Benzer Yazılar

[THEQOO] IU ‘strawberry moon’ klip teaserı yayınlandı

iu strawberry moon mv teaser 1

10/19 🍓🌝

1. Wow çok heyecanlandım

2. Yönetmen kim? Klip çok iyi

3. Wow şarkıya bayıldım, hemen dinlemek istiyorum

4. Aa bence şarkı güzel olacak

5. Şarkı çok iyi ㅠㅠㅠ hemen dinlemek istiyorum

6. Bu IU’nun şarkıları arasından en sevdiğim tür oldu ㅠㅠ

7. Jieun çok güzel, sabırsızlanıyorum

8. Şarkı şimdiden çok iyi

9. Gerçekten IU’nun şarkılarına güvenebilir ve dinleyebiliriz

10. IU’nun klipteki oyunculuğunu görünce dizide oynamasını istedim

11. Bayıldım!! Şarkı süper!! ㅜㅜ

 

K: Knetizen

guest
17 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
aaa

Bu sitedekiler ıu nun soft müzikle nasıl bukadar övüldüğünü başarı elde ettiğini anlamıyor genelde. Şöyle söyliyeyim. Onlar koreli dinledikleri şarkıların sözlerini anlıyorlar. Halk iki tarz şarkı sever ya kendini yerine koyabileceği yada koymak istediği(bknz iam the best , money)şarkılar. Bu kadının şarkılarının yüzde doksanı bu şekilde kendini şarkıya ait hissedebiliyorsun. Mesela lalisa nın korede tutmama nedeni şarkı tamamen lisa hakkındaydı. Kendinizi yerine koyamayacağınız, halka asla inmeyen bir şarkıydı. Çok iyi bir b side şarkısıydı lalisa. Güzel giriş, iyi rap partları, tek kelimeden oluşmayan akılda kalıcı nakarat ve sondaki tai ezgisi. Iu bu yüzden Her seferinde başarılı olucak.

aaa

Yorumumda lisa ya hakaret yoktur. Yapilan taktiksel hatadan bahsediyorum. Bence lalisa burda b*kulandığı kadar kötü bir şarkı değil. Lalisa yan şarkı olup.Money altyapısını pretty savage ve money sözleri arasında sözlerle ana şarkı yayımlasalardı. Ozaman korede daha fazla tutardı. Uluslar arası olarak iki şarkısıda başarılı oldu zaten. Kore başarısından bahsediyorum. Tabi birde korede asla almadığı promosyonunda etkisi var çabuk düşmesinde.

sunmi

Bazı noktalarda katılıyorum, bazılarına da katılmıyorum. Genel olarak kpop camiası şarkı sözlerinin anlamı bakımından oldukça vasat. Aşırı hit olmuş fakat herhangi bir derinliğe sahip olmayan bir sürü şarkı var. Burada örnek verip olayı büyütmek istemiyorum ama bizim anlamadan dinlediğimiz bazı şarkıları anlayarak nasıl dinlemeye devam ettiklerini sorguluyorum sık sık. Çok fazla kendini yerine koyma ya da hayal kurma tarzı bir durum olduğunu zannetmiyorum (hem anlamlı hem popüler şarkılar da var elbet), Iu’nun başarısı imajı ve sesinden kaynaklı bence. Korelilerin sevdiği tarzı biliyor ve bundan asla sapmıyor, zaten bir kere başarının formülünü bulanın sırtı yere kolay kolay da gelmiyor.

sude

Bu renkler konsept bana uzak Doğunun Kore’den yansıması gibi geliyor.Peri masalları , ağaçlar,sihir, rengarenk ortam . Çin’deki halkın da ilgileri bu yönde kanımca , filmlerine bakarak söylüyorum.Belki de oyuzden iu halk tarafından bu kadar seviliyordur.Geleneksel bakış açısına yakın olduğu için.Benzeri bizde de var biz de hislerimize daha çok önem veren bir toplumuz genel olarak.

hey

gelir şimdi 948509580 yıl önceki olaylardan bahsedenler. ben böyle soft şarkıları seviyorum bu yüzden çok iu dinlerim bu da eminim güzel olacaktır iu’nun tarzını seviyorum ve soloist sürekli tarz değiştirmesine gerek yok

marin

IU’nun şarkılarını seviyorum. Sözlerini anlamadan bile buğulu sesiyle gözlerimin dolduğu oluyor. Hissederek söylüyor hep. Sözlerini de kendi yazıyor zaten şarkılarının. Bunca senedir her çıkardığı şarkıyla liste başı olması dev bir başarı. Merakla bekliyorum bu şarkısını da.

rei

Aespa 19’una kadar #1 sonra meydan IU da zaten bu kızlar bir düzgün zamanda dönmedi ya BTS ya IU ya JB 😂 IU kesin pak yapacak

marin

Lim Young Woong iki gün önce OST yayınlayınca Genie listesinde ilk sırayı kaptı. Bugs listesinin ilk sırasında da Adele var şu an. Ama Melonda hala aespa zirvede. Dediğin gibi muhtemelen IU gelene kadar zirvede kalacaktır. Flo listesinde durum nedir bilmiyorum.

rei

Şuan sadece bugsın daily listesinde 3 ler all kill devam ediyor real time da

lalalulu

Renkler çok hoşuma gitti.

hayao

IU mu dönüyormuş 😮
Listeleri biraz rahat bırakmıştın azıcık çaylaklar yükseliyordu nereden çıktı yine 🙂
Neyse IU’nun şarkılarını severim, sesi de insanı dinlendiriyor. Bu şarkısı da iyi olur.

ji eun

Teaser çok güzel. IU şarkıları huzur veriyor

iknowyouknowleeknow

ıu sanatçı olarak çok sevdiğim biri. şarkılarında romantik tını hiç eksik olmuyor. korece anlayanınız varsa kulağa ekstra hoş geliyor dinledikçe sözleri. üstelik boş albümler de yapmıyor. özelikle eski şarkıları dönüştürmesine aşığım. ‘ by the stream’ şarkısının tadı damağımda kaldı. keşke öyle bir şarkı tekrar gelse. bence bu şarkı tamamen lilac tarzında olacak. sadece son zamanlarda sevmediğim yegane ayrıntısı var ki, çok gıcık oluyor ve kınıyorum. flower bookmark 2 gibi kaliteli çekimleri olan bir albümden son zamanlardaki çekimler çok vasat. amatör edit yapan ben bile bundan kaliteli şeyler yapıyorum. klibe takılmamaya çalışıyorum gerçekten ancak celebrity kalitesiz kapağından sonra bu da onunla… Read more »

holo

Ula koreliler

im not sorry im ugh!

Ot7 stay veya skz stanlar burdaki userların açtığı di/s/cord sunucumuz var. Orda skz için ayrı açılmış kanal bulunmakta. O kadar link attık bir tane 0t7 gelmedi,gelin artık. Sohbet ederiz orda. Bekliyorum 🤗 @felixin minik elleri adlı user geçen sana link atamadım, bu yorumu görürsen lütfen gel ya♡
https://discord.gg/bwDuf4qs

Last edited 1 ay önce by Im not sorry Im UGH!
minhvoid

Senin kuyruk acın ne zaman biticek ya skz 8 kişi ne zaman anlayacaksın valla hangi kafadasın merak ediyorum

ji eun

Hayal dünyasında yaşıyor işte😄gerçekleri kendine yediremediği için kendi gibi boş birilerini bulmaya çalışıyor

Yeni Yazılar

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x