[THEQOO] Cartier’in Jisoo’yu model olarak işe almak için Dior’un sözleşme ücretinin iki katını harcadığı ortaya çıktı

58

LVMH: Moët Hennessy Louis Vuitton altında bir sürü başka markanın olduğu bir şirket. LVMH altında Tiffany & Co., Dior, Bulgari, Celine, Givenchy vs gibi markalar var.

Richemont: Aynı şekilde, altında bir sürü markaya sahip bir şirket.Cartier, Chloé, Montblanc vs Richemont altında.

LVMH ve Richemont lüks moda dünyasının birincisi ve ikincisi. Birbirlerine karşı davalar bile açmış rakip şirketler.

Richemont, Jisoo’yu mücevher modeli olarak LVMH’den çaldı. Bunun sebebi Richemont’un (Cartier) Jisoo’ya LVMH’nin (Dior) sözleşme için ödediği miktarın iki katını ödemesiydi.

LMVH, Arnault ailesinin bir şirketi ve Dior aracılığıyla Louis Vuitoon, Celine, Fendi, Givenchy, Tiffany& Co. Bvlgari, vs gibi markaları satın aldılar. 

LVMH’nin CEO’su Bernard Arnault, Dior’dan kendi çocuğu gibi bahsediyor. Ve bu yüzden Dior özellikle global elçilerine cömert bir ödeme yapmasıyla ünlüdür. CEO kendisine soru soran bir gazeteciye “Dior’un modellerinin finansal olarak zor durumda kalmasını istemiyoruz” demiştir.

Richemont, İsviçre merkezli ikinci en büyük lüks şirkettir, saat ve mücevherleriyle ünlüdür. Bağlı markaları arasında Cartier, Vacheron Constantin, A. Lange & Söhne, Jaeger-LeCoultre, Mont Blanc ve Chloe vb. bulunmaktadır.

“Bu yılın başlarında Dior, Jisoo’yu moda ve güzellik alanındaki yeni global elçisi olarak seçti. Yine de bu durum Dior’un Jisoo’ya neden bu kadar farklı davrandığını açıklamıyor.

Cevap Dior’un satışlarında yatıyor. FashionBiz’e göre, bu yıl Dior’un MZ jenerasyonunun satışları, Jisoo’nun elçi olarak seçilmesinden önceki yıla kıyasla %400’den fazla arttı.

Resmi Instagram’ın Jisoo’nun fotoğraflarıyla kaplı olması, satışları çok arttığı için ona yapılan bir teşekkürdür.

Dior Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Pietro Beccari, geçtiğimiz günlerde Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen Dior 2022 S/S Koleksiyonu defilesine katıldı ve Jisoo’ya eşlik eden bir yetkiliye “Eğer YG Jisoo’yu kovarsa bana mesaj at. Onu ben alırım” dedi.

1. Ama Jisoo Dior’a çok yakışıyor. Matmazel havası var, bu yüzden imajı markaya mükemmel uyuyor.

2. Global süper yıldızımız Jisoo dünya çapında çok başarılı 🖤💖

3. Jisoo markaya uyuyor

4. BP’nin 4 üyesi de moda dünyasında büyük bir etkiye sahip

5. Gönderideki Cartier resimleri çok güzel. Dior’a da çok yakışıyor. Özellikle siyah giysiler içinde çok iyi görünüyorㅇㅇ

6. Buradaki yorumlara bakılırsa, o kadar büyük bir aşağılık kompleksiniz var ki ㅋㅋㅋ neden bu makaleye tıkladınız? Başlıkta ‘Blackpink Jisoo’ yazıyor, neden başka şeyler hakkında konuşuyorsunuz? ㅋㅋㅋ Her neyse, Jisoo bir süperstar, bu yüzden daha da iyi olacak

7. Onunla gurur duyuyorum.

8. Buradaki aşağılık kompleksi çok acınası

9. Jisoo’dan nefret etmiyorum ama hayranlarının Snowdrop dizisinde hiçbir sorun olmadığını söylediklerini görmek üzücü

10. Snowdrop konusunu açtığımız için neden bize trol diyorsunuz? ㅋㅋㅋㅋ Jisoo’nun bu konuda çuvalladığı doğru, yapacak bir şey yok

11. Buradaki aşağılık kompleksi çılgıncaㅋㅋㅋㅋ Jisoo bu markalara çok yakışıyor

12. Vay canına, çok güzel görünüyor.

 

K: Pannchoa

Önceki İçerik[THEQOO] aespa Givenchy için Paris moda haftasına konuk oldu
Sonraki İçerik[PANN] BlackPink Lisa ve Jennie, iyi rapçi olarak kabul edilebilirler mi?
58 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments