[THEQOO] CL, Kang Daniel’ın ajansıyla sözleşme imzaladı

52
4609

fdgfdgt

CL, Kore’deki faaliyetleri öncesinde KONNECT Entertainment ile bir yurtiçi yönetim ortaklığı imzaladı. (Yani Kore’deki faaliyetlerini KONNECT Entertainment yönetecek)

CL geçen yıl kendi şirketi Verycherry’yi açtı ve solo kariyerinin temelini attı. Bu yıl ilk ful solo albümü ‘ALPHA’yı çıkardı ve faaliyetleri için KONNECT Entertainment ile sözleşme imzaladı.

CL’in mesajı:

“GZB’ler! Kore’de aktif olarak ‘ALPHA’ promosu yapmak için, ‘ALPHA’nın tanıtımından ve Very Cherry ile Kore’deki yönetimimden sorumlu olacak olan ortağım Konnect Entertainment’ı tanıtmak istiyorum. ‘ALPHA’ya hazırlanırken daha fazla insanla, özellikle uzun bir aradan sonra beni karşılayacak Koreli hayranlarla nasıl daha yakın iletişim kurabilirim diye düşündüm, sonucunda beni ve Very Cherry’i destekleyen bir ekip ile tanıştım. Bunu dört gözle bekliyorum. Ben ve Very Cherry sınır olmadan çeşitli yollarla çalışmaya devam edeceğiz, lütfen merakla bekleyin. Bir dahaki sefere size ‘ALPHA’ haberiyle geleceğim!”

1. CL ne zaman dönüyor? Onu yakında görmek istiyorum

2. CL’in faaliyetlerini Daniel yönetecek yani

3. Wow bu CL’in yeni fotoğrafı mı? Çok güzel

4. Lütfen fiziksel albüm çıkar 

5. CL ve Kang Daniel’in şirketleri? Bu çok değişik

6. Wow umarım bu sefer çok aktif olur

7. Oohh bu çok ilginç ᄏᄏ CL’in faaliyetlerini merakla bekliyorum

8. Merakla bekliyorum

9. Konnect’in şu ana kadarki durumuna bakarsak çok iyi çalışıyorlar, ikisi için de faydalı olacak bir şey. CL için en iyisini dilerim.

10. Konnect iyi çalışıyor, en iyisini dilerim

11. Bu süper, şaşırtıcı ama aynı zamanda beklenilen bir şeydi. Merakla bekliyorum

12. Ohhh çok büyük bir sunbae o yüzden merakla bekliyorum

13. ALPHA fighting

14. Umarım Kore’de çok aktivite yapar!!

15. Wow Konnect başarılı oluyor ᅮ

K Pannchoa

Önceki İçerik[THEQOO] Stray Kids Hyunjin’in dans cover videosu yayınlandı
Sonraki İçerik[PANN] NCT Dream Jaemin’in Weekly Idol’da doldurduğu anket tartışma konusu oldu
guest
52 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
zitti e bouni

CL çok yetenekli ve karizmatik biri ama dürüst olursak eski popülaritesinden uzakta. Bu şirket de ona uyar mı emin değilim. YG, CL’in kariyerinin en parlak dönemini Amerika’da harcadı. Umarım yine eskisi kadar popüler olur. Ve tekrar 2NE1’ı bir arada görmek istiyorum.

Whyy

Kendi de harcadı bence sanki globalde yeri kesinmis gibi hemen globale ağırlık verdi grup Kore de o Amerika da takılıyordu. BP gibi önce düzgün isimlerden düet teklifi alıp yerlerini sağlamlaştırmaları lazımdı sonra kendi başına Amerika da birileriyle görüşür, iş düşünürsün
( Jennie, Rosé mesela)Böyle olsa kızlar için daha uzun ömürlü olurdu ve dağılmaları belki çok daha geç olabilirdi.

Iwashere

2ne1 sa zamanında ve CL de işbirliğinde bulundular . Tam olarak Blackpink yerini sağlamlaştırmadı henüz ve 2ne1 tam blackpinkin gibi parlak olduğu dönemlerde Amerikaya gitmeye başladılar .Bu yüzden hangi grubun kaderi daha iyi bilemeyiz

Whyy

Şimdi doğruyu konuşmak gerekirse bir değil. Lady Gaga gibi birisinden düet teklifi alan bir grup var devamını da çok iyi getirdiler yg de iyi düşündü onayladı. Cardi B, Selena, Dua, Gaga falan 2ne1 ile anılan isimlere bakarsak çok daha üstün ve hatırı sayılır isimler. Kızlar artik kendini kanıtladı sonuç olarak bir milyon ünlü teklif gönderiyor, yurtdışında fandomlari oluştu büyüdü. CL sırf psy patladı bende patlarım mantığı gibi geldi bana daha yurtdışında büyük bir tanınırlığın, az çok oluşmuş bir fandom yoksa bana orada yaşayacağı zamanlar Hollywood hayali gibi geliyor. Kısa sürecekti yani. Çok patlayacak bir şarkı yapıp üstüne düzgün bir düet… Read more »

Lovesick

Teklif alıp almadığını biliyor musun? Eski yg i bilmiyormuş gibi konuşuyorsun

CHANEL

CL asıl şansını ilk şarkısını  lifted yaparak harcadı zaten.O şarkının amerikayı birbirne katacagı ona güzel bir kariyer başlangıcı falan yapacagını mi sanıyordu ki flop kaldı ondan sonra zaten iyice kapılar kapandı

zitti e bouni

O sıralar Bom’un yeni skandalı çıkmıştı ve halk Bom’dan ciddi anlamda nefret ediyordu yani grup olarak Kore’de faaliyet göstermeleri imkansızdı. Bu yüzden YG’nin CL’i Amerika’ya göndermesini anlıyorum ama YG kızın albümünü yayınlamadı ve sürekli CL’in gittiği defilelerle ve fotoğraf çektirdiği ünlülerle medya oyunu yaptı bu yüzden insanlar soğudu. Çok uzun süre ara verince Kore’deki popülerliği de gitti. Ve CL’in Amerika macerasıyla 2NE1’ın dağılmasının bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Zaten Minzy ayrılmıştı, ayrıca Bom’un skandalının üstünden 7 yıl geçmesine rağmen netizenler hala Bom’a nefret yorumları yapıyorlar yani grup eninde sonunda dağılacaktı. Daha uzun süre dayanamazlardı.

Whyy

Dediklerine haklısın ama Cl de bu duruma bir artı da ben koyayım gibi bir şey oldu yani. Sen globalde kabul edilmiş tutmuş bir şarkın yokken defileye gitsen ünlü ile buluşup medya oyunu yapsan ne yazar. Olmayacağı belliydi yani keşke uzatmasalardı. Belki daha geç olurdu dağılmaları.

Lovesick

Dağılma durumu çok farklı bence 2ne1 hakkında birşey bilmiyorsun ayrıca baya tanınan kişiyle düet yaptı (diplo) ayrıca o zamanlar düetler o kadar da yaygın değildi. Kore’de yine iyi ama globalde daha fazla tanınabilirdi o şansını denedi ve gayet de öncesine göre arttı. Yg geri dönüş yaptırsaydı emin ol çok iyi patlardı

?!

Skrillex ve Diplo dışında kim var baya tanınan ya? Birlikte festivale katıldılar ki bu festivaller tanınma açısından en iyi yollardan biri ama kimse umursamadı onu niye kendinizi kandırmaya çalışıyorsunuz CL konusunda sürekli? Döndü dolaştı kürkçü dükkanına geldi en son yayınladığı şarkı ne diye sor 10 kişiye 8i ya lifted ya hellobitches der sonrası yok. 21in kaderini yg belirledi CL seçtiği yolla alkış tuttu çok sevdiği yg papası ile çünkü Amerika sevdası daha önemliydi ama tabi siz çok bilenlere göre CL ygyi hiç sevmezdi dimi pardon fkfkdkkd programlarda boy gösteren yg papa diyen başkasıydı :d Söyledikleriniz ile kendinizi kandırırsınız o günleri… Read more »

WhiteLuna

Şirketler kendi karına bakar Konnectin işi CL’i şovlara göndermek TV radyo programları ayarlamak , bu bir sözleşme değil anlaşma, şirketin her zaman sadece 1 sanatçısı olacak. Şarkı seçimi albümle ilgili şeyler tamamen CL’in omuzlarında zaten Daniel’in hali hazırda işi başından aşkın yakın zamanda dizisi geliyor her gün çekimde kendi ekibi de onun işlerini yürütüyor.

İrem

Daniel’in şirketinin CL gibi bir ismi kendisine ekleyebilecek kadar büyük olduğunu bilmiyordum vay be

Rei

Ben ikisinin de eski günlerinde olduğunu düşünmüyorum bu ortaklık pr açısından çok iyi fikir kğm aracı olduysa akıllı biriymiş

CHANEL

CL artık öyle wow bir isim değil ama

Sakız

Öyle de olsa bence birçok şirketin teklif götürdüğü bir sanatçı hâlâ.

Got lalesi

Cunku cl eski cl degil simdi bile sarki cikarsa queen seni seviyorum asigim kadinim diye gezenler bi kere bile dinlemez

SUNMI

Ya Daniel diye biri olduğunu hep unutuyorum ama albüm satışları başarılı oluyor ve marka itibar listelerinde hep başlarda oluyor. Büyü falan mı yaptı acaba başka açıklama bulamıyorum.

betül

Wanna One zamanından geliyor popülerliği,merkez üyeydi.Ondan sonra da programlara falan da çıkıyordu.Kore’de fanları da çok fazlaydı.Şu an hala sürdürüyor o popülerliğini.Bu yıl 2 cb yaptı toplamda 9 ödül almış.Eski hype yok ama hala daha iyi gidiyor.

WhiteLuna

Konnect entertainment 2020 yılında en çok satan şirketler sıralamasında 8ciydi
Sadece bir sanatçısı ve 16 çalışanı , kendi dans ekibi , yıllık kaç milyon won depozito ödediği şirket binası var
İyi kazanmasa fanlardan destek görmese bu kadar şeyi yapamazdı herhalde

Dandanik

Daniel in varlığını unutuyosun hatta tanımıyo, bilmiyosun ve başarısı için “büyü filn mı başka açıklaması olamaz” mı diyosun? Biraz araştırır şarkılarını dinlersen anlayacaksın..

SUNMI

Produce ve wanna one zamanında çok fazla haberini okuyorduk ama bir anda kesildi haberler. Ben de popüleritesinin düştüğünü falan düşünüyordum bunu belirtmeye çalıştım. Bu kadar gerilmene gerek yok, ben tanımasam ne kaybedersin?

WhiteLuna

Haberlerin kesilmesinin sebebi bazı Kore~İng çeviri yapan haber sitelerinin de Wannable olması ve ilişki haberi sonrası gelen haberleri çevirmemesi. Theqo* Pan* vs gibi siteleri açarsan Danielin haberlerinin sıcak gündemde olduğunu 500den fazla yorum aldığını görürsün,
Sadece bunu İng diline çevirmedikleri için haber yokmuş gibi görünüyor ama her geri dönüşünde gündem oluyor en basitinden Paranoia teaser’i 3 gün Youtube Kore Trendlerinde #1 numaraydı sonrasında da trendlerde kaldı

Dandanik

Albüm satışları, lstelerde adının hep yukarıda olması popüleritesinin düşmediğini ilerlediğini göstermez mi zaten? Gerilmedim sadece listelerdeki adının başarısı sayesinde olmamış gibi konuştuğun için cevap vermek istedim:) tanımasan birşey değişmez ama tanımayanların bilip bilmeden Daniel hakkında konuşmaları gzl değil bnce

violet #hylt

Bana sanki oradan oraya sürükleniyormuş hissi veriyor. Bu şirket hakkında pek de bir fikrim yok ancak haberi okuyunca keşke daha rap, r&b odaklı bir şirket ile çalışsaydı demeden edemedim

CHANEL

CL yapman gereken tek şey eski şarkılarına geri dönmek sektör seni cidden çok özledi yerini doldurmaya çalışan bazi kişilerde var ki arada dolduruyorlar da.Ama yeni yayınladığın müziklere bakıyorum nerede o eski şarkılar diyorum.YG yaptıgı tek şey şarkılar cidden.Biraz öyle şarkılar yapıp geri dön iki dönüşünde beklenenin çok altında kaldı.Baddest Female geri dönsüünn CZB nin gözü yolda kaldı hadi ALPA albüm adı gibi güçlü olsun inşallah

Aaa

Ben valla ygden ayrıldıktan sonraki bütün şarkılarını çok sevdim. İn the name of love çoook iyi bir albümde bir tane bile kötü şarkı yok. Kız yıllarca biriktirdiği şarkıları saldı sadece ama yinede en sevdiğim şarkıları oldu. Done, one and only güzeldi. Ve hwa ve 5star da çok iyiydi. Özellikle 5 star. Hwa dediğin gibi baddest female tarzındaydı.

Iwashere

Hem Yg hem Cl’in heveslerinin sonucu. Amerikaya açılmaya o kadar heveslilerdi tüm odağını Amerikaya yöneltti.Sonuç olarak CL eskisi kadar gündem olamayan biri oldu kendi kurduğu şirket bile yetmedi.
Kore’ye yöneldi Koreli fanları kazanmaya çalışıyor. Tipik bir Kpop örneği oldu CL çok harikaydı şarkıları vsvs yanlış kariyer yönetimi

starrosie

CL Fighting!

betül

14. Umarım Kore’de çok aktivite yapar!!

Hayırlı olsun.

wowv

CL’in birkaç şirketten teklif aldığını okumuştum ama herhangi bir şirkete girmemek için böyle bir yol seçmiş. Duyduğuma göre Konnect’in dansçıları ve A&R ekibiyle arkadaş bu da etkili olmuş olabilir. Yine de iki taraf için win-win bence. Konnect sayesinde CL Kore’de herhangi bir şirkete bağlı kalmadan promosyon yapabilecek. Konnect de bünyesine bir sanatçı almadan (sadece albüm promoları + yönetimi için denmiş çünkü) bu durumdan pay alabilecek. Kısaca 2 bağımsız şirket birlikte çalışıyor. Yolları açık olsun 😌

Wizard

Çoğu kpop sanatçısının solo olarak apopta yer edinemediğini gördük cl in geri koreye yoğunlaşacağı belliydi

Mona Rosé

Kpop sanatçılarının hiçbiri solo olarak Apop sektöründe ayakta kalamaz.

karina

hoobaesi şimdi ceosu çok değişik lkhfjkhjkfshdg

ůber

eski tarz şarkıları daha güzeldi. son dönemde çıkardığı hiçbir şarkı iyi değil bence. epik high ile yaptığı düet çok iyiydi.

aespa antilerine beyin vakfi

2ne1 geri donus yapcak diye haber gördüm doğru mu acaba

NİNE

Umarım güzel bir şarkıyla döner.

Lovesick

Ayy cidden çok mutlu oldum yg de fazlasıyla harcanmıştı. Bu tür şeyler için geç bile kaldı hwaa nın promosu olsaydı eminim tanınırdı

CHANEL

Şarkı çok kötü allah aşkına kimse dinlemezdi onu

Jey

MTBD olayından beri CL’e karşı soğuğum ama bir zamanlar çok severdim kendisini. Ne diyeyim hayırlısı olsun. CL ve Daniel’den sağlam bir collab bekleyebiliriz en azından

Ben hamam böceği miyim?

Olay ne

Jey

MTBD şarkısının altyapısında Kur’an’dan ayetler kullanılmıştı. Müslüman hayranlardan baya tepki çekti o dönem. Şarkı CL bestesi diye piyasaya sürülmüştü ama bu olay çıktıktan sonra sample başkasına ait dendi. CL durumun farkındaydı yada değildi benim için önemli değil. Kur’an ayetlerinin herhangi bir şarkıda bu kadar kolay kullanılabilmesi benim için her şekilde rahatsız edici. Bilmiyordum deyip de kenara çekilinebilecek bir mevzu değil. Şarkıcılar çıkardıkları şarkıların sorumluluğunu üstlenmeli ki bir daha böyle, dünyadaki milyonlarca insanın dini inançlarını yok sayacak “güya dikkatsizlikler” yapmasınlar.

Umaru

Cl’in Kuran olayı ne ara unutuldu? Bakıyorum herkes sevgi dolu. YG sayesinde tutmuştu zaten bir daha da tutmaz artık. YG kediyi yollayıp kaplanı kaptı. Yallah Cl.

Last edited 25 gün önce by Umaru
Aaa

Kanki şarkı altyapısını cl yapsa anlıycamda. Hani hak vermeye çalışıcam ama öyle birşey yok. Ben bir müslüman olarak altyapıda bir şey duymadım. Sadece hint ezgileri koydular sandım. Ne bekliyordun clin altyapıyı dinleyip aaa dur bu kuranda geçiyor kullanmayalım demesini mi. Çünkü hani kız hafız ya hani kesin ayırırdı.

carmen

olayı öğrendikten sonra da videoyu kaldırmadı. orijinal hali hala duruyor.

Aaa

Mv si yokki ne videosu. Soundlardan çıkarıldı o parça.

sum

kasıntı bu kadın

Blinkto

Ya ne alaka a’q

CHANEL

Yıl 2021 de olsa Cl ın aldığı eleştiriler değişmiyor cidden, ama komik olan şu CL de değişmiyor kadının yapısı bu arkadaşlar şunu anlayın artık

sum

bana tanıdığım andan beri kasıntı geliyor ne yapayım yani?? kore’yi beğenmedi küçümsedi zamanında amerika’ya kaçtı, şimdi kore’deki ününe bile muhtaç. kendisi de dedi yg’nin bu “farklı” konseptinin özentilik olduğunu.

Moonie

Her Amerikaya açılan Koreyi küçümsemiş oluyo evet çok haklısın :DDD

sum

amerikaya açılan onlarca grup ve kişi var ama hiçbiri cl’in tavrı gibi bir tavır takınmadı 😀 bu kadın, yg ve fanları hep aynı.

Got lalesi

Yo degil