Benzer Yazılar

[THEQOO] Park Hye Soo’nun programları okulda zorba olduğu iddialarından sonra iptal edildi

[theqoo] [ÖZEL] PARK HYE-SOO’NUN MAĞDURU “ARTIK SEKTÖRDE ÇALIŞMAYACAĞINI UMUYORUM” (RÖPORTAJ)

download 41 1

22 Şubat’ta ‘A’ diyeceğimiz netizen Park Hye-soo ile aynı okula gittiğini söyledi ve aktrisin sosyal medya hesabına yazdı: “Hye-soo unni, ben Dae Chung Ortaokulundan XXX. Günahlarının cezasını çekmeni umuyorum. Babamı aradı, ona küfretti, beni tokatladı. Ama 20 yaşına girdiğimizde okul buluşmasından benden bir kez özür dileseydi tamam yaşandı bitti derdim, ama hiçbir şey demedi, merhaba bile demedi. Ortaokulda yakındık ama buna rağmen ben işkence çektim. Dae Chung’daki insanların gerçekten iyi olduğunu düşünüyorum. Yaşadıklarımıza rağmen kimseye söylemedik, ben ve arkadaşlarım Park Hye-soo’nun yaptıklarını birbirimizle konuşup sinirleniyoruz. Ben direkt olarak bundan etkilendim ve olayın ört bas edilmemesi için elimden geleni yapacağım. Beni dava ederse eğer hiç utanması yok demektir ve ben de öylece durmayacağım. Ben de asilik yaptım, öğretmenleri dinlemedim, ama onun gibi arkadaşlarıma işkence çektirmedim ya ad onlara vurmadım. Yakın olmamıza rağmen arkadaşlarımız arasında olay çıkarırdı, birini soğukta dışarda bıraktı. Okulda kaos estirmek için yaşının büyük olduğu bahanesini kullandı.”

Başka bir sınıf arkadaşı ‘B’ ekledi, “Okul zorbası olduğun günler sonunda ifşa oldu. Haberleri ve yorumları silme. Özür dilemen gerek ve umarım bir daha televizyona çıkmazsın. Ben de forumlarda yaptıklarını yazmak istiyorum ama gönderiyi yazan kişiye* yaptıklarından dolayı korkuyorum. Millet, Park Hye-soo gerçekten bir zorbaydı.”

(*Gönderiyi yazan kişi derken şundan bahsediyorlar, 20 Şubat’ta ‘C’ diyeceğimiz bir netizen ‘Elimde hiç kanıt yokken okulda bir kadın ünlünün zorbalığına uğradığımı nasıl anlatabilirim?’ diye bir gönderi atmıştı. Gönderide ‘Şu anda masum bir imajı olan bir aktris okuldayken bana zorbalık yaptı. Annemin bana hazırladığı beslenme çantasını 10 katlı binadan fırlattı, benimle dalga geçti, saçımı çekti, saçlarımı kesti, okula beni rezil etti’ yazmıştı, gönderiyi okuyanların çoğu burada bahsedilen aktrisin Park Hye-soo olduğunu düşünmüştü.)

Park Hye Soo’nun şirketi Studio Santa Claus Entertainment ise yorumların ve gönderilerin asılsız ve yalan olduğunu belirtti. Yasal işlem başlatacağını söyledi.

…. Bitmedi …

Park Hye-soo’nun sınıf arkadaşı ‘A’ 22 Şubat’ta bir röportaj verdi: “Park Hye-soo Mart ayının sonlarından Mayıs 2011’e kadar gruplarda bana zorbalık yaptı, sınıf öğretmenim onları öğretmenler odasına çağırdı. İljinler (Park Hye-soo) aslında okulda öğrencilerden para çalmakla çok ünlüydü. Neden beni dışladın bilmiyorum. Sınıf arkadaşlarımın çoğunluğu tarafından zorbalığa uğruyordum, sınıf öğretmenim başka bir okula transfer olmamı söyledi ve reddettim.”

“O zamanlar yakın arkadaşlarımı da hatırlıyorum. Direkt olarak acı çeken ben değildim ama Park Hye-soo hakkında çıkan diğer yazılara bakarsanız hiçbiri yalan değil. 2016’dan beri Park Hye-soo televizyona çıkıyor ve bu çok sinirimi bozuyor. Onun sahte masum, nazik ve temiz imajına inanan insanları görünce kanım tersine akıyor gibi hissettim. Zorbalık yaptığını açıklamak istedim ama Park Hye-soo’nun iyi bir hayat yaşadığını ve çevresindekilerin iyi olduğunu biliyordum, korktum ve cesaretim yoktu. Diğer mağdur bana cesaret verdi ve sonuna kadar bu işin ucunu bırakmayacağım.”

Park Hye-soo’nun şirketi tüm zorbalık iddialarını yalanlamıştı. Buna cevap olarak ‘A’ şöyle dedi, “Mağdurların sesleri yükseldiği için adaletin kazandığına inanmak istiyorum. Park Hye-soo ile görüşmek istemiyorum. Herkesten teker teker halka açık şekilde özür dilemesini ve bir daha sektörde çalışmamasını istiyorum.”

1. Seni destekliyorum

2. Ah….ㅠㅠ

3. ㅠㅠ Gerçekten verilen zararı kanıtlamak zor.. özellikle de zorbalıkta. Gerçekten zor olmalı. Güçlü ol

4. Yani şu anki projesi son projesi olacak

5. Utanmaz

6. Mağdur fighting!!! Koreli netizenlerin çoğu mağduru destekliyor

7. Bana işkence çektirmiş kişi televizyona çıkacak ve başarılı olacak öyle mi? Cehennem gibi gelmiştir mağdurlara

8. Mağdur direk olarak röportaj verdi ama Park Hye-soo ve şirketi yalanladı diye olay kapandı mı diyorsunuz?

9. Ah öğretmeni başka okula transfer olmasını söylemiş ㄷㄷ

10. Ah röportaj veriyorsa yalanlanamaz


[theqoo] PARK HYE-SOO’NUN ZORBALIK SUÇLAMALARINDAN ÖTÜRÜ MAHVOLAN DİZİ

eulrkmdxiaidgjd

Dear M. (Ç/N: NCT Jaehyun da başrol)

İlk bölüm bu Cuma yayınlanıyor
Önceden çekilmiş bir dizi yani onu diziden atamazlar.

1. Tam bir baş belası

2. Sektörden ayrıl

3. Erkek başrol zorbalık mağduru ve kadın başrol iyi ve onurlu bir insandı ㅠㅠ gerçekten komedi

4. Niye diziyi mahvediyor? Erkek başrolün hayranları üzülüyordur

5. Biasım… meşgul programına rağmen bu diziyi çekmişti… ㅠㅠ of

6. Vay be çok komik… hayır komik olan bir şey yok ㅠㅠㅠ s*kt*r ya

7. Bu dizinin konusu zorbalık hakkında ama başrol bir zorba

8. Bunun zorbalıkla ilgili bir dizi olduğunu sanıyordum? Diziyi yayınlamamaları gerek

9. Çok yazık ya

10. Biasımı kurtarın…


[THEQOO] [ÖZEL] ‘ZORBA SUÇLAMALARI’ PARK HYE-SOO, ‘GAYO PLAZA RADIO’, ‘YOO HEE-YEOL’S SKETCHBOOK’ PROGRAMLARI İPTAL

download 42 1

KBS’in yeni dizisi ‘Dear M.’de yer alan Park Hye-soo, Jaehyun, Roh Jung Ei, Bae Hyun Sung ve Lee Jin Hyuk, Yoo Hee-yeol’s Sketchbook şovuna çıkacaktı ama çekimler iptal oldu. Park Hye-soo’nun şirketi tüm dedikoduları reddetmişti. Park Hye-soo ve Jaehyun’un çıkacağı KBS Jung Eunji’s Music Plaza şovu da iptal edildi.

1. Diziyi iptal edin

2. Neden diğer oyunculara bu kadar baş belası oluyor?

3. Ha Jaehyun-ahㅠㅠㅠㅠ Zamanın ve emeklerin ㅠㅠㅠㅠㅠ

4. Tam bir baş belası

5. Diziyi iptal edin ve hasarlar sebebiyle oyuncu tazminat ödesin

6. Çok sinirlendim ya, sektörden ayrıl

7. Ha… s*kt*r ya çok sinir bozucu

8. Bunlar kamu kanalı yani bunun olacağı belliydi

9. Ah Roh Jung Ei’yi merakla bekliyordum ㅠㅠ… diğer oyuncular ne suç işledi? Bu zorba yüzünden başları yanıyor, çok sinirlendim..

10. Çok sinirlendim ya ㅠㅠㅠㅠ aargh….

 

Kaynak: PAnnchoa

196 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
yorummer

Sitede biri hadi artık kaos gelsin kim ne halt yediyse çıksın ortaya demişti allahtan başka bir dileğin var mıydı güzel kardeşim

𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

Ahazkmsodrnwornowmsdoms

sametinyourarea

vallahi bir ilişki haberine de yok demem acıkcası

cfm

ayy ben bts ve kadın idolün ilişki haberini istiyorum kaostan geçilmez. (kadın idol bp üyelerinden biri olmasın plz)

sametinyourarea

btsden birisi olursa jk olsun .taekook ve jikookun ortak paydası belki beyinlerine girer sapıklar

who

BiZ kiM sEmE kİm uKe tArtıŞmaSı yaPıyOruz diĞerLeRi rEeL Mi dİyE kOnuŞuyOoo

queenliie

umarım ilk jungkook’un olur tüm shipper aleminin çöküşünü görmek istiyorum

betül

Tahmin sayfaları kapanır herhalde. Ship videoları yapan kanalların çoğu işsiz kalır ksksmns

busbus

yok yok yalan o gerçek ilişkisini saklamak için şirketi zorluyo bu ilişkiye derler

cfm

net medya oyunu derler jenkai’ye bile medya oyunu denmişti

Last edited 6 ay önce by Cfm
busbus

çift evlenir, iki çocukları olur
shipperlar: medya oyunu aslında hala ona aşık

betül

Aklıma Larry shipleyenler geldi. Louis’in çocuğu var.Grubu takip etmiyorum bilen biri aydınlatsın hala neden shipliyorlar

busbus

ben de bunu düşünerek yazmıştım biliyor musun ahajkdke
zamanında yakınlardı ve shipleniyorlardı(ne yalan söyleyim ben de shipleyenlerden biriydim) ama louis’nin çocuğu olunca zaten insanların anlayıp bırakması lazımdı bence
özellikle harry kariyerinin öyle bi noktasında ki bu ilişkiyi açıklasa asla kötü etkilenmez hatta bence pozitif geri dönüş alırlar. ama bazıları hala şarkıları araştırıyorlar vs kendilerine oyuncak ettiler.
biraz bu bu kısmın yaş ortalamasının küçük olduğunu düşünüyorum. gay shipler bence bu kısma havalı bi şey gibi geliyor insanların cinsel yönelimlerini kendi fantezilerine alet ediyorlar.

Last edited 6 ay önce by busbus
tuçe

louisin karısına havaalanında shipperlar saldırmıştı hem de baya kötüydü… louis ağlayarak yayın falan açmıştı sanırım, shipperlar tam saplantılı oluyor

lodos

Jungkook’un suçu ne tüm nefreti o alacak. O kadar çok shipper manyak var ki. Özellikle Jungkook için sırf taekook ve Jikook shipperlardan bile çok büyük nefret alır. Açıklanacaksa Jk açıklanmamalı bence zaten çocuk yeterince çekti. Onun da bir psikolojisi var. Düşüncesizce böyle söylemeniz çok yanlış.

cfm

jungkook nefret alıyor diğerleri almıyor mu?

lodos

Diğerleri de alır tabiki. Açıklanacaksa kendi istekleri üzerine açıklanmasını tercih ederim o yüzden. Jungkook’un shiplendiği her ship belli bir kitleye hitap ediyor malesef. Her oylamada Jungkook’un en az 5 shipi listede oluyor. Liskook, taekook, Jikook, Tzukook biri açıklansa diğer shipper tayfadan alacağı nefreti düşünemiyorum cidden.

betül

Geçen YouTube’da denk geldim de Tzuyu hem V ile hem de Tae ile çok fazla ship videosu var da hangisi daha popüler merak ettim ?

lodos

O kadarını bilmiyorum cidden ama Tzukook Maknae çifti diyerek bir tık daha sanırım rağbet görüyorlar

sametinyourarea

Sende haklısın ama ne bileyim bir lee so man ile shiplemediler belki çıksa dururlar diye düşünüyordum. Ama o sapik shipcileri hiçbir şey durdurmaz

cfm

Aklıma lee soo man ile lay’in sevgili olduğunu iddia edenler geldi JEFVHÇLCJADWK.LÖVBHEİDFSHV.CSDFLKÇSVSGRDNBDTH

lodos

Bu seferde Jungkook ve çıkan kişiye dadanırlar. Diğer üyelerde çok shipleniyor kabul ama sektörde Jungkook kadar shiplenen ve her shipi bu kadar popüler olan yok bence. Resmen ellerine oyuncak oldu çocuk. Şu resme baksana biri atmış instagramda şok geçirdim. Bazılarını KingHot denen oylamadan ss almış. İlk 10’da Jungkook’un 5 shipi var. 5 nedir ya

Last edited 6 ay önce by LODOS
busbus

yuna mı 😳😳 kız daha 18 değil

lodos

Jungkook ile bir mvde bulundular diye bunu yapıyorlar işte. Jungkook’un cidden shiplenmediği idol yok. İlişkisi açıklansa alacağı nefretin boyutunu düşünemiyorum cidden.

sametinyourarea

vallahi yuh yuh ozellikie taekook ve jikook shipcileri. onlara kalsa kesin ya bildigin çift diyorlar korkutucu sapıklar bir ara bir video gordum sayfalarında cidden sapıklar

sametinyourarea

taekook ve jikook dedigime bakmayın herhangi bir shipe real diyen insanlara uyuzum. yakıstırın geçin “abiii gerçekkk” demeye ne gerek var 3 iqmusunuz

lodos

Jungkook ellerinde oyuncak resmen arada kalan hep o oluyor. Moment vermezse Jungkook suçlu. Jungkook’un ilişkisi açıklansa tepesine binerler çocuğun. Manyak hepsi.

queenliie

iki tane ergen ağlayacak diye Jungkook’un hayatının en heyecanlı duygularını doyasıya yaşayamaması olgun hayranlara anlatamaması daha mı iyi olur ? Ayrıca ben Jungkook’un kanser kitleyi kaale aldığını düşünmüyorum
sizde olayları fazla dramatize ediyorsunuz

lodos

Dramatize etmiyorum. İlişkisini öğrenmek ve desteklemeyi çok isterim bu BTS’in her üyesi için geçerli. Jungkook’un umurunda olmasaydı nasıl bu olaylar çıkmadan önce aktifse sosyal medyada o kadar aktif olurdu. Ayrıca bütün sevgilisi açıklanan idolleri görüyoruz, BTS’in fan kitlesini hesaba katınca alınan nefretin boyutu daha fazla olacaktır. Bunu herkes kaldıramaz.

queenliie

Sosyal medya aktifliği ile ne ilgisi var hiçbir üye eskisi kadar aktif değil zaten eskiden konser sonrası yayın açıyordu jk pandemiden dolayı bir etkinlik yapamıyorlar ayrıca çaylak idolde değiller eskisi gibi şirketin onları zorladıklarını sanmıyorum. Jungkook fanlar(özellikle koreliler) istemediği halde birçok dövme yaptırdı saçlarını uzattı yani konu kendi olunca toxicleri umursamadığı açık

lodos

Eskisi kadardan kastım 4-5 yıl öncesi değil 1.5- 2 yıl öncesi. O zamanlar Jungkook en azından ayda bir foto atar, Weverse’e girip ufak tefek bir şeyler yazardı. Bu yediği linçlerden sonra Jungkook’un hiiç gelmediği gayet açık sosyal medyaya. Jungkook tabiki istediği şeyleri yapıyor ama yediği lincin haddi hesabı yok hala. Dövme yaptırdıktan sonra özür diledi Jungkook peki bundan haberin var mı yada 97line haberlerinden sonra da özür diledi. Kendini suçlu hisseden kişi özür diler. Suçsuz ve umursamayan biri değil.

queenliie

Konuyu çarpıtmışsın ben yaptığı hataları umursamaz demedim saçma sapan linçleri umursamaz dedim 97line olayında şirketler özür diledi kişisel bir özür değildi aslında pek çok olayda şirketler özür diliyor kpopta bunun prosedür olduğunu bilmen gerekiyordu Bts artık çaylak bir grup değil pek çok alanda istedikleri şeyleri yapıyorlar artık veletlerden gelecek sevgili lincinden korkacaklarını sanmıyorum shipperlar sektörü en çok canlandıran kişiler neredeyse bu sadece şirketin korkusu olabilir

lodos

Jungkook iki olayda da bizzat özür diledi. Her neyse BTS bundan zarar görecek bir grup değil. Ama çok linç yiyecekleri kesin. Ondan dolayı belki üyeler sıkıntı yaşar demeye getirdim anlamayan farklı yöne çeken sensin.

queenliie

Aksi bir şey söylemişim gibi njnldndmd

queenliie

Tae’nin juul olayı falan çıkmıştı galiba aha adamı linçliyecekler protesto edecekler diye üzülüyordum kimse şaşırmak dışında bir tepki göstermedi Yani her şeyi böyle böyle saklamamalılar bence ben olsam çat çat gerçekleri söylerim tabii jungoo gizli kalmasını isteyebilir saygı duyulmalı

lodos

Juul olayı farklı o Tae’nin kendi tercihi fanlar ünlülerin dış görünüşe kafayı takık olduğu için saç ve dövme gibi şeylere karışıyorlar. BTS’in fandomu fazla büyük aslında hiçbir ünlü çat çat bir şeyleri söyleyemiyor. Apop ve bizim medyaya bakınca söylüyorlarmış gibi geliyor sadece.

thepink

Dün tiktok’ta ikisinin videolarını edepsiz üslupta düzenleyip hikaye gibi birşey yaptıklarını gördüm arkada da iki erkeğin garip sesleri (siz anladınız) bide bu montajı 70 bin kişi beğenmiş 200 bin kişi de izlemiş
Şok oldum ! artık keşfetimde böyle şeyler görmek istemiyorum .

cfm

ben de bir keresinde taekook +18 fan editi görmüştüm. Aşırı edepsiz bir şeydi. Asıl sorun yanımda annem ile birlikte telefonumda geziyordum annem de görmüştü. Yemin ederim hayatım boyunca o kadar utandığı mı hatırlamıyorum, yerin dibine girmiştim

delulu

‘ilgilenmiyorum’a basarsan görmezsin lol :d izleme basit

busbus

???? sorun böyle bi şeyin olması bu insanlar siz onların inlediği sesler ile kendileriyle alakalı cinsel içerikli şeyler okuyun diye ünlü olmuyor taciz bildiğin bu. erkek ünlü olunca hafife alıyorsunuz böyle şeyleri heralde

lodos

Jungkook’un suçu ne tüm nefreti o alacak. O kadar çok shipper manyak var ki. Özellikle Jungkook için sırf taekook ve Jikook shipperlardan bile çok büyük nefret alır. Açıklanacaksa Jk açıklanmamalı bence zaten çocuk yeterince çekti. Onun da bir psikolojisi var. Düşüncesizce böyle söylemeniz çok yanlış.

cfm

jk olursa sektördeki shiplerin yarısından fazlası biter, adamın shiplenmediği idol kalmadı

lodos

Jungkook Rose’un köpeği Hank ile shipleniyor düşün. Saksının yanında dursa onunlada shiplerler…

betül

Yok artık

lodos

Var artık yabancı shipperlar özellikle kafayı yemiş qüpsosşsşdld

cfm

ben leo (lisa’nın 5L’deki favori kedisi) ile jungkook shiplendiğini gördü bu yüzden hiçbir şeye şaşırmıyorum

lodos

Zirvede görmüşsün tebrik ederim. 👏 👏 👏 Qüağpssşşsosos

betül

Ben popüler bir idol olsun istiyorum. Linç o zaman daha az olur diye tahmin ediyorum.

cfm

pembelerim olmasında herkes olabilir, kızlar zaten armylerden sürekli nefret alıyor o zaman alacakları nefreti düşünemiyorum

asl

E bangtanin linc yemesini istiyorsun ama bp nin istemiyor musun? Ne tuhafsiniz ya

cfm

yahu ben kendi idolümün herhangi bir bts üyesi ile aynı ortamda olmasını bile istemiyorum. Pembeler armylerden sabah akşam linç yiyor ve herhangi bir üye ile sevgili oldukları ortaya çıkarsa fandomun hem shipperı hem oppacısı kızlara saldıracak ne diye kendi idolümün armylerin linç oyuncağı olmasını istiyeyim?

asl

İstememen normal zaten ama ben cikip da bp den sevgili haberi ciksa da az kaos olsa desem tuhaf olur cunku onlarin niye linc yemesini istiyim

Last edited 6 ay önce by Asl
cfm

“bp’nin zamanında çıktı zaten” derim. Fandomun böyle bir olaya nasıl tepki vereceğini az çok tahmin edebiliriz ama bts şu an en popüler ve en büyük fandoma sahip grup olarak hiçbir sevgili haberi çıkmadı, fandomun tepkisini merak ediyorum, özellikle shiplerinin reel olduğunu söyleyip diğer shipperlarla sürekli kavga eden kişilerin tepkilerini merak ediyorum. Bts’in skandal çıkarmasının çok istemiyorum yani yanlış anlam lütfen.

tuçe

bts mamamoo ilişki haberi çıkarsa çok komik olur dlsmşc army ve momoolar şu an iyi anlaşıyor ama o zaman kan gövdeyi götürür

cfm

taehyung hwasa çıkarsa olacakları düşünemiyorum, korede toplu intihar filan olur sanırım

sametinyourarea

Jimin Hwasa çok daha büyük etki yaratır ckckifuddudu

xxx

Çok istediğin bak dispatch sana istediğini verdi Jennie ve GD 1 yıldır çıkıyorlarmış.

cfm

ben kaos çok isteyenlerdendim ve evet muradıma erdim, sonunda site eğlenceli geçiyor son bir haftadır o kadar sıkıcıydı ki giresim gelmiyordu şimdi bütün geceyi burada geçiririm

betül

Sevgili haberi istiyordum ben de

yorummer

Kim kimle sevgili, kim kimin sevdiceğine göz dikti, kim şirkete hakkıyla girdi kim hangi makaralarla gruptaki pozisyonları kaptı :).. ahirette 50 milyon insanın kpop’ın arka planı, en büyük dedikodular adlı özet geç klibini oturup izlemede bana katılacağına inanıyorum 😂 yok mu şöyle Korece bilen astral seyahate çıkabilen ahajajmfkfke Dispacht vardı elde o da parasını alıp susuyo artık..

betül

Bir idol takma adla kitap yazarsa anca

cfm

jessica yazıyordu bir ara kendi hayatını ne oldu ona?

betül

Okumadım ama ciddi bir şey olsaydı duyardım/duyardık diye düşünüyorum
Jessica fanıyım da

busbus

ahskodlepld korece ve nasıl astral seyahate çıkacağımı öğrenmem lazım harika fikirmiş

yorummer

astral seyahate çıkmayı öğrenirim Korece öğrenmem hamam böceği olarak kalırım dil konusunda çok kinliyim koreye 😂

who

Pek kaos gibi değil bu ya suçlular cezalarını çekiyor sadece

jennienin enayisi

Her gün kaos çıksın diyeceğime zengin oluyum diyebilirdim😭

uykucu

Buraya yazdım mı hatırlamıyorum ama 2021 e girmeden 1-2 hafta öncesine kadar Korezin’de s*ungri ile ilgili haber paylaşılmıştı, o zaman inşAllah neler varsa ortaya çıksın diye içten içe dua etmiştim😂 hayatımdaki bütün dilek hakkımı o zaman kullandım anlaşılan 😭🤣

lil

Liyaaa nerdesin??!!! arkadaşlar tüm idol sevgili haberleri onda. 2 çifti doğru demişti, sonra linç yemişti baya. saesang mıydı ne onların haberlerini takip ediyorsun diye. koreli arkadaşları var galiba. en son söylemeye korkuyordu. kız diğerlerini de söyle zaten site savaş alanı gibi afagsggs

sel

Ay evet o kız bir çift haberinin altında baya linç yemişti. sanırım dediği çift aylar sonra sonra ortaya çıkınca linçlenmişti. sanki kızın yüzünden haberleri çıkmış gibi. bizim dispatchimizdir kendisi
Ayrıca ohaaaaa yukarıda yorumlarda lee so man lay ship mi okudum ben az önce. Allahım bunlar ne yaşıyor.

betül

Hangi çift ?

cfm

evet cidden lee soo man ve lay’in sevgili olduğunu söyleyenler vardı, kanıt sunuyorlardı bir de HJEFKJŞRFHERKFJDSLCŞEFDSBCFHNAEROİDVJAŞCAE

yorummer

arkadaşı bana yönlendirin

aeri

Öyle biri mi var sitede hemen ortaya çıksın lütfen lkdfjlkdsjf dediğin gibi site savaş alanı daha kötü olamaz lksdjnflksdfj

sametinyourarea

4. Yani şu anki projesi son projesi olacak
Jaehyun … olan sana oldu o kadar çekime gittin
MClik+ nct 127+nct2020+dizi çekimleri

who

Tüm fandom zaten kızıl saçlı kızla oynasın istiyordu hatta ben eunbinden yanaydım bu kıza bi türlü yakıştıramamıştın

Last edited 6 ay önce by Who
likandaᗢ

kesinliklee eunbinle çok iyi olurdu ya

fentiwant

Kızı fizyonomisi kötü enerji yayıyordu hiç sevmemiştim

nctseventeen

o kadar işin arasında dizi çekimine gidersin ve iptal olur..

who

Bu haberi bekliyodum olan cidden jaehyuna oldu daha doyoung onunla dalga geçecekti

sametinyourarea

yutanın hikayesi efsaneydi ahahasuhasd

ruhu yaşlı genç

Yuta nın hikayesi ne ki ben bilmiyorum

ree.a

bütün üyeler doyoung’un sahnesine tepki veriyordu, hepsi gülüyordu ondan bahsediyor sanırım.

drbeyz

Ya çok fazla ayrıntı verdikleri için okur okumaz inanıyorum ben. Eğer iftiraysa yazan kişi hasta demektir ama iftira değilse bunlar zorbalıkla kademe atlamışlar. Bu nedir ya? Kim olduğunu düşünüyorsun sen? Öğretmeni de başka okula nakil olmasını söylemiş. Kesinlikle eğitim sistemlerinde, hocalarda da büyük sıkıntı var Kore’de. Yalan olsaydı bütün projeler iptal olmazdı diye düşünüyorum. Ayrıca biri de net bir şekilde yalanlasın, ben bu kişiyi hiç tanımıyorum desin. Neden kimse öyle demiyor da dava açmakla tehdit ediyor?

Last edited 6 ay önce by Drbeyz
betül

Eğer iftira ise yazar olarak işe başlasın direkt . Çok detaylıydı yazı.

tuğba

Zaten kore de bir araştırma yapmışlar eğitim gören öğrencilerin %40 ı hayatlarında birisine zorbalık yaptığını kabul etmiş… bir de kabul etmeyenler var..

your behaviour is so ugh!

Kwon J.H zorbalık geçmişi olanlara şirketlerin tutumundan bahsettiği bi video attı. Şirketler çıkış öncesinde hazırlanan senaryoları yayınladığı için net açıklama yapamıyorlar.

Last edited 6 ay önce by your behaviour is so UGH!
your behaviour is so ugh!

Bu olayı anlatan kız eski idol stajyeri

Last edited 6 ay önce by your behaviour is so UGH!
la cha ta

#metoo geri döndü resmen ama sevindim sektör temizlensin

Last edited 6 ay önce by la cha ta
jeyan

RESMEN METOO GERİ DÖNDÜ

jeyan

Umarım tüm kurbanlar rahatça ve yargılanmadan tüm yaşadıklarını anlatır

deniz

Kaç kişi açıklandı ben pek takip edemedim

la cha ta

soojin,chuu,the boyz(galiba) dan bir üye,park hye soo.Bunları biliyorum

alita

Chuu olayı ne

la cha ta

onun da zorbalık iddiası çıkmış detayları bilmiyorum ne yazık ki

la cha ta

ayrıca voleybolcu ikizler var idol olmayan onalr da takım arkadaşlarına zorbalık yapmış olay onlardan başladı

sametinyourarea

Bu arada Soojin paved the way

büyük bir dinleyici

Voleybolcu ikizler paved the way**

Zaten asıl olay olmasının nedeni bu ikisinin ünlü olması

sametinyourarea

o kadar skandal dondu ki o olayı görmedim nedir

kırmızıbaşlıklıkız

o voleybolcu ikizlerden sonra başka sporcularından ismi geçmiş yani bi spor camiası sallandı sonra da eğlence sektörüne geçti cidden vay be kpopu uzun zamandır takip etmiyorum bugünler en hareketli zamanlarına denk geldim

kırmızıbaşlıklıkız

o ikizleri falan tanımıyorum ama bi yorumda görmüştüm sanırım baya bıçakla falan tehdit etmişler

jeyan

Biri baya baya army falandı biası jindi hatta

queenliie

O ikizlerden biri çok sessiz sakin duruyordu seviyordum da Kore milli takımına en çok katkı sağlayan kişilerden biriydi onlar takımdan atıldıktan sonra olimpiyatlarda hemen elenirler

öylesine

Yaa sen diyince aklıma geldi korede eskidne böyle bir piramit vardı dhdjsjahhahahjaja idoller piramitin en altında olduğu için oyuncularla sevgili olurlarsa nefretin daniskasını alırdıı artık kalmadı o

cfm

bence hala öyle geçen yıl jisoo Koreli bir adamın oynadığı bir maçı izlediği hikaye attığı için dünyanın linçini yemişti

öylesine

Oda doğru uzun zamandır görmedik hahshahah

sametinyourarea

ohhh vallahi rahatlıyorum bol bol kaos . kaostan besleniyorum valla

azizi

vay be jaehyun’a üzüldüm

buse

Cidden ben de üzüldüm. Olan maalesef ona oldu 🥺

betül

Age Of Youth adlı dizide zorbalığa uğrayan ve hor görülen biriydi … Vay be

jeyan

Şeytanlık yaptığı şeyler aklıma gelmez resmen bu davranışlar

Last edited 6 ay önce by jeyan
betül

Yemek kutusunu fırtlama bölümüne takıldım ben de. Neden yani …

somniadess

Ben de… Özellikle saçını kesmek falan bu ne ya.

la cha ta

oraya dönüyorum kaos buraya dönüyorum kaos ne güzel tek temennim cadı avı olmaması

whatcomesaround

Abi bu toplumu sosyologlar incelemeli çok çok sıkıntılılar zorbalık güzellik takıntıları çoğu düşünce yapıları sıkıntılı yardım almaları lazım

ad astra

Kim Sejeong kariyerinin en başarılı dizisini çekiyor, ikinci sezon için onay çıkıyor partneri zorba çıkıyor. Şimdi de Jaehyun’un ilk dizisiyle yaşadığına bak 🥺
Dear M’in yönetmeni de uzun çekim süreleriyle bilinirmiş. Kış aylarından beri çok uzun çekimler yapıyorlardı, tekrar çekimler için dizinin yayın takvimi ertelenmişti.
Jaehyun hem nct 2020 hem japon dönüşü hem ödül töreni hem de dizi çekimlerindeydi. Günde 3 saat uyuduğunu söylemişti. Çok iyi planlanmış bir promo takvimleri de vardı diziye emek vermiş herkes için üzüldüm.

sananelazım

Kore için arınma gecesi

ajumma #aşağıbakmayacağız#kayyumrektöristemiyoruz

Şimdi de ikiz voleybolcu olayını kapatmak için diyip idolleri savunuyorlar. Yok Kore’de önemli bir olay olmuş da o kapatılacak vs.
Kafa biraz beyin diye ağlıyor yeminle sdfg
Arkadaşlar voleybolcular sektörden sürüldü zaten. Sonra herkes bu olaylardan cesaret alıp açıklama yapıyor yani. Bir akım haline geldi. Yok iki voleybolcu için koskoca şirketler bu işin içine girdi. Mit, Mossad her şey için içinde amaç sizin idolünüze iftira atmak asdfg Dünya sizin idolünüzden ibaret aynen kardeşim.

Last edited 6 ay önce by ajumma #aşağıbakmayacağız#kayyumrektöristemiyoruz

siyasetçilerin olayları çıksa ya da büyük bi şirkettin sahibinin vs tamam diyeceğimde dediğiniz gibi voleybolcular için olay örtmek saçma, zaten ikiside hem kendi takımlarından hem de milli takımdan sürüldüler, olimpiyatlara vs katılamayacaklar. metoo olayı gibi bu zorbalık olaylarından güç bulan mağdurlar cesaret toplayıp kendi başlarına gelenleri açıklamaya başladılar , elbette aralarında tek tük yalan/iftira olanlar da vardır. umarım gerçek ve yalan olanların ayırdı yapılabilir.

ajumma #aşağıbakmayacağız#kayyumrektöristemiyoruz

Aynen metoo hareketi bence amacına ulaştı. Hem kore hem yabancı sektörde bir sürü pislik temizlendi. Ki daha çok vardır kesin. Şu an herkes bu cesaret rüzgarından güç bularak açıklama yapıyor. Tabi ki bunu kullanan art niyetli insanlar olacaktır. Ama çok nadir ya. Zaten biz bile burada ne gerçek ne değil anlıyoruz. Onu bırakın gerçekten iyi bir insansanız korkunuz olmasın.
Bir de herkes Kore’de zorbalığın çok olmasına şaşırıyor. AMA her ülkenin dinamiği çok farklı bizde de kadın cinayetleri fazla onlarda buna şaşırıyordur. Her ülkenin başlıca sorunları var. Bizin nasıl kadın cinayetleri ise onların da zorbalık.

maalesef her ülkede kötü olaylar var. her ülkede aynı olaylar yaşanıyor kimisi daha az kimisi daha çok ya da kimisi çok uç noktada…. keşke bu tarz şeyler olmasa.

hadwyn

Güllerim neden zamana yaymadiniz şunu 2020 nin ikinci yarısı çok boştu o dönemden itibaren yaysanız daha iyi takip edecem kim zorba kim değil hepsi araya kaynıyor.85364757 tane zorba haberi var.

müstesna

arkadaşlar para topluyorum. nct’ye acilinden bir kurşun döktürmemiz lazım. işin ehli bir hoca bulmalı. ütkkmlklmyylmkt şaka maka şu nct niye böyle oluyor ya. kimseye kötülükleri yok ama hep bir şeylerden etkileniyorlar. hele jaehyun. zaten son zamanlarda hep yorgun ve durgundu. stresli olduğu belliydi. bir de bu haberler yüzünden onca işinin arasında emek verdiği dizisi riskte. yayınlansa bile iyi tepkiler almayacak maalesef. hayır bari 3 başrol kızdan bu kızla partner olmayaydı iyiydi.

cfm

olan jaehyun’a oldu

queenliie

Bu kadın age of youth dizisinde zorbalığa uğruyordu galiba

queenliie

Rose’ye benzetiyordum kendisini 🙁

queenliie

aha

betül

Dizi için verilen emeklere yazık oldu.

nctseventeen

bir kaç gün önce fırtına öncesi sessizlik var bir şeyler olacak diyordum tam da oluyor şu an ☺

nctseventeen

olan jaehyuna oldu…

hisoka'nın kırmızı saçı

Bu yeni metoo akımıyla zorbalar ortaya çıkmasını istesem de, inş masum olanlara iftira atmazlar.

suzu

Şimdide everglow aisha hakkında çıkmış bu haberler mutluyum ifşalandıkları için yallahhhh

sametinyourarea

fizyonomi gerçektir yorumları gelicek rez alın

hey

neee grubu yakından tanımasam da çok şaşırdım hiç beklemezdim(sanki tanıyomuşum gibi) öyle görünmüyodu hiç 🙁

sude

Lan bu nee deliricem şimdi. Monsta X kihyunun da zorbalık haberi geldi. Noluyo laa.. biri şaka mı yapıyor

eren

Bir taraftan bu haberler kanımı donduruyor, beni çok üzüyor ama diğer taraftan da seviniyorum.Çünkü başka mağdurlar bu haberleri görüp daha önce içlerine attıkları yaşanmışlıkları paylaşabilirler.’Mee Too’ hareketi aynen böyle başlayıp yayılmıştı.Tabi ki sektörü tamamen temizlemek imkansız ama en azından bazı kötü insanların gerçek yüzlerini görmüş oluyoruz.Ve geç kalınmış da olsa, yeterli olmasa da mağdurlar için bir parça adalet sağlanmış oluyor.

𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

Göç vakti geldi

Hadi birlikte 80s jpop dinleyip sailor moon izleyelim 🛐

𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

Yasssss

likandaᗢ

çak bakalım

jeyan

🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️🙌🙏

somniadess

Sailor Moon varsa ben de varım.

Rota nere Bollywood’a mı geçiyoruz ksekkdk

boş yapmayın

Zorba birine zorbalık edebilir miyim?

boş yapmayın

Eğer öyleyse şunu diyorum : Soojin’in Seo Shin Ae’ye “Bu Yüzünle Ünlü Olmaya Utanmıyor Musun?

Sektörden çıksan çok da fark etmeyiz Park Hye Soo’cum 🙃

herneyse

Keşke kpop idolü olsaydın canım. Park hye soo hayatımda gördüğüm en hassa insan yapmassss böyle bişey yazan bir sürü mal seni savunuyordu.

jeyan

Zorbalığın içine ebeveynler girince çok üzülüyorum ya aileye bile zorbalık yapmış

tuğçeeeee

Ya tamam kaos istiyorduk da bugün bir sürü zorbalık haberleri geldi hangisine yetişeceğiz xmmxxmxkxk

ruyaaaa

gerçekten,hepsi doğru mu bilemesekte içinde doğru olanlar vardır bence umarım gerçek suçlular arada kaynamaz,suçlarını çekerler en azından bir özür mektubuyla kaçmazlar umarım.

whatcomesaround

Oha jaehyunun dizisindeki başrol kız 😱

xrx

Bir günde bu kadar zorbalık haberi çıktıysa, çok fazla zorba bu sektörde kendine yer bulmuş demektir. Acaba hiç mi utanmaları yoktu…

son chaeyoung

hayattaki butun dertler jaehyunu bulmus allah kurtarsin kardesim zor durum…

Last edited 6 ay önce by Son chaeyoung
momo wife material

Jaehyun:

buse

O değil de nedense Jaehyun’a üzüldüm.

lola

kore ekonomik durumu hariç berbat bi yer galiba

buse

+ tarzları, makyajları
Okul sistemi de kötü bana göre.

demirbakıralemyon

Heyyyy sen evet senn senin grubunun zorba haberi çıkmadı diye şuan rahatsın millete iyi atıyorsun ama yakındır yarına oda çıkar snjsjs 😘

*****

Site zorbalık haberleriyle doldu ee yok mu dahası gönderin gelsin

minlele

Keşke dizi yayınlanıp bu haber çıksaydı hem dizideki diğer oyuncular zarar görmezdi hemde kızın tanınırlığı daha çok arttıktan sonra dibi görürdü ki öylesi dah çok acıtırdı

Tabi tüm sözlerim kız hakkındaki iddalar doğruysa

öylesinebiri

İlk defa bu siteye, hatta Kore ile ilgili bir gönderiye yorum yazıyorum ve nereden başlasam bilemedim şuan. Yazmak istediklerim zorbalık konusuyla ilgili aslında. 20’lerinin sonlarında genç bir bireyim. Ve şuan hayatımdaki en büyük problem okul döneminde yaşadığım zorbalıklardan geriye kalan kaygı bozukluklarım. Şuan dakika bile bir panik atak krizinin eşiğindeyim ve bana bunu yapan insanlar ne yaptıklarının bile farkında değiller. Kime sorsanız tahmin dahi etmez zorbalığa uğradığımı çünkü dışarıdan bakılınca okul birincisi, sosyal becerileri yerinde ve hayatını dolu dolu yaşayan biri var karşılarında. Ancak işin aslı hiç de öyle değil. Bana zarar verdiğini düşünmeden, farkına dahi varmadan beni yaralayan o… Read more »

kiminhayranıbu

Ne oluyor birden 10 kişinin zorba haberleri çıkıyor kim medya oyununda

jennienin enayisi

Olayın ucu jaehyuna dokuncak diye korktum resmen genelde en alakasız olayda bile nct suçlanınca neyse mağdurlara çok üzülüyorum umarım bugünden sonra gelecekte kimse zorbalığa uğramaz özellikle çocuk yaşta çok kötü travmalar bırakıyor

hephaklıyımben

Cube kesin ekmeğe bastı soojin soyeon ondan önce ilhoon(yanlış olabilir) şimdi bu dizinin kadrosunda eunbi var

likanda

Jflfjforjforkdjfeplrpr

kill this love shot

Sitede Twitter kullananlar var mı varsa takipleşelim lineım aptal fanlarla dolmasın

chaelincl

Jaehyun’a üzüldüm… Tabi zorbalığa uğrayan kişilere de üzüldüm bizzat bende yaşadım zorbalığı. Onları çok iyi anlıyorum. Yalan söylediklerini sanmıyorum. Bu kadar cesaretleri olmazdı yoksa. Ayrıca çok fazla ayrıntıda vermişler. Uydurulmuş bir şeye benzemiyor.

unbothered king jaehyun

Ulan ne bahtsız adamsın

aeri

Hangisi doğru hangisi yalan bu zorbalık olaylarının somut kanıtlar olsa da bilsek keşke

falondia

Hye Soo’nun şirketi dava açacakmış, acaba mağdur bunun karşılığında ne söyleyecek?

tuğçeeeee

Jaehyun’a üzüldüm o kadar uğraşmıştı…

Yeni Yazılar