Benzer Yazılar

[THEQOO] Kwon Mina, stajyerken Jimin’in ona yumruk attığını söyledi

image 6

2 Mayıs günü Kwon Mina Instagram’a şöyle bir gönderi attı: “Ben stajyerken Jimin göğsüme yumruk attı. Stajyerken Jimin su getirip götürmemi emrederdi ve yumruğuyla sürekli göğsüme vurup aynı zamanda bana küfür ederdi. Diğer öğretmenler ve sunbaeler vokalimi överdi, sadece Jimin benim vokalimi eleştiriyordu. Jimin’in yaptığı yorumlar yüzünden ne zaman kayıt yapsak korkuyordum ve sakinleştirici almak zorunda kaldım.”

“Jimin tanıdıklarını yurda çağırdı ve zorluklar çektim. Jimin üyelere sırayla küfür ediyordu. Jimin yüzünden bir nöbet geçirdim, sık sık bayılıyordum, ayrıca rahim ağzı displazisi teşhisi kondu. Bunlara rağmen Jimin hayranları beni suç işlemişim gibi gösteriyor.”

Kwon Mina, “diğer üyeler Jimin’in bana yaptıklarını biliyorlardı ama izleyici kaldılar” dedi. Mina’ya göre diğer üyeler de Jimin’i sevmiyordu. “Chanmi Jimin’in olmadığı bir grup açmak istedi ve beni koydu. Seolhyun da ‘Jimin gücünü kötüye kullanıyor’ dedi. Yuna da Jimin yüzünden çok zorlandı. Hyejeong bir seferinde ‘Mina yanlış bir şey yapmadı, niye hayalinden vazgeçmek zorunda?’ dedi.”

“Üyelerle Jimin’in neden benden nefret ettiği hakkında konuştum. Ama zamanla AOA’i mahvetmekle suçlandım. Benim önümde Jimin’e küfür ediyorlardı ama Jimin’in bana yaptığı işkenceleri asla durdurmadılar, tanıklık ettiler. Herkes tarafından incitildim.”

Ayrıca 1 Mayıs’ta şöyle demişti, “Jimin ile doğru düzgün görüşmek istiyorum, konuşup bir şeyleri çözmek için, kavga etmek için ya da özür dilemek için.”

1. Tabi ki Mina’nın bakış açısına göre diğer üyeler seyirci kaldılar ve Mina bu kadar fazla işkenceye uğrarken bunu durdurmak için hiçbir şey yapmadılar, Mina’nın gözünde Jimin ile aynılar

2. Diğer üyelere çok üzülüyorum, bahse varım hikayeyi kendi taraflarından anlatamıyorlardır ᄏᄏ bu durumu hiç anlayamıyorum artık

3. Mina için çok üzülüyordum, ama eminim diğer üyeler de deliriyordur. İşler bu raddeye gelmişken hiçbir şey söyleyemiyorlar bile. Lütfen çözün şunu

4. Mina için üzülüyorum ama Instagram kullanmayı bıraksa daha iyi olacağını düşünüyorum

5. İlgi çekme yöntemleri fazla ekstrem… Mina patlamaya hazır bomba gibi. Önce tedavi görmesi gerek.

6. Jimin suçlu ama diğer üyelerin ne suçu var? Kamera arkasında Mina’nın yanındalardı, Mina’yla da takıldılar, Mina kendi ağzıyla skandaldan sonra Seolhyun benim değer verdiğim bir kardeşim dedi. Diğer AOA üyelerinden nefret etmiyor, umarım AOA’in kalanı başarılı olur. FNC’nin artık diğer üyeleri düşünme sürecine sokmasına gerek yok

7. Ona vurmuşlar mı? Ah. Umarım tüm suçlular doğru düzgün özür dilerler.

8. Ben Seolhyun ve Chanmi’yi destekliyorum. Seolhyun tüm antilerini dava etmeli ki derslerini alsınlar. Seolhyun’a yazık. Çıkış yaptığından beri antileri var.

9. Neden seyirci kaldıkları için onlara saldırıyorsunuz?ᄏᄏᄏ Seyirci kalanlara saldıran sizler şu anda zorbalara dönüşüyorsunuz

10. Ben sadece Mina’ya mutluluk diliyorum

11. Jimin gerçekten inanılmaz, vurmak ha?

12. Mina’nın şu anda ne kadar çaresiz hissettiğini biliyorum, sektörden ayrıldı bile, artık bir ünlü değil, ne yapabiliriz ki.. ayrıca hemşireden bahsettiği olaya da bakıyorum, güvenilirliğini kaybediyor. Mina diğer üyelerin onun hakkında konuşmamasının sebebinin intihar etmesinden korkmaları olduğunu nereden biliyor

 

Kaynak: Pannchoa

guest
168 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
yummyeon

Ko**zindeki gibi Jimin zorbalığa uğradı diyen olursa uçarım çok ciddi. Kızın psikolojisi çok kötü, kimsedir yok… Yaptığı yanlışlar var ama o hâlâ mağdur bunu untmayın.

depresjeondayim

Korezini instagram tayfa basmis gibi asla objektif bakamiyolar hep kemalim yapmaz modundalar

8f347a5d-6147-4917-a0b5-e61365412087-m.jpg
chaelyn

İnstagram ve twitter böyleleriyle dolu ne kadar anlatsam da anlamıyorlar bir de jimini savunan bir türk sayfası açılmış shinjimintr diye saçma sapan gönderileri var bir de jimini savundukları yetmiyomuş gibi gönderilerine minayı etiketliyolar minanın kesik bileğini çektiği fotoğrafa bile sahte dediler umarım bi zorbayı savunduklarını fark edip pişman olurlar

depresjeondayim

Instagram’i bu kadar küçükler kullanmamalı bence yanlışı ve doğruyu ayırt edemiyorlar zaten idolleri ölümüne savunuyorlar kemalim yapmaz modundalar

8f347a5d-6147-4917-a0b5-e61365412087-m.jpg
sen nasılsınız

puhjıhdcyucuyvjsohsfshldmf cidden

𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

Everglowup diye youtube videosu çeken biri yüzünden böyle millet hareketlendi videosuna bakın onun birde pannchoada jminin toxic ilişkisi mi ne yazmışlar seolhyuna üzülüyorum yazmışlar nlxndslsm

𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

Pannchoda yazanlar yabancı birde

𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

Everglowupın videosuna fnc artistleri ne zaman dönse bişey yapıyo mina demişler ek olarak pannchoadaki yabancılar mina abusive mağdur olabilir ama abusive demişler intiharla tehdit ediyo falan demişler

o kız jimini masum olarak göstermedi yalnız. sadece mina’nın güvenilir bir kaynak olmadığını ve kendiyle çeliştiğini gösterdi. jimin zorba olabilir ya da olmayabilir. mina henüz hiçbir kanıt göstermediği için böyle bir şeye karar veremezsiniz.

mantık terk

Mina cinsel yolla bulaşan bir hastalık için bile Jimin’i suçlayan, babası ölmeden önce 2 hafta izni olup babasıyla vakit geçirmesine rağmen babasını göremediğini iddia eden, Jimin’le aynı odada kalmamasına rağmen Jimin’in odasına erkek getirdiğini iddia eden, comeback için dans pratiği yapacakları gün kuaföre gidip kaynak yaptıran ve Jimin kızınca bu olayı sadece Jimin’e kuafördeyken geç kalabilirim diye aradım bana kızdı korkudan bayılacaktım diyen birisi. Madem Jimin o kadar korkunç bir zorba niye dans pratiğine gitmiyor. Jimin özür diliyor samimi bulmuyor, Jimin Mina’nın telefonunu açmıyor (!) diye kendine zarar vermekle tehdit ediyor ve gel bir daha özür dile diyor. Niçin? Ne… Read more »

mika

Mina’nın çelişki dolu sözlerinin üzerine Jimin de düzgün bir açıklama yapabilirdi.Mesela Mina’ya onu doğru yola(?)sokmak için böyle davrandığını söylemek yerine tek tek iddialara cevap verebilirdi.Ayrıca hala onu destekleyenler var o kadar da zor durumda değil bence.Mina açık açık yaşadıklarını anlatıyor fakat zorbalıkla suçlanan insan açıklama bile yapmadan bu işten kurtulmaya bakıyor fakat insanlar Mina’ya resmen deli muamelesi yapıyor.

Last edited 5 gün önce by Mika
mantık terk

Kız “Kurgu” diye story atınca linçlendi ve insanlar onu gaslighting ile suçladı.Daha fazla kendini açıklamaya çalışsa daha çok linç alırdı ve insanlar Jimin’in zorba olduğuna emin olurdu. Ayrıca Mina’nın kendine zarar verme ile ilgili postlarından sonra Jimin ve diğer AOA üyeleri öyle bir açıklama yapamaz çünkü kız intihar edebilir. Bence Mina psikolojik tedavi görmeye başlarsa anca o zaman açıklama yapabilirler. Mina’nın bu davranışlarının sebebinin AOA katılmadan önceki travmalardan kaynaklı yanlış bakış açısıyla her kötü olayın sebebini Jimin olarak görmesi olduğunu düşünüyorum. Umarım ikisi için de en iyisi olur.

mika

Bencede Mina destek almalı fakat susmamalı.Sosyal medyadan uzak kalsın, tedavi görsün ama kız kendini ifade edemiyor ki bunları yapsın.Karşısında kendini savunan açık açık konuşan kimse yok.Kızın evine gittiğinde doğru dürüst özür dilemeyen Jimin,olayıların bu raddeye gelmesi de bu yüzden diye düşünüyorum.Ayrıca kurgu diyerek kestirip atınca tepki alması çok doğal? Düzgün bir açıklama ile kendini ifade edip kız buluşmayı kabul edince olayı çözmek bu kadar zor olmasa gerek.

mantık terk

Mina kendisine tecavüz eden birini affedebiliyor ama Jimin’i iki kez özür dilemesine rağmen affedemiyor bu normal mi? Bir de cenazede özür dilemiş Jimin ağlayarak. I suffered unexplained seizures because of Jimin and was taken to the hospital. I would faint without reason and I was diagnosed with cervical cancer dysplasia. Jimin’s fans keep driving me to be the perpetrator.”  Cervical cancer dysplasia denen şey cinsel yolla bulaşıyor ve bunun Jimin yüzünden olduğunu iddia ediyor. Kız Kore’de linçlendi jiminle ap alakasız bir konuda. Bir hemşirenin kimliiğini kaba olduğu gerekçesiyle ifşa etti. Bu kızın sağlıklı psikolojisi yok. İnternette millete cevap yetiştirmek yerine tedavi… Read more »

mantık terk

bu da korede linçlenmesine sebep olan hemşire olayı. sonra yine self harm fotosu paylaşmış.
https://hype.my/2021/227245/former-aoa-member-mina-lashes-out-at-haters-with-a-self-harm-photo/

babymetall

Gerçekten de mantığın terk

la cha ta

sis be living up to her name💅💅 
(üzgünüm Türkçe yazınca aynı etkiyi vermiyor)

mika

Bu kızın sağlıklı psikolojisi yok.Çelişkili davranabiliyor evet ama bunun sebeplerinden birininde jimin olduğunu söylüyor.Jimin yaptıklarını kabul ediyor ama doğru düzgün çözüm üretmek yerine kurgu diyerek,buluşunca kıza üstünlük taslayarak olayların büyümesine belki de olayların bambaşka yerlere gelmesine neden oluyor. Kim yüzde yüz haklı asla bilemeyiz ama jimin bugün yaptığı suçlardan fazlası ile yargılanıyorsa bile bu onun yüzünden.

mantık terk

jimin özür diledi ve sektörden ayrıldı. en son temmuz 2020’de ig’de gönderi yapmış. fakat mina bütün olayları tek bir seferde anlatmak yerine her ay yeni bir hikaye anlatıyor. belli ki ilgi çekmek için. ya da intikam için. mina kanıt göstermediği sürece onu görmezden gelmek en iyisi. çünkü ilgi için yalan söylüyor da olabilir. insanların gösterdiği bu ilgi onu daha çok yalan söylemeye teşvik ediyor olabilir asla bilemeyiz.

mika

Veya insanlar onu anlasın istiyordur?Jimin ikili oynamasın,herkesin önünde nasılsa yüzyüzeyken de öyle olsun istiyordur?Olayları tamamen açıklamak istemiştir ve samimi bir özür beklemiştim belki de ama bu olmayınca üstüne de zorbalıkla suçlanan kişi kaçıp gitmişse unutulmasın istiyordur.Senin bakış açın sana doğru gelebilir ama bana doğru gelmiyor açıkçası.

mantık terk

mina’nın söylediklerinin doğru olduğuna nasıl bu kadar eminsin? ben doğru olup olmadığına emin değilim çünkü.

mika

Daha önce dediğim gibi kim yüzde yüz haklı bilemeyiz ama mağdurum diyen bir kız var ortada.Yaşadıklarını anlatıyor ama karşı taraf cevap verebilecek konumdayken bunu kendi eli ile itiyor.Kıza üstünlük taslıyor,yaşadıklarını küçümseyen hareketlerde bulunup ortadan kayboluyor.Bu durumda mağdura inanmak bana mantıklı geliyor.

mantık terk

jiminin karşısında da kendisine zarar veren intihar edebilecek bir kız var. bir de bu şekilde bak. minanın psikolojisinin bu durumda olmasının sebebi ortaokulda tecvüze uğraması ve 14 yaşından beri çalışması diye düşünüyorum. jimin olduğuna dair mina’nın sözleri dışında bir kanıt yok. mina kanıtım var dedi ama polisin soruşturma yapmasını reddetti ve kanıt göstermedi. bu yüzden mağdurun kim olduğuna emin olamamak ve tarafsız kalmak daha mantıklı geliyor bana.

yeahwhatever

Jimin masum olsaydı veya haksızlığa uğramış olsaydı çıkar söylerdi. Üyeler jimin konuşamıyorlar deniyor ama FNC çatır çatır konuştururdu.Bak DSP ye ,neler yapıyor. haksız olduğu halde, FNC bile çıkıp bişey diyemedi, üyeler arasında sorunlar çıkmış deyip işin içinden çıktı.Jimin şu an sektörden defoldu istese bal gibi konuşur ama konuşacak bir şeyi yok. salak aoa fanları minayı taciz ettiği için kız her ay çıkıp açıklama yapıyor. keşke dava açsa bu zavallılara. hiç boşuna savunmayın. hepsinin işi bitti. bi seolhyun geri dönmeye çalışıyor. balonu ağır patladı

vivi

Jimin özür dilerken bile kıza zorbalık yaptı daha ne saçmalıyorsun sen idollerinizi bu kadar korumayın Allah aşkına

lunia

Bana bu arkadasin dedikleri mantikli geldi

jeyan

Birkaç kere intihar etmiş ve sağlıklı olmadığını belirten bir kişiden nasıl böyle büyük bir beklenti içinde oluyorsun ya?Sen mi tecavüze uğradın sen mi yıllardır zorbalığa uğradın da grup arkadaşların sessiz kaldı? Sen kimsin kimi affedip kimi affetmeyeceğine, ne yazıp nasıl kin kusacağına? Seni uzun zamandır biliyorum ve intihar yüzünden kaybettiğimiz idollere de tanık olmuşsundur sanıyorum laflarına düşünüp karar ver ilerde uyumadan önce çok acı çekersin dikkat et, nacizane tavsiye.

korece bilmeyen somnia

Bebeğim yine çok haklısın <3

jeyan

askijm💋✂️

mantık terk free speech de

hangi beklentim büyük acaba? sosyal medyayı bırakıp tedavi görmesini beklemek çok mu aşırı? ya da sevmediği bir hemşirenin kimliğini internette ifşa etmesini ve o kızın da işini bırakmak zorunda kalmasını onaylamamak? insanlar seolhyunu inthar notuna yazdığı için kıza seolhyun sana naptı diye sordu ve seolhyunu linçlediler. mina’nın dediği şey seolhyunun köpeği benim odama kakasını yaptı. bir tek mina’nın mı hayatı değerli? önceden chanmi intihar etmesin diye annesi her gün seule gidip kızını kontrol edermiş trenlerde falan yalnız bırakmazmış intihar etmesin diye. knowing brosta mina 7 yıl boyunca az yemek yemeye dayanabildiği için chanmiden nefret ettiğini söyledi ve ona yarasa diyormuş… Read more »

Last edited 4 gün önce by mantık terk free speech de
your behaviour is so ugh!

Nick cuk oturmuş sana. Mina nın psikolojisinin bozulmasının sebebi kim acaba? Olayın başlama sebebi jimin. Babası üzerinden acındırmaya çalışma. Allah rahmet eylesin babasına ama jimin yüzünden az kalsın bir anne-baba da çocuklarını kaybediyordu. Ortalıkta olmaması da kaybolması değil suçları nedeniyle sektörde beş paralık değeri kalmadığından kendi isteğiyle geri çekilmesi. Hayatının devamında rahatça yaşayacağı parayı da biriktirmiştir. Böyle bir zorba için neden endişelenelim? Mina nın iddianıza göre sahte foto atması onun önceden intihara kalkışıp bileklerini kestiği gerçeğini değiştirmiyor. İlgiye ihtiyacı olduğu o kadar açık ki. Mina nın hatası bu ilgiyi sosyal medya da arayıp sizin ağzınıza malzeme vermesi.

Last edited 5 gün önce by your behaviour is so UGH!
mantık terk

Kız ortaokulda tecavüze uğramış ve 14 yaşından beri çalışıyormuş. Biraz araştırma yap istersen. AOA’den çok önce bu.

kado

Bir olayın kimi ne raddeye kadar zarar verebileceğini kişi ancak kendi hissedebilir yani tecavüzcüyü affetti jimin iki kere özür diledi ee diyemezsin. Ayrıca jimin azıcık haklı olsaydı koskoca kariyerini bırakmazdı üste bir şekilde çıkardı emin ol.

mantık terk

yukarıdaki yorumlarımı oku. ben jiminin masum olduğunu iddia etmiyorum. sadece mina’nın söylediği her şeyin hiçbir kanıt olmadan doğruymuş gibi kabul edilmesine karşıyım. kız kanıt göstermediği sürece onu savunmamalıyız. daha önce kanıtım var demişti ama göstermiyor bu yüzden görmezden gelmeliyiz.

bu nasıl yorum

Sen görmezden gelebilirsin ama biz gelmiyoruz senin bakış açın ile o zaman jimini de görmezden gelmeliyiz çünkü onun da zorbalık yapmadığına dair herhangi bir kanıtı yok mina bu olaylar yaşandığında şirket ile de iletişime geçmiş ama herhangi bir birşey yapmak yerine görmezden gelmişler jimin de olayları çözüme kavusturmayan şirket te benim gözüm de suclu

bu nasıl yorum

Ayrıca son attığı resim sahteydi diğerlerinin gerçekliğini sorgulamayız çünkü izler vardı göstermişti ve kolay geçebilecek gibi durmuyordu

mantık terk

mina hiçbir kanıt göstermeden onun her dediğine nasıl inanabiliyorsunuz? kız geçen bir hemşire bana zorbalık yaptı diye hemşirenin kimliğini deşifre etti ve linçlenince yine self harm fotosu paylaştı. bu gösterdiğiniz ilginin onu daha çok yalan söylemeye teşvik edip etmediğini nereden biliyorsunuz? jimin’in zorba olup olmadığını nereden biliyorsunuz? ben ikisini de savunmuyorum çünkü ikisi için de bir kanıt yok. ama mina’nın psikolojik sorunları olduğu belli çünkü dedikleri birbiriyle çelişiyor. güvenilir bir kaynak değil. olayları yanlış anlayıp anlamadığına nasıl emin olabiliyorsunuz?

bu nasıl yorum

Ortada bir kanıt olmasa da en azından saçma bir şekilde dilenmiş bir özür var eğer karşımdaki kişi benim kariyerimi mahvetmek isteseydi ig de kurgu diye hikaye atmak yerine önce bir düşünür ve verebileceğim en iyi cevabı vermeye çalışırdım mina herseyde çok tutarlı demiyorum ama ilk başlarda bu kız düzgün bir görüşmeye de razıydı eğer söylediğin gibi önceki travmalarının etkisi ise bu durum bir şekilde jimin ona bunu açıklamaya çalışmalıydı davranışlarını yanlış yorumladigina dair taraf tutmasan da bu kızın şu an sessiz bir yardım çığlığı attığını duyman gerekir sıfırı tukettigi her halinden belli ve içinde bulunduğu durumdan jimin ile yüzleşebilirse kurtulabileceğini… Read more »

buse

kesik bilek resmi sahte değildi, jimin fanlarının uydurması

mantık terk

ondan emin değilim bak ama diğerlerinden eminim.

primadonna

ya kız dememiş ki jimin suçsuz, ama jimin ne yapsın şu an? Sektörü biraktı gitti. Ki yumruk atma olayı da fazla büyük bir olay bunu neden başta söylemesin? Ben Jimin’in zorba olduğunu düşünüyorum. Mina’nın da akıl sağlığının yerinde olmadığını da. Ve bir süre sonra olaylara kendi yorumu kattığını düşünüyorum. Bunu Jimin’i üzmek için yapmıyor belki de. Ama zaten düzgün bir halinde değil. Tedavi görse de sonradan tekrar dinleme şansımız olsa keşke

kafayı yemeden nasıl dururum taktik verin

++++ katılıyorum buna cidden

wivvola

Kesinlikle jiminin zorba olduğunu düsünuyorum ama minada tamamen doğruları anlatmıyor

Last edited 3 gün önce by Wivvola
kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Yakınları lütfen onu sosyal medyadan uzaklaştırsın ve tedavi olması için destek olsun.

yummyeon

Annesi ile arası kötü ve annesi de psikolojik sorunları olan biri. Ablası da kanser

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Ne olursa olsun evladı kötü durumda. Destek oluyor mu bilemem ama olmalı

betül

Fark ettim de intihar eden ya da intihara kalkışan idollerin genel olarak ortak özelliği ailevi sorun.

Sulli’nin annesi ve babası ile arası kötüydü.
Hara’nın annesi(?) nasıl biri olduğu biliyoruz.

brnlix

Aile çok öenmli gerçekten. Zamanında zorbalığa dur diyemeyecek gücü bulamaması bile bundan kaynaklı olabilir. Aile güvenebileceğin, destek bulabişeceğin bir yer olmalı ama olmayınca bocalıyorsun. İdol yaşantısından dolayı yakın arkadaş konusunda da eksik olabilir ve tam da bu tür konularda hayati önemi olan sosyal destekten mahrum gibi. Umarım Hara ya da Sulli gibi olmaz sonu.

falondia

Bu hikayenin sonu çok üzgünüm ama kötü bitecek galiba. Mina’nın yaşadıkları çok zor anlıyorum ama keşke onu tüketen ve mutsuz eden kişilerdense kendi hayatına ve kariyerine odaklanmayı denese. Artık özel hayatından bahsetmesinin hiçbir şeye yararı yok aksine netizenlerin ağzına sakız oluyor.

blinkkie

Kendi hayatı da iyi değil ki… Annesi ve ablasının sağlığı da iyi değil, çok bunaltıcı bir hayatı var ve bir de sosyal medyadan AOA fanlarının zorbalıklarına uğruyor. O da kendince kendi varlığını sürdürmeye ve insanlardan destek almaya çalışıyor. İlgi istiyor muhtemelen çünkü zor durumda. Sulli ölmeden önce onunla takılıyordu ve belki de birbirlerine destek oluyorlardı, bilmiyorum ünlü sektöründe ve gerçek hayatta onun kadar yakın olduğu bir arkadaşı var mıydı… Çok üzücü bir durumda aslında.

falondia

Israrla Jimin’den samimi özür beklediğini dile getiriyor ama özür dilense bile içinin soğuyacağını düşünmüyorum onun için ne kadar zor olsa da kendine yeni bir sayfa açmalı yoksa acısını kendi bedeninden çıkarmaya devam edecek. Sosyal medya desteği asla kalıcı değil görüyoruz ki şimdiden bazılarının fikirleri değişmiş önceden Mina’yı savunanlar şimdi onu suçluyor. Yazdıklarında çok haklısın açıkçası sonunun Sulli gibi olmasından korkuyorum.

blinkkie

Doğru yanlış ayırt edebilecek bir psikolojisi olsa bu dedikleriniz çok doğru ama yok işte… İdollerin normal arkadaşlarının azlığı ve kendilerini sadece idol olmaya odaklamaları bu durumlarda çok kötü. Kendilerine arkadaş bulamıyorlar, yalnızlaşıyorlar, başka bir hayat kurmaları da zor oluyor. Kore çok yargılayıcı bir toplum bir de dışarıda normal hayat kurmak istese bile güç. Sessizleşip kendisine zarar vermesindense sosyal medyada saçmalamasını tercih ederim ben. İnsanlar da bunun bilincinde olup yargılamasalar keşke.

jkw

Benzerini twde ingilizce ben yazdım. Linç yedim, hatta aoa jvmin fanı bile ilan edildim 🤢 Ne alakaysa….İnsanlar olayın farklı bakış açılarından anlayarak cevap yazsa böyle olmaz ama..

falondia

Genelde sürü psikolojisi ile hareket ediyorlar çok sevmiyorum o yüzden o ortamı. Haklısın aşk, sonuçta biz de Mina’nın iyiliğini istiyoruz ama çözüm bu değil.

bennn

Benim gözümde zorbalığa seyirci kalan da zorbalık yapanda aynı

irem

ikisi ayni tutulamaz, jiminin nasil korkunc biri oldugunu biliyoruz. belki diger kizlar onlara da zorbalik yapacagindan korkmustur. yazik mina nasil seyler yasadiysa artik. digerlerine anlatiyormus cunku

sunmi

Bu kızlar tek başına değil ki. Mina’nın uğradığı zulme göz yummak yerine hep beraber jimine karşı çıkabilirlerdi. Olaylar nasıl yaşandı tam olarak bilemeyiz ama zorbalığa uğramaktan korktukları için zorbalığa seyirci kalmaları geçerli bir neden değil bence.

betül

Jimin şu an grup üyesi olmasa da hala şirkette gözüküyor. Demek ki arkası güçlü. Korkuyorlarsa da bu sebeple olabilir.

irem

yani gecerli bir neden olmadigi soylenebilir ama bu onlari en azindan bor jimin kadar suclu yapmaz benim fikrimce

yeahwhatever

ay jimin ne yapabilir allasen ya. o grupta en güçlü ve en popüler kişi seolhyun. hadi jimin bunları korkutup bastırdı, en iyi arkadaşım diye konuşmak çift dövmesi yaptırmak korku ifadesi mi sizce? basbayağı sallamamışlar. minayı koruyabilirlerdi,bu yer cücesinden hallice yaratığı gözünüzde büyütmeyin bence.

annie

Bu kızın acilen psikolojik destek alması gerek .

demirbakıralemyon

Anladığım kadarıyla kız çok bunalımda. Jimin olayını ilk açıkladığında bi süre aldığı destekle kısa bi mutluluk, ferahlik yaşamıştı sonra onuda kaybedince tekrardan aynı duyguyu yaşamak için daha fazla hırçınlaşıp bu meseleyi tekrardan gündeme getirmeye çalışıyor. Yani aslında mutlu olmak istiyor en çok istediği bu ama bunun yolu bu değil. Artık pek mantıklıda düşünemiyor, böyle yaparak (kanlı fotolar) güvenirliliğinide düşürüyor farkında değil. Tedavi edilmesi gerek ama uzun süredir oda var yani ne diyeceğimi bilmiyorm. Umarım artık normal bir hayata kavuşur yoksa sonu hiç iyi gözükmüyor.

Last edited 5 gün önce by Demirbakıralemyon
karina

zaten alıyormuş ona rağmen bu haldeymiş kendisi söyledi

kado

Olaylar boyle ortalıkta konuşulduğu için iyi bir durum olduğunu düşünüyorum aslında. Çünkü diğer intihar edenlere bakarsak asla içindekileri rahatça soyleyemediler. Kim neden nasıl onlara zarar verildi en yakınları dahil kimse bilmiyor ve artık bu dünyada olmadıkları için de kimse bilemeyecek. Şöyle ki bunlar bu kızın içinde sürekli tartıştığı şeyler bunu dışa vurması güzel bir şey. Eğer abartıyorsa da hodri meydan digerleri de açıklasın. Çünkü Mina bu konunun öylesine geçiştirilmesine izin vermeyecek. Umarim istediği yüzleşmeye alır.

mika

Bencede Mina’nın içinde biriktirdiklerini paylaşması çok iyi.Dediğin gibi nice insanlar acısını paylaşamadan,anlaşılmamaktan korktukları için intihar etti.Kızın hareketleriyle aklı karışan insanları anlamıyorum ben.Onca zaman zorbalık görmüş,olaylar açığa çıkmış ama psikolojisi fazla bozuk.Sadece anlaşılmak isteniyor belli ki.Samimi bir özür bekledi,zorbanın yaptıklarını tamamen kabul etmesini istedi ama herkes yamuk yapmaya devam etti doğru düzgün bir açıklama bile yok…

ajumma#istanbulsözleşmesiyaşatır#aşağıbakmayacağız

Ben açıkçası Mina’ya üzülüyorum. Akıl sağlığı yerinde değil ve insanlar sürekli yaptıkları için onu eleştiriyor. Yani akıl sağlığı yerinde olmayan biri için yaptıkları çok normal. Kızın psikolojisi yerinde değil. O yüzden bugüne kadar yaptıklarını ben anlayabiliyorum. Eğer depresyonun yakınından kıyısından geçtiyseniz bence anlaşılabilir. Depresyon “netflix izle, yürüyüş yap, ya geçer” tarzında bir şey değil. O yüzden bana yaptıkları tutarlı geliyor kendi içinde. Eğer amacı dikkat çekip, Jimin’i batırmak olsa çoktan durur akıllıca hareket ederdi. Fakat kız hasta kendini durduramıyor. Bu sebeple çokça kötü eleştiriler yapılıyor şu an kendisine. Bence eğer Jimin samimi özür dilese çoktan bu olayı kapatırdı diye düşünüyorum.… Read more »

Last edited 5 gün önce by ajumma#istanbulsözleşmesiyaşatır#aşağıbakmayacağız
lightless

özür dilerim konuyla alakasız ama az önce sitedeki son gönderilerin yorumlarına bakarken dalmışım
fanta içiyordum masada sağ tarafa koymuştum tam önümde de tütün kolonyası vardı ikisi de turuncu olunca yanlışlıkla kolonyayı dikecektim kafaya ucuz atlattım ne maceralar be gece gece

istegeldimburdayim

Ahahaha ahhajsjsja Bu da böyle bir anımdır hajaja

lightless

aynen komik ve değişik bir anım dielrkfojdispeldk

meanuka

J*min ne pislikmişsin be

nongrata

Hala igde fanlar Jimin suçsuz deyip kanıtlar atıyorlar üstelik bunu büyük itiraf sayfalarına atıyorlar, yaptıkları yanlışın farkında değiller mi anlamıyorum. Zorbayı savunmakla kalmayıp kendileri de aynı zorbalığı yapıyorlar ama farkında değiller. Mina’nın en son paylaştığı intihar fotografi evet gerçek değildi neyseki değildi ama bu Jimin’i haklı kılmaz. Jimin savunacağınız son insan bile olmamalı.

naeng

fotoğraf gerçekti, kıza resmen fake fotoğraf paylaştı diye iftira attılar. atılan fotoğrafın ne tarihi vardı ne bir şey. reverse linkmiş. yani google fotoğraflar gibi yandex fotoğraf aramaya onun fotoğrafını yükleyip sanki o fotoğraf yandexteymiş gibi yaydılar. mina diğer fotoğrafı silmesiyle ne hoş ki aylardır ortada olan o fotoğraf da silindi. ayrıca kakao mesajlarının da bazıları yalan bazıları da kesilmiş. twitterda kwon mina’nın paylaştığı fotoğraf sahte miydi diye aratırsan ayrıntılı bulabilirsin. mina o gün hastaneye kaldırıldı. zaten fake fotoğraf ile tedavi görmesi imkansız yani.

nongrata

Ciddi misin fake olduğuna dair kanıt falan atıyorlardı inanamıyorum şu an. Fotoğrafın gerçek olmadığını iddia edip kızı ilgi meraklısı ilan ettiler, neler neler dediler şu an şok oldum.

lionheart

https://twitter.com/sonyeoppeun/status/1387570459395477504?s=19

bu nasıl yorum

Bunu attigin için teşekkür ederim düşünmek istememiştim başta sahte olduğunu ama sürekli gönderi paylaşılmıştı tedavi oldugunu da okumuştum bu yüzden kafam karışmıştı:)

depresjeondayim

Kız 10 seneden fazla hem psikolojik hem de fiziksel şiddet gormus instagramdakiler ilgi çekmek icin yapiyor diyor var gerçekten insanlık bu kadar olmus olamaz bunlarda zorbaları savunma gibi bir hastalik var galiba ya çok saflar ya da salaklar

mika

“Üyelerle Jimin’in neden benden nefret ettiği hakkında konuştum. Ama zamanla AOA’i mahvetmekle suçlandım. Benim önümde Jimin’e küfür ediyorlardı ama Jimin’in bana yaptığı işkenceleri asla durdurmadılar, tanıklık ettiler. Herkes tarafından incitildim.”
Çok kötü bir durum.Zorbalık yapan acımasızın teki tamam ama kimse neden bir dur dememiş? Hepside ufakta olsa zorbalığa uğramış birde.Sindirmesi güç bir durum.

Last edited 5 gün önce by Mika
elif

jimine hiç ısınamamıştım ama bu kadar da psikopat olucağını düşünmüyordum manyak

buse

insanların yavaş yavaş mina’ya karşı olan bakış açıları değişmeye başladı. jimin bile yaptıklarını kabul etmişken hala jimin’i ve grup arkadaşlarını savunuyorlar ya pes yani. seolhyun’u da sırf güzel diye savunduklarına eminim. seolhyun’un jimin ile ortak yaptırdığı dövme bile var. kendisi en popüler üyeydi, istese mina’yı koruyabilirdi buna gücü yeterdi yani. mina’nın psikolojik durumunun iyi olmadığı ortada, sosyal medyadan uzak durması lazım. son zamanlarda mina’ya karşı kötü yorumlar artmaya başladı ve mina bu yorumları çok takıyor. mina da hemşire olayında vs. haksızdı ama bazı kişiler mina’nın intihara kalkışmış bir insan olduğunu unutarak çok acımasız yorumlar yapıyorlar. ben kendisine tekrar bir şey… Read more »

buse

ve mina hiç choa hakkında konuşmuyor, choa ile yıllarca aynı gruptaydı. ben choa’nın tutumunu da çok merak ediyorum. keşke choa bu olaylar hakkında konuşsa.

la cha ta

evet choa’nın yt hesabı falan da var bir açıklama paylaşsa hiç fena olmazdı

betül

Şu an kim olduğu aklıma gelmedi de, Bu olaylardan önce Mina kendine gelen bir nefret yorumunu paylaşmıştı gönderi olarak üyelerden biri de paylaşmıştı. Hatırlıyor musun kim olduğunu?

la cha ta

maalesef bu olayı hiç duymadım🙁

betül

Buldum. Geçen yaz olmuş

img_20210505_000732.jpg
betül

Chanmi’nin yorumu:

img_20210505_000720.jpg
la cha ta

teşekkür ederim

zzzz

Çok üzülüyorum bu kızın haline, her şeyini yitirmiş bir insan ne yaparsa onu yapıyor. Kendini rahatça ifade edeceği tek ortam instagram, öyleyken kıza yazıyorlar asıl zorbalığa uğrayan jimin diye. Bu yorumları okuyup daha çok psikolojisi bozuluyor, daha çok açıklama yapmak zorunda hissediyor kendini. Halbuki daha yaşı çok genç, yaşananları kolayca sineye çekmesi zor ama keşke bir yerden tutunsa hayata. Herkesin rahatça hayata devam etmesi onu daha çok üzüyordur belli ki. Bu kızcağıza iyi bir psikoloji doktoru lazım. İnşallah eski sağlığına kavuşurda herkes hak ettiği cezayı çeker bu Dünyada!

got lalesi

Insanlar nasil asil zorbaliga ugrayan jimin diyebiliyor mina o kadar kanit atmisken ve ustune onaylanmisken ya

zzzz

Neler neler yazıyorlar bir görsen. En basiti Ggr instagramda herhangi bir k magazin sayfasına ve yapılan yorumları oku. Bunlarla aynı havayı soluduğumuz için deliriyorum resmen

kafayı yemeden nasıl dururum taktik verin

Mina nın artık instagram açıklamarına son vermesini diliyorum çünkü bileği kesik attığı fotoğraf gibi bir olay daha yaşanırsa deli damgası yiyecek bunu kötülüğüne söylemiyorum sadece ona inanan bazı insanların o fotoğraf olayıyla beraber Mina hakkında şüpheye düştüklerini gördüm haklıyken haksız konuma düşmesinden korkuyorum

yes mes

Mina’ nin neden böyle olduğunu anlayabiliyorum .Yaşadıklarını böyle aciklayarak rahatlıyor bunun sebebini idolerin çok küçük yaşta stajyerlik yapıp idoluge başlayip temel haklardan mahrum olmasina bağlıyorum.Bizler okula giderek yada sosyal çevremizin harmanlayarak kişiliğimizi oluşturuyoruz ve benliğimizi buluyoruz ama idoler ne kadar kötü karekterleri olsun yada iyi bir insan olsun kendi benliklerini bizler gibi kuramayabiliyorlar .Mesela yaşadığı kötü şeylerde kendini doğru zamanda savunamadi bundan mahrum bırakıldı .Ummarim ne demek istediğimi anlatsbilmidimdir.Aslimda daha çok üzerinde durulması gereken hususlar var psikolojik olarak tartışabiliriz burda

Last edited 5 gün önce by Yes mes
istegeldimburdayim

Maalesef bazı dönemler var ki o zamanlarda karşılanamayan duygular, hayat boyu karşımıza çıkıyor. Mina’da sürekli susturulmuş, ezilmiş, şiddet görmüş birisi. Şuan böyle davranarak sevilen inanılan biri olmak istiyor bence. Jimin’i savunan insanları görünce çıldırdığına eminim. Kendisini kanıtlama çabası var kızda. Eğer bir özür alır da hiçbir şey değişmez ve de kötü yorumlar felan da gelirse Mina daha da kötü olabilir. Bence her şeyden önce birilerinin ona yardım etmesi gerek. Olayları ilk önce kafasında bitirmeli. Yoksa kini ne olursa olsun geçmez. Geçmiş asla değişmeyecek sonuçta

cemre

bu instagram kitlesinin zorbalari savunmak gibi bi seyi var sanirim, soojine de jimine de ayni seyi yapiyorlar hayir keske bir de magduru dinleseler (skz uyesini katmiyorum onun olayi biraz sacmaydi bence)

yeahwhatever

seolhyun’un salak fanlarından da , gözleri kör olmuş aoa fanlarından gına geldi. neymiş seolhyun nefret alıyormuş kıyamam. mina 10 yıl intihar derecesinde zorbalık görürken seolhyun gidip o şahısla dövme vs yaptırmakla meşguldü. basitçe sallamamış. hala nasıl masum olabiliyor? keşke sektörden defolsa ama nerdee.. yüzsüz.

ayrıcamina yalan atıyor vs diyor ama yalan olsaydı FNC her türlü üste çıkardı. haberiniz olsun.

istegeldimburdayim

Bu kız psikolojikmen çökmüş bence. Jimin’den sosyal medya aracılığıyla veya herkesin bileceği şekilde bir özür bekliyor ve bunu alırsa da rahatlayacağını düşünüyor sanki. Bir de çok yalnız olabilir. Jimin vs şuan hayatına gayet güzel devam ediyor. Kız da bunu görünce daha da kötü oluyor ki sürekli yeni bir şeyler söylüyor. Zaten Jimin’in zorba olduğu belli. Mina da artık her ne kadar zor olsa da kendi hayatına sağlıklı bir şekilde devam etmeli. Bazı insanları değiştiremeyiz maalesef. Mina böyle yaptıkça Jimin’in daha da hoşuna gidiyordur

betül

Son zamanlarda Luna ile yakınlar. Umarım yalnız bırakmaz hem yakınları hem ailesi.

img_20210504_232509.jpg
la cha ta

Luna aşırı tatlı ya herkese destek çıkıyor

betül

2. Diğer üyelere çok üzülüyorum, bahse varım hikayeyi kendi taraflarından anlatamıyorlardır ᄏᄏ bu durumu hiç anlayamıyorum artık

Ben diğer üyelerin ne düşündüğünü de merak ediyorum. Umarım açıklama gelir.

aswium

“Jimin tanıdıklarını yurda çağırdı ve zorluklar çektim. Jimin üyelere sırayla küfür ediyordu. Jimin yüzünden bir nöbet geçirdim, sık sık bayılıyordum, ayrıca rahim ağzı displazisi teşhisi kondu. Bunlara rağmen Jimin hayranları beni suç işlemişim gibi gösteriyor.”
Jimin hayranları siz insan mısınız ya insan mı ? Keşke o şirketi bırakabilseydin minam

duru

Çok uzun zamandır haber çıkmıyor ama Soojin¿
Hani haksız olduğu ortaya çıkarsa gruptan ayrılacaktı…

linç yerken obez oldu

Gerçekten korkunç birisi daha da korkuncu bu yüzünü yıllarca saklayıp masum rolüyle para kazanması. Mükemmel oyunculuk

meryem

Bu kızı savunanlar var hala şaka gibi

wang

mağdur olan sizken suçluymuşsunuz gibi davrananları gördüğünüzde sessiz kalamazsınız. bu nedenle minanın tavrını garipsemedim. jimin hayranları onu rahatsız ediyormuş

got lalesi

Diger uyelerin suclu zorbanin arkasi oldugunu dusunmuyorum. Bazen boyle buyuk zorbaliklarda kendinizi korumak icin bir sey yapamiyorsunuz hatta bu sebeple zorbanin yanindaymis gibi davranan cok kisi var. Hep mina aciklama yaptigi icin sadece minanin gozundan goruyoruz olaylari. Diger uyelerin aciklama yapmasi sart bosuna suclandiklarini dusunuyorum jimini ama masum goremiyorum ya minaya jimin konusunda fazla inaniyorum

got lalesi

Twitterda bi sayfa gordum olaylari cok fazla cevirerek ayrica minanin bunca zaman yaptiklarini da ceviriyordu ama jimin sayfasi oldugu icin asiri tarafli oldugunu dusunmustum hesabi tekrar bulursam atarim

got lalesi

Ama yine de seolhyunu buna katmiyorum cunku bana bildigin jiminin yandasi gibi geliyo bestie falan yani evet zorbaliga ugramamak icin yakin davranirsin ama bu kadar degil

irem

evet ayni fikirdeyim, onceden zorbaliga maruz kalmistim ama hicbir zaman zorbam disindaki insanlari suclamadim. digerleri sessiz kalmayi tercih ediyor cunku kendilerine kotu bir sey olmasindan korkuyorlar

got lalesi

Ben cok kucukken zorbaliga ugramistim belki yasimiz kucuk dye oyledir bilemem ama ben de acikcasi bana zorbalik yapan disinda kimseyi suclu gormuyorum cogu ona karsi asiri iyiydi asiri seviyordu bir sey demiyordu ama bu onlari suclu yapmiyor. Kimse zorbaliga maruz kalmak istemez bu yuzden bazen mecburen sessiz kaliniyor baska ornek de bir arkadasim zorbaliga ugramisti ve sirf bize de zorbalik yapmasin diye biz o kisiye bir sey diyememistik seviyomus gibi yapmaya devam etmistik gercekler yani. Jimin bu kadar korkunc birisiyken uyelerin ona ses cikaramadigini susup desteklemek zorunda kaldigini dusunuyorum hatta belki onlar bile zorbaliga ugramistir

kırmızıbaşlıklıkız

beklediği özürün geleceğini hiç düşünmüyorum ben. özür dilese de dilemese de bir şey fark etmeyecek ki jimin için,zaten artık sektörde değil,en başında doğru düzgün dilemeyen insan şimdi neden yapsın? kişilik olarak da umrunda gözükmüyor zaten mina için kötü yorumlar da arttı.. umarım ailesi veya kendisine değer veren insanlarla beraberdir ve kötü bir haber almayız. son zamanlarda kötü bir haber geldi diye korkarak açıyorum haberlerini. lütfen mina biraz daha dayan ve lütfen yanında birileri olsun lütfen bir kişi için daha geç kalınmasın

sel cheshire

Of keşke minanın yanında olup ona sarılabilsem hala instagramda bu olaylardan bahsetmesi ne kadar yalnız ve bir şeylere ihtiyacı olduğu gösteriyor neden ordaki insanlar bir şey yapmıyor ? Sulli öldükten sonra bie çok ünlü keşke onunla yakın olsaydım diye her yerde aüladı neden aynısını Mina için yapmıyorlar

jeyan

– Jimin suçlu ama diğer üyelerin ne suçu var? Kamera arkasında Mina’nın yanındalardı, Mina’yla da takıldılar, Mina kendi ağzıyla skandaldan sonra Seolhyun benim değer verdiğim bir kardeşim dedi. Diğer AOA üyelerinden nefret etmiyor, umarım AOA’in kalanı başarılı olur. FNC’nin artık diğer üyeleri düşünme sürecine sokmasına gerek yok – Neden seyirci kaldıkları için onlara saldırıyorsunuz?ᄏᄏᄏ Seyirci kalanlara saldıran sizler şu anda zorbalara dönüşüyorsunuz Seyirci kalmak zorbalıktır, yuvarlama 10 kişi bir kişiye sesini yükseltse o kişi bak bakalım ağzını açabiliyor mu? Üyeler en başında tepkisini koysa ortada jimin ve zorbalık diye bir şey olmazdı ki buna kaç yıl sessiz kaldılar? On mu,… Read more »

Last edited 5 gün önce by jeyan
𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

Son kısım 🍵

got lalesi

Jimin korkunc bir insan ona sesini cikaramamis olabilir uyeler zorbaliga ugramadiysaniz veya bir yakininiz ugramadiysa bilmezsiniz ama bazen sesinizi cikartamiyorsunuz ki eminim uyeler arasinda da zorbaliga ugrayan vardir. Korede liderlere yasi buyuk kucuk fark etmez buyuk saygi duyuluyor ve bir sey soylenmiyor bu yuzden de konusamamis olabilirler jimin sucluyken uyeler hicbir aciklama yapmadan direkt onlari suclamak cok mantiksiz kesinlikle oyle sifir sucsuz degiller ama zorbadir demek jiminle ayni duruma sokmak sacmalik

gixooo

Ama sen sirf az yiyip doyuyor diye chanmiden nefret etmissin hatta kiz bile bunu biliyor sonra seyirci kaldi diyorsun evet sen zorbaliga ugradin kabul ama kendi uaptigini da bie dusun bence ya vallahi cok ilginc

la cha ta

Sonunda bu kaostan haber çıktı. Ben hala Mina tarafındayım ama korezin instagram falandakiler hep Jimin’i savunmuş. Bu site benimle aynı görüşte gibi duruyor ama yine de sorayım ne düşünüyorsunuz?

jeyan

İki tane taraflı lafa inanıp kendi düşünceleri değil de insanların düşüncelerini benimseyenlerin hemen saf değiştirdiği bir olayda gerçek 10 yıl sonra ortaya çıksa da çoğunlukla 1. taraf(mağdur olarak gösterilen) haklı çıkar.Yıllarca hep böyle gördüm ve şahit oldum anawliz ✍️✍️✍️

la cha ta

gün geçtikçe yeni sırlar ortaya çıkıyor…

myeon

Bu kızın ailesi felan nerede . Lütfen onu sosyal medyadan uzaklaştırıp , tedavisine odaklandırın . Sosyal medyada hala Jimini savunup bu kıza kötü yorum yapan kişiler var . Azıcık vicdanlı olun be .

la cha ta

https://www.instagram.com/shinjimintr/ bu sayfa ve takipçileri…

depresjeondayim

Üşenmedim spam attım kapansın şu sayfa

la cha ta

ben de atayım

got lalesi

Twitterdan da spam atin!!!!

krystal reis konuşuyor

gerçekten yazık.

林枫 lín fēng :d?

millet ne sigaralar içiyo

la cha ta

harbiden mood

Last edited 4 gün önce by la cha ta
rosé

Minanın yaşadıkları cidden çok zor umarım iyi olur ve Seolhyunun samimiyetine pek inanmıyorum Jimin ile bff dövmesi yaptıracak kadar yakınlarken

cl’in mikrofonu

Jimin the psycho

irem

kullanici adin cok ikonik ldwnldnwldnalsnalsmwls

cl’in mikrofonu

Sağol canım oahfıahfvaehguvehweaugrhea

vivi

Bu olay çözüldü sanıyordum Jimin resmen kızın hayatının içine etmiş ve psikolojisini yerle bir ettiği belli oluyor. Kız içindekileri yazıya döktükçe Jimin hayranları Mina prim yapıyor Jimin’i kullanıyor diyor ya çıldırıyor insan.

aswium

e y.h ama y.h ben kavga etmek zorunda kaldığım birine bile yumruk atmadım birisi size sataşmadıkça niye bunu yaparsınız ki korenin zihni çok kötü gerçekten dışarısı pembeye boyanan bir böcek evi gibi iğr.nç

kpop

Bu zamana kadar şirket yetkilileri vs ne yaptı , Bu çocukların eğitmenleri vs var ,şriketler stajer alırken de eğitirken de psikolojik durumlarına ve uyumlarına , başka insanlarla uyum içinde çalışma yeteneğine ve kişilerarası ilişkilerine dikkat etmeli , grup kurarken de birbiri ile anlaşabilen ,uyuşan kişileri seçmeli ve her sorun çıktığında konuşmalı, danışmanlık ve rehberlik yapmalı,psikolog tutmalı. Açıkçası Jimin in de psikolojik sorunları var, anoreksiya olmasından belli ve hep dış görünüşüne laf edildi , Mina da ailevi problemleri vs hep psikolojik sorunları varmış belli ki. Ve Jimin le hiç anlaşamamışlar , elbette Jimin in yaptıkları affedilemez kabul edilemez ama bu zamana… Read more »

neocrackheadtech.ltd.şti

Kıza hala bir ton laf yapanlar var, işte şöyle de böyle de saçmalıyor falan filan..
Yahu bir insan yıllar boyunca zorbalığa maruz kalıyor ve çevresinden kimse ona destek çıkmıyor
Bunun düşüncesi bile korkunçken bir insanın bunu kaldıramaması kadar normal bir şey var hala Jimin’i destekleyenler neyin kafasını yaşıyor allasen

mantık terk

jimini desteklemiyoruz kardeşim henüz hiçbir kanıt yokken minaya körü körüne inanmanızı eleştiriyoruz.

neocrackheadtech.ltd.şti

Ne kanıtından bahsediyorsun zorbalık yaptığını kabul etti zaten ve evet Jimin’i destekleyenler var

jeyan

cidden mantık terk

got lalesi

Minanin zamaninda yaptigi hatalar olabilir mina masum birisi olmayanilir ama bunlarin yasadigi zorbalikla alakasi yok ki zorbaligi onayladilar hatta ozur (!) bile diledi jimin yani kimse koru korune inanmiyor ama kimse aciklama yapmiyor mina konusuyor sadece bu yuzden mantiken su an magdur konumunda olan ve tek konusan insana inaniyoruz.

林枫 lín fēng :d?

shin jimin tr admini sen misin doğruyu söyle

blingbling

acilen sosyal medyayı bırakıp tedavi olması gerekiyor hiç stabil gözükmüyor durumu.. umarım bu işin sonu kötü bitmez 🙁

lurid

minanın acil instagram kullanmayı bırakması gerekiyor jimini de bir tımarhaneye falan kapatsınlar nasıl bir şey bu ve bence minanın psikolojisi aşırı kötü, olay üzerine konuşarak daha fazla farkındalık yaratabileceğini sanmıyorum ve paylaştıkça kendine verdiği zarar artıyor evet bu çektikleri hiç am hiç kolay değil ki zorbalık görmüş biri olarak jimini kesmek istiyorum burda gelipte jimini savunmayın bir tane çarpasım geliyor.

wang

“Jimin hayranları beni suç işlemişim gibi gösteriyor.”
beni en çok şok edeni hala jimin’nin hayranlarının olması

eskiden sevdiğim aoa

Mina’nın sürekli bu konuları açması ama Jimin’in asla ses çıkartmaması peki..?? Zerre pişman değildir de, hani laf olsun diye doğru dürüst bi özür paylaş dicem ama o da yok. Yaptıkları yanına kâr kalsın istemiyorum. Diğer üyeler de zan altında ve şirket izin vermediği için kendilerini açıklayamıyolar. Ki açıklama yapsalar bile kimin ne kadar doğru söylediği hep şüpheli olacak. Tencere dibin kara seninki benden kara hesabı gibi biraz…. Jimin dışındaki diğer üyeleri aslında merak ediyorum kim ne kadar içinde bu olayın diye ama hepsinin de haberi var. “Youkyung ile birlikte 7 kişiydiniz. 1 kişinin hakkından gelemediniz mi?” diye düşünüp duruyorum ama… Read more »

Last edited 5 gün önce by Eskiden Sevdiğim AOA
esma

Mina bu konuda arkasında durulması gereken biri ama neden 10yıl sonra ve neden haftada bir yeni olaylar anlatıyor? Bence bu zamanlarda sosyal medyadan uzaklaşması gerek

pezevenkstanleryokolsun

valla bu kızıın acilen sosyal medyadan uzaklaşması ve tedavi görmesi lazım sağlıklı bir psiokojide değil umarım kıza sahip çıkarlar

krystal reis konuşuyor

Aslında seolhyun’nu bu zorbalık skandalları öncesine kadar destekliyordum. Lâkin seolhyun sadece kapağı güzel olan bir kitap gibiymiş. Gerçekten yazık ve hala jimin’i destekleyen kişileri anlayamıyorum. Kız yıllarca zorbalık görmüş jimin de bunu kabul etti ama hala “kemalim yapmaz”. Mina’nin acilen sosyal medyadan uzaklaşması lazım yoksa iyi şeyler olucakmış gibi gözükmüyor.

la cha ta

katılıyorum

prettyjenius

Diğerleri de kesinlikle masum değil vay be Jimin sen neymişsin vurmak nedir ya

teletabi

Daha kaç ay bu gönderileri göreceğiz? Bıktım. Olayın bir yere bağlandığı da yok. Mina sürekli durum güncellemesi yapıyor, o konuşuluyor ama mesele hala ortada duruyor. Birisi şu olaya bir nokta koysun yeter artık!

Yeni Yazılar

168
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x