Benzer Yazılar

[THEQOO] Netizenlerin Lee Hyori, Um Jung Hwa, Hwasa ve Jessi’nin grubu ‘Refund Sisters’ şarkısına yorumları

[THEQOO] Netizenlerin Lee Hyori, Um Jung Hwa, Hwasa ve Jessi'nin grubu 'Refund Sisters' şarkısına yorumları

1. Daebak, şarkıya bayıldım

2. Şarkının bugün çıkacağını bilmiyordum, şovu izledikten sonra dinledim ㅋㅋ sevdim şarkıyı

3. Şarkıyı demin dinledim, Uhm Jung Hwa’nın sesi inanılmaz;;;

4. Şarkı güzel, bir saat boyunca başa sardım ㅋㅋㅋ

5. Şarkı büyük bir hit ㅋㅋㅋㅋ

6. Şarkıyı beğendim, Man Ok ve Sil Bi’nin sesleri inanılmaz

7. Şarkı o kadar iyi ki, ilk dinlediğimde tüylerim diken diken oldu ㅠㅠㅜㅠㅠㅠ

8. Şarkı çok güzel, üyelerin sesleri farklı ama çok uyuşuyor ㅋㅋ

9. Şarkıyı şu an dinliyorum, hepsinin sesi manyak güzel

10. Sevdim bu şarkıyı ㅋㅋㅋ dinleyip duruyorum

 

Kaynak: Knetizen

66 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Yves

İki ırkçının bulunduğu bu grup neden destek görüyor? Söz de herkes BLM hareketine destek veriyor ama söz konusu favorileriyse ikiyüzlüler. Normalde de o iki kişiyi öve öve bitiremiyorlar zaten.

betül

Hwasa olayını biliyorum da diğeri kim ?

Yves

Jessi. Chat konuşmaları ortaya çıkmıştı. Full n word kullanıyor. Aynı zamanda bir klüpte cinayete teşebbüs skandalı var. Ama kimin umurunda? Dinleyip para kazandırsınlar anca.

betül

Dediğin şeyler bunlar galiba

betül

Snsd üyelerine de laf edilen yerler var .Tiffany ile nasıl yakınlar merak ettim.

betül

Bi de bu

QueenSS

Henüz ergen iken yazdığı şeylere bu kadar takılmamak lazım bence. N.gga kelimesi son yıllarda sosyal medyada yayılan farkındalık ile ayıp olarak görülmeye başlandı. Arkadaş çevresinden duyduğu şeyleri tekrar ederek yaşadığı yılları yargılamak çok doğru değil bence. Yakın zamanda bu kelimeyi kullandıysa başka. İdollere gay demesi 2006da çok anormal değil bence fan service adı altında sujunun neler yaptıklarını biliyoruz djdjka Ayrıca bunu biraz şakayla karışık söylemiş, konuştuğu kişiler Stella ve StepHO (Tiffany) ye daha iyi şekilde şarkıcı olabilirsiniz niye sm in direttiği hayatı süresiniz demeye çalışmış. Yani ben ergen biri için konuşmalarda çok problem göremiyorum. Bu arada jessiyi karakter olarak çok… Read more »

Betül

Bu konuda size katılıyorum sadece bunlardan mı behsediyorsunuz demek için atmıştım.Daha sonra bu yazdıkları ile ilgili bir açıklama yaptı mı bilmiyorum ama yaptığı bu yorumlar belki zor duruma düşebilir.

Betül

*onu zor duruma düşürebilir

Yves

Siyahiler bundan rahatsız. N word için geçmiş diyelim geçelim şimdilik. Tamam ama günümüzde ten rengini daha da koyultarak bir siyahiye benzemeye çalışmak “ırkçılık” olarak etiketlenir. Jessi’nin ten rengi o kadar da koyu olmamasına rağmen son zamanlarda br siyahiye benzeyecek kadar koyultmayı tercih etti. Başka bir ırkçı denilme sebebi de bu. Siyahiler rahatsızsa, olay bitmiştir. Bizim “ama şöyle, böyle” dememize bakmayan bir olay.

QueenSS

Siyahiye benzeyecek kadar koyultma? Korede süt gibi beyaz ten moda olabilir ama jessi bir amerikalı ve amerikalılar esmer tene çok meraklılar. Solaryum diye bir şey var bir kere. Madem öyle tüm güzellik merkezlerini olmadıkları birine benzemeye çalışıyorlar diye protesto edelim 😂😂 Bana da ten rengini değiştirmeye çalışmak başlı başına saçmalık geliyor hindistanda insanlar ciltlerini asitle açmaya çalışırken dünyanın başka yerlerinde solaryumla yakıyorlar. Aşağılama amacı ile yapılmadığı sürece bunun ırkçılık ile bir bağlantısı yok.

Yves

Bronzlaşmanın bir sınırı var. Jessi bu sınırı çoktan geçti ve siyahiler tarafından eleştiriliyor. Twitterda herkes bu konuda bilince sahip. Mesela Kim Kardashian, tenini koyultarak siyahilere özeniyor o da bundan dolayı hep linç yer. Yakın zamanda Stranger Things oyuncusu Millie, olması gerekenden daha da koyulttu ve eleştirisini yedi sustu oturdu. Geçin bunları. Siyahiler onların ten rengine benzeyecek kadar insanların bronzlaşmalarından nefret ediyor. Amerika’da bu büyük bir sorun. Siyahilere saygı duymayı öğrenin artık.

Yves

Bronzlaşmanın bir sınırı var. Jessi bu sınırı çoktan geçti ve siyahiler tarafından eleştiriliyor. Twitterda herkes bu konuda bilince sahip. Mesela Kim Kardashian, tenini koyultarak siyahilere özeniyor o da bundan dolayı hep linç yer. Yakın zamanda Stranger Things oyuncusu Millie, olması gerekenden daha da koyulttu ve eleştirisini yedi sustu oturdu. Geçin bunları. Siyahiler onların ten rengine benzeyecek kadar insanların bronzlaşmalarından nefret ediyor. Amerika’da bu büyük bir sorun. Siyahilere saygı duymayı öğrenin artık.

birisi

Jessi kimseyi öldürmeye çalışmadı saçmalmayın. Öyle bir şey olsa zaten o olayda kamera kayıtları vardı Jessi hapiste olurdu. Jessi öldürmeye çalışan kişileri ayırmaya çalıştı bunu bir erkek idol yapsa ayakta alkışlardınız ama sırf kadın yaptı diye üstüne suç bile atmışsınız. Jessi N-word’ü 13 yaşındayken kullandı ve o zaman BLM diye bir şey yoktu. Irkçılık için yapmış olsaydı şuan da kullanırdı. Ayrıca Jessi doğduğundan beri esmer. O zaman Kai gibi ünlülerede aynı suçlamayı atalım asıl beyazlama kremleri kullanan insanlar ırkçı kendinize gelin koreliler’in yarısından fazlası esmer.

Betül

Yanlış kişiyi etiketledin herhalde .Ben birini öldürdü demedim

Betül

Jessi şu an 31 yaşında yani 2006 yılında 17 yaşında oluyor.Esmer diye kimse ırkçı demedi.Beyazlama kremi kullanıyor diye kimseye ırkçı diyemeyiz , solaryuma girenler içinde diyemeyiz.Ama siyahiler bazı konularda çok hassas .

Yves

Blackfishing adı altında yazılanları okuyun. Zamanında bu insanlar ten renkleri yüzünden aşağılandı, sömürüldü, öldürüldü ve köle yapıldılar. Hâlâ daha ten renkleri yüzünden öldürülüyorlar. “Çok hassaslar” ne demek? Bir beyaz ten rengini bir siyahi kadar koyulttuğunda, herkes o beyazı övüyor. Siyahilerin ne hissettiklerini anlamak çok zor olmamalı.

Betül

Hassas olduklarını söykedim .Hassas olmalarını anlıyorum ve haklı da buluyorum.Yanlış anlaşılma olmasın

Yves

Anlamıyor musunuz? Jessi birsiyahi kadar esmer değildi. DEĞİL. Son zamanlarda ten rengini bir siyahi kadar koyulttu. Predebut fotoğrafları dolu, açın bakın. Twitter aramana “Jessi black” yaz. Bir sürü fotoğraf var. Herkes onu bir siyahi kadın zannediyor. Herhangi bir siyahiden bile daha koyu bir ten rengi var. Kadın bronzlaşma sınırını çoktan geçti ve linç yiyor. Söz de ırkçı değilsinizdir ama şuna bak, ırkçıyı savunacaksınız diye kendinizi yırtıyorsunuz.

syssota

gelen eksilere bak siz kafayı sıyırmışsınız. hala “sadece saç” diyenler var afrikalı-amerikalı kültürlere özgü saçlar için. buradaki insanlar idollerini ne yaparsa yapsın savunmaya o kadar meraklı ki tarih boyunca sömürülmüş bir ırkın kültürünün çalınmasına göz yumuyorlar. bunlara hiçbir şey anlatılmaz.

Stan dreamcatcher

İrkcilara laf etmemiş bir şey yapmamış solaryuma girip tenini koyu yapınca ırkçı mi oluyor? ırkciysa koyu teni sevmemesi gerekmez mi? ama o sevdiği için solaryuma giriyor sana ne yahu

Betül

Çevirebildiğim kadarıyla

Ama geçekten ‘Super Girl’ (Snsd,Suju’nun kız versiyonu olarak çıkış yaptırılması düşünülüyordu) ne zaman geliyor.LOL senin ve Stella için kötü hissediyorum.Kusura bakma ama gay bir grup için fazla iyisin.Tanrım,neyse umarım iyisindir Stepho ( Tiffany yani ).Her zaman gülümse biotch (galiba s**** demek).Sm s**** saçmalıyor haha.O kızlar gibi sahte olma tamam mı ?! Seni seviyorum.

Pembe bölümden itibaren çevirmeye başladım .Yanlışlarım olabilir 🙈

Betül

Rica ederim 😉

minlep

oha bayağı ağır şeyler söylemiş ama bunlar gerçek olsa bence olay olurdu.

Betül

Twitter’da gördüm doğruluğundan emin değilim ama 14 yıl önce olan olay olduğu için konuşulmamış olabilir.Stella diye birinden bahsediyor o kişi snsd stajyeriydi.

JenBellaShakespare

Oha bunlar gerçek mi? Jessi bana hep çok tatlı biri olarak görünmüştü oysaki, oha

JenBellaShakespare

O zaman bund abir suçu yokmuş. Ama diğer şeyler peki onlar gerçek mi n kelimesini falan söylediği şeyler?

betül

O n kelimesi olayı üstte fotoğraf attım ama Twitter’da buldum doğruluğundan emin değilim

birisi

üstelik jessinin bile olduğunu bilmediğimiz bir hesaptan jessiye linç atmanız ilginç. eski facebook platformu o kadar kolay fake yapılabilir halde ki. Gerçekten inanılmazsınız. Umarım aynı suçlamalar kendi idollerinizin başına gelir de böyle suçsuz yere yargılanmalarını izlersiniz

betül

Suçsuz olmasına sevindim . Diğer yazdıkları 2006 yılında olduğu için ” Düşünceleri değişmiş olabilir ” gibi bir şeyler diyebiliriz ama diğer konu ciddi

birisi

Jessi o olayda bir katilin önüne atmıştı kendini kafanızdan olay uydurmayın.

Yves

Hâlâ daha ırkçılık konusunda bilinçsiz bir topluma sahibiz anlaşılan. Yazık ki ne yazık. İğrençsiniz. Sizler sakın ola BLM hareketine de destek vermeyin. Sizin desteğinize kimsenin ihtiyacı yok.

Y-young

Şarkıda özel bir şey yok bence. Lee Hyori olduğu için şarkıyı övüyorlar

Betül

Bu yıl Lee Hyori’nin bayağı bayağı çok sevildiğini anladım

SonChaeyoungBenimÇileğim

beğenmedim :/

Elif

Korelilerin müzik zevkini anlayamacağım. orta seviyede şarkı. ayrıca hwasa kesinlikle soft göründü gözüme, kadınlar o kadar cool ki, onların yanında parlayamamış bile.

Elif

Yine de 2 kişi zico nun arkadaşı grupta, biri zaten kadınları küçümseyen biri. nebileyim böyle orta seviyyeli şarkı ve o kadar da masum olmayan üyelere tapmaları saçma saçmalık. kimi seviyorlarsa ona tapıyorlar, ama masum sevgili haberi çıkan bazı idolleri yerden yere vuruyorlar. bu millete cazgır insanlar lazım, sakinlerin tepesine çıkıyorlar

Nida

Zico hepsiyle yakın 😑😑

Sel

Jessiyle yakın değil ?

Nida

Takipleşiyorlar ve fotografları var

birisi

fotoğraf kaç yılından 2010 falan herhalde skkdkdkkrr zico ile sektörün yarısı takipleşiyor etkileşim veriyor o zaman BTS’ede boykot yapalım kanka colob bile yapmışlardı

Nida

Ben jessiyi boykot edin mi dedim ? Yakın olduklarını söyledim ki yakınlar bu bir gercek arkadas çevreleri de aynı fotograf da 2016 yılından ama şu an biz 2020 yılındayız ve takipleşiyorlar ki ziconun takip ettiklerine bakarsan sektörün yarısını takip falan etmiyor bilmeden konuşmayın artık çok saçma oluyor şu idolleri her fırsatta korumaya çalışmaktan da vazgeçin bi. Ayrıca istiyosun git bts i boykot et ilgilendigim bir sey degil ama onlar iş birligini 2014 te yaptılar ve bu durumla alakası yok

Nida

Ayrıca jessi aoa jiminle de takipleşiyordu ama olayı çıkınca takipten çıkmıştı zicoyu niye takip ediyor ?

Kingkong - exo ot12

Jessi ve hyorin ve jimin hepsi gözüme aynı geliyor.

Last edited 4 ay önce by Kingkong - exo ot12
jeongyeon neden bu kdr mükemmel

ben mi çok sevemedim ya

Bluebee

Overrated

la cha ta

Ortalama

Jae

Jessi ve hyorin 5 para etmezler cidden hem zorbalar hem irkicilar hwasa nin da onlardan geri kalan yani yok cirkinler ustune ustluk jdkwxkkwxkksj saka gibi

Jae

Hyorin ve hyori farkli kisiler sarkida hyorin yok ama ben eklemek istedim

birisi

Jessi’nin nerde zorba ve ırkçı olduğunu gördün yazar mısın

Stan dreamcatcher

Ne olursa olsun insanların tipini yargılayamazsın.

Sel

Çok kaliteli bir şarkı bayıldım

Kyuzi

Irkçılık ve diğer konular ne ingilizce yazıyorda anlamadım anlatır mısınız?

Betül

Çevirebildiğim kadarıyla

Ama geçekten ‘Super Girl’ (Snsd,Suju’nun kız versiyonu olarak çıkış yaptırılması düşünülüyordu) ne zaman geliyor.LOL senin ve Stella için kötü hissediyorum.Kusura bakma ama gay bir grup için fazla iyisin.Tanrım,neyse umarım iyisindir Stepho ( Tiffany yani ).Her zaman gülümse biotch (galiba s**** demek).Sm s**** saçmalıyor haha.O kızlar gibi sahte olma tamam mı ?! Seni seviyorum.

Pembe bölümden itibaren çevirmeye başladım .Yanlışlarım olabilir 🙈

Betül

Ve N kelimesini kullanmış

Kyuzi

Anladım teşekkür ederim

birisi

Bu platformun Netizenlerden farkı kalmamış. Jessiye birisi fake bir suçlama atmış herkes onun üzerinden Jessiye nefret kusuyor. Gerçekten netizenlerden farkınız ne merak ediyorum. T-fanlarında işi bitmiş gibi gözüküyor her gördüğüne kan kustuklarına göre, eskiden bir kalitemiz vardı

Seray

Boşa eleştiri yapmışsınız üyeler hakkında bir şey diyemem ama şarkı bayağı eski kpop tadı veriyor. 10-15 yıllık fanlar ne demek istediğimi anlar bende aşırı beğendim ve BTS fanı olmama rağmen Dynamite yanında sıradan kalıyor. LSG şarkıyı zaten beğenmedim karmaşık geldi en başından beri. Yani bu iki şarkıyı geçecek kadar iyi ha zevkler tartışılmaz orası ayrı ama fandomluk peşinde koşmadan objektif bir şekilde bakarsanız gayette güzel şarkı.

iloveubaby

vay be, şarkı çok karışık ve kötü. bu kadar karmakarışıkken nasıl anlayıp da bir saat sarıp sarıp dinleyebildiler şarkıyı anlayamıyorum. demek ki koreliler seçici değilmiş, yalnızca başkalarının tepkilerine göre hareket eden, sürü psikolojisiyle hareket eden, güç alabileceği bir kitle varsa nefretle bir kişiyi öldürene kadar üstüne giden bir milletmiş. gerçekten midemi bulandırıyorlar.

Suna

Jessi’ye aşığım

cns

Koca Dynamite reisimizi tahtından edecek kadar güzel mi? Bence değil ama baya güçlü ilerliyorlar. Fazla beğenmedim ama sesler çok iyi. 🔥

army

Abi BTS i karıştırmayın biyere de onun bunla alakası ne şuan

Annie

ON >>>>dynamite

Betül

6 saat içinde melonda ilk 10’a giren en hızlı şarkı olmuş.Şarkı bayağı tutmuş herhalde

Betül

Haklısın 😊

Bluebee

Dynamite bana göre aşırı abartılıyor

Yeni Yazılar