Benzer Yazılar

[THEQOO] CLC Elkie, Cube ile kontratını iptal etmek istiyor

[THEQOO] CLC Elkie, Cube ile kontratını iptal etmek istiyor

“Cube Entertainment’a,

Chong Ting-Yan’ın (Elkie’nin gerçek adı) hukuk müşaviri olarak Chong ile Cube arasındaki kontratın aşağıdaki sebeplerden dolayı iptali hakkında size yazıyoruz:

Chong’un açıklamalarına ve bize sunduğu materyallere göre, Chong ve Cube Entertainment Şubat 2016’da kontrat imzaladı. Kontrata göre, Chong tüm eğlence sektöründeki aktivitelerinde Cube’a bağlı olacaktı. Chong kız grubu CLC’ye girdi ve kontratta yazan sorumluluklarını yerine getirdi, şirketin kurallarına uydu, ayrıca zamanını oyunculuğa çalışarak da harcadı. Fakat Chong, Cube Entertainment’in kontrattaki pek çok şarta uymadığını bildirdi:

İlk olarak, kontrat dönemi sırasında Chong’un kazandığı tüm gelir Cube tarafından toplandı, ama Cube hiçbir zaman Chong’a gelir tablosu ya da kazançla ilgili spesifik belgeler sunmadı.

İkinci olarak, kontratı imzaladıktan sonra Chong sorumluluklarına uydu ve Cube’un gönderdiği tüm aktivitelere katıldı. Ama Cube ‘oyunculuk aktiviteleri’ için Chong’a hiçbir ödeme yapmadı.

Üçüncü olarak, Cube, yönetim ve yapısal değişiklikler sebebiyle 2020 yılında artık CLC üyelerine gelişmeye yönelik destek vermeyeceğini bildirdi. O zamandan beri Cube, Chong’un geleceği için hiçbir mantıklı plan sunmadı, tam tersi kontratta yazanlara uymayan hareketler yaptı.

Bu sebeplerden ötürü Cube’un hareketleri kontrata sadık kalmıyor ve Chong’un eğlence sektöründeki kariyerinin gelişmesine engel oluyor.

Bu mektubun teslim alındığı günden itibaren Chong ve Cube arasındaki kontrat iptal edilmiş sayılacaktır. 

Bu mektubu teslim aldıktan 15 gün sonra Cube Chong’a kontrat dönemince yaptığı aktivitelerin detaylı gelir tablosunu ve iletişim detaylarını sunacaktır.”

1. Elkie Hong Kong’lu ve hiç Çin’i desteklemedi. İnsanlar Çinli diyerek ona nefret yorumu yazıyor

2. Ah daha kaç defa diyeceğim ya? Elkie Çinli değil, Hong Kong’lu. Çin’i desteklemedi hiçbir zaman;; Niye ona Çinli diyerek dalga geçiyorsunuz?

3. İlk defa Cube’taki birinin gelir dağıtımından bahsettiğini gördüm

4. Bu bir para sorunu ㄷㄷ… umarım çözülür

5. Hong Kong’lu olmasına rağmen niye Beijing’den avukatlar kullanıyor? Çin’de promosyon yapmayı planlıyorsa onu Çinli olarak görün

6. Bu hep oluyor, görüyor musunuz?

7. Tayvan, Hong Kong ya da Çin fark etmez, Cube bu ülkelerden üye getirmeyi kesebilir mi?.. Nereli olurlarsa olsunlar, Çin ile azıcık ilişkileri olduğu anda Çin parası için koşturuyorlar ㅋㅋㅋ

8. Neden ona doğru düzgün ödeme yapmadılar?

9. CLC üyelerinin hepsi çok güzel, yetenekliler, ayrıca düzenli olarak şarkı yayınladılar ama ironik bir şekilde hiç başarılı olamadılar..

10. Tüm Çinli üyeler aynısını yapıyor
> O Hong Kong’lu

11. Kontratını yenilemeyecek değil mi?

12. Para kazanamıyorsa tabi ki başka bir şey yamak ister, onu anlıyorum

 

Kaynak: Pannchoa

62 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Bilmemki

Gidle çıkış yaptığından beri CLC kenara attığı açıktı açıkcası klasik Cube işte 4M da bu oldu tek isteği Hyuna idi Elkie için çabalamaz dahi Cube’nin şuan elinde tutmak için çabalamak istediği tek kişi var Soyeon o da neden olduğu açık şarkıları yapıyor SM ile 3 tane iş birliği var K/DA için ilk seçilen vs vs şahsen Gidle de kalan üyeleride pek önemsediğini düşünmüyorum zaten kayırıldıği müziklerinden tutun mv kadar aşırı belli oluyor kızlardada sürekli bir korku oluşturmuş gibi grup çalışması ruhu yok ne yazık ki şunu yapalım diyor ve itirazları dinlemeden kendi kendine kabul edip kızların kaygı ve endişelerini dindirmek… Read more »

Peakyfockingblinders

Diğer kızlar önemsenmiyor dediğine göre gidle’ı bu yıl takip etmemişsin. Oh my god sonrası kızların hepsi solo promo aldı. Hem de kendi istedikleri alanlara yöneldiler. Yuqi ve Miyeon en çok promo alanlardan oldu. Yuqinin kendine ait programı vardı haftalardır learn way diye. Ve çoğu varyete showuna katıldı karakteri uyduğu için. Miyeon replay adında bir dramada rol aldı ocakta çıkacak. Ayrıca kda albümünde yer aldı. 3 tane ost çıkardı korede. Minnie netflix dizisinde rol aldı ve şubatta çıkacak çekimler yeni bitti. 2 tane ost yayınladı. Shuhua ve soojin sıklıkla dergi ve moda çekimleri gerçekleştirdi, soojinin yeni dance coveri yayınlandı. Soyeon kdada… Read more »

Mervenur

Şuan (G)I-DLE en çok promo alan üye Yuqi ve kendisi Çinli. Kesinlikle bir ırkçılık yapmadı yani. Bu arada aldığı promo gerçekten devasa. En basitinden kendine özel bir solo şovu var, Learn Way diye+ kore kanalında yayınlanan ünlü bir programın ana kadrosunda o da I’m Survivor. Çin’de Running Man’in kadrosunda ve şuana kadar, idle üyeleri kaç tane şova çıktıysa %95’inde Yuqi’de vardır. Minnie’de aşırı iyi promo alıyor. Netflix dizisi ve 2 ost seslendirdi sadece bu yıl, ayrıca Avusturalya’nin en büyük Youtuberi ile düeti de var ki cube YouTuber bu ya kabul etmem de diyebilirdi yine de kabul etmiş. Shuhua ‘da bu… Read more »

Peakyfockingblinders

Evet oldukça iyi bir şekilde gösterdiler kendilerini. Biz içerik olarak her üyeyi gördük bu yıl. Gelecek yıl da devam edecek gibi

Nick bulmak zor anam

Gidle takip etmediğin o kadar belli ki kxmdkdmd
Soyeonun nasıl biri olduğu umrunuzda bile değil sadece nefret etmek istiyorsunuz o yüzden anlatmaya bile değmez.

Mervenur

Ben artık insanlara anlatmayı bıraktım, sadece kötü gözlerle bakıyorlar. Kızları düzgün bile takip etmiyorlar bile ama böyle yorum yapmayı başarabiliyorlar. Sm tarafından Kda tarafından seçilmiş demiş. Kda’da 3 yıldır Miyeon ve Soyeon yer alıyor. Sm tarafından seçildi evet bu da SM’in tercihi, Miyeon’un Hanzoo düetini biliyor mu acaba ya da Bu yıl çıkardığı 2 tane ost şarkısını, sanmıyorum. Yuqi’nin şuana kadar aldığı promo sayısını saysak sayılmaz. Ve artı olarak Soyeon ve Minnie’den örnek olarak bu yıl şarkı yapmaya başladı ve öğreten ilk kişi de Soyeon. Minnie zaten direk producer ve taaa senorita döneminde yayınlanan videoda şarkıları için en büyük desteği… Read more »

Last edited 2 yıl önce by Mervenur
Mervenur

göndermemiş**

nora

=( çok haklısın

Ece

Clc ve elkie için üzgünüm ama bu zaten belli değilmiydi ? Ayrıca şirketler böyle değilmi para nerdeyse onlarda orada. Ayrıca bazıları bunun hıncını sürekli gidle dan çıkarma çabasında en iyi yoluda soyeon. Soyeon hyuna olayını benzetmeye çalışıyosunuz ama 4m ile gidle arasındaki en büyük fark sadece soyeon popüler değil, gidle ın bütün üyeleri popüler ve ayrı ayrı bu yıl sayamadığım kadar promo aldılar. Keşke bunlarıda dile getirebilseniz. Ayrıca soyeon kadar grubu için emek veren bir üye bu sektörde var mı? bu kızın hakkını yemeyi bırakmalısınız artık

Bilmemki

Takip ettiğimi iddia etmedim sektörde hal ve hareketlerine çok takıldığım belli insanlar var ve Soyeonda bunlardan biri kişisel görüş bu nefret yorumu değil Hwasa içinde aynı durumları düşünüyorum gerek tv programları gerek başka yerlerde hal ve davranışlarını az çok anlıyorum Burçları ile birleştirdiğimde ise az çok karakterleri beliriyor zihnimde Karakter dedim zaten ? Soyeon baştan beri solo promo alıyor zaten Oh My God sonra aklına diğer kızların gelmesi kabahat değil mi Kimseyi tanımadan Soyeon tanıyordum Jelly ile ilk çıkiş yapanda oydu Acı ama gerçek zamanı gelince tek çabaladığı Soyeon olucak başka kimse değil Bu şirketlerin genelinde var ama Cube yoğun… Read more »

Yüz milyon dollar

Nefret yorumu yazmadığını söylüyorsun ama daha ilk cumlende veryansın etmişsin bir şirketin görevi gruplarını idare etmektir gidle’ e olması gerekeni yapıyor bu tartışmaya kapalı bir konu sonuçta idle destek veren kuruluşlar yatırımlar var bence siz bu ideolojiyi bilmiyorsunuz grupların yatırımcıları vardır şirketlerde o yatırımları kâra dönüştürmek için o gruba daha fazla promosyon verir .ve yatırımcılar kendisi hangi grupta vereceğini karar verir.Ve soyeon’a gelince lafı evirip çevirip soyeonun bencil biri gibi demege getirmeye calismissin Kiz zaten grubun belkemiği şarkıyı yaparken hangi üyenin hangi parti uyacagina kadar herşeyi düşünür yaratıcı fikirleriyle Güzel konseptler uyduruyor ve siz bunun için kızı suclayamazsiniz o üyelerin… Read more »

Ece

Öncelikle sen cube ün soyeonu öne çıkarmasında bahsetmişsin ve hyuna ya benzetmişsin bende sana gidle da soyeonun popülerliğinin tek olmadığını hatta diğer kızların popülartesinin bu yıl daha fazla olduğunu söylemişim ilk çıkıştan bahsettiysen hadi neyse ama şimdi durum çok farklı hyuna ile alakaları yok soyeon rap konusunda sektörde en iyilerden ve grupta merkez üye ayrıca farkındalığı yüksek bir fiziksel özelliğe sahip grupta ilk farkedilenlerden olması ayrıca yeteneklerinden kaynaklanıyor. Oh my god döneminde line ın konusunu kimse tasfip etmiyor zaten çok iyi diyeni gördünmü? Ayrıca line konusu sadece gidle da yok bi çok grupta var. Sen ayrıca karektere girmişsin soyeonun senin… Read more »

Nick bulmak zor anam

Burçlardan sonrasını okumadım bile öcmflfmfl reis burcuyla birleştirdiysen kesin dediğin gibidir şu an hemen ikna oldum dediğin her şeye kdmdmd

Yak bir sigara

Ben hyuna’ nin diğer üyeleri desteklediğini düşünmüyorum şirket hep onu destekledi ve insanlık hali diğer üyeler bundan hazzetmedi düşünün yıllarca eğitim alıyorsun zorluklardan geçiyorsun sonra grub oluşuyor ama sırf daha seksi öldüğü yada daha Güzel oldugu için sizden daha populer oluyor genel olarak grup üyelerin bunu yapması çok doğal geliyor ve hyuna’ da bunu yaptı sadece kendini düşündü kendini hiç geri plana dahi atmadı sololari hariç grup kliplerinde de en öndeydi .Ben şahsen hyunanin çok bencil olduğunu düşünüyorum vücudunu kullanarak bu kadar populer oldu ben en çok jiyoon’ a üzülüyorum kızda hem rap hem vokal hemde dans vardı yetenek olarak… Read more »

Peakyfockingblinders

Takip etmediği halde bilmiş bilmiş konuşmakta moda oldu sektörde. Soyeon solo olarak debut öncesi çıkış yaptı tek dayanağınız o,başka da bir şey yok. Yukarıda yazılan kızların aldığı solo promolara bir bak tekrar, bu daha başlangıç. Ama bahse varım bundan sonra kızlar deli gibi promo alıp soyeon tek bir tane solo alsa o batar gözünüze. Anca ezbere konuşuyorsunuz çünkü, algınız sığ bakıyor. Hele olayı burçlara bağladın o çok başka bir saçmalık

Wivvola

Sadece sen değil herkesin okuması için yazıyorum cidden yetti grubun hepsi tatile giderken Cube boku Soyeonu zorla göndermedi hazırda yazdığı şarkı varken bir tane daha istedi köpek gibi sömürüyor kızı cb dönemleri uyuyamadığını şarkıların rüyasına girdiğini stresten saçlarının döküldüğünu söyledi grubun ismini rengini Soyeonun bulduğunu biliyor muydun? Fandom adınıda aynı şekilde kızlar kendisi buldu latata kareografisini tamamen Soyeon ve Soojin yaptı aynı şekilde çıkışa son 1 hafta kala zorla ikisine intro kareografisi yaptırdı Idleın çok mu mükemmel muamele gördüğünü sanıyorsunuz? Soyeon şirketteki herkes Latatanın kötü olduğunu düşünüyordu çaylak olduğum için küçümsüyorlardı beni bir tek üyelerim destekledi ve büyük bir risk… Read more »

Wivvola

Sen şaka mı yapıyorsun en fazla bu kadar uydurabilirmişsin cidden Soyeon Yuqi kendi özel şovuna sahip çinde yarı promo yaptı Korede ayrı promo yapıyor minnie ve Miyeonun kendi dizisi var biri netflix dizisi ikisinin birlikte söylediği artı Minnienin 1 Miyeonun 3 tane ostu var + Miyeonda kdada ve ilk seçilme gibi bir durum yok Shuhua Soojin hem ayrı hem birlikte bir sürü dergi çekimi yaptı daha geçen Soojin dans videosu yayınları Minnie ve Soojinin im the trend diye özel şovları var ve bunlar sadece bu senekiler(ayrıca hepsi bile değil) queendomda şahsen en sevdiğim idle sahnesi öncesinde Yuqinin rahatça say no… Read more »

Wivvola

Ayrıca Minnie ve Yuqi ikiside yabancı ama resmi olarak söz yazarı Minnienin 4 tane kendi yazdığı şarkı 1 tane Yuqi ile birlikte yazdığı şarkı var blow your mind için ayrı özel mv bile çektiler Yuqi ve Minnienin birlikte yazdığı im the trend içinde aynı şekilde Miyeon da söz yazıyor ama henüz resmi olarak göstermedi bir keresinde Soyeon beni bu konularda çok destekliyor ve hep heveslendiriyor demişti Minnie de kararsız kaldığımda ona soruyorum demişti ve daha nicesi Clcye olan durumun Idle hele hele Soyeon ile hiçbir alakası yok?? Tamamen Cubeun aptallığı Soyeon grubu için bu derece uğraşmışken nasıl bu kadar kolay… Read more »

Ad:*

Olay : kızın hakkının yenilmesi vs…

koreli netizenlerin konuştuğu : Çinli Hong Konglu cart curt bilmem ne

Sametinyourarea

Genel olarak CLC bahtsız bir grup. Cube baya saldı grubu. Hala lightstickleri yokmuş şaka gibi

your behaviour is so UGH!

Aslında bahtsız değildi. CLC hobgoblin ile cb yaptıkların da ilgi çekmeye başlamıştı fakat cube grubu bitirmeye ant içmiş gibi bi sonraki cb de kızları masum bi konseptle geri dönüş yaptırdı. Bu karışıklık devam etti ve çıkışlarından sadece 3 yıl sonra gidle ye çıkış yaptırdı. Gidle de baya ilgi çekti. Eğer hobgoblin den sonra aynı konseptte devam etselerdi şu an çok farklı yerlerde olurlardı. Bi nevi grubu bitiren cube idi.

Ahri

‘No’ bana göre kpoptaki en iyi şarkılardan biri cidden aşırı iyi. clc ve momoland potansiyelleri olan ama şirket tarafından sabote edilmiş gruplar…

Sametinyourarea

Bence queendoma net clc gitmeliydi. Çünkü ıdle daha çaylak bir grupta onlar için erkendi. CLC gitseydi suan cook daha farklı durumda olurlardi

Mervenur

Sorun şu ki, teklif gönderen Mnet’ti.. Yarışmacıları o seçiyordu yani.

your behaviour is so UGH!

Aynı şekil düşünüyorum. Gidle ztn çıkışından itibaren int.fanların dikkatini çekmişti. Queendom clc için mükemmel bi fırsat olabilirdi.

oncetwicetwicetwice

CLC’yi çıkışlarından beri takip ediyorum. Cube CLC’ye hiçbir zaman adil davranmadı. Bir kere Cube’daki her grubun kendine göre bir konsepti var, ama CLC’nin yok, çünkü denek olarak kullanıldılar. Taze bir imajla çıkış yaptılar, ilk iki albümlerinde fresh ve genç bir konseptleri vardı, daha sonra iki üyenin geldiği Refresh albümünde inanılmaz bubble pup bir imaja döndüler, No Oh Oh erada teen crush yaptılar ve 4Minute dağıldıktan sonra birden 4Minute’culuk oynayarak sert bir girl crush konseptiyle döndüler. Ve bundan tam sonra adult ve elegant bir konseptle döndüler. CLC’nin bir konsepti varsa, o da son iki üç albümünde, ondan öncesi tam bir karmaşa.… Read more »

Wivvola

Bir video izlemiştim Cubeun Clcye yaptıkları hakkına o kadar fazlaki cidden şoka girdim kızların çoktan bu leş şirketten kurtulmuş olması gerekiyordu

Wivvola

Bir şirket nasıl kendi grubunu sabote edebilir aklıma almıyor içerde neler dönüyor kim bilir

nora

gidle’ın konsepti ne bu arada, ben hala bulamadım da

Exovelvet

Çalışıyorsundur ama hakkını alamıyorsundur yine de aptallar seni milliyetinden vurmaya çalışıyorlardır

Miracle

Buradaki konu kızın hakkının yenmesiyken ve bunca yıl hiç ödeme alamamasıyken konuyu nasıl Çin’e getirdiler hayret ettim. Umarım Cube, bütün üyelere yapması gereken ödemeyi yapar ve onları bırakır. Zaten bunca zaman düzgün promo yapmamıştı. Güzelim yetenekli kızları harcadı. Yazık oldu.

mmagyo

CLC önü açılsa çok başarılı olacak bir grup, CUBE g*tünü kaldırmadığı için kızlarım unutulup gidiyor. Üyelerin bağını seviyorum. Hepsi de çok yetenekli. Biraz videolarını izlerseniz hemen içiniz ısınır. CLC bebeklerim…:(

Last edited 2 yıl önce by mmagyo
mmagyo

Bu kadar yetenekli, güzel, kendi sözlerini yazan, fanlarını seven, eğlenceli olup da bu kadar hor görülen 2. bir kpop grubu yok.

nopd
  1. kim?
Deniz

Bu yorum neden bu kadar diss aldi acep

betül

Başka bir grup yok demek istedi herhalde

Deniz

Aaa olabilir 👍🏼👍🏼

Say yes jk

Büyük ihtimalle dreamcather

violet #hylt

Kore’de pek de tanınmıyorlar ve aşırı kâr da sağladıklarını söylemek mümkün değil ama grubun bir hiç olduğunu da düşünmüyorum. potansiyeli çokça var üyelerin. Birkaç geri dönüştür cube sonunda tarzlarını oturtmayı da başarmıştı. Bu yüzden doğru strateji ile yabancı fanlardan çok güzel destek alabileceklerini ön görmek mümkün. Yani artık günümüzde kpop’ın erişiminden dolayı yeni jenerasyon grupları global fanlarla hayatta kalıyorlar. Eğer ki başarılı işler ortaya koyarlarsa zamanla da illa ki halk tanınırlığı kazanıyorlar. En azından 1-2 üye halk tanınırlığına ulaşıp grubun ömrünü uzatıyor. Ve CLC de bu konuma erişme potansiyeline çokça sahip. Bunları belirtiyorum çünkü cube bu noktada kızları destekleyemeyecek kadar… Read more »

Last edited 2 yıl önce by violet #hylt
Cansu

Bildiğim kadarıyla yabancı idoller koreli idollerden daha az para alıyor bu çok üzücü hiç adil değil

hunforlay

bu bazı korelilerin, çinli insanlar ile ayırt edemediği ne? Tamam, her ülkede ırkçılık var ama çinlilere sanki hiçbir şeyi hak etmeyen değersiz birisi olarak bakıyorlar. Kız, şirketinden para alamıyor, hakkı yeniyor bunlar hala yok çinli yok şu derdinde

Bilmemki

Tarih ? Yunanlılara nasıl bir tepki varsa Türkiye de onlardada Çin için
Çin Kuzey kore’nin arkasında Amerika Güney Kore’nin arkasındaydı aslında piyonlardı ancak farkedemiyorlar
Bu ırkçılıği istesende engelleyemezsin en ufak kavgada kusarsın ama fark etmezsin
Osmanlıdada durum aynıydı Almanya bizi piyon olarak kullandı çünkü nufus olarak çoktuk onu kullanmak istedi ki amacıda buydu
İngiltere Fransa vs de yunanları ermenileri arapları kullandı piyon olarak öyle iste tarih aynı dönüp duruyor önemli olan kendi kullandirmamak

Last edited 2 yıl önce by Bilmemki
Lolavabz

Konu Çinli veya Hongkong’lu olması değil. tüm Çince konuşan ülkelerin dışarı bağımlı olmayan kendi içerisinde bir sektörü var, nüfusun da etkisiyle oradaki başarılı müzisyenler aşırı fazla para kazanıyor. Siz kendinize sorun, Kore’de kalıp az kazanmak mı, Çinde kalıp Kore’de kazandığından belki de 100 katı fazla kazanmak mı?

Evet, Çinli üyelerin gitmesinin nedeni bu. Kore sektörü çok sıkı ve popüler grup olmadıkça hakedilen paraları kazanamıyorlar.

yorummer

O zaman Çin’de çıkış yapsınlar aksi halde bunun adı ihanete girer. Kore’den ayrılıp Çin’e gittikleri zaman ardında bıraktıklarının tutunması çok zor üye ayrılığı kadar yıkan bir şey yok. Bir nevi parçalanmak demek. Koreli üyeler gruptan çıkmazken devamlı Çin’lilerin çıkıp çıkıp durması göze batıyor artık bence. Irkçılık diyorlar da sanki çinliyi kırbaçlayıp koreliyi yaşatıyorlar hepsi aynı rengin laciverti… size haklı gözükebilirler bu biraz insan karakterine kalmış sanırım.

Lolavabz

Etik değil mi? Evet. Mantıklı mı? Kesinlikle. Sonuçta aile falan değiller, birlikte çalıştıkları insanlar bunlar. Para kazanamadığı işte eğer işe çok aşık değilse kimse çalışmak istemez.

Yorummer

Aşık mı olması lazım grup bilincinin ne demek olduğunu anlamak için? K-POP’u kpop yapan şey grup halinde olmaları ve X kişi -1=0 diye boşuna söylemiyorlar üye ayrılığı yaşayan grup zirvede ise gerilemeye, gerilemede ise çöküşü yaşar bu bir gerçek. Ayrıca şartlar belli bu işte çalışırken çok yordular beni, ırkçılık yaptılar demek mantıklı gelmiyor grup arkadaşları da aynı şeyi yaşıyor diğer idoller de sistem bu karşılığında kazandıkları zaten belli.. tabi ben bu kız için özel olarak konuşmadım genel hitap ettim çünkü ‘Kore’de çok çalışıp az kazanmak varken Çin’de az çalışıp çok kazanırım grupta niye kalayım canım herkes kendi işine baksın’ mottosu… Read more »

Kingkong - exo ot12

Clc gerçekten sevdiğim bir grup ve onun ayrılmasını destekliyorum. Cube ne iğrenç bir şirket olduğunu daha önce de belli etmişti. Gönül isterdi ki tüm üyeler şirketten ayrılıp başka şirkete geçsin. Zaten Cube yıllardır kızları saklıyor resmen. Şirketin şirket olarak yaptığı hiç bir şey yok.

Maraz Ali

Çok güzel şarkıları var ben seviyorum bu grubu keşke kore halkı şirketleri şans verse önlerini açsa hatta gözlerini açsa black dress/ me /no /devil efsane şarkılar niye görmüyorlar ayrıca kızlar cidden aurası çok güçlü kızlar her türlü izletiyor

Queengi

Ya abi Çinli olsun olmasın ne fark eder? Kızın hakkı yenilmiş mi yenilmiş. Olaya bu açıdan bakmanız gerekir. Çinli olunca haksız falan da olmuyor.

tata

ruh hastası ırkçılar

RuruBlu

Kızı sömürmüşler ben çinliyim diyip susacak mıydı ne alaka

BlueElf

Bunun Hongkonglusu Cinlisi Tayvanlisi yok arkadaş sorun şirketin üyelere paralarını vermemesi. Kore’deki kontratlarda adil sözleşme yasalarına göre şirket kazançlarının en fazla yarısını alabilir yani Clc’nin kazancı neyse yarışı şirkete yarısı gruba gidiyor ama bazı şirketler yetiştirme eğitim parası adı altında çıkış yıllarında idollere ödeme yapmıyor yani Clc gibi bir grup ilk yıllarında neredeyse hiç para kazanmamış olma ihtimalleri yüksek ama ünlü olma yada sevdiği işi yapmak hayallerini yerine getirmek için çoğu bu duruma katlanıyor. Elkie gelince bu kız zaten Hongkongda bir çocuk oyuncuydu ve baya bilinen bir dizide oynadığı için baya tanınıyordu orada yani orada oyunculuk yaparak hayatına devam edebilirdi… Read more »

SUNMI

Cube berbat bir şirket. İçindeki grupları daha güzel şirketlere dağıtıp kepenkleri indirelim, bu iş böyle olmaz.

H1DDENKARDCHESH1RE

ne elkie ne clc hiçbir şekilde emeklerinin karşılığını alamadılar clc 2015 te fresh tatlı bir konseptte çıkış yaptı ama ilgi göremedi çünkü 2014 2015 civari kız gruplarında bu konsept aşırı derecede yaygındı patlayamadı like da aynı şekilde ilgi uyandırmadı derken elkie ve eunbin geldi lider değişikliği oldu derken cube deneme tahtası gibi clc ye herşeyi denetti sonra no oh oh ve chaisma geldi chaisma japonca debutlarıydı ve ne clc nin resmi kanalında nede cube un youtube kanalında şarkı yok high heeels in japonca versiyonu başarı yakalıdı sonrasında 4minüte dağıldı ve clc çok sert bir konseple döndü bu sefer kızlar hem… Read more »

Somniadess

Koreli şirketler çoğu zaman Çinli üyeleri kullanıp atıyor ve idoller kendi ülkelerine döndüğü zaman suçlu yine onlar oluyor. Çok saçma

la cha ta

9. CLC üyelerinin hepsi çok güzel, yetenekliler, ayrıca düzenli olarak şarkı yayınladılar ama ironik bir şekilde hiç başarılı olamadılar..

la cha ta

Ayrılsa hakkıdır ama tam dikkat çekmeye başladılar üzücü olur

harlone

Aşağıdaki yorumlar o kadar doğru ki hangisine artı vereceğimi şaşırdım

MeU , Once , ReVeluv and Blink

🤧

likanda

Vay be clc yakından takip ettiğim bi grup ve en istemeyeceğim şeylerden biri üye ayrılığı ama tabi nasıl mutlu olacaklarsa benim için de iyi olacaktır.

Esra

Kız haklı ama ..
Cube yazı etti CLC ‘ye …

nora

hon kong başka ülke

Yeni Yazılar