[THEQOO] JYP, ITZY Lia’nın zorbalık iddiaları hakkında açıklama yaptı

131
5678

image 4 1

Şubat ayında JYPE Lia hakkında çıkan okul zorbalığı iddialarını reddetmişti ve bunu iddia edenlere karşı yasal işlem başlatmıştı. Ama zorbalık mağduru olduğu iddia edilen kişi, 13 Haziran’da iftira suçlamalarından aklandı. JYP ise bu sonucu olduğu gibi kabul etmeyeceklerini, iftira davasıyla ilgili yeniden soruşturma talep etmeyi planladıklarını açıkladı.

“Merhaba, biz  JYP Entertainment.

Şirketimizin sanatçısı Lia hakkında yakın zamanda medyada yer alan haberlerle ilgili olarak şirketin pozisyonunu size bildirmek istiyoruz. ‘A’ya karşı açılan ilk dava zorbalık mağduru olduğu için değil, yazdığı gönderiler ve yorumlar kötü niyetli olarak görüldüğü için açılmıştı.

1. Bahsedilen yazılar, 2018’den bu yana, 2 yılı aşkın bir süredir internet forumlarında yayınlanıyor ve gönderi yazarının kim olduğunu bulamadık. Ayrıca gönderi yazarı, yazılarında spesifik olarak okul şiddetinden bahsetmedi. Şirketimiz hayran raporlarına ve gönderi takiplerine dayalı olarak kötü niyetli gönderilere karşı düzenli olarak yasal işlem başlatan bir sisteme sahip. Bu yüzden o yazılara Aralık 2020’de yasal işlem başlattık.

2. Polis soruşturması sırasında, yukarıda bahsedilen 5 gönderiden 4’ünün aynı kişi tarafından farklı takma isimlerle, 1’inin ise başka bir kişi tarafından yazıldığı tespit edildi. Ancak, polis bu yılın Şubat ayında bu konuyu araştırırken, yukarıdaki yazının yazarı olduğuna inanılan kişi ‘polis soruşturması altındayım’ diyerek başka bir gönderi yazdı. Yazar ve tanıdıkları okulda zorbalığa maruz kaldıklarını yazdılar, ama kısa süre sonra tanıdık olduğunu iddia eden bir kişi, aynı internet sitesinde, olayı okul şiddeti olarak görmediklerini ve çok da önemli bir şey olmadığını düşündüğünü yazdı. Orijinal yazıyı yayınlayan kişi de yazıyı sildi.

3. Yasal temsilci Lia adına yasal işlem başlattıktan sonra, polis iki yazar hakkında suç duyurusunda bulundu. Ancak polis medyaya verdiği bir röportaj aracılığıyla, yazıda söylenenlerin yalan ya da doğru olduğunu gösteren hiçbir kanıt bulunmadığını belirtti ve yazarlara yönelik suçlamaları düşürdü. Başka bir deyişle, suçlamaların düşürülmesi, Lia’nın okuldaki şiddeti kabul ettiği anlamına gelmiyor. Bu nedenle sanatçı ve şirket, polise itirazda bulunmayı ve yeniden soruşturma talep etmeyi planlıyor. Hem sanatçı hem de şirket, gerçeğin daha derinlemesine bir araştırmayla ortaya çıkmasını istiyor.

Çünküh haksızlığa uğrayan mağdurların olmaması gerektiğine inanıyoruz, aynı zamanda kimsenin yanlış veya çarpıtılmış bilgilerin mağduru olmaması gerektiğine inanıyoruz.

1. Lütfen artık durun…

2. Mağdur onu televizyonda gördükçe ıstırap çekiyor zaten….. yeniden soruşturma.. bu çok fazla

3. Vay be;;;;; yani sıradan bir vatandaşla yasal savaşa giriyor ve onlar üzerinde güçlerini kullanıyorlar?

4. JYP ucuz-YP…. Lia kabul edip özür dileseydi imajını koruyabilirdi….

5. Gerçekten ucuz…

6. Sıradan biri için ne kadar ileri gidecekler? Mağdur ilk başta suçlamalardan aklandığında her şeyi kabul etmeleri gerekiyordu. Şimdi o sıradan kişi şirketin tuttuğu büyük hukuk firmasıyla uğraşmak zorunda kalacak. Bu ciddi anlamda abartılı bir şey

7. Vay be. Şirketin niye böyle bir şey yaptığını anlıyorum. Skandal bu şekilde sonuçlanırsa bu onun peşini bırakmayacak, imajı mahvolacak… ama şirketin bu kadar sıkı çalıştığını görmek de acınası, yine de anlıyorum. Sıradan bir insanın böyle soruşturulduğunu görmek iyi bir şey değil ama orası kesin.

8. Beklendiği gibi kişilik oldu mu JYP ᅲᅲᅲᅲᅲᅲᅲᅲᅲ ağlıyorum

9. Sadece bekleyip göreceğim

10. Bunu sıradan birine yapmak gerçekten iğrenç ᄏᄏ iki defa davayı kaybederlerse her şeyi kabul etseler iyi olur

11. Suçlamalardan aklandı ama JYP yine o güçsüz kişiyi dava etmeye karar verdi. JYP’nin kişiliği tam ondan bekleneceği gibi

12. Ama bunlar doğru değilse JYP’nin böyle davranması normal

K: Pannchoa

Önceki İçerik[THEQOO] Taeyeon ‘Cosmopolitan’ dergisinin kapağını süsledi
Sonraki İçerikTaemin’in askeri eğitimden yeni fotoğrafı
guest
131 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
FENTY

Kızın zorba oldugu onaylanmadı ki? Poliste bunu belirtmiş ayrıca? Daha hiçbir şey belli değilken neden bu kadar keskin konuşuyorlar

Demirbakıralemyon

Olaya objektif bakarsak, jyp bu söylentiler 2018 den beri var ve sürekli yazılıyo diyo ve kim neden yazıyo öğrenmek istiyorz diyo resmen. Araştırma yapılmadan zorbalık var yada yok nereden öğrenilebilirki. Her önüne gelen yazı paylaşıp mağdur olursa… bi yazan ortaya çıksa açık net mağdurum dese anlayacam ama görünürde kimse yok. İş nasıl ilerleyecek merak ettim bakalım görelim ama bu işler yıl alıyo hemen sonuçta zor

Last edited 1 ay önce by Demirbakıralemyon
jennie only queen

niye turk netizenler asla magdurun tarafından dusunmuyor hep idolu korumaya calisiyor anlamadim cok buyuk bir sirkete karsi bana zorbalik yapildi deyip korkmadan aciklayip 2 kez davaya cikabiliyorsa bir seylere guveniyordur ve bir seyler gercektir belki gercekten zorbalik gormustur ates olmayan yerden duman cikmaz bence sizde cok keskin konusuyorsunuz zorbalik gercekse eger mucadele eden magduru dusunup boyle yorumlar yapmamalisiniz

Wivvola

Gercek olup olmadığını bilmiyoruz sıkıntı orda bir insanı zorbalıkla suçlamakta doğru değil sonuç olarak?

jennie only queen

tamam da herkes iftira atıldığı ihtimalini düşünerek yorum yapmış duyar kasmış ama gerçek olma ihtimalini kimse konuşmamış ve jypnin kaybedip kaybedip dava açmasına ve yalanlanamamasına bakarsak böyle bir ihtimal de var zorbalik ciddi bi olay magdurun tarafinda olmalı insanlar

LightFury

Bence açıklamayı bir daha okumalısınız, kaybedip kaybedip dava açma gibi bir durum yok. Siz nasıl yaptığınız analizlerden yola çıkarak duman olmayan yerden ateş çıkmaz diyorsunuz, insanlarda JYP’nin yaptığı açıklamaya bakarak zorbalık yapmamış olabilir diyor. Devamlı farklı hesaplar açarak iddialar ortaya atmış ve üstelik tanık olduğunu söyleyen kişi daha sonra buna okul şiddeti diyemem demiş. Bunlar tabii ki insanların yapmamış da olabilir demesine yol açıyor. Altı boş olarak yapmamıştır demiyor kimse. Tabii yine de bilemeyiz. Yapmış olma ihtimali de var, yapmamış olma ihtimali de var. Bekleyip görelim.

Woojoo

Tatmin edici aciklamalara benziyor bekleyip gorelim siz de okudugunuzu anlamayi ogrenin bence netoslar

Aycik

Yaptığı açıklamaya göre yorumlar biraz sert değil mi? Polis direkt zoeba dememiş ki. Ortada olduğunu veya olmadığını kanıtlayan bir kanıt yok demiş. Yani hala ortada net bir şey yok. Tepki için erken diye düşünüyorum.

hwanghj

koreliler iste. bir de ozur dilesin imaji duzelir diyorlar. dileyenlere de demediklerini birakmiyorlar.

yorum

Bunca davadan sonra özür dilemek samimi olmayacağı için diyorlar

hwanghj

4. JYP ucuz-YP…. Lia kabul edip özür dileseydi imajını koruyabilirdi….

bu yorumdan bahsettim.

Aycik

Suçlularsa direkt özür dilesinler bence ama ortada kesin bir şey yokken özür dile vs demek saçma.

Last edited 1 ay önce by Aycik
betül

Umarım zorba değildir…
Açıklama güzel de kesin olaylar ne zaman belli olur acaba.Ayın 27sinde Dream Concert var Itzy de katılacakmış. Sorun olur mu acaba..

Aeri

Katılacakların tam listesini biliyor musun ?

betül

  AB6IX A.C.E aespa CIX ITZY NCT Dream Golden Child Kim Jae Hwan Dream Catcher LABOUM Momoland Brave Girls ASTRO Oh My Girl ONF WEi Weki Meki Ha Sung Woon

Birisiyim işte

Dreamcather ‘ ın da olduğunu gören ben mutluyum

Aeri

Teşekkürler 🙂

yorum

Davanın sonuçlanması yılı bulur.Zorbaysa da bu şekilde unutulur.

Got lalesi

2. Mağdur onu televizyonda gördükçe ıstırap çekiyor zaten….. yeniden soruşturma.. bu çok fazla

Abi olay yalan olabilir cok fazla guya magdur ortaya cikti hicbir sekilde zorbaligi onaylamadi bile zaten. Sirket sorustursa suc sorusturmasa suc idollere %100 guvenmemek lazim evet ama direkt karsidaki unlu olmadigi an ona inanmak aptallik resmen aciklama da gayet iyi kisa surede her sey kesinlesir umarim

aespa

Olay hakkında net bir sey olmadan zorba demek=olay hakkında net bir sey olmadan idolu deli gibi savunmak

Maya

sitedeki en doğru yorum

I hate Rachel

Şöyle düşünün twitterda orada burada millete takmış binlerce insan var ve sürekli bir dedikodu oluşturuyor. Polis o dedikodu doğru mu değil mi nasıl onaylasın, böylelikle millet kurtuluyor davalardan. Yani dava açmakta pek etkili değilmiş, fanlar sürekli şu kişiyi niye şirket dava etmiyor diye mızmılanır ya, dava edince de kanıtlamadığı için bak idol suçlu çıkıyor. Açıklamanı yap geç, Güney Kore polisi neyi düzgün yapmış ki bunu yapsın.

aespa

Bu sefer iyi açıklama yapmışlar

Ahri'nin 9 kuyruğundan bir tanesi

koreli netizenleri bu okuduğunu anlama becerisiyle TYT ye soksak barajı geçemezler

heol

Belki de gerçekten masum bu insanlar ne kadar çirkinsiniz ya?

uykucu

Polis bunun karalama olduğunu belirtmişti ki sebebi de gönderileri yazan kişinin kimliğinin belirlenememesinden kaynaklanıyor yazılanlara bakılırsa. Lia’nın zorbalık yapmadığı doğruysa Lia’yı korumak adına Jyp’nin dava açması mantıklı çünkü önü gelmeyecek ama eğer doğruysa Jyp’nin yaptığı hiç hoş değil. Sıradan biri için demişler de o sıradan bir kişi başkasının kariyerini bitiriyor, nefret alıyor.

***

Lia’nin suclu oldugu tam olarak dogrulanmadi?? Okudugunuzu anlayamiyosunuz galiba?? Belki dogru belki de yanlis. Bunu sadece birkac haber okuyup bilemeyiz. Bekleyip gorecegiz. Jihoon olayindaki sozde “magdur” olan kisi gibi iftira da atmis olabilir?? Ne koru korune savunmak dogru ne de ortada bir sey yokken zorba demek dogru. Ikisi de birbirinden yanlis.

Magnolia

Bu jyp de baska bi çocuğun zorbalik skandali çıkmıştı noldu o?

aespa

Hyunjin diyorsun sanırım
O gruba ara verdi bir süre
Şimdi skz cb yapacakmis galiba tam bilmiyorum ama hyunjin olup olmadığını aciklanmamis

KINGEXO ama fandomsuz

hyunjin zorbalık iddialarını kabul etti mi? bilmediğim için soruyorum

aespa

Kabul etti

esma

ortada zorbalık iddiası diye bir şey yok iki tarafında kanıtı bile yoktu. yazıda ”eğer kırdığım insanlar olduysa özür dilerim” dedi. JYP resmen hyunjin’i bu tür skandallar için kullanmış gibi duruyor çünkü jyp açıklamasında da hyunjin in yazısında da konuşup ikisi de birbirinden özür dilemişti

Maya

What?! JYP neden kendi idolünü zorbalık skandalı için kullansın.

esma

yazılara bakarsan eğer tam olarak kanıtlı birşey yok ortada. O yüzden davaya bile gidilmedi olay

yorummer

hepsini mi kabul etti? Çünkü mağdur ölmüş annesiyle dalga geçtiğini söylüyordu

hwanghj

o magdur degildi, jypden dava edilecegini anlayinca sildi gonderisini zaten. ortalik karisinca daha cok karistirmak isteyen bir grup kisi 250ye yakin hesaptan farkli farkli seyler soylemis. bunlar da olaydan bir ay kadar sonra ortaya cikti. jyp de cok yakinda aciklama yapar, bugun duyurdu bir seyler. yakinda ortaya cikar her sey.

yorummer

anladım teşekkürlerr

ůber

benim bildiğim hyunjin’in sınıfı çok çekişmeli bir sınıfmis. hyunjin de karakter olarak ona laf atana cevap vermeden oturup altta kalacak biri değilmiş sanırım. zorbalık değil de takışma gibi. sınıfın öğretmeni açıklama yapmıştı ama kimse dikkate almamış sanırım

Maya

Ve sonra o sınıf öğretmeninin sahte çıktığını biliyorsundur herhalde eğer bilmiyorsan o haber yine bu sitede var ayrıca sınıfta herkes birbiriyle kavga ediyor zorbalık fln var ama sınıf öğretmeni hiç bir şey yapmıyor sence de bunda biraz mantık hatası yok mu?

Suna

Abi siz açıklamaları nerenizle okuyorsunuz? Kabul etmedi, geçmişte tartışmalar içerisinde bilmeden birini incittiysem özür dilerim dedi ama zorbalığı kabul etmediler. Götünüzden veri uydurmayın yeter

heol

hyunjin zorbalık iddialarını düzgünce kabul etmedi. genel bir özür dileyip hiatus verdi. çünkü yazının yazarı ile zaten ilişkileri her zaman kötüymüş. her kötü ilişki ve kavga da zorbalık değil tabii 😬 jyp en son hyunjin hakkında yazılan yazılar hakkında dava açtıklarını, hayranlardan da söylentileri yayan kişileri onlara bildirmesini istedi. yazan kişinin yazıları arasında bir sürü mantık hatası var. ayrıca hj hakkında yazılan yazıların bir grup tarafından kasıtlı ve kötü amaçla yayıldığı da ortaya çıktı, hesap isimleri teker teker paylaşıldı. dava sonucunda gerçeği öğrenebiliriz umarım. amacım oppam yapmaz hüü demel ya da savunmak değil ama bu sitede de bunun tam tersi… Read more »

hwanghj

stayim ve dediklerine aciklik getirmek istiyorum. hyunjin zorba veya degil, jypnin aciklamalari cok farkli yerlere gidiyor, buna bir sey diyemeyiz. ama sutten cikmis ak kasik olmadigi kesin. oyle olsa bosuna ozur dilemezdi oyle degil mi? tum gonderiler birer birer silindi, kapi ve yemek gonderisi kaldi, onlari da ben sahsen cok sacma buluyorum. olayi arastirirsaniz siz de sacma oldugunu anlarsiniz. ama cikip hyunjinin hayatini mahvettiniz moduna girmene gerek yok. cocuk adam gibi ozrunu diledi zaten. ortada cok buyuk bir skandal derecesinde bir sey yok. kalbini kirdiklarindan ozur diledi, yuzu askin gundur yok zaten. yakinda doner. slave room olayina geleyim, hyunjini karalamak… Read more »

heol

bruh…. nerenden okudun acaba? hyunjin hiatus verdi diye gram acımadım, acımıyorum da. gerçekten suçluysa gruptan da atılır. tüm sevgimi de nefrete dönüştürürüm. sütten çıkmış ak kaşık falan da değil böyle bir şey demedim? tartışırken ileri gidip kötü şeyler söylemese zaten özür dilemezdi, bu da tamamen suçsuz değil demek. yazıda mantık hataları vardı dedim çünkü bir yazıda annem öldüğü için böyle dediler diyip sonraki yazısında annesinin yaşadığı, onunla yaşadığı şeylerden bahsetmişti. ben sondakini hj odaklı değil genel anlamda tüm zorba haberleri için yazdım :/ ayrica çok büyük bir skandal değil yazmışsın, buna da katılmıyorum daha ne kadar büyük olabilir?

esma

cidden öyle bu idollerin neredeyse hiçbiri zorba değil sadece medya oyunu

yorum

ne

Merve

aynen korealılar melek

yorum

ayıp ediyorsun koreliler değil oppaları melek.

hwanghj

olayi netizen s*telerinden arastirip konusmaniz cok sacma. ve yukaridaki insanin hepsi medya oyunu demesi de sacma.

esma

melek demedim oppasını tanrı yaratanlardan değilim sadece 20-30 idolün birden skandalının böyle artması saçma geliyor

esma

melek demedim sadece kullanılıyor olabilir dedim

uykucu

Sadece medya oyunu hrjrhdjsj Oldu mu şimdi, bütün sırrı bozdunuz hdjekke

Last edited 1 ay önce by uykucu
Maya

Ayn knk sen hayali Ütopyanda yaşamaya devam et

your behavior is so UGH!

Cb değil mslf. Skz nin mixtape serisi var. Serinin devamında yayınlanacak bir promosuz şarkı gelecek sadece. Hyunjin ile ilgilide şirket kararımız kesinleşince açıklayacağız demiş. Yani dediğin gibi kesin değil.

esma

evet

betül

Bu ay sonunda single yayınlayacaklarmış ama promo olmayacak diyorlar.Doğru mu bilmiyorum.

Hyunjin’in aktivitelerine ara verilmişti.Kingdom bittiğine göre net bir açıklama gelir herhalde.

hwanghj

single degil tam olarak aslinda, ama single gibi de. her yil mixtape yayinliyorlar, hikayeli mv cekiyorlar. gecen yilin basrolu hyunjin ve minhoydu. bu yil ayni hikaye uzerinden devam ederlerse gelecegini dusunuyorum. ve katiliyorum, artik saglam bir aciklama yapilmali. digeri nereden baksam elimde kaliyor, iki tarafi da haklli buluyorum resmen

betül

Gelen iddialardan bazıları ciddi şeylerdi,bazıları değildi.JYP’nin açıklamasında da Hyunjin’in açıklamasında da hangilerinin doğru,hangilerinin yanlış olduğu belirtilmeden özür dileyip kabul etmişlerdi.Asılsız dedikodu yayanlara da dava açılacak dendi.

Açıklamalar tatmin edici değildi yani.

hwanghj

iddialarin cogu ciddiydi gercekten, bakinca sok gecirmistim. ama sonra jyp “dogrulugunu arastiriyoruz, dogrulugu kanitlanamayanlara yasal islem baslatacagiz” dediginde onlarin hepsi silindi. kapi ve yemek tartismasi kaldi, onlar da asiri sacmaydi zaten. hyunjinin yazisinda da zorbalik yaptigiyla alakali bir sey yoktu, kaba sozlerimden incinenlerden ozur dilerim demisti. bilemiyorum valla, dedigim gibi jyp kesin detaylariyla aciklama yapmadan zorba veya degil demek dogru olmaz. cok ciddi bir seye benzemiyordu ama kanitlananlar. kapiyi kapa sen kapa tartismasiydi yani, anne meselesi falan degil kesinlikle

hwanghj

eksileyenler gidip arastirabilirsiniz 😀

yorum

gönderiyi silmeleri gönderinin yanlış olduğu anlamına gelmiyor bence. Twitterdr bir şey yazarsın toxic bir tayfa seni linçler hesabına kısıtlama gelmeden de yazdığını silersin mesela.Daha önceki zorbalık olaylarının bazılarında bazı mağdurlar idol özür diledikten sonra gönderiyi siliyor mesela,hjnin özür dileyeceklerini öğrendikten sonra(jypyle görüştükleri için kamuya açıklanmadan önce biliyor olabilirler)silmiş olabilirler.

hwanghj

twitterda olay boyle, ama kizin yazdigi makale bayagi destek almisti silmesi cok sacmaydi

Drbeyz

Jyp anlaşmış ve sildirmiş de olabilir. Yazdığın şeylere bakıyorum ve Hyunjini masum göstermek için şirketin de yapmış olabileceğini düşünüyorum. Hyunjin popüler üyelerden biri. Bir şeyler olmasaydı jyp ara verdirmezdi ve karşı tarafa dava açardı diye düşünüyorum. Ama şimdiki hareketiyle birlikte zaten çoğu stay Hyunjin’i mağdur olarak görmeye başladı. Kapı kapatma olayından bahsediyorlar sadece ama karşı tarafın annesine hakaret etmesi gibi ciddi olaylar da vardı. Jyp özür mektubu ve ara verdirmesiyle olayı istediği konuma getirmeyi başardı bence, en azından hayranları inandırdı.

hwanghj

jypnin zaten kenara attigi bir grup icin bu kadar ugrasacagini dusunmuyorum. yine de gercek neyse ortaya cikar umarim. zaten cocuk yuzu askin gundur yok, bu kadar ustune gidilmesi de garip. ne skandallar unutuldu sektorde. zico ile gdye hala tapanlar var.

Drbeyz

Yani anlayamadım gitti aslında. Jyp bundan sonra stajyer seçerken daha dikkatli olacağız bile dedi yani suçsuz olarak görmek zor. Zaten çocuk 100 gündür yok diye duygu sömürüsü yapıyormuşsunuz gibi geliyor azıcık ama hemencecik kingdoma katılsa daha kötü olurdu zaten. Ayrıca skz’yi kenara attığını da düşünmüyorum şu an şirketinin tek erkek grubu (band grubu day6 hariç).

Last edited 1 ay önce by Drbeyz
buse2

o donem jyp icin hani kisiliginize onem veriyodunuz yorumlari asiri geliyordu, sadece o cumle icin kesinlikle suclu denmesi dogru degil acikcasi bu sirketin imaji icin yazilmis bir cumle de olabilir.

Suna

ya bir şey soracağım siz ergenken hiç piç, oruspu cocuğu gibi söylemleri kullanmadınız mı? Annesine hakaret edilmiş deniyor da söylediği şey motherfucker?? 13 yaşındaki çocukların yanına gidip dinleyin bakalım nasıl konuşuyormuş? Elbette çirkin bir tutum ama bir insanın hayatını mahvetmek için sizce de fazla abartılı tepkiler değil mi? Tekrar belirtiyorum 13 yaş?

yorum

Ben kullanmadım.Sen veya bir başkası bu yaşta böyle konuşunca bu durum birden “normal” olmuyor. Motherf*cker değil de “annen olmadığı için böyle bir kızsın” tarzı bir şey söylemiş diye biliyorum yanlışsa düzeltebilirsiniz aylar oldu unuttum.

your behavior is so UGH!

Katlıyorum sana. Skz predebut stan olarak söylüyorum: Jyp de yaptığı açıklamada olgunlaşmamış davranışlarından dolayı özür diledi. Şirketti günahım kadar sevmesem de şu an iyi gelir sağlayan grubunun en popüler üyesine hiçbir suçu yokken bu açıklamayı yapacak kadar da mal olduklarını düşünmüyorum. Bir şeyler yaptığı belli. Savunma moduna geçip “jyp iftira attı, idolüm melek” tavırlarına girmek aptallık olur. Ama iddiaların hepsinin doğru olduğunu da düşünmüyorum. Bu olay çıktığında diğer zorbalık olayları da patlak vermişti ve hyunjin de byk tepki alanlardan biriydi. Herkes mağduru arkasındaydı. Ağır bir şey olsa mağdur bu işin peşini bırakmayıp dava açabilirdi. Halk da skz takip edenlerde(idollerine tapmayan… Read more »

yorum

garip bir şekilde mantıklı staylerle de karşılaştım ilk defa insta ve twitterda millet resmen hyunjini “mağdur” yaptı.Teşekkürler objektif davrandığın için

buse2

aslinda twitter’da mantikli olan stayler var, genelde yasi kucukler oppam yapmaz moodunda. ama cogu stay tag kullanmayin, hyunjin best boy yazmayin diye uyardigini gordum. twitterda aramaya hyunjin tag atmayin yazarsaniz uyaran bir suru stay gorebilirsin. dogum gununu de kutlamamistik mesela, hyunjin ozur diledi bu yuzden kutlamamaliyiz sessiz kalmaliyiz diye uyaran cok stay gordum. en azindan bu konuda bilincli stayler. ayrica jyp en azindan lia olayi gibi ayrintili aciklama yapsaydi ve acik olsaydi staylerin hyunjin illa masum tavirlarina gireceğini dusunmuyorum. gruplarinda woojin ornegi var cunku. ne zaman woojin saibeli bir seyler yasadi stayler aninda desteklemeyi birakti. jypnin yaptigi aciklamalarda ne taraftan… Read more »

uykucu

Jype Lia’ da böyle net olurken Hyunjin olayında Jype ve Hyunjin tarafından özür mektupları yayımlandı. Lia’daki gibi net olabilirlerdi. Bir insan bir şey yapmasa hem kendisi hem de şirketi niye özür mektubu yazsın. Jype’nin belirsiz açıklamaları her yöne çekilebilir cinsten olduğu için acaba Hyunjin gerçekten yapmış olabilir mi sorusunu kafalarda ister istemez oluşturdu. Yani o ihtimali Jype yarattı gibi bir durum söz konusu ha bu Hyunjin zorba anlamına da gelmiyor çünkü dediğimiz gibi net değil. Üstüne Hyunjin olayı patlak verdiği dönemde twitter a girdiğimde fanların geneli hyunjin hiçbir şey yapmadı modundaydı, burada da benzer durum hakimdi, ne kadar ayrıntılı yazarsak… Read more »

Last edited 1 ay önce by uykucu
buse2

ya hyunjin kayboldu seylerinden stayler de asiri rahatsiz yapmayin diyorlar onlar kucuk zaten ama hani yorumumu gece atmistim simdi geri cekiyorum dediklerimi ya buraya atilan yorumlar bile savunacagiz derken toxiclik yapmislar. ayrica evet jyp aciklamasi net degildi ben net olmasini istiyorum zorbaligi yasadigim icin kabul edecegim bir sey degil, hem zorbalik yasamis biri hem de fan olarak ne anti ne oppam yapmaz moodunda olaya bakmadigimi dusunuyorum. ama pisman oldum yani suraya yazilan seylere bakin utandim stayler mantikli dedigim icin.

uykucu

Öncelikle zorbalık gördüğün için üzgünüm. Doğru kelimeleri bulamayabilirim belki ama umarım iyisindir🌼 ve düşüncelerin için tesekkur ederim. Çünkü Hyunjin’in haberleri çıktığında birçok stay öyle laflar etti ki sanırsın Hyunjin’in yanında onlar vardı. Jype bu kadar popüler üyeye durduk yere özür diletmez tahminim. Belli ki bir şeyler olmuş ama tekrar diyorum bunun ne olduğuna yönelik netlik söz konusu değil. Haliyle bazı fanların zorbalık gibi bir konuda bu kadar keskin davranması ilginç geliyor. Bir an önce netliğe kavuşması ümidiyle.

Last edited 1 ay önce by uykucu
Suna

Kimse Hyunjin mağdur demiyor, lisedeyken tatsız davranışlarda bulunmuş ama zorbalık olmadığını savunuyor herkes ki gözü kulağı olan herkes aynı şeyi algılar

uykucu

Kimse mağdur demiyor mu? O yüzden Hyunjin best boy gibi tagler hep aktifti jrjrjek en azından Hyunjin olayında Skz Turkey sayfalarının alıntı ve yorumlarına baksaydınız🤣

Last edited 1 ay önce by uykucu
your behavior is so UGH!

Stay değilim:) sadece stan

esma

mantıklı stayler twitterda da var ama oradaki stay topluluğu bambaşka. Mağdur deselar stayleri fandomdan atarlar sana o kadar net söyliyim

Suna

Öncelikle merhaba, bilmediğin için açıklamak isterim,öncelikler zorbalık iddiasında bulunan kullanıcılar hiçbir şekilde kanıt ortaya koyamadı sadece söylem şeklinde şikayetler var, fakat Hyunjin zorbalık yapmadığı öğretmenleri tarafından onaylandı. O dönem sınıf içerisinde çok fazla kavga varmış ama hiçbiri zorbalık değilmiş. Hyunjin de kavga dahi olsa incittiği insanlardan görüşebildikleri ile yüz yüze görüşemedikleri ya da isim vermeyenlerden de el yazısı ile özür diledi. Şu an hiatüs’e girdi. Olaya hangi taraftan bakmak istediğiniz sizin kararınız.

yorum

Allahımm en başta bu dediklerinin yanlış olduğunu konuştuk sohbetin üstüne şimdi hiçbirini dikkate almadan tekrar aynı şeyleri neden yazıyorsun ? Biri daha yazmış ama zaten diğer gönderilerdeki skz yorumlarından toxic fan olduğun biraz belli oluyor

haechanınköpeğiyim

Konudan bağımsız Happy Pride Month guysss

haechanınköpeğiyim

Bugün kutluyorum çünkü birkaç saat önce biseksüel olduğumu kabullenmiş bulunuyorum.Bu benim için çok önemli çünkü tam iki yıldır kendimi öyle olmadığım hakkında kandırıyordum taaa ki bir kızdan hoşlanana kadar buraya rahatlıkla yazıyorum keşke babama karşı da bu kadar rahat olsam

Mirajane

Bende senin gibiydim insan ilk başta kendini kandırıyor zamanla alışıyor
Kendini bulmana keşfetmene cok sevindim
💜

Jean-Baptiste

Ama kız gerçekten zorba değilse neden karşısında durmasın ki iddiaların? Ben şirketin yaptığında yanlış bir şey görmüyorum. Şu çabanın yarısını Hyunjin’de göstermediler mesela belki de kız gerçekten zorba değildir.

Justarmy

Bu açıklama diğerinden daha iyi olmuş. Zamanla herşey ortaya çıkacak. Beklemeliyiz

prins

Jyp iyi bir açıklama yapmış umarım sıradaki sonuçlar her şeyi açıklığa kavuşturur. Hyunjin hakkında bir sey söylemek istemiyorum çünkü onun açıklamaları en azından benim için çok havada kalmıştı. JYP hyunjini neden böyle kötü bir durumda bıraktı anlayamıyorum

*****

Çünkü haksızlığa uğrayan mağdurların olmaması gerektiğine inanıyoruz, aynı zamanda kimsenin yanlış veya çarpıtılmış bilgilerin mağduru olmaması gerektiğine inanıyoruz.

Keşke Hyunjin olayında da aynı şeye inanıp mağduru daha fazla mağdur etmeseydiniz

Last edited 1 ay önce by *****
Maya

Hyunjin olayı doğru olduğu için jyp öyle yaomış olabilir mi acaba?

*****

Okuduğunu anladın mı acaba!

lightless

9. Sadece bekleyip göreceğim

blingbling

bana zorba değil gibi geldi. çünkü hyunjin için hiç uğraşmadı ne dava açtı ne de açıklama yaptı kız suçsuz ki böyle uğraşıyorlar diye düşünüyorum

hwanghj

hic bilemeyiz, kingdom icin bekletmis de olabilir. bugun duyuru geldi zaten buyuk ihtmalle oyle, aciklayacagiz dedi. bakalim neler olacak

sen nasılsınız

eğer dava sürecindelerse açıklama gelmemesi normal ama jyp hyunjinin stray kidsin geri dönüşünde olmasına izin verecekse bi şeyler planlıyo olabilir plandan kastim açıklama falan

buse2

buyuk ihtimal oyle. stray kids pubg isbirligi icin sarki cikarmisti bu donem going dumb diye. o sarkida hyunjin vardi. ama jyp aciklama yapicaz filan dememisti. zaten sarki yayinlanmadan bir gun once haberimiz olmustu. wolfgang sarkisinda olmamasi normal cunku ara verdigi icin yarisma kadrosunda yoktu. ama simdi jyp going dumb sarkisindan farkli olarak bu sarki icin soyle dedi “merak edilen diger sorular, daha sonra ve cevaplar kesinlestiginde cevaplandirilacaktir.” cb degil mixtape yani yayinlamak zorunda degiller, bu cocuklar hic ot7 vlive yayini bile acmadilar, 3. yil donumleri icin olsun kingdomu kazandiklari kutlamak icin olsun. cb gibi gerekli olmadigi icin eger hyunjin yoksa… Read more »

Kokobop🐧

Yani ben anlamadim Jyp büyük bir şirket diye hakkını savunmamalı mı? Bu neçe bir adalet anlayışıdır, olayla hiç ilgilenmiyorum ama sıradan birine karşı dava açmalarını ucuzca bulmak çok saçma değil mi? Napsın kız, ulan ben şimdi büyük şirketteyim, ayıp olur mu desin iftira ediliyorsa kendisine mesela?

nox skywalker

Lia’nın olayına netizenler cok taraflı yorum atıyor. Okuduklarını anlamıyor gibi bir hâlleri var Diger zorbalık skandallarıyla bu hic kıyaslanamaz bence, gerçek olmadığı cok belli.

Last edited 1 ay önce by nox skywalker
lovewillfixus

bu sektörden anladığım kadarıyla sevilen bi idolsen insanlar sana anlayış gösterip, gerçeklerin ortaya çıkmasını bekliyor. ama sevilmeyen bi idolsen “tek bir kişinin” sıfır kanıtla ortaya attığı iddialara hemen inanılıp sektörden sürülüyorsun.

Asdudd

Hayranlık ile alakası yok. JYP gram sevmem ama bu sefer yapabileceği en iyi şeyi yaptı. Süreci Lia gibi ilerlemiyordu. Lia’da zorbalık iddiaları çıkmadan önce dava açmışlardı, bu yüzden bu dava sürecini yürütmek zorunda kaldılar. Dava açmamış olsalardı Hyunjin ile benzer yürürdü. İki tarafla konuşup karara varırlardı. Hyunjin konusunda da yapabileceği başka bir şey yoktu. Herkes aşırı tepkiliydi. Eğer görmezden gelip Hyunjin’in devam etmesini sağlasaydı, bütün Stray Kids Kore’de biterdi. Grubu en iyi şekilde kurtarmak için özür dilemesi ve düşünme sürecine girmesi en iyi yoldu. Hayranları olarak bunu nasıl göremiyorsunuz, cidden anlamıyorum. Kimse siz hayranlar değil, JYP’nin iyi yönde yapacağı açıklamaya… Read more »

buse2

ben bunu gorebiliyorum. bir onceki lia haberinin altinda tam olarak dediklerine benzer bir sey yazdim, bakabilirsin. ama kiziyorum da. ki kizabilirim cunku sevdigim bir grupta zorba varsa atilsin istiyorum. cunku gercekten zarar gordum zorbwlik konusundan. kingdomdan sonra aciklama yapar diye dusundum ama aylar oldu aciklama gelmedi. simdi sarki cikaracaklar umarim tatmin edici bir aciklama yapar. jyp beklettikce grup zarar gormeye devam ediyor. ayrica jyp iyi yonde aciklama yapsa direkt kabul etmezdim, oppam yapmaz diyen fanlardan olmadim hic olamam da zaten bu konuda. yine de aciklamasi bastan savmaydi, ben ozur dileyip ara vermedine degil aciklamasina laf ettim. bir sirket en azindan… Read more »

Ambulansa alınmayan hasta yakını

Adamlar diyor ki aynı kişi bilmem kaç farklı hesapla paylaşımlar yapmış (yani beyinsiz netoşlar, “işin içinde bir b*k var, bu olayın daha ayrıntılı araştırılması gerektiğini düşünüyoruz” diyorlar ki haklılar) ama netoşlar “aa sıradan birisini dava mı ediyorlar, çok acımasız öğğk” diyor? Yaa a m q asıl sorun bu mu? Zaten bu iddiaları ortaya atanlar sıradan-halkın içindeki kişiler; e iyi o zaman hiçbir vatandaşa dava açılmasın sonuçta onlara çok yazık/acımasızca oluyor, isteyen her istediği b*ku da söyleyebilir o zaman 😑👏👏👏 çok zekice, aferin !

Last edited 1 ay önce by Ambulansa alınmayan hasta yakını
Pff

4. JYP ucuz-YP…. Lia kabul edip özür dileseydi imajını koruyabilirdi….

Hadi canım… Irene 2 kez özür diledi, o günden beri hiçbir paylaşım yapmıyor, Joy un promosyonlarina destek için gittiğinde bile Joy un vlogunda çıkmamak için suratını gizliyordu. İmajını koruyabilecek mi hayır

Nur 🌼S

İrene ne alaka. Gerçekçi olalım kıza yapılan çoğu hakaretler, imaj karalaramaları sadece birileri nefret ettiği için yaptılar. Saçma sapan cımbızla çekilmiş görüntüleri paylaşıldı. Bir insanın başına gelebilecek en kötğ şeylerden biri. Burada sadece imaj meselesi de değil. İrene yapılanlardan sonra hiçbir fandom ya da Kpop sevenlere inancım kalmadı.
Daha yeni stilistin yanında çalışan kişi açıklamalar yaptı. İrene’nin masumiyetini savundu. Ama biz kulaklarımızı tıkıyalım. Çünkü sadece İrene kötü.

Last edited 1 ay önce by Nur 🌼S
*****

Önceki olaylarda Jyp’den böyle mantıklı açıklamalar gelmemişti bunu sürekli olarak red ediyorlar yinede şu an her şey çok belirsiz bekleyelim bakalım umarım zorba değildir

Nur 🌼S

Lia’nın yada Itzy’nin hayranı değilim ama inanmıyorum bu haberlere. Sürekli bir idolün zorba olduğu haberi çıkıyor. Birisi birşey demesin. Sonra herkes “Zaten ben ondan iyi bir enerji almıyordum. Zaten o bir keresinde şöyle bakış atmıştı…” gerçekten komiksiniz. Sevdiğiniz idol,O bayıldığınız ve asla kötü birşey konduramadığınız idol hakkında böyle bir haber çıksa. Herkeste üstüne nefret yorumu yapsa. Bunalıma girse nasıl hissedersiniz. Kötülere birşey olmaz değil mi?
Neyse ki şirketi kızı yalnız bırakmıyor.
Lia🌸

Last edited 1 ay önce by Nur 🌼S
Keske A0 Türkçem olmasaydı

Sl*ve Room ve American G*y , Jyp idollerinin imajini bozmak icin cok ugrasiyor herhalde

Twicelightsss

Yanlış hatırlamıyorsam. Slaave roomm ve Amerikan huy olayı genel olarak twice’ı sabote etmek içindi.Twice hakkında asılsız makaleler ve söylentiler yaymışlar.Hesaplar açıp nefret yorumları yazmışlardı.Her ne kadar ana hedef twice olsada OMG, jyp grupları için de bu tarz şeyler yapmışlar. Hatta(?) hyunjin olayında 250’den fazla fake hesap açmışlar diye biliyorum.

I hate Rachel

Ancak polis medyaya verdiği bir röportaj aracılığıyla, yazıda söylenenlerin yalan ya da doğru olduğunu gösteren hiçbir kanıt bulunmadığını belirtti ve yazarlara yönelik suçlamaları düşürdü. Başka bir deyişle, suçlamaların düşürülmesi, Lia’nın okuldaki şiddeti kabul ettiği anlamına gelmiyor.

Başından beri bunu düşünüyordum, polis kızın söylediklerini destekleyecek şeyi bulamadı ama haksız gösterecek bir şeyi de bulamadı bu yüzden bence polis peşini bıraktı ve davadan kurtuldu ama olan Lia’ya oldu gibi.

delulu

zorba olduğunu kesin olarak söyleyemeyiz şu anki durumda ama eğer zorbaysa ve ortada bu kadar büyük bir şirketle baş etmesi gereken sıradan bir vatandaş -mağdur- varsa işte bu… bu kadar süreçten sonra özür bile dilese artık çok geç olurdu.

yorum

Vay be. Şirketin niye böyle bir şey yaptığını anlıyorum. Skandal bu şekilde sonuçlanırsa bu onun peşini bırakmayacak, imajı mahvolacak… ama şirketin bu kadar sıkı çalıştığını görmek de acınası, yine de anlıyorum. Sıradan bir insanın böyle soruşturulduğunu görmek iyi bir şey değil ama orası kesin.

Çok haklı bir yorum

Lambanur

Ben Lia’nın zorba olduğunu samıyorum. Elbette kesin konuşmamakta fayda var fakat Hyunjin olayında Jyp’nin takındığı tavır ile Lia olayında takınılan tavır çok farklı, bu da ister istemez beni düşündürüyor sonuçta şirketin Hyunjin’e karşı kişisel bir husumeti olması gibi bir durum söz konusu olamaz ama oğlan aylardır ortalarda yok belli ki suçlu işte. İkisinin haberleri de aynı vakitlerde çıktı ama Lia’nın haberinde hemen reddettiler.

Umaru

Okumaya üşenenler için özet: Yine ortada kesin bir şey yok. Bekleyip görelim.

yorum

Şu anda lianın suçlu olduğu da kesin değil suçsuz olduğu da.Tekrar dava açmışlar onun sonucunu bekleyeceğiz

aswium,minhoamaskzüyesiolan

daha hiç bir şey net değil durun bakalım

Birisiyim işte

Açıkçası nasıl sonuçlanacak merak ediyorum bekleyip göreceğiz umarım kim suçlu ise ortaya çıkar

buse2

lol niye eksilenmis yalan degil got7 uyesi acik acik erkek gruplarini sevmedigi onemsemedigini soylemisti. hyunjin olayindaki aciklamalari iki tarafi da memnun edicek sekilde degil ki. yani dava etsin demiyorum magdursa diye, en azindan sunu sunu yapti da diyebilirlerdi lia icin uzun uzun aciklamislar. jypnin kiz gruplarina verdigi onem>>>

buse2

evet katiliyorum. hyunjin masum degilse en azindan fanlwr icin suclamalari ne kadar kabul ettiklerini soyleyebilirlerdi. zorbaliktan magdur bir fan olarak yemek kapi olayi gibi seyleri kabul edebilirim aninda ozur diledigi icin ama olmus anneye hakaret gibi seyleri magdur affetse bile ben kendi icimde kabullenemem. ayrica got7 olayına katiliyorum asiri yazik etri gruba ya.

Maya

Y ada sadece Hyunjin in zorbalık olayı doğrudur

buse2

zaten bazi seyler dogru?? kimse dogru degil demedi? ozur dilemis ve sirketin aciklamalarindan bazi seyler oldugu belli keske sunu sunu yapti deselerdi duzgunce aciklasalardi hem fanlar icin de daha iyi olurdu, cok ozensiz bastan savma aciklamalardi. kingdom oldugu icin hyunjin bir an once ara versin olay unutulsun diye yapilmis gibiydi kingdom bitti sirket hala bir sey yapmiyor?

Notoday

Garip.

hyunjin'i özledim.

ilk olarak neden yapmadığı zorbalığı kabul etsin ki? kız yapmamışsa zaten sonuna kadar gitmek en büyük hakkı. ve ikinci olarak “onu her televizyonda gördüğünde acı çekiyor ühü ühü” mantığını yıllardır bir ben mi anlayamıyorum? ben de zorbalık gördüm hem de toplu şekilde ama bu kadar hayatsız değilim. bu mantık ve psikoloji doğru değil. yıllar önce, lise gibi ergenliklerin havada uçuştuğu bir dönem yüzünden neden milletin tüm hayatını mahvedeyim ki? eğer fiziki şiddet uygulanmışsa darp raporu alıp, evdekilere bölüşüp o an anlatmalıydın. hata sizdeki susup kenara çekildikten sonra ilhahi adaleti falan bekliyorsunuz. gerçekten bu kadar hayatsız ve korkak olmayın.

mae

Zorbalığı hak etmişsin diye yorumladım

yorum

Ya ne kadar saçma sapan bir yorum bir de kendin zorbalığa uğramana rağmen. eğer lia zorbaysa ve televizyona çıkıp imajıyla para kazanırsa tabii ki mağdur bundan rahatsız olur ve üzülür.Herkes senin gibi biri değil (olmamalı da şu yazdıklarına bak allah aşkına) hakkını ne kadar zaman geçerse de aramak “hayatsızlık” veya “korkaklık” falan değil bir de hata sizde ki susup kenara çekilmiş yazmışsın ya o insanın zaten kenara çekildiğini veya sustuğunu nereden biliyorsun ?Belki anlattı,anlatmaya çalıştı ama öğretmen ve arkadaşları onun yanında durmadı ailesi destek olmadı senin gibi “hayatsız,korkak” dediler. kıza.Senin hayatın mahvolmamış olabilir ama özellikle korede her yıl zorbalıktan ne… Read more »

boo

hyunjin icin de boylw yerinde ve zamaninda dogru durust bir aciklama yapsaydin nonstayler de olayin zorbalik degil iki veletin karsilikli surtusmesi oldugunu anlayacakti yazik senin elindeki erkek gruplara en cok onlar cekti senden

Lana'nın kaşarı

kız zorba mi değil mi simdi

Vivi

Tamam olaylar 2018’den bu yana yazılanlara dava açılsa bile polis en son çıkan hani şu herkese iftara atılıyordu o mağduru suçsuz bulmadı mı? Ben mi yanlış anladım? Jyp niye böyle bir açıklama yapmış?

Last edited 1 ay önce by Vivi
aespa

Eğer davayi yine kaybederlerse vb seyler olursa en fazla gruba ara verir hyunjin gibi
Yani pek birşey olacağını düşünmüyorum

hwanghj

4. JYP ucuz-YP…. Lia kabul edip özür dileseydi imajını koruyabilirdi….

hyunjin ozur diledi diye cocuga demediginizi birakmadiniz, bir de cikip ozur dilesin affedelim moduna girmissiniz. pes koreliler.

yeahwhatever

Ben olayı anlamadım.Lia kızdan para almış ödememiş ve kız isteyince onu arkadaş grubundan mı atmış ? Yoksa başka şeyler mi var? internette bilgi yok fazla çünkü.

Ayşe

Yani bence biraz ayıp etmiş. Kaç senedir gruplar ama vokallerini bir nebze olsun hiçbiri gelistiremedi. Canlı söyleyebilecekleri şarkı anca bu tarz şarkı olur yavaş vs. Jyp napsin sjxjkx

Wivvola

Lianın vokali baya umut vad ediyor takip ettiğim kadın vokalleri inceleyen ve eleştiren bir kanal var 4. Jenerasyonun en güçlülerinden eğer kendini geliştirebilirse en iyi vokallerden olabilir diyor

Last edited 1 ay önce by Wivvola
Betül

Hemen Jyp açıklamasına kanan koreli ve Türk fanlar .böyle inanmaya devam edin idollerinizi yuceltin

esma

”lia kabul edip özür dileseydi imajını koruyabilirdi”
cidden mi? özür dileyen ile dilemeyen sizin gözünüzde birr bunu çok iyi biliyoruz. Hyunjin gibi ”tam o tarz değil ama olduysa özür dilerim” diyen ile ”x kişisi lütfen açıklama yap!” diyen birdi ve bunu ileride nasıl düzeltirsiniz bilmiyorum