[THEQOO] Park Hye Soo’nun mağdurları oyuncunun şirketiyle görüştü

16
2710

download 18

PHS mağdurları, şirketi ve babası arasındaki konuşmanın transkriptleri ele geçirildi. Konuşma sırasında parasal uzlaşma hakkında konuşmadıkları ortaya çıktı.

Park Hye Soo’nun şirketi daha önce mağdurları ‘yaptıkları iddialarla ekonomik kar elde etmek’ için bir araya gelmekle suçlamıştı. Bunun nedeni, mağdurların şirketle iletişim kurmaya çalışması ve kimliklerini belirsiz tutmalarıydı. Şirket, “Bu durumdan para kazanmak için mağdur gibi davranan ve kötü niyetli kişiler olabilir” demişti.

Mağdur tarafı ise tek istediklerinin normal hukuki işlemlerle devam etmek olduğunu söyledi. Kendi sohbet odalarında parasal uzlaşmadan hiç bahsetmediklerini ve sadece Park Hye Soo’nun özür dilemesini istediklerini iddia ettiler.

CBS Nocut News mağdurların grubuyla ilgili transkriptleri ele geçirdi. Transkriptlerde mağdurlar birbirlerine Park Hye Soo’nun özür dileyip gerçekleri kabul etmesi gerektiği hakkında sorular sormuş, para isteyelim ya da uzlaşalım gibi şeyler konuşmamışlar.

Konuşmaların kronolojik sırasına göre bazı transkriptler:

Baba: Size nasıl sesleneyim? Benim adım Park XX
Mağdur grubunun temsilcisi: Kimliğimi açıklamak bizim için zor olacak. Ben sadece grubun temsilcisi olarak burdayım. Mağdurlar ve Park Hye Soo’nun pozisyonu şu anda çok bölünmüş durumda. Ve mağdurlar artık bu durumu kabul edemezler.

Baba: Hangi durumu?
Temsilci: Şu anda tek söylediğimiz, “Asılsız” ve “Şirket yasal işlem başlatacak” gibi ifadelerin şirketin daha düşmanca görünmesini sağladığı. Her şeyin asılsız olduğunu iddia ettiler, ancak şirket bilgi almak için mağdurlara ulaşma girişiminde bulunmadı. Neden ‘asılsız’ olduğunu iddia ettiler bu da sorgulanabilir.

Sonra babası yazılan ilk gönderiden bahsetti, gönderiyi yazan kişi Park Hye Soo’dan bahsetmediğini söylemişti. (bir netizen ünlü ismi vermeden bir zorbalık iddiası yazmıştı ve herkes Park Hye Soo olduğunu varsaymıştı)

Temsilci: Evet doğru, ama aynı zamanda o kişi yüzünden suçlama iddiaları arttı, yeni tanıklık gönderileri çıktı, düzinelerce tanık ve tanıklık var. Ancak [şirket] bunları ört bas etmeye çalıştığı için, mağdurlar karşılık vermeye çalışıyor… Medya zaten bunu gösteriyor. Mağdurlarla röportaj yapan birkaç gazeteci de var.
Baba: Ne demek istiyorsunuz?
Temsilci: İlk ifşa gönderisini yazan kişinin dışında düzinelerce ifşa gönderileri çıktı, medya da bu hesaplar ve diğer tanıklıklar tarafından kontrol edildi
Baba: Yani siz basını kontrol ediyorsunuz? Lanet olsun anlayamıyorum

Sonra baba temsilci grubuna Park Hye Soo hakkında konuşmak istemediğini söylemiş. Baba ve mağdur temsilcisi telefonlarını birbirlerine vermişler ki baba numarayı şirkete verebilsin.

Baba: Aslında ben böyle şeylere karışmayı sevmeyen biriyim. Çocuğum artık bir yetişkin, bu yüzden ‘benim çocuğum öyledir böyledir’ diye konuşmak istemiyorum.
Temsilci: Zor olduğunu anlıyoruz

-Telefon numaralarını birbirlerine verirler-

Görüşmenin sonunda, baba mağdur temsilcisinin telefon numarasını şirkete iletmenin uygun olup olmadığı bir kez daha sordu. Temsilci kabul etti. Böylece görüşme sona erdi.

24’ünde, şirket ile mağdur grubunun temsilcisi arasında başka bir telefon konuşması yapıldı. Mağdur grubu şirketin kendileriyle ilk kez iletişime geçtiğini iddia ediyor. Ancak mağdurları dinledikten sonra bile, şirket hala “asılsız” dedi ve “yasal işlemlere” başlayacaklarını açıkladı. Aşağıda sohbetin bir kısmı var.

Mağdur temsilcisi: Ayrıntılı bir soruşturma yürüttükten ve gönderilerin gerçek olup olmadığına baktıktan sonra, iddiaların asılsız, kötü niyetli ve iftira amaçlı olduğunu doğruladığınız söylendi. Gerçeği doğrulayabildiğinizi söylediniz, ama bunu nasıl yapabildiğinizi merak ediyoruz […]
Şirket: Bu konuda, buna resmi olarak cevap vereceğiz. Her şeyden önce, konuşacak başka bir şey kalmayacak gibi görünüyor. Şirket resmi açıklamasını yayınlamayı planlıyor.

Mağdur grubu yine sormuş, ama şirket temsilcisi mağduru dinlememiş, onun yerine biz resmi açıklama yapacağız demiş.

Mağdur temsilcisi: Resmi açıklama yapmanız gerektiğini anlıyorum. Ama gerçekleri kontrol edeceğiz dediniz. Biz mağduruz ve bizimle hiç iletişime geçmediniz. Gerçekleri nasıl kontrol ettiğinizi merak ediyoruz? Biz şu an buradayız.
Şirket: Resmi açıklamamızı yaptığımızda bunu açıklayacağız.

Mağdur temsilcisi: Ama mağdurlar olarak şu anda bizim söylediklerimizi dinlemiyorsunuz.
Şirket: Evet evet.

Mağdur temsilcisi bizim söylediklerimizi Park Hye Soo’ya ilettiniz mi diye sormuş. Şirket cevap vermeyi reddetmiş ve resmi açıklama yapacağız deyip durmuş.

Mağdur temsilcisi: Her şeyi resmi olarak açıklayacağınız konusunda ısrar ediyorsunuz, öyleyse Park Hye Soo’ya hiç bilgi verdiniz mi? Ona şu anki durumu söyleyin. Bu konuda hiç görüşü yok mu?
Şirket: Bu ‘kısmı’ size telefonla anlatmak bizim için zor. Her neyse, resmi olarak her şeyi açıklayacağız ve bunu şimdiden bir röportajda yapıyoruz. Şirket [pozisyonumuzu] düzenledikten sonra yanıt vermeyi planlıyoruz.
Mağdur temsilcisi: Yani ne olursa olsun bu şekilde cevap vereceğiz diyorsunuz?
Şirket
: Evet, bu şekilde açıklamamızı yayınlamayı planlıyoruz.

Mağdur grubu özür istemiş. Şirket düzgün bir cevap vermek yerine ‘gerçeklik’ ve ‘doğruluk’ üzerine odaklanmış.

Mağdur temsilcisi: Yani anladığım kadarıyla özür dileme veya iddiaları kabul etmeye kesinlikle niyet etmiyorsunuz?
Şirket
: Şu anda bunun hakkında konuşacak pozisyonda değiliz.
Mağdur temsilcisi: Az önce, cevabınızda kararlı olduğunuzu söylediniz.
Şirket:
Kim bilir, bunu söyledik ama yanlış olan bazı kısımlar olabilir.

1. Vay be inanılmaz olan ne biliyor musunuz? Şu anda Naver’de Top 30 ünlü dünyası haberi arasında bu konu hakkında hiçbir haber yok ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Bu yazıya kaç kişi tıkladı biliyor musunuz.. 1,608’den fazla tepki var.. Şu anda Naver’de Top 2’deki haberde sadece 138 tepki var…ㅋ Ama bu tartışmalı şirketin başka bir aktörüyle ilgili haber, onu atmaya mı çalışıyorlar ;;;

2. Şirket diziye ceza parası ödememek için bayağı uğraşıyor

3. Kafayı mı yemişler…

4. Bir kez bile paradan bahsetmediler ama şirket sürekli ‘mağdurlar para istiyor’ diyordu. Bu şirket gerçek serseri değil mi????

5. Şirket gerçekten bir şeytan. Mağdurları dinlemediklerini ve sürekli resmi yollardan gittiklerini onaylamış oldular

6. Delirmişler

7. Neden bu şirkete dava açamıyoruz? Burada karalama yapanlar onlar.

8. Söyleyecek sözüm yok

9. Şirketteki başka oyuncuların da kariyerini mahvetmiyor mu bu şirket?

10. Ne inanılmaz bir şirket ㅡㅡ

 

Kaynak: Pannchoa

Önceki İçerik[THEQOO] Stray Kids Hyunjin, geçmişte uygunsuz davranışlarda bulunduğunu itiraf etti ve mağdurdan özür diledi
Sonraki İçerik[PANN] Stray Kids Hyunjin’in mağduru yeni gönderi attı, Hyunjin’in gruptan ayrılmasını talep etti
16 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Minlele

Jaehyun’um da jaehyun’um 🙁

Drbeyz

Arkadaşlar buradan da anlayacağımız üzere şirketler neler oluyor anlayalım diye bildiri yayınlıyor ya, sadece zaman kazanıyorlar. Doğru düzgün araştırmıyorlar. Ünlü tarafı nasıl bu isten kurtarırız derdindeler. Kesin bir şekilde reddedilmeyen her suçlama beni düşündürür bu noktadan sonra. Şu edepsizlige bak ya. Mağdurlarla konuşmadan açıklama yapıyor şirket konuştuk diye.

Hmhm🌪

HER BOKU YAPIN NE DE OLSA ARKANIZI TOPLAYACAK ŞİRKETINIZ VAR DEĞIL MI?JAEHYUN UMARIM BİR DAHAKİ SEFERE ŞANSIN YAVER GİDERDE DAHA İYİ BİR INSANLA DİZİ ÇEKERSİN VE ÇOK BAŞARILI OLURSUN.

Iwashere

Bahtsız Jaehyun için bir adet göz yaşı. Ne merak ediyordum ama diziyi

Cfm

O diziye ceza parası ödenilecek! Beni delirtmeyin

betül

Diziye ve dizi için çalışan herkese yazık oldu..

Jayzz

Oyunculuk ajansı para ödememek için yapıyor bunları.Kore’de bir sporcular iki oyunculara dokunan yanar.Oyunculardan kastım idollükten gelenler değil.Korelilerin A list oyuncu dedikleri kişilerin haberleri naverden hemen siliniyor.Mesela jdg’nin haberi hemen silinmişti.Yazışmaları ortaya çıkmıştı pis pis.Başka bir erkek oyuncuyla buluştukları kadınlar hakkında konuşmuşlardı ve ikisi de evliydi.Netizenler de korkmuştu adamın gücünden.Gerisini siz düşünün artık.

Last edited 3 ay önce by Jayzz
Cey

Alternatif diyalog
Mağdur temsilcisi: Bakın-
Şirket: Bu bizi hiç alakadar etmez.

uykucu

Mağdur temsilcisi: Ama mağdurlar olarak şu anda bizim söylediklerimizi dinlemiyorsunuz.

Sunu diyen bir sirket sitelerden haberi sildirmeye çalışır mıydı? Bu kadarı da fazla.

Last edited 3 ay önce by uykucu
uykucu

Sirketin ifadesini eklemeyi unutmuşum: “Şu anda bunun hakkında konuşacak pozisyonda değiliz.”

Kuzey Tekinoğlu'nun ikonik tulumu

Kelimelerin kifayetsiz kaldığı yer…

ajumma #aşağıbakmayacağız#kayyumrektöristemiyoruz

Bu kıza karşı mağdurlar topluluğu var daha ne açıklayacaksınız. Kendisini Age of Youth dizisinde izledim. Sonra 2.sezonunda yer almadı ve birkaç şeyde denk gelmiştim. Hatta bu kız için şey dediğimi hatırlıyorum. Ne kadar kendini beğenmiş. Meğer kız zaten öğreciyken milleti tokatlıyormuş. Diğer zorba haberlerine hemen çıkınca inanmadım. AMA görür görmez inandığım tek haber buydu.

Ree.a

Jaehyun bebeğim ne yaptın da etrafına bu kadar kötü insanları çektin, nasıl bu kadar bahtsızlığı kendine çektin?

Büşra

Şimdi Naeun ın da zorbalık olayı çıktı çocuğun etrafını kötüler sarmış

Ree.a

Of doğruysa eğer ne desem bilemiyorum. En yakın arkadaşlarından birinin zorbalık iddiası çıktı, rol arkadaşının da aynı mc arkadaşının da. Ki fiziksel olarak çöktüğü çok belli, sıkı diyetler falan. 97 line olayından beri diken üstündeydi zaten… Psikolojik destek alıyordur umarım yoksa ne kadar güçlü olursa olsun tek başına atlatmak çok zor olur.

Büşra

Evet haklısın çocuğun başı beladan kurtulmuyor resmen bayağı yorulmuştur bana kalırsa da ama dediğin gibi destek alıyordur umarım