Benzer Yazılar

[THEQOO] Jessica’nın kitabı ‘Shine’ın Kore’deki çıkışı ertelendi

[THEQOO] Jessica'nın kitabı 'Shine'ın Kore'deki çıkışı ertelendi

Jessica’nın kitabı Kore’de 29 Eylül’de çıkacaktı ama ‘dahili sebeplerden’ ötürü ertelendi. Basım şirketi RH Korea açıklamasına göre internetteki kitap özeti ve kapak fotoğrafı final versiyon değilmiş. Şirket ayrıca “‘Shine’ bir otobiyografi değil, yazarın hayal gücüyle yazdığı bir kurgu” diye açıklama yaptı. “‘Shine’ın film olması ise henüz onaylanmadı, hala konuşuluyor. Jessica kendini eski SNSD üyesi değil yeni yazar Jessica olarak tanıtmak istiyor.”

Önceden kitabın kapağında “Jessica’nın otobiyografisi” yazıyormuş ama şimdi “Jessica’nın çıkış kitabı” olarak değiştirilmiş

1. SNSD albümü ve light stick’i olan kapağı da değiştirecekler mi?

2. Niye kaçanların hepsi arıza çıkarıyor..ㅋ

3. Ah.. göz zevkini bozuyor

4. ㅋㅋㅋ kendine hiç mi güvenmiyor? Diğer üyeler gayet iyi hayatlar yaşıyor, o kendi yoluna gitmeyi seçti, niye ‘eski SNSD üyesi’ ismini kullanan tek üye o? Anlamıyorum onu

5. Nasıl bu kadar sorun çıkarabilir…

6. Bu kadar skandaldan sonra film şirketi kitabı film yapmaktan vazgeçti herhalde ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

7. ………niye hep sorun çıkarıyor……

8. Ama Jessica film olacağının kesinleştiğini söylemişti..? Ne oluyor?

9. Yurtdışında çoktan yayınlanmış kitapları ne yapacak? Yabancılar kitabı onun biyografisi olarak görüyor

10. ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

11. 🍆🍆 (Ç/N: patlıcan = gaji -> gajigaji = göze batan şey)

12. Artık vazgeçebilir mi? Gruptan ayrılalı 6 yıl oldu

 

Kaynak: Pannchoa

111 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Yves

Instagramda paylaştığı karakter profilleri ilgisi bulunduğu ünlülerle eşleşiyor. Taecyeon’a kadar gönderme var ama “hayal ürünü” mü? Yemesin bizi.

Sel

Ne göndermesi ? (Tamamen bilmediğimden soruyorum)

Betül

yukarıya yazmışım 🙂

AhgaseAileean

Aynen ya Taecyeon göndermesini bilen varsa söylesin lütfen aşırı merak ettim.

Betül

Taecyeon göndermesi neydi?

Betül

Kitaptaki bazı karakterlerin tanıtımı paylaştı o olabilir

AhgaseAileean

Burada Taecyeon la ilgili bir şey göremedim ki

betül

Erkek versiyonu vardı bir de onu da atıyorum

betül

Jessica ile en çok shiplenen idoller : Jaejong , Taecyeon , Donghae .

Açıkçası özellikler arasında hem Taecyeon hem de Jaejong için uyanlar var

betül

Kitaptaki karakterlerlerin özelliklerini paylaşmıştı

QueenSS

Kendi hayatından sadece “esinlendiğini” belirten Jessica gruba 9 üye koymayı ve baş karaktere salatalıktan nefret etmeye kadar kendi özelliklerini eklemeyi unutmamış. Kurgu kelimesi sadece kendini korumak için. Bunca yıl sonra hala kin tutarak böyle bir çabaya girmesine anlam veremiyorum. Gruptan ayrılma konusunda kızları haklı bulsam da bence en doğru yaptıkları şey susmaktı. Kim haklı olursa olsun kaç yıllık arkadaşlıklarına hürmeten sessiz kalmaları, aynı konuyu sürekli karıştırmamaları iki tarafın da iyiliğine olurdu.
Neyse, Tyler kwon senden nefret ediyorum.

Minse

Kiz yillarca haksizliga ugradiysa bunu anlatmak istemesi doğal..diger 8 kişi gayet rahat yaşarken o hala nefret alıyor başından geçenleri anlatmak isteyebilir.. zaten ne yazdığını bilmiyoruz kitapda hemen elestirmeyin ya bi kitap çıksın..

QueenSS

Kitaptan sayfalar paylaşılıyor ve yapmaya çalıştığını görmek için müneccim olmaya gerek yok. 8 üye rahat yaşadıysa jessica da gayet rahat yaşadı. Netizenlerden aldıkları tepkilerden bahsediyorsan kızlar da gayet boş yere nefret aldı.

Sevil

hiç biri jess kadar nefret almadı, kız yıllardır sahneye çıkamıyor deli gibi nefret alıyor, hain damgası yiyor, hangisi jess kadar nefret almış gayet rahat sahneye çıkıp hayatlarına bakıyorlar hâlâ snsd ileler,bu kız gruptan atıldı mi ne oldu hâlâ belli değil,varsa bi haksızlık bunu açıklaması normal diyorum sen hala aynı şeyleri söyleyip duruyorsun, kitaptaki açıklamalar daha belli değil kitap çıkmadı diyorum, her baskı farklı zaten bazı şeyler de kaldırıldı, kızın belki haberi bile yoktu.. haa dediğim gibi bazı şeyleri açıklamak istiyorsa buna kimsenin laf etmeye hakkı yok haksızlığa uğradın mi hiç oturdugun yerden aman sussun demekle olmuyor, varsa bi yanlış bunu… Read more »

QueenSS

Sadece jessicanin aldığı nefrete dikkat çekiyorsun. Yıllardır her mecradan takip ediyorum, taeyeon ve tiffany başta olmak üzere kızlar da çok nefret aldılar. Jessica ayrıldıktan sonra fandom ikiye bölünmüş gibi gözükse bile büyük çoğunluk iki tarafı da destekledi zaten. Hayran olmayan internet kullanıcılarının nefret yorumlarının öyle büyük bi önemi yok zaten. Jessica markası ile gayet başarılı oldu kızlar da kendi yollarında ilerlemeye devam ettiler. Jessicanın promosyon için müzik showlarına çıkamamasından bahsediyorsan bu şirketin yol açtığı sorun. Şirketten ayrılan üç üye de henüz hiç promosyon yapmadılar belki onlar için bile yasal engel çıkmış olabilir. Dediğim şeyi iyi anlamadın herhalde ki hala haksızlığa… Read more »

NeNe

Gelir şimdi “Jessica ‘kurgu’ kitap yazdı üzerinize alınmayın.”diyen Pollyanna’lar…
Baksanıza Jessica bile ne yaptığını bilmiyor.Önce biyografiydi ,şimdi kurgu oldu sözde….
Kimse kusura bakmasın ama nerden sataşıp, nasıl adını duyuracağını şaşırdı.

Minse

Kitap da ne yazdığı belli değil daha ya ne lâf yaptınız kitabın hiç bir baskısında otobiyografi ifadesi yoktu, bunu uyduran snsd fanları, en başından beri kurgu dendi..ha bazı şeyler gerçek olabilir tabiki ama kitap da ne yazdığını bilmeden yorum yapmanız saçma..ayrica bi haksızlığa uğradıysa bunu duyurmak istemesi de gayet doğal kız sektörden silindi resmen susmak zorunda değil..

Boş yapmayın

Kurgu değilse daha kötü değil mi? Ya anlattıklarında haklılık payı varsa, biz konduramıyoruz ama bu kız şirketten kovuldu ve bunu şirket, üyelerle hemfikir olmadan yapamazdı. Demekki 8 kız için Jessica çok bağlıyıcı değilse bu kız da yaşadıklarını anlatamıyorsa onun için daha zor değil mi? SM ile kesinlikle gizlilik anlaşması yapmıştır ve bence iki tarafta asla bu konu hakkında AOA Mina gibi konuşamaz. Ki o bile kaç yıl susmuş. Bu yüzden bu şekilde “kurgu” diyerek aslında bizim karakterleri çıkarıp olayı kendimizin bilmesini de istiyor olabilir. Amann çok düşündüm üstüne… Yıllar yıllar sonra ancak nene olunca kesin çıkar ortaya kimse dayanmaz o… Read more »

Elif

Artık Jessica’ya olan hiçbir ilgim kalmadı. ertelenme sebebi belli, kitap haberinden sonra çok eleştiri aldı. hayal gücü diye değişmesi falan, artık dürüst olmadığı çok açık. bir şeyler ters gitmişse, ya da sebepsiz atılmışsa ayrıldıktan sonra söyleye bilirdi, çünki özgürdü. böyle şeyler yapması sinsice ve hiç güven verici değil.

Boş yapmayın

Acun bile Survivor’a gelenlere gizlilik anlaşması yaptırıyor. Yani yemek veriliyor mu? Gibi soruları cevaplayamazlar diye. Sence gerçekten Jessica bildiklerini söylemekte özgür mü? Ben sanmıyorum.

Elif

Niye olmasın. o kadar çaylak gördük cesaretle çıkıp ne yaşadıklarını söyleyen. Amber de ayrıldıktan sonra Sm in zorluklarını anlattı, bir şey de başına gelmedi.

Boş yapmayın

Amber grubu hakkında konuşmadı. Ayrıca zorbalık olayı farklı bir şey çünkü Kore bundan çok çekiyor ve affetmiyor. Tabi zorba demiyorum ama anlatamayacağı şeyler olabilir.

Elif

Sen gerçekten kızların jessicaya zorbalık ettiğini mi düiünüyorsun

Boş yapmayın

Yooo düşünmüyorum ama bir anda sırtını döndüklerini düşünüyorum. Jessica’nın deyim yerindeyse k*çına tekme attılar. Ve nedeni de sadece sevgili yapması olamaz

Deniz

Zorbalık değil ama arkadan vurma , var bencede Jessica jungdada hata vardır , ben iki tarafında hatalı olduğunu düşünüyorum .Objektifim tarafım Yok Jessica jung gibi , seside görselide çok sağlam olan ,biri neden. Durup dururken böyle bir kitap , yazma gereği duysun normal ayrılmış olaydı şirketten atılmasaydı , neden bu kadın , kızgın grup arkadaşlarına altı yıl geçmiş üstünden , hadi fxten kristal kardeşi ablasının yanında yer alması normal , ama snsd üyeleriyle , izlediğim smtown konserlerinde ablası gruptayken snsd üyeleriyle çok yakınken ,ablası ayrıldıktan , sonra tavır alması sm town da artık grubuyla . Diğer gruplarla bir arada sahnede… Read more »

Betül

Alakasız ama Luna ,Jessica olayından sonra snsd üyeleri ile etkileşim verdi .Aynı şekilde Amber 2015 yılının başında Shake That Brass solosunu yayınladı ve klipte hep Amber’ın yakın arkadaşları vardı .f(x) üyeleri ve Snsd üyeleri arasında bir soğukluk oldu diyemeyiz tam

Betül

klipte Hyoyeon da vardı

Suna

Snsd ile amber’in arası kötü değildi belki ama kitabını amber de paylaştı.. açıkca destek oldu.. Kitap daha çıkmadı ne yazdı bilmiyoruz ama kurgu alfanda yaşadıklarını da anlatmış olabilir amber de destekledigine göre… Kitap çıksın bakalım neler yazıyor göreceğiz ayrıca bi haksızlık varsa şu an sunmaması gayet doğal jess’e kızamaz kimse

Esma Büke Morkoç

Krystal, çağrıldığı her SM Town’a gitti. Geçenlerde Naver, Krystal SM Town konserine katılma isteğinin SM tarafından defalarca kez reddedildiğini haber yaptı. Luna daha geçen yıl Seohyun ile fotoğraf paylaştı. Sulli her zaman Taeyon ve Hyoyeon ile yakındı. Amber da SNSD üyeleri ile 2018’de resim paylaştı. Victoria’yayı gelince Çin’in Hallyu yasağından dolayı kendi üyeleri de dahil olmak üzere hiçbir Koreli ile resim paylaşmıyor. Çünkü Çin hala Kore’ye ambargo uyguluyor. f(x)’i katmazsanız, gerçekten çok yorulduk fandom olarak çünkü.

Suna

Özgürmüydu ya siz ciddi misiniz, kızın her işi ertelendi hep bi engellendi ayrıca kardeşi hala sm’deydi.. ayrıca kitapda ne yazdığını bilmeden niye kıza saldırıyorsunuz ya tam da kardeşi şirketten çıktıktan sonra kitabı çıkarması gayet manidar Bi haksızlık varsa bunu açıklamak istemesi doğal..

Hata

Bi ara burada ‘Öl de ölelim Jessica Reiz’ diye biri vardı aklıma o geldi ÖföelslrğLö

la cha ta

gelse keşke jess haberleri onsuz olmuyor

Eda geberecek

Evet ya

Someone

Bende onu arıyorum ya tüm yorumlara onu için baktım😂

Last edited 2 yıl önce by Someone
Deniz

Demekki kadının haklılık payı var , tamam kurgu olarak yaşadıklarını anlattıcak bellide iki tarafta , haklı belkide haksız kendilerince , ama ya yıllarca diğerlerini melek olarak bildikleriniz sizin bildiğiniz kadar melek değilse .Ozamanda sadece bu kadınımı eleştirmeye devam edeceksiniz peki ? Bırakın yayınlansın , kimin ne olduğu çıksın ortaya kim haklı kim haksız , çıksın ortaya diğerleride konuşsunki sorunun kimde olduğu çözülsün ,hiç bişey tek taraflı değildir çünkü

Heyuu

doğru yanlış kesinlikle tartışılır. Tyler Kwon’un insta’ya attırdığı yorumlardan bazı kesitler olarak : şeyden bahsetmiş Yesung’un güneş gözlüğü markası, Donghae’nın restauranti gibi gibi herkesin kişisel şeyleri var. Jessica’nın markası için Tyler fon ve anlaşmalar sağlamış hatta şirket onaylamış tabii kar almak şartıyla. Hatta çalışmalar başlamış gözlüğü tanıtılmış Jessica’nın. Sözleşmesini yeniledikten bir kaç ay sonra atıldı demiş. Ve SM’in ne olursa olsun sanatçısını atmadığını eklemiş. (Chen evlendi üyeleri destekledi grupta hala, Sulli gruptan ayrılmak istedi üyeler anlayışla karşıladı çıktı ama hala SM’deydi tarzında örnekler vermiş.) Jessica’yı gruptan atma işini bazı üyeler ve üyelerin aileleri istemiş, markasına daha çok önem veriyor, prova… Read more »

Heyuu

“NCT’deki birçok birimde üyeler arasında gerginlik ve kıskançlık var, SM’nin diğer birimlerdeki üyelerin adil olmayan bir şekilde muamele ettiği belirli üyelere ne kadar önyargılı olduğu, ayrıca çok zengin aileden gelen üyeler kibirli davranma ve diğer üyelerden üstün olma eğiliminde olduğunu

bir çok SM sanatçısının clublara gidip erkek ve kadınlarla flört edip onlarla yattığını, diğer SM sırrının sanatçısı depresyona girmesin diye uyuşturucu sağlamak olduğunu yazmış ??? wooowwwww

Last edited 2 yıl önce by Heyuu
Heyuu

hatta ve hatta Krystal hakkında da yazılmış. Krystal SM’in şirket ve sanatçı arasındaki gelir dağılımı konusunda açgözlü olduğunu da biliyor, çünkü albümde% 90 şirket ve% 10 artist payı veriliyor. Başından beri SM aracılığıyla solo albüm yapma isteği yok, ayrıca kendi eserleri kendi yapmak istiyor. Fikirlerini ortaya koyarak ve yönetmenlik yaparak prodüksiyona dahil olmak, albümünü gerçek Krystal’i temsil eden müzik zevkine ve tarzına göre yayınlamak istiyor. Kontrat yenilemede SM, bol miktarda diss parçasıyla albüm çıkarabileceği, Kore’nin marka ürünü için bir ilham kaynağı olma önerisinde bulunacakları noktasına kadar teklif etmiş. – Görünüşe göre SM, Krystal’den ayrılmayı önlemek istiyor, tartışacaklarını söylediler Krystal, spot… Read more »

Last edited 2 yıl önce by Heyuu
QueenSS

Tyler yine algı oyunu yapmaya başlamış. Vay be ne kıskanç kızlarmış ki bunlar her üyenin solo programlarına destek çıkıyorlar, şirketten ayrılmak isteyen üyelere yine grupta kalın diyorlar.. Şu ana kadar jessicanın ayrılması konusunda konuşan sadece tek taraf oldu, şirket bile ilk açıklama haricinde birşey demedi. Bu tyler itinin dediklerine güveneceğime kızlara güvenirim. Madem kızlar kıskançlıkla dolup taştılar da gruptan attılar niye şirketteki diğer sanatçılar veya kızların şirket dışından hara bora vb. gibi arkadaşları jessicanın yanında durmadı? Onlar da mı kıskandılar? Gidip hayran yorumları okuyup üye seçerek yok şunlar jessicanın yanında durdu diyerek kutuplaştırmaya çalışıyor. SMin çok masum olduğunu düşündüğümden değil… Read more »

Betül

Hara instargramdan Jessica’yı takipten çıkardı ve Taeyeon’u takip etmeye başladı diye bir haber görmüştüm 2015 yılında . Gerçekten ne oldu da yakın arkadaşları Jessica’yı desteklemeyi bıraktı merak ediyorum.T-ara üyesi Hyomin bir röportajında ” Grubumuz ile ilgili kötü haberler çıktığında ,etrafımızda bir çok insan yokken snsd üyeleri özellikle Yuri ve Sunny destek oldu ve beni dinlediler.” benzeri bir şey demişti .Hal böyleyken neden Jessica yalnız kaldı bu kadar çok merak ediyorum.

Armyluv

Yahu kizin en yakin snsd uyeleri kızı desteklemeyi birakti haranın yaptığına mi takildin.. herkes snsd yi desteklerken bilerek birileri taraf olmuş da olabilir.. ayrıca boa jess gruptan çıkarılınca açıkca jess ı desteklediğini gösterdi ben hatırlıyorum.. smden kimsenin yorum yapmaması normal şirket içindeyken yorum yapamazlar hepsi gizlilik antlaşması imzalıyor .. şirketi kötü gösterecek hiç bir konuda yorum yapamazlar.. ayrıca irene kim de sm de ama o jessica’yi hiç yanlış bırakmadı tam tersi sm ye alttan alta giydirdi hep.. jess kötü biri olsa o kızda desteklemezdi

Suna

Snsd’nin 10. Yılında sunny’acikca kameraya bakıp özür diliyor o dönemde herkes o özrün jess’e gittiğini düşünmüştü.. sence niye özür diliyor bunu da düşünmek..lazım ha yukarıdakilerin hepsinin doğru olduğunu düşünmüyorum bende.. ama jess’e olayında açıklanmayan çok şey var iki tarafında hatası olabilir ama diğer kızlarında hatası olduğuna eminim, jess bir şekilde bazı şeyleri açıklamak istiyor olabilir kitap da ne yazdığını görmeden kesin hüküm vermeyin kızlarla ilgili kötü bir şey var mı onu da bilmiyoruz belki de sm yi eleştirecek

QueenSS

Adhdla yok öyle bir şey kızlar yanındaki üyeye mesaj veriyorlardı ve Sunny Sooyoungdan özür diledi ve teşekkür etti. Herşeyi jessicaya bağlamaya çalışanların abartması. Sunnynin jessicaya göndermesini görmek istiyorsan 2014te jessica gruptan ayrıldıktan hemen sonra radyo programında dediklerini dinle.

SNSD'nin old ama gold SONE'ı

Güzel kurgu 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

Betül

Benim anlamadığım diğer idollere neden deginilmiş

Bear

Bir taraflarınızdan bir şeyler uydurup uydurup buraya yazıyorsunuz ya da uydurulanları gelip yazıyorsunuz gerçekten çok garipsiniz. Red Velvet üyelerinin SM den ayrılmak istediği falan yok geçenlerden Seulgi SM de hoca olmak istediğini Ceo olmak istediğini söyledi. Ayrıca Jessica’nın asla masum olduğunu düşünmüyorum eğer bu kadar insan ona karşı çıkıyorsa vardır bir sebebi. Bu arada Taeyeon zaten en popüler SNSD üyelerinden biri neden kıskansın Jessicayı? SM ne olursa olsun sanatçıları destekliyor demek kesinlikle yanlış olur orası hayır kurumu değil adamlar işlerine yarayacak para getirecek insanları tutuyorlar Sulli buna bir örnek. Demekki Jessicayı öyle görmüyorlar.

Heyuu

🚨❗❗❗❗acilen gidip Tyler Kwon denen adamın Instagram fotoğraflarının altındaki yorumlara bakın…. adam resmen en kötü lider Taeyeon kıskançlıktan diğer üyelere Jessica kötüledi falan filan…….. Zorba çetesi: Taeyeon, Sooyoung, Tiffany, Sunny, Yuri demiş. Neler neler yazdırıp sahte hesaplardan yorum attırıyor. Yazdırıp attırdığı çok net. Kendisinden ise ona sahip çıkan, harika erkek arkadas olarak bahsettirmiş…… çok belli yazdırıldığı. Yorumlara çok uzun hepsini yazamadım ama bir bakın…..

Last edited 2 yıl önce by Heyuu
FOD

Cidden mi ? Vay salak adam bir de 40 yaşında olacak, uğraştığı şeylere bak cidden…

Heyuu

Baya bildiğin SM’den SNSD ve üyelerine….. neler neler…. diğer gruplarında adı geçiyor. Kısaca görünmeyen yönden bahsediyor. Haklı olduğu yönlerde var baya ama o kadar fazla ki henüz hepsini okuyamadım. Düşük kalite mi desem ne desem bilemedim 🙄

Last edited 2 yıl önce by Heyuu
Jae

Yazilan şeyler dogru yalniz zorba değiller mo taeyeon tiffany sooyoung

Betül

Belli bir kanıtınız var mı zorba demek için?

Açım.

Jessica’nın haklılık payı yok? İlk önce otobiyografi diye yazılıp gereken ilgi toplanıldı şimdi de değiştiriyor mu, gülünç. 8 kız kötü 1 kişi iyiymiş gibi lanse etmesi başlı başına olay, evet belki gençlik yıllarında aralarında kavgalar oldu ama ben 8 kişi yanlış 1 kişi doğru açıklamasına katılmıyorum illa ki onun da gençlik hatası olmuştur. “Hepsi bencildi ve beni kıskanıyordular” ne demek? Sen şu an bile o grubun adı ile ekmek yiyebiliyorsun, bencil ve kıskanç dediğin Soo ve Hyo adamın biri sana taciz ettiğinde seni oradan uzaklaştırıp götürdüler. Bencil ve kıskanç dediğin Tiffany programda kıytırık sevgilin yüzünden üzerine geliyorlar diye MC ile… Read more »

Deniz

Şuanda gerçekteydi saçlamamışsınız, neden sadece Koreliler nefret ediyor bu kadından bunuda düşünün? Derim , sm yüzünden olmasın sakın omumda içindeki olan yanlış şeylerden dolayı , madem bu kadın haksız diğerleri melek ya , hepsi neyse peki bu melekler taeyeon dahil sözde melekler ya size göre .Bu kadın ayrıldıktan sonra taeyeonnun mutlulukla sekiz üyenin olduğu ot8 baskılı tshirt paylaşmış instagramdan .Veyada bu kadın ayrıldıktan sonraki konserde into the ne worldün ballad versiyonunu söylerken sunny dışında o kadın gerçektende içten ağlamış belli , taeyeon tamam ağlamasına gerek yok , ama mimikleriyle bile belli etmiş sevinçli olduğunu gülmemek için zor tutmuş kendini .Diğerleride… Read more »

Betül

Konserde ağlamanın ya da ağlamamanın Jessica ile tam olarak bir bağlantısının olduğu belli bile değil ama

Last edited 2 yıl önce by Betül
J J

Kitap en başından beri kurguydu zaten. Koreli basım ekibi kitabın kapağına böyle bir şey yaptıysa bu Jessica’nın hatası mıdır? Jessica’nın elinde olmayan şekillerde gerçekleşen Korece versiyon kapağı, Portekizce ve Tayca versiyon kapağındaki şeyler düzeltildi istekleriyle. Ama bu erteleme sorunu nedense sadece Korece versiyonda oldu hiç mi aklınıza gelmiyor başka etkenler olabileceği. Mesela bu kadın SM yüzünden müzik sektöründe promosyon bile yapamıyor yıllardır. Ayrıca neye göre karar verelim kimin haklı kimin haksız olduğuna, çoğunluğa göre mi? Sırf Jessica’nın yanında kimse olmadı, o yalnız diye o mu suçlu oluyor? Herkesin illaki kusurları vardır bu olayda, biz Jessica tamamen masumdur demiyoruz ama insanlar… Read more »

Betül

Haklısınız şu an olayın arka yüzünü bilmediğimiz için kesin şu haklı diyemeyiz ama Jessica’nın böyle bir olayla gündeme gelmesinin en önemli sebebi kitabın kapağında kullandığı snsd izleri.Ve maalesef bunlar arasında aktif olmadığı dönemden işlerin fotoğrafı da vardı ( sailing fotosu ve lightstick ) . Sektörü ifşalamaksa buyursun ifşalasın ama bunu kurgu olarak mı yapmak istiyor yoksa farklı şekilde mi karar vermeli.Kitabın yayın tarihi atıldığı güne tekabül ediyordu .Bunun anlamı çok açık değil mi?

J J

Kitap kapağında kullanılan izlerin Jessica’nın dahilinde yapıldığını düşünmüyorum çünkü daha sonradan değiştirildi bunlar. Evet Portekizce versiyon kapağını Jessica seçti ama yayımevi fanların yaptıkları kapak tasarımlarından yararlanarak bunu yapmak istedi. Muhtemelen Jessica farkında bile olmadı oradaki simgelerin anlamlarının. Kitap 11 dilde basılacak ve hepsi için farklı farklı yerler var. Hepsi Jessica’nın bireysel kişiliği dahilinde gerçekleşemez bile, Jessica bu kitap için bir şirket ile anlaşma imzaladı aslında onlar yürütüyor gibi bir şey. 930 meselesine de gelecek olursak Jessica’nın o gün idollük hayatında yaşadığı en önemli günlerden biriydi ben kullanmasında bir sorun olabileceğini düşünmüyorum. Hepimiz bizim için önemli olan günlerde kutlama vs yaparız… Read more »

Betül

Hara instargramdan Jessica’yı takipten çıkardı ve Taeyeon’u takip etmeye başladı diye bir haber görmüştüm 2015 yılında . Gerçekten ne oldu da yakın arkadaşları Jessica’yı desteklemeyi bıraktı merak ediyorum.T-ara üyesi Hyomin bir röportajında ” Grubumuz ile ilgili kötü haberler çıktığında ,etrafımızda bir çok insan yokken snsd üyeleri özellikle Yuri ve Sunny destek oldu ve beni dinlediler.” benzeri bir şey demişti .Hal böyleyken neden Jessica yalnız kaldı bu kadar çok merak ediyorum.

Deniz

t- ara olayı acayip iğrençmiş , ya o eski üyenin iftirası yüzünden insanlar , neler çekmişler zorbalık yapmadıkları halde.Snsd olayıysa iftira falan yok en azından üyeler kendi aralarında , sanırım anlaşmazlık yaşadı Jessica jung ayrılmış , ama en azından iftira atmamış kadın ,kimseye

Betül

Kitapta eski sevgilisinden de bahsediyormuş .İnsanların kim olduğu ile ilgili az çok tahminleri var . Umarım karşı taraf bu işten rahatsız olmaz çünkü herkes okuyunca aklına gelen isimler netleşecek .

J J

Karşı tarafın rahatsız olacağı bir şey yok aslında. Okuyucunun hayal gücüne kalmış artık bu. Otobiyografi yazmadım sadece eğlenceli bir şeyler yazmak istedim ve bunu yaparken de bu sektördeki tecrübelerimden ilham aldım dedi. Herkes olayı merak ettiği için bu kitabın altında bir şeyler arıyor sadece.

Betül

Bugün kitabın ”otobiyografik ,dünya çapında yayın ve film prodüksüyonu onay bölümü kaldırıldı” diye haber okudum .Madem otobiyografi değildi neden böyle bir onay verildi? Bazı şeyler bilgisi dahilinde olmamışsa bile kendi işi olduğu için bunları bilme zorunluluğu var.

J J

Otobiyografik kısmının kaldırıldığı şey Korece versiyon kapağı ve muhtemelen bunu söylerken de yine belirtmek istediler otobiyografik olmadığını. Çünkü herkes eski olayların arkasını merak ettiği için öyle kabul etmek istiyor. Kitap en başından beri öyle zaten onlar sadece yanlışlığı düzelttiler o kadar. Ve ayrıca kitap tam 11 dilde basım yapıyor yani bu demek ki 11 tane farklı yer ile iş yapıyorlar belki de daha fazla. Hangi birini bilebilirler ki hatta bu kapak ve diğer sorunlu kapaklar da yapılan işleri Jessica tarafı fark ettiğinde değiştirttiler.

Betül

Yine de bilmeliydi diyorum ben ve bu değiştirme olayı tepki aldığı için değiştiriliyor

J J

Diğer kapaklar için belki evet çünkü insanlar gereksiz simgeler katmış ve dediğim gibi belki Jessica farkında bile olmadı o simgelerin ama Korece kapağı için aynı şey değil. Hatta haberlerdeki görsellere göre kapakta değişiklik yapılan tek yer dünyada aynı anda yayımlanması ve filme dönüştürülebileceği kısmı. Arka kapağını bilemiyorum ama yazdılarsa da basım yerinin kendi hatası çünkü öyle bir şey yok.

Betül

Brezilya kapağında da değişiklik yapıldı .Ayrıca Jessica’nın farkında olmadığına nasıl bu kadar eminsiniz?

J J

Farkında olmaması konusunda bir ihtimal diye “belki” dedim farkındaysanız yani kesin konuşmuyorum ama sonradan değiştirilen bir kapak farkında olmadığını da göstermez mi? Siz neden bu kadar eminsiniz peki sadece tepki aldığı için değiştirttiklerine, tepki almasaydı değiştirmezdi mi diyorsunuz yani?

Betül

Sadece şunu diyorum fark etmemesi anormal olan .Ve bu kapak fotoğraflarını instagramda fan sayfalarında 1 ay önce görmüştüm alta da bırakırım fotoğrafı .Son 10 gündür falan bu olay konuşuluyor yani degistirmezdi belki de diyorum .

J J

Her iş bir anda olacak diye bir şey yok belki daha önce kararlaştırıldı ama yeni duyuruldu. Ya da bunlar dünyada fan olmayan kesimden tepki alınca onlar da yeni fark ettiler. Yani direkt Jessica suçlamak yerine biraz da bu ihtimaller düşünülemez mi ben anlamıyorum. Jessica oh! zamanlarında SNSD’deydi kullanabilmesi garip gelmiyor bana evet tabii kullanmaması daha yerinde olur, sonuda herkes ondan nefret etmek için kılı kırk yarıyor. Ama şu diğer fotoğraf için belki de hiç görmedi yani o fotoğrafı. Eleştirin evet zaten her şeye iyi yorum yapmak zorunda değiliz ama bu karalamaya doğru gidiyor artık. Yaptığı her hareket yanlışmış gibi davranılması… Read more »

Heyuu

“çünkü Krystal Rachel hakkında çok şey biliyor” 😂 eeee resmen gerçek insanlardan bahsetmişsin Jessica 🙂 SM işlere karışınca u dönüşü yapmak zorunda kaldı sanırım

Doux

İlgi çeksin diye en başından otobiyografi demişti hatta ilk açıklamalar kpop dünyasının gerçeklerini ortaya çıkaracak falan diyordu sanırım tepkilerden sonra değiştirilmiş,eski ününden hala para kazanmaya çalışıyor jessica’yı severim ama bu yaptığı yanlış bir strateji

Bebek Canga

Bu haberle kesinlikle alakası olmadığıni biliyorum. Gerekirse beni linçleyin ama

Bune ne olmuş bu kıza çok fazla zayıflmış sanki hasta gibi , haberi çıkmayacak biliyorum ama çok üzüldüm

Elif

Sen k-popu yeni mi takip ediyorsun. İdoller fazla zayıflığı ile hep konuşulur. Sadece irene zayıf değil k-popta

Bebek Canga

Hayır ama Irene monster a böyle değildi sadece başına kötü birşey geldiğini düşındüm ve 8 yıldır kpop dinliyorum 😶

Bebek Canga

Ki yazdığın kişileride biliyorum ama yinede kötü🙁

Elif

Bence de sağlıklı değil ama benim gözüm alıştı. Neredeyse tüm idollerin böyle çok ince olduğu dönemleri vardır.. her zaman bu kadar ince olmuyorlar ama. ben o ince dönemdeki resimlerini attım sadece

MeU , Once , ReVeluv and Blink

Bebek Canga 98 liydi yani yalan söylediğini pek zannetmem ama Irene ı bendr hiç bu kadar zayıf görmedim doğrusu🤔

Last edited 2 yıl önce by MeU , Once , ReVeluv and Blink
Elif

.

Eda geberecek

Şey neden?

Elif

..

FOD

Pardon ama Rosé debutundan önce de fiziği buna benzerdi daha 15 yaşıdnauken felan videosu var ..Metobolizması öyle ki rosie kendi aç felan bırakmıyor, bilen bilir grupta en çok yemeyi seven üye ama metabolizması genetik de olabilir rosienin ailesini daha önceden bilenler annesinin de zayıf ve uzun olduğunu söylüyor ..neden yargılandı şuan anlamıyorum.Hep bu yapılıyor nasıl ki insanları fazla kilolarından dolayı utandırmamalıysak doğuştan fiziği böyle olup sağlıklı ve zayıf olanları da boş yere dert etmemize gerek yok..lütfen rosie gayet sağlıklı, yemeğini yiyor ve spor olarak zaten boks yapıyor , göründüğünden daha güçlü hatta bence grupta fiziksel olarak en güçlülerden 💆

Bebek Canga

Yargılamadı sadece örnek gösterdi

Eda geberecek

Birsürü örnek var . Herkes bir zaman zayıf bir zaman normal oluyor çok doğal ve Rosé predebut zamanında normalmiş yani

add

Wendy’nin yaralanmasından sonra psycho döneminde bir ara kilo alır gibi oldu ve bazı gereksizler bunun hakkında çok konuştu. O zamandan beri kilo vermeye başladı. Vücut olarakta narin bir yapısı var zaten aslında. Spora ağırlık verdiği düşünülüyor daha çok çünkü kas görünümü arttı. Karın kasları falan birkaç kez olay oldu hatta. Sağlıksız vermedi büyük ihtimalle kiloyu ama ben de biraz daha kilo almasını isterdim.

add

Örn

barbie

Jessica ya sallayanlara selam olsun.Koskaca grupta Jess i suçlamak kolay geliyor herkese belki bir şeyler hakkında açıklama yapıp insanların gözünü açmak istiyor.Taraflı yaklaştıkça zaten Jessica yı anlayamazsınız.

barbie

birilerinin zoruna gitmiş hemen eksilemiş 😆

BRAIN

Aslında ne Jess ne de kızlar hakkında kötü düşünmemeye karar verdim ne anlatılsa da boş olan olmuş geçen geçmiş olayın içyüzünü asla öğrenemeyeceğiz, aslında Jess kitabı çıkarması lazım keşke otobiyografi olarak kalsa ama kurgu olması lazım ki ban yememesi sm den

BIKTIM

Hoş değil yaptığı..

Lululali - exo ot12

Yani başta otobiyografi denilen şeye kurgu diyip çıkaracaklar?cidden kafam karıştı.

Bebek Canga

Kafam allak bullak oldu şimdi ne yani ,, ne olacak

yeahwhatever

muhtemelen kendi yaşadıklarını kurgu katarak (muhteşem yüzyıl dizisi gibi düşünün ) isimler aynı hikaye farklı kafasında yazdı, ama bi şekilde jessica’nın hayatı şeklinde lanse edilince koreli fanlar abarttı.ben başından beri hikaye olarak biliyordum ne ara hayat hikayesi oldu ki? ayrıca hayat hikayesini keşke anlatsa, ne oldu ne bitti diye 😀 hep demişimdir diğer kızlar jessicaya sürekli gönderme yapıyorlardı anlamsız triplere girmişlerdi jessica biraz işi ilerletince neden tepki aldı 😀

Betül

Otobiyografik onay bölümü kaldırıldı diye haber gördüm

J J

Kitabın orijinal versiyonu çoktan çıktı ve blog yazarları vs onlara gönderildi. Hatta şu an bazı ülkelerde de çıktı. Orijinal versiyonda hata olmadan ve kitap, yazarın hayat tecrübelerinden ilham alınarak oluşturulmuş bir kurgu denmesine rağmen bu sorun sadece Korece versiyonunda çıktı. Bir düşünün neden acaba? Bu kitap her yerde aynı kitap, içindekiler aynı çünkü. Kore yayım yeri bunu kendi lehine kullanmış da olabilir. Sonuçta nereden prim yapabilirsem sonuna kadar yaparım kafasında insanlar. Ya da işin içine SM girdi. SM’in ne kadar saçma işleri olduğunu ve şu an bünyesinde olan insanlara bile ne kadar zor bir idollük kariyeri yaşattığını herkes biliyor ama… Read more »

JessicaJung

Jessica ve snsd hakkında bilgisi olmayanlar yorum yapmasın lütfen. Çok komik görünüyo çünkü :d sm’den ban yedigi cok açık. Gercekleri söylediği için kore medyasının zoruna gitti. Para için diyen arkadaşlar ; jessica’nın sizce daha fazla paraya ihtiyaci var mı??? Ayrıca Aoa olayında mina’yı savunup duyar kasanlar aynısı Jessica’ya olunca bi anda “jessica bencil” demeye başlamış. Ya Jessica’nın anlattıklari dogruysa? O zaman nolucak? Bilmeden yorum yapmayı kesin.

Realy1

Çok zekice bir hamle. Düşüncelerini ve laflarını kusup bu sadece ” hayal ürünüdür ” diyip işin içinden çıkacak. Bunu jessica mı düşündü acaba..

J J

Evet olabilir ne var bunda? En başından söylemişti bunu ama herkes olayın altında bir şey aradı. En az 20 yılını verdi bu kadın bu yalancı sektöre herhalde böyle anlatmak istediği bir şeyler vardır ve bunlardan ilham alarak da bir kurgu yapmak istemiş gaaayet normal.

Tavuk

Jessica’yı seven biriyim onu destekliyorum ama bu olay cok sacma kitap yazabilir ama gecmisiniz herkes biliyor kurgu dese bile insanlar ister istemez dusunecek. Ve gercekten cok sıkıldım Jessica eski SNSD üyesi olarak anılmaktan vazgeç Jessica Jung olarak anıl kurtul kabuğundan artık. Hem kendine hem de diğer kızlara yazık, yollarınızı ayırdınız kendi yolunuzda ilerleyin işte.

J J

İnsanlar Jessica ne yapsa zaten görmek istediklerini görecekler o yüzden onun açısından bir sorun olduğunu sanmıyorum. Jessica’yı takip eden biriysen de zaten çoğu zaman böyle sorular almaktan sakındığını, haber siteleri vs ismiyle SNSD ismini yan yana koymadığı sürece kendisini SNSD ismiyle tanıtmama çalıştığını bilirsin. İnsanlar prim peşinde tabii ki Jessica geçen bir yerde SNSD ismi de geçse daha fazla etkileşim alır işleri.

Armyluv

En basindan beri kitaba kurgu deniyor zaten, hiç bir zaman otobiyogrofi demedi kurgu olduğu söylendi hep.. birileri ortaya bi lâf atıyor herkes inanıyor sonra kurgu dendi diye jess’e lâf atıyor herkes, en başından beri kurgu dendi zaten.. haa icinde gerçek olaylar vardır onu bilemem ama bi haksızlığa uğradıysa bunu açıklamak istemesi normal..bi kitap çıksın da öyle yorum yapın ya ne yazdığını bilmeden herkes atlamış.. ayrıca kitabın kapakları her ülke için farklıydı bazı eklemeleri yayıncı kendide yapmış olabilir ki sonradan kaldırıldı zaten jess’in haberi bile yok büyük ihtimal..

Bu Seni Hiç Alâkadar Etmez

İster kabul edin, ister etmeyin, JESSICA ŞİRKETİ VE KARDEŞİM DEDİĞİ ÜYELERİ TARAFINDAN HAKSIZLIĞA UĞRADI. Size göre 6 yıl geçmiş olabilir ama zaman yaşananları unutturmaz.

Açım.

O yüzden kardeşim dediği insanlar hakkında “Hepsi bencildi ve beni kıskanıyordular” dedi :d

Bu Seni Hiç Alâkadar Etmez

“Kardeşim dediği” geçmiş zaman, şimdiki zaman değil.

Deniz

Ne zaman demiş ? Peki demişsede hoş değil dediği tabikide , yanlış

blablabla

İsabet olmuş.

Jieuu

Hain, paragöz ve kurnaz. Başka hiçbir şey değil. Ha bir de utanmaz.

tanıyantanır

Olayları bilmeyen yeni yetme kpop fanları gelmiş haklılık payı var diyor delircem bilmiyorsanız konuşmayın bari Jessica bencilin teki nokta

Deniz

Ya haklılık payı varsa ? Peki neden bu kadar tepkilisiniz? Madem diğerlerine, bukadar güveniyorsunuz soneler olarak dostluklarına falan inanıyorsunuz , kötü bişey demedim , ama bu konu hakkında birsürü şey okumuştum zaten jessicajungun ayrılma konusunda , demekki diğerleride okadar melek değil , onlardada hata var varki , bu kadın neden peki bu kadar kızgın bunu düşündünüz mü ? Hiç şimdi , bencil bilmem ne demeyin , diğerlerindede var hata sadece bu kadında değil ,bunu söylüyorum sadece ben altı yıl geçmiş , ama sanki diğerleri olumlu adım atmışta bu kadın nefret ediyor gibi konuşmayın sanki siz çok biliyorsunuz onlardan başka kimse… Read more »

tanıyantanır

Olum tyler kwon kim desen tanimicaksin olaylari bilmiyorsun agir duyar kasiyorsun sizden bir halt olmaz

Deniz

Bana ne milletin özelinden ya asıl ağır duyar kasan sensin ben gayet kibarca yazdım , aldığım cevaba bak erkekmisin? Verdiğin terbiyesizce cevaba bakılırsa öylesin ben kızım , çünkü ben üyelere kötü bişey demedim ama bu kadında haklıdır belki dedim diyemi tamam seni mutlu edecekse snsd üyelerinin hepsi melek insan gibi insan Jessica jung şeytan mutlu ettiği ? Şimdi seni , bu cevap hiç biri babamın kızı değil ben iki taraflı bakıyorum olaya hey uyan hey ya senin melekler de okadar meleklerde değilse peki ?

Jae

Zorba snsd uyeleri için de boyle kesin konyş lutfen kizi gruptan attilar bencil olan taeyeon tiffany ve tayfasi

Yeni Yazılar