[THEQOO] CLC Elkie, Cube ile kontratını iptal etmek istiyor

60

“Cube Entertainment’a,

Chong Ting-Yan’ın (Elkie’nin gerçek adı) hukuk müşaviri olarak Chong ile Cube arasındaki kontratın aşağıdaki sebeplerden dolayı iptali hakkında size yazıyoruz:

Chong’un açıklamalarına ve bize sunduğu materyallere göre, Chong ve Cube Entertainment Şubat 2016’da kontrat imzaladı. Kontrata göre, Chong tüm eğlence sektöründeki aktivitelerinde Cube’a bağlı olacaktı. Chong kız grubu CLC’ye girdi ve kontratta yazan sorumluluklarını yerine getirdi, şirketin kurallarına uydu, ayrıca zamanını oyunculuğa çalışarak da harcadı. Fakat Chong, Cube Entertainment’in kontrattaki pek çok şarta uymadığını bildirdi:

İlk olarak, kontrat dönemi sırasında Chong’un kazandığı tüm gelir Cube tarafından toplandı, ama Cube hiçbir zaman Chong’a gelir tablosu ya da kazançla ilgili spesifik belgeler sunmadı.

İkinci olarak, kontratı imzaladıktan sonra Chong sorumluluklarına uydu ve Cube’un gönderdiği tüm aktivitelere katıldı. Ama Cube ‘oyunculuk aktiviteleri’ için Chong’a hiçbir ödeme yapmadı.

Üçüncü olarak, Cube, yönetim ve yapısal değişiklikler sebebiyle 2020 yılında artık CLC üyelerine gelişmeye yönelik destek vermeyeceğini bildirdi. O zamandan beri Cube, Chong’un geleceği için hiçbir mantıklı plan sunmadı, tam tersi kontratta yazanlara uymayan hareketler yaptı.

Bu sebeplerden ötürü Cube’un hareketleri kontrata sadık kalmıyor ve Chong’un eğlence sektöründeki kariyerinin gelişmesine engel oluyor.

Bu mektubun teslim alındığı günden itibaren Chong ve Cube arasındaki kontrat iptal edilmiş sayılacaktır. 

Bu mektubu teslim aldıktan 15 gün sonra Cube Chong’a kontrat dönemince yaptığı aktivitelerin detaylı gelir tablosunu ve iletişim detaylarını sunacaktır.”

1. Elkie Hong Kong’lu ve hiç Çin’i desteklemedi. İnsanlar Çinli diyerek ona nefret yorumu yazıyor

2. Ah daha kaç defa diyeceğim ya? Elkie Çinli değil, Hong Kong’lu. Çin’i desteklemedi hiçbir zaman;; Niye ona Çinli diyerek dalga geçiyorsunuz?

3. İlk defa Cube’taki birinin gelir dağıtımından bahsettiğini gördüm

4. Bu bir para sorunu ㄷㄷ… umarım çözülür

5. Hong Kong’lu olmasına rağmen niye Beijing’den avukatlar kullanıyor? Çin’de promosyon yapmayı planlıyorsa onu Çinli olarak görün

6. Bu hep oluyor, görüyor musunuz?

7. Tayvan, Hong Kong ya da Çin fark etmez, Cube bu ülkelerden üye getirmeyi kesebilir mi?.. Nereli olurlarsa olsunlar, Çin ile azıcık ilişkileri olduğu anda Çin parası için koşturuyorlar ㅋㅋㅋ

8. Neden ona doğru düzgün ödeme yapmadılar?

9. CLC üyelerinin hepsi çok güzel, yetenekliler, ayrıca düzenli olarak şarkı yayınladılar ama ironik bir şekilde hiç başarılı olamadılar..

10. Tüm Çinli üyeler aynısını yapıyor
> O Hong Kong’lu

11. Kontratını yenilemeyecek değil mi?

12. Para kazanamıyorsa tabi ki başka bir şey yamak ister, onu anlıyorum

 

Kaynak: Pannchoa

Önceki İçerik[THEQOO] Twice Tzuyu ‘2020 SBS Gayo Daejun’ performansında güzelliğiyle büyüledi
Sonraki İçerik[PANN] Treasure, 2021’in en merakla beklenen grubu seçildi
60 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments