Benzer Yazılar

[THEQOO] Everglow’un klibi 3 günde 30M izlenmeyi aştı

[THEQOO] Everglow'un klibi 3 günde 30M izlenmeyi aştı

Şarkı çıkalı 3 gün oldu, 30 milyondan fazla izlenme var

Şaşırtıcı bir şekilde üçüncü gün en yüksek izlenmeyi aldılar 

Birinci gün 7.5M
İkinci gün 9.6M
Üçüncü gün 12.4M

İzlenme sayısı her gün artıyor

1. Reklam mı kullanıyorlar?

2. Normalde izlenme sayısı gün geçtikçe azalır ama onlarınki artmaya devam ederse eğer reklam kullandıkları içindir

3. Reklamlar + yabancılar arasında popülerler

4. Şarkı YG şarkılarına benziyor

5. Kıyafetler, koreografi, şarkı ritmi, tam bir BLACKPINK Kill This Love.

6. Reklamlara kaç para harcadılar?

7. Bence yabancı hayranlar şarkıyı beğendiği için

8. Dürüst olalım şimdi, reklamlar sayesinde

9. Niye reklam diyorsunuz? Şarkı da klip de güzel

10. Reklamlarla günde 10 M izlenme alınabilir mi?
-> Hintli şarkıcıları görüyor musun hiç? Hintli bir şarkıcının klibi ilk gününde 70M izlenme aldı, bu mantıksız bir trend ama

11. Reklam kullanıp kullanmamaları umrumda değil ama konseptlerini beğendim

 

Kaynak: Knetizen

73 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Hata

Niye reklamlara böyle takmışlar anlamadım. Her kpop grubu reklam kullanıyor sadeve everglow battı herhalde :d

Hata

Ayrıca bu tarz beatler 90larda çok kullanılırdı ve popülerdi, bu tarzı keşfeden kişi bp değil ki

Minse

Her grup reklam kullanmiyor sm genelde kullanmiyor mesela, jyp ve yg cok yapiyor, sonra çıkıp izlenme ile hava atılması komik , bu kızlar reklam verdi mi bilmiyorum, kendi hakları ile aldılarsa helal olsun ama reklamsa bi önemi yok

señorita

He gruplarına promo yaptırmayan yg reklam veriyor kesin aynen jsjdkdkld fanwar ortamına geri dön ezik

BlueElf

Bunun promo yaptırma ile alakası yok anlaşmalı olduğu müzik şirketleride reklam verdiriyor mesela Sony Music, Youtube Music gibi şirketin bunlarla anlaşması varsa reklam veriyor BP’de genelde spotfy ve Yt’da Sony müzik reklamını veriyor.

señorita

Belirli müzik şirketleriyle anlaşma yapmak özellikle reklam verilsin diye değildir. Saydığın isimler, şirketlerle bünyesinde bulunanların şarkılarını yayınlamak için zaten bir anlaşma yapmak zorunda. Vizyonları bütün müzikleri kullanıcılarına iletmek çünkü. Ona göre telif almak zorundalar. Ha tabi şirket bir anlaşmaya gidiyor reklam isteğini de ortaya atar öyle anlaşırlar ancak yukarıda ezik dediğim varlık, bu tarz platformlara özellikle yg’nin sırf reklamını versin diye para verdiğini dile getirmiş. Böyle algı çarpıtmaya çalışıyor. Yg tarafı ile ilgilendiğim için söylüyorum. ben böyle olmadığını, zaten bu platformlarda şarkılarının yayınlanması için anlaşma yapıldığından bahsediyorum. Yg’nin özellikle reklam vermedirtmekle uğraşmadığını söylüyorum. Reklam dediğimiz şey zaten promodur. Promo tanıtma,… Read more »

BlueElf

Anladım yok ben sadece hepsinin reklamlarına rastladığımı söylemeye çalıştım amacım tartışmak değil reklam verilmesinde bir sakıncada yok niye bu kadar inkar ediliyor onuda anlamış değilim 🙂

Yeri~

Blackpink DDD şarkısına reklam verilmişti. Youtube’da reklam çıkınca karşıma çıkıyordu. Netizenler de zaten youtube reklamlarını kastediyor.

Sleepy

YG’nin kill this love’a reklam verdiği bir gerçek. Arattırma bana ss’ini.

señorita

blueeEf işte sleepy gibi beyinsizler olayı böyle sayko biçimde çarpıttığı için açıklama gereği duyuyor fanlar da. at lan sanki bir bok var elinde bir de heyheylenmiş köylü agası seni. kendi grupları yapınca bireysel fanlar, bp için yg yaptırdı ksajdkajdf of şakasınız başka bir şey değil sldmsad

Bende kalsin

Ben bu kızları seviyorum . Yetenekli buluyorum aynı zamanda dansları da güzel … Korede pek popüler degiller ama yurtdışında kitleleri çok iyi …

Bende kalsin

Bu sene debut yapan kız gruplari arasında benim gözümde ilk üçe rahat girerler

Sumin

Bon bon chokolat efsane bir şarkıydı bence yeni şarkıları da sevdim kızlarda çok yetenekli bence bu yılın en iyi rookiesi everglow *-* fighting kızlar daha da yükselin sonuna kadar hakediyorsunuz

İğrençlik

Şarkı bana göre pek te güzel değil, ama tarzları tani grubun girl crush imajı hoşuma gitti. Gene de çok fazla sert yapmaya çalışmaları pek hoşuma gitmedi, sanki çok zorlama varmış gibi, hiç doğal durmuyor, kpop kitlesinin de sert imaj yetenekli demek, şirin imaj yeteneksiz demek gibi bi bakış açısı var bu hoşuma gitmiyor, herkes Everglow û fazla övüp abartıyor ama bence o kadar da iyi değiller, ama büyük bir potansiyelleri var, ileride daha rahat ve iyi olacaklardır, zaten henüz çaylaklar. Zaman ilerledikçe çok çok iyi olacaklardır, grup üyelerini beğendim, klip görsel açıdan iyi ama çok bilindik ve sıradan geliyor. Koreografı… Read more »

gezegentozu

Ben yazsam bu kadar olurdu aklımdakileri yazmışsın resmen

señorita

Birileri başarılı olunca reklam, medya oyunu vs denilir, tek işiniz çamur atmak ama durum ortada kızlar her geçen gün ilgi çekiyorlar 💅🏼umarım sahne performanslarını da geliştirirler bu süreçte

aRMyley

Çıkan her yeni grubu BlackPink’e benzetmek moda oldu galiba. Bence KTL ile alakası olmayan bir şarkı. Korede büyük bir dinleyici kitlesi olmasa da yurt dışında büyük ilgi çeken bir grup. Kızlar yetenekli ve hoş. Reklam varsa da var? Günümüzde reklam yapmayan şirket örneği verin desem?

Kpop

BIGHIT yapmıyor, o youtube da gördüğünüz BTS reklamlarını solo fanlar yapıyorlar. Özellikle Jimin, Taehyung, Jungkook un fanları ya fancamleri ya da üyelerin solo şarkılarını youtube da reklam olarak veriyorlar bir de reklam modeli oldukları vt cosmetic reklam veriyor.

SeulgiWendy

Fanların reklam verdirtilemez o bir efsane sanatçının reklamını verdirebilmen için şirket uzantılarının olması lazım.

Kpop

Doğum günleri için de reklam veren fan hesapları var ve kimlerin verdiği yazıyor, zaten çoğunluğu kendi çektikleri fancamleri reklam yapıyorlar ben BTS e ait title şarkılardan grubun hepsinin olduğu ana şarkılardan hiç reklam görmedim. Tamamen fanlar veriyorlar.

Mel

Hayır fanlar gayet reklam verebilir jiminin jinin jkin vnin çok büyük fansiteleri var ve defalarca kez reklam verdiler. genelde de kendi fancamlerini rellam veriyorlar zaten

Kpop

Sanki küfür ettim hakaret ettim, aşağıladım, bu ne eksileme 😂

aRMyley

Ben BigHit’in reklam vermediğine inanmıyorum çünkü birkaç kez MV’lerimize rastladım. Bu çok da anormal bir şey değil. Şirketler sanatçılarını daha çok tanıtmak adına reklam yapabilir, bunda bir sakınca yok.

SeulgiWendy

Ben Bts’inde reklamlarına rastladım Dna şarkısının özellikle yanlış anlamayın bende reklam verilmesine karşı değilim ama veriliyor ayrıca doğum günü ve fancaminin kendi çektiğin videoları reklam olarak yayınlayabilirsin ama official videoların reklamını verebilmek için yt şirket uzantısı istiyor.

aRMyley

Evet ben de daha öncesinde Singularity ve DNA’ya rastlamıştım.

Kpop

Tae nin solo fanları Singularity yi reklam veriyorlar, DNA yi de 1 milyar yapmaya çalışan fanlar reklam vermişlerdir.

ExoVelvet

Niye bu kadar sirketin reklam verdirmedigini kanıtlamaya çalışıyorsun anlamadım veriyor iste bu gayet normal bir durum. Ben BTS’i çıkışından beri tanıyorum neredeyse ve reklamlarini youtube da gördüm ozellikle a i need you,run,fire, save me döneminde ha tabi fanlar reklam veriyor ama şirket de veriyor. Bighit de diğer şirketler gibi grubunun reklamini yapıyor youtube olsun diğer sosyal medyalarda olsun belki suan baya popüler oldukları için şirket reklamı azaltmış olabilir .Reklam medya oyunu şeklinde olmadığı surece normal bir şey. Yanı bu kadar karşı cikinca insan kotu bir şey sanacak.

Kpop

Rastladıysanız doğrudur ama ben görmedim hiç. Yani ana şarkılardan görmedim hiç. Youtube û çok kullanıyorum, hep video izlemeden önce reklamları görüyorum başka sanatçılar olsun, yerli yabancı olsun çok denk geliyorum ama BTS ana şarkılardan hiç bana denk gelen olmadı. Elbette bence de sakıncası yok. Sonuçta promosyon denen bir şey var. Ayrıca az önce youtube video reklam vermeyi denedim Boy With Luv û seçtim en son faturalandırma kısmına geldim, hiç sorun çıkmadı ama tabi 1 tl teklif ettim sonra çok para tutarsa diye vazgeçtim 😂 ama aklımda olsun ileride kendim için belki reklam videosu oluştururum.

Kpop

Elbette bence dw sakıncası yok ama Hiç TXT, BTS, LEE HYUN için ana şarkılardan, promosyonu yapılan şarkılardan Reklamlara rastlamadım, yaparsa da elbette sorun değil. Şirketlerin görevi sanatçısının reklamını ve tanıtımını yapmaktır. Böylece para kazanırlar, başarılı olurlar, büyük kitlelere ulaşırlar.

aRMyley

BigHit çok fazla reklam yapmamayı seçen bir şirket. Gerçi reklam yapmasına gerek de yok her şey ortada 😊😎

Molü

Bighit ne zaman reklem vermiş arkadaşlar kendi çaylak grubuna bile reklam vermiyo adam ki bts için verse bunlar listelerde çıkar verenler hayranlar reklam veren şirketler belli smi de reklam vrrirken görmedim bighiti de

...

24 saat içinde verilen reklamı şirketler veriyor.Reklam için 3 gün önceden anlaşmak gerekiyor.Ben de gördüm ama ne hikmetse o dediğiniz şarkılar 100 milyon ya da belirli rakamlara yaklaşırken veriliyor.Hatta fan siteleri şu gün içinde reklam verdik karşınıza çıkabilir diye yazı paylaşıyorlar.Eğer şirket verseydi istisnasız her klibimizde hem 24 saat içinde hem de gün içerisinde izlenme siler miydi sizce? Reklam veren gruplara bakarsan silinmeyi geçtim izlenme ekleniyor. Şirket reklam verse İZLENMELER SİLİNMEYE DEVAM ETMEZDİ.Ben de reklama karşı değilim ama şirket yapmıyorsa yapmıyordur.Zaten yapsa yukarıdaki dediğim durumlar halen devam etmezdi.

Starlight

txt için yapıyor bighit

Bende kalsin

BTS de yapıyor fazlasıyla rasladım … Reklam yapması kötü bir şey değil . Sirket grubunu tanıtmak istiyor bundan mantıklı ne var ???

Kpop

Bunda kötü bir şey yok, zaten BTS in klipleriyle ilgili youtube da video reklam yok demedik verenler hep fan siteleri ve genelde maknae line in fancam videoları ya da gene maknae line ın solo söylediği şarkıların klipleri oluyor, ya da doğum günün e özel videolar oluyor yani Bighit değül fanların kendisi veriyor.

xxxx

bighit reklam yapmıyor direkt izlenme satın alıyor dhshsh

Minse

SM’nin verdiğini hiç görmedim desem.. vermeyen de var, reklam verip izlenme ile hava atmayacaksın o zaman

Bende kalsin

Sm’in promosyon olarak yaptığı ne var zaten. Her grubun başarısı tamamen kendi emekleri ve yetenekleriyle.

Krkeke

Koreliler her zaman tatlı kız konsepti seviyor şaşmaz bu tarz konseptli kız grupları yurt dışında daha popiler bence harika bir grup yolları açık olsun

GirlsLikeSunset

Şarkı KTL’dan daha çok I’m An Albatraoz 0.2 versiyonu ve biraz da disko müziklerine benziyor

Birferda

Bende ayni yorumu yaptim yorumlari okumadan benle ayni dusunen biri varmis ✌

SURMEW-BTS

Şarkıyı beğenmedim, şarkıdaki kısımlar arasında çok kopukluk var gibi, ama klip, koreografi ve kızlar güzel. İnşallah daha iyi şarkılar yaparlar.

SUNMİ

Netizen olmanın ilk kuralı “Bir başarı varsa hemen bok at”

Mel

İkidir bakıyorum assla bana hitap etmiyor bu kızların şarkıları, ama böyle devam ederlerse yurtdışı fan kitlelerini hızlı büyütebilirler. Tek sorun bpin yaşadığı sıkıntıyı yaşayıp promosyonun kore ayağının zayıf kalması olur ki bu da finansal anlamda çook büyük bir sorun

Tori

başlatmayın artık bpnize dünya onların etrafında mı dönüyor tanıdığım en gerizekalı blinkler bu ülkede yemin ederim fandomca gerizekalısınız gidin kendi işlerinizle uğrasın, gruptan soğuttunuz yemin ederim sizin gibiler yüzünden bpyi gördüğüm her yerde sinirim bozuluyor, grubunuzu çok güzel gösteriyorsunuz tebrikler,

Drbel

Korelilerin girl crush, aegyo, seksi kısıtlamaları beni çok darlıyor. Bu grupta yetenekli ama bir yg vibe alıyorsunuz kabul edin. Her girl crush yg mi oluyor demeyin bu şarkı BP de olsa da absürt durmazdı mesela. Klipte üyelerin yüzlerini daha iyi gösterselerdi daha iyi olurdu.

SeulgiWendy

Şarkının bende bazı kısımlarını KTL benzettim hele rap kısmında bir yer var Lisa’nın rap partına çok çok benziyordu onun dışında güzel şarkı ben zaten KTL’da seviyorum bu şarkıyı da sevdim. Reklama gelince hangisi yapmıyor ki hepsi yapıyor reklam ben çoğuna denk geldim yapmalarında bir sakıncada görmüyorum hatta Sm’de yapsın diye yalvarıyorum ama daha doğru düzgün altyazı bile ekletemiyoruz ki artık videoyu paylaştığına dua edeceğiz bu gidişle.

Exovelvet

Bence şarkı değil tarzlar benziyordu KTL’ye ama sorun olarak görmüyorum güzel sarki

Lucia

Şarkının aynı tarz cümle ile başlamasıda KTL değil aynen aynen 😂😂

Exovelvet

Oha öyle cümleleri de BP mı bulmuş bilmiyordum

Exovelvet

Gidip bir daha dinledim yine alakasi yok

midaale

When the devil’de sahnedelerdi ordan fark ettim grup reklamı hakediyor iyi işler yapacak gibi.

JenBellaShakespare

Lütfen 30milyonun büyük bir başarı sayıldığı günöere dönelim lütfen 😔

Bjggbb

Şarkının bir kısmı KTL ye benziyor ama ondan önce nakarat kısmı da çok popüler bir şarkıya benziyor. Adını bilmiyorum ama hit olmuş bir şarkıydı. Klip te kaliteli değil bence. Kızlar yetenekli gibi ama şirketleri yüzünden olsa şarkılar ve klipler çok kötü bence

Birferda

Sarki bazi kisimlardaki muzik Aroncupha nin I’m an Albatraoz aynisi. Sarkiyi dinledigimde hemen benzer sarkiyi actim. Benle ayni düşünen bi cok kisi var. Blackpink benzeri falan degil yani.

QueenSS

Ne şarkının ne klibin kill this love la alakası yok nakarat albatraoza benziyor sadece

Muziksever

Açılıın blink olarak yeni dinledim hemen yorumlayayım fhfjjd Evet şarkı başlangıcı KTL da Jennie’nin cümlesiyle başlıyormuş gibi geliyor bize ama Korecede sadece 1-2 kelimesi ortak yani onlara öyle gelmiş olmayabilir.Dans koreografileri daha fazla,çeşitli bence ama özellikle kollarını açarak dans ettikleri yerde dansları benzettim.(her gün KTL mvsini izliyorum gayet aşinayım).Kollarını açarak dans ettikleri yerdeki kıyafetleri de KTL daki kıyafetlere benzettim. Bunları ben benzettim ve benim için çok daha güzel çünkü bu tarzı daha çok seviyorum.Genel olarak kız grupları daha çok sevdiğim ve dinlediğim için bir şarkı daha eklendi listeme.Keske daha az kişi olsalarmış da bende Forever(fandom isimleri buydu sanırım) olabilseydim ama… Read more »

Muziksever

https://youtu.be/wVVQgCVxkis

Umarim attığım link çalışıyordur.Coğu kpop şarkıları birbirine benziyor bence.Benim için anlamları tabiki önemsiz değil ama öyle aman aman da sözleri için dinlemiyorum.Alttakı müzik ritimleri benim çok hoşuma gidiyorsa seviyorum.Blackpinki sevme nedenim de o.Ritimleri falan cok güzel geliyor.Gidip de kpop şarkısı dinleyip hüzünleneceğimi pek sanmıyorum.Çok anlamlı içimizden gelen eski şarkılarımız var Türkiyede.Tabi herkesin tercihi farklidir.
Lütfen gidip şu Kpop idolleri için karşımızdaki insanları kırmayalım ve kötü laflar yazmayalım.

Hit the light

4. Şarkı YG şarkılarına benziyor

Kill this love ın yan sanayisi gibiydi

VipSone

Türklerin blackpink ile alıp veremediği tam olarak ne? Bu yorum dahil blackpink ile ilgili yorumlar aşırı eksileniyor

Exovelvet

Dediğine katılıyorum ama bunu söyleyeceğim bir yorum değil kişi burda yan sanayi demiş şarkıya, katilmayanlar da eksilemis ve kaba bir tabir sonuçta

Ceycey

Bu seneki en iyi çıkış yapan kız grubu bence ama büyük şirkette olmadıkları için çok fazla haberi yapılmıyo malesef. Bence şarkı çok güzel niye illa yg tarzı gibi diyolar anlamiyorum. Sadece belli bir müzik yapma hakkı yg ye mi ait olcak yani.. blakpinkin şarkısına da benzetemiyo bence.

Didem.x1

Bir kız olarak Kiz grubu izleyemiyorum neden acaba?

Sleepy

Bence güzel dans ediyorlar ama sesleri vasat.

Lucia

Korede şarkıları listelerde değil ama bu kadar izlenme gerçekten ilginçmiş şarkının altyapısı söylenme tarzı her şarkıya benziyor

ioi

Şarkıları falan güzel de bu kızların canlı sahnelerine dayanamıyorum. Vokalleri kötü, dansları kötü fakan değil sadece ama yüz ifadeleri çok itici geliyor. ITZY’nin de şarkılarını ne kadar sevmiyor olsam da sahne hakimiyetleri çok iyi bence, izlettiriyorlar kendilerini.

Suna

Klip müzik aşırı derecede Kill This Love’a benziyor. Bu yüzden özgün bir şarkı gibi değerlendiremeyeceğim üzgünüm. Ama bu kadar hızlı izlenme almaları şüpheli.

Cupid

Rapi yapan kız Lisa tarzı yapmış- dansları iyi görünüyor ama şirket kızları kendilerine özgü ve yakışanı yaptırsaa ://

Lia

Lets kill this love bu resmen. Yg medya oyunu yapmış agskdllg sirf şarkı dinlensin diye başka gruba sözlerini değiştirip vermiş lanet vayci tam bir p…ahddjf

Aycik

Reklam vererek izlenme kasmayan tek şirket bighit. Bu konuda tebrik ederim. Ayrıca reklam verebilir. Bunda bir sorun görmüyorum. Ve sadece şirket değil fanlarda veriyor. Bunu ilk gün yapmadıkları sürece kimse laf edemez.(rekorler açısından)

GirlsLikeSunset

Reklam vermeyen tek şirket Bighit mı? TXT’nin deli gibi reklamını yaptılar

Olga

Iyi oku ” reklam vererek” diyor. Evet doğru izlenme sayısını katmıyorlar. Bp kill this love reklam ile izlersen 3 tik verdigini biliyormudun?

Aycik

Genelde reklam verenler fanlar. Oluyor. Txt reklamına hiç rastlamadım youtube’ta. Önüme düşen reklamlara ve verilere gmre söyledim. Diğer grupların reklamları aşırı derecede var. Hatta şarkı çıktığı ilk 24 saat içinde. Ayrıca geçen bu konu hakkında haber yapılmıştı. İlk 24 saatte reklam ile izlenmesi yükselen mv’ler ile ilgili bir tek Bts reklam kullanmamıştı…

Yeni Yazılar