Benzer Yazılar

[THEQOO] Ocak ayında çıkış yapacak Johnnys grubu NCT U klibinden çalıntı mı yaptı?

[THEQOO] Ocak ayında çıkış yapacak Johnnys grubu NCT U klibinden çalıntı mı yaptı?[THEQOO] Ocak ayında çıkış yapacak Johnnys grubu NCT U klibinden çalıntı mı yaptı?[THEQOO] Ocak ayında çıkış yapacak Johnnys grubu NCT U klibinden çalıntı mı yaptı?[THEQOO] Ocak ayında çıkış yapacak Johnnys grubu NCT U klibinden çalıntı mı yaptı?[THEQOO] Ocak ayında çıkış yapacak Johnnys grubu NCT U klibinden çalıntı mı yaptı?[THEQOO] Ocak ayında çıkış yapacak Johnnys grubu NCT U klibinden çalıntı mı yaptı?

SixTONES grubu da çalıntı şüpheleri altında

1. Japon hayranlar hesap sordukları için çok cesurlar ㅋㅋㅋㅋㅋ

2. Ne kadar kopyalamaya uğraşırlarsa uğraşsınlar kalite farkı çok büyük. 7th Sense neredeyse 4 yıl önce çıktı ama ikisini kıyaslayınca asla daha önce çıktığı anlaşılmıyor ㅋㅋㅋ

3. SM’den sevdikleri her şeyi kopyalamaya çalışıyorlar ama başaramıyorlar muhtemelen ㅋㅋㅋㅋ Şarkıyı dinlerseniz SHINee Everybody’ye de benziyor..

4. Başka bir haber okudum, aralarında yarış olan 2 grup varmış? Bu sadece reklam için gibi… Çalıntı denebilir mi bilemem, çalıntıdan çok örnek almışlar gibi?

5. Onları savunmak istemiyorum ama görsellerine laf etmeniz hoş değil? Burada klipten bahsediyoruz

6. BTS’i kopyalayan bir Japon grup da yok muydu? Japonya’nın standartı bu ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

7. KPOP’ı referans aldıkları çok belli

8. Ama o kırmızı yerden sonra başka renkler de geliyor, buna çalıntı demezdim?

[THEQOO] Ocak ayında çıkış yapacak Johnnys grubu NCT U klibinden çalıntı mı yaptı?

9. Ah sadece duyarsızlar

10. Klibi merak ettim ve izlemek istiyorum ama Japonya’ya izlenme vermek istemiyoru

 

Kaynak: Pannchoa

14 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Didem.x1

Korede de çalıntı haberleri duyuyorum. Igneyi önce kendinize batırın çuvaldızı başkasına batırırsınız.

Eftelya

Kpop’un çıkış yeri Jpop anlatabildim mi netizenler

Bende kalsin

Emek hırsızlığı bu. Ama burada eklemek istediğim sey korelilerin sanki kpop sektörünü tamamen kendileri bulmuş gibi davranmaları, anlam veremiyorum. İslerine gelen şeye kızıyorlar sadece. Gözünüz bazı kendi gruplarınıza kör.

Kdlfşsşdş

GOT7 Hard carry ye ya da Never ever a da benziyor bence?

BlueElf

Cidden hiç alakası yok yani neresini benzetmişler anlamadım kaldıki Nct U 7th Sense kareografisti Japondur Shit Kingz bakabilirsiniz 😀 Sixtones grubuda çok iyi gruptur severek dinlerim acaba onu neye benzetmişler onuda anlamadım 😀

Mustesna

ben izleyince shinee ring ding dong klibi aklıma geldi.

BlueElf

Shinee şarkılarını bile daha çok anımsatıyor 😀 Shinee’ninde şarkıları Japon müzik tarzında daha benzer çoğu kareografları onlarında Japondur kaldı ki bu johnny & associates dediğimiz Japon şirketi yıllardır idol yetiştirir ve 7th sense kareografları Shit Kingz’de bu şirketin yetiştirdiği sanatçılardan Korelilerede çok sayıda kareograflık yaptılar BoA’nın arka dansçılığını yaptılar ve Shinee Nct gibi gruplarada Kareografisini hazırladılar yani demem o ki zaten çalışılan insanlar aynı tabiki de stillerinde benzerlik olabilir ama kopyaladı demek saçma olur 😀

Mustesna

Dedikleriniz doğrudur ben çok jpop takip etmiyorum o yüzden bir fikrim yok sadece ‘neye benzetmişler’ demişsiniz ya ben ona cevap verdim sadece. Yoksa bence de kopya denemez bunlara.

immad

bts’i kopyalayan japon grup olayının daha kaç kez doğru olmadığını kanıtlamamız lazım şu salakların anlaması için. işiniz gücünüz fanwar çıkarmak.

Suna

Japonlar kendi işlerinin haklarına gelince çok titiz oluyorlar her yerden telif atıyorlar ama iş başkasından almaya gelince hiç utanmadan kopyalıyorlar. Gerçekten çok pislikce.

Suna

Bari çalabilseler yalnızca rezil oluyorlar

Suna

Eksi verenler kendi grubunun saç rengini bile çalındığını iddia eden ufacık şeyde ortalığı velveleye verenler değildir umarım.

lala

Tahmin ediyorum ki bu yorumları linki postta verilen klibi hiç izlemeden yazdın. Aksi takdirde ne konseptin, ne şarkının ne koreografinin hatta bana kalırsa ne de mvnin pislik japonlar gibi bir yorum yazdıracak kadar seventh sense ile benzerliği yok. Ha eğer mvyi izleyip de bu yorumu yaptıysan ortada fanusumsu sahne dışında belirgin bir benzerlik yok ki bu dekor unb a pink hatta ninety one gibi yabancı gruplar tarafından pek çok kez kullanıldı. Dolayısıyla biasının saç renginden nem kapanlardan çok da bir farkın kalmıyor senin de…

Suna

Konu yalnızca bu klip ya da Nct falan değil. Daha önce bir çok grubuda kopyaladılar. Japonları takip ediyorsanız biliyor olmalısınız telif ve hak konusunda çok titizlerdir. Onlardan bir şey aldığın an direk yasaklıyorlar. Ama iş kendileri bir şeyleri almalarına gelince utanmadan kızarmadan birebir yapıyorlar. Ve üzgünüm fikrimin arkasındayım bu pislikce.

Yeni Yazılar