violet #hylt

Tedavi olmayı deneyip denemediğini bilmiyoruz ama. Ki bu böyle ilaç alıp iyileştiğin bir süreç de değil. Tedavi olursun; 5 yıl 10 yıl kullanmazsın. Sonra bir şey olur tekrardan dönersin o yaşama. Bize ekranda sunduğundan fazlasını bilmiyoruz. bağımlılık bir sorumsuzluk değil hem psikolojik hem de biyolojik olabilecek türde bir hastalıktır.

Last edited 2 yıl önce by violet #hylt
KINGEXO

uyuşturucu kullanan birisini toplumdan dışlamak yerine topluma tekrar kazandırılması için çabalanması gerekmez mi? ‘aman uyuşturucu kullanmış hemen onu sektörden silelim’ düşüncesi bence çok yanlış daha geçen hafta bağımlılık üzerine ders işledik ve hocamız böyle insanları bu bataklıktan kurtarıp tekrar normal hayatlarına döndürmemiz lazım bu konular oldukça hassas demişti.

Last edited 2 yıl önce by KINGEXO
Aaa

Aynı fikirdeyim sonuçta uyuşturucu kullanıp birine zarar vermemiş tedavi edilip hayata kazandırılması lazım. Bu sadece ilhoon için demiyorum. Genel olarak herhangi bir kişi için diyorum.

Ad:*

Niye bu yorum daha çok beğenilmemiş

Alicehan

Evet öğretmenin haklı ama eminim onları tutup çocukların, gençlerin önüne idol (örnek alınan kişi) olarak koyun demiyordur. Onları örnek alan çocuklar ne olacak?

KINGEXO

aileleri örnek alınacak kişilerin idoller değil daha bilgi üzerine kendini kanıtlamış kişiler olması gerektiğini öğretecek? örnek alacaksa da sesini, yeteneğini alsın yediği içtiği şeyleri değil. Ben 10 yaşımdan beri birçok sanatçıyı takip ettim hatta ilk hayranı olduğum kişi Demi, kendisi aşırı dozdan kaç defa tedavi oldu ergenlik zamanım da bunu bilmeme rağmen sevdiğim sanatçı kullanmış bende bir bakayım ne olsa onu seviyorum demedim sebebi ise küçük yaştan beri ailemin bu konu üzerinde beni eğitmesi ve idol olarak gördüğüm kişilerinde yaşam tarzını değil yeteneklerini örnek almam.

Alicehan

Ee senin ailen bilinçliyse sen bilinçliysen herkes aynı mı? Ayrıca aileleri uyarsa bile aileye karşı çıkmayı havalı sanan gençler var.

KINGEXO

ergenlikte bu karşı çıkma olayı gayet normal ama 18 yaşında kadar her şey ailenin gözetimi altında olmalı 15 16 yaşlarında birisi idolunden görüp uyuşturucu kullanırsa sorumlusu idol değil aile olur ya da ona bu imkânı veren çevre.

SUNMI

Zamanında bir öğretmenim kardeşinden bahsetmişti. Kendisi çok düzgün ve başarılı bir adammış ama bir anda uyuşturucu kullanmaya başlamış ve bağımlı olmuş. Kariyerini kaybetmiş, sevdiklerinden uzaklaşmış, kimseyle görüşmez olmuş. Öğretmenim çok zor uğraşlar sonucu ikna etmiş kendisini ve uzun bir dönem tedavi görmüş. Sonunda hayatına yeniden başlamış. Bir melody olarak uyuşturucu kullanan ilhoonun ve diğer bağımlıların düzgün bir tedavi görüp hayatlarına sıkı sıkı tutunmalarını diliyorum.

Abs

Türkiyeden bir çok kpop hayranının Koreyi romantik dizilerindeki gibi zannetmesi çok komik 😂. Gerçek kore bu millet. Uyuşturucu, alkol, sigara, aşağılama, küçük düşürme ve fuhuş olmadan yaşayamaz bir ülke.

Angel

Üzücü gerçekten. Artık nasıl bir psikolojinin içindelerse madde kullanmaya başlıyorlar. B.I’ın açıklamaları bile ilham gelmesi için başladım, kıdemlilerim böyle yapıyormuş gibi bir şeydi. Bence Kore’deki ünlüler için özellikle idoller için gerek hukuksal anlamda gerekse psikolojik açıdan çalışmalar yapılmalı.

Someone

Çok tuhaf bir sektör. Neler döndüğünü, idollerin ne düşündüğünü anlamak çok zor. Sadece bize gösterilen kadarını bilebiliyoruz. Çok fazla bedel ödüyorlar ve gelecekleri çok belirsiz. Hem fiziksel he ruhsal olarak çok yorucu olmalı.

ImYeon

B.I soruşturmasında içmek istediğini ama içmediğini söylemişti. ardından test sonuçları negatif çıktı. ama kalan kısımda haklısınız. ne yaşıyorlar da bu noktaya geliyorlar acaba… umarım Ilhoon mutlu, sağlıklı, uzun bir ömür yaşar.

Last edited 2 yıl önce by ImYeon
ImYeon

bunu neden eksilediğinizi anlamadım. sadece bir bilgiyi paylaştım 🙁

xxx

Sadece LCD’yi alamamış öncesinde başka uyuşturuculardan kullanmış konuşmalarda tecrübelerinden bahsediyordu.

Sel

Üzüldüm ya. Cube en nefret ettiğim şirket hiç bir zaman idolun sorumluluğunu almıyor. tüm skandallarda hep habersizmiş gibi davranıyor. dava açıldığından nasıl haberi olmaz şirketin. ilk olarak görgü tanığı olarak sorgulanacak kişiler grup arkadaşları, menajerler, şirket çalışanları, ailesi, arkadaşları oluyor.

Last edited 2 yıl önce by Sel
sametinyourarea

Aylardır İlhoon haberi çıkmasını bekliyordum.Çünkü Twice Chaeyoung ile aşırı benzetiyordum fotograflarını atıcaktım cıkan habere bak asdjasıdjda

yorummer

HJSÖWKDĞWKDWĞKDPS

Blablabla

bir insanı uyuşturucu kullanınca çöpmüş gibi kenara atılması bana kesinlikle canice geliyor. Ünlüler dünyasını biliyoruz, pisliklerle dolu, insanlar milyonları olmasına rağmen mutlu olamıyor bu yüzden kendilerine çıkış arıyorlar geçici mutluluklar arıyorlar. Biri dertlendiğinde sigara içince başından mı atıyorsun? Elveda seni bir daha görmek istemiyorum mu diyorsunuz? Elbette uyuşturucu Korede yasal değil, zararları daha büyük ama ben bu insanları toplumdan dışlamak yerine daha çok topluma almamız gerektiğini düşünüyorum.

林枫 lín fēng :D?

benim kuzenim uyuşturucu kullanıyordu hem de çok küçük yaşlarından itibaren. o durumda bulunan birine gerçekten bu kadar acımasız şeyler söyleyemezsiniz arkadaşlar. size pis bir şeymiş gibi gelebilir. ama ben kimsenin bu yola kendi isteğiyle düştüğünü düşünmüyorum. çevrelerindeki faktörler çok etkili ve özellikle de yaşadıkları. kuzenim depresyonun etkisindeydi çok küçük yaşlarından beri. kötü arkadaşlıklar yaptı ve sonucunda bağımlı oldu. onu hayatımda ilk kez uyuşturucunun etkisi altinda gördüğümde gerçekten ağlamıştım. çünkü o kadar ilgiye muhtaç ve çaresiz görünüyordu ki. 30 yaşındaki bir adam karşımda çocuk gibiydi o an. kimse yaşamaz bu durumu umarım. ilhoon olayında da eğer satışını yapmıyorsa maalesef sadece iyileşmesi… Read more »

Kingkong - exo ot12

Yalan söylemeyeceğim ben sektördeki çoğu kişiden beklerim. Şaşıracağım çok az kişi var ama gerçekten onun adına üzüldüm. Umarım tedavi olur ve kendine daha fazla zarar vermez.

sametinyourarea

Bu arada sanırım bir ben gram şaşırmadım Apop takip ettigimden dünyanın en normal durumu yani

Someone

Artık şaşırmıyorum hiçbir şeye. Kim bilir kimler daha kullanıyor.

Narengi

Daha geçen bir haberin altında btob skandalsız çok iyi grup diye övüyorduk. Maşallah dediğimiz yine üç gün yaşamıyor. Açıkçası 5 yıldır kullandığı halde bu zamana kadar ilhoonun hiçbir olayını duymadık. Ben buradan kontrollü kullandığı sonucunu çıkarıyorum. Ne kadar doğru bir çıkarım tartışılır tabii. Ancak şunu söylemeden geçemeyeceğim uyuşturucu kullanmasına hiç ama hiç şaşırmadım. Hatta kullanmıyor olsaydı şaşırırdım. Çünkü bin km öteden uyuşturucu kullanan biri hissiyatı alıyordum kendisinden. Neyse halk ilhoonu seviyor. Şu anda zaten askerde. Bu olayı affederler. Affetmeseler de müziğini dinlemeye tıpkı zico ve gd gibi devam ederler. Bir de şu ben bu grubu şöyle zamanlarda dinledim böyle gruptu… Read more »

Birferda

BTOB sektorde skandalsiz nadir gruplardan biriydi. Sok oldum.

la cha ta

Umarım bağımlılığından kurtulur

Taemin is coming

She’s gone şarkısı çok iyiydi hala ara ara dinliyorum. Ünlüler için üzülüyorum ya nasıl bir cehenneme girdiklerini çok sonra fark ediyorlar.

Last edited 2 yıl önce by Taemin is coming
KINGEXO

abi siz ne yaşıyorsunuz ne cezası tedavi edilmesi gerekiyor bu kişilerin, hapise atmak ya da ceza vermek çözüm değil lütfen bu algıdan çıkın.

Alicehan

Ceza yoksa suçu nasıl önleyeceksin? İşlediği bir suç, yasadışı ve cezası var. O zaman herkes uyuşturucu alsın sonra tedavi olmayı beklesin. Cezalar suçların önüne geçmek için konmuştur. Cezasını düşünüp suçu işlemekten korksunlar diye. Başkaları da onun ceza aldığını görüp geri adım atsın suçtan uzak dursun diye var cezalar.

KINGEXO

abi o kadar düz mantık düşünüyorsun ki keşke seninle karşılıklı oturup bu konu üzerinde konuşabilsek oldukça derin bir mevzu buradan uzun uzun anlatmak çok zor ama şöyle diyeyim uyuşturucu kullananların %70i psikolojik sıkıntılardan ya da çevresel sorunlardan dolayı bu bataklığa düşüyor çoğu ülkede ceza var ama neden yıllar geçtikçe uyuşturucu kullananların yaşı düşüyor? özellikle çocukların cezadan daha çok korkması gerekmez mi? ama öyle olmuyor işte insan psikolojisi öyle derin ki o an kullan kişi ölüm cezası alacağını bile bilse yine de ona ihtiyaç duyuyor yaşadığı sorunları, travmaları unutmak için her şeyi yapamaya hazır hissediyorlar bu kişileri cezalandırmak, toplumdan dışlamak asla… Read more »

Alicehan

Valla yasal olsa derdimi çözeceğini bilsem kullanırım. Doktorun yazdığı ilaçlarla da gayet uyursun, kafan ağırlaşır düşünemez olursun ama kusura bakma da onların amacı beynim uçsun falan. Yoksa sorunlarını o maddelerin çözemeyeceğini bilmeyecek kadar aptal olamazlar. Bir de yakınlarıyla içiyormuş topluca psikolojik terapi yapıyorlar kendilerine heralde. Ne faydası var?

KINGEXO

dediklerimin hepsi bizzat gerçeğe dayalı ve hocalarımın bizlere anlatığı şeyler belki okuyan kişi azıcık bir şeyler anlar diye tane tane anlatmaya çalıştım ama sizin gibilere bir şey anlatmak hiçbir halta yaramıyormuş onu fark ettim şu an. Lütfen bana boş yaptığım yeri söyler misin?

KINGEXO

ben sana uyuşturucu kullan mı dedim? tek bir kelimem de bile ‘uyuşturucu normal kullanın’ demedim ama sen okuduğunu bile anlayaman birisi olarak olayı evirip çeviriyorsun yıllardır uyuşturucu kullanan kişilerin hayatını anlatan filmler yapıyorlar amaç uyuşturucu kullanan kişilerin çoğunluğu çevresel, ailesel ya da psikolojik olaylardan dolayı neden buna yonlendigi başından beri demek istediğim bunun önünü cezalarla değil tedavi ile geçebiliriz o kişiyi dışlamak yerine onu buna iten şeyi öğrenip ortadan kaldırabiliriz. Bu lafları bizzat karşımda olsanız da derim, yanlış bir şey söylediğimi düşünmüyorum.

Alicehan

Her istediklerini almaya alışkın oldukları için artık hiçbir şeyin zevki kalmıyor onlar da yasak olana yöneliyor.

SUNMI

Fazlasıyla eksilenebilirim ama bir melody olarak btob ayrılmamalı diye düşünüyorum. Gerçekten şok edici bir haber, uyuşturucu hayatını mahvedebilir. Umarım tedavi görmeye başlar ve uyuşturucuyu bırakır. Bağımlıları uyuşturucu kullandıkları için yargılamak yerine kullanmalarını önlemek için çaba sarf etmeliyiz bence.

likanda

Çok hayal kırıklığına uğradım asla beklemezdim ya

yorummer

Maşallah dediğim 3 gün yaşamıyor bu grup için skandalı yok yıllardır temiz kişilikleriyle sektörün en değerlileri falan diye düşünürdüm 5 yıldır uyuşturucu kullanıyormuş.. K-POP’un apoptan farkı yok ama kamera önünde böyle çocuk çocuk hareket sergileyip arkada birer bağımlı olmaları beni aşırı sinir ediyor. Sektörde düzgün insan sayısı kaç ya cidden merak ediyorum paraları ve araları var her şeyi yapabilecek güçteler umarım artık bir denetim gelir

EsmaG

Uyuşturucu ve ilaç aynı şey değil

Hiçbiri fandoma mensup değilim

Hayır dostum konuyla alakasız bil diye söylüyorum: Çoğu kişinin uyuşturucu olarak tanımladığı kokain, eroin, mariyuana vb.’de psikoaktif ilaç kategorisine girer hatta nikotin içerikli ürünler ve alkol de bu kategoriye girer.

EsmaG

Arkadaşa cevap verirken başka bir noktaya basmak istedim ama marijuana illegal olduğu için ‘iyileşmek’ için bile olsa kullanması yanlış. Diğer haberdeki yorumun dediği gibi bir ülkede illegal olan illegaldir. Amacı yanlışını örtmez

Hiçbiri fandoma mensup değilim

Konuyla ilgisiz diye belirtmiştim o sebeple yoksa bence de söylediğinde haklısın kullanılış sebebine göre nitelikleri değişir

EsmaG

Söylemek istediğin şeyi anlıyorum ama söylediğin şeyin düşünce biçimi biraz yanlış geldi. O yüzden yazdım

Jisoochu

İlhoon için şaşırsam da şaşırılacak bir olay değil malesef artık bu. Ot erkekler için baya popüler hale geldi.Sıradan insanların arasında bile bu kadar yaygınken ünlüler garip gelmemeye başladı artık. Kullanmasa bile eminim deneyen çok kişi var. Zaten pek çok ülkede legal artık. İçici olması neyse de satıcıysa ve otla yetinmeyip kimyasala da el attıysa işin içinden asla çıkamaz ki muhtemelen gruptan ayrıldı haberi gelir yakında. Umarım İlhoon temizlenir ve btob de toparlar. Çok yazık

Last edited 2 yıl önce by Jisoochu
Büşra

Cube kadar sorumsuz bir şirket görmedim idollerine çıkış yaptırıyor sonra asla takip etmiyor şirkette yüksek ihtimalle de her şeyi gambazlayan bir casus var onu bile arayıp bulma zahmetine girmiyor çok garip bir şirket cidden idollerini çok sıkmasına gerek yok ama en azından bazı konularda kural koyma zahmetine girerse bu kadar çok skandalla uğraşmak zorunda kalmaz diye düşünüyorum

uykucu

Peki neden şimdi patladı bu skandal? Btob saygin bir grup olmasına rağmen, 5 yıl gizli kalmaz böyle bir olay.. Önce mamada övülen boa, şimdi de Ilhoon, şerefsiz cho do soon un dışarıda olması nedeniyle Kore’de gerginlik azalsın diye yavaş yavaş idollerin skandallarını mı patlatıyor acaba birileri?

overdose

hahahahahajaja

xxx

Uyuşturucu lanet bir şey, bunun yüzünden anasını babasını dövenleri gördüm, kendi öz çocuğundan bıkıp ölsün diye dua edenleri, kendi istemediği müddetçe tedavi ettiremiyorsunuz maalesef. Gençler keşke mutluluğu hiç böyle şeylerde aramasa.

XxXderler

40 yıl düşünsen en son aklına gelecek kişi bile değil 😔😔

eft123

tamam uyuşturucu kötü ama bu netizenler neden her uyuşturucu olayında sanki silah zoruyla onlara içirilmeye çalışmış gibi davranıyor?? adam kendi çapında içiciymiş sadece satmamış etmemiş. bu kadar gereksiz tepkinin lüzumu ne

Last edited 2 yıl önce by Cansu
Alicehan

Genelde hayranlar çocuklar ve ergen kitlesi. Onlara örnek olmaları gerekiyor. Basit bir şeymiş gibi karşılarlarsa uyuşturucu sigara gibi herkesin kullanabileceği bir maddeymiş gibi görünür. Ergenlerin çoğunun sırf özentilikten sigaraya başladığını biliyoruz.

sametinyourarea

e ama bu adam vlive da içmiyor ki bu uyustucuyu 5 senedir gizlice içiyor ifşa eden de o degil ki. Şu örnek olma olayı da aşırı can sıkıcı

Alicehan

Tamam da gizli bile yapsa yasadışı bir iş yapıyor. Gizli yapınca suçtan sayılmıyor mu? Adamın içtiği sigara değil ki.

KINGEXO

onlarda insan kusursuz olmalarını beklemeyin sırf birileri onları örnek alacak diye kıl üstünde mi yaşamasını bekliyorsunuz? çok acımasızca bir düşünce. Tamam uyuşturucu kötü bir şey sigara da öyle ama o kişiler kullandığında ‘gençlere örnek olmalısın sen napıyorsun’ demek yerine neden kullanıyorsun seni buna iten şey ne diye sormak lazım. Onları ‘örnek’ insan olarak gösterirseniz omuzlarına binen yükten kaçmak için böyle yollara başvururlar.

Alicehan

Kusursuz olmak ayrı, yasadışı iş yapmak ayrı. Psikolojik sorunun varsa gider doktora ilaç yazdırırsın. O zaman her depresyona giren kendi kafasına uyuşturucu alsın… Bunun bir şekilde önüne geçmek gerek. Yüksek dozdan ölen birçok bağımlı var, içlerinde çok fazla ünlü de var. Bu sigara gibi değil ki vücut bir süre sonra o maddeye alışıp hep daha fazlasını istiyor. İdolün o şekilde ölsün mü istersin?

KINGEXO

gerçekten düz mantıksın iki saattir kime ne anlatıyorum ki.

Alicehan

Bu işi çocuk oyuncağı sanıyorlar. Kendilerinden belli bir idolün hayranlarını ne düzeyde etkilediği. Bu kadar genç gelmiş ceza vermeyelim hiçbir şey olmamış gibi davranalım diyor. Kuzenim annesinin evini soydu uyuşturucu almak için hem de bir kez değil. Tüm ev eşyalarını üç beş kuruşa dağıttı defalarca tedavi görmesine rağmen. Sanki tedavi olmak çok basitmiş gibi tedavi olsun yeter diyorlar. Herkes başlasın sonra tedavi olsun, doktorlar sihirli değnek tutuyor ya şak diye iyileştirir nasıl olsa.

Last edited 2 yıl önce by Nomatter
eft123

esasında şöyle düşünüyorum; evet fanlarının çoğu genç ergen kitle ama sadece bu değil sigara olayı bile olsa çok tatava yapıyor bu netizen milleti bunları okuyan fan kitle kukla sanmaya başlıyor kazık kadar adamları şey gibi bu ” benim vergimle yaşıyorsun” egosu gibi. bizim ülkemizde de o dönemin en popüler oyuncusu Çağatay Ulusoy vardı uyuşturucu kullanan adamın hayran kitlesi belli hangi biri o kullanıyor diye kullandı.. adam baştan sınırı çizmişti hayranlarına burda uyuşturucuyu bahis almazsak en hatalı olan şey idolleri piyasaya ürün olarak sunan ve tüm çizgileri ortadan kaldıran sistem. idol – hayran ilişkisi iyi anlaşılması gerekiyordu. yukarıda ki fikrimi hala… Read more »

Sel

Eskiden top ve hanbini de yargılamıştım ama büyüdükçe filrim değişti belki gerçek hayattaki bazı arkadaşlarımın da kullanmaya başlamasındandır ama bu bazen bir tercih olmuyor bazı insanlar için depresyondan kaçıl yolu intihar yerine uyuşturucu olabiliyor . Bir melody olarak koredeki halkı düşününce 7 kişi bir daha göremeyeceğiz diye üzüldüm ama onun haricinde İlhoonu hala destekleyeceğim ülkesindeki kanunlara uymadığı için cezasını çekip sonra hem bedensel hem ruhsal sağlığına kavuşmasını diliyorum 🥺

Alicehan

Uyuşturucu yerine gidip doktora hap yazdırabilirler. O haplar da uyutuyor düşünmeyi engelliyor. Uyuşturucu kullanmanın hiçbir haklı gerekçesi olamaz.

KINGEXO

ne anladım bu işten ikisi de bağımlılık yapıyor ve zararı aynı üstelik sen ne sanıyorsun bu uyuşturucuyu bırakıyorum demekle bırakıldığını mı? Bu konu hakkında çok düz düşünüyorsun her şey yorumların da yazdığın gibi basit değil. Basketbol günlükleri filmini izlemeni öneririm eğer kitap okumayı seviyorsan da eroinle dans kitabını okumalısın.

taylor benim karım

yalnız bu konular hakkında bu kadar suçlayıcı konuşan yanlış. Uyuşturucu başlamanın çok farklı nedenleri olabiliyor, özellikle çevre çok fazla etkiliyor. Lütfen böyle konuşmayın. Bu insanları yargılamak yerine hayata kazandırmalıyız. <3

Birferda

Ahhaa allah iyiligini versin. Guldum sayende.

taylor benim karım

Sektörde bulunan her grupta en az bir uyuşturucu bağımlısı var gibi duruyor zaten, uyuşturucu bağımlısı yoksa da ağır ilaçlar tüketen vardır.

SHINE7

Kore de askere gitmeden önce yapılan bir sürü test var nasıl olurda orda çıkmaz da askere alırlar bunu anlamadım bu işte bir iş var yine siyasi birşeylerin üstünü kapatmak için bu olayı patlatmış olabilirler yine de gerçek sonuçları beklemek en iyisi

BRAIN

Ben hergün missing you dinliyordum, çok güzel şarkı, ne zamn cnm sıkılsa açıp dinliyorum, grubu pek tanımam ama üzüldüm umarım tamamen bırakır uyuşturucuyu, toplumdan silmek mi kısaca intihar et demek hele hele bir idol veya ünlü için

Alicehan

Herkes, uyuşturucu kullananlara sahip çıkalım, topluma kazandıralım, gruptan atmakla sorun çözülmez yazmış. Arkadaşlar tamam topluma kazandıralım da tutup da çocukların, gençlerin önüne örnek olarak idol olarak bir zahmet tutmayalım yani. O zaman diğer idoller de nasıl olsa bir şey olmuyor herkes yoluna devam ediyor diye kullanmaya başlayabilir. Onları izleyen çocuklar da benim idollerim de kullanıyor demek kötü bir şey değil diye düşünüp satın alırlar. Denk geldiniz mi bilmiyorum ama ilkokulda bile başın ağrırsa bunu iç diye okul kapısında çocuklara uyuşturucu dağıtanlar oluyor.

haechanınköpeğiyim

çok üzüldüm şuan btob ve skandal yanyana gelince çok tuhaf oluyor

Begonya

Nedir şu marijuana ilk kpoptan duymuştum yine duydum

Alicehan

Halk arasında esrar olarak bilinen şey, duymuşsundur sanırım.

jeyan

Kullanması zere umrumda değil kendini zıkkımlıyor derdim ama üstüne bir de satıcı olup diğer insanlara aracı olmak affedilemez.Bye sis

Last edited 2 yıl önce by jeyan
Sel

İlhoon başka insanlara aracı olmadı yalnız aracı sayesinde kendisine aldı

jeyan

işaretleri yanlış anlamışım kusura bakmayın.Ayrıca o aracı ve satıcı en kısa sürede tutuklanmalı.

taylor benim karım

lütfen B.I ve t.o.p’ ye yaptığınız gibi yargılamayın hemen. Sadece kendine zararı oldu, başka kimsenin canını yakmadı. Umarım artık uyuşturucu kullananları sektörden atmak yerine onları hayata tekrar kazandırırız.

Oasis

Hep derdim ki sadece EXO-L olsam bile şu sektörde EXO Got7 ve Btob’ye dev güvenirim bu haber beni şok etti tabii ben daha çok Sungjae Eunkwang Changsub’u tanıyorum ama grup olarak masum imaj da çiziyorlardı cidden çok şaşırdım ve Korelilerin çok çok sevdiği bir gruptu globalden çok orada etkili olmaları da daha kötü etkileyecektir grubu çünkü globalde çok takılmaz bu konu koreliler her olayda bunu kullanır şimdi

Armyze

Şoka girdim hiç inanasım bile gelmedi cidden btob aşırı samimi ve iyi insanların olduğu bir grup gibi duruyordu gerçekten şok oldum cidden bu sektörde herkesten her şey beklenirmiş Aa cidden korkunç bir sektör

heiheimatlos

Ohaaaaaaa

INSPIRIT

5 yıl çok değil mi??? Bir de yıllardır tanıdıklarıyla kullanıyorsa kendisi başlattığı da olabilir aralarında? Evet idol sektörü zor, psikolojik rahatsızlıklar zor ama 5 yıl uyuşturucu kullanan bir ünlüyü de TV’de çıkmaya devam etmesi bence doğru değil. Bunu Sunggyu yapsa da aynı şeyi derdim. Umarım bağımlılığı için tedavi görür ve mutlu bir hayat yaşar. Melody’lere de şimdiden kolay gelsin zor bir dönem cidden.

Isim bulamadim

Uyuşturucu satmadıysa bence bi suçu yok kpop ta fazla stres var uyusturuya başvurmuş

Son chaeyoung

bu sektor ne kadar korkunc ya uyusturucu mu desen fuhus mu desen intiharmi desen var da var umarim tedavi alir bir an once

la cha ta

WTF ŞOK OLDUM Btob çok samimi duruyordu

Mona

Birinin uyuşturucu alması niye abartılıyor daha doğru ifade ile bu kişiye tek dokunan bir zarar uyusturuc alıp yanında başkalarını etkileyecek suçlar da işliyor sa o ayrı ama gün de 3 paket sigara içmek gibi bisey sana ve cebine zarar grup niye imaj sarsılması yaşıyor bu bir üyenin sorunu

Mona

Fikrime katılmıyor san bence yanlış diyerek kendi tezini sunabilirsin bu şekilde boş yapmana gerek yok bir kaç eksiden cesaret bulup insanlara küfür yazmak da moda galiba

Mona

Aynen hı hı soru sordun tabiki Başka ne olabilr ki düpedüz ağzın bozuk kabul et işte benim dediğim noktayı anlamayip gereksiz atarlamışsın sadece grubun niye imajı bozulsun bu onun sorunu diyorum grub neden hoşlanıyor diyorum neyse ya ne anlatiyorsam sen muhtemelen bir kaç soru(!) daha hazırlamışsındır benim için

Alicehan

Çünkü birinin uyuşturucu alması o kişinin zamanla öleceği anlamına geliyor. Hiçbir uyuşturucu yok ki vücut bağımlı olup zamanla daha fazlasını istemesin. Sonunda öldürecek kadar alıyorlar ve ölüyorlar. Yasalar insanları korumak için ceza koymuş. İnsanlar da başkaları da yapmasın diye taşlayıp tepkilerini gösteriyor. Öyle 3 paket sigara falan değil bu işler. Hastanede yatarken dayanamayacağım düzeyde ağrım olduğu için kuvvetli uyuşturucu iğneler vuruldu. Sonunda vücudum titreyip iğne olmadan duramaz hale geldim. Öyle bir his ki ölüyormuşsun gibi. Tüm vücudun işkence çekiyor. İğne vurun diye yalvarıyordum.

Mona

Bunları bilmiyordum bir rehabilitasyon ile düzelen bisey olarak düşündüm

Alicehan

Kuzenim o batağa düşmüş gençken. Kendisi şuan 45 yaşında o kadar tedavi gördü hâlâ kurtulamıyor. Elleri titriyor kendisini kontrol edemiyor. Ölmedi hastanelik oldu ama her defasında ailesi destek çıktığı için hastaneye yatırıp tedavi görmesini sağladı ama çok büyük irade istiyor onu bırakmak. Başta kurtulabilirsen iyi ama ilerde çok daha zor hale geliyor hâlâ hayattaysan. Justin Bieber bile bir ara kullanmış ve şuanda bıraktığı halde durduk yere vücudunu kontrol edemeyip tuhaf hareketler yapıyor arada. Sinirlere kalıcı hasar veriyor çünkü.

Mona

Yinede verilen tepkiler abartı git çok değil yerine kuzeninin ailesi gibi şirket destek olsum üyeler destek olsun fenerliler,arkanızda bırakın demek yanlış

taylor benim karım

işte bu yüzden bu insanlar bu kadar ağır tepki görmemeli. Hepimiz insanız hepimizin hataları oluyor. Zaten sen de anlatmışsın zorluklarını böyle zorluk çeken insanları soyutlamak yerine halka kazandırmalıyız

Alicehan

Bence sen nargileyle karıştırdın çünkü tek sefer nargile içince 5 paket sigara içmiş gibi ciğerlerine zarar veriyor

Mona

Esrar diye düşünmüştüm nargile değil de

JenBellaShakespare

Ben anlatmaktan bıktım artık.. UYUŞTURUCU SUÇTUR, UYUŞTURUCU MEŞRULAŞTIRILAMAZ. Saygılar.

Yeni Yazılar