Benzer Yazılar

[THEQOO] MAMA 2020 törenine katılıp hiçbir ödül alamayan 4 idol grubu

gi dle

G-IDLE

oh my girl

Oh My Girl

stray kids

Stray Kids

the boyz

The Boyz

1. Oh My Girl neden hiç ödül almadı? Bu yıl çok iyiydiler… Anlamıyorum…

2. Saçmalık bu, Dolphin bu yılın en iyi kız grubu şarkısı olmak üzereydi…

3. Bu yüzden MAMA’dan nefret ediyorum. Neyse, performanslarına bayıldım

4. Oh My Girl bence bu yılın en iyi kız grubuydu, The Boyz da bu yıl patladı

5. Hepsi Kingdom ve Queendom grupları

6. Törende ilk kez Stray Kids performansı izledim, çok iyiydi. Performansları beni bayağı etkiledi…

7. Neden törene gittiler……?

8. Ödül almadılar ama performansları beni çok tatmin etti. Seneye ödül alalım

9. Black Pink’ten sonra bu yıl en iyi kız grubu Oh My Girl değil miydi…? Hiçbir şey vermeyecek misiniz onlara?

10. Bence bu yıl en iyi kız grupları Black Pink ve Oh My Girl’dü, Mnet niye Oh My Girl’e ödül vermedi.. şarkıları da iyi

Kaynak: Knetizen

74 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
adrik

OMG kız grupları arasında dijitalde 2. olarak bitiriyor yılı ama grup yokmuş gibi davrandılar. Şok oldum… Ödül vermeyeceklerdi madem niye davet ettiler?

Last edited 4 ay önce by Adrik
nøx ʲᶜʷ

Kim ne derse desin bu yılın en başarılı iki kız grubu BLACKPINK VE OH MY GIRL. En çok hakkı yenen grubun OMG olduğunu düşünüyorum. Dolphin halk arasında en popüler olan gg şarkısıydı. Kore’de çok tuttu, üstelik de b-side parça olmasına rağmen bu başarıyı sağladı. Favori kız grubu ödülü OMG’e gitmeliydi. SKZ için de en azından en iyi MV ödülü ya da dans ödülü verilebilirdi, eli boş gönderilecek grup değildi gerçekten

Last edited 4 ay önce by nøx ʲᶜʷ
blinkyboy

Cidden ya nasıl hileli bir gruba favori kız ödülü verebilirler?? Mnet yine şeker dağıtmış

ayşe

Red Velvet Psycho ile kız grupları arasında en yüksek dijitale sahip şarkyi yaptı asıl hakkı yenen kim belli bence:)

dname

Stray Kids… Benim hüzünlü keklerim🙈 Tek avuntum bu ödül törenindeki muhteşem performansları ile kendilerini baya bir kesime tanıtmaları oldu

straylix

Stray kids god’s menu ve back door ile kesinlikle ödülü hak ediyordu. Vokalleri, dansları, performansları, visualleri, raplerini konuşmuyorum dahi çok çok yetenekli bi grup. Umarım kingdom hak ettiği ilgiyi görmelerini sağlar.

yoongi hepinizden daha güzel

(G)I-DLE en eşsiz konseptleri yapmalarına ve çok güzel taşımalarına rağmen hiç konuşulmuyorlar çok ilginç…

lila

Cidden öyle.Her seferinde fakli konsept yapıyolar ve şarkıları kendi üyeleri yapıyo kaçtane böyle grup var?

yoongi hepinizden daha güzel

Özellikle oh my god, lion ve i trust albümü ile çıtayı en tepeye çıkarttılar daha yeni olsalar bile. Her üyesi yetenekli olan nadir kız gruplarından.

lila

Daha iyisini hak ediyolar ve umarım farklı şeyler denemekten asla vaz geçmezler

Last edited 4 ay önce by Lila
peakyfockingblinders

Ben sana gozlemimi söyleyeyim. Gidle queendoma katilmasaydi daha bilinmezdi bile. Queendoma bir buçuk yıllıkken katıldılar, koreliler daha yeni çıkış yapmış gibi davrandılar çünkü medya hiçbir şekilde ne reklamini yaptı ne de piyar yapıldı. Burada bahsedilmiyor çünkü üç büyük dışında çok az grup konuşuluyor. Bana kalırsa da çok eşsiz bir grup. Gerçekçi olalım her söylediği şarkıyı üreten kaç kız grubu var, hem de bu kadar farklı konseptle? Ama şu an korede temeli oluştu. International fanlar ise daha rahat toplanıyor ıdle fandomunda.

jongjong

beş para etmez bir ödül töreniydi artık ne dense boş

suna

Açık konuşacağım, sektörü yakından takip eden biri olarak En iyi MV’nin Gods Menu en iyi danslardan birinin de Back Door olduğunu düşünüyorum. Bence bu kategorilerden biri kesinlikle bu çocukların hakkıydı. Ama MAMA o kadar başarıya rağmen aday bile göstermediği için sessizce oturmak zorunda kaldık. Oh My Girl’ün de dijital puanları çok yüksek, gerçekten ödül almamaları komediydi.

dname

Gods Menu kusursuz bir şarkıydı. Mv’si, kareografisi, beat’i, sözleri kısacası her şeyi kusursuzdu. Nasıl en ufak bir ödül bile verilmez aklım almadı. Üstelik yeterince ünlü değiller desek o da değil Gods Menu ile baya büyük kitlelere ulaştılar

suna

Evet kesinlikle katılıyorum. İlk defa rap partının hook kısmı olduğu bir şarkı dinlendim. Gerçekten inanılmaz iyi. Klibindeki ince detaylar beni mest ediyor. Özellikle giriş kısmında şeflerin arkada yaptığı dağınıklıklar.. Gerçekten çok hoştu. Mama kör galiba.

betül

Favori Kadın Grup ödülü neye göre verildi bilmiyorum ama eğer oylamayla verilmesiyle bu yıl İzone yerine Oh My Girl almalıydı bence.

betül

Stray Kids aday olmayı kesinlikle hak ediyordu.Bu yıl Skz ve Oh My Girl tanınırlığını en çok arttıran gruplardan… Back Door ” Time 2020’nin En İyi 10 Şarkısı ” listesinde yer aldı hatta.

jisoochu

40 tane saçma ödül verdiler ama konu Skz olunca hiçbir kritere uymadı bu çocuklar öyle mi? Vay be

vousmevoyez

En iyi dans ya da mv ödülü ala bilirlerdi cok rahat

aswium

10. Bence bu yıl en iyi kız grupları Black Pink ve Oh My Girl’dü, Mnet niye Oh My Girl’e ödül vermedi.. şarkıları da iyi

Kesinlikle öyle

rukiye

Ödül töreninde kesinlikle en dikkat çekici, gösterişli performanslardan biri stray kids indi. O zamandan beri sürekli izliyorum performansı bu kadar mükkemel olabilirdi en fazla…

blued

O kadar çok kafalarından ödül başlığı açmışlardı ki bu gruplara ödül vermek içinde bir kaç ödül uyduracaklar diye beklemiştim ama yapmadılar OMG en az iki ödül hak ediyordu.

ceren

Alan, alamayan herkes ödül hak ediyor. Gerçekten bu alamayan gruplar bu yıl çok iyi geri dönüşler yaptı. Üzüldüm.. hele ki Stray Kids in ödül almadığını duyunca şok oldum.

aswium

Stray kids sonuna kadar hak ediyordu ah neyse mamadan nefret ediyorum

y-young

Stray Kids’e çok üzüldüm. Grubun hiçbir eksiği yok hatta fazlası var. Bu sene inanılmaz yükselişe geçtiler ama onlarca ödülden bir tanesini veremediler

kingkong - exo ot12

Stray kids,the Boyz bu yıl çok popülerlerdi. Aynı şekilde omgde . Ödül almamaları o kadar saçmaydı ki exol ve Stay olarak mama kadar rezalet bir tören görmedim. Sinirim tepeme çıktı.

straylix

Hareketli ve enerjik olarak:
*boxer
*grr
*maze of memories(full rap ve çok iyi)
*n/s
*yayaya
*ta
*the tortoise and the hare( deneysel ve harika bi şarkı.)
*easy
*any

Daha slow tarzda:
*slump(aşırı iyi ve anlamı çok güzel)
*3rd eye
*glow
*ex
*phobia
*Voices(bu da çok iyi)
*mirror
*blueprint

Ayrıca 3racha stray kids üyelerinden chan, changbin, han beraber oluşturduğu bi alt grup. Bu grubu stray kids den önce oluşturdular. Bu yüzden grubun çıkışından önce yayınladıkları mixtape ler var. Onlar da aşırı iyi .
Özellikle 42 anlamı ve kendisi çok güzel bi şarkı.

minaa

Şu netoların Stray Kids’ten haberi var mı acaba?

blinkkie

Oh My Girl bu sene en yükselen kız grubuydu ama MAMA hem çaylak gruplardan bile az süre verdi hem de ödül bile vermedi. Niye çağırmışlar o zaman anlamadım. Zaten rezil bir tören sadece kızların boşuna oraya gidip yorulmalarına üzüldüm.

sametinyourarea

Mama kendi gruplarina şeker ve süre vereceğine hak edene verselerdi keşke OMG cok hakediyordu

öyle böyle

Oh My Girl bu yıl aşırı iyi işler başardı ve şarkıları cidden viral oldu ama MAMA’nın bundan haberi yok… yazık.

queenss

7. Neden törene gittiler……?
İşte bu katılan herkes ödül almalı mantığından dolayı kaliteli denebilecek ödül töreni sayısı 2-3ü geçmiyor.

blinkkie

Burada durum farklı ama… Hak ettikleri halde ödül vermediler. Çağırmasalardı o zaman. Bir de Oh My Girl’ün performans uzunluğuna bakmalısın. 1 şarkılık sadece. Çaylaklar ve Oh My Girl kadar başarılı olmayan gruplara daha çok süre verdiler. Bence de gitmeselerdi. Çok üzüldüm kızların emeğine… Bir de onları düşün. Bu sene o kadar başarı sağlamışsın ve artık çaylak da değilsin ama çaylaklardan daha kötü muamele görüyorsun.

buse nur

Ödül törenlerinde sanırım canı istediklerini ödül veriyorlar istemediklerine de vermiyorlar. Dijital ve diğer başarılara bakmıyorlar asıl önemli olanların bunlar olmasına rağmen 😀

cansu

The boyz’u bilemicem ama diğer 3 grup aşırı iyiydi bu sene özellikle Oh My Girl nasıl ödül alamadı ya dolphin aşırı iyiydi

la cha ta

Dolphin,nonstop yılı yönetti a m k.Nasıl vermezsiniz listedeki tüm gruplar başarılıydı bu yıl

alia

Mama JYP Gruplarını ti’ye aldı ve resmen dalga geçti. Ben böyle bir aşağılanma ve kullanma görmedim.
Got7
Skz
Twice
itzy, hadi itzy katılmadı. Diğer üçü daha iyi bir muameleyi hak ediyordu. JYPE adam olsaydı (şirketin ceosu Jimmy Jeong dan bahsediyorum bildiğimiz Park Jin young değil) bunun intikamını alırdı. Ama JYPE bok gibi bir şirket ve Jimmy leş bir yönetici.

soo ji

yaa ama gıdle kesinlikle ödülü hak ediyordu bence

almina

Ya OMG e yoksa bile bir kategori açılıp özel bir ödül verilebilirdi yoksa dijitalde bu yıl BP ile en güçlü kız grubuydu ama albüm satışından kaybediyorlar işte.. Izone a verilen ödül onlara verilebilirdi Izone da kötü değildi dijital satışlar filan ama popüler OMG bu sene.. Stray Kids dans ödülü ya da MV ödülü alabilirdi.. God Menü Back Door un dansları çok iyiydi…

Last edited 4 ay önce by Almina
almina

Stray Kids Kingdom da olduğu için gitti zaten… OMG ün katılmasına da sevindim sonuçta bu yıl büyük bir başarı elde ettiler yıl sonu törenlerinde görülmeleri gerekti ödül almasalarda umarım seneye başarıları devam eder..

mina

izone yerine oh my girl ya da g-idle a verebilirlerdi

akali

Üzgünüm ama bir ödül töreninde işin içinde olan müzikten anlayan eleştirmen jüriler fiziksel başarılara bakarak kazananları seçmeli, fanların oy kısmı bana göre en fazla %5-10 olmalı.

Sonradan öğrendim ki oylama %70 etkiliyormuş..????

e idollere verilen ödül yok burda o zaman hayranlara ödül veriyorlar, bu böyle gidecekse her yıl blackpink ve bts süpürür ödülleri, hakettikleri ödüller var tabii ki haketmediler demiyorum ama açık ara bu yılın şarkısı ‘Psycho’ydu kimse kusura bakmasın aşırı hakkı yeni o şarkının inanamıyorum ya

adrik

‪BLACKPINK ilk defa MAMA’da ödül aldı önceki fan seçimi ilk 10 ödüllerini saymazsak. 2018’den bu yana ilk defa bir kız grubu PAK yaptı. Üstelik bu listelerdeki yeni reformdan sonra gerçekleşti ve Soribada engeline rağmen. Defalarca Genie ve Melon’da çatıya vurdu. Bu yıl dijital ve fizikselde 1. olan kız grubu. Ödül alması niye rahatsız etti? Ayrıca HYLT ile global hite sahip. İki ödül töreni birkaç ödülünü oylamayla ve geri kalan ödüllerini de rakamlara bakarak vermesine rağmen BP’ye ödül vermeyi geç rekorlarını başka gruba verdiler. BLACKPINK törenler tarafından en çok sabote edilen grup. Yani, ödülleri süpürdükleri yok. Rahat olabilirsin.

akali

rahatsız etti demiyorum fanların oylarını dikkate aldıkları sürece en büyük fandomu olan bp ve bts alır hep ödülleri diyorum.

ayrıca beni rahatsız eden ödülü yazmışım orda zaten…

adrik

BLACKPINK’in fandomu oylamada en tembel fandomlardan biri. Çok yanlış gruptan bahsetiyorsun. İyi olsaydık APAN’da ödüllerimizi alırdık ama alamadık.

Last edited 4 ay önce by Adrik
leyla

Sen iyimisin?Mamada oy kriteri cok fazla bisey belli etmiyppki.Yuzde 10 ve ya 20.Senin dediyin worldwide fans choice yuzde 70 ve mv izlenmesi.Amma esas kategorilerde dijital fiziksel ve juri onemli.Psycho bp inde btsinde gerisinde kaldi dijital olarak ve odul torenleri de kriterlere ve liste basarilarina bakiyo ve tabiki zico ve iu da var.Rv in sarkisi zaten ciktiginin 2 inci gununde melonda 2 ye dustu ve meteor gecti onlari yani oyle buyuk hit olsaydi 2 aylik sarki listelerde gecmezti rv yi.Senin rv nin gaonda daha fazla puani var teorin ola bili cunki fanlar onu soyluyo.Cunki rv 2019 da cikardi sarkisini amma bp… Read more »

armyrv

Psycho’nun dijitalinden başka bir şeyi yoktu derken dalga mı geçiyorsunuz acaba

twiceblack

Siz şaka mısınız? nasıl oluyorda Red Velvet Blackpink’in ve Bts’in gerisinde kalmış oluyor ve hemen listelerden düşmüş oluyor pardon  psycho 9 aylık bir şarkı ama hala listelerde 0 promasyonla neler neler başardılar bu kadar da görmemezlikten gelinmez yani sırf kendi grubunuzu övecem derken abartmışsınız da abartmışsınız madem bu kriterlere veriliyor o zaman ödülü neden ıu zico almadı bu nasıl bir mantık ya psycho 9 aylık bir şarkı neredeyse 1 yıl olcak şimdiye kadar kimse geçememiş kaldı ki dijital de ilk beşe bile giremeyen blackpink mi geçeçek pardon sanırım hayalinizde ki listeden bahsediyorsunuz hem şarkının geç yada erken çıkması ile bir alakası bile yok ona kalırsa… Read more »

adrik

BLACKPINK dijitalde nasıl ilk 5’e giremedi? Listelerin ilk 3 ve ilk 10’da LSG ve HYLT ile iki şarkısı en fazla vakit geçirmiş tek kız grubu. HYLT 2018’den sonra ilk PAK yapan kız grubu şarkısı. LSG ise hâlâ daha ilk 5-10’da geziyor. HYLT ise ilk 30’da. İki şarkı da en fazla listelerini ilk 10’unda gününü geçiren ilk iki şarkı. İstersen biraz daha at. Gaon’da dijital puanı en yüksek 1. kız grubu. BLACKPINK’e nefretinizden yalan atmaya da bayılıyorsunuz. Git rakamları ve sıralamaları kontrol et.

twiceblack

Evet ya gerçekten ilk beşteymişsiniz.

20201209_225844.jpg
twiceblack

-2020’de Melon’da en çok kümülatif eşsiz dinleyiciye ulaşan idol grubu şarkıları: #1 RED VELVET ‘Psycho’ -65,619,992 (+1,489,503) #2 BTS ‘Boy With Luv’ – 64,085,738 (+2,437,978) #3 BTS ‘ON’ – 57,941,801 (+1,743,425) #4 OH MY GIRL ‘Nonstop’ – 57,731,273 (+3,018,276) #5 BTS ‘Dynamite’ – 56,891,112 (+6,461,077) (🔺1) #6 BLACKPINK ‘How You Like That’ – 56,711,981 (+2,881,271) (🔻 1) #7 OH MY GIRL ‘Dolphin’ – 50,571,518 (+2,668,100) #8 MAMAMOO ‘Hip’ – 47,992,209 (+1,221,338) #9 BTS ‘Black Swan’ – 43,788,399 (+1,144,100) #10 BTS ‘Spring Day – 41,635,904 (+2,063,904) #11 IZ*ONE ‘Fiesta’ – 36,817,764 (+584,283) #12 APINK ‘Dumhdurum’ – 36,463,078 (+585,142) #13 BTS ‘Zero… Read more »

twiceblack

—2020’de Gaon’da en çok dijital puana sahip idol grubu şarkıları: #1 RED VELVET ‘Psycho’ – 675,000,342 (+12,973,469) #2 BTS ‘Boy With Luv’ – 595,629,311 (+10,288,921) #3 BTS ‘Dynamite’ – 580,708,006 (+27,803,120) (🔺1) #4 OH MY GIRL ‘Nonstop’ – 578,212,062 (+8,400,489) (🔻1) #5 BLACKPINK ‘How You Like That’ – 541,721,608 (+11,767,395) #6 BTS ‘ON’ – 536,521,141 (+6,902,718) #7 OH MY GIRL ‘Dolphin’ – 521,629,221 (+11,253,346) #8 MAMAMOO ‘HIP’ – 494,660,371 (+4,829,482) #9 BTS ‘Black Swan’ – 392,362,267 (+2,241,091) #10 IZ*ONE ‘FIESTA’ – 374,980,033 (+2,312,324) #11 ITZY ‘WANNABE’ – 363,552,812 (+2,384,510) #12 BTS ‘Spring Day’ – 360,438,632 (+8,274,039) (🔺1) #13 APINK ‘Dumhdurum’… Read more »

twiceblack

—Melon’da en çok beğeniye sahip kız grubu şarkıları: 1. Red Velvet Red Flavor – 229k ❤️ 2. BLACKPINK DDDD – 220k 3. TWICE Cheer Up – 220k 4. Red Velvet Psycho – 200k 💕 (aa acaba blackpink’in kaçtı 100 civarı birşey olması lazım sanırım) böyle listelere bile girememişsiniz —MelOn’da 150.000 beğeniyi aşan en çok şarkıya sahip kız grupları: RedVelvet: 6 Blackpink 6 Twice: 5 IOI, Mamamoo, Gfriend, OhMyGirl: 1 —Melon’da en çok takipçisi olan Top 5 Kız Grubu; 1. RED VELVET: 261,197 2. MAMAMOO: 228,997 3. TWICE: 215,322 4. BLACKPINK: 174,333 5. APINK: 142,217 —Bu yıl Gaon’da Idol Grupları tarafından… Read more »

twiceblack

— MelOn Yıllık Listesindeki En İyi Kız Grubu Şarkıları: 2013 – Apink “NoNoNo” 2014 – Apink “Mr. Chu” 2015 – SISTAR “SHAKE IT” 2016 – TWICE “CHEER UP” 2017 – TWICE “KNOCK KNOCK” 2018 – MOMOLAND “BBoom BBoom” 2019 – ITZY “DALLA DALLA” 2020 – Red Velvet “Psycho” (şimdiye kadar) bak hangi şarkı seçilmiş Şuan gerçekten daha fazlasını atamayacağım o kadar çok fazla var ki bence bu kadar yeterli hem insanlar neyin ne olduğunu da görmüş olur sizin attıklarınız ise sadece sayısal verilerdi o kadar etki bile etmiyor önemli olan toplam sonucu zaten ilk 24 saat hesaplandığı için yani günler… Read more »

adrik

HYLT Haziran çıkışlı ve bu yıl 500 milyon dijital puana ulaşan en hızlı grup. Evet, grup. 😋 MELON ne kadar kısa sürede senden daha önce çıkmış şarkıları yarılayıp yarılamadığına bakar. 4 aylık şarkıyken ondan daha önce çıkmış iki şarkının puanlarının yarısını domine etti. Ben burada PSYCHO’yu tartışmıyorum, şarkı başarılı mı? Evet. Benim burada anlattığım PAK yapan bir grubun ilk 5’e giremediğini iddia etmen. Kız grupları toplam dijital puanlarında 1. grup BLACKPINK. Ki bu yıl çıkardıkları tek bir albüm var. BP’den daha fazla albüm ve single çıkaran yığınla kız grubu olmasına rağmen geçen olmadı. Hatırlatırım. BLACKPINK’e gelince “rakamları” gözardı ediyorsunuz ama… Read more »

fe889bb6-bc5d-4bbe-bc01-7b4f13747686.jpeg
twiceblack

Ben zaten sizin için yorum yapmamıştım yukarıda ki leyla adlı arkadaş “Psycho bp inde btsinde gerisinde kaldi dijitalde de kötüydü” dediği için ona öyle bir yapmıştım yani üstünüze alınan sizsiniz illa ki Blackpink de başarıları vardır ama görüldüğü üzere Red Velvet dijital de tek zirve olan grup Blackpink baya bi promasyon yaptığı için sizin bahsettiklerinizin olması gayet normal Red Velvet de promasyon yapsaydı belki daha yükseği gelecekti bu kızlar 0 promasyonla neler neler başardılar ve hala geçebilen bile olmadı yani asla hafife alınamaz bu arada sizin hiçbirşey bilmediğiniz her halinizden belli ben bir kere eski liste durumlarını atmıştım yanİ yaklaştığınız… Read more »

adrik

Bu 1

785cddd4-ae19-4e71-83dd-f925a2648973.jpeg
adrik

Bu 2

856f5380-9a76-4aee-a30b-aab8859a6334.jpeg
adrik

Bu 3

1a2da3ad-c58f-48b6-adb9-0d2ff768aa1f.jpeg
adrik

Bu da 4. BLACKPINK’e gelince rakamları sallamaktan vazgeçin.

ab8f0cd1-912e-455b-bad1-4e875bcece9b.jpeg
adrik

Bu da 5 olsun. HYLT’nin başarılarını sıralamaya vaktim yetmiyor. Twitter’da KPOP GG Chartlarını kontrol edersin ya da direkt BLACKPINK’in chart sayfalarına da bakabilirsin. <3

4c7a731e-70bb-4d1e-b86a-d6501d9e7b46.jpeg
lodos

Yılın şarkısı olabilmesi için belli bir başarısı olmalı. Kore listelerinde 600 Pak yapan ve zirveden düşmeyen bir hit şarkı varken Psycho’nun alması sadece şansa olabilirdi. Son grafiklerden kimsenin haberi yok galiba. Bu arada yanlış bir bilgi biliyorsun. Oylama %70 ETKİLEMİYOR.

Last edited 4 ay önce by LODOS
lodos

Oylama yüzdeliklerini araştırıp öyle yorum yapınız.

screenshot_20201208_223251.jpg
blablabla

Katılıyorum, en popüler olan ödül alacaksa ne diye diğerlerini aday gösteriyorlar ki? Sonuçlar belli, hadi tamam müzik ve grup ödüllerini popülariteye verirsin ama dans, mv, yapımcı, söz yazarı ödüllerini popülariteye vermezsin. Nerede kalite anlayışı? En popüler olan şarkı her alanda en iyi anlamına mı geliyor?

xxx

Bir insan her haberin altına mı yalan yanlış yorumlar yapar cidden bilmiyor olabilirsiniz ama hiç mi araştırmıyorsunuz? Bir de ARMY’ler diğer fandomlarca küçük görülür normalde ama ben hayatımda hiç bu kadar organize her şeyi bilen bir topluluk görmedim önce oylama kriterleri vote sayfalarında duyurulur ardından dijital fiziksel puanlar oylamayla durumun değiştirilip değiştirilemeyeceği en sonunda hesaplamalar yapılır jüri x gruba oy verse bile biz alıyoruz ya da şu kategori muallak jüri oyuna kaldı durumumuz diye bilgilendirmeler yapılır ellerinde rakamlarla ödül bekliyorlar sonra bir giriyorum buraya o diyor şu almalıydı bu diyor bu haketti hayır yani hiç mi kriterlere bakmak kimsenin aklına… Read more »

Last edited 4 ay önce by xxx
akali

bir sürü yorum var belli ki yanılmışım hard kpop stan arkadaşım bana %70 demişti ben de blackpinkin fandomu aşırı büyük olduğu için belirttiğim gibi zannetmiştim pardon onu kabul ettim peki

sadece sana şu cümleni sorucam

Bir insan her haberin altına mı yalan yanlış yorumlar yapar” ne alaka örnek verir misin bu haber dışında

akali

lol haksız olduğumu kabul edip başka nerde yorumlarımı gördün diye soruyorum, cevaplamak yerine eksi atıyolar fdslakfşdlsak neyse

untitled (17).png
twiceblack

Çok haklısın gerçekten psycho harcadılar…

yağmur

haklısınız valla psycho fena harcadılar…

jiminxjamie

Son çıkan şarkılara ilgim yok ama nonstop u ben bile dinliyorum.Saçmalık

stunnn

bu sene bütün mama haberleri şunu yapamayan, bunu almayan, süre vs vs. başarıları konuşan haberler yok, çok trajik

armyrv

Neden kimse Psycho dan bahsetmiyor olan yine Red Velvet oldu.

twiceblack

Red Velvet’e çok yazık oldu gerçekten bence Psycho kadar harcanan bir şarkı yoktu

sametinyourarea

comment image

Yeni Yazılar