Benzer Yazılar

[THEQOO] Müzik şovlarındaki playback trendine uymayan Winner

Bu bir MR removed videosu değil mi?ㅋㅋㅋㅋ
Gerçek bir canlı performans
Canlı performans sergilerken en iyi anında olan Winner💙

1. Buna AR diyenlerin K-Pop hakkında bir bilgisi yoktur. Canlı olduğu bariz belli ㅋㅋㅋㅋ Winner gerçekten aşırı iyi

2. Winner bugünlerde aşırı komik, canlı performansları da iyi ㅋㅋㅋ sürekli onları araştırıyorum

3. İnsanlar bu kadar bariz olduğu halde canlı şarkı söylediklerini duyamıyorlarsa, ya troldürler ya da kulaklarını kontrol ettirmeleri gerekir, değil mi?

4. Wow Kang Seungyoon… bu onun için bir galibiyet

5. İnsanların Winner’ı playback ile suçladığı günleri de mi görecektim ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ canlı olduğu bariz belli. Çok komik ciddenㅋㅋㅋㅋ

6. Wow… Kang Seungyoon süperㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Genelde insanlar canlı performans sergilerken kendi bölümlerinde biraz özensiz dans ederler ama ilk defa bu kadar yoğun dans eden birini görüyorum. Etkileyici👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

7. Jinwoo da aşırı iyi ㅋㅋ kayıttan bile daha iyi söyledilerㅋㅋ

8. Wow gerçekten MR removed ses gibi ㅋㅋㅋㅋㅋ Winner ses kalitesi sayesinde hayatta kalmadı, tam tersi sesi canlandıran onlar ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ etkileyiciㅋㅋㅋ

9. Videonun resmi çok tatlı

10. Kang Seungyoon inanılmaz

11. Kang Seungyoon… daebak… ama hepsi çok iyiydi…!

12. Kang Seungyoon mikrofonunu kaldırdığında, dördü kafalarını salladığında ve ses azaldığında, çok tatmin edici bir histi. Harikaydı.

13. Wow bu MR removed videolardan bile daha canlı ㅋㅋㅋ seslerini sadece mikrofonlardan duyuyor gibiyiz

14. O kadar iyi iş çıkardılar ki insanlar onları dudak oynatmakla suçluyor ㅋㅋㅋ mikrofonlarını kaldırdıkları yer süperdiㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

15. ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ canlıda o kadar iyiler ki insanlar playback yaptıklarını söylüyorㅋㅋㅋ bu neredeyse MR removed seviyesinde. Ne dudak oynatması?;;

 

K: Pannchoa

guest
88 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Ddeulggii

Eksi yiyebilirim ama bu kafa yapımda idol olsaydım gerçekten pb yapmaya ve pb yaptığım halde vokalimin övülmesine utanırdım. Her programımdan sonra youtube yorumlarını kontrol ederdim büyük ihtimalle ve canlı söylemediğim bir şovda ‘Vay, o gerçekten çok güzel şarkı söylüyor. Vokali delice’ falan denseydi hem utanırdım hem de aşırı özgüvenim düşerdi. Bu benim gerçek canlı sesim değil ve insanlar bunun gerçek canlı olduğunu düşünüyorlar, asla yeterli olamam kafa yapısına girer ve bir süre bu tarz yorumlara maruz kalsam – bir de hayranlarım canlı olduğunu iddia etse- asla ama asla canlı söyleyemezdim, çünkü dediğim gibi utanırdım. Ben mükemmeliyetçi biriyim bu yüzden daha… Read more »

Last edited 1 ay önce by Ddeulggii
mrqueen08

aklıma aspea ve twice geldi bir de showlarda vokalini övüldüğü zaman teşekkür ediyorlar 😀 çok utanç verici. Hani pb yaptığı halde mimikleri çok komik geliyor. Özellikle twice pb yapamıyorlar sürekli haber olmuştu . Yazık momo arkasını dönüp şarkı söylemek zorunda kalmıştı. E güzellik uğruna seçilirse pb yapmaya mecbur kalırlar.

Last edited 1 ay önce by mrqueen08
Ddeulggii

Amacım kızlara hakaret değil en başından söyleyeyim, ama evet. Benim çok tuhafıma gidiyor sanki gerçekten yüksek notaya çıkıyormuş gibi mimik yapmaları. Ama onlar açısından da yapsalar bir dert yapmasalar bir dert. Dilerim en azından o an gerçekten söylüyorlardır da dudak oynatmıyorlardır.

mrqueen08

Benim üzüldüğüm kısım onları izliyoruz seviyoruz fakat fanlarını aptal yerine koyuyorlar çok üzücü

Ayrıca şirket vb. zorunluğu olduğunu düşünmüyorum sadece sanatçıları güzelliği uğruna söyletmiyorlar (!bahanesi!) Mamamoo ağızlarını kocaman açıyorlar çok çirkinler diye linç edilmişti.. Vokal yeteneği varsa şirket her türlü gösterir.

Eternallove&Endlesslove

Bir kere de “diğer gruplara sadece güzeller, bakın Mamamoo’ya” demeden yorum yapabilecek misin? Her seferinde aynı yorumu farklı kelimeler ile atıyorsun.

mrqueen08

yook alakası yok sevdiğim grup ve vokal denilince aklıma (kpop) için sayılı isimlerden Ailee,IU solo grup olarak mamamoo.

Ayrıca önceki haberde yorumlardan birisi ae pb yapıyor çünkü güzelliği bozulmaması için yazılmıştı ondan örnek verdim 😀

Eternallove&Endlesslove

K’pop’ın sadece vokal alanına odaklanırsan geri kalan herkes sana sadece “güzellikten” ibaret gibi gelebilir. Sonuçta dans, rap, prodüksiyon ve oyunculuk alanında da başarılı idoller var. Sen sadece vokale bakıp, yeterli değilse “güzelliği” ile bir yerlere gelmiş diyorsun. Tahmin edersin ki bu kabul edilebilir bir eleştiri değil.
Ha K’pop’ın vokal takımı senin bildiklerin ile sınırlı da değil. Daha fazlası var, araştır istersen

mrqueen08

Ae dans var mı? Sahne hakimiyetleri yok ayrıca twice seviyorum dans konsunda çok iyiler ama vokal için geçerli değil . Ae ve twice sürekli güzellikleriyle övülüyor demek istediğim bu eğer sen güzelsen kpop başarı yaratırsın ama çirkinsen hep çabalamak zorunda kalırsın

mrqueen08

Anlamakta zorlanıyorsun galiba bir daha örnek veriyim.

ıtzy çok iyi grup ama üyeler arasında fark var

Lia güzel dimi_? diğer üyelerle kıyasla yetersiz olduğu söyleniyor linç ediyorlar ama konu güzell olduğu için bu linçler çokta sorun değil.

Chaeryeong harika yetenek desen diğer üyelerden kat kat iyi ama güzel olmadığı için diğer üyeler gibi parlamıyor demek istediğimi anladın mı?

Güzelsen yetenek önemli değil fanlar onları sorun etmiyor çirkinsen yeteneğin övülür

Eternallove&Endlesslove

Anlamakta zorlanıyorsun derken??? Gece gece kötü konuşup moralini bozmak istemiyorum bunu bil ona göre davran.
Güzelliğe takık bir kitlenin varlığını kimse inkar etmiyor. Ama herşeyin güzellik olmadığını bilen bir kitle de var. Senin verdiğin örneklerden gidelim. Lia güzel olduğu için övülüyor ama dans konusunda epey eleştirildi. Ve bu eleştiriler güzel olduğu için sorun değil gibi saçma bir şekilde savunulamaz. Kız güzel olsa da eleştiri odağında mı? Evet. Demek ki güzellik onu bir yere kadar korumuş. Misal Hwasa Kore standartlarına göre güzel değil belki. Ama globalde beğeniliyor. Şimdi çıkıp da çünkü sadece güzel diyebilir misin? Hayır.

mrqueen08

Kpop için güzelsen başarın daima gelir. Evet linç edilse bile güzel olduğu için seviliyor. Bunu inkar edemezsin kızın başarısı konusunda hiç övülmedi güzelliği ile övüldü

Hwasa vokaliyle çabaladı yeteneğini ispatladı ama güzel olan AE buna gerek duymuyor dediğim . Kariana ses vokal dans hiçbir şey yok bu yüzden linç ediliyor ama konu güzelliği olunca övülüyor tek iyi haber güzelliği oluyor ve her daim güzelliği ile haber oluyor dediğim bunu bunu anlamakta zorlanamazsın ha gayret

Eternallove&Endlesslove

Hwasa’nın vücuduyla övüldüğü zamanlar oldu. Herkes onun için çok cesur gibi tabirler kullandı. Senin mantığınla Hwasa sadece vücuduyla ünlü oldu diyebilir miyiz? Saçmaladığının farkına var artık. Milletin sadece güzellik haberlerine bakarak bu sayede ünlü oldular diyemezsin. Yeri gelince herkes eleştiriliyor. Kimse güzel olduğu için affedilmedi.

mrqueen08

Cesur mu? Kıza o** f** dediler ne cesuru global fanlarıyla karıştırma. Hwasa çıkışından beri çirkin diyorlar 😀 kız her daim canlı söyledi bu seferde dansı az olduğu için canlı söylüyorlar dedi dansı yoğun yaptılar sonra da o linç edenler ağızlarını bir daha açamadı 😀 neyden bahsediyorsunuz

Aspea güzelliğiyle övülür diğerleri ise çabalar twice pb yapıyor vokal konusunda yetersizler (jihyo hariç)

Last edited 1 ay önce by mrqueen08
Ddeulggii

Momo konusunda yanılıyorsun bence ya. Twice grup olarak sahne hakimiyeti gayet iyi olan bir grup gibi duruyo. Kendilerini bir şekilde izlettiriyorlar. Ayrıca momo jenerasyonunun en iyi üç kadın dansçısından biri. Yani sadece güzelliğe bakılıp çıkış yaptırılmış bir grup gibi değil. Jihyo’nun sesini de beğeniyorum açıkçası. Chaeyoung’un da rap konusunda çok çok iyi olduğunu ama potansiyelini asla gösteremediğini düşünüyorum, bunu birkaç kez de belirttim bu sitede. JYP adam akıllı rapler verseydi açık ara üçüncü jenerasyonun en iyilerinden olurdu. O potansiyelde bir kıza ‘risky risky wiggy wiggy’ dedirtmek yeteneklerine de hakaret gibi bir şey.

mrqueen08

Jyp vokali kötü olduğunu bildikleri için dansa ve sahneye hakimiyetine daha çok yoğunlaşıyorlar bu eksiği böyle kapatmaya çalışıyorlar. Jihyo hariç diğerleri vokalde çok kötüler ..

Momo vokali yetersiz ki jyp önceliğim karakter ve ses demişti . Bir şarkıcının asıl görevi şarkı söylemektir dediği halde Momo şarkı söylemediği için encore sahnelerinde arkası dönük söylemişti hatırlarsan.

Twice şarkıları daha çok tatlı olmaya odaklandığı için Chaeyoung partın fazla olacağını düşünmüyorum. Belki bu şarkılarında farklı tarzda şarkı yapacaklarını düşünüyorum o zaman fazla partı olabilir (ama yine sevimli olarak anıldığı için çok fazla değişiklik yapılacağını sanmıyorum)

Gonul

Yorumda da yazmışlar sen gerçekten sixteeni bi tarafınla izlemişsin haklılar. Oradaki her performansın canlı olduğunu biliyosun demi, kulaklarını yerin dibine sokarak mı izledin o yarışmayı. Bi de yorumlarda utanmadan bp övmüşsün, hangi yüzle twiceı hafife alıyosun sen. Twiceın 3.vokali jeongyeon bpnin ana vokalinden daha güçlü daha stabil. Jihyo’dan başka vokal yokmuşmuş haspam ahahahahah sen kimsin de buna karar veriyosun y.zsüz

Dr

Siz kafayı yemişsiniz ya. Takık ruh hastaları. Hayatsız olduğunuzu düşünüyorum beğenmediğin idolleri nasıl da takip ediyosun. Arkasını dönerek söyleme amacı neydi acaba ruh hastası? Arkasını dönmeden söylediği elli tane video var onları da takip etsene. İşte senin kore versiyonların yüzünden dönerek söyledi. Aynen Momo gibi biri sadece yüzü için grupta aynen, grup üyeleri çok çirkindi momo’nun güzelliğine ihtiyaç vardı. Hasta.

mrqueen08

Kafayı yemiş sen olabilir misin? 😀 İdolleri takip etmiyorum bu siteye bakarsan eğer ae twice sürekli pb haberlerini görebilirsin takip etmesen bile pb haberi önüne geliyor cidden acıyorum size 😀 .. Twice eskiden hayranı olduğumu söyledim çünkü pb yaptıkları için soğudum ve takip etmiyorum bunu algılamak zor mu? kafanı çalıştırırsan anlarsın ha gayret güzelim
Momo sixteen çok fazla hayranı vardı bunun nedeni güzel buldukları için yani lütfen en vokal ae asla pb yapmadan durmaz evet evet haklısın

Last edited 1 ay önce by mrqueen08
Dr

Ortada kafası çalışmayan biri var ve bu sensin. Sixteeni bi taraflarınla izledin sanırım, momo yeterince popüler olmadığı için elendi ruh hastası, sonra en iyi dansçı o diye gruba alındı. Sanki diğer kızlar güzel değil de Momo sadece güzel olduğu için alındı gibi konuşman yok mu aynen kesin eskiden twice hayranıydın. Kes ruh hastası seninle son muhatap oluşum.

mrqueen08

Hayır elendiği zaman fanların tepkilerini görmedin galiba ? Ayy ne kadar da düşük seviyeli yazıların var . cidden böyle iğrenç yazmaya devam edebilirsin. Yazık acıyorum sana ruh hastası sen olabilir misin?
Momo güzel olduğu için alındı vokal konusunda yetersiz zaten bir partı var onu da söylemediği için linç edildi 😀

Gonul

Sen akılsız mısın hadi kore güzellikleriyle ünlü yaptı diyelim globalde de herkes yüzleri için mi fan milyonlarca insan yüzlerine mi fan oldu. Oh ne kudurmuşsn, burayı da içini boşaltmak için kullanıyosun belli ki. Acınası yaratk. Kdurmana devam et, sesi olmayan twice mamamoodan daha ünlü

mrqueen08

Acaba bu arkası dönme olayını biliyor musun?? Sesi yetersiz olduğu için mi söyledi yoksa harika sesi olduğu için mi???

https://www.youtube.com/watch?v=vW4PJ-Dpyvc kendi konserlerinde ve encore sahnelerinde buyuk fark var ya. Momo çok fazla tepki aldığı için show bitene kadar arkası dönük söyledi 😀 Bunu bu siteden görmüştüm yani istemesen de önüne çıkıyor

https://netizenturkey.net/pann-twicein-bugunku-dijital-puani-encore-sahnesinde-momo/ haberde burada 😀 algıladın mı

Last edited 1 ay önce by mrqueen08
Blinkto

OWAOOSDNDNEMWWLLKSDN 100 eksiye hazır ol

oneandonlyg

aespa için üzülmene gerek yok canımın içi kızlar çıktıkları bütün büyük etkinliklerde canlı söylediler son showcaseleri de bunun bir örneği. Coachella’da 1 2 gere ningning detone oldu diye ”pb yapmaya devam edin, vokalleri çok kötü” diye saçma salak yorumlarla dolmuştu twitter. Ki ningning dedikleri kişide 12 yaşında tv programında muhtemelen favlarının şimdi ki vokallerini yiyip bitirebilecek performanslar sergiliyordu <3

Blinkto

kimi kandırıyorsun

oneandonlyg

kimseyi kandırmıyorum blinktocum aespa obsesifliğini bir kenara bırakırsan eğer etkinlikleri izleyebilirsin

oneandonlyg

7 tane eksi atmıs bide anon site varoşları 😀

mrqueen08

Pb yapması fanlarını salak yerine koyduğu anlamanı geliyor siz memnunsanız sorun yok.

Demek istediğim artık yeni nesil güzel bulunan kadın idoller canlı söylemiyor güzel olmayan yetenek harikaları ise linç ediliyor.

oneandonlyg

ya şu sitede senden salağı yok ki 😀 yorumlarının %80’i aespa zaten obsesif hastanın tekisin kafese kapatılman falan gerekiyo albüm satışlarına bile çin’i bahane göstermişsin 😀 çinden gelen satışların kore’de sayılmadığını bilmeyecek kadar da cahilsin maalesef her neyse sen aespa haberlerinin altında sokak köpekliğini yapmaya devam edebilirsin kızlar hergün ayrı rekor kırıyor zaten <3

mrqueen08

Coachella 1-2 mi 😀 emin misin kızlar sürekli detone oldular . Acaba sesleri iyi olsa kötü yorum yazarlar mı? Neden jyp yeni grubuna bunu demiyorrlar çünkü vokalleri çok iyi değil mi? Yani sen kendini kandırmaya devam edebilirsin..

showcaseleri örnek gösterip orada detone olmaları 😀 yani tamam tamam çok iyiler (!) 😀

EXOWICE

Twice hakkın da sadece müzik şovlarını bilince yaptığım max yorum

Blinkto

Nayeonun konserdeki pb faciasına ne demeli pb bile yapamıyor favların

Melisssa

jennienin konserlerde dans etmemesine ne demeli kolunu bile kaldıramıyor favların

Last edited 1 ay önce by Melisssa
Ddeulggii

Bileğini incittiğini sağır sultan bile duydu bi siz algılayamadınız galiba

Melisssa

ben bileğini demedim yalnız kolunu bile kaldırmadığını söyledim ayrıca jennie abd konserleirnde enerjisi gayet iyiyken asya turlarında bir anda sakatlığı nüksediyordu nedense

mrqueen08

Kızın sakatlandığını ve rahatsızlıklarını biliyor musunuz? PB yapanla bir tutmayın (ki onu bile yapamıyor )

Video aşağıda izle bakalım pb bile yapamıyor ama sen bp laf atıyorsun. (ki ikili çok iyi arkadaşlar sen gelip kıyas yapıyorsun konu bp bile değil)

https://www.youtube.com/watch?v=zSLpNuNoDGE

Melisssa

nedense abd konserlerinde sakatlığı bir anda geçiyordu

catzsoul

tur sirasinda oyle oldugu iki veya tas catlasin uc konser vardir onlarda da konser devaminda asagiya iniyo zaten atak gecirdigi icin ambulans bile gelmisti arkaya bu kadar sıkı jennie takip ediyosan bunlarida biliyosundur herhal 🥺🥺 neyse ananin dibinde zirlamaya devam

Melisssa

ay ne 3 konseri 1 yıl boyunca kolunu kaldrımadı en son weiboda lazyliği viral olunca yg videolara telif attırıyodu

catzsoul

kanka konser demisin basta bpin turundan bahsetmistim ha 2018 olayida cok farkli degil toplasan uc festival arti reherseal var🤪 koskoca bir yil diye ayilip bayilmisin bu tartismalar 2018 ekimde cikti ktl erada kendini topladi o donemde yine bilek sakatligi + anksiyetesi vardi essege anlatir gbi tek tek anlatmaya devam ediyim mi

catzsoul

jennieyi canli soylemeden vuramicagin icin anksiyetesinin zirvesini yasadigi bilegi sakat donemde ki konserlerinden vurman cok komik cidden agrilar girdi karnima 2020de degnekle geziyodu ameliyat olmasi gerektigini soylediler hala kucumsemeye devam edin konuyu da dagitma pirt

Melisssa

niye vuramıyım ki çoğu zaman iarkı sözleirni unutan birisi ayrıca sanki canlı vokali çok iyiymiş gibi konuşuyosunuzz

catzsoul

evet ksnkam canli vokali cok iyi mesela viral olan bp a nation japani izleyebilirsin jp debut showcaseini izleyebilirsin 2019 turlarini izleyebilirsin muzik aniden kesilmesine ragmen hic bozmadan canli soylemeye devam ettigi 2017 boombayah festival fcsini izleyebilirsin coachellayi izleyebilirsin sayiyim mi daha bunlar sadece viral olanlar ayrica soz unutmakla detone olup sarki soyleyememenin alakasi ne sen konuyu degistirmeye calismaya devam edicek misin boyle sil rezil oluyosun

Ddeulggii

Jennie canlı performans konusunda çok iyi. Yani içimde tutayım söylemeyeyim diyorum ama Jennie dahil birkaç idol de performansta iyi değilse diğer idoller (özellikle de 4. Jenerasyon idolleri -Itzy ve Idle hariç) idollüğü bırakıp influencer falan olsunlar. Rezalet performanslarına rağmen hayranları utanmadan performanslarının ne kadar iyi olduğuyla övünüyor. Ha vokali iyidir rapi iyidir ona bir şey diyemem ama sahne için yaratılmamış, işi idollük olduğu halde daha sahneyi doldurmayı bile beceremiyorsa cover falan yapsın Youtube’da.

Last edited 1 ay önce by Ddeulggii
Melisssa

aradaki fark twice o zamanlar yılda 4 kere cb yapıyordu ve dans koreoalrı çok ağırdı bp ise 2 yılda bir cb yapıyordu bu sürede jennienin ara vermesini beklersek blinkler cb yüzü göremezdi muhtemelen

mrqueen08

Yoo sixteen izledim ve oradaki jihyo sevmiştim ondan dolayı twice ısınmıştım fakat diğer üyelerin vokal konusunda yetersiz olduğu için sadece grubun şarkılarını dinliyorum live izlemiyorum keşke beni tanımadan benim hakkımda konuşmasan 😀 çok üzücü

Gonul

Hangi yüzle sesleri olmayan grubun şarkılarını dinliyorsun yzsüüz

mrqueen

ss aldım bana hakaret etmemen gerekiyordu 🙂

Gonul

Ahahah sen beni korkutmaya mı çalıştın 😀 sana yorumda salak demişler sen yüzsüzü mü ss aldın ahsgshshhshs yüzsüz kelimesinin yargıtayda hakaret kelimesi sayılmadığını biliyosundur umarım ay bi de beni korkutmaya çalışıyo 15 yaşında çocuk mu var karşında 😀

Asia

Haklısın ama Momo güzelliği için değil grupta dans bakımından büyük bir eksiklik olduğu için seçildi. Bi de kalın ve bana göre hoş bi sesi olmasına rağmen sürekli şarkılarda mıy mıy söyletiyolar kıza o da nefret ediyor sesinden zaten. Körü körüne savunmaya gelmedim sadece yorumumu belirtmek istedim inş yanlış anlaşılmam. <3

Buse

Senin bu twice aespa takıntın nolucak aşko aespa’nın vocalleri kendi jenerasyonunun da çok üstünde tabii ki iltifatları kabul edicekler her şarkıda bin kere yüksek notaya çıkıyorlar yada nota değiştiriyorlar aespa canlı performanslarının stüdyo kaydından hiçbir farkının olmadığını zaten kanıtladı her gönderinin altında alakalı alakadız ağlıyosun xd

Last edited 1 ay önce by Buse
mrqueen

ss aldım bana hakaret etmemen gerekiyordu 🙁
Ayrıca ben ilk defa twice hakkında yazıyorum beni tanımadan bana hakret edip benim hakkımda ahkam kesemezsin bu senin hakkın değil

Last edited 1 ay önce by mrqueen
mrqueen

live ar biliyor musuun neyse

Sir

Alakasız olacak ama merak ettim..Başak burcu musun? Bu yazdıklarına göre mükemmeliyetçi birisin benim gibi

Ddeulggii

Yok Terazi burcuyum ama yükselen koç ay oğlak…

aswium,minhoamaskzüyesiolan

ay oğlak mı ? Bu pek iyi bir şey değil

Ddeulggii

Biliyorum😭 falcım bile dedi ki ‘Hayatımda gördüğüm en karışık doğum haritasına sahipsin’ Üç burç birbirinden o kadar alakasız ki… Terazinin tam tersi olan burç Koç burcu. Ki Terazi-Oğlak uyumu ya da Koç-oğlak uyumu o kadar da iyi değil yanlış hatırlamıyorsam

Last edited 1 ay önce by Ddeulggii
catzsoul

hangi falciya gosterdin ariyorum uzun suredir 🙁

Ddeulggii

Kadın çalıştığım yere gelen bi müşterimdi, abla kardeş ilişkisi falan vardı aramızda ama sosyal medyası var mı bilmiyorum…

Biktim

Aslında çoğu bu övgüler yüzünden canlı söylemeye korkuyor. Çoğunun sesi şarkıcı olacak kadar iyi değil ama şirket yüzleri, dansları ya da ailesi zengin diye alıyor. Mesela Blackpink Lisa, stüdyoya girdiğimde gergin oluyorum diyor. İyi bir şarkıcıysa stüdyoya girdiğinde gergin olmak yerine yeni bir kayıt için mutlu olur. Ha canlı rapte çoğu kpop rapçisine bin basar. Kpop bu şekilde, idol olman için iyi bir vokalin olmasına gerek yok.

Ddeulggii

Kpop’ın olayı buydu zaten hep. Canlı söylerken dans etmek. Ayrıca çıkış zamanları BP canlı söylüyordu diye biliyorum ve Lisa gayet iyiydi canlı sahnelerde. Ayrıca bunun bir çıkar-çıkar ilişkisi olduğunu artık hepimiz biliyoruz diye düşünüyorum. Zengin ailelerin çocukları çıkış yapıyor (yetenekli veya yeteneksiz), ve büyük ihtimal de şirketlere para ödüyorlar. Belki bu sayede eski jenerasyonlarda olan idol pazarlama olayı da bitmiştir. Ya da sponsor olayı.

Melisssa

sizin canlıdan kastınız yüzde 90 backtrack yüzde 10 live heralde

Ddeulggii

Ona bakarsan günümüzde onu dahi yapmayan gruplar var tatlım:*

Melisssa

yüzde yüz live vokallerini duyunca bile o vokallere iyi diyorsanız bir şey diyemicem

Yallah Muz Cumhuriyetine

Eskiden bazı gruplar yapardı sadece ben asla hoşlanmadım hayranlarının uydurduğu bahanelere de güldüm geçtim. Şarkıcıysan çıkıp canlı söyleyeceksin. 4 Jen. çoğunlukla Pb yapıyor. Ses oyunlarına kadar hepsini canlı söylemek sanatçı olmak bu demek. Helal olsun Winner.

Last edited 1 ay önce by Yallah Muz Cumhuriyetine
DuduPeri

Winner Kore’de şu an top 5 erkek gruplarından biri desem sanırsam yanılmış olmam.Seungyoonun sesi de çok çok iyi en beğendiğim erkek vokallerinden daha fazla albüm cikarsin istiyorum.

Hgs

Halk tarafından taninirliklari çok iyi

M.Ş.

Winner is WINNER 💙

hai

sahne arkasında sıralarını bekleyen 4.jen idolleri çıkıp pb yapmaya utanmışlar mıdır acaba :d

accia

yogun programlari konserleri vs vardir playback yapmak zorundadirlar anlarim ama bunu gercekten normal hali getirdiler son yillarda onune gelen playback yapiyo ya kardesim ayiptir soylemesi isiniz sarki soylemek zaten bunu da yapmicaksiniz ne diye idol oldunuz winnera da helal olsun adamlar nasil live soylenir dersi vermis

Hgs

Admlarda ses var, sahne var, yetenek var, realite var daha ne olsun

Eternallove&Endlesslove

Böyle bir trend niye var ki zaten? Ve neden birileri bu gereksiz trende uyuyor acaba?

mrqueen08

Olması gereken bu pb yapıp ben şarkıcıyım demeye utanırdım.
Yeni yetme bazı gruplar pb yapıyor arkalarındaki şirkete sığınıyor büyük şirkete olmayanlar ise kendi emekleriyle başarıyorlar. YG her zaman pb konusunda tepkisini koydu BB, 2NE1,Winner,Ikon ve diğer grupları çok iyi.

récord

Seungyoon inanılmaz bir vokal gerçekten, çok kuvvetli bir sesi var ve zorlanmıyor bile adam yüksek notaya çıkarken…

Dogiepogie

Gerçek idoller

Neocrackheadtech.ltd.şti

Winner cidden çok iyi, hadi bu müzik showları neyse de geçenki seul konserlerini izledim cidden 2 saat boyunca bir an bile düşmeden kesintisiz canlı söylediler, üstelik kalabalığın nabzını tutmayı çok iyi biliyorlar

Neocrackheadtech.ltd.şti

Exit, Everyday, Really Really tadında bir geri dönüş yapsalardı muhteşem olurdu, albümü dinledim de pek bana hitap etmedi :\

Kimsenin fanı değilim

Seungyoon un ses rengini çok beğeniyorum. benim için sektörde baekhyun jungkook ve seungyoon en iyi ve en farklı ses rengine sahip erkek idoller. ses renkleri çok güzel. sabahtan akşama kadar bu üçünü dinleyebilirim

Hellobitches

Winner çok tatlı bir grup. I love you şarkısı o kadar mükemmel ve pozitif bir şarkı ki çıktığı günden beri her gün dinliyorum. İstemsiz yüzümde gülümseme oluşuyor

WinnerCircle

Yoon o billur sesiyle playback yapsa bu sesine en büyük hakaret olurdu… Yetenek abidelerim benim her biri parıl parıl parlıyor <3

Blackjack21

Gençler gençleeeerrr … Winner’ın Winner olmasının bir sebebi var. Kesin tartışmayı 👍🏼😂

XniaX

trend olması gerekeni yapmışlar, seslerine sağlıkkk 😍😍

Ddeulggii

Bu arada 28472947 tane ayrı ayrı hesap açıp farklı kullanıcı adlarıyla bi hesaptan eleştirip bir hesaptan hakaret etmeniz yok mu… Kendi kendinizi ifşa ediyorsunuz resmen azıcık yüzünüz olsun ya

Biktim

Newjeans grubunun canlı vokallerini merak ediyorum çünkü kayıtlarında çok fazla oynama var. Autone mu deniyordu öyle bir efekt uygulamışlar.

bananamilk

Jinwoo kendini nasıl geliştirmiş Gerçekten vokal olacak kadar bir ilerleme var Temelde yetenek varsa ve üzerine gidilirse vokal gerçekten güzelleşiyor

EXOWICE

EXO da en son obsession era da canlı söylüyordu sayın netizenler 🙂

Xyz

Bence burda asıl Kang Seungyoon’u övmeliyiz grup 4 kişi ve bu grubun 2 kişisi zaten rapper geriye 2 kişi kalıyor ve asıl vokalin kimde olduğunu biliyoruz canlı söylemelerinin en büyük sebebi o bence yoksa rapperlar zaten canlı performans sergiliyorlar

Light

Bunu yapan ilk grup Winner ‘mış gibi tepki vermeye gerek yok. Olması gerekeni yapıyorlar. Highlight gibi. İşlerinin hakkını veriyorlar. Tebrikler.

Yeni Yazılar

88
0
Would love your thoughts, please comment.x