Benzer Yazılar

[THEQOO] ITZY ‘Mafia In The Morning’ ile geri dönüş yaptı

1. İyi ama?

2. Şarkı sözlerini duyamıyorum ama melodi güzel

3. Bu Blackpink tarzında gibi. Yakışmamış bence. Önceki konseptleri ve şarkıları daha iyiydi

4. Wannabe ve Not Shy’ı sevmiştim ama bu üzdü. Performans güzel ama.

5. Şu ana kadarki en kötü şarkıları bu

6. Tüm ITZY şarkılarını seviyorum ama bu şarkıyı dinlemek gerçekten zor ᅲ özellikle başlık ve şarkı sözleri yüzünden…

7. Wannabe şu ana kadarki en iyi şarkıları

8. Bu şarkı ne? Şok oldum……….. ITZY’nin performansı iyiydi, kendilerine gerçekten dikkat ettikleri belli, çok seviyorum ve sempatik buluyorum ama şarkıları ne böyle… ayrıca konsept de onlara yakışmıyor

9. Çok modası geçmiş bir konsept

10. Böyle bir şarkıda yetenekleri harcanıyor…

11. Şarkı tamamen kötü… konsept de kötü… vokalleri duyamıyoruz ve koreografi de önceden daha iyiydi… ᅮᅮᅮᅮᅮᅮᅮ JYP neden ITZY’e böyle yapıyorsun?

12. Şarkı sözleri biraz tuhaf, kim yazmış?

13. Şarkıyı sevmedim ama konsept ve kıyafetleri güzel

14. Şarkıyı sevdiniz mi? Şarkı sözleri tuhaf ve rap konusunda iyi değiller

15. SM’in erkek grubu şarkılarına benziyor

16. YG şarkısı gibi..?

17. Şarkıyı sevmedim… Park Jin Young bir aptal, ITZY şarkılarına dokunarak kendini ifade etme

18. Yeteneklerini heba ediyorlar

19. Şarkı cidden kötü

20. Konsept ve performans iyi ama şarkının ritmi çok sıkıcı


[THEQOO] ITZY’NİN YENİ ŞARKISINDA PARK JIN YOUNG’IN YAZDIĞI RAP

imagegtr

“Bir oyuncudan daha oyuncu
Bir kurtu kandıran bir tilki
Ama hepsini planladım, kendini tutma
Bu göreve başlıyorum
Çalmak çalmak çalmak (kalbini)”

1. Çok modası geçmiş geldi bu şarkı sözleri..

2. Demode diye buna denir….. oyuncudan daha oyuncu.. ne diyorlar?ᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏ

3. Belki de rap hakkında bilgim yok diyedir, bu şarkı sözlerinin nesi bu kadar tuhaf ben anlamadım

4. Lütfen rap yazma… biliyorsun değil mi?? Rap. yazmayı. bırak.

5. Bana So Hot dönemlerini hatırlattı..

6. Biraz yavan…

7. Rain ile yaptığı şarkı bile demodeydi.. Park Jinyoung artık trendleri takip edemiyor. Lütfen gençleri kötü etkileme

8. Ah…. bu aşırı demode… 10 yıl önce yazılmış olsa bile demode gelirdi.. 20 yıl önceki duygularından kurtulamıyor hala

9. Tilki ve kurt kısmı çok ezik

10. Tilki ve kurt sözlerini kaç yıl önce bıraktık? Yaşlı adam havası veriyor

11. “Bir kurtu kandıran bir tilki” cidden mi…

12. Bu rap o kadar yavandı ki şarkıyı sevemedim

 

Kaynak: Knetizen, Pannchoa

167 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
ad astra

Şarkıları dinledikçe daha iyi noktaya taşınıyor ama yine de bildiğimiz Itzy nereye kayboldu? Yapımcı olarak galactica ile çalışmaya devam etmeliler, jyp bildiğimiz kpop seslerini yenilik katmadan kullanmaya devam ediyor.
Itzy kızlarının karizması olduğu şüphesiz ama şarkıda yeji ve ryujin’in karizması bile yetersiz. Daha canlı ve enerjik şarkılara daha iyi uyum sağlıyorlar.
Lia’nın vokalleri iyiydi, önceki şarkılara göre vokali daha öne çıkarılmış. Bridge kısmı da şarkının en iyi bölümüydü.
Koreografiyi beğenmedim özellikle yeji’nin kelepçe koreografisi kısmı gereksiz.

Last edited 4 ay önce by ad astra
somnia

Haklı birçok fikri tek bir yorumda toplamışsın, çok haklısın. konsept girl crush’tan çok dark’a kaydırılmaya çalışmış; dans, kıyafet ve müzik alt tonu bana bunu hatırlattı. Ancak kızlar tarzları itibari ile dark konsepte uymaktan zorlanmış. Herkesin aurası, tarzı farklı; kızlar da çok yetenekli ancak bazen bazı şeyler eğreti kalır, tam oturmaz. Lia’nın sesi o kadar güzel ki, keşke sesini daha çok duyabileceğimiz bir b-side şarkıları olsaydı. Çıkışlarından beri kendisinin çok geliştiğini düşünüyorum. Klip bana God’s Menu’yü çok hatırlattı, aynı yönetmen mi? Birçok yerde aynı efektler kullanılmış ve çoook yakışmış. En iyi ITZY klibi bile diyebilirim, bayıldım. Müzik tarzı ise 4th gen… Read more »

ad astra

Evet skz gods menu- back door ve nct 127 gimme gimme’nin de yönetmeni aynı zamanda. Yönetmen bu tarzdan ötürü tercih ediliyor olabilir ama benzer efektleri birkaç ay içinde üst üste izlemek hoşuma gitmedi sjjs ama yönetmenin enerjisi en çok skz ile uyuşmuş gözüküyor.
Umarım Chae’nin çok daha fazla parladığı comeback’ler görürüz. Not Shy’daki Itzaay part’ı benim için ölümsüz sksk

esma

video çok karışıktı ve bana snsd’nin eski videolarını hatırlattı

suna

Şarkı ciddi anlamda kötü. Lia’nın ve Chaeryoung’un bir kaç saniyesi haricinde vokal yok. Sanki konuşuyorlarmış gibi şarkı. Icy ile aralarında kapışır hangisi daha kötü diye. Jyp allahını seversen güzel şarkı yap

juyeond

bence icy cok guzeldi

falondia

Şarkıyı rap partları hariç beğendim ama önceki comebacklere göre başlık şarkısı daha soluk kalmış. Şarkıya JYP’nin elinin değdiği belliydi çünkü nasıl desem rapler rap gibi değildi o kısımlarda Twice dinliyormuş gibi hissettim kendimi.
Kızların görselleri mükemmeldi Yuna visualının zirvesine çıkmış, Yeji aşırı karizmatikti, Lia ve Ryujin de çok güzeldi. Sarı saçla mükemmel olmuş Ryujin. Chaeryeong’un görseline çıkış zamanı laf edenler şimdi pişman olmuşlardır sanıyorum, kırmızı saç + kırmızı ruj kombinasyonu çok fenaydı laptop alev aldı izlerken resmen.
Sorry not Sorry şarkısını başlık parçasından çok daha iyi buldum ve showcase izlerken bayıldım kıyafetlerine. Ryujin oppa diye bağırasım geldi ajsdhajfdk

blinkto

Ya üzgünüm ama bence title şarkısı kötüydü. Nasıl desem Not Shy, Wannabe gibi şaheserlerden sonra bu olmadı ya 🙁 Özelikle nakarat aşırı yetersizdi bence. Albümlerinden sadece sorry not sorry’yi sevebildim. Promosyon döneminde iyi çalışmalar (nedense yorumumu paylaşamadım buraya yazayım dedim)

falondia

Haklısın aslında beat ve altyapı baya iyi ama sanki şarkı daha tamamlanmamış ve eksik gibi geliyor dinlediğinde. Akılda kalıcılığı yüksek ama kapattığımda tekrar dinleyesim gelmedi hiç. Bu arada iyi yapmışsın sitenin bazen kafayı yediği oluyor hdsfsg

====

Zaten şarkının nakarat ve bir iki kısmı dışında hepsi rap ????

falondia

Onun yerine daha az ve yoğun, vurucu olabilirdi rap partları. O kısımları Skz yazsaydı daha iyiydi valla rapleri çok iyi o grubun ve producer üyeleri var.

falondia

Aynen öyle bsidelar aşırı kaliteliydi. Jyp çok egoist bir adam açıkçası şaşırmadım o yüzden. Itzy’nin potansiyeli bu şarkıdan çok daha fazlası ve şarkının üzerinde biraz daha çalışılması gerekiyordu.

candy

Not shy era bu kadar uzun sürdü bu sefer bomba gibi geliyorlar demiştim ama şarkı çok ortalama jyp keşke karışmasa itzy şarkılarına. ICSM sonrası yine güzel bir şarkı yazmıştır dedim ama baya hayal kırıklığı oldu özellikle album sampler daki kısıma yükselmiştim ama şarkının tek güzel yeri sadece o kısımmış. Kızlar çok güzeldi özellikle ryujin ve chaeryeong. Sahne performansı hakimiyetlerine diyecek kelime yok zaten her zamanki gibi mükemmellerdi ama şarkı çok yetersiz kalmış title için. Bside sorry not sorry daha iyiydi bence. Neyse güzel bir promo dönemi geçirir kızlar umarım

whoisthis

Bence mini kışkırtıcı lise eteğiyle dans etmelerindense bu kıyafetleri ben tebrik ettim girl crushın hakkını veriyorlar 🤗

lllia

Bence bu şarkıda en iyi lia ydı ses rengi ilk defa bu kadar ortaya çıkmış. Şarkının kötü yanı rap partlarıydı bence. Kızların kötü rap yapmasından ziyade farklı bir yanı olmayan çok klasik bir rap şekli vardı.

betül

Ben de en çok Lia ve Ryujin’in partlarını beğendim. Vokal partları çok güzel daha uzun tutsalarmış keşke. Yuna’nın partlarını beğenmedim hece hece rap yapması kötüydü bence. Olgun bir ses rengi olmadığı için partları uymamış Yuna’nın.

Last edited 4 ay önce by betül
amann

Bu rap partlari hakkinda bi ben yunayi begendim sanirsam. Hatta ryujin heceleyerek rap yaptiginda ses tonu garip gelmisti ama yuna yaptiginda, evet bu part boyleymis, diyebildim

lllia

Ben genel olarak liayı beğendim ama ryujinde fena değildi. Yuna yani bile medim ki bu kız dansta çok iyi ama diğer yönlerden bence yetenek meselesi, istesede pek iyi olamıyor. Bana yuna danda ziyade genel olarak rap bölümü, söyleniş tarzı, sanki çok acemice geldi. Cidden kötüydü. Nakaratları raplerle batırmışlar gibi.

ajumma#istanbulsözleşmesiyaşatır#aşağıbakmayacağız

Burada haberini görünce dinledim. Yani biraz tuhaf buldum. Sanki şarkı gibi değil de öyle düz konuşmuşlar arkaya da müzik koymuşlar gibiydi. Aslında bazı kısımlar iyi ama hep aynı tarz konuşmayla ilerlemesini tuhaf buldum. Mafia kısımları hoş bakınca bence ama diğer bazı kısımları tuhaf ya. Böyle olunca bir garip geldi anlamadım. Biraz vokal duysak sanki daha güzel olabilirdi gibi. Ben Mv’yi beğenmedim bu arada. Resmen güzel kızları ekranın önüne koyup ekmeğini yemişler gibi.. Ortalama bir şarkı gibi ben izlerken sıkılmadım ama tekrar dinlenir mi sorun.

ajumma#istanbulsözleşmesiyaşatır#aşağıbakmayacağız

Teşekkürler dinledikten sonra yazarım hatta buraya. Yaa aslında bu şarkıda kararsız kaldım bazı kısımlar hoş bence ama belki ben bir yerde tam yükselmesini bekledim. Nakaratı falan hoşuma gitti ama şarkının tonunun yüksek olmasını istedim sanırım. Nasıl anlatsam bilemedim asdfsdf

ajumma#istanbulsözleşmesiyaşatır#aşağıbakmayacağız

Dinledim şarkıları bu arada. Ben wild wild west şarkılarını en çok sevmiş olabilirim tuhaf şekilde asdfasd Dinlemesi hoş geldi. Müziğini sevdim. Shoot şarkısına eşlik etmek bence güzel olabilir. Sorry not sorry giriş müziği çok hoş. Tennis tarz olarak bana en çok uyan şarkı sanırım.

nongrata

Vokal kısımlarını beğendim ama rap partlarını ben de hiç beğenmedim.

forexo

ben pek beğenmedim sonunu zor getirdim şarkının. wannabe gibi bir şarkı bir daha gelir mi itzyden acaba? ben not shy’ı da hiç beğenmemiştim bunu da sevmedim ama başarılar yine de

esma

ben diğer şarkılarını da dinleyemedim. Videoydu diye izlemeye çalıştım

pezevenkstanleryokolsun

zevklerimiz aynı ya

ceren

Ha söylemeyi unuttum Sorry Not Sorry bence ana şarkı olmaya laik bir şarkıydı. Bu şarkı sırf jyp yazdığı için mi title olmuş??

yummyeon

Sorry Not Sorry title olmalıymış kesinlikle.

harries

On dakikadır cümleni anlamaya çalışıyordum kwhedowınedwıube ‘laik’ değilde ‘layık’ yazman gerekiyordu.

ceren

Doğru :,) Aceleyle yazıp gönderdiğim için kontrol etmedim

la cha ta

dinledim harbi güzelmiş tittle material

whoisthis

Şarkının alt yapısı beati çok çok güzel. Lia ses rengiyle vokaliyle şarkıyı güzelleştirmiş ama rapler hiç olmamış yakışmamış şarkıya. Girl Crush konseptinde bence rapçiler yetersizse grubun teması biraz boş gözükebiliyor. Blackpink’ten bahsetceksek bence şu tür şarkıların nakaratlarında alakasızca barabinbunbumbum, rinda ginga gibi şeylerin olması hiç hoş değil ya sözler anlamsız olabilir ben anlamadığım için sorun yok ahahahajmfkejd ama hoşuma gitmiyor grupların bu tür şeyleri tekrarlaması. Albümün diğer şarkıları daha güzel, globale oynanmak istiyorsa kpop stilinden çıkmaları gerek, bu kadar parlaklığı bastıracak bir şeyler olmalı JYP şirket stillerini gerek moda tasarım gerek klip yönünden değiştirmeli.

jkw

Yani şarkı bu, şiir değil. Akıcılığı sağlamak ve kulağa hoş gelmek için bu tip ifadeler bence kullanilabilir ki nerdeyse çoğu şarkıda var. Bunlara çok takılmamak lazım bence ama fazla olunca boş geliyor tabi, ayar olmalı

Last edited 4 ay önce by JKW
whoisthis

Kuzu benim söylediklerimin aynısını söylemişsin

jkw

Evet ben de karşı çıkmadım sana ama yemişiz eksiyi💃

whoisthis

gereksiz bir çıkış olarak görülmüş olabilir bilemedim

whoisthis

aa her güne yeni bir bilgi valla 😂 bilmiyordum öyle bakınca bi anlam kazandı cidden en azından eskisi gibi rahatsız etmez

violet #hylt

sen daha çok şarkı için diyorsun sanırım ama jyp’nin bayağı paraya kıydığı bir klip olmuş genel anlamda. bayağı set ortamı kurmuşlar ki benim genelde jyp’de en çok eleştirdiğim şey yeşil perdeyi yoğun kullanıyor olmalarıydı. Düşük bütçeli deyince aklım klibe gitti hemen kzlslslxc

zehra

JYP, sanatçılarını bi sal artık

cl’in mikrofonu

Şarkı içinde bir boşluk var gibi ama berbat diyemem. Dinlenir mi dinlenir fakat ortalama olmuş. Kıyafetler güzel, saçlar ve makyajlar da iyi. Koreografi ise Itzy’den beklenildiği gibi çok güzeldi. Sahnede de çok iyilerdi. Klip için hem güzel diyorum hem de onda da boşluk var gibi hissediyorum. Biraz performans videosu gibi olmuş gibi sanki ama değil gibi de 😕. Neyse kızlar size başarılar dilerim 💖

Last edited 4 ay önce by Clin mikrofonu
somnia

Çok random ama yorumlarda hep kibar ve destekleyici olman çok hoşuma gidiyor, umarım sen de hayatında hep başarılı olursun <3

cl’in mikrofonu

Awww çok teşekkür ederim, hiç beklemiyordum bu yorumu çok duygulandım 🥺Çok sevindim düşünceni dile getirmene. Umarım sen de hep başarılı ve mutlu bir hayat geçirirsin 🌸

Last edited 4 ay önce by Clin mikrofonu
annie

Pek bir etki yaratmadı bende belki de JYP teaser da tüm şarkıyı verdiği içindir

cl’in mikrofonu

JYP teaser işinde en kötü şirket olabilir. Şarkıyı veriyor resmen. Ben de teaser videosundan sonra mv’yi izleyince şok yaşayamadım 😢

Last edited 4 ay önce by Clin mikrofonu
yummyeon

More and More için de en güzel kısmı teasera koymuştu. Bir de 3 uzun teaser yayınlaması tadını kaçırıyor olayın

somnia

I Can’t Stop Me’de neredeyse tüm nakaratı dinlemiştik, bu şarkıda da nakaratın tamamını verdi. Teaser dediğin heyecanlandırmalı ama ben teaser’ı izler izlemez ne dinleyeceğimizi tahmin etmiştim. Şarkıyı önceden sızdırıyor resmen.

cl’in mikrofonu

Evet More and More’daki öldürücü kısmı teaser içine koydu adam. Halbuki o kısım fanlar için şok edici olmalıydı ama çoktan biliyorduk. JYP bana devret bu işi ben daha iyi yaparım.

lllia

Şarkı kötü değil nakarat kısmını sevdim ama raplar cidden kötüydü

somnia

Bence bunun sebebi tam olarak rap değil de ‘hızlı konuşma’ gibi olması. 2018 senesinde kız gruplarında bu tarzı çok gördük, Twice- Likey’de Momo’nun kısmı bu tarza örnek. Şarkının belirli bir kısmında olunca hoş oluyor (mesela ‘Look up in the sky, it’s a bird, it’s a plane) ama şarkının çoğunluğu olunca arkaya müzik konulmuş konuşma gibi oluyor. Yine de İtzy rapperları bence çok yetenekli, özellikle Yeji.

violet #hylt

Tittle hoş olmuş, dinlerim ama diğer Itzy şarkılarındaki gibi hissettirmedi. Genelde daha akıcı bir nakaratı oluyordu Itzy’nin. Mesela ben Dalla Dalla pek sevmem ama şarkı nakaratta beni sarıyordu. Bir de çok fazla Stray Kids havası aldım, hem şarkıda hem de klipte. Özellikle dans sahneleri tam Stray Kids kliplerindeki çekimler gibiydi. klibe de bayağı özenmişler bu arada ve ben de çok sevdim. Itzy’nin en sevdiğim klibi bile olabilir belki. Bundan önceki kliplerinde animasyon yoğunluklu oluyorlardı, şimdi bu şekilde yapmaları şarkının sertliği ile güzel gitmiş. Albümün diğer parçalarını da diğer albümlerine kıyasla daha çok beğendim. Tennis (0.0) şarkılarını bayağı sevdim. Shoot! da… Read more »

yummyeon

Lianın ve Chaenin vokal kısımları favorim oldu. Yunayı sıradan bulan ben bu dönem kendisini çok güzel buluyorum. Belki de eskiden sürekli güzelliği ile haber olduğu için bende ters tepmişti :’? Ama bu looklara en azından daha iyi bir şarkı ve MV verilebilirdi. Şarkıdaki İngilizce partları biraz karışık ve karışık buldum kullanıldıkları yerleri özellikle. Bir de coreoyu yakıştıramadım kızlara. Itzyde maskülen dansı severim sanmıştım ama ben beğenemedim. Şarkı çok tuhaf bir şekilde dinledikçe beğenmediğim bir şarkıya dönüştü xöhxöxhxl ayrıca ITZY Wanna Be’nin üzerine çıkacak bir şarkı ne zaman alır bilmiyorum ama bence zirve eralarıydı.

Last edited 4 ay önce by Yummyeon
betül

Wannabe zirve bence de

Wannabe > Dalla Dalla = ITMF > Icy =Not Shy

yummyeon

Bence Icy en kötüsüydü niye bilmiyorum ama çok iğrite ediyor beni şarkı

yummyeon

Karışık ve özensiz*

yummyeon

Bende de ilk kez oldu ilk dedim şarkı hoş sonra dinledikçe şey dedim olmamış jdödhzkx

ceren

Rap yerine vokal ağırlıklı olsaydı keşke nakarat kısmı çok iyi ama baştaki rap kısmını beğenemedim. ayrıca konseptte yakışmış kızlara

hiiiii

Şarkı beklentimin çok cok altında kaldı

betül

7. Wannabe şu ana kadarki en iyi şarkıları

Benim de en beğendiğim şarkıları wannabe. Aslında ben şarkıyı beğendim ama rap partları fazla geldi. Vokal bölümleri çok hoştu,Ryujin’in rapini de beğendim ama hem Yuna’nın hem Ryujin’in hem de Yeji’nin rap yapması fazla olmuş. Chaeryeong’un vokali normalde pek bana hitap etmiyor ama bu şarkıda cidden çok beğendim. Not Shy’dan daha iyiydi bence.

Bu arada Ryujin çok güzeldi 😍

jkw

Ryujin çok güzelleşmiş,inanilmaz ama bu eradaki şarkıdaki partları beni baya düşürüyor, ana rappera ve bu güzelliğe yakışmıyor. Bu arada oje rengini çok sevdim,tam şu ton bulamıyorum ya

Last edited 4 ay önce by JKW
jkw

Çok teşekkür ederim🤗

loura

Her zamanki gibi performans mükemmel, şarkı ortalama, sözler anlamsız. Itzy ne zaman şöyle patlayacak bir şarkıyla geri dönücek merak ediyorum.

Last edited 4 ay önce by Loura
speechless

O kadar hevesle bekledikten sonra gerçekten çok üzüldüğüm bir comeback oldu. Not Shy’ı sevmememe rağmen, onu bu şarkıya net bir şekilde tercih ederim. Kızlar çok güzeller, sesleri var, dans yetenekleri de. Ama şarkı öyle yere göğe sığdırılamayacak kadar hoş değil. Tabii ki emek var her işte olduğu gibi ama kızların bu şarkıya verdiği emeğe yazık, heyecanlarına ve tutkularına yazık. Müzik Video garip bir şekilde şirketten beklenmeyecek kadar iyiydi bari o mv’ye değecek bir şarkı olsaydı. ITZY’nin kendine güvenen ve kendini seven konseptini seviyorum ama bu geri dönüş diğerlerinin altında kaldı. Albümün tamamına bakmış biri olarak konuşuyorum, ben beğenmedim. Sevene, dinleyene… Read more »

Last edited 4 ay önce by speechless
speechless

J*P emekli olsa da kurtulsak gerçekten.

seren

Yg tarzı gibi falan yazmışlarda yg asla böyle rep partı yazmazdı keşke ilk başlarda rep gibi değilde (zira dedikleri benim icin rep değildi ) vokal olarak gitselermiş şarkının sonunada bayıldım mv falan gayet iyiydi ilk başlar kendimi guccinin 2021 koleksiyonun falan izledeğim fikri geldi 😅guccinin shownu izleyenler ne dediğimi anlarlar
Amma wannebe falan dalla dalla hala en iyisi
Her cb dahada batırıyolarda netizenlerin dedikleri gibi demek istemiyorum amma grup hala kendi rengini bulamadı bence olur bilir

bennn

Mv,dans filan çok güzeldi ama title şarkısı o kadarda iyi değildi.Wannabe,not shy gibi ikonik bir kısımda yoktu keşke sorry not sorry title olsaymış

buse

bu kadar kötü yorum beklemiyorum. bence şarkı öyle abarttıkları kadar kötü değildi ya, çok da harika diyemem ama fena değildi yine. kore halkı dalla dalla’yı çok sevmişti ama ondan daha güzel bir şarkı bence. klip de güzeldi. kızların güzelliğine diyecek laf yok zaten. chaeryeong’un saç rengine bayıldımmm inanılmaz yakışmış. ryujin klibin başında efsane karizmatikti. koreografi de itzy’den beklediğim gibi güzeldi, zaten benim için en iyi dans eden kız gruplarından biriler. kendilerine başarılar diliyorum 💖

jkw

O kadar uzun süredir teaser veriyor gibiydiler ki iyi bir şarkı gelse bir anda baya yükselebilirlerdi ama o yapılan hype ve isteğe gelen şarkı bu mu Allah için? Burda bazıları ryujinin rapperlığını beğenmiyorlardı, anlam veremiyordum ama şimdi gayet iyi anladım. Sanıa rapper ama şarkıdaki rap partları bence rap değildi? Ve hem yuna hem ryujinin partları şarkıyı biraz düşürmüş, cidden çok cringe geldi o hahah partları, ikisinin de değiştirmeye çalıştıkları ses tonları felan. Hâlbuki itzyi en sevdiğim yeni jen gg olarak görürken bu olmadi, modum düştü. Şarki eksik ve taslak hissetiriyor. Jyp cidden sen rap parti yazma lütfen ya. Nct’nin kız… Read more »

Last edited 4 ay önce by JKW
demirbakıralemyon

Söylediklerine katılıyorum bende rap yazımı, yeteneği konusunda soyeon’ un üstüne çıkabilecek 4 jen bir idol görmüyorum. İtzy dansta çok iyiler ama rap konusunda gerçekten kötüymüşler. Heleki jyp rica ediyorm bir daha rap felan yazmasın

amendoeira

Sadece 4. jen kız gruplarını kastediyorsan dediğine katılıyorum soyeon gibisi başka yok ama erkek gruplarını da işin içine katarsak aşırı iyi rap yapanlar var

amann

Sarkiyi lia ve yuna tasimis bu sefer. Sozler de biraz……

rococo

şarkı wow dedirtmiyor sıradan ama yine de bağımlılık yapan bir şey var sabahtan beri im the mafia diye geziyorum dmsöwöwööeöe

heartheart (i. k.)

Şarkıyı başta beğendim, hatta bayağı eğleniyordum ama nakaratta ve sonrasında bozdu bence. Aslında farklı ve güzel bir melodisi var ama sözler falan çok yavan geldi bana. Yuna ve Yeji’nin rap kısımlarını beğendim ama Rujin’inkileri çok beğenmedim bu da onunla değil sözlerle ilgili. Çok basit geldi sözler bana ve şu güldükleri partlar da biraz cringe geldi, bu yüzden daha çok vokal kısımları dinlemeyi sevdim Lia ve Chaeryoung’un sesleri çok yakışmış şarkıya. Ama konsept ve koreografi çok iyiydi bence yine başta sevilmeyen sonra sevilecek bir Itzy parçasıyla karşı karşıyayız

heartheart (i. k.)

Ay attığını göremiyorum ama önemli değil koreografi genel olarak harikaydı bence :’)

fresh kiwis bangtan

Bence fena değildi ama harika da değildi.

asdudd

Kızlar şarkıyı dinleyince çok şaşıracaksınız demişti, gerçekten çok şaşırdım. Rap ağırlık bir şarkı çıkaracaklarını hiç düşünmezdim. Şirket bu sefer kesinlikle globalı hedeflemiş. Şarkının çıkış saatini bile buna göre ayarlamış. Bu sevdası yüzünden kızlar harcanmaz umarım. Şarkı korelilerin seveceği tarzda değil, o yüzden yorumlara şaşırmadım. Rap şarkıları dinlemeyenler bu şarkıdan hoşlanmaz. Değinmeden geçemeyeceğim Lia’nın sesi şarkıya aşırı uymuş, resmen renk katmış. Albümdeki başka bir şarkıda da rap yapmış. Cidden bu albümde parlıyor. Chaeryeong da resmen kendine en çok yakışan saç rengini bulmuş, kızıl efsane güzel.

Last edited 4 ay önce by Asdudd
asdudd

Ben de çok mutlu oldum, umarım potansiyelinin tamamını gösterebildiği zamanları da görürüz:)

sel cheshire

Yurt dışında da çok sevileceğini sanmıyorum bir kaç yabancı hikayesinde ingilizce kısımların çok cringe geldiği söylüyolardı

asdudd

Sevilir mi sevilmez mi bilemiyorum ama JYP kesinlikle globalı hedeflemiş, keşke vazgeçse şu sevdasından.

jkw

Ya şimdi rap diyoruz da ben o kısımları rapten bile sayamıyorum, çok üzgünüm

suzikisuzi

çoğu kişi sevmemiş ama ben şarkıyı da konsepti de beğendim. bence gayet güzel olmuş

hellosharon

Mv de dansçılarla dans ettikleri yeri JYP nin when we disco şarkısındaki giriş yerine benzeten tek ben miyim? Merak ettim dkkskdkd. Bence mv iyidi bu arada. Şarkı da ortalama

seulgiwendy

Ben danslarını beğendim ama genel olarak rap sevmediğim için rap kısımları çok uzun ve kötü geldi ama onun dışında köprü kısmı çok iyiydi şarkının. Kore’de kız gruplarının tatlı hareketli konseptleri olmadığı sürece tutmuyor ben konseptlerinide beğendim yakismis kızlara ama işte Koreliler renkli itzy’e alıştıkları için beğenmiyorlar benzer şeyleri Twice’da yapıyorlar abi bırakın hep aynı konseptleri görmekten sıkılmadınız mı farklılık iyidir sürekli ıtzy aynı konsept yapıyor diye yakınıyorlardi ee ne oldu. Şarkı öyle yerden yere vurulacak bir şarkıda değil Korelilerle bir zevkim uyuşmuyor yani listede başarılı olan çoğu kız grubu şarkısını beğenmiyorum ayrıca Wannabe bencede en iyi sarkilariydi ama listelerde diğer… Read more »

nial

Bu kızların tittle şarkılarını hiçbir zaman sevemicem sanırım. Sırf kızları sevdiğiö için sesi kısıp klipleri ve danslarını izliyorumr ya

what was the reason

JYP lütfen şarkı yazmayı bırak. Şarkıyı 2010 arşivinden mi buldun? Yaşlandın artık git iki sayfa kuranını oku. Emekli ol.

Last edited 4 ay önce by what was the reason
eren

İlk defa İtzy’nin bir şarkısını sevemedim, tarzlarını normalde çok beğeniyorum.Aslında hep öyle kalsın demek de doğru değil, değişiklik bazen iyidir ama bu sefer olmamış gibi.

la cha ta

şarkı çok kötü ya cidden low budget girl crush grup olmuş. Lütfen şu kızlara yeteneklerini harcamayacak şarkılar verin.

yup

Selam kuzu

la cha ta

selam😎💅

la cha ta

bu yorumunu bile eksilemişler gittiler sandım yine gelmiş şu gereksiz eksiciler @q

yup

Cidden, düşünce belirtemiyoruz. Ama kendileri düşüncelerini belirtseler ve aynı durumu biz yapsak “uf çtlıyosunuz dimi?” diye havlarlar. Neyse takma kafaya.

yup

Tam kapalı karantinan nasıl geçiyor?

la cha ta

oldukça tekdüze ilerliyor ya. Dersler müzik kitap falan yapıyoruz bir şeyler. Tabii yurdum insanının kurallara bağlılığı beni etkilemedi değil😍🖐 https://www.instagram.com/p/COSWtLiAXUK/

Last edited 4 ay önce by la cha ta
yup

Bizim burada her yer kontrol ediliyor, bir yaşlı çıkmış kapının önündeki sokakta geziniyordu polis geldi amca saklanmaya çalıştı ama gördü adamlar “Amca ceza yazmıyorum ama hayırdır yani tam kapanmayı mı bekliyordun ilk günden çoktan hazırmışsın çıkmaya” dediler bizi ailecek bir gülme tuttu babam şey diyordu “adamın dediği doğru bizim ülke “tam kapanma”yı “tam açılma” anladı galiba” JFGLDOLKJODILHGJOGIHLK

la cha ta

şanslısınız keşke her yerde öyle olsa bu arada polisin dediğine koptum çok gerçekçi FSKSFHAKLHFL

yup

Bizim şehir kırmızı ya, eşşek gibi yapmak zorundalar bir de ilk zamanları görseydin komşularımız maskesiz gün yapıp mucuklaşıyorlardı şimdi evden dışarıya adım atamıyorlar KLGKDOLGOHLKOLK

la cha ta

bizde de kırmızı aslında ama gayet rahat davranıyorlar gördüğüm kadarıyla. Ve çok iyi olmuş😌👏🖐

malefiz

Grupta sadece lianın ve chae nin sesini sevdiğimi farkettim onun dışında grubun rap yapabildiğini düşünmüyorum

brnlix

Beklentimin yüksek olduğu bir şarkıydı ama beğenemedim. Herkes rap ağırlıklı demiş ama rap kısmı doğru düzgün rape bile benzemiyordu. Lia ve Chaeryoung kısımları hoşuma gitti bir tek, ama sadece bu şarkıyı dinlememe yeter mi bilemedim. Dans pratik videosunu bekliyorum şimdi dört gözle, ITZY’nin en sevdiğim kısmı dansları çünkü.

brnlix

Aklıma geldi, JYP’nin son zamanlarda yaptığı ve beğendiğim tek şarkı All In ve aslında sözleri üyeler yazmıştı. Belki artık sözlerden elini çekmesi gerekiyordur. Bu track kötü değil aslında ama sözler bir garip.

buse

all in de bastaki yeri yapmis jisung’un konustugu uyelere gostermis begendikleri icin devamini beraber yapnislar sozleri de uyeler yazmis hatta sey diyordu “uyelerin begenmeyeceginden korktugum icin onay verdikleri an beraber calismaya basladik kararlarindan donmelerini istemiyordum” bu tarz bir seydi cok ozeniyorum keske skz icin verdigi bu guveni ve insiyatifi(?) itzy icin de verse onlar da sarki yazabilir eminim ki

brnlix

Herkesin şarkı yazmasına gerek yok bence, kızların yetenekleri varsa yazsınlar tabi ama ortaya iyi bir şey çıkmayacaksa yazmasalar daha iyi olur. Sektörde bir sürü iyi besteci/ yazar var. Yaptığı müzikler hala güzel JYP nin ama bence şarkı sözlerinde çok demode.

uykucu

albümün cidden kaliteli olup cb in boyle tuhaf sozlerden oluşması…Haber çevirilir belki bilemiyorum ama jyp’nin ig’sine bazı fanlar yorum yazmaya başlamışlar , jyp karma buldu seni hdjdjdj

Last edited 4 ay önce by uykucu
aswium

ah Lia her mv de en çok o ilgimi çekiyor zaten ama burada bir farklı güzel sanki

seren

Twice yazdıkları genel olarak iyidide itzyde yapamıyor bildiğin haklısın dalla dalla wannebe benimde hala en sevdiyim itzy şarkısı alt yapı olsun sözeler falan olsun iconic kısımlarî olsun cidden iyi amma bu şarkı fazla iyi değil şarkı belkide ağır iyi bir rep partı yazsalardı daha iyi olurdu mesele her ne kadarda blackpink in dududu o kadarda sevmesemde allah için jennie rep partı çok akılda kalıcı ve iyiydi ne yazıkı 4 jende kız gruplardı öyle rep partları göremiyorum jyp elinde ryujin gibi repcisi var hala güzel bir rep vermedi kıza

Last edited 4 ay önce by Seren reis
====

Yo bence rap partları zaten cringeti ama yunanın sesi de hiç uymamıştı,nasıl rapper olmuş bilmiyorum ama zaten jypnin rapperları hep böyle

miracle

Şarkı kulaklığı takıp dinlemelik bir şarkı olmaktan çok dans şarkısı gibi olmuş. Koreografisi de güzel gibiydi yani kız grubuna göre zor denebilecek seviyede. Fena olmamış, ne diyelim :/

seulgiwendy

Bende en çok lia’yı beğeniyor görünüm olarak genelde Yuna’ı beğeniyorlar ama ben Yuna’ı Seohyunda benzetiyorum 😁

Last edited 4 ay önce by SeulgiWendy
demirbakıralemyon

Şarkı ve ritmini sevdim ama başlık şarkısı olacak kadar iyimiydi bilemedim. Ayrıca ben mafyayım demek ne kadar doğru? Keşke hala kendinilerini seviyor olsalardı. Ayrıca yeji herzamanki gibi çok karizmatikti.

Last edited 4 ay önce by Ecemlim
yup

İTZY’i diğer konseptlere kesinlikle çok yakıştırdım ama not shy ve bu şarkıyi cidden “ciddi misin??” gibi dinledim moraller bozuk

林枫 lín fēng :d?

itzy’nin hiçbir şarkısını sevmedim bugüne kadar ama bu şarkıyı daha da beğenmedim çok garip. bir de jyp lütfen sen söz falan yazma

aycik 🦭

Şarkıyı sevmekle sevmemek arasındayım ama dansları çok güzel olmuş. Özellikle şu sondaki lianın kısmı güzeldi bence.

candy

Not shy era bu kadar uzun sürdü bu sefer bomba gibi geliyorlar demiştim ama şarkı çok ortalama jyp keşke karışmasa itzy şarkılarına. ICSM sonrası yine güzel bir şarkı yazmıştır dedim ama baya hayal kırıklığı oldu özellikle album sampler daki kısıma yükselmiştim ama şarkının tek güzel yeri sadece o kısımmış. Kızlar çok güzeldi özellikle ryujin ve chaeryeong. Sahne performansı hakimiyetlerine diyecek kelime yok zaten her zamanki gibi mükemmellerdi ama şarkı çok yetersiz kalmış title için. Bside sorry not sorry daha iyiydi bence. Neyse güzel bir promo dönemi geçirir kızlar umarım

la cha ta

aynı şeyi ben de hissettim.

sunmi

Neden kimse beğenmemiş ya ben ✨b a y ı l d ı m✨. Lia’nın sesi şarkıya çok uymuş, güzel bir hava katmış. Yuna konsepte çok yakışmış. Dans desen zaten mükemmel. Şarkı da farklı olmuş, benim çok hoşuma gitti.

Yeni Yazılar