Benzer Yazılar

[THEQOO] Hayranlar Red Velvet’ın iptal edilmiş konserinin yeniden planlanmamasından şikayetçi

[THEQOO] Hayranlar Red Velvet'ın iptal edilmiş konserinin yeniden planlanmamasından şikayetçi

Red Velvet’in Mart ayında iptal edilen konseri bir daha düzenlenmedi. Hayranlar hoşnutsuzluklarını bugün (ayın 10’u) Twitter’da göstermeye başladı.

Bu tartışma bugün aynı ajansa bağlı erkek grubu NCT Dream’in geçen ay iptal edilen konserin yeniden planlandığı haberini duyurmasıyla başladı.

Red Velvet’in ajansı SM Entertainment, 19-20 Mart tarihlerinde düzenlenmesi planlanan grubun solo konseri ‘2022 The ReVe Festival: Prologue’u, üyeler Irene, Joy ve Yeri’nin Covid 19 testlerinin pozitif çıkması nedeniyle ertelemişti.

Hayranlar, “Red Velvet’in konserini geri verin”, “Bu kadın idollere karşı ayrımcılık değil mi?”, “ilk önce yeniden yapılması gereken konser 5 aydır ertelenen konser olmamalı mıydı?” diyerek bu durumdan duydukları memnuniyetsizliği dile getirdiler.

1. SM her zaman insanları tuhaflaştırıyorㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Hiçbir şey değişmedi

2. Kızgın olmakta çok haklılar.

3. Başka bir grubun hayranı olduğum halde, bunun adil olduğunu düşünmüyorum… Önce onların konserini yeniden planlamaları gerekirdi. Gerçekten insanların bunu görmezden geleceğini mi düşünüyorlar?

4. Konserlerinin sırasına saygı göstermeliydiler…

5. Gösterinin erteleneceğini söyleyenler SM’nin kendisiydi ama 5 ay boyunca sessiz kaldılar. Özür dileyenler üyelerdi. Eğer gösteriyi yeniden planlamayacaklarsa, o zaman en başta herhangi bir bildiri yayınlamamaları gerekirdi

6. İşlerini yönetme konusunda ciddi anlamda kötüler…

7. RV’nin hayranı bile değilim ama yine de kızgınım…

8. Konuya tarafsız bir şekilde bakıldığında, SM sanatçılarını hafife almasıyla biliniyor, yönetimleri de onları önemsemiyor gibi görünüyor ve bu biraz ciddi bir problem… Ve bu arada, kız gruplarına karşı daha da sertler

9. Onlara küfretmekten bile bıktım. SM’den cidden sıkıldım.

10. Vay canına, kızmaya hakları var.

KAYNAK: pannchoa

guest
28 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Eternallove&Endlesslove

SM son zamanlarda ne kadar çok konser iptal etmiş/ertelemiş. Salgın şirket içi olabilir mi?

Just ...

Evet gerçekten öyle oluyor . Bu hafta SNSD nin ki iptal edildi . Bence şirket içi olabilir .

ad astra

Hayranlar kesinlikle haklı ama konser planlamasını yeniden yapabilmek kolay değil, en büyük problem rv konseri için uygun bir mekan bulabilmek. Şu an sadece Iu stadyum konseri verdiği için Dream’in böyle avantajı oldu. dream üyeleri de konserin seneye erteleneceğini düşünüyordu.
Joy dizi çekimlerinden ötürü festivallere katılamamıştı, üyelerin programı da müsait olmayabilir.
Umarım rv konseri yakın zamanda yapılır.

Hayao

Gelin de bunu anlatın hele. Fanları anlıyorum ama aslaaa objektif bakmıyorlar. Dream’e sallayanlar ayrı buradakiler gibi fırsat bu fırsat diyerek aespa’ya sallayanlar ayrı. İyice tuhaflaştı fan kitlelerş beni bezdiriyor.

Rvaeracm

Ben sabahtan beri twetterdan taglere destek veriyorum ama ne yabancı ne Türk luvieler hiç bir gruba sallamıyor.Herkes sm’e kızgın ve bu bugünlük mevzu değil rv’nin hakkı hep yeniyor.Üyelerin programı kısmına gelirsek de üyeler sürekli biz de konser vermek istiyoruz diyip özür diliyorlar

Melisssa

.

Last edited 1 ay önce by Melisssa
Itminz

Red Velvet üyeleri açıklama yapmıştılar kiralıyacak mekan olmadı için ve SM’im ödeyecek parası olmadığını kısacası yer yokmuş mekanlar çok dolu ve pahalı bu nedenle ve üyelerin solo aktivleri için yapılmıyor değil konser

Last edited 1 ay önce by Itminz
ad astra

Evet en büyük problem rv için şu an uygun bir mekan olmaması. Dream stadyum konseri verebildiği için şanslı yoksa dream’de seneye ertelenecekti.

Budaböyle

Sm promoda niye bu kadar kötü abi. O kadar kaliteli konseptler yapıyorsun, üzerinde iyi düşünülmüş storylinelar yapıyorsun geriye bunu çok iyi bir şekilde pazarlamak kalıyor ama o kısımda çuvalliyor. Sm’in başındakiler promo nasıl yapılır eğitimi alsın artık sıktı

BTS&RV

SM, Rev Velvet e hiçbir zaman hakettiği değeri vermedi. Bu kadınlar 8 yıldır sektörün içindeler. Kendilerini, yetenekleri, başarılarını kanıtlamış kişiler. Sadece 2 tane full albümleri var. Promosyonları yeterince yapılmadı. Amerika teklifleri reddedildi. Yeterli konser alanı verilmedi. Üyelerin hepsi konser vermek istediğini söyledi ama yine sonu hayal kırıklığı. Hem RV hem Reveluvlar çok üzgün ve kırgın hatta kızgın.

Hasbully

SM red velvete neden genel olarak üvey evlat muamelesi yapıyor asla anlayamıyorum. Kızların hepsi çok yetenekli ,özellikle seulgi- ama şirket bir türlü kızların bu yeteneğini kullanamıyor.

Just ...

Bunu kötü amaçla yazmıyorum fakat SM aespa yı cilalıyacağına RV ile ilgilenseydi . Çok daha başka konumlarda olabilirdir .

Rei

Aespa revel 6 yıllık iken çıkış yaptı daha ne yapacaktı SM ??

Cadı

Redvelvetin şanssızlığı wendy nin kazası oldu.. olmasa aşırı aşırı iyi şarkılarla bir numaraydılar

Lost

Fanlar aşırı haklı . Konu sadece buda değil gerçi ama girmeyelim yinede . Bu kızların 2 sene önce resmen kesin olarak düşünüldüğü full albümü ve dünya turu vardı . Daha 1 2 yıllık grupların dünya turları var revel 7 8 yıllık bir grup . Seçilen yerlerin küçüklüğününden bile bahsetmiyorum . İstek olmasına rağmen . Gerçekten ne olursa olsun revele o konseri ayarlamaları lazımdı . 5 aydır ne bir açıklama ne başka bişey . Bu durumda mahçup olan hep üyeler oluyor mağlesef . Kızlarda üzgün haklı olarak .

Rei

Alan büyük oldukça prodüksiyon da artıyor çalışan sayisi vs kar oranı düşük ise ( bilet fiyati da etkili ) büyük ölçekli konserler yapılmıyor zaten çok büyük stadyumlarda kirası çok olduğu için çok fazla tercih edilmiyor karın cogu alan kirasina gidiyor

Lost

Bahsettiğimiz grup rv ve şirkette sm . Daha geçen gün başka bir grubu oldukça güzel ve büyük bir alanda etkinlik düzenledi . Bu yüzden bir mazeretleri olduğunu düşünmüyorum . Onaylanmış etkinlikleri yapmakta zorunda şirket . Fanlar para veriyor .

Femmefatale

keşke hayranlarıda düşünseler

Ayşenur

Fandom olarak tek sorununuz bu değil bu artık taşma noktası sadece.Twitter ya da instagram hesabı olanlar fan sayfalarına bakarak sıralanan problemleri görebilirler. Bu alan ayarlama olayıyla ilgili de şunu söylemeliyim ilk ertelenen etkinlik revelindi etkinlik diyorum çünkü 10 klik küçücük bir alan o yüzden ilk olarak revelin programlanmasina bakilmaliydi.

says

red velvet o şarkıların kalitesini hak ettiği gibi gösteremiyor ya sinir bozucu işte bu ama konser planlamasında üyelerin solo scheduleları engel olmuş gibi duruyor

Rei

Revel üyelerinin hepsinin solo isi var ama ortak bir zaman stadyum ayarlamak çok zor . Dreams de herkesin solo isi var mı bilmiyorum bir de kapasite aynı değil sonuçta NCT daha büyük alanlarda ki ser veriyor o derece büyük yerlerde konser veren çok olmadığı için ayarlama daha kolay olur Revel daha orta ölçekli gidiyor konserlerde bu da alan bulmayı zorlaştırır. Konserlere en çok gelir getiren kazanç kapıları geri plana atacak bir durum yok bence ki hazırlıklar yapıldı zamaninda hır ton masraf para akıtıldı şirket kendisine niye zarar verisn duygusal bakmamak lazım bu konulara

Ayşenur

Evet mesela problemlerden biri de bu neden reveluv ve red velvet istek olmasına rağmen orta ölçekli de değil bildiğin küçük ölçekli alanlarda olmak zorunda fandım olarak bunun içinde savaş veriyoruz .iki günlük gruplar bile 10 klik alanı rahatlıkla dolduruyor artık 8 yıllık revele 10 klik alan vermek hakaret değil mi sizce ??

Ayşenur

Ayrıca hepsinin solo isinden kastın arada bir dergi çekimi almaksa evet hepsinin solo işi var

Nur 🌼

Ulan sm! Red Velvet gibi mükemmel bir grubun var. Adam akıllı ilgileneceğine dünkü şirket gibi iş yapıyorsun. Umarım şu bir kaç gün de şirket değeri dibi bulur.

meow

Kızların açıklamalarına göre kiralık bir mekan bulamadıklarını söylemişler ?? Sanki üç büyüklerden değil de ortalama bir şirketten bahsediyoruz tam bi hayal kırıklığı

nuwanda

SM iyice çıldırdı ya cidden bir tane adamakıllı işleri yok artık

blablabla

umarım sonları f(x) gibi olmaz. malum sm ne zaman bir grup çıkarsa bir öncekini yok saymaya bayılıyor

Meloyusa

SM RV’ yi umursamıyor bu gidişle f(x) gibi olacaklar korkusu var artık herkeste

Yeni Yazılar

28
0
Would love your thoughts, please comment.x